آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ارز دیجیتال سولانا چیست؟

ارز دیجیتال سولانا چیست

ارز دیجیتال سولانا چیست؟، در دنیای امروز که روز به روز در حال گسترش است، ارزهای دیجیتال نیز از اهمیت و محبوبیت خاصی در میان افراد برخوردار هستند. اگر تجربه ی انجام معاملات در بستر رمز ارزها را داشته می باشید، می دانید که ارزهای دیجیتال تمام ویژگی های پول رایج را به غیر از ماهیت فیزیکی دارا می باشد .

هر کدام از ارزهای دیجیتال از ویژگی هایی برخوردار هستند و هر کدام عملکرد مخصوص به خودشان را دارا می باشند . شما می توانید با شناسایی ارز دیجیتال مورد نظر خود اقدام به سرمایه گذاری کنند . در این مقاله قصد داریم تا شما را با یکی از این رمز ارزها آشنا کنیم . در ادامه مطالب به شناخت رمز ارز Solana خواهیم پرداخت و قدم به قدم با ویژگی های این ارز دیجیتال آشنا خواهیم شد . اگر قصد خرید و یا سرمایه گذاری این ارز دیجیتال را دارید ، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید .

شما می توانید برای مطالعه و آشنایی با کیف پول های ارز سولانا کلیک کنید. همچنین در صورتی که قصد دارید تحلیل این رمز ارز را بررسی نمایید، به صفحه تحلیل ارز دیجیتال سولانا SOL در سایت زوم ارز مراجعه نمایید. همچنین می توانید در صفحه قیمت لحظه ای سولانا در پایگاه خبری زوم ارز، (قیمت سولانا | قیمت sol) را مشاهده نمایید.


بررسی ویدویی ارز سولانا

(قسمت اول)

(قسمت دوم)


سولانا چیست؟

ارز دیجیتال Solana(SOL) چیست ؟
ارز دیجیتال Solana(SOL)

در این قسمت از مقاله می خواهیم شما را با ارز دیجیتال سولانا آشنا کنیم . ارز دیجیتال Solana یک پروژه منبع باز بسیار کاربردی است که بانک ها با استفاده از فناوری بلاکچین برای ارائه راه حل های غیرمتمرکز مالی یا همان DeFi استفاده می کنند . در حالی که ایده و کار اولیه این پروژه از سال ۲۰۱۷ آغاز شد ، ولی رسما در مارس ۲۰۲۰ توسط بنیاد سولانا با دفتر مرکزی در ژنو سوئیس راه اندازی شد .

پروتکل Solana برای تسهیل ایجاد برنامه های غیر متمرکز یا DApp طراحی شده است . هدف از ایجاد این رمز ارز بهبود مقیاس پذیری با معرفی اجماع اثبات تاریخ ( PoH ) همراه با اجماع اثبات سهام ( PoS ) بلاکچین است .

به دلیل استفاده از این مدل اجماع ترکیبی و ابتکاری ، سولانا توانسته است علاقه بسیاری از تجار و معامله گران را به خود کسب کند . به عبارت دیگر می توان گفت تمرکز قابل توجه بنیاد سولانا در دسترس قرار دادن امور مالی غیر متمرکز در مقیاس بزرگتر است .

انتظار می رود تا اینجای مطالب شناخت اندکی در ارتباط با این رمز ارز پیدا کرده باشید . پس از این ، می خواهیم ببینیم که این ارز دیجیتال توسط چه کسانی بنیان شده است .


نیم نگاهی به ارز دیجیتال SOL

نام اختصاری SOL
نوع ارز COIN
عرضه کل ۵۶۵,۸۸۷,۳۵۰
مقدار درگردش ۴۲۸,۷۱۴,۸۱۱
وب سایت رسمی solana.com
بلاکچین اکسپلور explorer.solana.com

solanabeach.io

پیج های ارتباط رسمی twitter.com

reddit.com

medium.com

forum.cardan

سورس کد github.com
وایت پیپر solana.com

تاریخچه و بنیان گذاران ارز دیجیتال Solana

تاریخچه و بنیان گذاران ارز دیجیتال Solana
تاریخچه و بنیان گذاران ارز دیجیتال Solana

همانطور که در قسمت قبلی مقاله گفتیم این پروژه از سال ۲۰۱۷ شروع و پس از طی مراحلی در سال ۲۰۲۰ توسط بنیاد سولانا راه اندازی شد . آناتولی یاکووِنکو( Anatoly Yakovenko )  از مهم ترین افراد بنیاد سولانا می باشد . این فرد به سرعت در رده های بالا قرار گرفت و در سال ۲۰۱۵ مدیر ارشد این ستاد شد . بعدها مسیر حرفه ای این شخص تغییر کرد و به عنوان یک مهندس نرم افزار در Dropbox به سمت جدیدی رفت .

در سال ۲۰۱۷ ، Yakovenko کار بر روی پروژه ای را شروع کرد که بعدا به عنوان سولانا ظاهر می شود . یاکووِنکو با همکاری یکی از افراد پروژه ای به نام آزمایشگاه های سولانا تاسیس کردند . با جذب چند فرد دیگر ، پروتکل Solana و توکن SOL در سال ۲۰۲۰ برای عموم منتشر شد .

پس از اینکه بنیان گذاران این رمز ارز را شناختیم ، در قسمت بعدی مقاله می خواهیم شما را با اهداف این ارز دیجیتال آشنا کنیم .


اهداف ارز دیجیتال Solana

اهداف ارز دیجیتال Solana
اهداف ارز دیجیتال Solana

در این قسمت به بررسی اهداف رمز ارز سولانا می پردازیم .

۱.بهبود مقیاس پذیری:

یکی از نوآوری های بنیادین که سولانا به میان آورده الگوریتم اجماع اثبات تاریخ یا PoH می باشد که توسط آناتولی یاوونکو ارائه داده شده است . این مفهوم سبب مقیاس پذیری بیشتر پروتکل می شود که به نوبه خود قابلیت استفاده را افزایش می دهد .

۲.زمان پردازش کوتاه :

سولانا در فضای رمز ارزها به دلیل زمان پردازش فوق العاده کوتاه بلاکچین شناخته شده است . پروتکل ترکیبی سولانا زمان اعتبار سنجی را برای معامله و و اجرای قرارداد هوشمند به طور قابل توجهی کاهش می دهد . با زمان پردازش سریع ، سولانا مورد توجه بسیاری از نهادها نیز قرارگرفته است .

۳.کارمزد کم در قبال پردازش سریع :

پروتکل سولانا در نظر گرفته شده است تا همبه کاربران که زمان کافی ندارند و هم به مشتریان سازمانی خدمت کند . یکی از وعده های اصلی سولانا به مشتریان این است که آنها از افزایش هزینه ها و مالیات تعجب نخواهند کرد . این پروتکل به گونه ای طراحی شده است که کارمزد معاملات کمی دارد در حالی که مقیاس پذیری و پردازش سریع را تضمین کی کند .

انتظار می رود تا اینجای مطالب با این رمز ارز و ویژگی های آن شناخت کافی را پیدا کرده باشید . در ادامه مطالب می خواهیم شما را با عملکرد این رمز ارز آشنا کنیم .


عملکرد ارز دیجیتال Solana

عملکرد ارز دیجیتال Solana
نحوه عملکرد ارز دیجیتال Solana

به صورت مختصر می توان گفت این ارز دیجیتال دارای الگوریتم پیچیده ای می باشد . همانطور که در ابتدای این مقاله گفتیم این ارز دیجیتال با استفاده از الگوریتم اجماع اثبات تاریخ یا همان PoH ، تراکنش هایی را که در آن زمان سنجی صورت می گیرد به یک بلاک سولانا اضافه می کند .

از جمله وظایف لیدرها در سولانا ایجاد بلاک های جدید می باشد . این لیدرها ، تراکنش هایی را که در بلاک صورت می گیرد تقسیم می کنند . پس از اینکه تراکنش ها تایید شد ، این تراکنش ها را به سایر نودها ارسال می کنند . به عبارت دیگر می توان گفت میزان پاداشی که در هر بلاک دریافت می شود متناسب با مقدار توکن SOL موجود در شبکه است.

الگوریتم اجماع اثبات تاریخ ( POH ) چیست ؟

الگوریتم اثبات زمان ، راه حل اساسی مقیاس سولانا به شمار می رود . این الگوریتم قادر خواهد بود تا مشکل زمان در شبکه های توزیع شده را حل کند. در این الگوریتم شما مجموعه ای از دستورالعمل ها را دنبال می کنید و باید این دستورالعمل ها به ترتیب خاصی اجرا شوند و مساله ای را حل کنند.

تا اینجای مطالب با عملکرد پروتکل سولانا آشنا شدید ، در ادامه مطالب می خواهیم به بحث در ارتباط با امنیت شبکه سولانا بپردازیم .


مزایا و معایب ارز دیجیتال سولانا

مزایا

  • مقیاس پذیری بی‌نظیر: تاج جواهری از مقیاس‌پذیری بی‌نظیر Solana بهره‌مند است. مکانیسم اجماع منحصربه‌فرد اثبات تاریخچه (PoH)، به‌همراه ویژگی‌های نوآورانه مانند موازی‌سازی Sealevel و Turbine، این امکان را فراهم می‌کند که تا ۵۰۰۰۰ تراکنش در ثانیه (TPS) پردازش شود. این میزان از ۱۵ TPS فعلی اتریوم پیشی گرفته و زمینه‌سازی برای پذیرش انبوه بدون کاهش سرعت فراهم می‌کند.
  • هزینه کمتر تراکنش: کارمزد تراکنش در Solana بسیار پایین است و اغلب به کسری از یک پنی می‌رسد. این در تضاد کامل با هزینه‌های بالای گاز اتریوم است که ممکن است براساس تقاضای شبکه نوسان کند. کارمزدهای پایین تر، تشویق‌دهنده‌ای برای کاربران و توسعه‌دهندگان است تا روی Solana ساخت و به تقویت اکوسیستم بپردازند.
  • محیط مناسب برای توسعه‌دهندگان: Solana به محیطی مناسب برای توسعه‌دهندگان با ابزارها و منابع آسان دسترسی دارد. زبان برنامه‌نویسی مبتنی بر Rust برای بسیاری از توسعه‌دهندگان آشنا است و انتقال از سایر سیستم‌عامل‌ها را ساده می‌کند. همچنین، آزمایشگاه‌های Solana از توسعه‌دهندگان از طریق کمک‌های مالی و هکاتون‌ها حمایت می‌کنند و جامعه‌ای پررونق را تقویت می‌کنند.
  • اکوسیستم NFT پررونق: Solana به بهشتی برای توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) تبدیل شده است که دارای بازارهای محبوبی مانند Solanart و Magic Eden هستند. سرعت بالا و هزینه‌های پایین آن، آن را به یک پلتفرم ایده‌آل برای ضرب، تجارت و استفاده از NFT در برنامه‌های مختلف مانند بازی و هنر دیجیتال تبدیل کرده است.
  • پایدار و سازگار با محیط زیست: برخلاف بیت‌کوین که بر استخراج اثبات کار (PoW) پرانرژی تکیه دارد، Solana از مکانیزم اجماع ترکیبی استفاده می‌کند که مصرف انرژی را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد. این سازگاری با محیط‌زیست با نگرانی‌های فزاینده در مورد پایداری فناوری بلاک‌چین همخوانی دارد.

معایب

  • نگرانی‌های تمرکز: در حالی که سولانا به عنوان یک بلاک‌چین غیرمتمرکز شناخته می‌شود، اعتبارسنجی‌ها و مدل حکومتی اختصاصی آن، نگرانی‌هایی درباره تمرکز واقعی را به وجود آورده است. این موضوع مقایسه‌هایی با بلاک‌چین‌های اثبات سهام (PoS) مانند اتریوم را به همراه داشته است.
  • قطعات شبکه: با وجود توان عملیاتی چشمگیر، سولانا تجربیاتی از قطعی شبکه و مشکلات عملکرد در طول عمر کوتاه خود داشته است. این حوادث نگرانی‌ها درباره ثبات و توانایی مدیریت پذیرش در مقیاس بزرگ را افزایش داده است.
  • اکوسیستم قراردادهای هوشمند در حال تکامل: در حالی که سولانا قراردادهای هوشمند را پشتیبانی می‌کند، عملکرد و اکوسیستم آن با پلتفرم‌های معتبری نظیر اتریوم متفاوت است. برخی توسعه‌دهندگان که به استانداردها و ابزارهای گسترده اتریوم عادت دارند، ممکن است اکوسیستم سولانا را کمتر تکامل‌یافته بدانند. با این حال، قابلیت‌های قراردادهای هوشمند سولانا به سرعت در حال پیشرفت است و توجه توسعه‌دهندگان را جلب می‌کند.
  • خطرات امنیتی: همانند هر فناوری جدیدی، سولانا نیز در معرض آسیب‌پذیری‌های امنیتی قرار دارد. معماری منحصر به فرد آن ریسک‌های حمله جدیدی را معرفی می‌کند که برای کاهش خطرات احتمالی، نیاز به هوشیاری مداوم و ممیزی‌های امنیتی دارد.
  • رقابت: بازار بلاک‌چین به شدت رقابتی است و سولانا با رقبای قدرتمندی نظیر اتریوم و رقبا نوظهوری مانند Polkadot و Cosmos روبرو است. موفقیت طولانی‌مدت آن بر مبنای حفظ برتری فناوری خود، جلب توسعه‌دهندگان و کاربران در یک بازار پویا وابسته است.


امنیت شبکه Solana

امنیت شبکه Solana
امنیت شبکه Solana

در ابتدای مقاله گفتیم که سولانا ترکیبی منحصر به فرد از مکانیزم های اثبات تاریخ ( PoH ) و اثبات سهام ( PoS ) متکی است . اثبات تاریخ ، مولفه اصلی پروتکل سولانا می باشد ، زیرا مسئولیت عمده پردازش معاملات را برعهده دارد . PoH عملیات موفقیت آمیز و زمانی را که با انجام آنها گذشته است ثبت می کند و از ماهیت بی اعتماد بلاکچین اطمینان حاصل می کند.

الگوریتم اثبات سهام یا PoS به عنوان ابزاری برای نظارت بر فرآیند های PoH استفاده می شود و اعتبار هر دنباله بلوک تولید شده توسط آن را تایید می کند . ترکیب این دو مکانیزم ، سولانا را به یک پدیده منحصر به فرد در صنعت بلاکچین تبدیل می کند که از امنیت بالایی برخوردار است .

اگر شما قصد خریداری این ارز دیجیتال را دارید ، نگاهی به روند قیمت این ارز دیجیتال خالی از لطف نیست .


روند قیمت ارز دیجیتال Solana

روند قیمت ارز دیجیتال Solana


کیف پول های ارز دیجیتال Solana

کیف پول های ارز دیجیتال Solana
کیف پول های ارز دیجیتال Solana

اگر تجربه ی انجام معاملات در بستر رمز ارزها را داشته باشید می دانید که برای ذخیره سازی ارز دیجیتال خریداری شده باید از کیف پول های دیجیتالی استفاده کنید . کیف پول ها این امکان را به شما می دهند تا ارز مورد نظر خریداری شده را در آن ذخیره نمایید . کیف پول ها در انواع مختلفی همچون کیف پول های سخت افزاری ، کیف پول های نرم افزاری ، کیف پول های تحت وب و کیف پول های کاغذی وجو دارند . در ادامه مطالب ما تعدادی از کیف پول هایی که شما می توانید ارز سولانا را در آن ذخیره نمایید در قالب یک جدول فراهم آورده ایم.

نام کیف پول نوع کیف پول توضیحات
۱.کیف پول لجر ( Ledger) سخت افزاری یک کیف پول سخت افزاری می باشد که از امنیت بالایی برخوردار است و در دو مدل Ledger Nano S و Ledger Nano X موجود است.
۲.کیف پول TREZOR سخت افزاری این کیف پول نیز یک کیف پول سخت افزاری است که در دو مدل TREZOR T  و TRZOR ONE موجود می باشد .
۳.کیف پول KeepKey سخت افزاری   از دیگر کیف پول ها برای ذخیره سازی ارز سولانا به شمار می رود .
۴.کیف پول Coinomi نرم افزاری این کیف پول یک کیف پول نرم افزاری است که از امنیت بالایی برخوردار است

 


چگونه ارز دیجیتال Solana را خریداری نماییم ؟

چگونه ارز دیجیتال Solana را خریداری نماییم ؟
خرید ارز دیجیتال sol

همانطور که در مقالات متعدد در زمینه ی ارزهای دیجیتال خوانده اید ، برای خریداری ارزهای دیجیتال باید به صرافی های ارز دیجیتال مراجعه کنید . در واقع صرافی های داخلی و خارجی متعددی وجود دارد که شما می توانید رمز ارز خود را در آن خریداری نمایید . نکته ی قابل توجهی که وجود دارد این است که صرافی های خارجی کارمزد کمتری در قبال انجام معاملات دریافت می کنند . همچنین برای خرید ارز دیجیتال شما باید صرافی هایی را انتخاب کنید که معتبر هستند و روزانه حجم معاملات بالایی در آنها صورت می گیرد .

شما می توانید ارز دیجیتال سولانا را از صرافی هایی که این ارز دیجیتال را پشتیبانی می کنند ، خریداری نمایید . در قسمت بعدی مقاله ما تعدادی از این صرافی ها را برای شما آورده ایم .

صرافی های پشتیبان کننده ارز دیجیتال Solana :

1.صرافی Binance :

این صرافی روزانه حجم معاملات بالایی را به خود اختصاص داده است و از محبوبیت خاصی در بین کاربران قرار دارد . این صرافی از ارهایی همچون گراف ، ایاس ، بیت کوین ، پولکادات و … پشتیبانی می کند .

۲.صرافی OKEx :

این صرافی در زمینه مبادلات ارزهای دیجیتال بهترین امکانات را در اختیار کاربران قرار می دهد . این صرافی از تعداد بیشماری از ارزهای دیجیتال پشتیبانی می کند .

۳.صرافی Bilaxy :

این صرافی یک صرافی متمرکز می باشد که در اواسط سال ۲۰۱۸ تاسیس شده است . این صرافی از ارزهایی مانند بایننس کوین ، اتریوم ، بیت کوین و … پشتیبانی می کند .

۴.صرافی FTX :

از جمله صرافی هایی می باشد که علاوه بر رمز ارز سولانا از بیت کوین ، لایت کوین ، اتریوم و … پشتیبانی می شود .

۵.صرافی Huobi Global :

یک صرافی سنگاپوری می باشد که در سال ۲۰۱۳ بنیان گذاری شده است . این صرافی نیز از تعداد بیشماری از ارزهای دیجیتال پشتیبانی می کند .

شما می توانید لیست کاملی از صرافی ها که از ارز دیجیتال سولانا پشتیبانی می کنند در سایت CoinMarketCap مشاهده کنید . پس از اینکه با نحوه خرید این ارز دیجیتال آشنا شدید ، در ادامه مطالب می خواهیم نحوه ذخیره سازی ارز سولانا را برای شما توضیح دهیم .


چگونه ارز Solana را بفروشیم ؟

چگونه ارز Solana را بفروشیم ؟
فروش ارز دیجیتال sol

همانطور که در قسمت خرید ارزهای دیجیتال به شما گفتیم ، برای فروش ارز سولانا همانند خرید آن باید به صرافی ها مراجعه کنید . شما می توانید پس از اینکه در صرافی که از قبل آن را انتخاب نمودید ، ثبت نام کنید و ارز دیجیتال سولانا را به فروش برسانید . در ابتدا باید جفت ارز خود را انتخاب نموده و پس از فروش در صرافی های خارجی آن را به صرافی های داخل ایران منتقل کنید .

بعد از طی این مراحل و اینکه با نحوه خرید و فروش این ارز دیجیتال آشنا شدید ، باید ببینیم که این ارز دیجیتال قابلیت استخراج را دارد یا خیر .


آیا ارز دیجیتال Solana استخراج می شود ؟

آیا ارز دیجیتال Solana استخراج می شود ؟
استخراج ارز دیجیتال sol

برای اینکه تشخیص دهیم یک رمز ارز قابلیت استخراج را دارد یا خیر در ابتدا باید ببینیم از چه الگوریتمی استفاده می کند . برای اینکه یک ارز قابلیت استخراج را دارا باشد باید مبتنی بر الگوریتم اثبات کار یا PoW باشد . در ابتدای مقاله گفتیم که این رمز ارز از الگوریتم PoH و یا اثبات تاریخ استفاده می کند و بر پایه این الگوریتم طراحی شده است .

به طور مختصر و کوتاه می توان گفت پاسخ به این سوال منفی می باشد و ارز دیجیتال Solana قابلیت استخراج را دارا نمی باشد .


آینده قیمت ارز دیجیتال Solana

آینده قیمت ارز دیجیتال Solana
آینده قیمتی ارز دیجیتال Solana

اگر شما قصد خرید و یا سرمایه گذاری این ارز دیجیتال را دارید ، بد نیست که به این قسمت از مقاله نیز نگاهی بیاندازید .طبق گزارشات انجام شده ، پیش بینی می شود تا این رمز از سال ۲۰۲۲ تا ۲۰۲۵ یک روند صعودی را طی کند اگر تیم به تولید محصولات خود ادامه دهد و این محصولات از جانب کاربران پذیرفته شوند .این پیش بینی ها بر اساس چندین مجموعه داده صورت گرفته است که فرض می کند روند طولانی مدت فعلی منجر به افزایش قیمت SOL در جهت صعودی می شود و هیچگونه عقب گردی ندارد .

تحلیل اساسی سولانا هنگام پیش بینی قیمت توکن SOL در طولانی مدت بسیار مهم است . روندهای بلند مدت که با تجزیه و تحلیل فنی داده های قیمت تعیین می شوند ، در پیش بینی آینده کمک می کنند ، اما تحلیل اساسی مهم است . برای تعیین زمان خرید یا فروش مناسب ، باید خبرنامه ها ، شبکه های اجتماعی ، رویدادهای آینده ، احساسات کلی سرمایه گذاران و شرایط بازار را به مرور تغییر دهید . ایجاد پیش بینی قیمت سولانا از داده های جمع شده یک گام مفید در تعیین سود آوری یک سرمایه گذاری بلند مدت است.


نیم نگاهی به اینفوگرافیک ارز دیجیتال سولانا

نیم نگاهی به اینفوگرافیک ارز دیجیتال سولانا
نیم نگاهی به اینفوگرافیک ارز دیجیتال سولانا

سخن پایانی

ارز دیجیتال Solana مبتنی بر پروتکلی می باشد که بانک ها از فناوری بلاکچین آن ، برای ارائه راه حل های غیرمتمرکز مالی یا DeFi استفاده می کنند . این پروتکل سعی بر این دارد تا  ایجاد برنامه های غیرمتمرکز یا همان DApp ها را آسان نماید . هدف از ایجاد این پروتکل بهبود مقیاس پذیری ، زمان پردازش کوتاه ، کارمزد کم در قبال پردازش سریع می باشد . شبکه این ارز دیجیتال از امنیت بالایی برخوردار است و این ارز دیجیتال در بسیاری از صرافی های ارز دیجیتال جهان به فروش می رسد .

ممنون از اینکه تا پایان “ ارز سولانا SOL  ” همراه ما بودید.


بیشتر بخوانید:

تیم محتوا
تیم محتوا
جمالی هستم و دارای 3 سال تجربه در بازار رمز ارزها می باشم. دانش آموخته رشته مهندسی کامپیوتر از دانشگاه تهران جنوب و در زمینه تدریس زبان و مترجمی بسیار فعالیت نموده ام. علاقه مند به حوزه موسیقی می باشم و در تلاشم تا در ارتباط با ارزهای دیجیتال دانش خود را گسترش دهم.

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
24 نظرات خود را ثبت نمایید
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
farhad5
1 سال قبل

من سولانارو به پیشنهاد یک شخص نزدیک در قیمت ۹۴ دلار خرید و بعدش اصلا خیر ندیدم چون به شدت تو ضرر هستم چیکار کنم؟ نظرتون چیه؟ همچنان نگه دارم یا باید فراموشش کنم؟

ناصر
1 سال قبل

اصلی ترین رقبای سولانا

آرش
1 سال قبل

چگونه می توان سولانا را خریداری کرد؟

حمید
1 سال قبل

چرا سولانا با طلا مقایسه می شود؟

متین
1 سال قبل

سولانا چگونه استخراج می شود؟

محسن عباسپور
مدیر
پاسخ به  متین
1 سال قبل

دوست عزیز این ارز استخراج نمی شود

جواد
1 سال قبل

اگر سولانا تمام شود چه اتفاقی می افتد؟

مهشید
1 سال قبل

چه تعداد سولانا وجود دارد؟

مهدا
1 سال قبل

سولانا خود را چطور معرفی کرد؟

علی
1 سال قبل

هدف از ایجاد سولانا چیست؟

کمند
1 سال قبل

تاریخچه ایجاد سولانا

مصطفی
1 سال قبل

خالق سولانا کیست؟

امیرحسین
2 سال قبل

اینده قیمتی این ارز به چه صورته؟

پریا
2 سال قبل

این ارز و میشه استخراج کرد؟

پارسا
2 سال قبل

کدام کیف پول ارز دیجیتال sol امنیت بهتری را دارد

حمید
3 سال قبل

آینده ارز SOL چیست؟

حمید
3 سال قبل

ارز (SOL) در کدامیک از صرافی های داخلی جهت شده؟

فلورا
3 سال قبل

پیشنهاد شما جهت سرمایه گذاری در ارز sol کوتاه مدت یا بلند مدت ؟

محسن عباسپور
مدیر
پاسخ به  فلورا
3 سال قبل

دوست عزیز ارز sol بسیار اینده دار و خوب است

علی
3 سال قبل

ارز sol هم پلتفرم جداگانه دارد؟

شیما
3 سال قبل

جهت تصمیم گیری هولد کردن sol مردد هستم لطفا راهنمایی کنید؟

عبدالمحمد نظام الاسلامی
3 سال قبل

نحوه استک ارز سولانا چند روزه هست؟

تیم محتوا
پاسخ به  عبدالمحمد نظام الاسلامی
3 سال قبل

در بایننس؟

علیرضا
3 سال قبل

ارز sol را میشه استخراج کرد یا نه ؟

آخرین مقالات منتشر شده