آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار

قیمت ریپل (XRP) امروز به تومان شنبه (۲۰آوریل۲۰۲۴)

رتبه ارزارزش بازاربیشترین قیمت روزکمترین قیمت روز

توضیحات

قیمت ${ نام فارسی }, ${ symbol } امروز معادل ${ current_price } می باشد. تغییرات این ارز در ۲۴ ساعتهگذشته ${ price_change_percentage_24h } می باشد. ارزش کل بازار ارز دیجیتال ${ symbol }، معادل ${market_cap } است و همچنین ارزش بازار ${ نام فارسی } در ۲۴ ساعته گذشته حدودا ${ market_cap_change_24h }می باشد. شایان ذکر است حجم کل معاملات ارز ${ symbol } به ارزش ${ total_volume } می باشد.بالاترین قیمت ${ نام فارسی } در ۲۴ ساعته گذشته معادل ${ high_24h } و پایین ترین قیمت ${ نام فارسی } در۲۴ ساعته گذشته ${ low_24h } می باشد.تعداد کوین های در گردش این ارز معادل ${ circulating_supply } می باشد. همچنین کلیه کوین ها یا توکن هایارز ${ symbol } که قبلا تولید شده اند، یا استخراج شده اند، به همراه کوین هایی که هنوز صادر نشده اند،معادل ${ max_supply } است.قیمت ${ نام فارسی } در تاریخ ${ ath_date }، ath زده است، یعنی به بالاترین قیمت خود رسیده است. که میتوانگفت بالاترین قیمت ${ نام فارسی } معادل ${ ath } می باشد. و در تاریخ ${ atl_date }، ${ symbol } پایینترین قیمت خود را که معادل ${ atl } می باشد را تجربه کرده است.

نمودار قیمت

جزئیات قیمت

 • نام:
 • نماد:
 • قیمت:
 • ارزش بازار:
 • تغییر ارزش بازار:
 • کمترین قیمت روز:
 • بیشترین قیمت روز:
 • درصد تغییر قیمت روز:
 • توکن های در گردش:
 • بالاترین قیمت:
 • تاریخ بالاترین قیمت:
 • کمترین قیمت:
 • تاریخ کمترین قیمت:

بررسی ویدیویی قیمت ریپل


قیمت XRP امروز به تومان

اطلاع از قیمت لحظه ای رمز ارز ریپل بیشتر برای کسانی مهم می باشد که قصد سرمایه گذاری در بستر آن را دارند و یا اینکه می خواهند رمز ارز ریپل خود را به فروش برسانند. زیرا آنها می توانند با اطلاع از قیمت لحظه ای راحت تر تصمیم بگیرند که رمز ارز خود را در چه نقطه ای از قیمت خریداری نمایند و یا اینکه بفروشند.

همچنین برای تحلیلگران نیز اطلاع از قیمت لحظه ای امری مهم تلقی می شود. با این کار آنها می توانند قیمت لحظه ای رمز ارز را به همراه تغییرات قیمت بررسی نموده و به راحتی به پیش بینی آینده قیمتی آن بپردازند.


نیم نگاهی به پروژه ریپل XRP و تاثیر پروژه بر قیمت ارز دیجیتال

نیم نگاهی به پروژه ریپل XRP و تاثیر پروژه بر قیمت ارز دیجیتال
نیم نگاهی به پروژه ریپل XRP و تاثیر پروژه بر قیمت ارز دیجیتال

اول از همه لازم است بیان نماییم که ارز دیجیتال ریپل می باشد و ریپل Ripple یک شرکت بزرگ واقع در سانفراسیسکو آمریکا است. تاریخچه ریپل به سال ۲۰۰۴ یعنی چهار سال قبل از پیدایش بیت کوین بر می گردد. زمانی که رایان فوجر Ryan Fugger شرکتی را با نام ریپل پی Ripple Pay بنیانگذاری کرد. در سال ۲۰۱۱ جد مک کالب به تیم ریپل پیوست و این فرد در سال ۲۰۱۲ کریس لارسن را استخدام نمود و لارسن تا اکنون در نقش مدیریت اجرایی شرکت فعالیت می نماید. سپس در ژانویه سال ۲۰۱۳ ریپل توکن های خود را با عنوان XRP معرفی نمود.

لازم به ذکر است که که ریپل با ارز دیجیتال خود یعنی XRP متفاوت است. پروتکل ریپل در نظر دارد تا انتقال پول بین بانکی و بین المللی را سریعتر سازد و همچنین آنها را ارزان تر و غیرمتمرکزتر نماید. چند محصول مختلف برای بانک ها و موسسات مالی توسط ریپل طراحی شده که تنها یکی از آنها با رمز ارز XRP کار می کند.

XRP که یک ارز رمزنگاری شده می باشد، در شبکه ریپل XRP به منظور تسهیل انتقال پول بین ارزهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. از جمله مزایای پروتکل ریپل می توان به این موضوع اشاره کرد که به وسیله آن می توان مبالغ پول را سریع انتقال داد. در واقع انتقال سریع از جمله مزایای آن به شمار می رود. همچنین نرخ کارمزد ریپل بسیار کم است و از جمله اهداف اصلی پروژه می باشد. به طور کلی همه این موارد را می توان از جمله موارد تاثیر گذار بر قیمت رمز ارز ریپل دانست.


کیف پول های پشتیبانی کننده ریپل XRP

کیف پول هایی که در این قسمت به شما معرفی می نماییم می توانند برای ذخیره سازی رمز ارز XRP مورد استفاده قرار بگیرند. در واقع اینها کیف پول هایی می باشند که از ارز دیجیتال ریپل XRP پشتیبانی می کنند و شامل موارد زیر می باشند:

 • کیف پول سخت افزاری لجر
 • کیف پول توست Toast
 • کیف پول کوینومی
 • کیف پول اتمیک

صرافی های پشتیبانی کننده ریپل XRP

همانطور که می دانید خرید و فروش ارزهای دیجیتال در بستر صرافی ها انجام می پذیرد. شما می توانید از صرافی های ایرانی و خارجی که از ارز دیجیتال ریپل پشتیبانی می کنند برای خرید و فروش این رمز ارز استفاده نمایید. در ادامه به معرفی چند نمونه از صرافی های خارجی پشتیبانی کننده ارز دیجیتال ریپل XRP خواهیم پرداخت.

 • صرافی بایننس
 • صرافی بیت هامب
 • صرافی کوکوین
 • صرافی کوین وان
 • صرافی هیوبی گلوبال
 • صرافی کراکن
 • صرافی بیترکس

روند قیمتی ریپل XRP

روند قیمتی ریپل XRP
روند قیمتی ریپل XRP

عرضه رمز ارز ریپل در سال ۲۰۱۳ با قیمت هر واحد ۰.۰۰۵ دلار صورت گرفت. پس از آن در اوایل سال ۲۰۱۴ با قیمت ۰.۰۲۷۴۶ دلار در بازار رمز ارزها معامله می شد. سپس قیمت این ارز دیجیتال تقریبا یک روند ثابتی را طی نموده و در سال ۲۰۱۷ با یک افزایش قیمت همراه بود. در سال ۲۰۱۸ این رمز ارز بیش از ۷۰۰۰۰ درصد افزایش قیمت داشته و با قیمت ۳.۸ دلار به فروش می رفت. در واقع باید بیان نمود که اوج قیمت ریپل در ژانویه سال ۲۰۱۸ صورت گرفته است.

پس از رسیدن به بالاترین قیمت و یا همان اوج قیمت، قیمت ریپل کاهش یافت و در اوایل سال ۲۰۱۹ قیمت آن برابر با ۰.۳۶۰۲ بود. در ابتدای سال ۲۰۲۰ قیمت این رمز ارز برابر با ۰.۱۹۳۵ دلار بود و در تاریخ ۱۳ آپریل ۲۰۲۱ قیمت آن افزایش یافته و با مبلغ ۱.۷۹۴ دلار معامله می شد. در اوایل سال ۲۰۲۲ قیمت ریپل به ۰.۸۵۹۱ دلار رسید.


تحلیل ریپل XRP

تحلیل ریپل XRP
تحلیل ریپل XRP

اول از همه باید به شما کاربران عزیز بگوییم که تحلیل ارزهای دیجیتال توسط تحلیلگران انجام می شود تا آینده آن رمز ارز تا حدی پیش بینی شود. تحلیل رمز ارزها می تواند به روش های مختلفی انجام پذیرد. یکی از روش های رایج تحلیل تکنیکال است. تحلیل فاندامنتال و تحلیل سنتیمنتال از دیگر روش ها هستند که در ادامه به شرح هر یک خواهیم پرداخت.

تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال ریپل XRP

از جمله روش های رایج تحلیل در بازارهای مالی، تحلیل تکنیکال است. در این روش، تمرکز اصلی بر روی نمودارها و داده های بازار می باشد. همچنین در تحلیل تکنیکال برای پیش بینی آینده رمز ارز ریپل، الگوها و روندها شناسایی می شود تا بتوان به یک پیش بینی قابل اطمینانی از آینده دست پیدا کرد. به عبارت دیگر می توان بیان نمود تحلیل تکنیکال روشی برای پیش بینی قیمت بر اساس الگوهای تغییرات قیمت و تغییرات حجم معاملات می باشد.

تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال ریپل XRP

تحلیل فاندامنتال یا تحلیل بنیادی از روش های تحلیلی است که باعث شناخت ارزش حقیقی فعلی و احتمالی رمز ارز در آینده می شود. در این روش شرایط پروژه ارز دیجیتال از جنبه های گوناگون مورد بررسی قرار می گیرد. در واقع در تحلیل فاندامنتال تمامی عوامل موثر بر پروژه رمز ارز برای تشخیص ارزش ذاتی آن مورد بررسی قرار خواهد گرفت. از جمله مزایای تحلیل فاندامنتال این است، در صورتی که قصد سرمایه گذاری بلندمدت در رمز ارز ریپل را داشته باشید می تواند به شما کمک بزرگی بکند.

تحلیل سنتیمنتال ارز دیجیتال ریپل XRP

تحلیل سنتیمنتال را می توان به عنوان یکی از جدیدترین روش های تحلیل معرفی نمود. در این روش از تحلیل، احساسات ذهنی تریدرها نسبت به وضعیت بازار مورد بررسی قرار می گیرد. به صورت کلی می توان بیان نمود که تجزیه و تحلیل احساسات به منظور اندازه گیری و سنجش احساس سایر معامله گران نسبت به یک جفت ارز خاص صورت می پذیرد.

لازم به ذکر است که تحلیل سنتیمنتال بر پایه علم نوین اقتصاد و روانشناسی رفتاری بازار مالی شکل گرفته است و یک روش نوین می باشد.


عوامل موثر بر قیمت ریپل XRP

عوامل موثر بر قیمت ریپل XRP
عوامل موثر بر قیمت ریپل XRP

در بازارهای مالی همچون بازار ارزهای دیجیتال عوامل مختلفی می تواند بر قیمت رمز ارزها تاثیر بگذارد. عواملی می تواند باعث افزایش قیمت ارز دیجیتال شود و یا برعکس این امر نیز می تواند اتفاق بیافتد. در واقع عواملی هم هستند که منجر به کاهش قیمت می شوند. در اینجا به بررسی عواملی خواهیم پرداخت که بر روی قیمت رمز ارز ریپل تاثیرگذار است:

RippleNet که شبکه زیربنایی XRP است قادر به انتقال آنی پول در سراسر جهان است. به این ترتیب توسط تعداد زیادی از موسسات مالی پذیرفته شده است. این مشارکت های ریپل می تواند تاثیر بسزایی بر قیمت آن داشته باشد.

در دنیای ارزهای دیجیتال تاثیرگذاری اخبار پخش شده در شبکه های اجتماعی امری مهم تلقی می شود. در واقع شبکه های اجتماعی را می توان از جمله عوامل تاثیر گذار بر قیمت رمز ارز ریپل دانست.

مهم ترین علت های ریزش قیمت ریپل XRP

عوامل مختلفی می تواند باعث کاهش قیمت رمز ارز ریپل شود. برای مثال زمانی که عرضه زیاد باشد و تقاضا کم، با کاهش قیمت ارز دیجیتال ریپل مواجه خواهیم بود. علاوه بر این، همانطور که در بالا اشاره نمودیم اخبار پخش شده در شبکه های اجتماعی بی تاثیر نیست. برای مثال زمانی که اخبار منفی درارتباط با رمز ارز ریپل در شبکه های اجتماعی پخش می شود، افراد زیادی آن را دنبال کرده و شما مشاهده خواهید کرد که قیمت رمز ارز ریپل کاهش می یابد. به طور کلی افزایش عرضه و پخش اخبار منفی را می توان از جمله مهم ترین علت های ریزش قیمت ریپل دانست.

مهم ترین علت های افزایش قیمت ریپل XRP

در اینجا به بررسی عواملی خواهیم پرداخت که به افزایش قیمت ارز دیجیتال ریپل کمک می نمایند:

مشارکت ریپل با سایر موسسات می تواند به روند افزایش قیمت رمز ارز کمک نماید. در واقع زمانی که این مشارکت ها بیشتر می شود شاهد افزایش قیمت ریپل خواهیم بود.

پخش اخبار مثبت در ارتباط با رمز ارز ریپل در رسانه های اجتماعی از دیگر عواملی است که باعث افزایش قیمت ریپل می شود. به طور کلی رسانه های اجتماعی نقش بسزایی دارند زیرا افراد زیادی در سراسر دنیا آن را دنبال می کنند.

فعالیت نهنگ ها نیز می تواند به افزایش قیمت رمز ارز ریپل کمک نماید. این موضوع زمانی امکان پذیر است که این افراد یعنی نهنگ ها سرمایه قابل توجهی را وارد بازار می کنند و سپس شروع به خریداری رمز ارز می نمایند. در ادامه میزان تقاضا از عرضه بیشتر خواهد شد و در نهایت قیمت رمز ارز ریپل افزایش خواهد یافت.


رابطه قیمت ریپل XRP با متغیرهای اقتصادی

به طور کلی می توان گفت برای تحلیل قیمت رمز ارز ریپل و یا پیش بینی آینده قیمت آن، نمی توان متغیرهای اقتصادی را به عنوان یکی از عوامل تاثیرگذار بر قیمت در نظر گرفت. برای بررسی آینده قیمت بهتر است عوامل دیگر در نظر گرفته شود. در واقع می توان بیان نمود که متغیرهای اقتصادی همچون طلا، دلار و … شاخص مناسبی نیستند.


محاسبه قیمت ریپل XRP به تومان

محاسبه قیمت ارز دیجیتال به تومان کار دشواری نمی باشد. تنها شما می توانید قیمت لحظه ای رمز ارز ریپل را به دلار در قیمت لحظه ای دلار به تومان ضرب نمایید. همچنین شما قادر خواهید بود از ماشین حساب ارز دیجیتال سایت زوم ارز برای این کار استفاده نمایید.


آینده قیمت ریپل XRP

آینده قیمت ریپل XRP
آینده قیمت ریپل XRP

اول از همه لازم است بیان نماییم که بازار ارزهای دیجیتال همانند دیگر بازارهای مالی تا حدی قابل پیش بینی می باشد و همواره با نوساناتی همراه است. در اینجا به بررسی آینده رمز ارز ریپل خواهیم پرداخت.

همانطور که در بالا اشاره نمودیم، مشارکت ریپل با دیگر موسسات مالی می تواند یکی از عوامل تاثیرگذار باشد. اگر ریپل بتواند به روابط و مشارکت های خود ادامه دهد، می تواند از آینده خوبی برخوردار باشد. همچنین پیش بینی ها برای XRP بسته به تحلیل و دوره بسیار متفاوت است. پیش بینی خوش بینانه تقریبا در همه پیش بینی ها به افزایش پذیرش فناوری پرداخت ریپل بستگی دارد. علی رغم همه اینها انجام تحقیقات کافی قبل از سرمایه گذاری امری مهم است. این نکته را همیشه در نظر بگیرید که فقط چیزی را سرمایه گذاری کنید که توانایی از دست دادن آن را دارید.


سوالات متداول

 1. کدام کیف پول ها برای رمز ارز ریپل مناسب هستند؟

پس از خریداری رمز ارز ریپل از صرافی ها، شما می توانید از کیف پول هایی همچون اتمیک، کوینومی و سیف پل برای ذخیره سازی این ارز دیجیتال استفاده نمایید.

 1. رمز ارز ریپل را از چگونه می توان خریداری نمود؟

صرافی های خارجی بسیاری هستند که از ریپل پشتیبانی می کنند و می توان از طریق آنها این رمز ارز را خریداری نمود. اما به دلیل تحریمات موجود، ممکن است کاربران ایرانی نتوانند به راحتی از صرافی های خارجی استفاده نمایند. به همین دلیل آنها قادر خواهند بود از صرافی های ایرانی که از ارز دیجیتال ریپل پشتیبانی می کنند، به منظور خرید استفاده نمایند.

 1. آیا خرید رمز ارز ریپل سودآور می باشد؟

به صورت کلی نمی توان جواب قاطعانه ای به این سول داد. زیرا بازارهای مالی از جمله بازار ارز دیجیتال همواره با نوساناتی همراه است. برای بررسی آینده آن کافیست تمامی عوامل تاثیرگذار را بررسی نمایید.


بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید