آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار

قیمت کاردانو (ADA) امروز به تومان

رتبه ارزارزش بازاربیشترین قیمت روزکمترین قیمت روز

توضیحات

قیمت ${ نام فارسی }, ${ symbol } امروز معادل ${ current_price } می باشد. تغییرات این ارز در ۲۴ ساعتهگذشته ${ price_change_percentage_24h } می باشد. ارزش کل بازار ارز دیجیتال ${ symbol }، معادل ${market_cap } است و همچنین ارزش بازار ${ نام فارسی } در ۲۴ ساعته گذشته حدودا ${ market_cap_change_24h }می باشد. شایان ذکر است حجم کل معاملات ارز ${ symbol } به ارزش ${ total_volume } می باشد.بالاترین قیمت ${ نام فارسی } در ۲۴ ساعته گذشته معادل ${ high_24h } و پایین ترین قیمت ${ نام فارسی } در۲۴ ساعته گذشته ${ low_24h } می باشد.تعداد کوین های در گردش این ارز معادل ${ circulating_supply } می باشد. همچنین کلیه کوین ها یا توکن هایارز ${ symbol } که قبلا تولید شده اند، یا استخراج شده اند، به همراه کوین هایی که هنوز صادر نشده اند،معادل ${ max_supply } است.قیمت ${ نام فارسی } در تاریخ ${ ath_date }، ath زده است، یعنی به بالاترین قیمت خود رسیده است. که میتوانگفت بالاترین قیمت ${ نام فارسی } معادل ${ ath } می باشد. و در تاریخ ${ atl_date }، ${ symbol } پایینترین قیمت خود را که معادل ${ atl } می باشد را تجربه کرده است.

نمودار قیمت

جزئیات قیمت

 • نام:
 • نماد:
 • قیمت:
 • ارزش بازار:
 • تغییر ارزش بازار:
 • کمترین قیمت روز:
 • بیشترین قیمت روز:
 • درصد تغییر قیمت روز:
 • توکن های در گردش:
 • بالاترین قیمت:
 • تاریخ بالاترین قیمت:
 • کمترین قیمت:
 • تاریخ کمترین قیمت:

بررسی ویدیویی قیمت کاردانو (ADA)


قیمت ADA امروز به تومان

یکی از سوال هایی که ممکن است در ذهن هر فردی نقش ببندد این است که دلیل اهمیت قیمت لحظه ای چه می باشد و یا اینکه چرا قیمت لحظه ای مهم است؟ اطلاع از قیمت لحظه ای از جهاتی امری مهم تلقی می شود. برای مثال کسی که قصد سرمایه گذاری در رمز ارز کاردانو را دارد، قطعا دوست دارد در پایین ترین قیمت آن را خریداری نموده و با درصدی افزایش قیمت به فروش برساند. به همین دلیل نیاز است از قیمت لحظه ای آگاهی پیدا نماید.

در صورتی که شما نیز در نظر دارید رمز ارز کاردانو را بخرید و یا به فروش برسانید، می توانید از صفحه قیمت ارزهای دیجیتال در سایت زوم ارز استفاده کنید. از این طریق از قیمت لحظه ای کاردانو آگاهی کسب خواهید کرد و می توانید راحت تر به سرمایه گذاری بپردازید.


نیم نگاهی به پروژه کاردانو ADA و تاثیر پروژه بر قیمت ارز دیجیتال

نیم نگاهی به پروژه کاردانو ADA و تاثیر پروژه بر قیمت ارز دیجیتال
نیم نگاهی به پروژه کاردانو ADA و تاثیر پروژه بر قیمت ارز دیجیتال

کاردانو را به صورت خلاصه می توان یک شبکه مبتنی بر بلاکچین معرفی نمود که رمز ارز آن ADA نام دارد. شبکه کاردانو به منظور انتقال پول دیجیتالی، ثبت قراردادهای هوشمند و ساخت برنامه های غیرمتمرکز مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع کاردانو مانند اتریوم امکان ایجاد و اجرای قراردادهای هوشمند را فراهم می نماید. این پروژه به دلیل شباهت زیاد با اتریوم و اینکه بیشتر توسعه دهندگان و سرمایه گذاران اولیه آن ژاپنی هستند، به آن اتریوم ژاپنی نیز می گویند.

چارز هاسکینسون از جمله بنیانگذاران کاردانو می باشد که از اعضای تیم اتریوم نیز بوده است. لازم به ذکر است که پروژه کاردانو در سال ۲۰۱۵ کلید خورده است. پس از انجام تحقیقات و آزمایش های لازم، در ۲۸ سپتامبر ۲۰۱۷ شبکه اصلی کاردانو راه اندازی شد و پس از آن این ارز دیجیتال در صرافی بیترکس که از بزرگترین صرافی های ارز دیجیتال می باشد، لیست شد.

علاوه بر مواردی که گفتیم نیاز است بدانید که کاردانو برخلاف بیت کوین، از الگوریتم اثبات سهام یا PoS استفاده می نماید. این بدان معناست که برای تایید تراکنش های خود نیازی به قدرت محاسباتی ندارد و افراد بسته به میزان دارایی که در اختیار شبکه قرار می دهند، می توانند در تایید تراکنش ها شرکت نمایند. همچنین پروژه کاردانو ویژگی هایی را در بر دارد که می تواند بر قیمت آن تاثیر بگذارد. برای مثال از یک تیم توسعه قوی برخوردار است، محدودیت مقیاس پذیری ندارد و اولین بلاکچین تشکیل شده از چند لایه می باشد.


کیف پول های پشتیبانی کننده کاردانو ADA

کیف پول هایی که در این قسمت نام خواهیم برد، از جمله کیف پول هایی هستند که برای ذخیره سازی رمز ارز کاردانو مورد استفاده قرار می گیرند. در واقع شما می توانید پس از خریداری رمز ارز کاردانو از صرافی ها، آن را در یکی از کیف پول های سخت افزاری یا نرم افزاری زیر ذخیره نمایید. البته لازم به ذکر است که کیف پول های سخت افزاری نسبت به کیف پول های نرم افزاری از امنیت بالاتری برخوردار هستند و می توانند گزینه مناسبی برای ذخیره سازی رمز ارزها باشند. کیف پول های پشتیبانی کننده از ارز دیجیتال کاردانو شامل موارد زیر می باشند:

 • کیف پول سخت افزاری لجر نانو ایکس
 • کیف پول سخت افزاری لجر نانو اس
 • کیف پول سخت افزاری ترزور
 • کیف پول موبایلی اینفینیتو
 • کیف پول رسمی کاردانو Deadalus

صرافی های پشتیبانی کننده کاردانو ADA

شاید برای شما کاربران عزیز زوم ارز این سوال پیش بیاید که چگونه می توان رمز ارز کاردانو را خریداری نمود و یا به فروش رساند؟ همانطور که در مقالات حوزه رمز ارزها بسیار ذکر شده است، برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال نیاز است در یکی از صرافی های خارجی و یا ایرانی ثبت نام و احراز هویت نمود. البته باید به این موضوع توجه نمایید که صرافی انتخابی شما از رمز ارزی که قصد خریداری آن را دارید پشتیبانی می کند یا خیر. در ادامه ما به معرفی تعدادی از صرافی های خارجی خواهیم پرداخت که از ارز دیجیتال کاردانو پشتیبانی می کنند. این صرافی ها شامل موارد زیر می باشند:

 • صرافی بایننس
 • صرافی کوکوین
 • صرافی کوین وان
 • صرافی هیوبی گلوبال
 • صرافی کراکن
 • صرافی بیت هامب

روند قیمت کاردانو ADA

روند قیمت کاردانو ADA
روند قیمت کاردانو ADA

در ابتدا ارز دیجیتال کاردانو ADA در تاریخ ۲ اکتبر ۲۰۱۷ با قیمت هر واحد ۰.۰۲ دلار در صرافی بیترکس عرضه شد و پس از آن با جهش قیمت همراه بود. در تاریخ ۴ ژانویه ۲۰۱۸ ارز دیجیتال کاردانو یا یک افزایش قیمت چشمگیری همراه بوده و به بالاترین قیمت خود رسید که ۱.۲۲ دلار بود.

پس از اینکه این رمز ارز به اوج قیمت خود رسید، یک روند نزولی را طی نموده و با یک کاهش قیمت روبرو بود. در ادامه قیمت کاردانو کمی در سال ۲۰۱۹ بازیابی شد و در حال حاضر با قیمت ۰.۴۲۸۴ در بازار ارزهای دیجیتال معامله می شود.


تحلیل کاردانو ADA

تحلیل کاردانو ADA
تحلیل کاردانو ADA

به طور کلی تحلیل قیمت رمز ارزها برای آگاهی از آینده آنها صورت می پذیرد. در واقع با تحلیل رمز ارز مورد نظر می توان نتیجه گرفت که آیا آن ارز دیجیتال از آینده روشنی برخوردار است یا خیر؟. به عبارت دیگر می توان بیان نمود که برای موفقیت در بازار رمز ارزها باید به یک پیش بینی درستی از روند آینده بازار دست پیدا کرد تا بتوان تصمیم درستی گرفت. تنها افرادی که بتوانند به پیش بینی درستی دست پیدا کنند و یا اینکه در تحلیل بازار ارزهای دیجیتال از تجربه کافی برخوردار باشند می توانند در این زمینه موفقیت کسب نمایند.  رمز ارز کاردانو نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد و با تحلیل و بررسی پروژه کاردانو می توان تا حدی از آینده آن آگاهی پیدا نمود.

تحلیل ارز دیجیتال کاردانو به سه شکل تحلیل تکنیکال، تحلیل فاندامنتال و تحلیل سنتیمنتال انجام می شود که در ادامه به شرح هر یک خواهیم پرداخت.

تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال کاردانو ADA

تحلیل تکنیکال از جمله روش های تحلیل می باشد که در آن تحلیلگران به بررسی روند گذشته و الگوهای موجود می پردازند تا به یک پیش بینی تقریبا درست از آینده قیمت رمز ارز کاردانو دست پیدا کنند.

لازم به ذکر است که این نوع از تحلیل بیشتر برای کوتاه مدت استفاده می شود. به همین دلیل می تواند بیشتر برای کسانی که قصد سرمایه گذاری کوتاه مدت دارند مورد استفاده قرار گیرد.

تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال کاردانو ADA

یکی از مهم ترین روش های تحلیل در بازار رمز ارزها تحلیل فاندامنتال یا تحلیل بنیادی می باشد. با استفاده از این نوع روش تحلیل می توان ارزش حقیقی فعلی و احتمالی ارز دیجیتال در آینده را تعیین نمود.

در تحلیل فاندامنتال شرایط یک پروژه درتمامی جوانب مورد بررسی قرار می گیرد و همچنین اخبار و رویدادهای مربوط به آن نیز بررسی خواهد شد. در واقع می توان گفت باید تمامی عوامل تاثیر گذار بر روی پروژه رمز ارز مورد آنالیز و بررسی قرار گیرد.

تحلیل سنتیمنتال ارز دیجیتال کاردانو ADA

در تحلیل سنتیمنتال یا تحلیل احساسات همانطور که از اسمش پیداست، تحلیلگران به بررسی احساست و یا رفتار سرمایه گذاران در بازار مالی می پردازند. به عبارتی در این روش احساسات مثبت، منفی و یا حتی خنثی تریدرها مورد بررسی قرار می گیرد تا بتوان به یک پیش بینی درستی دست پیدا کرد.


عوامل موثر بر قیمت کاردانو ADA

عوامل موثر بر قیمت کاردانو ADA
عوامل موثر بر قیمت کاردانو ADA

قیمت هر دارایی دیجیتال می تواند به عوامل زیادی وابسته باشد. به همین دلیل قبل از سرمایه گذاری نیاز است تا به بررسی تمامی عوامل تاثیرگذار بر قیمت بپردازید. برای مثال عوامل بسیاری هستند که باعث افزایش قیمت در آینده می شوند که شناخت آنها می تواند به سرمایه گذاران رمز ارز کمک بزرگی نماید. در مقابل عواملی نیز وجود دارند که باعث کاهش قیمت می شوند که نیاز است آنها را شناسایی کنند. در ادامه ما هم عواملی که باعث افزایش قیمت رمز ارز کاردانو می شوند و هم عواملی که منجر به کاهش قیمت می شوند را بررسی خواهیم نمود.

مهم ترین علت های ریزش قیمت کاردانو ADA

عوامل مختلفی وجود دارد که منجر به کاهش قیمت رمز ارز کاردانو می شود و می تواند قیمت این رمز ارز را به سمت نزولی بودن سوق دهد. برای مثال یکی از این عوامل افزایش عرضه می باشد. در صورتی که میزان عرضه رمز ارز کاردانو افزایش یابد، کاربران کمتری اقدام به خرید می کنند و یا به عبارت دیگر تقاضا کم باشد باعث کاهش قیمت این ارز دیجیتال می شود.

پخش اخبار منفی در شبکه های اجتماعی نیز یکی از عواملی است که باعث افت قیمت رمز ارز می شود. در صورتی که در ارتباط با ارز دیجیتال کاردانو اخبار منفی در شبکه های اجتماعی منتشر شود، می تواند به کاهش قیمت این رمز ارز کمک کند. همچنین پیش بینی تحلیلگران در ارتباط با رمز ارز کاردانو بی تاثیر نیست. در صورتی که پیش بینی این افراد مبنی بر نزولی بودن بازار باشد و یا احتمال سقوط قیمت رمز ارز کاردانو را بدهند، کاربران ممکن است سرمایه خود را از بازار خارج نموده و این امر باعث کاهش قیمت می شود.

مهم ترین علت های افزایش قیمت کاردانو ADA

در اینجا ما مواردی را بررسی خواهیم نمود که همگی به رشد قیمت کاردانو کمک می نمایند و یا به عبارتی باعث افزایش قیمت آن می شوند:

ماهیت غیرمتمرکز بلاکچین کاردانو آن را ایمن می کند و معماری لایه ای آن مقیاس پذیری را فراهم می نماید. در مجموع، این ویژگی های فنی چیزی است که کاردانو را به یک کوین منحصر به فرد با پتانسیل خوب تبدیل می کند و باعث رشد قیمت آن می شوند.

به عنوان یک پلتفرم متن باز برای قراردادهای هوشمند، کاردانو طیف گسترده ای از موارد را در خود جای می دهد و مشکلات را در صنایع مختلف حل می نماید. این مورد نیز می تواند به افزایش قیمت آن کمک کند.

با راه اندازی قراردادهای هوشمند در کاردانو اکنون می تواند در طیف گسترده ای از برنامه های غیرمتمرکز که با نام DApp نیز شناخته می شوند، استفاده شود. رایج ترین مورد استفاده برای ADA در دیفای، استفاده به عنوان دارایی پایه برای تامین نقدینگی در صرافی های غیرمتمرکز، معامله آن با NFT و حتی عرضه آن به عنوان وثیقه برای دریافت وام است. که اینها همه عواملی هستند که به رشد قیمت کمک می کنند.


رابطه قیمت کاردانو ADA با متغیرهای اقتصادی

به طور کلی افراد دنبال کننده بازار ارزهای دیجیتال و طلا در ارتباط با تاثیر قیمت این دو بر یکدیگر بیان نمودند که قیمت طلا نمی تواند تاثیری بر قیمت رمز ارز کاردانو داشته باشد.

اما در ارتباط با تاثیر قیمت دلار می توان گفت چون کاربران ایرانی برای خرید این رمز ارز نیازمند تبدیل پول رایج خود به دلار هستند، می تواند تاثیر گذار باشد. برای مثال در صورتی که قیمت دلار افزایش داشته باشد بر قیمت نهایی و یا تمام شده رمز ارز کاردانو تاثیرگذار است.


محاسبه قیمت کاردانو ADA به تومان

همانطور که مشاهده می نمایید در این صفحه قیمت لحظه ای رمز ارز کاردانو برای شما کاربران عزیز نمایش داده شده است. در این صفحه شما قادر خواهید بود قیمت لحظه ای ارز دیجیتال کاردانو ADA را به دلار، تتر و تومان مشاهده نمایید. همچنین شما می توانید در صورت نیاز از ماشین حساب ارز دیجیتال در سایت زوم ارز کمک بگیرید.


آینده قیمت کاردانو ADA

آینده قیمت کاردانو ADA
آینده قیمت کاردانو ADA

در ذهن بسیاری از شما کاربران عزیز شاید این سوال نقش ببندد که آیا کاردانو یک سرمایه گذاری مناسب به شمار می رود؟ کاردانو یک ارز دیجیتال نسل سوم است که بهترین ویژگی های نسل اول و دوم یعنی بیت کوین و اتریوم را ترکیب می کند. پلتفرم آن جایگزین کارآمدی برای شبکه استاندارد PoW است که توسط اتریوم و سایر کوین های مشابه استفاده می شود. کاردانو از Proof of Stake برای بهبود مقیاس پذیری و پایداری در مقایسه با سایر سیستم های ارز دیجیتال استفاده می کند. اما چرا باید در کاردانو سرمایه گذاری کرد؟

کاردانو یا هر ارز دیجیتال دیگری می تواند تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار گیرد. قیمت کاردانو ADA عمدتا تحت تاثیر احساسات تریدرها و نهنگ ها در کوتاه مدت است. اگر خریداران به توکن علاقه نشان دهند، قیمت تا حد زیادی به صورت مثبت تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.

حتی نهنگ ها می توانند قیمت کوین را دستکاری کنند. اگر مقدار زیادی از توکن های ADA نگهداری شود، تقاضا برای کوین به دلیل کاهش عرضه افزایش می یابد و در نتیجه قیمت رمز ارز افزایش می یابد و بالعکس. در حالی که در بلند مدت، قیمت عمدتا از پیشرفت های تکنولوژیکی و تحلیل بنیادی تاثیر می پذیرد. هر چه شبکه بیشتر پیشرفت کند، توجه سرمایه گذاران را بیشتر جلب خواهد کرد و آینده خوبی برای آن پیش بینی می شود.


سوالات متداول

 1. نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال کاردانو چگونه است؟

برای خرید و فروش ارز دیجیتال کاردانو باید به یکی از صرافی های پشتیبانی کننده این رمز ارز مراجعه کنید. صرافی های ایرانی و خارجی بسیاری هستند که از ارز دیجیتال کاردانو پشتیبانی می کنند. در ابتدا باید در یکی از صرافی های پشتیبانی کننده ثبت نام و احراز هویت نموده سپس اقدام به خرید یا فروش کنید.

 1. چگونه اخبار رمز ارز کاردانو را پیگیری کنیم؟

در صورتی که قصد پیگیری اخبار کاردانو را داشته باشید، می توانید به وب سایتهای معتبر مربوط به ارزهای دیجیتال مراجعه نمایید. به علاوه شما می توانید به صفحه اخبار فوری ارز دیجیتال در سایت زوم ارز مراجعه کنید.

 1. چگونه ارز دیجیتال کاردانو را ذخیره کنیم؟

برای ذخیره سازی رمز ارز کاردانو می توانید از کیف پول های پشتیبانی کننده آن استفاده کنید. کیف پول سخت افزاری لجر و کیف پول موبایلی اینفینیتو برای ذخیره سازی ارز دیجیتال کاردانو مناسب هستند.


بیشتر بخوانید:

1 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
2 نظرات خود را ثبت نمایید
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
ج
3 ماه قبل

سلام استاد بی زحمت تحلیل رو بروزرسانی کنید قیمت تتری یه هفته شده الان جا حساسیه بازار به نظرتون پرچم نزولی نزده

محمد
6 ماه قبل

خیلی عالی