آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

کیف پول‌ دیجیتالی چیست؟

کیف پول ارز دیجیتال چیست؟

کیف پول‌ دیجیتالی چیست؟، اگر بخواهیم تعریفی کلی درباره کیف پول دیجیتالی داشته باشیم: باید بگوییم محلی است برای نگهداری ارز های دیجیتال است. اگر فردی فعال در حوزه ارز های دیجیتال هستید، پس شما به دنبال انواع کیف های دیجیتالی هستید و اینکه بدانید از نظر امنیت کدام کیف پول بهتر است. خوشبختانه امروزه کیف پول های ارز دیجیتال بسیاری به بازار آمده اند و شما می توانید از آن ها استفاده کنید. به صورت کلی اگر بخواهیم مطلب دیگری درباره کیف پول های ارز دیجیتال بگوئیم، اینگونه بیان می کنیم که کیف پول های ارز دیجیتال، یکی از کلیدی ترین و مهم ترین ابزار هایی است که شما باید از آن در معاملات خود برای ذخیره رمز ارز هایتان استفاده کنید. با مطالعه این قسمت از مقاله شاید سوالات متعددی برایتان ایجاد شود و یا اینکه اگر کمی درباره کیف پول های دیجیتال می دانید، احتمالا سوالات بی پاسخ گوناگونی در ذهنتان سپری می شود که در حال جستجو برای دریافت پاسخ آن ها هستید. در این مقاله ما قصد داریم تا به صورت کلی درباره کیف  پول های ارز دیجیتال با شما عزیزان گفتگو کنیم. قطعا اگر این مقاله را تا انتها دنبال کنید، پاسخ سوالات بسیاری را دریافت خواهید کرد و یا اطلاعات زیادی درباره کیف پول ها دیجیتالی به دست خواهید آورد. در انتها این مقاله ما قصد داریم تا بهترین کیف پول های ارز دیجیتال را به شما عزیزان معرفی کنیم. در ادامه، تا انتها این مقاله همراه ما باشید.

کیف پول دیجیتال چیست؟

کیف پول دیجیتال چیست؟
کیف پول دیجیتال چیست؟

کیف پول ارزهای رمزنگاری شده یا ارز دیجیتال به کاربران این امکان را می دهد تا دارایی های دیجیتال خود یا همان رمز ارزها را ذخیره و بازیابی کنند. به عبارت دیگر این کیف پول ها این امکان را به شما می دهند تا ارزهای خود را در یک مکان ذخیره نمایید. هنگامی که کاربر ارزی را به دست می آورد یا خریداری می کند ، می تواند آن را در داخل کیف پول ارزهای رمز نگاری شده ذخیره کند و از آنجا برای انجام معاملات از آن استفاده کند .

کیف پول ها می توانند چندین ارز دیجیتال را درون خود ذخیره نمایند . زمانی که شما یک ارز دیجیتال را خریداری می نمایید ، رمز ارز خود را به یک آدرس رمز نگاری منحصر به فرد که از کیف پول صادر شده هدایت می کنید . در واقع تمامی اطلاعات شما در کیف پول در بلاکچین ، ثبت و تایید می شود .کیف پول دیجیتالی بستری را به شما ارائه می دهد که می تواند کلیدهای خصوصی و یا عمومی را برای انجام معاملات ارزهای دیجیتال ذخیره کند. علاوه بر این، کیف پول دیجیتال قابلیت رمزگذاری و یا امضای اطلاعات را نیز ارائه می دهد .

شما می توانید در کیف پول های دیجیتال اقدام به ذخیره سازی رمز ارز هایتان کنید. کیف پول های دیجیتال، کلید های خصوصی و عمومی را ذخیره می کنند و با بلاکچین های مختلف ارتباط برقرار می کنند تا تمامی کاربرانی که قصد ذخیره رمز ارز ها را دارند، بتوانند رمز ارز هایشان را ذخیره سازی کنند. اگر به داشتن ارز های دیجیتال علاقه مند هستید، باید بدانید یکی از شرط های داشتن ارز دیجیتال، ایجاد یک کیف پول مناسب می باشد.

به طور خلاصه می توان بیان نمود که کیف پول دیجیتال، کیف پولی است که کاربران را قادر می سازد تا ارزهای دیجیتال را ذخیره و استفاده کنند. با ارز دیجیتال، هیچ ارز ملموس، هیچ پول کاغذی برای قرار دادن در یک کیف پول فیزیکی یا کیف پول وجود ندارد. ارز دیجیتال در بلاکچین وجود دارد و هیچ جلوه فیزیکی که کاربر آن را لمس کند وجود ندارد. اما هنوز نیاز است که افراد و سازمان‌ها مالکیت دارایی‌های رمزنگاری شده را درک کنند و بتوانند بدانند چه مقدار نگهداری می‌شود، دقیقاً مانند حساب بانکی که موجودی بانکی را فراهم می‌کند.

کیف پول رمزنگاری راهی را برای کاربران فراهم می‌کند تا موجودی حساب خود را تأیید کنند تا میزان ارز رمزنگاری شده کاربر را مشاهده کنند. یک کیف پول دیجیتال کاربران را قادر می سازد تا تراکنش های ارز دیجیتال را ارسال و دریافت کنند. رویکردی که از نظر مفهومی شبیه به نحوه انجام تراکنش های یک حساب بانکی سنتی است. برای بسیاری از کاربران، کیف پول کریپتو مکانیزم اصلی برای مدیریت موجودی ارزهای دیجیتال است.

ممکن است با مطالعه این قسمت از مقاله، مجدد برایتان سوال های گوناگونی مطرح شود که ما در ادامه به تک تک آن ها پاسخ خواهیم داد. یکی از سوال مهمی که ممکن است برایتان به وجود بی آید این است که اگر قرار بر این می باشد که ما سرمایه مان را در این کیف پول ها ذخیره کنیم ایا کیف پول های دیجیتال امنیت دارند؟ این سوال یک سوال بسیار مهم است که در ادامه به آن پاسخ خواهیم داد. همراه ما باشید.


کیف پول های ارز دیجیتال، چگونه کار می کنند؟

کیف پول های ارز دیجیتال، چگونه کار می کنند؟
کیف پول های ارز دیجیتال، چگونه کار می کنند؟

به نظر شما با توجه به تعریف هایی که پیش تر گفته شد، کیف پول های ارز دیجیتال چگونه کار می کنند؟ اگر برای این سوال پاسخی ندارید، ادامه این مقاله را از دست ندهید.

اساس کیف پول های ارز دیجیتال، کلید های خصوصی و کلید های عمومی می باشد. همانطور که می دانید ارز های دیجیتال حضور فیزیکی ندارند که شما بخواهید آن ها را در یک کیف پول ذخیره کنید. برای اینکه بهتر متوجه شوید بگذارید طور دیگه برایتان این موضوع را توضیح دهیم.

برای اینکه بخواهید در کیف پول های دیجیتال ارز ذخیره کنید باید از آدرس مخصوص به هر ارز استفاده کنید. آدرس هر ارز همانند شماره حساب بانکی می باشد. برای اینکه بخواهید از فردی پول دریافت کنید، باید شماره حسابتان را به آن طرف بدهید. در ارز های دیجیتال هم دقیقا همین موضوع است. برای اینکه بخواهید از فردی ارز دریافت کنید باید آدرس کیف پول را برای آن فرد ارسال کنید. هر ارز یک ادرس مخصوص دارد و شما می توانید از آن ها استفاده کنید.

این آدرس تقریبا همانند شماره حساب می باشد و فردی نمی تواند از این طریق اطلاعات شخصی شمارا به دست آورد. در برخی از سایت ها ممکن است بتوانند متوجه برخی از اطلاعات کیف پول شما همانند تراکنش ها و… بشوند اما هرگز نمی توانند از طریق آدرس عمومی ریز اطلاعاتتان را به دست آوردند. اگر تا به حال با آدرس ها را ندیده اید و با آن ها آشنا نیستید، آدرس ذیل یک نوع آدرس اتریوم است.

۰x641981568B2498771dF0B343eB873997Dc462463

همانطور که می بینید آدرس فوق از حروف و اعداد مختلفی تشکیل شده است و همانند شماره حساب ها تنها از چند عدد تشکیل نشده است. این موضوع کمی باعث امنیت نیز می شود که حال در ادامه بیتشر درباره امنیت کیف پول های دیجیتال با شما عزیزان گفتگو می کنیم.


انواع کیف پول های ارز دیجیتال

انواع کیف پول های ارز دیجیتال
انواع کیف پول های ارز دیجیتال

احتمالا می دانید که کیف پول های دیجیتال انواع مختلفی دارند. در این قسمت از مقاله قصد داریم تا انواع کیف پول ها را به شما عزیزان معرفی کنیم. طبق نیاز و علاقه تان می توانید یکی از این کیف پول ها را انتخاب و از آن استفاده کنید.  اگر می خواهید با کیف پول های ارز دیجیتال آشنا شوید. مطالعه این قسمت از مقاله را فراموش نکنید.

کیف پول های ارز دیجیتال عبارت اند از:

 1. کیف پول های نرم افزاری:

کیف پول نرم افزاری
کیف پول نرم افزاری

همانطور که از نام کیف پول های نرم افزاری پیداست، به صورت یک نرم افزار در اخیتار کاربران قرار می گیرد. شما می توانید کیف پول های نرم افزاری را در تمامی سیستم عامل های موجود اعم از: ( ” ویندوز یا Windows “، ” مکینتاش یا Mac “، ” لینوکس یا Linux “، ” اندروید یا Android “، ” ای او اس یا IOS ” ) استفاده کنید. خوشبختانه امنیت کیف پول های نرم افزاری مناسب است البته لازم به ذکر است که ۵۰ درصد برقراری امنیت در کیف پول های نرم افزاری به خودتان بر میگردد.

کیف پول های نرم افزاری به دلیل اینکه به صورت نرم افزاری مورد استفاده عموم قرار می گیرند و احتمال اینکه حذف شوند و یا اینکه مشکل برایشان ایجاد شود اگر کاربر حواسش نباشد زیاد است. به همین دلیل، در صورت پاک و یا گم شدن از کیف پول های نرم افزاری برای ریکاوری آن باید از عبارات بازیابی استفاده کنید.  هر کیف پول نرم افزاری حاوی عبارات ۱۲ و یا ۲۴ کلمه بازیابی می باشد که شما باید پس از ایجاد کیف پول به سرعت این عبارات را یادداشت و در مکان های مختلف که از امینت بالایی برخوردار می باشند نگه داری کنید. اگر این عبارات به دست فردی بیوفتد، آن فرد می تواند به تمامی دارایی های شما دسترسی پیدا کند و متاسفانه باید بگوئیم که در این صورت تمام دارایی تان از بین خواهد رفت. شاید برایتان این سوال پیش بیاید که ما چگونه می توانیم امنیت کیف پولمان را برقرار کنیم؟ اگر در ادامه همراه ما باشید به صورت کامل پاسخ به این سوال را دریافت خواهید کرد. در انتها همین مقاله ما قصد داریم تا به شما بهترین کیف پول های سال ۲۰۲۰ را معرفی کنیم. اگر می خواهید با تمامی این کیف پول ها آشنا شوید در ادامه همراه ما باشید.

توجه:

شاید برایتان یک نقطه مبهمی درباره سیستم عامل ها وجود داشته باشد که در این بخش قصد داریم تا به آن اشاره کنیم. همانطور که می دانید سیستم عامل های ” ویندوز یا Windows “، ” مکینتاش یا Mac “، ” لینوکس یا Linux ” کامپیوتری هستند و شما از این سیستم عامل ها در کامپیوتر ها و یا لپ تاپ ها استفاده می کنید. همچنین می دانید که سیستم عامل های اندروید یا Android “، ” ای او اس یا IOS ” برای گوشی های موبایل هستند و شما از این دو سیستم عامل می توانید در گوشی های موبایل استفاده کنید. البته لازم به ذکر است که جز این سیستم عامل ها، سیستم عامل های مختلف دیگری نیز وجود دارد اما در حال حاضر تمامی توسعه دهندگان کیف پول های دیجیتال تنها برای این سیستم عامل ها اقدام به تهیه کیف پول می کنند. اینکه از کدام نسخه سیستم عامل استفاده کنید بستگی به خودتان دارد. شما می توانید با در نظر داشتن نیازتان اقدام به استفاده یکی از سیستم عامل ها کنید. در صورتی که می خواهید از سیستم عامل های گوشی موبایل استفاده کنید باید بهترین کیف پول را انتخاب کنید همچنین این موضوع برای سیستم های کامپیوتری نیز صدق می کند. برخی از افراد بیشتر با گوشی موبایل ممکن است کار کنند تا کامپیوتر اما برخی های دیگر برعکس. بهتر است از هر سیستم عاملی که راحت هستید استفاده کنید تا بهتر بتوانید بر کیف پول خود مدیریت داشته باشید.

 1. کیف پول های تحت وب:

کیف پول تحت وب
کیف پول تحت وب

کیف پول های تحت وب نیز همانند کیف پول های نرم افزاری هستند با این تفاوت که برای دسترسی به این نوع کیف پول ها دیگر نیاز به نرم افزار خاصی نیست و تنها باید به سایت توسعه دهنده مراجعه کنید و از خدمات کیف پول انلاین استفاده کنید. شاید برایتان این سوال پیش بیاید که ایا کیف پول های تحت وب امنیت دارند؟

اگر بخواهیم اینگونه بگوئیم امنیت در کیف پول های وب نسبت به دیگر کیف پول ها کم تر است. بیشتر افراد از کیف پول های تحت وب برای ذخیره ارز در مدت بسیار کوتاه استفاده می کنند. اینکه بخواهید از کیف پول های تحت وب برای ذخیره طولانی مدت استفاده کنید بسیار اشتباه است چراکه هر لحظه ممکن است سرمایه تان توسط هکران از بین بروند. برخی از کیف پول های تحت وب کلید های خصوصی را در سیستم ذخیره می کنند و برخی دیگر به صورت انلاین از آن نگهداری می کنند.

کیف پول های تحت وب یک مزیت بسیار خوبی که دارد این است که شما می توانید هرجا که هستید با هر سیستم عاملی بدون نیاز به نصب هرگونه نرم افزار به کیف پولتان دسترسی داشته باشید. شاید این موضوع افراد را به سمت استفاده از کیف پول های نرم افزاری بکشاند. اگر قصد استفاده از کیف پول های تحت وب را دارید، به شما پیشنهاد می کنیم که حتما برای مدت کوتاه از آن استفاده کنید و در حین استفاده حواستان باشد که سرتان کلاه نرود. اگر قصد دارید تا با کیف پول های تحت وب آشنا شوید در ادامه همره ما باشید.

 1. کیف پول های کاغذی:

استفاده از کیف پول های کاغذی تقریبا راحت است و شما می توانید به راحتی از این نوع کیف پول ها استفاده کنید. تقریبا می توان گفت که کیف پول های کاغذی امنیت مناسب و بسیار بالایی دارند و همچنین طریقه ایجاد کیف پول های کاغذی نیز جالب است. با مراجعه به یکی از سایت های ایجاد کیف پول کاغذی، شما می توانید به راحتی کیف پول خود را ایجاد کنید و سپس در نهایت می توانید در قالب های آماده اقدام به چاپ کلید های خصوصی و عمومی خود کنید. همچنین اگر علاقه به چاپ نداشتید و یا اینکه تجهیزات مورد نیاز همانند پرینتر را نداشتید نگران نباشید می توانید تصویری از این آدرس و مشخصات را ذخیره سازی کنید و یا در نهایت آن ها را یادداشت کنید اما باید حواستان باشد تا تمامی حروف را با دقت یادداشت کنید. شاید برایتان این سوال پیش بیاید که چگونه می توان دارایی های خود را از کیف پول های کاغذی برداشت کرد؟

این کار به راحتی قابل انجام است و شما میتوانید به راحتی هر چه تمام تر این کار را انجام دهید. برای انجام این کار کافیست دارایی های خود را از کیف پول کاغذی به کیف پول نرم افزار انتقال دهید. حال می توانید دارایی تان را خرج کنید. شاید تا به حال عبارت ” وایپ ” را شنیده باشید. انجام این کار را وایپ می نامند. اگر در مکانی عبارت وایپ را شنیددید بدانید که منظور انجام این کار است. همانطور که گفتیم در ادامه همراه ما باشید تا چندین کیف پول کاغذی به شما عزیزان معرفی کنیم.

 1. کیف پول های سخت افزاری:

کیف پول سخت افزاری
کیف پول سخت افزاری

بیشترین صحبتی که درباره کیف پول های سخت افزاری به گوش می خورد درباره امنیت آن ها می باشد. خوشبختانه کیف پول های سخت افزاری امنیت بسیار بالایی دارند و شما می توانید با خیال راحت رمز ارز هایتان را در کیف پول های سخت افزاری ذخیره سازی کنید. کیف پول های سخت افزاری به صورت فیزیکی در اختیار شما هستند و شما می توانید از آن ها استفاده کنید.

کیف پول های سخت افزاری مانند کیف پول های نرم افزاری دارای کلید عمومی و کلید خصوصی هستند. باز هم برای دریافت یک ارز باید از یک آدرس استفاده کنید. کیف پول های سخت افزاری اطلاعات تراکنش ها را به صورت آنلاین دریافت می کنند اما آن ها را به صورت آفلاین ذخیره می کنند. یکی از دلایلی که امنیت کیف پول های سخت افزاری را بالا می برد دقیقا همین موضوع است. در حال حاضر کیف پول های سخت افزاری مختلفی وجود دارد و تقریبا می توان گفت امروزه رقابت در بازار کیف پول های سخت افزاری به دست دو شرکت ” لجر یا Ledger ” و ” ترزور یا Terzor ” می باشد. احتمالا نام این دو شرکت را زیاد شندیده باشید. هر دو شرکت امروز بسیار معروف هستند و از نظر کیف پول های سخت افزاری رقابت سختی را با یک دیگر انجام می دهند. در ادامه این مقاله به صورت کامل با انواع کیف پول های سخت افزاری آشنا خواهید شد و بهترین کیف پول های سخت افزاری سال ۲۰۲۰ را به شما عزیزان معرفی خواهیم کرد. همراه ما باشید.


آیا کیف پول های دیجیتال امن هستند؟

آیا کیف پول های دیجیتال امن هستند؟
آیا کیف پول های دیجیتال امن هستند؟

این سوال تقریبا برای تمامی افراد پیش می آید زیرا یک سوال مهم است چراکه افراد قرار است از این کیف پول ها برای ذخیره رمز ارز هایشان استفاده کنند. در این قسمت از مقاله نیز قصد داریم تا درباره امنیت در کیف پول های دیجیتال به صورت کلی با شما عزیزان گفتگو کنیم، در ادامه همراه ما باشید.

امنیت کیف پول های دیجیتال نسبی است. از آنجایی که کیف پول های سخت افزاری کلید های خود به صورت آفلاین ذخیره سازی می کنند دارای امنیت بالاتری هستند ، البته این بیانات مبنی بر امنیت پایین کیف پول های تحت وب ندارد،چون کیف پول های تحت وب نیز از چندین لایه با امنیت بالا پیاده سازی شده اند.

اما به هر حال چون در سرویس های آنلاین تمامی این اطلاعات به صورت آنلاین ذخیره می شوند احتمال اینکه هکران بتوانند به آن اطلاعات دسترسی داشته باشند ، اندکی راحتتر است. البته لازم است بدانید که برخی از کیف پول های نرم افزاری نیز به صورت آنلاین اقدام به ذخیره کلید خصوصی و یا اطلاعات دیگر می کنند اما برخی های دیگر تماما اطلاعات را به صورت آفلاین و در سیستم کاربر ذخیره می کنند.

هر چه ذخیره سازی رمز ارز هایتان را آفلاین تر کنید، امکان هک آن توسط هکران کم تر می شوند چرا که بدون اینترنت دسترسی هکران محدود تر می شود. همانطور که می دانید هک و نفوذ در بستر اینترنت بسیار قابل انجام است، همین موضوع سبب می شود تا سعی کنیم از کیف پول هایی استفاده کنیم که بیشترین حرکات خود را به صورت آفلاین انجام می دهند.

در کنار تمامی این مسائل، مسائل دیگری است که خودتان باید در هنگام استفاده از کیف پول رعایت کنید و تمامی آن ها را در نظر بگیرید چراکه هر چقدر یک کیف پول امنیت داشته باشد اگر شما به این مسائل توجه نکنید بازهم امکان هک کیف پول و یا از دست رفتن سرمایه شما وجود دارد. این موضوع دقیقا به همان ۵۰ درصدی برمی گردد که در ابتدا به شما گفتیم. حال اگر می خواهید این موارد را بدانید در ادامه همراه ما باشید.

 1. حفظ گفتار و حریم شخصی:

همانطور که گفته شد، هر چقدر هم که کیف پول شما از سمت توسعه دهنده امنیت داشته باشد، اما شما مسائلی که در این قسمت و قسمت بعدی بیان می شود را رعایت نکنید، بازهم ممکن است به دام هکران و سودجویان بیوفتید. همیشه حواستان به حریم شخصیتان باشد و بدانید که نباید اطلاعات به فرد و یا افرادی بگوئید چراکه اگر رمز عبور و یا دیگر اطلاعات کیف پول شما لو برود ممکن است افراد بتوانند یک دسترسی برای خود به کیف پول شما ایجاد کند و همین موضوع باعث می شود تا سرمایه تان از بین رود. در نتیجه هیچگاه، به هیچ وقت ( دقت کنید، به هیچ وجه ) اطلاعات محرمانه کیف پول همانند: ” رمز های عبور ” عبارات بازیابی ” کلید خصوصی ” و… را به افراد غریبه ندهید چراکه این اطلاعات بدرد هیچ فردی نمی خورد مگر اینکه قصد هک نمودن و همچنین سرقت سرمایه شما را داشته باشد.

 1. پشتیبانی گرفتن از کیف پول:

یکی از مسائل مهمی که وجود دارد گرفتن پشتیبانی و یا همان بک آپ از کیف پول می باشد. برخی از کیف پول ها به عنوان پشتیبانی به شما یک فایل می دهند که در صورت ایجاد مشکل برای کیف پول می توانید با همان فایل مجدد به کیف پولتان دسترسی داشته باشید. برخی دیگر از کیف پول ها به جای فایل به عنوان عبارات بازیابی به شما عبارات ۱۲ و یا ۲۴ کلمه ای را می دهد که شما باید این عبارات را ذخیره و در مکان های معتبر و با امن از آنها نگهداری کنید. حواستان باشد که هیچگاه نباید عبارت بازیابی تان را برای هیچ فردی ارسال کنید چرا که با داشتن عبارات بازیابی بدون هیچ رمز دیگری می توان به کیف پول دسترسی داشت و اقدام به جا به جایی رمز ارز ها نمود. در نتیجه حواستان بسیار باید باشد تا مشکلی برایتان ایجاد نشود.

 1. اعتماد نکردن به افراد غریبه:

این بحث مربوط به قسمت قبل است. شما نباید هرگز به افراد غریبه اعتماد کنید و اطلاعات شخصی حسابتان را منتشر کنید. همانطور که گفتیم اگر به افراد غریبه اعتماد کنید و اطلاعات شخصی حسابتان را بدهید، قطعا به مشکل می خورید و به احتمال زیاد ممکن است سرمایه تان را از دست بدهید. در بازار ارز های دیجیتال به هیچ فردی اعتماد نکنید و به همین سادگی اطلاعات خود را در اختیار افراد قرار ندهید. به این موضوع بسیار دقت کنید و توجه ویژه ای داشته باشید چرا که غفلت از این موضوع ممکن است به نابودی سرمایه تان ختم شود.

 1. به روزرسانی کیف پول:

همانطور که می دانید نرم افزار ها برای اینکه باگ ( اشکالاتشان ) و یا …. برطرف شود، برای نرم افزار های خود بروزرسانی منتشر می کنند. گاهی اوقات هکران با استفاده از باگ های مختلف اقدام به بدست آوردن اطلاعات حساب می کنند و ممکن است حسابتان از این طریق هک شود. همیشه به این موضوع حواستان باشد. البته لازم به ذکر است که بروزرسانی همیشه موجب رفع باگ نمی شود بلکه گاهی اوقات ممکن است باگ های جدیدی به وجود بیاید که در این صورت توسعه دهندگان سریعا از باگ های موجود جلوگیری می کنند.

با رعایت نکاتی که پیش تر برایتان آوردیم و صحبت هایی که شد می توانید تا به صورت کامل امنیت کیف پولتان را حفظ کنید و از شر هکران، کلاهبرداران، سودجویان و… در امان باشید. مبحث کیف پول های دیجیتال بسیار گسترده است. اگر قصد دارید تا اطلاعات بیشتری راجع به کیف پول های ارز دیجیتال به دست آورید مطالعه ادامه این مقاله را از دست ندهید.


چرا کیف پول های ارز دیجیتال مهم هستند؟

چرا کیف پول های ارز دیجیتال مهم هستند؟
چرا کیف پول های ارز دیجیتال مهم هستند؟

مانند هر نوع ارز، ارز دیجیتال را می توان برای هر تعداد از اهداف و تراکنش های مختلف انباشته و استفاده کرد. کیف پول‌های دیجیتال نقشی اساسی در فعال کردن دارایی‌های رمزنگاری و ارزهای دیجیتال برای مفید بودن برای افراد و سازمان‌ها ایفا می‌کنند، دقیقاً مانند حساب بانکی که برای ارزهای فیات اساسی است.

کیف پول‌های ارز دیجیتال برای چندین مورد حیاتی که به فعال کردن کاربرد عملی ارزهای دیجیتال کمک می‌کنند، از جمله موارد زیر مورد نیاز است:

 • مدیریت ارزهای دیجیتال: کیف پول‌های ارز دیجیتال به کاربران امکان نظارت بر موجودی دارایی‌های ارز دیجیتال را می‌دهند.
 • تراکنش ها: ارسال و دریافت پرداخت‌های ارز دیجیتال یکی از ویژگی‌های مهم کیف پول‌های رمزنگاری است.
 • اتصال به برنامه های غیرمتمرکز (dApps): برای اتصال و تعامل با  وب ۳  و dApps به یک کیف پول ارز دیجیتال نیاز است.
 • هویت نام کاربری: تمام ارزهای دیجیتال روی یک بلاکچین ذخیره می شوند. کیف پول ارز دیجیتال تراکنش‌هایی را با نام کاربری فعال می‌کند که می‌تواند با یک آدرس کلید عمومی در یک بلاکچین مرتبط شود.
 • مدیریت کلیدی: از نظر عملکردی، ارز دیجیتال به عنوان یک آدرس کلید عمومی در بلاکچین وجود دارد. یک کیف پول کریپتو به کاربران کمک می کند تا کلیدهای رمزگذاری خصوصی مورد استفاده برای دسترسی به یک آدرس داده شده و فعال کردن تراکنش را مدیریت کنند.

در یک کیف پول چه رمز ارز هایی را می توان ذخیره کرد؟

در یک کیف پول چه رمز ارز هایی را می توان ذخیره کرد؟
در یک کیف پول چه رمز ارز هایی را می توان ذخیره کرد؟

هر کیف پول تنها از تعداد ارز پشتیبانی می کند. اینکه فکر کنید با یک کیف پول می توانید هر ارز و یا توکن را ذخیره کنید کاملا در اشتباه هستید. برای این که این موضوع را بهتر متوجه شوید بگذارید برایتان یک مثال بزنیم. اگر شما از کیف پول متامسک استفاده می کنید، باید بدانید که امکان ذخیره ارز دیجیتال بیت کوین را ندارید چراکه این کیف پول از ارز دیجیتال بیت کوین پشتیبانی نمی کند. به این موضوع حتما توجه کنید. اگر قرار است یک کیف پول انتخاب کنید، سعی کنید کیف پولی مورد انتخاب شما باشد که بهتر است و از رمز ارز های مهمی پشتیبانی می کند.


آیا کیف پول ها کارمزد برای تراکنش ها دریافت می کند؟

آیا کیف پول ها کارمزد برای تراکنش ها دریافت می کند؟
آیا کیف پول ها کارمزد برای تراکنش ها دریافت می کند؟

برای هر تراکنشی که در کیف پول انجام می دهید موظف هستید تا مقداری کارمزد بدهید. شاید برایتان این سوال پیش بیاید که مقدار کارمزد چه قدر است؟ این موضوع به کیف پول بستگی دارد. هر کیف پول یک مقدار کارمزد معین کرده است و دقیقا نیز همانقدر از کاربران خود کم می کند. برای اینکه درباره کارمزد هر کیف پول اطلاعات به دست آورید باید درباره آن کیف پول ها بخوانید. در ادامه قصد داریم تا به شما کیف پول های برتر سال ۲۰۲۰ را معرفی کنیم اما حرفی از کارمزد نمیزنیم چرا که تمامی کیف پول ها به صورت دقیق مقدار کارمزدشان را مشخص نکرده اند و ممکن است در این بخش کمی اطلاعات اشتباه به شما عزیزان برسانیم.


هنگام انتخاب کیف پول ارز دیجیتال، به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

هنگام انتخاب کیف پول ارز دیجیتال، به چه نکاتی باید توجه کنیم؟
هنگام انتخاب کیف پول ارز دیجیتال، به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

اگر به دیگر مقاله های سایت زوم ارز که درباره کیف پول های ارز دیجیتال نوشته شده است خوانده باشید، می بینید که همیشه به چند نکته درباره انتخاب کیف پول اشاره کرده ایم. در این قسمت از این مقاله نیز قصد داریم تا به تمامی این نکات اشاره کنیم. در ادامه همراه ما باشید.

 1. امنیت:

شاید تا به حال متوجه اهمیت امنیت در بحث ارز های دیجیتال شده اید. شمایی که قرار است وارد بازار ارز های دیجیتال شوید و یا شمایی که هم اکنون در این بازار فعالیت می کنید، مراقب امنیت کیف پول ارز دیجیتال باشید. اگر کمی قبل تر بروید درباره امنیت مفصل توضیح داده ایم. شما می توانید تنها با رعایت چند نکته به صورت کامل امنیت کیف پول هایتان را به دست بگیرید و به راحتی به دام هکران و یا کلاهبرداران نیوفتید.

 1. طراحی:

اگر فردی مبتدی هستید حتما از کیف پول هایی استفاده کنید که رابط کاربری آسانی دارد. زیرا اگر این کار را انجام ندهید ممکن است در مراحل مختلف استفاده از کیف پول به مشکل بخورید. همیشه هواستان به این موضوع باشد. البته لازم به ذکر است که اگر فردی مبتدی هم نیستنید باز هم کیف پولی را انتخاب کنید که رابط کاربری مناسبی دارد تا در هنگام استفاده به مشکل بر نخورید. بعضی از کیف پول ها با داشتن رابط کاربری سخت کاربران را کمی گمراه می کنند و همین موضوع باعث می شود تا هکران سواستفاده کنند.

 1. اعتبار:

قبل از اینکه سرمایه تان را وارد یک کیف پول کنید، از اعتبار آن مطمئن شوید. زیرا اگر یک کیف پول نامعتبر باشد قطعا شما را با مشکلات زیادی رو به رو می کند. یکی از این مشکلات امنیت است. قطعا کیف پول های غیر معتبر امنیت مناسبی نیز ندارند و همین موضوع باعث می شود تا سرمایه تان به خطر بیوفتد.

تا به این قسمت از مقاله سعی کرده ایم تا تمامی موضوعاتی که درباره کیف پول ها وجود دارد را پوشش دهیم. در صورت ایجاد هر گونه سوال و یا مشکل می توانید آن را در قسمت نظرات با ما مطرح کنید. در ادامه همراه ما باشید تا با بهترین کیف پول ها آشنا شوید. این آشناییت می تواند کمک بزرگی به شما بابت انتخاب کیف پول مناسب کند.


تفاوت کیف پول های حضانتی و غیرحضانتی

تفاوت کیف پول های حضانتی و غیرحضانتی
تفاوت کیف پول های حضانتی و غیرحضانتی

انواع کیف پول ارز دیجیتال یا حضانتی یا غیر حضانتی هستند. تفاوت اساسی بین کیف پول های حضانتی و غیر حضانتی در کنترل است:

 • کیف‌پول‌های حضانتی: کیف‌پول‌های رمزنگاری هستند که در آن‌ها نگهبانی، یعنی کنترل و عملیات کیف پول، توسط شخص ثالث مدیریت می‌شود. آن شخص ثالث معمولاً خود صرافی ارزهای دیجیتال است، جایی که کاربران توکن‌های ارز دیجیتال و سایر دارایی‌های رمزنگاری را خریداری می کنند و می‌فروشند.
 • کیف‌پول‌های غیر حضانتی: کیف‌پول‌های رمزنگاری هستند که حضانت در اختیار فردی است که کلیدهای خصوصی دارایی‌های رمزنگاری شده در بلاکچین را در اختیار دارد و مسئولیت حفظ آنها را بر عهده دارد. کیف پول های غیر حضانتی شامل کیف پول های کاغذی و همچنین کیف پول های نرم افزاری است که توسط کاربران مدیریت می شوند.

معرفی بهترین کیف پول های ارز دیجیتال

معرفی بهترین کیف پول های ارز دیجیتال
معرفی بهترین کیف پول های ارز دیجیتال

در این قسمت از مقاله همانطور که گفتیم قصد داریم تا به شما عزیزان بهترین کیف پول های سال ۲۰۲۰ را معرفی کنیم. توجه داشته باشید که انی معرفی مبنی بر تاییدیه ما نمی باشد چراکه خودتان باید باز هم کمی درباره این کیف پول ها تحقیق کنید تا اگر به صلاحیت شما رسید آن را انتخاب و استفاده کنید. برای آشنایی با بهترین کیف پول های سال ۲۰۲۰ جدول ذیل را مشاهده کنید.

ردیف نام کیف پول نوع کیف پول سیستم عامل پشتیبانی کننده چند ارزی که این کیف پول از آن ها پشتیبانی می کند
۱ کیف پول Exodus نرم افزاری موبایل و کامپیوتر بیت کوین، اتریوم و بیش از ۱۰۰ ارز دیجیتال دیگر
۲ کیف پول Ledger Nano S سخت افزاری کامیپوتر بیت کوین، اتریوم، بیت کوین کش، لایت کوین و بیش از ۷۰۰ ارز دیجیتال دیگر
۳ کیف پول Jaxx نرم افزاری کامیپوتر و موبایل بیت کوین، اتریوم و چند ارز دیجیتال دیگر
۴ کیف پول Electrom نرم افزاری کامپیوتر بیت کوین و چندین ارز دیجیتال دیگر
۵ کیف پول Coinomi نرم افزاری کامیپوتر و موبایل بیت کوین، اتریوم، لایت کوین، بیت کوین کش و چندین ارز دیجیتال دیگر
۶ کیف پول Mycelium نرم افزاری موبایل از چند ارز پشتیبانی می کند
۷ کیف پول Trezor سخت افزاری کامییوتر از اکثر ارز های دیجیتال پشتیبانی می کند
۸ کیف پول Trust نرم افزاری موبایل این کیف پول نیز همانند کوینومی از چندین ارز دیجیتال پشتیبانی می کند
۹ کیف پول Blockchain نرم افزاری و تحت وب موبایل بیت کوین، اتریوم، بیت کوین کش، استلار و چندین ارز دیجیتال دیگر
۱۰ کیف پول Bitaddress کاغذی ویندوز بیت کوین

جمع بندی کیف پول‌ دیجیتالی چیست؟

کیف پول دیجیتالی در یک نگاه
کیف پول دیجیتالی در یک نگاه

در این مقاله همانطور که گفته شد به صورت کامل با کیف پول های ارز دیجیتال آشنا شدید. در پایان این مقاله باید بدانید که کیف پول های ارز دیجیتال چی هستند و همچنین چگونه کار می کنند. باید بدانید که امنیت کیف پول ها چگونه تامین می شود و انواع کیف پول های دجیتال را بشناسید. تاکید ما این است که حتما به امنیت در کیف پول های دیجیتال توجه کنید چرا که اگر امنیت وجود نداشته باشد قطعا با مشکل رو به رو می شوید و ممکن است سرمایه تان از دست برود. هیچگاه مسئله امنیت را شوخی نگیرید. کیف پول هایی که پیشتر به شما معرفی شد کیف پول هایی هستند که در سال ۲۰۲۰ بهترین عملکرد را داشتند. بهتر است پس از انتخاب مجدد درباره کیف پول تحقیق کنید و به صورت کلی یک اطلاعات کاملی درباره آن کیف پول به دست آورید. در صورت ایجاد هر گونه مشکل می توانید سوال و یا مشکل خود را در قسمت نظرات با ما مطرح کنید.

ممنون از اینکه تا پایان ” کیف پول‌ دیجیتالی چیست؟ ” همراه ما بودید.


تیم زوم ارز به شما پیشنهاد می کند، مقالات را به ترتیب زیر مطالعه نمایید.

 1. ارز دیجیتال چیست؟

 2. بلاکچین چیست؟

 3. کیف پول دیجیتالی چیست؟

 4. بیت کوین چیست؟

 5. چگونه وارد بازار ارز های دیجیتال شوم؟

 6. چگونه ارز دیجیتال بخرم؟

 7. آموزش ترید در ارزدیجیتال.

 8. آموزش تحلیل در ارز دیجیتال.

 9. آموزش صرافی بایننس.

عاطفه قاضی حصاری
عاطفه قاضی حصاری
دکتری معماری کامپیوتر | مولف کتاب آموزش و پرورش | مدرس دانشگاه | محقق و پژوهشگر در زمینه های ارزهای دیجیتال و بلاک چین

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
60 نظرات خود را ثبت نمایید
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
علیرضا
3 سال قبل

سلام . وقتتون بخیر .
من ۲۴۰۰ تا دوج کوین در داخل کیف پول “انجین ولت ” دارم . می خوام تبدلشون کنم به ارزدیجتال “انجین “، ولی چند روز است پیغام خطا میدهد.
بعد از ارسال پیام برای پشتیبانی کیف پول میگه: برای اینکه من بتونم مشکل شما را برطرف کنم ، کد مرجع کیف پولت رو برامون بفرست.
لطفا منو راهنمایی کنید .
منظورش از این کد چیه ؟

نسرین
3 سال قبل

کیف پول دیجیتالی سخت افزار بهتر است

نویان
3 سال قبل

کیف پول دیجیتالی تراست بهتر است یا کوینمی

تیم محتوا
پاسخ به  نویان
3 سال قبل

هردو عاللی هستند اما در جزییات تراست بهتر است

علی
3 سال قبل

چطور به کیف پول دیجیتالی اطمینان کنیم.

امیرحسین
3 سال قبل

کیف پول بیت کوین را از کجا تهیه کنم.

تیم محتوا
پاسخ به  امیرحسین
3 سال قبل

در سایت های رسمی هرکدام می توانید دانلود کنید همچنین در گوگل پلی

سارا
3 سال قبل

کیف پول دیجیتالی لجر نانو s را از کجا بخرم.

تیم محتوا
پاسخ به  سارا
3 سال قبل

فروشگاه های اینترنتی

جواد
3 سال قبل

توکن کیف پول دیجیتالی تر است ، چیست؟

تیم محتوا
پاسخ به  جواد
3 سال قبل

twt

داود
3 سال قبل

کیف پول جمله کیف پول دیجیتالی یعنی چی؟

شهناز
3 سال قبل

keepkey کیف پول خوبی است؟

تیم محتوا
پاسخ به  شهناز
3 سال قبل

بله کیف پول های سخت افزاری مطمئن هستند

جاویدنیکو
3 سال قبل

کیف پول دیجیتالی را از کجا تهران بخرم.

فاطمه
3 سال قبل

کدام کیف پول نرم افزاری بهتر است؟

تیم محتوا
پاسخ به  فاطمه
3 سال قبل

کوینومی تراست اتمیک

مصطفی
3 سال قبل

ممنون- عالی بود.

علی
3 سال قبل

کیف پول دیجیتالی ترون کدام است؟

مهدی
3 سال قبل

امنیت کیف پول ها دیجیتالی چگونه است؟

فرشاد
3 سال قبل

کیف پول پول بیت کوین با اتریوم چه فرقی دارد؟

تیم محتوا
پاسخ به  فرشاد
3 سال قبل

منظور کیف پولی است که از ارز مثلا بیت کوین پشتیبانی می کند .در بعضی کیف پول ها هردوی این ارزها پشتیبانی می شود

مهزیار
3 سال قبل

کیف پول دیجیتالی تراست یربی است یا رایگان؟

تیم محتوا
پاسخ به  مهزیار
3 سال قبل

رایگان هست

رامین
3 سال قبل

لینک دانلود؟

نورا
3 سال قبل

کیف پول دیجیتالی همان ولت است؟

تیم محتوا
پاسخ به  نورا
3 سال قبل

بله

فاطمه
3 سال قبل

کیف پول دیجیتالی ایرانی هم داریم ؟

تیم محتوا
پاسخ به  فاطمه
3 سال قبل

بله

مرتضی
3 سال قبل

تفاوت کیف پول دیجیتال با کیف پول بیت کوین چیست ؟

تیم محتوا
پاسخ به  مرتضی
3 سال قبل

تفاوتی ندارد منظور از کیف پول فلان ارز این است که آن کیف پول ارز x را پشتیبانی می کند

مایک
3 سال قبل

سخت افزاری ها امن تر است ؟

تیم محتوا
پاسخ به  مایک
3 سال قبل

بله

مسلم
3 سال قبل

اگر گوشی بسوزه ، میتونم رو گوشی دیگری نصب کنم ؟

تیم محتوا
پاسخ به  مسلم
3 سال قبل

بله به کلمات بازیابی نیاز دارد

شقایق
3 سال قبل

از کجا مطمئن باشیم که یک کیف پول امن ؟

تیم محتوا
پاسخ به  شقایق
3 سال قبل

توسعه دهندگان و سوابق را چک کنید

رامین
3 سال قبل

trustwallet مناسبه ؟

تیم محتوا
پاسخ به  رامین
3 سال قبل

بله

غزل
3 سال قبل

بیت کوین و تو چی نگه هم بهتره ؟

تیم محتوا
پاسخ به  غزل
3 سال قبل

برای بلندمدت در کیف پول سخت افزاری

عرفان
3 سال قبل

keepkey یک کیف پول ؟

داود
3 سال قبل

coinomi خوبه ؟ امنه ؟

فرزاد
3 سال قبل

trustwallet اسم یک کیف پوله ؟

تیم محتوا
پاسخ به  فرزاد
3 سال قبل

بله

ثریا
3 سال قبل

روی گوشی های هوشمند با هر سیستم عاملی قابل اجر است ؟

تیم محتوا
پاسخ به  ثریا
3 سال قبل

بله

فرزاد
3 سال قبل

هر ارزی واسه خودش یک کیف پول داره ؟

تیم محتوا
پاسخ به  فرزاد
3 سال قبل

تقریبا

آخرین مقالات منتشر شده