آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار

قیمت سولانا (sol) امروز به تومان

رتبه ارزارزش بازاربیشترین قیمت روزکمترین قیمت روز

توضیحات

قیمت ${ نام فارسی }, ${ symbol } امروز معادل ${ current_price } می باشد. تغییرات این ارز در ۲۴ ساعتهگذشته ${ price_change_percentage_24h } می باشد. ارزش کل بازار ارز دیجیتال ${ symbol }، معادل ${market_cap } است و همچنین ارزش بازار ${ نام فارسی } در ۲۴ ساعته گذشته حدودا ${ market_cap_change_24h }می باشد. شایان ذکر است حجم کل معاملات ارز ${ symbol } به ارزش ${ total_volume } می باشد.بالاترین قیمت ${ نام فارسی } در ۲۴ ساعته گذشته معادل ${ high_24h } و پایین ترین قیمت ${ نام فارسی } در۲۴ ساعته گذشته ${ low_24h } می باشد.تعداد کوین های در گردش این ارز معادل ${ circulating_supply } می باشد. همچنین کلیه کوین ها یا توکن هایارز ${ symbol } که قبلا تولید شده اند، یا استخراج شده اند، به همراه کوین هایی که هنوز صادر نشده اند،معادل ${ max_supply } است.قیمت ${ نام فارسی } در تاریخ ${ ath_date }، ath زده است، یعنی به بالاترین قیمت خود رسیده است. که میتوانگفت بالاترین قیمت ${ نام فارسی } معادل ${ ath } می باشد. و در تاریخ ${ atl_date }، ${ symbol } پایینترین قیمت خود را که معادل ${ atl } می باشد را تجربه کرده است.

نمودار قیمت

جزئیات قیمت

 • نام:
 • نماد:
 • قیمت:
 • ارزش بازار:
 • تغییر ارزش بازار:
 • کمترین قیمت روز:
 • بیشترین قیمت روز:
 • درصد تغییر قیمت روز:
 • توکن های در گردش:
 • بالاترین قیمت:
 • تاریخ بالاترین قیمت:
 • کمترین قیمت:
 • تاریخ کمترین قیمت:

بررسی ویدیویی قیمت سولانا (sol)


قیمت SOL امروز به تومان

قیمت لحظه ای ارز های دیجتال برای کاربران فعال در حوزه ترید و دنبال کنندگان این بازار یکی از مهمترین نکات برای سرمایه گذاری در این بازار پر جنب و جوش می باشد. یکی از دلایل مهم با اهمیت مطلع بودن از قیمت لحظه ای هنگام خرید رمز ارز مد نظر می باشد. زیرا می بایست با توجه به قیمت لحظه ای ارزمدنظر را خریداری کنیم و یا بفروشیم. برای اطلاع داشتن از قیمت لحظه ای رمز ارز سولانا تیم زوم ارز صفحه ای را به نام قیمت لحظه ای ارز های دیجیتال طراحی کرده است. کاربران با ورود به صفحه قیمت لحظه‌ای ارزهای دیجیتال در وب سایت زوم ارز می توانند به تمامی اطلاعات درباره تمامی ارزها مانند ارز سولانا دسترسی داشته باشند.


نیم نگاهی به ارز دیجیتال سولانا و تاثیر قیمت آن بر ارز های دیجیتال

نیم نگاهی به ارز دیجیتال سولانا و تاثیر قیمت آن بر ارز های دیجیتال
نیم نگاهی به ارز دیجیتال سولانا و تاثیر قیمت آن بر ارز های دیجیتال

پایه و طرح اصلی ارز سولانا در سال ۲۰۱۷ بنا گردید، اما این رمز ارز در سال ۲۰۲۰ توسط آناتونی یاکوونکو با هدف بهبود مقیاس پذیری و با معرفی اجماع اثبات به جامعه رمز ارز های دیجیتال پیوست.

در همان ابتدا برای برخورداری از قابلیت اجماع ترکیبی و ابتکاری توانست نظر بسیاری از تجار را به خود جلب کند. این پروژه کاملا منبع باز است که اغلب بانک ها برای امور غیرمالی غیر متمرکز ،خود از بلاکچین این رمز ارز استفاده می کنند.

ارز دیجیتال سولانا رمز ارز بسیار پیچیده ای می باشد چرا که الگوریتم سازنده این رمز ارز بسیار پیچیده می باشد. الگوریتم اثبات تاریخ که در اصطلاح به آن POH در واقع تراکنش های که در آن زمان سنجی وجود دارد، را به بلاک سولانا اضافه می کند. در واقع می توان گفت وظیفه اصلی سولانا پردازش معاملات می باشد.


آیا رمز ارز سولانا استخراج می شود؟

همانطور که می دانید براینکه رمز ارزی از قابلیت استخراج برخودار شود می بایست از الگوریتم POW باشد. در متن اشاره کردیم که ارز سولانا ارز الگوریتم اثبات تاریخ یا همان POH پیروی می کند. در واقع می تواند گفت این رمز ارز قابلیت استخراج ندارد.


کیف پول های ارز سولانا

اگر شما فردی فعال در حوزه ارزهای دیجیتال باشید، قطعا می دانید برای ذخیره ارزهای دیجیتال باید کیف پول پشتیبانی کننده ازرمز ارز مدنظر را تهیه نماید. در ادامه به چند کیف پول دیجیتالی برای ذخیره ارز سولانا اشاره خواهیم کرد.

 • کیف پول کوینومی
 • کیف پول لجر نانو اس
 • کیف پول لجر نانو ایکس
 • کیف پول ترزور مدل تی
 • کیف پول ترزور
 • کیف پول کیپ کی

صرافی های ارز سولانا

همانطور که می دانید برای خرید ارزهای دیجیتال باید در صرافی های پشتیبانی کننده از رمز ارز سولانا ثبت نام کنید. در ادامه قصد داریم چند نمونه از صرافی های پشتیبانی کننده این رمز ارز را نام ببریم. برای اطلاع از همه صرافی های پشتیبانی کننده می توانید به سایت کوین مارکت گپ مراجعه نمایید.

 •  صرافی Binance
 •  صرافی Bilaxy
 •  صرافی FTX
 •  صرافی OKEx
 • صرافی Huobi Global

روند قیمت ارز سولانا

روند قیمت ارز سولانا
روند قیمت ارز سولانا

در این قسمت قصد داریم روند قیمتی ارز سولانا را از ابتدا تاکنون بررسی نماییم. ارز سولانا در ۲۰ آوریل ۲۰۲۰ با محدوده قیمتی ۰.۷۱ در بازار ارزهای دیجیتال لیست گردید و در همان ابتدای کار یک افت قیمت را در محدوه قیمتی ۰.۵۱ را به ثبت رساندو پس از آن روندی کاملا صعودی را در پیش گرفت تا جایی که توانست محدوده قیمتی ۵ دلاری را تجربه کند و دوباره بازار به صورت ناگهانی به سمت نزولی شدن رفت تا جایی که در اوایل سال۲۰۲۱ قیمت ارز سولانا تا محدوده قیمتی ۱ دلاری کاهش پیدا کرد. پس از پشت سرگذاشتن این مسیر بازار دوباره مسیر صعودی را پیش گرفت تا جایی که در نوامبر سال ۲۰۲۱ توانست سقف ۲۵۹ دلاری را به ثبت برساند وبعد از آن به بعد روند قیمت ارز سولانا همچنان روند نزولی دارد.


تحلیل ارز سولانا

تحلیل ارز سولانا
تحلیل ارز سولانا

همانطور که می دانید دنیای ارزهای دیجیتال از پیچیدگی خاصی برخوردار می باشد و برای ورود و درک هرچه بیشتر بازار باید تحلیل بازار ارزهای دیجیتال را فرا بگیرم. به افرادی که بازار را مورد تحلیل و پیش بینی قرار می دهند تحلیگر می گویند. تحلیلگران برای تحلیل بازار ارزهای دیجیتال از سه نوع تحلیل به نام تحلیل تکنیکال، فاندامنتال و سنتیمنتال کمک می گیرند در ادامه به بررسی هر یک خواهیم پرداخت.

تحلیل تکنیکال ارز سولانا

تحلیل تکنیکال پایه و اساس تمامی تحلیل های دیگر بر شمرده می شود. تحلیلگران با استفاده از ابزار هایی همچون نمودار ها، کندل ها، حجم معاملات و تاریخچه رمز ارزها به بررسی بازار و روند قیمتی ارز سولانا می پردازند. آنها با توجه به تمامی فاکتور های ذکر شده روند بازار سولانا را در روزهای آتی پیش بینی می کنند.

تحلیل فاندامنتال ارز سولانا

در تحلیل فاندامنتال تحلیلگران به جای استفاده از نمودارها و کندل ها به سراغ اخبار و حواشی مربوط به ارز سولانا می روند. در ضمن تمامی عوامل اقتصادی و سیاسی تاثیر گذار بر روند قیمتی ارز سولانا را زیر نظر می گیرند و طبق این عوامل به ارائه گزارشی مبنی بر چگونگی روند قیمتی ارز سولانا در روزهای آینده می پردازند.

تحلیل سنتیمنتال ارز سولانا

در واقع تحلیل سنتیمنتال از تمام ابزار های تحلیل تکنیکال و فاندامنتال برای ارائه خود کمک می گیرند. در واقع تحلیل سنتیمنتال یک نوع جدیدی از تحلیل برشمرده می شود که تحلیل گران به بررسی رفتار سرمایه گذاران، اخبار و حواشی و همچنین نمودار های و تاریخچه روند قیمتی ارز سولانا به پیش بینی روند قیمتی این ارز در روزهای آینده می پردازند.


عوامل موثر بر قیمت شبکه سولانا

عوامل موثر بر قیمت شبکه سولانا
عوامل موثر بر قیمت شبکه سولانا
 •  ارزش شبکه سولانا:

یکی از موثر ترین عوامل بر قیمت ارز سولانا را می توان ارزش شبکه سولانا دانست در صورتی ارزش این شبکه افزایش می یابد که حجم معاملات درون این شبکه نیز افزایش داشته باشد. در نتیجه روند قیمتی این ارز نیز صعودی خواهد بود.

 •  عرضه و تقاضا:

یکی از عوامل به شدت تاثیر گذار در روند قیمتی ارزها عرضه و تقاضا می باشد. به عنوان مثال اگر عرضه بر تقاضا پیشی بگیرد، با کاهش قیمت سولانا مواجه خواهیم شد.

 •  رقبا:

در تمام بازار های مالی رقابت بین اعضا باعث رشد و شکوفایی آن بازار می گردد. در بازار ارزهای دیجیتال نیز رقابت بسیار زیادی در بین توسعه دهندگان وجود دارد. بعضی از توسعه دهندگان با بر طرف ساختن نواقص موجود در پلتفرم یک ارز و ارائه خدمات بیشتر باعث جذب کاربران بیشماری می شوند در نتیجه این امر باعث افزایش حجم معاملات و افزایش روند قیمتی می گردد.

 •  تحلیلگران:

تحلیل گران نیز با ارائه گزارشی مبنی بر صعودی یا نزولی بودن قیمت ارز سولانا می تواند بر قیمت این رمز ارز تاثیر بگذارند. به عنوان مثال اگر تحلیل گران روند بازار را در روزهای آتی صعودی پیش بینی کنند، کاربران برای کسب سود بیشتر جذب این بازار می شوند و حجم معاملات افزایش یافته و یک روند صعودی را شاهد خواهیم بود.

مهمترین علت های افزایش شبکه سولانا

 •  افزایش قیمت شبکه سولانا:

افزایش قیمت شبکه سولانا یکی از عوامل تاثیر گذار برقیمت ارز سولانا می باشد. هرچه سرمایه گذاران و هولدرهای بیشتری به شبکه اصلی ارز سولانا بپیوندند، حجم معاملات این رمز ارز افزایش یافته و قیمت این رمز ارز نیز صعود خواهد کرد.

 • افزایش تقاضا:

اگر در بازار ارز دیجیتال سولانا افزایش تقاضا در صورتی که عرضه این رمز ارز محدود است صورت بگیرد با افزایش قیمت این رمز ارز مواجه خواهیم شد.

 •  رقبا:

اغلب فضای رقابتی باعث افزایش رشد و شکوفایی در بازار می شود. همانطور که می دانید توسعه دهندگان رمز ارزها همیشه در حال توسعه خدمات در پلتفرم های خود می باشند تا بتوانند خدمات بیشتری را به کاربران خود ارائه دهند. با افزایش این خدمات کاربران بیشتری جذب این رمز ارز خواهند شد و در نتیجه حجم معاملات افزایش پیدا خواهد کرد و ارز سولانا روند قیمتی صعودی را پیش خواهد گرفت.

 •  تحلیل گران:

تحلیل گران با ارائه تحلیلی مبنی بر صعودی بودن بازار با بررسی تمامی عوامل تاثیر گذار می توانند روند قیمت ارز سولانا را صعودی کنند. زیرا با انتشار این تحلیل، کاربران برای کسب سود بیشتر وارد بازار این رمز ارز می شود در نتیجه با افزایش حجم معاملات افزایش قیمت ارز سولانا را شاهد خواهیم بود.

مهمترین علت های کاهش قیمت شبکه سولانا

 •  کاهش قیمت شبکه سولانا:

اگر حجم معاملات در شبکه اصلی ارز سولانا کاهش پیدا کند قیمت ارز سولانا نیز با روند نزولی قیمت روبه رو خواهد بود. همانطور که می دانید این امر ناشی از خارج کردن سرمایه توسط هولدرها و سرمایه گذاران بزرگ می باشد.

 • افزایش عرضه:

هر گاه میزان عرضه ارز سولانا در بازار افزایش یابد اما در مقابل آن کاربران کمتری نسبت به خرید آن اقدام کنند و یا در حالت کلی تقاضا کم باشد شاهد کاهش قیمت ارز سولانا خواهیم بود.

 •  رقبا:

همانطور که اشاره کردیم بازار رقابت در بازار ارزهای دیجیتال بسیار گرم می باشد. اما گاهی ممکن است این بازار بر خلاف رشد و شکوفایی بازار باشد یعنی بعضی از توسعه دهندگان بر علیه حذف و یا گرفتن رتبه از یک رمز ارز اقدام کنند. به عنوان مثال با انتشار یک خبر قیمت ارز سولانا را کاهش دهند.

 • تحلیل گران:

همانطور که می دانید تحلیلگران به واسطه پیش بینی بازار در روزهای آتی می توانند در روند قیمتی تاثیر گذار باشند. یعنی با انتشار تحلیلی مبنی بر نزولی بودن بازار ارز سولانا و یا احتمال سقوط این رمز ارز کاربران تمامی سرمایه خود را از بازار خارج کنند و این امر خود باعث سمت و سو دادن به سمت کاهش قیمت ارز سولانا می باشد.


رابطه قیمت ارز سولانا با متغیرهای اقتصادی

تحلیل گران با مشاهده تنش های ناگهانی در رمز ارز ها به بررسی دقیق این بازار و عوامل تاثیر گذار بر این بازار پرداختند و دریافتند که عواملی همچون دلار، یورو و طلا می تواند بر روی قیمت این رمز ارز تاحدودی تاثیرگذار باشد.


آیا قیمت طلا بر ارز سولانا اثر دارد؟

افرادی که تمام بازار های پر رونق همچون طلا و ارزهای دیجیتال را دنبال می کنند در پاسخ به این سوال می گویند که قیمت طلا بر ارز سولانا هیچ تاثیری ندارد. گاها مشاهده کرده اند که این دو متغیر هم سو بایکدیگر حرکت کرده اند و در برخی از مواقع خلاف جهت یکدیگر مسیر خود را طی می کردند.


آیا قیمت دلار بر ارز سولانا اثر دارد؟

همانطور که می دانید کاربران ایرانی برای خرید هر نوع رمز ارزی می بایست ابتدا پول رایج کشور را به دلار و سپس به رمز ارز سولانا تبدیل کند. قیمت دلار نیز در کشور ما به صورت روزانه منتشر می گردد. اگر قیمت دلار افزایش یا کاهش داشته باشد بر قیمت تمام شده ارز سولانا تاثیر گذار می باشد.


محاسبه قیمت ارز سولانا به تومان

کاربران زوم ارزی بهتر است بدانید برای مطلع شدن از قیمت لحظه ای ارز دیجیتال سولانا به تومان می توانند به صفحه قیمت لحظه ای وارد شوند و سپس با کلیک بر روی ارز سولانا وارد صفحه این رمز ارز گردند. شما در این صفحه علاوه بر قیمت لحظه ای این رمز ارز به دلار می توانید قیمت این رمز ارز را به تومان و تتر نیز مشاهده نماید. در ضمن برای محاسبه قیمت ارز سولانا به تومان می توانید از ماشین حساب ارز دیجیتال زوم ارز نیز کمک بگیرید.


آینده قیمت ارز سولانا

آینده قیمت ارز سولانا
آینده قیمت ارز سولانا

طبق تحلیل های ارائه شده توسط تحلیگران آنها آینده روشنی را برای رمز ارز سولانا متصور هستند و احتمال می دهند این رمز ارز از سال ۲۰۲۲ تا ۲۰۲۵ یک روند صعودی را بپیماید. همچنین توسعه دهندگان این پلتفرم درحال توسعه رمز ارز سولانا هستند و اگر به خدمات این رمز ارز افزوده شود و مورد استقبال کاربران قرار بگیرد. رمز ارز سولانا وارد عصر جدیدی خواهد شد.


سوالات متداول

 1. چگونه ارز سولانا بخریم؟

برای خرید رمز ارز سولانا می بایست به صرافی های معتبر و پشتیبانی کننده از این رمز ارز مراجعه کنیم. صرافی های خارجی و ایرانی زیادی درحال حاضر از رمز ارز سولانا پشتیبانی می کنند. بهتر است بدانید صرافی های خارجی کارمزد بالاتری نسبت به صرافی های ایرانی دریافت می کنند. کاربران ایرانی نیز برای خرید این رمز ارز ابتدا باید پول رایج کشورمان را به دلار تبدیل نمایند و سپس ارز سولانا را خریداری نمایند.

 1. چگونه ارز سولانا را بفروشیم؟

برای خرید یا فروش رمز ارزها می بایست به صرافی ها مراجعه کنیم هنگام فروش ارز سولانا را هم می توانید به ارز دیگرو یا پول تبدیل کنید.

 1. چگونه با ارز سولانا ترید کنیم؟

با توجه به تحلیل ها و تاریخچه قیمتی این رمز ارز، ارز مناسبی برای ترید به شمار می رود و گزارش های واصله توسط تحلیل گران آینده بسیار خوبی در سال هخای آینده منتظر این رمز ارز می باشد. این رمز ارز در حال حاضر به عنوان یک بازرار ترید خوب از نظر تحلیلگران محسوب می شود.

 1. چگونه اخبار مربوط به ارز سولانا را بیابیم؟

شما کاربران می توانید با مراجعه به وب سایتهای معتبر موجود اطلاعات و اخبار های زیادی را در رابطه با ارز سولانا بدست آورید. درضمن وب سایت زوم ارز صفحه ای به نام اخبار فوری ارز دیجیتال برای دسترسی سریع و آسان کاربران در نظر گرفته است. کاربران در این صفحه می توانند اخباری را که به صورت ۲۴ ساعته در حال آپدیت می باشد را مشاهده نمایند.


بیشتر بخوانید:

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها