آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار

قیمت ترون (TRX) امروز به تومان

رتبه ارزارزش بازاربیشترین قیمت روزکمترین قیمت روز

توضیحات

قیمت ${ نام فارسی }, ${ symbol } امروز معادل ${ current_price } می باشد. تغییرات این ارز در ۲۴ ساعتهگذشته ${ price_change_percentage_24h } می باشد. ارزش کل بازار ارز دیجیتال ${ symbol }، معادل ${market_cap } است و همچنین ارزش بازار ${ نام فارسی } در ۲۴ ساعته گذشته حدودا ${ market_cap_change_24h }می باشد. شایان ذکر است حجم کل معاملات ارز ${ symbol } به ارزش ${ total_volume } می باشد.بالاترین قیمت ${ نام فارسی } در ۲۴ ساعته گذشته معادل ${ high_24h } و پایین ترین قیمت ${ نام فارسی } در۲۴ ساعته گذشته ${ low_24h } می باشد.تعداد کوین های در گردش این ارز معادل ${ circulating_supply } می باشد. همچنین کلیه کوین ها یا توکن هایارز ${ symbol } که قبلا تولید شده اند، یا استخراج شده اند، به همراه کوین هایی که هنوز صادر نشده اند،معادل ${ max_supply } است.قیمت ${ نام فارسی } در تاریخ ${ ath_date }، ath زده است، یعنی به بالاترین قیمت خود رسیده است. که میتوانگفت بالاترین قیمت ${ نام فارسی } معادل ${ ath } می باشد. و در تاریخ ${ atl_date }، ${ symbol } پایینترین قیمت خود را که معادل ${ atl } می باشد را تجربه کرده است.

نمودار قیمت

جزئیات قیمت

 • نام:
 • نماد:
 • قیمت:
 • ارزش بازار:
 • تغییر ارزش بازار:
 • کمترین قیمت روز:
 • بیشترین قیمت روز:
 • درصد تغییر قیمت روز:
 • توکن های در گردش:
 • بالاترین قیمت:
 • تاریخ بالاترین قیمت:
 • کمترین قیمت:
 • تاریخ کمترین قیمت:

بررسی ویدیویی قیمت ترون


قیمت TRX امروز به تومان

در این صفحه از وب سایت زوم ارز شما کاربران زوم ارزی می توانید قیمت لحظه ای ارز دیجیتال ترون را ملاحظه نمایید.

برای اطلاع از قیمت لحظه ای ارز دیجیتال ترون می توانید این ارز دیجیتال را در لیست قیمت ها بیابید و با کلیک بر روی آن از میزان حجم معاملات روزانه، تغییرات ۲۴ ساعته و … را مشاهده کنید. در ادامه قصد داریم به بررسی پروژه ارز دیجیتال ترون، آینده این رمز ارز، کیف پول ها و صرافی های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال ترون بپردازیم.

اطلاع داشتن از قیمت لحظه ای رمز ارز برای کاربران فعال درحوزه ترید رمز ارزها بسیار پر اهمیت می باشد. شما کاربران برای اطلاع از قیمت لحظه ای رمز ارزها می‌توانید وارد صفحه قیمت لحظه‌ای ارزهای دیجیتال در وب سایت زوم ارز شوید. همچنین علاوه بر قیمت، می توانید به تمامی اطلاعات مربوط به این رمز ارز دسترسی پیدا کنید.


نیم نگاهی به پروژه ترون و تاثیر پروژه بر قیمت ارز دیجیتال

نیم نگاهی به پروژه ترون و تاثیر پروژه بر قیمت ارز دیجیتال
نیم نگاهی به پروژه ترون و تاثیر پروژه بر قیمت ارز دیجیتال

ارز دیجیتال trx ارز شبکه ترون یکی از رمز ارزهای نوپا می باشد، که در سال ۲۰۱۷ توسط فردی به نام جاستین سان به بازار ارزهای دیجیتال عرضه شد. در ابتدا عرضه رمز ارز TRX یک توکن ERC – ۲۰ بود که توسط بلاکچین اتریوم منتشر می گردید. کمپانی توسعه دهنده این ارز توانست بلاکچین ترون را توسعه دهند و آن را از توکن به کوین تبدیل نماید و به صورت مستقل در بلاکچین خود فعالیت خود را در سال ۲۰۱۸ آغاز کرد. بهتر است بدانید شبکه ترون نیز مانند شبکه اتریوم از قراردادهای هوشمند و برنامه های غیرمتمرکز پشتیبانی می کند. ترون نیز مانند اتریوم دارای دو استاندارد TRC-10 و TRC – ۲۰ می باشد.

هدف اصلی توسعه دهندگان ارز ترونیکس، ایجاد یک پلتفرم سرگرمی محتوا در دنیای دیجیتال به صورت رایگان می باشد، که دارای مزایایی همچون اشتراک گذاری آسان، سریع و رایگان می باشد.

همانطور که اشاره کردیم شبکه ترون در ابتدا توکن مبتی بر اتریوم بود. شبکه اصلی ترون از یک معماری سه لایه ساخته شده است عبارتنداز:

 1. لایه ذخیره سازی
 2.  لایه هسته
 3.  لایه برنامه کاربردی

آیا رمز ارز تریکس استخراج می شود؟

همانطور که می دانید رمز ارزهایی که قابلیت استخراج دارند که از الگوریتم اثبات کار POW پشتیبانی می کنند، اما رمز ارز تریکس از از الگوریتم اثبات سهام POS پشتیبانی می کند. در این الگوریتم همه کاربران در تایید تراکنش ها و تولید بلاک ها مشارکت دارند. ارز ترونیکس قابلیت استخراج ندارد. در سیستم ترون تراکنش ها توسط ۲۷ نماینده انتخابی حفظ تاریخچه و تراکنش ها به آنها سپرده می شوند. نمایندگان هر ۶ ساعت انتخاب می شوند و به عنوان پاداش کوین TRX تولید شده را دریافت می کنند.


کیف پول های ارز ترون

اگر شما فردی هستید که در بازار ارزهای دیجیتال فعالیت می کنید قطعا می دانید که برای ذخیره و نگهداری از ارز های دیجیتال می بایست کیف پول دیجیتالی تهیه نمایید. شما می بایست کیف پول هایی تهیه کنید که از ارز ترون پشتیبانی می کنند. در ادامه چند مورد از کیف پول های پشتیبانی کننده ارز ترون را برای شما ذکر خواهیم کرد.

 1. کیف پول لجر نانو ایکس
 2. کیف پول اتمیک
 3. کیف پول ترون پیپر
 4. کیف پول ادوکس

صرافی های پشتیبانی کننده ارز ترون

همانطور که می دانید برای خرید و فروش رمز ارزها از طریق صرافی ها صورت می گیرد. در ادامه قصد داریم صرافی های پشتیبانی کننده از ارز ترون را برای شما برشماریم.

 1. صرافی بیت
 2. صرافی بایننس
 3. صرافی او کی ایکس
 4. صرافی هیوبی
 5. صرافی بیت فینکس

روند قیمت ارز دیجیتال ترون

روند قیمت ارز دیجیتال ترون
روند قیمت ارز دیجیتال ترون

رمز ارز ترون با محدوده قیمتی ۳۸ دلار در سپتامبر ۲۰۱۷ در بازار ارزهای دیجیتال لیست شد. در اواخر همین سال ارز ترون با صعود قابل ملاحظه ای روبه رو شد. اما بعد از این صعود بازار به علت ریزش بیت کوین بازار ارزهای دیجیتال بسیار افت کرد و حتی باعث شد ارز ترون محدوده قیمتی ۲۳ سنت را تجربه کند.می توان گفت بازار ترون در سال ۲۰۱۸ کاملا دارای یک روند نزولی بود. آغاز سال ۲۰۱۹ ارز ترون تا محدوده قیمتی۰.۰۲۳ دلار افزایش یافت و در می سال ۲۰۱۹ نیز تا محدودی قیمتی ۰.۰۳۸ دلار صعود کرد و از این تاریخ به بعد روند قیمتی ارز ترون نزولی شد و تا محدوده قیمتی ۰.۰۱۵ دلار ریزش را تجربه کرد. روند قیمتی ارز ترون از ابتدا سال ۲۰۲۰ دوباره با فزایش قیمت روبه رو شد و محدوده قیمتی ۰.۰۲۲ افزایش یافت و پس از این روند بازار نزولی شد و کف ۰.۰۱۰ دلار رسید و پس از آن بازار در آگوست سال ۲۰۲۰ محدوده قیمتی ۰.۰۳۱ دلار افزایش پیدا کرد. این روند صعودی تا سال ۲۰۲۱ پیشترفت تا اینکه ترون توانست محدوده قیمتی ۰.۱۴۲ دلار را بدست آورد و پس از یک ریزش، در ژولای تا محدوده قیمتی ۰.۵۵ دلار توانست دوباره تا محدوده قیمتی ۰.۰۱۱۶ دلار صعود کند و پس از آن در سال ۲۰۲۲ بازار همچنان نزولی می باشد.


تحلیل ارز ترون

تحلیل ارز ترون
تحلیل ارز ترون

پیگیری تحلیل ها در حوزه رمز ارزها در دنیای رمز ارزها از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. اغلب پلتفرم های ارز دیجیتال برای رشد و ماندگاری در دنیای کریپتو در تلاشند که فناوری های شبکه خود را توسعه دهند. بهتر است بدانید ارز ترون نیز یکی از فناوری های هدف دار و در حال توسعه می باشد و توانسته سازمان ها وکمپانی های بسیاری را در توسعه و پیشبرد اهداف خود شریک کنند.

تحلیل تکنیکال ارز ترون

تحلیل تکنیکال روشی است برای پیش بینی قیمت در بازارهای گوناگون مانند بازار ارزهای دیجیتال، بازار بورس اوراق بهادار تحلیل گران با مطالعه نمودار ها و حجم معاملات و تاریخچه قیمت در روزهای گذشته اقدام به پیش بینی قیمت در روزهای آتی می کنند. تحلیل گران با پیش بینی قیمت ارز ترون می توانند، مسیر را برای کاربران روشن تر سازند، تا بتوانند به خیالی راحت به سرمایه گذاری در رمز ارز ترون بپردازند.

تحلیل فاندامنتال ارز ترون

تحلیل گران در تحلیل فاندامنتال به جای بررسی کندل ها و نمودار های قیمتی ارز دیجیتال به دنبال بررسی اخبار و رویکرد های مهم در باره ی ارز ترون هستند. آنها با بررسی تمامی عوامل تاثیر گذار بر روند قیمتی ترون به ارائه تحلیل این رمز ارز و چگونگی روند قیمتی آن در روزهای آتی می پردازند. بهتر است بدانید عواملی همچون وضع قوانین و مقررات در حوزه ی رمز ارزها، عوامل اقتصادی و سیاسی تاثیر بسزایی در تحلیل فاندامنتال دارند.

از عوامل سیاسی می توانیم به جنگ های ما بین کشور ها و یا تحریم های اعمال شده کشور ها نسبت به یکدیگر اشاره کرد.

همانطور که اشاره کردیم وضع قانون و مقررات خاصی توسط کشورها می تواند، در نوع تحلیل فاندامنتال و در نهایت در روند قیمت تاثیر بسزایی داشته باشد.

تحلیل سنتیمنتال ارز ترون

تحلیل سنتیمنتال در واقع تلفیقی از دو تحلیل تکنیکال و فاندامنتال می باشد که تحلیل گران با به کارگیری تمامی عوامل تاثیر گذار بر تحلیل فاندامنتال و تکنیکال به پیش بینی بازار در روزهای آینده می پردازند. این نوع تحلیل در واقع یک تحلیل هوشمندانه و برپایه علم اقتصاد و بررسی رفتارهای بازار های معاملاتی می باشد.

تحلیل گران می توانند با تحلیل سنیمنتال بازار را هم در مواقع صعودی و نزولی بررسی نماید. یکی از عواملی که ممکن است تاثیر آنی و با القوه ای بر بازار بگذارد، اخبار و حواشی پیرامون ارز ترون و یا هر ارز دیگری می باشد. ممکن است پس از انتشار یک خبر بازار متحول گردد.


عوامل موثر برقیمت شبکه ترون

عوامل موثر برقیمت شبکه ترون
عوامل موثر برقیمت شبکه ترون

در این قسمت قصد داریم به بررسی عواملی بپردازیم که بر قیمت ارزهای دیجیتال تاثیر گذار هستند. همانطور که می دانید در بازار های مالی تحت تاثیر یکسری از عوامل بیرونی دچار کاهش و یا افزایش قیمت می شوند و بازار ارز های دیجیتال نیز از این امر مستثنی نمی باشد.

 • ارزش شبکه ترون:

همانطور که می دانید نام ارز شبکه ترون، (TRX) ترون می باشد. یکی از عوامل تاثیر گذار بر قیمت ارز ترون را می توان کاهش و یا افزایش قیمت شبکه ترون دانست. یعنی اگر حجم معاملات در شبکه ترون افزایش یابد، قیمت ارز TRX نیز صعودی خواهد بود.

 • عرضه و تقاضا:

یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار که در تمام بازارهای مالی نقش عمده ای عرضه و تقاضا کالا می باشد. اگر در بازار کالا به مقدار کم عرضه گردد؛ درحالی که تقاضا برای آن کالا زیاد می باشد، با افزایش نرخ کالا مواجه خواهیم شد. در بازار ارزهای دیجیتال نیز با کاهش عرضه قیمت ارز افزایش و با افزایش آن قیمت کاهش می یابد.

 • رقبا:

در همه بازار های ماالی رقابت شدیدی بین سرمایه گذاران آن وجود دارد رقابت باعث رشد و شکوفایی بازار می شود، چرا که رقیبان پیوسته در تلاشند که با ارائه خدمات جدید مشتریان زیادتری را به سمت خود جذب کنند و یا با اختلال ایجاد کردن در روند پیشترفت رقیب خود آن را در نزد چشمان مشتری کم رنگ کنند تا بتوانند بازار خود را گسترش دهند.

 • تحلیل گران:

تحلیل گران نیز یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار بر بازار ارزهای دیجیتال به شمار می روند. زیرا آنها با تحلیل های خود بر اساس نمودار و روند قیمت در روز های گذشته به ارائه گزارشی از روند قیمتی ارزها در روزهای آتی می پردازند. بسیاری از کاربران نیز با پیگیری تحلیل ها به بازاری که در حال رشد می باشد، ورود می کنند و باعث می شوند که حجم معاملات در آن بازار گسترش یابد.

مهمترین علت های افزایش شبکه ترون

 • افزایش قیمت شبکه ترون:

همانطور که اشاره کردیم یکی از عوامل تاثیر گذار بر ارز ترون شبکه اصلی آن یعنی ترون می باشد. اگر حجم معاملات در شبکه ترون افزایش یابد، قیمت ارز trx نیز با افزایش روبه رو خواهد بود.

 • افزایش تقاضا:

یکی دیگر از دلایل افزایش قیمت را می توان افزایش تقاضا یک رمز ارز در صورتی که عرضه آن با کمبود مواجه شود دانست. یعنی اگر ارز ترون با افزایش تقاضا و کاهش عرضه مواجه شود، قیمت آن افزایش می یابد.

 • رقبا:

همانطور که اشاره کردیم در همه بازار های مالی رقابت قابل توجه ای وجود دارد. در بازار های ارز ترون نیز سرمایه گذاران با هدایت دارایی های خود به سمت این ارز باعث افزایش حجم معاملات و در نتیجه افزایش قیمت این رمز ارز می شود.

 • تحلیل گران:

یکی از عوامل تاثیر گذار در افزایش قیمت رمز ارز ترون را می توان ارائه گزارش مثبت تحلیل گران از بازار این رمز ارز دانست. آنها با ارائه این گزارش به بازار سمت و سو می دهند در نتیجه کاربران جذب این بازار می شوند و در نتیجه با افزایش حجم معاملات بازار افزایش قیمت این رمز ارز را شاهد خواهیم بود.

مهمترین علت های کاهش شبکه ترون

 • کاهش قیمت شبکه ترون:

کاهش قیمت شبکه ترون ارتباط کاملا مستقیما بر ارز ترون دارد. هرچه قیمت در شبکه ترون نزولی شود، قیمت ارز TRX نیز روند نزولی را در پیش خواهد گرفت.

 • افزایش عرضه:

همانطور که اشاره کردیم عرضه و تقاضا یکی از عوامل تاثیر گذار بر بازارهای مالی می باشند. هر چه قدر شاهد افزایش عرضه یک کالا باشیم در صورتی که تقاضا آن کالا کم باشد بازار کاهش قیمت را تجربه خواهد کرد.

 • رقبا:

برخی از رقیبان با انتشار و یا حذف سرمایه گذاران ارز مدنظر تلاش می کنند، تا ارز مدنظر را با کاهش قیمت و یا حتی در برخی از موارد آن را از بازار مالی حذف کنند. همانطور که اشاره کردیم رقابت در بازارهای ارزهای دیجیتال نیز بسیار زیاد می باشد.

 • تحلیل گران:

تحلیل گران با ارائه گزارشی منطبق بر روند قیمتی و نمودارها که کاهش قیمت بازار را روایت می کند. می توانند در جهت دهی کاربران برای انتقال سرمایه خود از بازار ارز ترون باعث کاهش حجم معاملات و در نتیجه نزولی شدن شیب قیمت را شاهد خواهیم بود.


محاسبه قیمت ارز ترون به تومان

کاربران زوم ارزی با مراجعه به صفحه قیمت لحظه ای می توانید با کلیک بر روی ارز ترون وارد صفحه این رمز ارز شوید. تمامی جزئیات این رمز ارز را برای دسترسی آسان و سریع شما در نظر گرفته ایم. شما می توانید قیمت لحظه ای این رمز ارز را هم به دلار و تومان مشاهده نماید. تیم زوم ارز حتی قیمت این رمز ارز را به نرخ تتر نیز به صورت لحظه ای محاسبه و به نمایش گذاشته اند. لذا شما کاربران زوم ارزی می توانید از ماشین حساب ارز دیجیتال برای دسترسی به قیمت لحظه ای آن ارز به تومان استفاده نمایید.


رابطه قیمت ارز ترون با متغیر های اقتصادی

اخیرا تغییرات زیاد در روند قیمتی ارزها باعث شده تا فعالان در حوزه ی رمز ارز ها به بررسی ریشه ای عوامل تاثیر گذار بپردازند. آنها توانستند با بررسی کامل بازار دریافتند، که عواملی مانند نوسانات شدید در قیمت جهانی بازار طلا، یورو و دلار بر بازار ارزهای دیجیتال تاثیر گذار می باشد و گاهی نیز روند قیمتی این بازارها نسبت به بازار ارز دیجیتال معکوس می باشد.


آیا قیمت طلا بر قیمت ترون اثر دارد؟

اگر شما فردی باشید که مداوم روند قیمتی ارز های دیجیتال و بازار طلا را رصد می کند، گاها مشاهده کرده اید که بازار ارزهای دیجیتال و طلا در یک راستا رشد یا افت می کند و یا حتی این دو بازار روند معکوس به یکدیگر را پی می گیرند. پس نمی توان قاطع گفت قیمت طلا بر قیمت ارز ترون تاثیر گذار می باشد.


آیا قیمت دلار بر قیمت ترون اثر دارد؟

کاربران ایرانی می بایست برای خرید رمز ارز ارز ریالی خود را به دلار تبدیل نمایند و در فروش رمز ارزهای دیجیتال نیز می بایست ارز را به دلار یا ریال تبدیل کرد. کاهش یا افزایش قیمت دلار می تواند بر قیمت ارز ترون اثر گذاری مستقیمی داشته باشد.


آینده قیمت ارز ترون

آینده قیمت ارز ترون
آینده قیمت ارز ترون

همانطور که می دانید عوامل زیادی در آینده ارزها تاثیر گذار می باشد. یکی از این عوامل که تاثیر بسزایی در ماندگاری رمز ارز دارد را می توان تیم توسعه دهنده دانست توسعه دهندگان می توانند با اضافه کردن قابلیت های گوناگون به پلتفرم اصلی رمز ارزکاربران زیادی را جذب آن خواهند شد در نتیجه حجم معاملات افزایش می یابد. ارزترون نیز برای آینده خود برنامه های زیادی برای پلتفرم خود دارد. ارز ترون از ابتدا عرضه تاکنون مسیر پر فراز و نشیبی را پشت سر گذاشته است و کاربران زیادی را از تحولات خود به سود رسانده است. هرچه میزان خرید و فروش ارز ترون افزایش یابد در نتیجه حجم مبادلات افزایش می یابد و جایگاه این رمز ارز ارتقا می یابد. همانطور که اشاره کردیم به دلیل قابلیت های زیاد این ارز تحلیل گران آینده خوبی را برای آن متصور هستند.


سوالات متداول

 1. چگونه ارز ترون بخریم؟

همانطور که می دانید ارز های دیجیتال را می بایست از صرافی ها تهیه کنیم، و باید بدانیم چه صرافی از ارز ترون پشتیبانی می کند. صرافی های ایرانی و خارجی از ارز ترون پشتیبانی می کنند. اگر شما فردی مبتدی هستید پیشنهاد می کنیم، برای اولین بار از صرافی های ایرانی اقدام به خرید ارز ترون کنید و در دفعات بعدی از صرافی های خارجی خرید خود را انجام دهید، برای خرید ارز ترون ابتدا در یک صرافی ایرانی ثبت نام کنید و مراحل احراز هویت را پشت سربگذارید. بعد از ثبت نام می بایست مبلغی را که می خواهید با آن ارز ترون بخرید به حساب صرافی واریز نمایید و بعد ارز ترون را خریداری نمایید. در صرافی خارجی نیز می بایست مراحل ثبت نام را بگذرانید و اغلب صرافی های خارجی مرحله احراز هویت را دارند، برای کاربران ایرانی به دلیل تحریم ها این امر باعث می شود تا کاربران ایرانی نتوانند توسط این صرافی ها خرید ارز دیجیتال را انجام دهند. بعد از ثبت نام در صرافی خارجی که نیاز به احراز هویت ندارد می بایست ارز ریالی خود را به دلار تبدیل کنید و بعد ارز ترون را خریداری کنید.

 1. چگونه ارز ترون بفروشیم؟

شما برای فروش ارز ترون نیز می بایست به صرافی های معتبر ایرانی یا خارجی و پشتیبانی کننده این ارز مراجعه نمایید و اگر در صرافی ها حسابی ندارید می بایست ثبت نام کنید و ارز ترون خود را به ریال تبدیل کنید و شما می توانید ارز ترون خود را به بیت کوین و دیگر رمز ارزها تبدیل کنید.

 1. چگونه با ارز ترون ترید کنیم؟

اغلب تحلیل گران ارز ترون را به عنوان یک رمز ارز با سود دهی در بلند مدت به کاربران معرفی می کنند و به کاربران برای سرمایه گذاری کوتاه مدت این رمز ارز را پیشنهاد نمی دهند.

 1. چگونه اخبار مربوط به ارز ترون را بیابیم؟

اگر شما کاربران زوم ارزی در حوزه ترید رمز ارز ها فعال باشید می دانید رصد اخبار روزانه در این حوزه یکی از مهمترین نکات می باشد. برای بدست آوردن خبری درست و موثق بهتر است به سایت های خبری معتبر مراجعه نمایید. بهتر است بدانید تیم زوم ارز صفحه ای را به عنوان اخبار فوری طراحی کرده است شما می توانید به خبرهای مهم و بروز ارزهای دیجیتال به راحتی دست یابید.


بیشتر بخوانید:

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها