آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

آموزش صرافی اوکی ایکس OKX

آموزش صرافی اوکی ایکس OKX

آموزش صرافی اوکی ایکس OKX، همانطور که می دانید صرافی های ارز دیجیتال بسیاری هستند که امروزه برای خرید و فروش رمز ارزها مورد استفاده قرار می گیرند. در این مقاله قصد داریم تا به معرفی یکی از این صرافی ها با نام اوکی ایکس OKX بپردازیم. در ابتدا نیاز است بیان نماییم که اوکی ایکس OKX نام خود را در ژانویه ۲۰۲۲ تغییر داد و در ابتدا با نام اوکی اکسچنج OKeX فعالیت می نمود. آنها احساس کردند نام قدیمی که به کلمه اکسچنج Exchange اشاره می کند، دیگر تصویر پلتفرم را منعکس نمی کند.

به طور کلی می توان بیان نمود که اوکی ایکس OKX یک صرافی ارز دیجیتال است که خرید، فروش یا ترید ارزهای دیجیتال را آسان می کند. این صرافی خدمات مالی پیشرفته را ارائه می دهد و ابزارهای معاملاتی ساده و پیچیده ای را در اختیار کاربران قرار می دهد.

معرفی صرافی اوکی ایکس OKX

معرفی صرافی اوکی ایکس OKX
معرفی صرافی اوکی ایکس OKX

اوکی ایکس OKX یک صرافی است که به عنوان یک واسطه بین کاربران برای ترید یا تجارت صدها توکن و جفت ارز عمل می کند. روزانه حجم معاملات بسیار بالایی در این صرافی صورت می گیرد. به طوری که با صرافی های مشهوری همچون بایننس رقابت می کند.

صرافی اوکی ایکس OKX معاملات استاندارد ارزهای دیجیتال را ارائه می دهد. این صرافی با اضافه کردن گزینه های جدید، بیش از صد ارز رمزنگاری شده و توکن را پشتیبانی می کند. به طور کلی اوکی ایکس یک صرافی ارز دیجیتال محبوب است که توکن بومی خود را با نام OKB ارائه داده است که در اوایل سال ۲۰۱۸ راه اندازی شد. از OKB می توان برای کارمزد معاملات وپرداخت خدمات خاص در پلتفرم استفاده نمود.

به علاوه می توان بیان نمود که اوکی ایکس یک صرافی آنلاین است و ترید بر روی طیف وسیعی از ارزهای دیجیتال را تسهیل می کند. این صرافی در سال ۲۰۱۷ تاسیس شد و مرکز آن در سیشل است. صرافی اوکی ایکس از فناوری بلاکچین برای ارائه مجموعه گسترده ای از محصولات تجاری به کاربران استفاده می کند.


بررسی کارمزد معاملات اوکی ایکس OKX

بررسی کارمزد معاملات اوکی ایکس OKX
بررسی کارمزد معاملات اوکی ایکس OKX

ساختار کارمزد اوکی ایکس OKX برای معاملات اسپات به چند عامل مختلف بستگی دارد. که این عوامل می تواند شامل جفت معاملات، حجم معاملات و همچنین taker یا maker است. برای اکثر کاربران و جفت های معاملاتی، کارمزدها برای سفارش های بازار یا مارکت ۰.۱ درصد و برای taker برابر با ۰.۰۸ درصد است. با این حال، اگر شما یک کاربر VIP هستید یعنی حجم معاملات ماهانه شما بیش از ۱۰ میلیون است، شما واجد شرایط پرداخت کارمزدهای کمتر از ۰.۰۶% هستید.

همچنین لازم به ذکر است هیچ کارمزدی برای واریز وجود ندارد، با این حال برای برداشت ارز دیجیتال نیاز است تا کاربران کارمزد واریز نمایند. کارمزد برداشت بستگی به رمز ارزی دارد که در حال برداشت آن هستید.


بررسی مزایا و معایب صرافی اوکی ایکس OKX

بررسی مزایا و معایب صرافی اوکی ایکس OKX
بررسی مزایا و معایب صرافی اوکی ایکس OKX

در این قسمت از مقاله شما می توانید با چند نمونه از مزایا و معایب صرافی اوکی اکسچنج آشنا شوید.

مزایا

برخوردار بودن از یک پلتفرم معاملاتی سطح بالا

پشتیبانی از طیف گسترده ای از ارزهای دیجیتال

پشتیبانی آنلاین

برخوردار بودن از کارمزد پایین

معایب

در دسترس ساکنان چندین کشور از جمله ایالات متحده نیست.

ساختار کارمزد بسیار پیچیده و چند لایه


رمز ارزهای پشتیبانی شده توسط صرافی اوکی ایکس OKX

رمز ارزهای پشتیبانی شده توسط صرافی اوکی ایکس OKX
رمز ارزهای پشتیبانی شده توسط صرافی اوکی ایکس OKX

صرافی اوکی ایکس OKX از صدها توکن و جفت ارز در پلتفرم معاملاتی خود برای خرید، فروش یا مبادله پشتیبانی می کند. در ادامه به معرفی چند نمونه از انها خواهیم پرداخت.


بررسی امنیت صرافی اوکی ایکس OKX

بررسی امنیت صرافی اوکی ایکس OKX
بررسی امنیت صرافی اوکی ایکس OKX

در صرافی اوکی ایکس OKX هنگام ایجاد حساب می توان تأیید هویت دو مرحله ای را تنظیم کرد. همچنین در این صرافی دستورالعمل های مختلفی برای تغییر رمز عبور ارائه می شود. در حالی که جزییات طرح امنیتی صرافی OKEX مخفی می باشد.

به علاوه لازم به ذکر است که سیستم کیف پول اوکی ایکس OKX از چندین سطح حفاظت برای اطمینان از امنیت کلیدهای خصوصی کاربران خود استفاده می کند. برای مثال می توان به سیستم های آنلاین و نیمه آفلاین، مدیریت ریسک، خدمات چند امضایی نیمه آفلاین و سیستم های کاهش ریسک اشاره کرد. در صرافی اوکی ایکس OKX همه واریزها و برداشت های دارایی کاربر قبل از ارسال به بلاکچین برای تایید، نیازمند مکانیسم های مدیریت ریسک لایه ای هستند.

به گفته اوکی ایکس OKX سرورهای نیمه آفلاین آن نمی توانند به خطر بیفتند، حتی اگر مورد حمله فیزیکی قرار گیرند. دلیل آن این است که کلید خصوصی کاربر در حافظه موقت سرور ذخیره می شود و در هارددیسک دائمی ذخیره نخواهد شد. این امر دسترسی هکرها را عملا غیرممکن می کند.


معرفی رمز ارز اوکی بی OKB

معرفی رمز ارز اوکی بی OKB
معرفی رمز ارز اوکی بی OKB

اوکی بی OKB رمز ارز ارائه شده توسط صرافی اوکی ایکس OKX می باشد. این صرافی یکی از بزرگترین صرافی های جهان است و از حجم معاملات بالایی برخوردار است. همچنین می توان گفت صرافی اوکی ایکس انتخاب گسترده ای از جفت های معاملاتی را ارائه می دهد.

رمز ارز اوکی بی OKB توکن ابزاری صرافی اوکی ایکس OKX است و کاربران را قادر می سازد تا به ویژگی های متمایز صرافی دسترسی داشته باشند. این رمز ارز می تواند در صرافی اوکی ایکس OKX برای محاسبه و پرداخت کارمزد معاملات، رای دادن و حاکمیت پلتفرم به کاربران استفاده شود. رمز اوکی بی OKB در زمان نگارش این مقاله یعنی در تاریخ ۱ فوریه ۲۰۲۲ در رتبه ۷۲ سایت کوین مارکت کپ قرار دارد و قیمت آن برابر با ۲۱.۴۵ دلار می باشد. حجم معاملات این ارز دیجیتال در ۲۴ ساعت برابر با ۲۳۷،۱۶۶،۵۵۹ دلار است.


آموزش ثبت نام در صرافی اوکی ایکس OKX

برای کار با صرافی اوکی ایکس OKX کاربران ایرانی به دلیل تحریمات موجود ملزم به استفاده از یک نرم افزار تغییر IP می باشند. پس از آن برای کار با صرافی باید ثبت نام نمایید. برای ثبت نام شما می توانید با استفاده از آدرس okx.com وارد صفحه اصلی صرافی اوکی ایکس OKX شوید. سپس مراحل زیر را انجام دهید:

۱.در ابتدا برای ثبت نام بر روی گزینه “Sign Up” همانند تصویر زیر کلیک کنید.

روی گزینه "Sign Up" کلیک کنید.
روی گزینه “Sign Up” کلیک کنید.

۲.در این مرحله پنجره ای برای شما باز خواهد شد. شما باید تب “Email” را انتخاب کنید زیرا کاربران ایرانی قادر به ثبت نام با استفاده از شماره همراه نمی باشند. در این مرحله ایمیل خود را وارد نموده و یک رمز عبور برای خود انتخاب کنید.

ایمیل خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید

نکته: در صورتی که دارای کد دعوت می باشید، می توانید آن را در قسمت مربوطه یعنی “Invite code” وارد کنید. وارد کردن این بخش اختیاری می باشد. پس از تکمیل اطلاعات خواسته شده بر روی گزینه “Sign Up” کلیک کنید.

۳.در این قسمت کدی به ایمیل شما ارسال خواهد شد. کد ارسال شده را در قسمت مشخص شده وارد نمایید و در انتها بر روی گزینه “Continue” کلیک کنید.

روی گزینه "Continue" کلیک کنید
روی گزینه “Continue” کلیک کنید

آموزش تایید هویت دو عاملی در صرافی اوکی ایکس OKX

پس از ثبت نام در صرافی اوکی ایکس شما می توانید برای افزایش امنیت حساب خود از تایید هویت دو عاملی ۲FA استفاده نمایید. برای این کار کافیست تا وارد تنظیمات حساب خود شوید. سپس مراحل زیر را انجام دهید.

۱.برای فعال کردن تایید هویت دو عاملی در صرافی اوکی ایکس بر روی پروفایل خود کلیک کرده و گزینه Security Settings را انتخاب کنید.

گزینه Security Settings را انتخاب کنید.
گزینه Security Settings را انتخاب کنید.

۲.در این صفحه شما قادر خواهید بود تنظیمات امنیتی حساب خود را انجام دهید. گزینه Set را در مقابل Authenticator App انتخاب کنید.

گزینه Set را در مقابل Authenticator App انتخاب کنید.
گزینه Set را در مقابل Authenticator App انتخاب کنید.

۳.در این صفحه شما می توانید در مرحله اول اپلیکیشن Google Authenticator را برای دو نسخه اندروید و Ios بارگیری نمایید. پس از نصب نرم افزار بر روی تلفن همراه خود، کد QR نمایش داده شده را در اپلیکیشن اسکن کنید.

کد QR نمایش داده شده را در اپلیکیشن اسکن کنید
کد QR نمایش داده شده را در اپلیکیشن اسکن کنید

توجه: این کد را یادداشت نموده و در جایی امن نگهداری کنید. تا در صورت مفقود شدن تلفن همراه خود به آن دسترسی داشته باشید.

۴.پس از وارد نمودن کد در اپلیکیشن، در مرحله سوم بر روی گزینه Get Code کلیک کرده، و کد ارسال شده به ایمیل خود را وارد نمایید. سپس در فیلد دوم کد مربوط به صرافی اوکی که در اپلیکیشن Google Authenticator نمایش داده شده است را وارد کنید. در انتها دکمه Confirm را جهت تایید بفشارید.

در انتها دکمه Confirm را جهت تایید بفشارید.
در انتها دکمه Confirm را جهت تایید بفشارید.

آموزش واریز Deposit ارز دیجیتال در صرافی اوکی ایکس OKX

برای ترید یا خرید و فروش در صرافی اوکی ایکس در ابتدا لازم است دارایی های خود را به صرافی واریز کنید. برای این کار می توانید از مراحل زیر استفاده کنید.

۱.در مرحله اول برای واریز رمز ارزهای خود باید بر روی گزینه “Assets” که در بالای صفحه قرار دارد کلیک نمایید و از بین گزینه های نمایش داده شده، گزینه “Deposit” را انتخاب کنید.

گزینه "Deposit" را انتخاب کنید.
گزینه “Deposit” را انتخاب کنید.

۲.در این مرحله رمز ارز مورد نظر را برای واریز انتخاب نمایید. شما می توانید این کار را با کلیک بر روی فلشی که در کادر نمایش داده شده می بینید، انجام دهید. در اینجا ما رمز ارز تتر USDT را انتخاب نمودیم.

رمز ارز مورد نظر را برای واریز انتخاب نمایید
رمز ارز مورد نظر را برای واریز انتخاب نمایید

۳.در این مرحله شبکه مورد نظر را برای واریز انتخاب کنید. در این آموزش ما شبکه TRC-20 را انتخاب کردیم. پس از انتخاب شبکه بر روی گزینه “Continue” کلیک کنید.

پس از انتخاب شبکه بر روی گزینه "Continue" کلیک کنید.
پس از انتخاب شبکه بر روی گزینه “Continue” کلیک کنید.

۴.در این مرحله در فیلد Deposit to، شما باید حسابی که می خواهید رمز ارز به آن واریز شود را وارد نمایید که شامل Funding account و Trading account می باشد. در اینجا ما حساب تریدینگ را انتخاب کردیم تا بتوانیم به راحتی به ترید رمز ارز خود بپردازیم.

در ادامه با کلیک بر روی فلش نمایش داده شده در فیلد دوم، آدرس رمز ارز برای شما نمایش داده می شود. شما می توانید این آدرس را کپی نموده و یا اینکه کد QR آن را اسکن نمایید.

کد QR آن را اسکن نمایید.
کد QR آن را اسکن نمایید.

پس از انجام واریز و یا تراکنش شما قادر خواهید بود تاریخچه آن را در پایین صفحه و در قسمت history به همراه مقدار، زمان و … مشاهده نمایید. در تصویر زیر آن را به شما نمایش دادیم.

تاریخچه ی تراکنش ها
تاریخچه ی تراکنش ها

آموزش انتقال دارایی ها از حساب اصلی به حساب تریدینگ در صرافی اوکی ایکس OKX

اگر قصد ترید در صرافی اوکی ایکس را دارید، باید دارایی های خود را از حساب اصلی به حساب تریدینگ انتقال دهید. برای این کار کافیست تا در ابتدا بر روی گزینه Assets کلیک نموده و گزینه Transfer را همانند تصویر زیر انتخاب کنید.

گزینه Transfer را انتخاب کنید
گزینه Transfer را انتخاب کنید

در صفحه Transfer یا انتقال، رمز ارز خود را برای انتقال انتخاب کنید. در اینجا انتقال از Funding Account به Trading Account می باشد.

رمز ارز خود را برای انتقال انتخاب کنید
رمز ارز خود را برای انتقال انتخاب کنید

سپس در فیلد Amount مقدار را وارد نموده و در انتها گزینه Transfer را بفشارید.

نکته: در صورتی که قصد داشتید رمز ارز را از حساب تریدینگ به حساب اصلی انتقال دهید، می توانید جهت فلش را تعویض کنید.


آموزش تبدیل سریع رمز ارزها در صرافی اوکی ایکس OKX

برای تبدیل سریع رمز ارزها شما می توانید از مراحل زیر استفاده نمایید.

۱.در ابتدا بر روی گزینه “Trade” در بالای صفحه کلیک نموده و از بین گزینه های نمایش داده شده گزینه “Convert” را انتخاب نمایید.

گزینه "Convert" را انتخاب نمایید.
گزینه “Convert” را انتخاب نمایید.

۲.در این مرحله شما باید رمز ارزی که می خواهید تبدیل نمایید را در فیلد اول انتخاب کنید. در اینجا ما ارز بیت کوین را انتخاب کردیم. در صورتی که می خواهید از رمز ارز موجود در حساب Funding خود یا اصلی استفاده نمایید، باید گزینه Funding account را انتخاب نمایید. در صورتی که قصد دارید از موجودی حساب تریدینگ خود استفاده نمایید، باید بر روی گزینه Trading account کلیک کنید.

لازم به ذکر است که شما می توانید با انتخاب گزینه “Deposit” رمز ارز مورد نظر را واریز نمایید. در فیلد دوم ارز مورد نظر برای تبدیل را انتخاب نموده و بر روی گزینه “Convert” کلیک کنید.

روی گزینه "Convert" کلیک کنید.
روی گزینه “Convert” کلیک کنید.

ترید اسپات Spot در صرافی اوی ایکس OKX

برای ترید یا خرید و فروش در صرافی اوکی ایکس در ابتدا گزینه Trade را انتخاب نموده و بر روی Basic Trading برای انجام معاملات اسپات کلیک کنید.

روی Basic Trading برای انجام معاملات اسپات کلیک کنید.
روی Basic Trading برای انجام معاملات اسپات کلیک کنید.

در این قسمت شما با صفحه ای همانند شکل زیر مواجه خواهید شد.

قسمت های شماره گزاری شده در پایین تصویر شرح داده شده است
قسمت های شماره گزاری شده در پایین تصویر شرح داده شده است
  1. در این بخش شما می توانید جفت ارز معاملاتی خود را انتخاب نمایید. به علاوه قیمت رمز ارز به همراه تغییرات قیمت نشان داده شده است.
  2. برای ثبت سفارش خود و انجام ترید شما باید اطلاعات این قسمت را تکمیل نمایید. به عبارتی فرم سفارش خرید و فروش می باشد.
  3. سفارشات خرید و فروش در اینجا نشان داده شده است و Order Book می باشد.
  4. شما می توانید نمودار رمز ارز خود را در این قسمت از صفحه مشاهده نمایید. همچنین ابزارهایی برای تحلیل قیمت رمز ارزها در اختیار کاربران قرار گرفته است.
  5. این بخش نشانگر سفارشات شما می باشد. برای مثال Open Orders سفارشاتی که هنوز انجام نشده اند را نشان می دهد.

آموزش ترید اسپات در صرافی اوکی ایکس OKX

برای ترید یا خرید و فروش رمز ارز در قسمت اسپات صرافی همانطور که در قسمت قبلی مقاله بیان نمودیم، وارد بخش اسپات شوید. پس از وارد شدن به صفحه در ابتدا جفت ارز معاملاتی خود را از قسمت چپ صرافی انتخاب کنید. در اینجا ما جفت ارز BTC/USDT را انتخاب نمودیم. سپس فرم سفارش خرید و فروش را تکمیل نمایید و طبق مراحل زیر پیش روید.

آموزش ترید اسپات در صرافی اوکی ایکس OKX
آموزش ترید اسپات در صرافی اوکی ایکس OKX
  1. نوع سفارش خود را تعیین نمایید. که سفارشات شامل لیمیت Limit، مارکت Market و استاپ Stop می باشد. سفارش استاپ به عبارتی یک سفارش شرطی می باشد.
  2. در صورت انتخاب سفارش لیمیت در فیلد Price قیمت مورد نظر خود را وارد کنید. اگر نوع سفارش خود را بر روی مارکت قرار دهید، سفارش با قیمت بازار انجام خواهد شد و نیازی به وارد کردن قیمت نیست.
  3. در فیلد Amount مقدار رمز ارز را برای خرید و فروش انتخاب کنید.
  4. شما می توانید در این قسمت مقدار رمز ارز را به صورت درصدی انتخاب نمایید.
  5. در انتها گزینه Buy یا Sell را بفشارید.

آموزش برداشت Withdraw ارز دیجیتال در صرافی اوکی ایکس OKX

پس از انجام ترید در صرافی اوکی اکسچنج شما می توانید رمز ارزهای خود را برداشت نمایید. برای برداشت ارز دیجیتال در صرافی اوکی اکسچنج مراحل زیر را انجام دهید.

۱.در ابتدا گزینه Assets را انتخاب نموده و از منوی باز شده، بر روی گزینه Withdraw کلیک کنید.

روی گزینه Withdraw کلیک کنید.
روی گزینه Withdraw کلیک کنید.

۲.در صفحه برداشت رمز ارز مورد نظر خود را انتخاب کنید. در این قسمت ما ارز بیت کوین را انتخاب نمودیم.

رمز ارز مورد نظر خود برای برداشت را انتخاب کنید
رمز ارز مورد نظر خود برای برداشت را انتخاب کنید

۳.در مرحله بعد، روش برداشت On-chain یا Internal را انتخاب کنید. سپس شبکه مورد نظر برای برداشت وارد نمایید. در انتها بر روی گزینه Continue کلیک کنید.

برداشت On-chain یا Internal
برداشت On-chain یا Internal

4.پس از انجام مراحل بالا، آدرس جایی که می خواهید رمز ارز را به ان انتقال دهید در فیلد اول وارد کنید. در فیلد Amount شما باید مقداری که قصد برداشت دارید را وارد کنید. Network fee کارمزد شبکه را به شما نشان می دهد. در انتها پس از تکمیل مراحل بالا بر روی گزینه Continue کلیک کنید.

آدرس جایی که می خواهید رمز ارز را به ان انتقال دهید در فیلد اول وارد کنید
آدرس جایی که می خواهید رمز ارز را به ان انتقال دهید در فیلد اول وارد کنید

در صورت تایید اطلاعات و انتخاب گزینه Confirm تراکنش شما انجام خواهد شد.

شما می توانید اطلاعات مربوط به برداشت های خود را در پایین صفحه و در قسمتی که در شکل زیر می بینید، مشاهده نمایید.

شما می توانید اطلاعات مربوط به برداشت های خود را در پایین صفحه مشاهده کنید
شما می توانید اطلاعات مربوط به برداشت های خود را در پایین صفحه مشاهده کنید

معرفی معاملات فیوچرز Futures در صرافی اوکی ایکس OKX

امروزه در بسیاری از صرافی های ارز دیجیتال معاملات فیوچرز ارائه می شود. صرافی اوکی اکسچنج نیز از اینگونه معاملات پشتیبانی می کند. همچنین این صرافی از تریدرها می خواهد تا توافقنامه کاربران را مطالعه و با آن موافقت کنند. استفاده از لوریج یا اهرم در معاملات فیوچرز به معنی بدست آوردن سود و یا ضرر در زمان کوتاه است.

در معاملات فیوچرز صرافی اوکی ایکس کوین هایی همچون بیت کوین، لایت کوین، ریپل، اتریوم، بیت کوین کش، ایاس و بیت کوین گلد پشتیبانی می شود. در اینگونه از معاملات با استفاده از اهرم ها شما قادر خواهید بود تا با چند برابر موجودی خود به خرید و فروش بپردازید.

از دیگر مفاهیمی که شما ممکن است در معاملات فیوچرز با آن برخورد نمایید، پوزیشن لانگ و پوزیشن شورت است. برای مثال فرض کنید که قیمت رمز ارز در حال رشد است و قصد دارید رمز ارز را خریداری نمایید. همچنین با انتخاب اهرم سود حاصل از خرید چند برابر خواهد شد. این در واقع مثالی از پوزیشن لانگ یا خرید است. اما برعکس این موضوع نیز وجود دارد. شما پیش بینی می کنید که قیمت رمز ارز در حال کاهش است و قصد فروش ارز خود را دارید و این نمونه ای از پوزیشن شورت یا فروش است. در واقع در اینگونه از معاملات شما به صورت حقیقی رمز ارز را خریداری نمی کنید و یا بفروشید. بلکه روی قراردادها سرمایه گذاری صورت می گیرد.


آموزش معاملات فیوچرز در صرافی اوکی ایکس OKX

برای دسترسی به معاملات فیوچرز در صرافی اوکی ایکس کافیست تا گزینه Trade را از منوی اصلی صرافی انتخاب نموده، سپس بر روی گزینه Margin Trading کلیک کنید.

گزینه Margin Trading کلیک کنید.
گزینه Margin Trading کلیک کنید.

پس از وارد شدن به صفحه برای انجام معاملات فیوچرز، از بالای صفحه فلش کنار جفت ارز را همانند شکل انتخاب کنید. سپس در پنجره باز شده همانند تصویر زیر بر روی گزینه Futures کلیک کنید. همچنین شما باید در این قسمت جفت ارز معاملاتی خود را انتخاب نمایید که در اینجا ما جفت ارز BTC/USD را انتخاب کردیم.

روی گزینه Futures کلیک کنید
روی گزینه Futures کلیک کنید

پس از انتخاب جفت ارز معاملاتی شما باید فرم سمت چپ را تکمیل نمایید. برای این کار می توانید طبق مراحل زیر پیش بروید.

پس از انتخاب جفت ارز معاملاتی فرم سمت چپ را تکمیل نمایید
پس از انتخاب جفت ارز معاملاتی فرم سمت چپ را تکمیل نمایید

۱.در این قسمت شما باید یکی از گزینه های Isolated یا Cross را انتخاب نمایید. در اینجا با شرح یک مثال به تفاوت این دو خواهیم پرداخت. برای مثال فرض کنید که شما در حساب فیوچرز خود ۱۰۰ تتر دارید و تنها با بخشی از ان یعنی ۵۰ تتر فیوچرز باز کردید. زمانی که در حال لیکوئید شدن باشید و در صورت انتخاب گزینه Cross، صرافی برای اینکه حساب شما لیکوئید نشود حساب را با ۵۰ تتر باقی مانده شارژ خواهد کرد. و این کار تا صفر شدن دارایی شما در حساب فیوچرز ادامه دارد. اما اگر از گزینه Isolated استفاده نمایید حساب شما شارژ نخواهد شد.

در این مرحله اهرم یا Leverage را انتخاب کنید. با کلیک بر روی این قسمت پنجره ای باز خواهد شد که میزان اهرم ها را برای شما نشان می دهد. اهرم مورد نظر را انتخاب نموده و بر روی گزینه Confirm به منظور تایید کلیک کنید.

۲.نوع سفارش خود را تعیین کنید. اگر نوع سفارش خود را در حالت لیمیت Limit قرار می دهید، باید قیمت و مقدار مورد نظر را وارد کنید. در صورت انتخاب سفارش مارکت Market شما تنها باید مقدار را وارد کرده و سفارش با قیمت بازار انجام می شود. سفارش استاپ یکی از سفارش های شرطی می باشد.

۳.در فیلد Price قیمت را وارد نمایید. البته این گزینه بستگی به نوع سفارش شما دارد.

۴.در فیلد Amount مقدار را وارد کنید.

در این قسمت شما باید حد سود و حد ضرر را مشخص کنید. Take profit حد سود و Stop loss حد ضرر می باشد.  و در انتها برای خرید گزینه Buy و برای فروش گزینه Sell را انتخاب نمایید.

شما می توانید اطلاعات مربوط به سفارشات خود را در پایین صفحه مشاهده نمایید. همچنین می توانید از این قسمت برای بستن پوزیشن های خود استفاده کنید.

اطلاعات مربوط به سفارشات خود را در پایین صفحه مشاهده نمایید
اطلاعات مربوط به سفارشات خود را در پایین صفحه مشاهده نمایید

اینفوگرافیک صرافی اوکی ایکس OKX

اینفوگرافیک صرافی اوکی ایکس OKX
اینفوگرافیک صرافی اوکی ایکس OKX

کلام پایانی آموزش صرافی اوکی ایکس OKX

ما در مطلب بالا درباره صرافی اوکی ایکس OKX به صورت کامل توضیح دادیم و به شما آموزش دادیم که چگونه می توانید در این صرافی به خرید و فروش و یا ترید بپردازید. اگر بخواهیم یک خلاصه کلی برای کار با این صرافی را بگوییم، ابتدا نیاز دارید به حساب خود در صرافی Okx ارز وارد کنید. سپس با استفاده از موجودی خود شروع به خرید و فروش رمز ار زها نمایید.

ممنون که تا پایان “آموزش صرافی اوکی ایکس Okx” با ما همراه بودید.


بیشتر بخوانید:

از اخبار روز اطلاع داری؟
از اخبار روز اطلاع داری؟

آخرین اخبار فاندامنتال ارز دیجیتال

[vc_column][vc_basic_grid post_type=”post” max_items=”6″ item=”55693″ grid_id=”vc_gid:1645702444863-21150734-cadd-6″ taxonomies=”663″][/vc_column]

تیم محتوا
تیم محتوا
جمالی هستم و دارای 3 سال تجربه در بازار رمز ارزها می باشم. دانش آموخته رشته مهندسی کامپیوتر از دانشگاه تهران جنوب و در زمینه تدریس زبان و مترجمی بسیار فعالیت نموده ام. علاقه مند به حوزه موسیقی می باشم و در تلاشم تا در ارتباط با ارزهای دیجیتال دانش خود را گسترش دهم.

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
72 نظرات خود را ثبت نمایید
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
احسان
1 سال قبل

سلام موقع برداشت پول از صرافی okx از من میخاد شماره تلفن بگیره چکار کنم؟

منصوره
1 سال قبل

سلام من در صرافیزokx کار می کردم ولی الان یه مدتی هست که می خواهم برداشت داشته باشم ولی کد وریفیکیشن ایمیل رو که میزنم برای ایمیلم ارسال نمیشه من باید چکار کنم

حسین
1 سال قبل

سلام کد authenticator را گم کرده ام راهی هست با صرافی okx مکاتبه کنم. تشکر

محسن عباسپور
مدیر
پاسخ به  حسین
1 سال قبل

دوست عزیز حالا تیکت رو بزن

Alo Davidi
پاسخ به  حسین
1 سال قبل

سلام به ایدی تلگرام من‌پیام بدید کمکتون‌میکنم حل بشه مشکلتون

Alo Davidi
پاسخ به  حسین
1 سال قبل

به من‌پیام بدید کمکتون‌میکنم حل بشه مشکلتون

علیرضا
1 سال قبل

سلام منوی ترید چارت صرافی اوکس لاین شکل شده و کندل مانند که سبز و قرمز نشون بده همشو بنفش و لاین مانند مثل نرم افزار coin stats نشون میده نیست هر کاری هم میکنم درست نمیشه خود به خود این شکلی شد کمنون میشم راهنمایی کنین

محسن عباسپور
مدیر
پاسخ به  علیرضا
1 سال قبل

از قسمت تنظیمات اصلاح می شود

امین
1 سال قبل

اتفاقا بلعکس دزده ممعمالات فیوچرز رو از اون مقدار که گفته خیلی بیشتر کارمزد میگیره طوری که دیگ هیچ وقت نمیزاره مثبت شی

Saeid
1 سال قبل

سلام. هر کاری میکنم نمیتونم توش خرید کنم. موقع خرید در حالت دمو مشکلی نداریم. ولی وقتی تو فضای واقعی اقدام به خرید میکنم هی ارور میده و سفارش ثبت نمیشه. میگه order placement failed due to insufficient balance.
کسی میدونه مشکل از چیه؟ پولم به تتر و در حالت ترید هست. نه فاند. نمیدونم مشکل از چیه

محسن عباسپور
مدیر
پاسخ به  Saeid
1 سال قبل

سلام دوست عزیز این خطا بدین منظور داده میشه که پنل شما به اندازه کافی شارژ ندازید

آرش
1 سال قبل

سلام. احراز هویتش اجباری شده؟

منصوره
1 سال قبل

سلام جیمیلی که برای صرافی okx داشتم گوگل غیر فعال کرده والان نمی تونم برداشت کنم به نظرتون باید چکار کنم

محسن عباسپور
مدیر
پاسخ به  منصوره
1 سال قبل

سلام
توسط جی میل پشتیبانتون می توانید جی میل خود را بازگردانی نمایید

منصوره
پاسخ به  محسن عباسپور
1 سال قبل

سلام من در صرافیزokx کار می کردم ولی الان یه مدتی هست که می خواهم برداشت داشته باشم ولی کد وریفیکیشن ایمیل رو که میزنم برای ایمیلم ارسال نمیشه من باید چکار کنم

Alo Davidi
پاسخ به  منصوره
1 سال قبل

سلام به ایدی تلگرام من‌پیام بدید کمکتون‌میکنم حل بشه مشکلتون @

پریس
1 سال قبل

صرافی okx متمرکز است یا غیر متمرکز ؟

پویا
1 سال قبل

آینده صرافی okx چطور است؟

محمد
1 سال قبل

صرافی okx چه ارزهایی را پشتیبانی می کند؟

فهیمه
2 سال قبل

کارمزد صرافی okx چقدر است؟

میترا
2 سال قبل

تشکر از محتوای خوبی شما

نسیم
2 سال قبل

آیا صرافی okx معتبر است

سیامک
2 سال قبل

توکن صرافی okx چیست؟

راحله
2 سال قبل

برای استفاده از صرافی okx باید از vpn استفاده کنیم؟

حمیدرضا
2 سال قبل

آیا صرافی okx برای ایرانیان تحریم است؟

سعید
2 سال قبل

تعداد کابران صرافی okx معلوم است

بوربور
2 سال قبل

امنیت صرافی okx چقدر است؟

رامین
2 سال قبل

ممنون از تیم شما

لیلا
2 سال قبل

سپاس

تیم محتوا
پاسخ به  لیلا
2 سال قبل

ممنون از شما

داود
2 سال قبل

صرافی okx متمرکز است یا غیر متمرکز ؟

تیم محتوا
پاسخ به  داود
2 سال قبل

متمرکز است

آرمین
2 سال قبل

صرافی okx متمرکز است یا غیر متمرکز ؟

تیم محتوا
پاسخ به  آرمین
2 سال قبل

متمرکز

افشین
2 سال قبل

صرافیokx چه ارزهایی را پشتیبانی می کند

امیرعلی
2 سال قبل

کارمزد صرافی okx چقدر است؟

Samanyari
2 سال قبل

کوینکس بهترین صرافی بین صرافی های خارجی هست و از ازرزهای زیادی هم پشتیبانی میکنه و خداروشکر با ایرانی ها هم هیچ مشکلی نداره.
اگر مایل به ثبتنام بودید با کد معرف من به عنوان سفیر کوینکس ثبتنام کنید تا در معاملات خود تخفیف بگیرید.

محسن عباسپور
مدیر
پاسخ به  Samanyari
1 سال قبل

البته این نظر شما است

محمد
پاسخ به  Samanyari
1 سال قبل

متاسفانه بیشتر دوستان من که با کوینکس کار میکردند از کلاهبرداری کوینکس گلایه داشتند. مخصوصا در قسمت فیوچرز که از سودشون کم میکرد.
جند مدت هم توکنی لیست کرد. مردم خریدند و بعدا توکن رو به بهانه اسکم بودن حذف کرد وسرمایه مردم به فنا رفت.

مهدی
2 سال قبل

تشکر از محتوای خوبی شما

امیرحسین
2 سال قبل

آیا صرافی okx معتبر است.

نادیا
2 سال قبل

توکن صرافی oks چیست؟

سجاد
2 سال قبل

برای استفاده از صرافی okx باید از vpn استفاده کنیم؟

آخرین مقالات منتشر شده