آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار

قیمت بیت کوین (BTC) امروز به تومان

رتبه ارزارزش بازاربیشترین قیمت روزکمترین قیمت روز

توضیحات

قیمت ${ نام فارسی }, ${ symbol } امروز معادل ${ current_price } می باشد. تغییرات این ارز در ۲۴ ساعتهگذشته ${ price_change_percentage_24h } می باشد. ارزش کل بازار ارز دیجیتال ${ symbol }، معادل ${market_cap } است و همچنین ارزش بازار ${ نام فارسی } در ۲۴ ساعته گذشته حدودا ${ market_cap_change_24h }می باشد. شایان ذکر است حجم کل معاملات ارز ${ symbol } به ارزش ${ total_volume } می باشد.بالاترین قیمت ${ نام فارسی } در ۲۴ ساعته گذشته معادل ${ high_24h } و پایین ترین قیمت ${ نام فارسی } در۲۴ ساعته گذشته ${ low_24h } می باشد.تعداد کوین های در گردش این ارز معادل ${ circulating_supply } می باشد. همچنین کلیه کوین ها یا توکن هایارز ${ symbol } که قبلا تولید شده اند، یا استخراج شده اند، به همراه کوین هایی که هنوز صادر نشده اند،معادل ${ max_supply } است.قیمت ${ نام فارسی } در تاریخ ${ ath_date }، ath زده است، یعنی به بالاترین قیمت خود رسیده است. که میتوانگفت بالاترین قیمت ${ نام فارسی } معادل ${ ath } می باشد. و در تاریخ ${ atl_date }، ${ symbol } پایینترین قیمت خود را که معادل ${ atl } می باشد را تجربه کرده است.

نمودار قیمت

جزئیات قیمت

 • نام:
 • نماد:
 • قیمت:
 • ارزش بازار:
 • تغییر ارزش بازار:
 • کمترین قیمت روز:
 • بیشترین قیمت روز:
 • درصد تغییر قیمت روز:
 • توکن های در گردش:
 • بالاترین قیمت:
 • تاریخ بالاترین قیمت:
 • کمترین قیمت:
 • تاریخ کمترین قیمت:

بررسی ویدیویی قیمت بیت کوین


قیمت BTC امروز به تومان

چرا قیمت لحظه ای بیت کوین مهم است؟ این سوال ممکن است برای بسیاری از شما پیش بیاید. اگر تا به حال به سراغ ترید رمز ارز ها رفته باشید، احتمالا پاسخ این سوال را می دانید. شما برای اینکه بتوانید در بازار کریپتو و ارزهای دیجیتال معامله کنید، باید به صورت مدام پیگیر قیمت لحظه ای باشید. تا زمانی که شما از قیمت لحظه بیت کوین با خبر نباشید، نمی توانید این ارز دیجیتال را معامله کنید.

این موضوع نه تنها برای بیت کوین، بلکه برای تمامی رمز ارز ها صدق می کند. شما می توانید با مراجعه به سایت های که در بخش قبل معرفی شد، به راحتی از قیمت لحطه ای بیت کوین اطلاع پیدا کنید.

در بیشتر مواقع، زمانی که بیت کوین در حال تریدینگ رنج نباشد، نوسان های آن بسیار زیاد می شود و تریدر ها معمولا از نوسانات کسب درآمد می کنند. حال اگر نتوان به قیمت لحظه ای دسترسی پیدا کرد، از تمامی نواسانات جامانده و در اصل هیچ معامله ای انجام نمی شود.

به همین دلیل، قیمت لحظه ای اهمیت بسیار زیادی دارد. به شما پیشنهاد می کنیم که اگر قصد اطلاع از قیمت بیت کوین و سایر رمز ارز ها را دارید، به سراغ پلتفرم هایی بروید که قیمت لحظه ای بیت کوین را برایتان به نمایش می گذارند. برای مثال، شما می توانید در سایت زوم ارز قیمت لحظه ای بیت کوین را به راحتی ببینید و سپس با بررسی چارت آن، معاملات خود را انجام دهید.

بیشتر بخوانید: اخبار بیت کوین


نیم نگاهی به پروژه بیت کوین و تاثیر آن بر قیمت BTC

نیم نگاهی به پروژه بیت کوین و تاثیر آن بر قیمت BTC
نیم نگاهی به پروژه بیت کوین و تاثیر آن بر قیمت BTC

ارز دیجیتال بیت کوین، اولین رمز ارز بودی که در سال ۲۰۰۹ معرفی شد. اما طرح و برنامه ریزی آن از سال ۲۰۰۸ توسط فردی ناشناس به نام ساتوشی ناکاموتو آغاز گردید. پس از انتشار بیت کوین، رمز ارز های دیگری وارد بازار شدند اما هیچ کدام از آن نتوانسته اند جایگزین بیت کوین شوند و رتبه یک بازار را ازآن خود کنند.

بیت کوین یک ارز دیجیتال محدود است چراکه تنها ۲۱ میلیون واحد از آن منتشر شده است. برخی ها بر این باور اند که پس از استخراج هر ۲۱ میلیون واحد، بیت کوین به پایان می رسد و این بازار نیز نابود می شود اما اینطور نیست!

پس از اینکه هر ۲۱ میلیون واحد بیت کوین استخراج شود، دیگر بیت کوینی استخراج نمی شود و استخراج بیت کوین به پایان می رسد اما کاربران می توانند از بیت کوین های موجود استفاده کنند و از نوسانات آن درآمد داشته باشند.

حال که صحبت از استخراج شد، بهتر است اشاره ای به استخراج بیت کوین کنیم. در دنیای کریپتو برخی از رمز ارز ها قابل استخراج هستند. یعنی شما می توانید آن ها را استخراج کنید. بیت کوین که به عنوان اولین ارز دیجیتال حساب می شود قابل استخراج است و شما می توانید آن را استخراج کنید.

استخراج بیت کوین را بهتر است تنها با استفاده از دستگاه های ماینر انجام دهید نه چیز دیگری! برخی از افراد خیال می کنند که می توانند با کامپیوتر و یا موبایل بیت کوین استخراج کنند اما باید در این بخش به این دسته از افراد اعلام کنیم که انجام این کار شدنی است اما هیچ سودی برای شما نخواهد داشت. بیت کوین یک شبکه بسیار بزرگ است که ماینر های مختلفی در آن فعالیت می کنند. به همین دلیل نمی توان با موبایل و کامیپوتر رقیب آن ها شد.

نماد اختصاری بیت کوین BTC می باشد که احتمالا در سایت ها، رسانه ها و مکان های مختلف آن را دیده باشید. اگر تا به حال نام بلاکچین را شنیده باشید، باید بگوییم که بیت کوین برای اولین بار از بلاکچین استفاده کرد. تمامی تراکنش های بیت کوین بر روی بلاکچین ثبت می شود اما غیرقابل شناسایی می باشد.

یکی از سوالاتی که ممکن است برای برخی از کاربران ایجاد شود، این است که پروژه بیت کوین چه تاثیری بر روی قیمت آن دارد؟ همانطور که مشاهده می کنید، در حال حاضر بیت کوین نسبت به سایر رمز ارزها بیشترین قیمت را دارد که یکی از دلایل آن سابقه و همچنین رتبه آن در بین دیگر رمز ارز ها می باشد. برای مطالعه کامل محتوا بیت کوین چیست؟ می توانید روی لینک آن کلیک نمایید.


کیف پول های ارز دیجیتال بیت کوین  BTC

به دلیل اینکه ارز دیجیتال بتی کوین پادشاه رمز ارز ها می باشد و همچنین به عنوان برترین رمز ارز بازار به حساب می آید، در حال حاضر اکثر کیف پول های نرم افزاری و سخت افزاری، جز کیف پول های اختصاصی از آن پشتیبانی می کنند. در این بخش، همانطور که مطلع هستید قصد داریم تا چند کیف پول نرم افزاری و سخت افزاری بیت کوین را به شما عزیزان معرفی کنیم.

در صورتی که قصد دارید تا با هر یک از کیف پول های ذیل بیشتر آشنا شوید، به شما پیشنهاد می کنیم که حتما مقاله اختصاصی آن ها مراجعه کنید. برای انجام این کار کافیست تا نام ولت مورد نظرتان را در باکس جستجوی سایت وارد و سپس جستجو کنید. در سایت زوم ارز تقریبا شما می توانید با اکثر کیف پول های سخت افزاری و همچنین نرم افزاری آشنا شوید.

برخی از کیف پول های سخت افزاری و نرم افزاری بیت کوین عبارت اند از:

نام  نوع  توضیحات
Trust Wallet نرم افزاری کیف پول نرم افزاری تراست یکی از ولت های معروف بازار کریپتو می باشد. شما در این کیف پول می توانید جز بیت کوین رمز ارز های دیگری همانند اتریوم، ترون، بیت کوین کش و… را ذخیره سازی کنید.
Ledger nano S سخت افزاری لجر نانو اس یکی از کیف پول های سخت افزاری نسبت قدیمی می باشد که توسط کمپانی فرانسوی لجر تولید شده است. این ولت قابلیت ذخیره رمز ارز های بسیاری را دارد که یکی از این رمز ارز ها بیت کوین می باشد.
Ledger nano X سخت افزاری پس از لجر نانو اس، کمپانی لجر دست به تولید کیف پول لجر نانو ایکس زد. این ولت به نوعی جدید ترین محصول کمپانی لجر درحال حاضر می باشد که شما می توانید در آن رمز ارز های بسیاری از جمله بیت کوین را ذخیره کنید.
Safepal نرم افزاری  سیف پل از دیگر کیف پول های نرم افزاری می باشد که شما می توانید در آن اقدام به ذخیره بیت کوین و سایر رمز ارز ها کنید. این ولت جز نسخه نرم افزاری یک نسخه سخت افزاری نیز دارد که می توانید از آن هم استفاده نمایید.
Coinomi نرم افزاری کیف پول کوینومی یک ولت نرم افزاری است که تا چندی پیش به عنوان کیف پول بیت کوین شناخته می شد. این ولت قابلیت ذخیره بیت کوین و سایر آلت کوین ها را دارید. کوینومی مناسب سیستم عامل موبایل و کامپیوتر می باشد.
Trezor One سخت افزاری کیف پول سخت افزاری Trezor One یکی از ولت های قدیمی کمپانی ساتوشی لبز می باشد. شما می توانید در این ولت به راحتی رمز ارز های مختلف از جمله بیت کوین، اتریوم، شیبا و… را ذخیره سازی کنید.
Atomic نرم افزاری  اتمیک نام آشنا در بین کیف پول های نرم افزاری می باشد. شما می توانید به راحتی کیف پول اتمیک را دانلود و نصب کنید. در این ولت امکان ذخیره رمز ارز های بسیاری از جمله بیت کوین امکان پذیر است.
Exodus نرم افزاری اکسودوس نیز جزء معروف ترین کیف پول های نرم افزاری می باشد که شما می توانید از آن برای ذخیره بیت کوین و رمز ارز های دیگر استفاده کنید. این ولت قابل نصب بر روی سیستم عامل های موبایلی و کامپیوتری نیز می باشد.
Trezor T  سخت افزاری پس از ترزور وان، کمپانی ساتوشی لبز اقدام به انتشار کیف پول سخت افزاری Trezor T کرد. این ولت نیز برای ذخیره بیت کوین و همچنین سایر رمز ارز ها به کار گرفته می شود. شما می توانید در امنیت کامل از این ولت استفاده کنید.

همانطور که گفتیم، ولت های فوق تنها برخی از کیف پول هایی است که از بیت کوین پشتیبانی می کنند. در صورتی که قصد استفاده از ولت های فوق را ندارید، می توانید در بخش نظرات برای ما مطرح کنید تا کیف پول های دیگر بیت کوین را به شما معرفی کنیم.


صرافی های ارز دیجیتال بیت کوین BTC

پس از آشنایی با ولت های بیت کوین، نوبت به این رسیده است که به سراغ صرافی های این ارز دیجیتال برویم. تقریبا باید گفت که شما می توانید ارز دیجیتال بتی کوین را در تمام صرافی های متمرکز و همچنین برخی از صرافی های غیرمتمرکز معامله کنید. همانطور که احتمالا اطلاع دارید، متاسفانه با توجه به تحریم های آمریکا، برخی از صرافی ها با اجباری نمودن احراز هویت به کاربران ایرانی خدمات نمی دهند چراکه کاربران ایرانی نمی توانند در آن ها احراز هویت کنند.

در ادامه قصد داریم تا صرافی هایی را به شما معرفی کنیم که احراز هویت در آن ها اجباری نیست اما شما باید در هنگام استفاده از آن ها حتما از نرم افزار های تغییر ای پی استفاده کنید تا توسعه دهندگان صرافی متوجه هویت ایرانی شما نشوند. در صورتی که در این باره برایتان سوالی ایجاد شد، می توانید سوال خود را در بخش نظرات از ما بپرسید.

ناگفته نماند که آموزش کامل و جامع تمامی صرافی های ذیل را می توانید در سایت زوم ارز مشاهده کنید. برای دسترسی به مقاله آموزشی هر صرافی تنها کافیست نام صرافی مورد نظر را در بخش جستجو سایت زوم ارز وارد کنید و یا اینکه در ادامه از طریق لینک مستقیم وارد مقاله شوید.

برخی از صرافی های ارز دیجیتال بیت کوین عبارت اند از:

 • صرافی متمرکز کوکوین kucoin:

صرافی کوکوین یکی از صرافی هایی است که کاربران ایرانی نباید در آن احراز هویت کنند. شما می توانید بدون احراز هویت و تنها با استفاده از یک نرم افزار تغییر ای پی به راحتی از این صرافی استفاده کنید. یکی از سوالاتی که ممکن است برای شما ایجاد شود این است که آیا صرافی کوکوین امنیت دارد؟ بله خوشبختانه امنیت صرافی کوکوین مناسب است و شما می توانید با اطمینان کامل در این صرافی معاملات خود را انجام دهید.

صرافی کوکوین رابط کاربری مناسب و زیبایی دارد. فرقی نمی کند که شما مبتدی هستید یا حرفه ای چراکه می توانید به راحتی از امکانات این صرافی استفاده کنید. با توجه به تمام مزایا کوکوین، برخی از معایب آن کاربران را کمی اذیت می کند. برای مثال اکثر کاربران فعال در این صرافی از بخش فیوچرز آن شکایت می کنند چراکه آن ها عنوان کرده اند میزان لوریج و یا اهرم در این صرافی در برخی از مواقع تغییر می کند.

در صورتی که شما در هنگام استفاده از این صرافی با چنین مشکلی رو به رو شدید، می توانید صرافی خود را تغییر دهید و از یک صرافی دیگر استفاده کنید. اگر قصد دارید تا با صرافی کوکوین آشنا شوید، همانطور که گفتیم به شما پیشنهاد می کنیم که به مقاله اختصاصی آموزش صرافی کوکوین مراجعه کنید.

 • صرافی متمرکز هیوبی Huobi:

هیوبی نیز یکی دیگر از صرافی های ارز دیجیتال می باشد که شما می توانید در آن اقدام به معامله رمز ارز های مختلف از جمله بیت کوین کنید. این صرافی در حال حاضر نیازی به احراز هویت ندارد و همانند صرافی کوکوین شما می توانید تنها با یک نرم افزار تغییر ای پی ثابت به راحتی ای پی خود را تغییر دهید و از آن استفاده نمایید.

یکی از سوالاتی که برای تمامی کاربران ایجاد می شود این است که کارمزد این صرافی چه مقدار است؟ کارمزد صرافی هیوبی ۰.۲ درصد از حجم کل معامله شما می باشد. در صورتی که در این صرافی معامله ای انجام دهید، باید به میزان مقدار فوق کارمزد پرداخت کنید. البته لازم به ذکر است که اگر از توکن اختصاصی این صرافی استفاده کنید، هزینه های شما مقداری کاهش پیدا می کند.

رابط کاربری صرافی هیوبی آسان است و مناسب هر سطحی می باشد. در صورتی که در هنگام کار با این صرافی با مشکل رو به رو شدید، می توانید مشکل خود را با ما مطرح کنید تا در اسرع وقت پاسخ سوال خود را دریافت کنید.


تاریخچه و روند قیمت بیت کوین

تاریخچه و روند قیمت بیت کوین
تاریخچه و روند قیمت بیت کوین

در این بخش از مطلب قصد داریم تا کمی به تاریخچه بیت کوین بپردازیم و همچنین قیمت بیت کوین را از سال ۲۰۰۹ تا چندسال گذشته بررسی کنیم. بیت کوین در تاریخ ۲۰۰۹ با قیمت ۰ دلار کار خود را آغار کرد. متاسفانه تا سال ۲۰۱۰ هیچ گذشته قیمتی از این ارز دیجیتال وجود نداشته و تقریبا صرافی های دیجیتال قدیمی این توکن را از سال ۲۰۱۰ به بعد لیست کرده اند.

در سال ۲۰۱۰ قیمت بیت کوین برابر با ۰.۰۶ دلار بود که البته این میزان به عنوان پایین ترین قیمت بیت کوین محسوب می شود. بالاترین قیمت بیت کوین نیز در سال ۲۰۱۰ برابر با ۰.۳۹ دلار می باشد. کم کم پس از گذشت یکسال بیت کوین کمی شناخته تر شد و توانست در سال ۲۰۱۱ در بالاترین قیمت خود که ۲۹.۶۰ دلار بود قرار بگیرد.

در سال ۲۰۱۲ قیمت بیت کوین کمی کاهش پیدا کرد چراکه به ۴ دلار و سپس ۱۳ دلار سقوط کرد. پس تاچ قیمت های فوق در سال ۲۰۱۳، بیت کوین توانست در سال ۲۰۱۳ این ریزش را جبران کند چراکه تا مرز ۱۰۰۰ دلار رفت.

در سال های بعد بیت کوین با نوسانات بسیاری همراه بود و تقریبا هر چند وقت یکبار یک سقف جدیدی از خود ثبت کرد. بیت کوین توانست در سال ۲۰۲۱ اولین سقف تاریخی خود را ثبت کند که تا به امروز هنوز نتواسنته است به آن مجدد برسد و یا اینکه آن سقف را رد و یک سقف قیمتی جدید و یا ATH ثبت کند.

در صورتی که قصد دارید تا بیشتر با روند قیمتی و همچنین تاریخچه بتی کوین آشنا شوید، به شما پیشنهاد می کنیم که حتما سری به سایت زوم ارز بزنید و مقاله اختصاصی ارز دیجیتال بیت کوین را مطالعه کنید. ما در این مقاله به صورت کامل روند قیمت بیت کوین از ابتدا تا به امروز را پوشش داده ایم.


تحلیل بیت کوین

تحلیل بیت کوین
تحلیل بیت کوین

برای اینکه بتوانید با استفاده از ارز دیجیتال بیت کوین سود دریافت کنید، ابتدا باید با تحلیل آن آشنا باشید. شما می توانید ارز دیجیتال بیت کوین را به روش های مختلف مثل تکنیکال، فاندامنتال و… تحلیل کنید. در ادامه کمی با دو نوع تحلیل فوق بیشتر آشنا خواهیم شد. همراه ما باشید.

تحلیل تکنیکال

اگر فردی مبتدی هستید و از تحلیل تکنیکال اطلاع ندارید، قبل از هرکاری باید اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهید. اگر بخواهیم از تحلیل تکنیکال یک تعریف کلی داشته باشیم، اینگونه می گوییم که تحلیل تکنیکال یک استراتژی معاملاتی است که با استفاده از نمودار و همچنین اطلاعات مرتبط با قیمت و حجم می توانید به راحتی قیمت را تحلیل کنید.

برای اینکه یک تحلیلگر تکنیکال شوید، باید به درستی اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهید. در صورتی که قصد دارید تا با استفاده از تحلیل تکنیکال بیت کوین را معامله کنید، حتما به سراغ یادگیری این حرفه بروید.

تحلیل فاندامنتال

منظور از تحلیل فاندامنتال، بررسی داده های آن چین و یا شبکه ی بلاکچین است. با توجه به این که بازار رمز ارزها غیر متمرکز است و به هیچ دولت و یا نهادی ارتباط ندارد، رفتار خریداران و فروشندگان و همچنین سرمایه گذاران بسیار می تواند بر روی این بازار تاثیر بگذارد. از طرفی جز تحلیل آن چین، در تحلیل فاندامنتال، شما باید اخبار حوزه کریپتو را در نظر بگیرید. به صورت کلی، منظور از تحلیل فاندامنتال، بررسی موارد فوق می باشد.

یکی از سوالاتی که ممکن است برایتان پیش بیاید این است که آیا با تحلیل تکنیکال می توانیم بازار را تحلیل کنیم و یا تحلیل فاندامنتال؟

بهترین ابزار برای تحلیل بازار ارزهای دیجیتال تحلیل تکنیکال است. شما می توانید تنها با استفاده از تحلیل تکنیکال به راحتی از نوسان های کوچک و بزرگ بازار در کوتاه مدت سود دریافت کنید اما با تحلیل فاندامنتال خیر! به طور کلی تحلیل فاندامنتال به تنهایی ارزش معامله و یا ترید کردن ندارد چراکه نمی توانید به راحتی با استفاده از این نوع تحلیل بازار را بررسی و یا تحلیل کنید. در صورتی که در این رابطه سوالی برایتان ایجاد شد، می توانید سوال خود را در بخش نظرات از ما بپرسید.


عوامل موثر بر قیمت ارز دیجیتال بیت کوین

عوامل موثر بر قیمت ارز دیجیتال بیت کوین
عوامل موثر بر قیمت ارز دیجیتال بیت کوین

عوامل متعددی بر روی قیمت ارز دیجیتال بیت کوین تاثیر گذار می باشد. این عوامل همیشه و در همه حال باعث ایجاد نوسان هایی برای قیمت بیت کوین می شوند. در ادامه با برخی از عوامل موثر بر قیمت بیت کوین آشنا خواهید شد. همراه ما باشید.

 • عرضه و تقاضا

عرضه و تقاضا، یکی از علل های مهم افزایش و یا کاهش قیمت بیت کوین می شود. مسئله مهم عرضه تقاضا نه تنها بر روی قیمت بیت کوین بلکه بر روی قیمت تمام اجناسی که در دنیا وجود دارد تاثیر گذار است. اگر بخواهیم در رابطه با عرضه و تقاضا یک تعریف داشته باشیم، به طور کلی هر چه عرضه زیاد شود و تقاضا کم شود، قیمت کاهش می یابد و هر چه تقاضا زیاد شود و عرضه کم شود، قیمت افزایش پیدا می کند.

 • محدودیت کشور های مختلف نسبت به فعالیت بیت کوین

با توجه به اینکه بیت کوین مخالف یک سری از قوانین است، کشور های مختلفی با آن و سایر رمز ارز ها مخالف هستند. به همین دلیل، پس از ممنوعیت برخی از کشور ها، قیمت بیت کوین تحت تاثیر قرار می گیرد و سقوط می کند. البته این موضوع در مواقعی برعکس نیز عمل می کند. برای مثال ممکن است بیت کوین در یک کشور تایید شود. انگاه اگر دقت کنید، می بینید که قیمت بیت کوین یک رشد چشمگیری می کند.

 • انتشار خبر های مختلف

همانطور که در بخش قبل گفتیم، خبر ها به نوعی جزء تحلیل تکنیکال به حساب می آید. خبر ها هم می تواند تاثیر مثبت و هم تاثیر منفی بر روی بازار ارزهای دیجیتال بگذارد. به صورت کلی در صورتی که خبر منتشر شده مثبت باشد، بازار رشد می کند اما در صورتی که خبر منفی باشد، بازار دچار ریزش می شود.

 • سرمایه گذاری نهنگ ها

زمانی که نهنگ ها بر روی بازار ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری می کنند، بازار تحت تاثیر این موضوع قرار می گیرد و ممکن است با رشد چشمگیری رو به رو شود. البته این موضوع به حجم وارد شده از سوی نهنگ ها نیز بستگی دارد. ناگفته نماند که برعکس این موضوع نیز می تواند اتفاق بی افتد یعنی با خروج سرمایه از سوی نهنگ ها، بازار ریزش سنگینی را نسبت به حجم خروجی تجربه کند.

 • سودمندی بازار رمز ارز ها

از دیگر مواردی که بر روی قیمت ارز دیجیتال تاثر گذار است، سودمندی و همچنین مفید واقع بودن آن هاست. این موضوع به این معناس که اگر شما نتوانید با رمز ارز مورد نظر فعالیتی همانند پرداخت و یا و… انجام دهید، در اصل آن ارز هیچ فایده ای نخواهد داشت و این موضوع باعث ریزش آن ارز خواهد شد و یا اینکه این موضوع مانع رشد قیمت آن می شود.

مهم ترین علت های ریزش قیمت بیت کوین Bitcoin

در بخش قبلی، جز عوامل موثر بر قیمت بیت کوین با علت های ریزش قیمت نیز آشنا شدید. همانطور که گفتیم زیرش قیمت بیت کوین عوامل مختلفی مثل عرضه و تقاضا، اخبار منفی، فروش نهنگ ها و… می تواند داشته باشد.

در حال حاضر یکی از عواملی که بیشترین تاثیر را بر روی ریزش قیمت بیت کوین دارد اخبار می شود. برای مثال، در تاریخ ۲۳ خرداد ۱۴۰۱ خبری مبنی بر اینکه پلتفرم Celsius امکان برداشت را متوقف کرده است در بازار منتشر شد. پس از انتشار این خبر، اول از همه توکن اختصاصی این پلتفرم ۵۰ درصد سقوط کرد و به همراه این ریزش، بیت کوین نیز با او همراه شد.

در صورتی که علاقه مند هستید تا از اخبار بازار ارزها به صورت آنی با خبر شوید، به شما پیشنهاد می کنیم که حتما به صفحه اخبار فوری سایت زوم ارز مراجعه کنید. در این بخش از سایت، تیم زوم ارز به صورت ۲۴ ساعته تمامی اخبار حوزه کریپتو را پوشش می دهد.

مهم ترین علت افزایش قیمت بیت کوین Bitcoin

همانند علت های ریزش بیت کوین، می توانیم عوامل موثر بر روی قیمت بیت کوین را برای علت های افزایش قیمت نیز حساب کنیم. اما لازم است در این بخش به برخی از نکات اضافه تر اشاره کنیم.

یکی از نکاتی که باید برای افزایش قیمت بیت کوین به آن دقت کنیم، ناتوان بودن رقیب های بیت کوین می باشد. هم اکنون که در حال نگارش این مطلب هستیم، تقریبا بیش از ۲۰ هزار توکن و ارز دیجیتال در بازار رمز ارز ها وجود دارد که در سایت های معتبری مثل کوین مارکت کپ  ثبت شده اند. اما باید دقت کنیم که تمام آن ها هم اندازه بیت کوین قدرت کافی برای رشد ندارند و این موضوع باعث می شود تا بیت کوین نسبت به آن ها رشد بیشتری کند.

بیت کوین نسبت به برخی از رمز ارز های بازار، از نظر امنیت و پایداری حرف هایی برای گفتن دارد چراکه وایت پپر این ارز دیجیتال یک وایت پیپر کامل و بی نقض می باشد. البته در کنار تمام مزایا فوق، بیت کوین معایبی مثل مشکل مقایس پذیری و… را نیز دارد.

جز این موضوع، یکی دیگر از علل های افزایش بیت کوین مقبولیت و همچنین کارمزد پذیری آن توسط کشور ها است. بیت کوین در برخی از کشور تایید شده است و آن کشور ها نیز بیت کوین را به عنوان روش پرداخت انتخاب کرده اند. این موضوع نیز می توانید بسیار به رشد قیمت بیت کوین کمک کند.


محاسبه قیمت بیت کوین به تومان

محاسبه قیمت بیت کوین به تومان بسیار آسان است و شما می توانید به راحتی این کار را انجام دهید. برای انجام این کار، تنها کاری که باید کنید این است که قیمت فعلی بیت کوین را در قیمت فعلی تومان ضرب کنید. جز انجام این کار، شما می توانید با استفاده از ماشین حساب ارز دیجیتال سایت زوم ارز، نه تنها قیمت بیت کوین بلکه قیمت تمام رمز ارز های دیگر را به تومان محسابه کنید. برای دسترسی به ماشین حساب سایت زوم ارز کافیست به صفحه ماشین حساب ارزدیجیتال مراجعه کنید.


آینده ارز بیت کوین

آینده ارز بیت کوین
آینده ارز بیت کوین

همانطور که می دانید امروزه تحلیل گران زیادی  به دنبال رصد بازار ارزهای دیجیتال و به خصوص ارز بیت کوین هستند. شما نیز می توانید با مطالعه مقالات متعدد در این حیطه با اسامی آنها آشنا شوید. هریک از این تحلیل گران نظر خود را در رابطه با روند قیمتی این ارز مطرح کرده اند. برای اینکه از بازار ارزهای دیجیتال و واکنش های آینده این ارز را به خوبی درک کنید، توصیه می کنیم تحلیل بازار ارزهای دیجیتال را فرا بگیرد. علی رغم درک درست از مطالب ارائه شده شما نیز می توانید بازار را به صورت حرفه ای دنبال و تحلیل کنید.

بهتر است بدانید ارز بیت کوین از ابتدا عرضه تاکنون در ابتدا لیست کوین مارکت کپ قرار دارد. هنوز هیچ رمز ارزی نتوانسته بر این رمز ارز پیشی بگیرد.

این رمز ارز توانسته تاکنون خدمات زیادی را به کاربران خود ارائه دهد به عنوان مثال در برخی از کشورها کاربران می توانند به صورت مستقیم با ارز بیت کوین به خرید لوازم مورد نیاز خود بپردازند و یا توسط خودپردازهای پیشترفته آن را به دلار و ارز مدنظر خود تبدیل نمایند.

ارز بیت کوین به طور کاملا غیر متمرکز و بدون هیچ نظارتی از جانب موسسه و کمپانی خاصی مدیریت می شود، بلکه توسط کاربران خود مدیریت می شود. همانطور که می دانید ارز بیت کوین یکی از شاخص های مهم در بازار ارز های دیجیتال به شمار می رود و تنش ها در بازار بیت کوین بر روی دیگر ارزها نیز تاثیر گذار می باشد.

در حال حاضر شاهد روند نزولی ارز بیت کوین هستیم اما اکثر تحلیل گران بر این باورند که دوباره ارز بیت کوین به کانال صعودی خود باز خواهد گشت. اگر این امر محقق گردد، اکثر رمز ارزها مسیر تازه ای را تجربه خواهند کرد.


آیا قیمت بیت کوین توسط شرکت های دیگر دستکاری می شود؟

یکی از سوالاتی که ممکن است برای برخی از افراد ایجاد شود که آیا قیمت بیت کوین دستکاری می شود؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که طبق تحقیقات وزارت دادگستری آمریکا، فعالیت های غیرقانونی بسیاری در بازار رمز ارز ها انجام می شود. برای مثال برخی از افراد و یا شرکت ها که توانایی وارد نمودن حجم بالایی از پول را دارند، اقدام به درخواست خرید و یا فروش زیاد می دهند که درنهایت با انجام این کار مردم را فریب می دهند تا آن ها مجاب به خرید و فروش شوند. این موضوع بر روی قیمت بیت کوین می تواند تاثیر بگذارد و قیمت دستکاری شود. در کل باید به این سوال اینگونه پاسخ دهیم که به صورت مستقیم قیمت بیت کوین دستکاری نمی شود اما با ترفند های اینچنینی می توان قیمت بیت کوین و یا سایر رمز ارز ها را دستکاری کرد.


بیشتر بخوانید:

1 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
4 نظرات خود را ثبت نمایید
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
نادر
4 ماه قبل

درود در مورد هاوینگ در رمز ارز بیت کوین لطفا توضیح بدین باتشکر

ُشیما
7 ماه قبل

مطلب کاملی درباره بیت کوین بود

ُشیما
7 ماه قبل

ممنون از مطلب مفیدتون

ُشیما
7 ماه قبل

خیلی عالی و کاربردی