آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

کیف پول سخت‌ افزاری چیست؟ | بهترین کیف پول های سخت افزاری آپدیت ۲۰۲۴

کیف پول سخت افزاری در سایت زوم ارز

کیف پول سخت‌ افزاری  ، شاید تا به حال نام کیف پول های سخت افزاری را شنیده باشید و برایتان سوال پیش آمده باشد که منظور از کیف پول ها سخت افزاری چه چیزی می باشد؟ ما در این مقاله ابتدا توضیح کوتاهی درباره اینکه کیف پول سخت افزاری چیست به شما می دهیم و سپس به سراغ معرفی بهترین کیف پول های سخت افزاری در ۲۰۲۴ می رویم.

وقتی کلمه کیف پول را می شنویم ، ما را یاد کیفی می اندازد که می توانیم پول فیزیکی را در آن ذخیره نماییم . با استفاده از کیف پول های ارز دیجیتال شما می توانید رمز ارزها را ذخیره کنید . در واقع ذخیره سازی ارز دیجیتال با استفاده از کلید خصوصی و آدرس های عمومی صورت می گیرد . آدرس عمومی شما جایی است که افراد می توانند ارزهای دیجیتال را برای شما ارسال کنند .

کیف پول سخت افزاری مناسب ارزهای رمز نگاری شده برای بسیاری از کاربران ضروری می باشد . جدا از این مساله ، کیف پول های سخت افزاری ارزهای شما را ایمن نگه می دارند و هنگام استفاده از این کیف پول ها کاربر در آرامش خاطر می باشد .به عبارت دیگر کیف پول های سخت افزاری یکی از راحت ترین و مطمئن ترین گزینه های موجود برای ذخیره ارزهای دیجیتال شما هستند .کیف پول سخت افزاری نوعی از کیف پول ارز رمز نگاری شده است که می توانید کلیدهای خصوصی خود را در یک دستگاه فیزیکی ایمن ذخیره کنید .

برای اینکه بتوانید ارز های دیجیتال خودتان را ذخیره کنید، راه های زیادی وجود دارد، یکی از این راه ها استفاده از کیف پول سخت افزاری می باشد. متاسفانه کیف پول های سخت افزاری قیمت بالایی دارند و بیشتر افراد توانایی تهیه آن را ندارند، با این حساب به سراغ کیف پول های نرم افزاری می روند. این کیف پول ها نیز مناسب ذخیره هر نوع ارزی هستند اما کیف پول سخت افزاری را می توان گفت که از امنیت بالایی برخوردار می باشد.

از این‌جهت که کلیدهای خصوصی افراد را در بستری سخت‌افزاری نگه‌داری می‌کند، با نمونه‌های نرم‌افزاری تفاوت دارند. این کیف پول جز کیف پول هایی است که از امنیت بسیار زیادی برخوردار است به این صورت که با داشتن این قطعه سخت افزاری تنها با اجازه و تایید شما، دارایی هایتان می‌توانند ارسال شوند و انتقال پیدا کنند. این کیف پول ها رایگان نمی‌باشد و می‌بایست برای تهیه این دستگاه ها هزینه ای را پرداخت کنید.این کیف پول‌ها اطلاعات تراکنش‌ها را به‌صورت آنلاین دریافت می‌کنند ولی ذخیره اطلاعات به‌صورت آفلاین صورت می‌گیرد که به نسبت موجب افزایش ایمنی آنها می‌شود.کیف پول های سخت افزاری از بسیاری از ارزهای دیجیتالی نیز پشتیبانی می‌کنند.برخلاف کیف پول‌های کاغذی که باید برای انتقال وجوه آنها، باید آنرا وارد یک والت نرم‌افزاری کرد، کیف پول‌های سخت‌افزاری را می‌توان بطور امن برای انجام تراکنش‌ها به کار برد.

در ادامه همراه ما باشید تا به صورت کامل با انواع کیف پول های سخت افزاری آشنا شوید.

کیف پول سخت افزاری (Hardware wallet) چیست؟

کیف پول سخت افزاری چیست ؟
کیف پول سخت افزاری چیست ؟

کیف پول های سخت افزاری دستگاه های قابل حملی هستند که به ما امکان دسترسی ایمن به ارزهای دیجیتال را می دهند . عملکرد کیف پول های سخت افزاری با استفاده از تولید کلید های خصوصی کاربر در یک محیط امن و آفلاین می باشد . کیف پول های سخت افزاری معمولا از طریق USB یا بلوتوث به دستگاه های متصل به اینترنت مانند رایانه شما متصل می شوند .از یک صفحه جداگانه روی کیف پول برای تایید معاملات استفاده می شود تا از افشای اطلاعات حساس به دستگاه متصل به اینترنت جلوگیری کند.

کیف پول های سخت افزاری فیزیکی هستند و شما می توانید آن را با خود حمل کنید. آن ها سایز کوچکی دارند و در همه جا می توانید آن را بگذارید. آن ها را می توان به شکل فلش و یا ریموت تشبیه کرد. بسیار ساده و راحت. شما می توانید انواع ارز هایتان را در این کیف پول وارد کنید و از آن ها استفاده کنید.

کلید های خصوصی شما در این دستگاه به صورت امن و آفلاین نگهداری می شود و در دسترس هیچ فردی نمی باشد. می توانید شما به راحتی به کلید های خصوصی تان دسترسی داشته باشید و از آن در مواقع مورد نیاز استفاده کنید. خوشبختانه امنیت در کیف پول های سخت افزاری بالا است و تقریبا می توان کیف که هکری نمی تواند به کیف پول سخت افزاری شما حمله کند.

شاید برای شما این سوال پیش بیاید که این کیف پول ها چگونه کار می کند و یا به چه شکل می توان ارز به این کیف پول ها انتقال داد؟

این سوالیت که اکثر افرادی که به تازگی با کیف پول سخت افزاری آشنا شده اند می پرسند. کار با این کیف پول به حدی آسان است که قطعا برایتان مشکلی ایجاد نمی کند. برای اینکه بتوانید از کیف پول سخت افزاری خود استفاده کنید، ابتدا باید نرم افزار مخصوص به آن کیف پول را در داخل سیستمتان نصب کنید. هر کیف پول سخت افزاری یک نرم افزار مخصوص به خود را دارد، پس از نصب نرم افزار مخصوص و ست نمودن کیف پول دیگر می توانید همانند کیف پول های دیگر از این نرم افزار استفاده کنید. به صورت کلی ۵ کیف پول سخت افزاری وجود دارد، این سه عبارت اند از:

 1. کیف پول سخت افزاری لجر نانو اس ” Ledger Nano S “
 2. کیف پول سخت افزاری لجر نانو ایکس ” Ledger Nano X “
 3. کیف پول سخت افزاری ترزور ” Trezor “
 4. کیف پول سخت افزاری ” keepkey “
 5. کیف پول سخت افزاری ” cool wallet “

شاید برای شما این سوال پیش بیاید که اگر ما کیف پول سخت افزاریمان را گم کنیم، دارایی های ما دست فردی که کیف پولمان را پیدا کند میرسد؟

خیر، شما می توانید در زمان راه اندازی کیف پول خود، برای آن پین هایی را مشخص کنید تا در صورت اتفاق افتادن مشکلات همچون گم شدن، فردی نتواند به دارایی شما دسترسی داشته باشد.

در ادامه قرار است با هر سه کیف پول به صورت کامل آشنا شویم. همراه ما باشید.

بیشتر بخوانید

درصورت گم شدن کلید خصوصی چطور به کیف پول خود دسترسی پیدا کنیم؟


مزایای کیف پول سخت افزاری

مزایای کیف پول های سخت افزاری
مزایای کیف پول های سخت افزاری

کیف پول های سخت افزاری دارای دو مزیت اصلی می باشند که در زیر به آنها اشاره می کنیم .

۱.کیف پول های سخت افزاری از کلیدهای خصوصی شما محافظت می کنند . با محافظت کلیدهای خصوصی از حمله هکرها جلوگیری می نمایند .

۲.کیف پول های سخت افزاری اجازه می دهند تا معاملات را در بلاکچین امضا و تایید کنید . در واقع امضای شما مالکیت کلید خصوصی شما را اثبات می کند . جعل این امضا بدون کلید خصوصی غیر ممکن است ، بنابر این بدون آن شخص دیگری نمی تواند از طرف شما معامله کند .

این کیف پول سخت‌ افزاری امن‌ترین و بهترین روش برای نگهداری ارزهای دیجیتال هستند و هیچ گزارشی مبنی بر دزدیده شدن ارزها از این کیف پول‌ها ارائه نشده است. (البته در صورتی که این والت‌ها از جای امن و اصیل تهیه شود)،علاوه بر این، این والت‌ها در برابر ویروس‌های کامپیوتری مصون هستند و موجودی آنها نمی‌تواند از طریق دزدیده شدن کلید خصوصی سرقت شود.قابل ذکر است برخی از کیف پول‌های سخت‌افزاری دارای صفحه نمایش هستند به همین دلیل امنیت بیشتری دارند، زیرا از طریق همان صفحه نمایش می‌توان برای تایید و نمایش جزییات کیف پول استفاده کرد.


کیف پول سخت افزاری چگونه کلیدهای خصوصی شما را ایمن می کند ؟

مهمترین چیزی که باید به یاد داشته باشید این است که کلید خصوصی هرگز از کیف پول سخت افزاری خارج نمی شود . کل فر آیند تایید تراکنش در داخل کیف پول سخت افزاری انجام می شود و در رایانه انجام نمی شود . کاربران کیف پول آفلاین فقط از کلیدهای خصوصی هارددیسک معمولی یا حافظه دستگاه شما استفاده می کنند .

متاسفانه ، این بدان معنی است که آنها به راحتی در دسترس هستند و در برابر حملات آسیب پذیر هستند . شما همیشه می توانید کلیدهای خصوصی را در یک هارد رمزگذاری شده ذخیره کنید ، اما برای استفاده از آن باید رمزگشایی کنید که باعث می شود کلیدهای شما بلافاصله آسیب پذیر شوند .

از طرف دیگر کیف پول های سخت افزاری ، کلیدهای خصوصی را حتی در هنگام معاملات نیز در معرض دید قرار نمی دهند . در اینجا شرح مختصری از نحوه کار آن آمده است :

کیف پول سخت افزاری از نرم افزار کیف پول موجود در رایانه یا تلفن هوشمند شما می خواهد جزئیات پرداخت مانند مقدار درخواستی و آدرس را ارئه  دهد .

لحظه ای که کیف پول سخت افزاری این جزئیات را دریافت می کند ، آنها منتظر تایید کاربر می شوند ، معامله را امضا می کنند و سپس سرانجام یک امضای دیجیتالی را به نرم افزار ارسال می کنند . با این کار معامله کامل می شود .


آیا در صورت گم شدن و یا دزدیده شدن کیف پول سخت افزاری تمام سرمایه ذخیره شده در آن از بین خواهد رفت؟

خیر، این سوالیست که ممکن است برای خیلی از کاربران پیش بیاید. با دزدیده شدن و یا گم شدن کیف پولتان سرمایه تان از بین نمی رود. افرادی که تا به حال اقدام به راه اندازی کیف پول های سخت افزاری کرده اند می دانند که در هنگام راه اندازی باید یک عبارت امنیتی ۱۲ یا ۲۴ کارکتری را یادداشت کنند. این عبارات امنیتی یادداشت شده همان عبارت بازیابی حساب شما است. در صورت مفقود شدن دستگاه به هر دلیل می توانید با وارد نمودن در برنامه دوباره به کیف پول و سرمایه تان دسترسی داشته باشید.

معرفی بهترین کیف پول های سخت افزاری در ۲۰۲۴

 • کیف پول سخت افزاری ترزور ” Trezor “

کیف پول سخت افزاری ترزور " Trezor "این کیف پول، جزء معتبر ترین و بهترین کیف پول های سخت افزاری می باشد. البته این نکته قابل ذکر است که هر سه کیف پول معتبر و قابل اعتماد هستند اما بعضی از آنها همانند ترزور طرفداران بیشتری دارد. متاسفانه ترزور نسبت به آن دوتای دیگر یعنی ” Ledger Nano S “ و ” Ledger Nano X ” از قیمت بالاتری برخوردار است. کیف پول سخت افزاری ترزور توسط کمپانی ساتوشی لبز ساخته شده است. این کمپانی متعلق به دولت جمهوری چک می باشد و آن ها تایید کرده اند که همانند دیگر کیف پول های سخت افزاری دارای امنیت بالایی هستند. کیف پول ترزور دارای مدل های مختلف می باشد، مدل های آن عبارت اند از ” Trezor T ” و ” Trezor One ” .

کیف پول سخت افزاری ترزور مدل ” Trezor T ” از بیشتر ارز های دیجیتال پشتیبانی می کند و شما می توانید آن ها را در آن ذخیره کنید اما مدل ” Trezor One ” از ریپل و چند ارز دیگر پشتیبانی نمی کند.

متاسفانه قیمت کیف پول سخت افزاری ترزور مدل ” Trezor T ” بیشتر از مدل ” Trezor One ” می باشد و این مورد نیز یکی از نقاط منفی این این کیف پول به حساب می آید. البته قابل ذکر است که یک سری امکاناتی به آن اضافه شده است اما با این حال باز هم تقریبا کمی بالا می باشد.


 • کیف پول سخت افزاری ” Ledger Nano S “

کیف پول سخت افزاری " Ledger Nano S "کیف پول سخت افزاری ” لجر نانو اس ” Ledger Nano S “ به عنوان مقرون به صرفه ترین کیف پول های سخت افزاری نامیده می شود. لجر نانو اس در سال ۲۰۱۶ وارد بازار شد و پس از مدت کوتاهی توانست بهترین جایگاه را برای خودش کسب کند. این کیف پول حالا به علت مقرون به صرقه بودن تقریبا طرفدار زیادی دارد. لجر نانو اس شبیه به یک فلش می باشد و روی آن نیز یک مانیتور کوچک نصب شده است که می توانید برخی از اطلاعات همانند اطلاعات کمی درباره تراکنش ها و… در آن مشاهده کنید.

بعد از ورود لجر نانو ایکس به بازار، کم کم این مدل از کیف پول از روی کار افتاد و بیشتر کاربران به آن کیف پول روی آوردند. البته این کیف پول در زمان خودش همانطور که گفتیم یک کیف پول پرطرفدار بود. شما می توانید با استفاده از یک میکرو یو اس بی ” Micro USB ” آن را به کامپیوتر متصل کنید و کار خود را انجام دهید. یکی از ویژگی هایی که این کیف پول را نسب به کیف پول های دیگر معروف کرده است کلید های فیزیکی آن است. البته این مورد در تمامی کیف پول های سخت افزاری رعایت شده است اما در این کیف پول برای تایید تراکنش ها حتما باید یکی از آن کلید ها لمس شود تا انتقال صورت بگیرد. از نقاط قوت این کیف پول می توان به : ۱. قیمت پایین، پشتیبانی از کوین های مختلف و… اشاره نمود همچنین نقاط ضعف این دستگاه نیز: ۱. حافظه کم، ۲.صفحه نمایش کوچک و… می باشد.


 • کیف پول سخت افزاری ” Ledger Nano X “

کیف پول سخت افزاری " Ledger Nano X "این کیف پول، جدید ترین محصول شرکت لجر می باشد. تقریبا این محصول آپدیت شده محصول قبلی یعنی ” Ledger Nano X “ می باشد. در سال ۲۰۱۹ این کیف پول وارد بازار شد و به دلیل اینکه محصول قبلی این کمپانی طرفداران زیادی داشت، کاربران مجدد اعتماد کردند و دوباره از این محصول استفاده کردند. متاسفانه این کیف پول از قیمت بالایی نسب به هم رده گذشته خود برخوردار است اما خوب اگر بخواهیم نگاهی به امکانات آن همانند نوع صفحه نمایش بیندازیم می توان گفت که نسبتا مناسب است.

این کیف پول نیز دقیقا همانند یک فلش مموری می باشد. اکثر افراد از این امکان بهیه استفاده می کنند و ماهیت کیف پول خود را فاش نمی کنند و آن را یک فلش مموری می نامند. این کار در بعضی از مواقع به نفع افراد می باشد. این کیف پول نیز را می توان با آخرین تکنولوژی های روز به کامپیوتر متصل نمود. در کنار اتصال این کیف پول با ” USBC ” می توان با بلوتوث نیز این کار را انجام داد.

این کیف پول از بیشتر ارز ها و توکن ها پشتیبانی می کند و تنها از بیت کوین کش اس وی پشتیبانی نمی کند که این موضوع نیز آنقدر مهم نیست که به چشم بیاید. تا به اینجا این محصول، یک محصول خوب و نسبت به رقبا محصولی مناسب بود. در پایان به سراغ بررسی مزایا و معایب این لجر می رویم.

مزایا:

 • حفظ حریم خصوصی
 • حافظه بالا نسب به همتای خود
 • پشتیبانی از بیشتر ارز های دیجیتال و توکن ها

معایب

 • قیمت بسیار بالای محصول
کیف پول های سخت افزاری
معرفی بهترین کیف پول های سخت افزاری

یکی دیگر از کیف پول های سخت افزاری کیف پول کیپ کی است که در سال ۲۰۱۵ به بازار عرضه شد.این کیف پول سخت افزاری همانند سایر هم رده های خود کلید خصوصی را به صورت افلاین نگهداری می کند.از لحاظ امنیت در رده خوبی قرار دارد .همچنین با استفاده از صفحه نمایشی که روی دستگاه قرار گرفته است می توانید تراکنش ها را بررسی و تایید کنید.گفته شده این کیف پول در برابر حمله بدافزارها مقاوم است .چراکه همانطور که گفته شد کلید خصوصی را افلاین نگهداری می کند و حتی زمانی که به اینترنت متصل باشید کلمات بازیابی را روی صفحه نمایش ظاهر نمی کند.همچنین کاربران می توانند برای امنیت بیشتر کلماتی را به تعداد کلمات بازیابی که کیف پول در اختیار قرار می دهد اضافه کنند. یکی از ویژگی های جالب این کیف پول وجود یک صرافی درون کیف پول است.که این ویژگی باعث می شود کاربران بتوانند به راحتی ارزهای دیجیتال خود را تبادل کنند، بدون اینکه به افتتاح حساب در دیگر صرافی نیاز داشته باشند.کیف پول keepkey نسبت به سایر رقیبان ارزهای دیجیتال کمتری را پوشش می دهد.چیزی حدود ۴۰ ارزدیجیتال.از مهم ترین ارزهای دیجیتالی که کیپ کی پشتیبانی می کند می توان از ارزهای بیت کوین ، اتریوم ، لایت کوین ، بیت کوین کش ، دش و… نام برد.از لحاظ ظاهری نسبت به همتاهای خود بالاتر قرار می گیرد.

کیف پول سخت افزاری
معرفی بهترین کیف پول های سخت افزاری

یکی دیگر از کیف پول های سخت افزاری است که محصول شرکت coolbitx می باشد.از لحاظ ظاهی همانند یک کارت بانکی است .در این کیف پول می توان ارزهایی همانند : بیت کوین ، اتریوم ، لایت کوین ، بیت کوین کش و توکن های مبتنی بر erc20 را ذخیره کرد.این کیف پول به صورت ویزه برای سیستم عامل های android و ios ایجاد شده است.این کیف پول از لحاظ فیزیکی بسیار مقاوم است به صورتی که گفته شده در برابر آب ، گرما و سرما و همچنین ضربه مقاوم است.همچنین از لحاظ امنیت نیز جایگاه خوبی دارد زیرا از تکنولوژی ترکیب با metacertprotocol استفاده کرده است که این موجب از بن رفتن امکان تخلف در آن می شود.در این کیف پول برای تایید تراکنش ها و انتقال اعتبار به تاییدیه چندمرحله ای نیاز است.همچنین قابلیت ایجاد پشتیبان از کلمات بازیابی را نیز دارا است .

ممنون از اینکه تا پایان “ کیف پول سخت‌ افزاری ” همراه ما بودید.

منبع : زوم ارز


بیشتر بخوانید

عاطفه قاضی حصاری
عاطفه قاضی حصاری
دکتری معماری کامپیوتر | مولف کتاب آموزش و پرورش | مدرس دانشگاه | محقق و پژوهشگر در زمینه های ارزهای دیجیتال و بلاک چین

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین مقالات منتشر شده