آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار

قیمت پولکادات (dot) امروز به تومان

رتبه ارزارزش بازاربیشترین قیمت روزکمترین قیمت روز

توضیحات

قیمت ${ نام فارسی }, ${ symbol } امروز معادل ${ current_price } می باشد. تغییرات این ارز در ۲۴ ساعتهگذشته ${ price_change_percentage_24h } می باشد. ارزش کل بازار ارز دیجیتال ${ symbol }، معادل ${market_cap } است و همچنین ارزش بازار ${ نام فارسی } در ۲۴ ساعته گذشته حدودا ${ market_cap_change_24h }می باشد. شایان ذکر است حجم کل معاملات ارز ${ symbol } به ارزش ${ total_volume } می باشد.بالاترین قیمت ${ نام فارسی } در ۲۴ ساعته گذشته معادل ${ high_24h } و پایین ترین قیمت ${ نام فارسی } در۲۴ ساعته گذشته ${ low_24h } می باشد.تعداد کوین های در گردش این ارز معادل ${ circulating_supply } می باشد. همچنین کلیه کوین ها یا توکن هایارز ${ symbol } که قبلا تولید شده اند، یا استخراج شده اند، به همراه کوین هایی که هنوز صادر نشده اند،معادل ${ max_supply } است.قیمت ${ نام فارسی } در تاریخ ${ ath_date }، ath زده است، یعنی به بالاترین قیمت خود رسیده است. که میتوانگفت بالاترین قیمت ${ نام فارسی } معادل ${ ath } می باشد. و در تاریخ ${ atl_date }، ${ symbol } پایینترین قیمت خود را که معادل ${ atl } می باشد را تجربه کرده است.

نمودار قیمت

جزئیات قیمت

 • نام:
 • نماد:
 • قیمت:
 • ارزش بازار:
 • تغییر ارزش بازار:
 • کمترین قیمت روز:
 • بیشترین قیمت روز:
 • درصد تغییر قیمت روز:
 • توکن های در گردش:
 • بالاترین قیمت:
 • تاریخ بالاترین قیمت:
 • کمترین قیمت:
 • تاریخ کمترین قیمت:

بررسی ویدیویی قیمت پولکادات


قیمت DOT امروز به تومان

همانطور که می دانید افراد بی شماری در بازار های ارز دیجیتال دربستر ارز دات درحال ترید و فعالیت می باشند. اطلاع از قیمت لحظه ای برای کاربران فعال در حوزه ی ترید یکی از امور مهم تلقی می شود. به طور واضحتر یکی از نیازمندی های اساسی ترید ارزهای دیجیتال مطلع بودن از قیمت لحظه ای ارز مدنظر می باشد.

کاربران زوم ارزی می توانند برای دسترسی آسان و اطلاع از قیمت رمز ارزها به صفحه قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال در وب سایت زوم ارز مراجعه نمایند. همچنین کاربران می‌توانند تمامی اطلاعات مربوط به قیمت ارز پولکادات را در صفحه قیمت لحظه ای ارز دیجیتال پولکادات به دست بیاورند.


نیم نگاهی به پروژه پولکادات و تاثیر پروژه برقیمت ارز دیجیتال

نیم نگاهی به پروژه پولکادات و تاثیر پروژه برقیمت ارز دیجیتال
نیم نگاهی به پروژه پولکادات و تاثیر پروژه برقیمت ارز دیجیتال

ارز دیجیتال پولکادات در سال ۲۰۱۷ توسط کمپانی Parity Technologies  طراحی گردید. برای تکمیل این پروژه در سال ۲۰۱۸ نیز کمپانی سوئیسی به نام Web3 از لحاظ مالی و انجام پروژه های تحقیقاتی پروژه پولکادات را پشتیبانی کرد. هدف بنیان گذار پروژه پولکادات دکتر گاوین وود از ایجاد این رمز ارز طراحی یک بلاکچینی بود که بتواند با سایر بلاکچین های مستقل همچون بیت کوین و اتریوم ارتباط برقرار کند. بهتر است بدانید ابتدا ساختار پاراچین ارز پولکادات در سال ۲۰۱۸ راه اندازی گردید. سپس یکسال بعد یعنی درسپتامبر ۲۰۱۹ شبکه ابتدایی بلاکچین ارز پولکادات به نام کوساما راه اندازی شد. بعد از طی این پروسه بلاخره ارز پولکادات در سال۲۰۲۰ فعالیت خود را در دنیای رمز ارز ها آغاز کرد. در ادامه قصد داریم به بررسی اهداف پروژه پولکادات بپردازیم .

اغلب رمز ارزها فعالیت خود را برای پیشبرد و برطرف سازی یکسری از مشکلات در بستر بلاکچین آغاز می کنند. رمز ارز پولکادات نیز برای رفع یکسری از مشکلات موجود در بلاکچین به وجود آمد. در واقع ارز پولکادات دارای یک بلاکچینی می باشد، که قادر است بلاکچین های متفاوت و گوناگونی را به یکدیگر متصل نماید.

بنیان گذارن ارز پولکادات: از جمله بنیان گذاران این پروژه می توان به رابرت هابر مایر(Habermieier Robert) و پیتر سزبان (Peter Czaban) و دکتر گاوین وود ( Dr. Gavin Wood) می توان اشاره کرد. ادامه قصد داریم به بررسی و نحوه عملکرد رمز ارز پولکادات بپردازیم.

رمز ارز پولکادات یک پلتفرم منبع باز بر روی شبکه بلاکچین تریوم فعالیت خود را آغاز کرد. شبکه پولکادات از فناوری اوراکل برای متصل کردن بلاکچین ها به یکدیگر کمک گرفته است و همچنین بستری را برای اشتراک اطلاعات بین چند شبکه فراهم آورده است. همانطور که در ابتدا معرفی ارز پولکادات گفتیم این رمز ارز با هدف ایجاد یک وب کاملا غیرمتمرکز و ایجاد بستری برای تبادل اطلاعات در بین بلاکچین ها پا به عرصه ارز دیجیتال نهاد. این رمز ارز در زمان ویرایش این مقاله رتبه دهم کوین مارکت گپ را به خود اختصاص داده است.


 آیا رمز ارز پولکادات استخراج می شود؟

همانطور که می دانید همه رمز ارز ها قابلیت استخراج ندارند، به عنوان مثال رمز ارزهایی که از الگوریتم POW باشند را می توان استخراج کرد. بهتر است بدانید که ارز پولکادات قابل استخراج نمی باشد زیرا این رمز ارز از الگوریتم POS استفاده می کند.


کیف پول های ارز پولکادات

همانطور که می دانید برای خرید و فروش و هولدر ارز دیجیتال پولکادات شما کاربران زوم ارزی به کیف پول هایی نیازمند هستید که از این رمز ارز پشتیبانی می کنند. در ادامه چند کیف پول که از رمز ارز پولکادات پشتیبانی می کند، را ذکر خواهیم کرد.

 • کیف پول تراستTrust))
 • کیف پول (Math)
 • کیف پول (Cobo)
 • کیف پول (Lunie)
 • کیف پول(Zondox)
 • کیف پول (AToken)
 • کیف پول (Parity Singer)
 • کیف پول (Guarda)
 • کیف پول (Polka)

صرافی های پشتیبانی کننده ارز پولکادات

کاربرانی که علاقه مند به خرید ارز پولکادات می باشند می بایست این رمز ارز را ز صرافی های معتبر و شناخته شده تهیه نمایند. توصیه می کنیم برای پرداخت کارمزد پایین تر از صرافی های خارجی استفاده کنید. صرافی ها نیز هر یک از یک سری ارز دیجیتال پشتیبانی می کنند. در ادامه به برخی از صرافی های پشتیبانی کننده از این رمز ارز اشاره خواهیم کرد.

 • صرافی بایننس
 • صرافی هیوبی گلوبال
 • صرافی اچ بی تی سی
 • صرافی اوکی ایکس

روند قیمتی ارز پولکادات

روند قیمتی ارز پولکادات
روند قیمتی ارز پولکادات

در این قسمت قصد داریم به بررسی روند قیمتی ارزپولکادات از ابتدا تا اکنون طبق نمودار بایننس بپردازیم. رمز ارز پولکادات در تاریخ ۱۷ آگوست سال ۲۰۲۰ با محدوده قیمتی ۲  دلار در بازار کریپتو لیست گردید. و توانست ظرف چند روز خود را به محدوه قیمتی ۶ دلاری نزدیک کند. پس از پشت سرگذاشتن یک ریزش تا محدوده قیمتی ۴ دلاری به صورت آهسته مسیر صعودی را در پیش گرفت، در نهایت در مارس ۲۰۲۱ به سقف ۴۴ دلاری رسید و بعد از آن بازار پولکادات با سیر نزولی مواجه شد تا جایی که به محدوده قیمتی در ژوئن ۲۰۲۱ رسید. پس از این روند نزولی بازار قیمت پولکادات دوباره روند صعودی را در پیش گرفت و توانست در نوامبر ۲۰۲۱ محدوده قیمتی ۵۲ دلار را به ثبت برساند. بازار قیمتی پولکادات پس از آن با افت شدید قیمت مواجه شد و محدوده قیمتی را در ژوئن ۲۰۲۲ تجربه کرد. اکنون روند قیمتی ارز پولکادات تا حدودی صعودی می باشد.


تحلیل پولکادات

تحلیل پولکادات
تحلیل پولکادات

همانطور که می دانید تحلیل در بازارهای مالی به شناخت هر چه بیشتر  رفتارهای بازار برای سرمایه گذاری کمک شایانی می کند. در واقع تحلیل گران با تحلیل ارزهای دیجیتال آینده ارز را برای کاربران  بیان می کنند. تا کاربر به موقع از بازار سود بگیرد و یا از در محدوده ضرر بتواند سرمایه خود را از بازار بیرون بی آورد. تحلیل گران از روش های مختلفی برای تحلیل بازار رمز ارزها کمک می گیرد. تحلیل های پر کاربر توسط تحلیلگران عبارتند از تحلیل تکنیکال، تحلیل فاندامنتال و تحلیل سنتیمنتال می باشد.

تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال پولکادات

همانطور که می دانید تحلیل تکنیکال یکی از ابزارهای پرکاربرد در دنیای ترید ارزهای دیجیتال می باشد. تحلیل تکنیکال در واقع ارائه دهنده یکسری اطلاعات مبنی بر تاریخچه و سوابق کوین های خاصی همراه  با نمودار قیمتی و حجم معاملات بازار می باشد. همانطور که می دانید برای تحلیل تکنیکال ارز پولکادات و یا هر ارز دیجیتال دیگر شناخت ایده های محوری تئوری یکی از امور مهم می باشد. علاوه بر روند های صعودی و نزولی ممکن است بازار روند خاصی را تجربه نکند و قیمت ارز در کانالی خاص یه سمت جلو و عقب حرکت کند.

تحلیل گران برای ارائه تحلیل تکنیکال از سه نمودار برای تحلیل خود کمک می گیرند.

 • نمودار خطی
 • نمودار میله ای
 • نمودار کندل استیک

تحلیل فامدامنتال ارز دیجیتال پولکادات

تحلیل فاندامنتال به روشی می گویند که تحلیل گران برای ارائه تحلیل خود می بایست به بررسی عوامل اقتصادی و مالی مرتبط با آن ارز به عنوان مثال پولکادات بپردازد. علاوه بر عوامل ذکر شده اخبار و حواشی ایجاد شده در حیطه رمز ارز پولکادات نیز می تواند بر روند قیمت تاثیر گذار باشد.

در حالت کلی تحلیل گران فاندامنتال معتقدند که عوامل سیاسی و اقتصادی تاثیر زیادی بر تحلیل فاندامنتال می گذارد.

به عنوان مثال می توان تحریم کشورمان اشاره را یکی از عوامل سیاسی مطرح کنیم و یا اتفاقات و وابط سیاسی کشور ها و یا حتی جنگ های داخل خاورمیانه و یا در هر جای دیگر کره ی زمین می تواند بر تحلیل فاندامنتال تاثیر بگذارد.

قانون گذاری در حیطه ارزهای دیجیتال در توسط کشورهای مختلف می تواند بر تحلیل فاندامنتال تاثیر بسزایی از خود برجای بگذارد.

تحلیل سنتیمنتال ارزدیجیتال پولکادات

امروزه با پیشترفت روز افزون تحلیل ها در حوزه ی ارزهای دیجیتال معاملات به صورت حرفه ای تر و آگاهانه رصد و انجام می گیرد. تحلیل سنتیمنتال در واقع تحلیلی است که به بررسی رفتار و  روانشناسی سرمایه گذارن حوزه ی ارز های دیجیتال می پردازد. تحلیل گران می بایست شناختی کامل و دقیق  از سرمایه گذاران رمز ارز پولکادات و نوع گرایش آنها  داشته باشند تا بتوانند درباره موقعیت بازار فعلی تحلیل ایده آلی را ارائه دهند. در واقع می توان گفت تحلیل سنتیمنتال تلفیقی از تحلیل فاندامنتال و تکنیکال می باشد. همانطور که گفتیم در تحلیل سنتیمنتال تحلیل گران از چارت ها و نمودارها استفاده نمی کنند بلکه با رصد اخبار و حواشی به  رمز ارز مدنظر به مثال ارز پولکادات می پردازند و گاهی ممکن است تنها یک خبر از سوی یکی از بنیان گذران ارز دیجیتال بازار را متشنج کند.


عوامل موثر بر قیمت پولکادات

عوامل موثر بر قیمت پولکادات
عوامل موثر بر قیمت پولکادات

در این قسمت قصد داریم به عواملی بپردازیم که باعث تغییر قیمت در رمز ارز پولکادات می شود بپردازیم. در واقع این عوامل می تواند تا مدتی روند قیمتی بازار به سمت صعودی و یا نزولی شدن سوق دهد. در ادامه به بررسی هریک از این عوامل خواهیم پرداخت.

 • ارزش شبکه پولکادات:

همانطور که می دانید ارز مخصوص شبکه پولکادات  دات(DOT) می باشد، یکی از عوامل مهم در روند افزایشی شبکه پولکادات را می تواند افزایش قیمت دات دانست.  هرچه قدر شبکه پولکادات توسط کاربران مورد حمایت قرار بگیرد ، ارز دات نیز روند افزایشی خواهد داشت و بالعکس این امر نیز ممکن است اتفاق بی افتد.

 • عرضه و تقاضا:

یکی دیگر از عوامل مهم در قیمت رمز ارزها همچون پولکادات را می توان میزان عرضه و تقاضا در بازار دانست . چرا که هرچقدر عرضه کم باشد و تقاضا زیاد، افزایش قیمت ارز را خواهیم بودو بالعکس اگر عرضه زیاد باشد و تقاضا کم، قیمت ارز با کاهش جدی روبه رو خواهد بود.

 • رقبا:

یکی دیگر از عوامل موثر در قیمت پولکادات را می توان رقبای آن در بازار دانست. در حال حاضر ارز پولکادات جزء ده رمز از اول بازار کریپتو قرار دارد و رقبای بسیاری با ارزپولکادات برای بدست آوردن جایگاه دررقابت هستند.

 • تحلیل گران:

تحلیل گران نیز می تواند با ارائه یک تحلیل در رابطه با نزولی بودن و یا صعودی بودن بازار ارز پولکادات در روند قیمتی آن تاثیر گذار باشند.

مهم ترین علت های ریزش قیمت پولکادات

 • کاهش قیمت شبکه پولکادات:

یکی از عوامل موثر بر ارزش شبکه پولکادات می باشد. زیرا زمانی که شبکه پولکادات هیچ رشدی نداشته باشد و از سمت سرمایه گذاران و کاربران هیچ گونه حمایتی صورت نگیرد. قطعا با کاهش ارز پولکادات مواجه خواهیم شد.

 • افزایش عرضه:

همانطور که می دانید یکی از عوامل موثر در قیمت رمز ارز ها از جمله پولکادات عرضه و تقاضا می باشد. هرچه عرضه زیاد باشد و تقاضا برای خرید ارز پولکادات کم باشد، متقابلا قیمت پولکادات روند کاهشی را در پی خواهد گرفت.

 • رقبا:

اگر سرمایه گذاران سرمایه خود را به خاطر ایجاد تشنج توسط رقبای شبکه پولکادات خارج نمایند. ارز دات با کاهش قیمت مواجه خواهد شد، اکثر رقبا برای ربودن جایگاه از دست رقیبان خود دست با ایجاد حواشی و اخبار غلط در باره ارز مدنظر می زنند و از این طریق بازار را به نفع خود جلو می برند.

 • تحلیل گران:

تحلیل گران در حوزه ی ارزهای دیجیتال نیز می توانند بر روند کاهشی قیمت تاثیر بسزایی بگذارند. شاید برایتان سوال پیش بی آید چگونه؟ هنگامی که تحلیل گر روند قیمتی بازار را به صورت طولانی مدت نزولی اعلام می کند. سرمایه گذاران و کاربران فعال در این حیطه رمز ارز خود را از شبکه پولکادات خارج می کنند. این امر سبب می شود، تحلیل گران بازار را به سمت نزولی شدن سوق دهند.

مهم ترین علت های افزایش قیمت پولکادات

 • افزایش قیمت ارزش شبکه اتریوم:

همانطور که می دانید یکی از عوامل موثر بر قیمت شبکه پولکادات می باشد، زمانی که شبکه پولکادات با رشد همراه باشد. ارز این شبکه یعنی دات نیز با رشد مواجه خواهد شد.

 • افزایش تقاضا:

افزایش تقاضا ارز پولکادات نیز باعث افزایش قیمت آن می شود. همانطور که می دانید هنگامی که عرضه یک ارز به عنوان مثال پولکادات کم باشد، بازار با افزایش تقاضا روبه رو خوهد شد در نتیجه قیمت نهایی رمز ارز پولکادات افزایش خواهد یافت.

 • رقبا:

هرچه سرمایه گذاران بیشتری جذب شبکه پولکادات شوند، در نتیجه سرمایه و حجم معاملات این رمز ارز افزایش می یابد و در نهایت قیمت ارز پولکادات با افزایش چشمگیری رو به رو خواهد بود.

 • افزایش قیمت توسط تحلیل گران:

نوع مثبت نگری تحلیل گران به بازار نیز می تواند روند قیمتی باز را صعودی کند بهتر است بدانید اگر  چندین تحلیل گریبازار  ارز پولکادات را مثبت و نزولی اعلام کنند، ممکن است بر روند افزایش قمت رمز ارز دخیل باشند.


رابطه قیمت پولکادات با متغیر های اقتصادی

امروزه عواملی همچون نوسانات شدید در بازار ارزهای دیجیتال باعث شناخت عوامل موثر در قیمت ارز ها دو چندان مورد توجه قرار گیرد. در این رابطه می توان به قیمت جهانی طلا، یورو اشاره کرد. البته بهتر است بدانید قیمت طلا می تواند بر قیمت ارز پولکادات تاثیر گذار باشد.  عواملی همچون نرخ دلار و یورو در زمان بندی کوتاه با ارزش رمز ارز پولکادات ارتباطی ندارد.


آیا قیمت طلا بر پولکادات اثر دارد؟

فکر می کنیم قیمت طلا هیچ تاثیر حائز اهمیتی بر روند قیمتی ارز پولکادات ندارد. زیرا اغلب در هنگام رصد بازار مشاهده می کنیم طلا و ارز پولکادات در برخی از روزها، یک روند قیمتی صعودی یا نزولی را با یکدیگر طی می کنند و در برخی از روزها روند قیمتی مخالف بر یگدیگر را پیش گرفته اند.


آیا قیمت دلار بر پولکادات اثر دارد؟

همانطور که می دانید افزایش نرخ دلار بر بسیاری از کالاهای داخلی و خارجی تاثیر می گذارد. همانطور که می دانید پول رایج کشورمان ریال می باشد و برای ترید در حوزه ارزهای دیجیتال اغلب می بایست با دلار ارز دیجیتال بخریم، این امر سبب می شود که افزایش قیمت دلار افزایش ارز پولکادات نیز به همراه داشته باشد.


محاسبه قیمت پولکادات به تومان

برای محاسبه قیمت پولکادات به تومان کاربران زوم ارزی می توانند با مراجعه به منوی طراحی شده در صفحه ارز پولکادات، تعداد ارز  پولکادات مدنظر خود را انتخاب نمایند و در دو زیر منوی پایین تر می توانند هم به ریال و هم به دلار قیمت نهایی رمز ارز را در لحظه مشاهده کنند. همچنین برای محاسبه قیمت پولکادات به تومان شما کاربران زوم ارزی می توانید از ماشین حساب ارز دیجیتال زوم ارز کمک بگیرید.


آینده قیمت پولکادات

آینده قیمت پولکادات
آینده قیمت پولکادات

همانطور که می دانید رمز ارز پولکادات اکنون در رده ۱۰ بازار کریپتو قرار گرفته است و تحلیل گران معتقدند این رمز ارز در سال ۲۰۲۵ به ارزش قیمتی ۳۵ هزار دلار و بیش از آن  دست خواهد یافت. اکثر تحلیل گران بازار ارز دیجیتال پولکادات را برای سرمایه گذاری های بلند مدت بسیار خوب و روشن می دانند و پیشنهاد می کنند. کاربران برای سرمایه گذاری در یک رمز ارز به صورت بلند مدت این رمز ارز را انتخاب نمایند.


سوالات متداول

 1. چگونه ارز پولکادات بخریم؟

برای خرید ارز پولکادات می بایست ابتدا بررسی کنید، چه صرافی هایی از این رمز ارز پشتیبانی می کنند. همانطور که می دانید برای خرید و فروش ارز دیجیتال می بیاست به صرافی های آنلاین خارجی و داخلی مراجعه نمایید، توصیه می کنیم برای خرید رمز ارز به صرافی های خارجی مراجعه کنید، چرا که کارمزد صرافی های خارجی بسیار کمتر از صرافی های داخلی می باشد. شما کاربران زوم ارزی می توانید با مراجعه سایت کوین مارکت گپ تمامی صرافی های پشتیبانی کننده از این رمز ارز را مشاهده نمایید.

 1. چگونه ارز پولکادات بفروشیم؟

برای فروش رمز ارز پولکادات شما کاربران زوم ارزی می توانید با مراجعه به صرافی های ارز دیجیتال پشتیبانی کننده از این رمز ارز می توانید، آن را به فروشید یا اینکه به رمز ارز دیگر تبدیل نمایید. توصیه می کنیم برای انتخاب یک صرافی خوب حجم معاملات انجام شده صرافی را بررسی نمایید.

 1. چگونه به ترید ارز پولکادات بپردازیم؟

همانطور که در نحوه خرید ارز پولکادات اشاره کردیم برای خرید و فروش این رمز ارز می بایست به صرافی های پشتیبانی کننده مراجعه نمایید. بهتر است بدانید اگر قصد ترید این رمز ارز را دارید می بایست برای خرید و نگه داری طولانی مدت به سراغ این رمز ارز بروید چراکه در کوتاه مدت ممکن است با افت و خیز های زیاد این رمز ارز مواجه شوید. ارز پولکادات را برای سرمایه گذاری در کوتاه مدت توصیه نمی کنیم.

 1. اخبار ارز پولکادات را از چه طریقی مشاهده کنیم؟

شما کاربران زوم ارزی برای خرید و فروش ارز پولکادات می بایست، اخبار و حواشی این ارز  و ارز های تاثیر گذار بر  آن را دنبال کنید. شما می توانید این اخبار را از طریق صفحه اخبار فوری ارز دیجیتال  وب سایت زوم ارز پیگیری کنید.


 

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها