بیوگرافی

ساتوشی ناکاموتو Satoshi Nakamoto کیست ؟ | مخترع بیت کوین

بیوگرافی ساتوشی ناکاموتو (Satoshi Nakamoto):

شاید برایتان جالب باشد بدانید بنیان گذار ارز دیجیتال بیت کوین کیست هویت اصلی این شخصیت مرموز یعنی ساتوشی برای همگان جالب است ولی حتی این نام مستعار هم توسط افراد ناشناسی انتخاب شده که بیت کوین را ایجاد کرده اند.

ساتوشی ناکاموتو (ساتوشی نام پسرانه ی ژاپنی است) مخترع بیت کوین است و حتی اولین فردی که بلاکچین را طراحی کرده.طبق گزارشی ادعا میشد ساتوشی مردی است که در ژاپن زندگی میکند اما بیشتر نظر ها روی تعدادی از کارشناسان رمز نگار و مهندسین کامپیوتر است که در ایالات متحده و اروپا هستند چرا که این برنامه بسیار روان به زبان انگلیسی نوشته شده است.

در واقع یکی از بزرگترین شگفتی های دنیای فناوری فاش شدن هویت واقعی ساتوشی است البته نظریه هایی مبنی بر اینکه او موجود فضایی یا سازمان جاسوسی و… باشد نیز وجود دارد. طبق گزارشی بررسی شده که او هیچ پستی را بین 5 صبح تا 11 گرینویچ ثبت نکرده است البته در روز های شنبه و یکشنبه هم همین روال بوده پس حدس میزنند او در این ساعت خواب بوده باشد پس مناطقی مورد بررسی قرار گرفتند که بخش هایی از آمریکای شمالی, همچنین بخش هایی از مرکزی و جنوبی قرار داشت.

کسانی که بیت کوین را اختراع کردند همیشه به دنبال راهی برای مشکل دو بار خرج کردن ارز دیجیتال بودند و سرانجام ساتوشی این مشکل را رفع کرد او در سال 2008 وایت پیپر بیت کوین را منتشر کرد و طرح کلی پول الکترونیکی همتا به همتا را شرح داد سپس سال 2009 اولین رمز ارز بین کوین را استخراج کرد (با استفاده از جنسیس بلاک).

ساتوشی در کنار بقیه ی توسعه دهندگان نرم افزار بیت کوین تا مدتی ادامه داد و بعد از ارتباط با گوین اندرسون مدیریت پروژه را به او سپرد و در اواسط سال 2010 ناپدید شد و تاکنون هیچ خبری از او نیست.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

طی تحقیقاتی که انجام شد گزینه هایی مورد بررسی قرار گرفتند که در ادامه میخوانید:

گزینه های مرتبطی وجود دارند که ساتوشی ناکاموتو تلقی شوند:

_دوریان ناکاموتو (Dorian Nakamoto)

در سال 2014 خبرنگاری ادعا کرد که مخترع بیت کوین یک فیزیکدان بازنشسته به نام دوریان ناکاموتو است و در رسانه ها غوغا به پا شد همین امر موجب مختل شدن زندگی وی گشت ولی او هر گونه ارتباط با رمز ارز ها را انکار میکرد شاید دلیل پنهان شدن خالق بیت کوین حفظ آرامش و جان اش باشد البته شک این خبرنگار بیشتر به خاطر این بوده که دوریان برای شرکت های مهم و ارتش آمریکا کار میکرده که اطلاعات محرمانه داشتند البته دوریان پذیرفته بود که در این زمینه نقش داشته اما از پاسخ مستقیم خودداری میکرده و گفته این پروژه به افراد دیگری محول گردیده و من دیگر هیچ ارتباطی با آن ندارم و این نظریه ی ساتوشی بودن را قوت داد تا چندی بعد دوریان طبق گزارشی اظهار کرد حرف های خبرنگار را اشتباه فهمیده و منظورش دیگر در کار مهندسی نبودن است وهیچ ارتباطی ندارد.

_هال فینی (Hal finney)

منزل هال فینی نزدیک دوریان ساتوشی است همچنین او یکی از پیشگامان رمز نگاری میباشد و اولین فردی است که تراکنش بیت کوین انجام داده است.او بعد از ساتوشی اولین شخصی بوده که از برنامه ی بیت کوین استفاده میکرده و طبق صحبت هایش وقتی ساتوشی قصد آزمایش تراکنش ها را داشته برای او 10 بیت کوین فرستاده این احتمال ساتوشی بودن او را قوت میبخشید ولی متاسفانه او در سال 2014 درگذشت و سوال ها بی جواب ماندند البته قبل مرگش گفته بود شخصیت ساتوشی برایش معما است و همیشه ساتوشی بودن را رد کرد و خودش را در درجه ی دوم معرفی میکرد.

_نیک زابو (Nick Szabo)

نیک از پیشگامان شبکه ی بلاکچین و رمز ارز ها است همچنن با هال فینی در تماس بوده که این فرضیه ی ساتوشی بودن را قوت میدهد ولی او نیز این حرف را رد کرد.

_کریگ رایت (Craig Wright)

کریگ رایت مهندس کامپیوتر استرالیایی است که در سال 2015 خودش را ساتوشی معرفی کرد و ادعاکرد مدرک هم برای این گفته اش دارد چندی قبل از این ادعا شخصی ناشناس طبق ایمیلی ادعا کرده بود نه تنها می داند کریگ ساتوشی است بلکه برای او کار هم میکرده و بعد از اعتراف کریگ پلیس به خانه اش رفت و بعد از مدتی ادعایش را رد کرد و گفت جرات فاش کردن را ندارد  و در حال حاضر همه از او به عنوان یک کلاهبردار یاد می کنند  که سعی در فریب مردم کرده بود.

_پاول لروکس

از دیگر کسانی که شک میرفت ساتوشی باشد پاول است او برنامه نویس نرم افزار های رمزنگاری است و سابقه دار می باشد و به جرم قتل و قاچاق مواد مخدر در زندان به سر میبرد.

_ایلان ماسک

ایلان ماسک علاوه بر شخصیت جنجالی اش در توییتر یک فرد موثر در حیطه ی ارز های دیجیتال است اما وی انکار کرد که ساتوشی است البته او بنیانگذار شرکت تسلا , پی پل و … است که مهارت لازم برای خلق بیت کوین را دارد همچنین یکی از کارآموزان سابق وی مدعی شد او تسلط و دانش کافی به برنامه نویسی C++ مانند ساتوشی را دارد.

 البته فقط به همین افراد ختم نمیشود و افراد زیادی مورد شک ساتوشی بودن قرار گرفتند مانند دیوید کلیمان و شینیچی موچیزوکی و جدمک کالب و….ولی پیش بینی میشود برای همیشه هویت او معما باقی بماند.

نتیجه نهایی

خالق بیت کوین واقعا یک نابغه است البته ممکن است یک فرد نباشد افراد یا یک سازمان باشند ولی پنهان شدن او کاملا طبیعی است چون تحول عظیمی ایجاد کرده که امنیت اش را به خطر بیندازد و البته ثروت زیادی دارد در واقع مالک 5 درصد از بیت کوین های جهان است همین امر هم می تواند دردسر هایی برای او ایجاد کند ولی خلق برنامه ی متن باز بیت کوین چیزیست که جهان تا قبل از آن به خود ندیده بود.

منبع : زوم ارز

لینک مطلب : http://bit.do/fNSnW


با افراد بیشتری آشنا شوید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا