آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

بهترین کیف پول بیت کوین BTC | انواع کیف پول بیت کوین

کیف پول بیت کوین - پایگاه جامع زوم ارز

بهترین کیف پول بیت کوین BTC، همانطور که برای نگهداری از پول و دارایی رایج نیازمند کیف پول هستیم،برای نگهداری از سرمایه دیجیتالی خود هم به کیف پول نیاز داریم.اصطلاحا به این نوع کیف پول ها کیف پول دیجیتالی گفته می شود.برای ذخیره و انجام تراکنش های ارزهای دیجیتال به کار برده می شوند.کیف پول می تواند یک وبسایت،نرم افزار روی کامپیوتر یا گوشی یا حتی یک کاغذ باشد که کلید خصوصی شما در آن تعبیه شده است.

بستگی به مواردی که برای شما اهمیت دارد یکی از انواع کیف پول را می توانید انتخاب کنید،برای بیت کوین بخاطر محبوبیت و سابقه بیشتر کیف پول های بیشتری وجود دارد.اما تلاش بر این است که بهترین و مطمین ترین کیف پول بیت کوین را انتخاب کنیم.در این مقاله ضمن معرفی انواع کیف پول بیت کوین ،چگونگی انتقال سرمایه به کیف پول،روش امن نگهداری از کیف پول بیت کوین،مقایسه کیف پول های بیت کوین،به بررسی  تفاوت های کیف پول ها می پردازیم.در انتها نیز با بررسی عملکرد کیف پول های دیجیتالی به معرفی لیستی از بهترین کیف پول های بیت کوین خواهیم پرداخت.

شما می توانید با مراجعه به صفحه تحلیل ارز دیجیتال بیت کوین در سایت زوم ارز، تحلیل این رمز ارز را بررسی نمایید. همچنین می توانید در صفحه قیمت لحظه ای بیت کوین در پایگاه خبری زوم ارز، قیمت بیت کوین را مشاهده نمایید.

کیف پول بیت کوین چیست؟

کیف پول btc
کیف پول btc

ارزهای دیجیتال از کدهای کامپیوتری ساخته شده اند و یک ساختار دیجیتالی دارند.بنابراین برای ذخیره و یا استفاده از ان ها برای انجام تراکنش و…باید یک محلی را مشخص کرد تا کاربران بتوانند هم از ارزهای دیجیتال خود حفاظت کنند و هم بتوانند با استفاده از ارزهای دیجیتال خود به خرید ییا تراکنش بپردازند.این محل کیف پول دیجیتالی نام گرفته است.

هریک از انواع کیف پول های دیجیتالی دارای یک کلید خصوصی و یک کلید عمومی هستند.کلید خصوصی مانند رمز عبور برای کاربر و کلید عمومی مانند آدرس کیف پول می باشد.برای دریافت ارزهای دیجیتال شما می توانید کلید عمومی خود را در اختیار کاربری که قصد ارسال رمزارز برای شما دارد قرار دهید.اما باید بدانید کلید خصوصی شما کاملا محرمانه است و نباید آن را در اختیار کسی قرار دهید.زیرا اگر کلید خصوصی شما در اختیار کسی قرار بگیرد می تواند از طریق ان به دارایی کیف پول شما دسترسی پیدا کند.بنابراین برای جلوگیری از به سرقت رفتن سرمایه دیجیتالی خود باید کلید خصوصی خود را به صورت محرمانه نگهداری کنید.

هنگامی که وارد عرصه ارزهای دیجیتال می شوید، زمانی که تصمیم به استخراج و یا ترید کردن ( خرید و فروش ) دارید، ابتدا باید برای خودتان یک کیف پول یا ” Wallet ” تهیه کنید.این کیف پول باید از لحاظ امنیتی قدرتمند باشد تا مورد حمله هکرها قرار نگیرد و سرمایه شما از بین نرود. همیشه این نکته را در نظر داشته باشید که بهترین کیف پول آن است که از امنیت بالایی برخوردار باشد. این امنیت به معنی امنیت سرمایه هایتان است ، اگر کیف پولی که انتخاب کرده اید امن نباشد هر لحظه این امکان وجود دارد که تمام سرمایه تان از بین برود.ما در این مقاله به همراه شما به بررسی انواع کیف پول ها و در نهایت بهترین کیف پول های بیت کوین می پردازیم ، بعد از مطالعه دقیق این مقاله شما تصمیم خواهید گرفت که چه نوع کیف پولی را برای سرمایه هایتان انتخاب کنید ، در انتهای همین مقاله حتما توصیه های کارشناسان تیم زوم ارز را مطالعه فرمایید.

شما می توانید برای ذخیره سرمایه خود ، از کیف پول های متعددی استفاده کنید. همانطور که در مقاله های پیش تر آوردیم کیف پول ها انواع مختلفی دارند.


بهترین روش نگهداری بیت کوین

بخاطر محبوب بودن بیت کوین ، هکرها  علاقه زیادی به سرقت کردن این رمز ارز دارند.معمولا افراد مبتدی که به تازگی وارد عرصه ارزهای دیجیتال شده اند طعمه اصلی هکرها هستند.زیرا هنوز روش امنی برای سرقت نرفتن موجودی کیف پول های بیت کوین خود در نظر نگرفته اند.

بنابراین امنیت کیف پول انتخابی و روش نگهداری سرمایه دیجیتالی بسیار اهمیت دارد.کیف پول ها یکسری کلید خصوصی و عمومی دارند که موجبات دسترسی شما به کیف پول را فراهم می کنند.درصورتی که کلید خصوصی یا کلمه بازیابی که هنگام ثبت نام تعیین کردید را نداشته باشید،نمیتوانید به کیف پول خود دسترسی پیدا کنید.

دو نوع روش نگهداری وجود دارد:سرد و گرم.منظور از این دو روش این است که در روش نگهداری سرد کیف پول آفلاین است.در روش نگهداری گرم کیف پول به اینترنت متصل می باشد. امنیت کیف پول های سرد بیشتر است و برای افرادی که سرمایه سنگین یا بلند مدت را نگهداری می کنند مناسب است.

کیف پول گرم بسیار در معرض هک شدن قرار دارد.با این وجود بخاطر راحتی استفاده ترجیح داده می شوند.باید توجه کرد که چه خطراتی این نوع کیف پول ها را تهدید می کند.

بهترین و البته هزینه بر ترین روش نگهداری بیت کوین استفاده از کیف پول های سخت افزاری است.برای کسانی که امنیت بسیار مهم است، استفاده از ذخیره سرد توصیه می شود.از انواع کیف پول سرد کیف پول سخت افزاری را می توان نام برد. هک کردن کیف پول های سخت افزاری غیر ممکن است.کار کردن با آن ها راحت است.نکته ای  در مورد کیف پول های سخت افزاری وجود دارد : در صورت اینکه کلمات بازیابی را گم کرده باشید میتوانید به کیف پول خود دسترسی پیدا کنید.

چگونه می توانیم سرمایه مان را به کیف پولمان انتقال دهیم؟

با ساخت هر کیف پول به شما یک آدرس تعلق می گیرد، این آدرس حکم همان شماره حسابتان را دارد. با ارسال نمودن این آدرس برای فرستنده ارز دیجیتال به راحتی می توانید کوین هایتان را به کیف پولتان انتقال دهید.

اگر کیف پول من از بین برود چه اتفاقی خواهد افتاد؟

بعد از نصب و یا ثبت نام و یا خریداری کیف پول حتما شما باید یک بک آپ ” نسخه پشتیبان ” از آن تهیه کنید تا در صورت هر گونه مشکل بتوانید سرمایه هایتان را ریکاوری و یا به اصطلاح بازگردانی کنید.


انواع کیف پول بیت کوین

انواع کیف پول بیت کوین
کیف پول بیت کوین ، معرفی انواع کیف پول بیت کوین

گام اول در استفاده از بیت کوین و سایر کریپتوکارنسی ها استفاده از کیف پول است.به دلیل اینکه داشتن کیف پول شما را قادر به ذخیره کردن بیت کوین یا سایر ارزهای دیجیتال ها ,ارسال و دریافت کردن آن ها می کند.در واقع جایی که برای نگهداشتن سرمایه خود انتخاب می کنید بسیار حائز اهمیت است.

کیف پول های دیجیتالی دارای انواع مختلفی هستند که براساس شرایط خود شما می تواند کیف پول مورد نظر را انتخاب کنید.انواع کیف پول ها از نظر دسته بندی عبارتند از:

کیف پول گرم یا  Hot Wallet

کیف پول های گرم کیف پول هایی هستند که به اینترنت متصل می باشند یا به عبارتی آنلاین هستند.با این روش ذخیره سازی شما می توانید هرجای دنیا که باشید به دارایی خود دسترسی پیدا کنید.ولی انتخاب مناسبی از لحاظ ذخیره ایمن نیستند زیرا دارایی شما هرلحظه توسط هکر ها ممکن است به سرقت برود. مزیت کیف پول های گرم پشتیبانی از ارزهای زیاد و استفاده از آن ها هم رایگان است.مثالی برای کیف پول گرم کیف پول های تحت وب هستند.


 کیف پول سرد یا Cold Wallet

کیف پول های سرد،کیف پول هایی هستند که اصطلاحا آفلاین هستند و به اینترنت متصل نیستند.و فقط برای جابجایی دارایی باید به اینترنت وصل شد.این کیف پول ها بسیار ایمن هستند ولی ایجاد تراکنش و انجام آن در مقایسه با کیف پول های گرم سخت تر است. کیف پول های سرد فقط توانایی دخیره کردن ارزهای اصلی مثل :بیت کوین،اتریوم،دش و… را دارند.این کیف پول ها رایگان نیستند و باید برای تهیه آن ها هزینه پرداخت کرد.مانند:کیف پول های کاغذی و سخت افزاری.

تعداد دیگری از کیف پول ها را به شما معرفی می کنیم که بر اساس شرایط و سلیقه خود مناسب ترین آن ها را می توانید انتخاب کنید.معرفی انواع کیف پول بیت کوین از دیدگاهی دیگر

انواع کیف پول ها از نظر ساختار عبارت‌اند از:

 1. کیف پول های سخت افزاری ” HardWare Wallet “
 2. کیف پول های تحت اجرای دسکتاپ ” Windows ” و ” Mac ” و ” Linux “
 3. کیف پول های تخت وب ” Wallet Web “
 4. کیف پول های موبایلی ” Android ” و ” IOS “
 5. کیف پول های کاغذی

کیف پول های سخت افزاری Hardwere Wallet

کیف پول های سخت افزاری جزو کیف پول های سرد هستند.همانطور که اشاره شده امنیت بالایی دارند.یکی از بهترین کیف پول ها,کیف پول های سخت افزاری هستند.این کیف پول ها کلید خصوصی را در یک دستگاه سخت افزاری قرار می دهند.برای سرمایه گذاری های بزرگ کاملا مناسب هستند.استفاده از آن ها راحت است.به دلیل اینکه تعداد زیادی از ارزهای دیجیتال را پوشش می دهد،برای ذخیره یک ارز دیجیتال خاص شما دیگر به ساخت یک کیف پول دیگرنیاز نخواهید داشت.این کیف پول ها در برابر نرم افزارهای مخرب کامپیوتری هم مقاوم هستند و به هیچ عنوان موجودی این کیف پول های سخت افزاری از راه دزدیدن کلید خصوصی مورد سرقت قرار نمی گیرد.تنها نکته ایی که در مورد این کیف پول ها وجود دارد این است که برای ارسال کردن ارزهای دیجیتال خود باید این کیف پول ها را همراه داشته باشید.

تعدادی از انواع کیف پول های سخت افزاری:

کیف پول سخت افزاری  Ledger

کیف پول لجر توسط یک شرکت فرانسوی به نام لجر در سال ۲۰۱۹ تولید شد.این کیف پول سخت افزاری از امنیت بالایی برخوردار است .و از این جهت میان کاربران بسیار محبوب است.دارای دو نوع لجر نانو اس و لجر نانو ایکس می باشد .که در ابتدا لجر نانو اس Ledger Nano S تولید شد و لجر نانو ایکس Ledger Nano X را بعد از آن با امکانات بیشتر تولید کرد.

کیف پول سخت افزاری Trezor

این کیف پول نیز جزو اولین کیف پول های سخت افزاری بیت کوین است.به صورت یک کابل Usb به کامپیوتر وصل میشود .در این کیف پول نیز مانند سایر کیف پول های سخت افزاری کلید خصوصی به صورت آفلاین نگهداری می شود.و این موضوع باعث می شود امکان هک کردن آن تقریبا غیرممکن باشد و میزان امنیت آن بالابرود.این کیف پول از ارزهای دیجیتال زیادی پشتیبانی می کند که معروفترین آن بیت کوین است.

کیف پول سخت افزاری  Cool Wallet

این کیف پول از ارزهای دیجیتال بیت کوین ، اتریوم ،ریپل ،لایت کوین و توکن هایی که از الگوریتم ERC20 استفاده کنند را پشتیبانی می کند.این کیف پول برای مدیریت فقط از سیستم عامل های اندروید و Ios پشیبانی می کند.این کیف پول لمسی است بنابراین کار کردن با آن بسیار راحت است.قیمت آن نسبت به سایر همرده ها اندکی بالا است.

کیف پول سخت افزاری Keep Key

این کیف پول در مقابل کیف پول لجر و ترزور از تعداد کوین های کمتری پشتیبانی می کند.با استفاده از صفحه نمایشی که داراست می توان تراکنش ها را تایید کرد.از طراحی و رابط کاربری جذابی برخوردار است.این کیف پول مانند لجر و ترزور که به راحتی در جیب جا می شوند و می توان آن را حمل کرد نیست و ابعاد بزرگتری دارد.

کیف پول دسکتاپ

نوع دیگری از کیف پول ها ،کیف پول های دسکتاپ هستند.اگر دائما با لپ تاپ یا کامپیوتر کار می کنید ؛ این کیف پول مناسب شماست.کیف پول های دسکتاپ بصورت نرم افزار هایی به روی کامپیوتر نصب می شوند.این کیف پول ها را فقظ  می توانید روی کامپیوتری که با آن کیف پول را دانلود کرده اید اجرا کنید.نسبت به کیف پول های تحت وب و موبایلی امنیت بالاتری دارند.زیرا کلید خصوصی را روی کامپیوتر ذخیره می کنند .به این ترتیب دارایی شما کاملا تحت کنترلتان است.برای افرادی که مقدار کمی از ارزهای دیجیتال را ازطریق کامپیوتر شخصی تجارت می کنند بسیار مناسب است.بعضی از کیف پول های دسکتاپ عبارتند از:

Exodus,Jaxx,Electrum,Armory,Copey,Bitcoin Core,Coinomi,Atomic,

کیف پول تحت وب

یکی از انواع دیگر کیف پول های بیت کوین و دیگر رمز ارز ها کیف پول های تحت وب (آنلاین) هستند.برای ساخت کیف پول تحت وب وارد وب سایت مورد نظر خود شده و به راحتی کیف پول انتخاب شده را بسازید. وبسایت های متفاوتی وجود دارد که برای حفظ سرمایه شما سرویس دهی آنلاین دارند.البته به دلیل تحریم ها علیه ایران تعدادی از این وبسایت ها به ایرانیان خدمات نمی دهند. توجه کنید که کیف پول های تحت وب جزو کیف پول های گرم هستند.همانطور که گفته شد بخاطر امنیت کم، قرار دادن سرمایه سنگین در این کیف پول ها منطقی نیست. زیرا هر هر لحظه ممکن است مورد نفوذ هکر ها قرار گیرند.از انواع کیف پول های تحت وب می توان از مثال های زیر نام برد:

Blockchain,Coinpeyments,My Ether Wallet

کیف پول موبایلی

 کیف پول موبایلی برای کسانیکه  نیازمند انجام روزانه تراکنش های ارزهای دیجیتال هستند.گزینه مناسبی بنظر می رسد.می توان آن را همیشه همراه خود حمل کرد.

این نوع کیف پول بصورت یک نرم افزار یا اپ براساس سیستم عامل (اندروید یا Ios )به روی گوشی شما نصب می شوند.کلید خصوصی کیف پول شما درون این نرم افزار قرار می گیرد.تمامی امکانات لازم برای ارسال و دریافت ارزهای دیجیتال در این نرم افزار وجود دارد.کارکردن با این نوع از کیف پول ها راحت می باشد.

تنها موردی که باید در نظر بگیرید این است که اگر موبایل شما آسیب ببیند و یا به سرقت برود ؛شخصی دیگر می تواند به اطلاعات کیف پول و موجودی شما دسترسی پیدا کند .بخاطر همین موضوع علی رغم دسترسی آسان بسیار در معرض هک شدن قرار می گیرد.بیشتر کیف پول ها  ورژن موبایلی هم دارند Coinomi  و Mycelium مثال هایی از کیف پول موبایلی هستند .اما کیف پول هایی مثل : Abra Bread,Airbitz فقط دارای نسخه موبایل هستند.

کیف پول کاغذی

کیف پول بیت کوین چیست
کیف پول بیت کوین ، معرفی انواع کیف پول بیت کوین ، کیف پول کاغذی

کیف پول کاغذی در اصل کلید خصوصی است که آن را بر روی کاغذ چاپ کرده اند. برای ساخت کیف پول هر ارز دیجیتال باید به سایت رسمی مخصوص خودش مراجعه کرد.حتما توجه داشته باشید که سایتی که به آن برای ساخت کیف پول کاغذی مراجعه می کنید معتبر و رسمی باشد تا خطر از بین رفتن و یا هک اطلاعاتتان کم شود. کیف پول کاغذی یک برگه کاغذ است که  شامل آدرس عمومی و کلید خصوصی کیف پول می باشد.این کلیدها  به صورت  QR_cod روی کاغذ است. به دلیل اینکه بتوان سریعا آن را اسکن کرد و تراکنش را با سرعت بیشتری انجام داد.کیف پول های کاغذی بخاطر ذخیره نکردن کلید های عمومی و خصوصی در فضای آنلاین امن هستند .دیگر خطری از لحاظ هک شدن و سرقت آنلاین شما را تهدید نخواهد کرد.

به طور خلاصه به دلیل محبوبیت ارز دیجیتال ” بیت کوین ” کیف پول های زیادی از این ارز پشتیبانی می کنند. البته بهتر است هر زمان که می خواهید به سراغ کیف پول بروید درباره آن تحقیق کنید.

کیف پول بیت کوین - انواع کیف پول ها
بررسی تعدادی از محبوب ترین کیف پول های بیت کوین

معرفی بهترین کیف پول های بیت کوین

۱)کیف پول Exodus

کیف پول بیت کوین چیست
معرفی بهترین کیف پول بیت کوین ، کیف پول اکسودوس

این کیف پول دارای امنیت خوبی است.بین کاربران از لحاظ جذابیت رابط کاربری بسیار محبوب است.ابیشتر از ۱۰۰ ارز دیجیتال و توکن را پشتیبانی می کند.نسخه های آن برای دسکتاپ و موبایل (اندروید و Ios) موجود است.البته توجه داشته باشید این کیف پول در نسخه ویندوزی دسترسی ایرانیان را محدود کرده بنابراین باید از آی پی خود را تغییر دهید.شما می توانید آموزش ساخت این کیف پول را از طریق لینک زیر مشاهده کنید.

کیف پول Exodus چیست؟ | آموزش استفاده از کیف پول اکسودوس


۲)کیف پول Ledger Nano S

کیف پول بیت کوین
معرفی بهترین کیف پول بیت کوین ؛ کیف پول لجر نانو اس

” لجر ” متعلق به یک شرکت فرانسوی می باشد. از این کیف پول به عنوان یک کیف پول سخت افزاری با امنیت بالا یاد می شود. ” لجر ” از ارز دیجیتال بیت کوین پشتیبانی می کند. هک کردن این نوع کیف پول تقریبا غیر ممکن است و زیرا نگهداری کلید های خصوصی به صورت امن و آفلاین انجام می شود.مدل ” لجر نانو اس  Ledger Nano s را می توان به عنوان مشهور ترین مدل های این کیف پول نامید. این مدل از کیف پول به دلیل بررسی هایی که بر روی آن انجام شد به عنوان یکی از قدرتمند ترین کیف پول ها از لحاظ امنیت معرفی شد. شما می توانید کیف پول های سخت افزاری را از سایت های رسمی آن ها خریداری کنید.بی شک کیف پول Ledger Nano S یکی از بهترین و مطمئن ترین کیف پول ها در حال حاضر است.این کیف پول  تعداد زیادی از ارزهای دیجیتال  و توکن های بسیاری را پوشش می دهد.بیشتر از ۷۰۰ ارز دیجیتال و توکن مختلف.ویژگی جالب این کیف پول این است که شما قادر به ذخیره کردن چند واحد پولی مختلف بصورت هماهنگ در این کیف پول هستید.در هر آپدیت ارزهای جدید را به کیف پول اضافه می کند.از لحاظ امنیت در رده بالایی قرار دارد.زیرا کلید خصوصی شما را به صورت آفلاین نگه می دارد و این باعث شده هک کردن آن ممکن نباشد.

از مزایا و معایب این نوع کیف پول می توان گفت:

مزایا

 • امنیت فوق بالا
 • راه اندازه و شروع کار آسان
 • ابعاد کوچک و وزن مناسب
 • پشتیبانی از دیگر ارز های دیجیتال

معایب

 • به دلیل فیزیکی بودن، برای حمل و نقل کردن مناسب نیست و زمان جا به جایی این کیف پول باید خیلی مراقب آن بود.

آموزش ساخت این کیف پول در لینک زیر:

کیف پول لجر نانو اس چیست | آموزش ثبت نام در کیف پول Ledger Nano S


3)کیف پول Jaxx

کیف پول بیت کوین
معرفی بهترین کیف پول بیت کوین ،کیف پول jaxx

کیف پول جکس ” Jaxx ”  توسط کمپانی ” Decentral ” خلق شده است. ” Jaxx ”  یک کیف پول چند منظوره است.این کیف پول (” Jaxx ”  ) تقریبا از هفت ارز دیجیتال پشتیبانی می کند، ارزهایی مانند ” بیت کوین ” و ” اتریوم ” از جمله ارزهایی هستنتد که ” Jaxx ”   آن ها را پشتیبانی می کند.این کیف پول به نوعی جزو بزرگترین کیف پول های دیجیتال چندمنظوره قرار می گیرد.از ۱۳ ارز دیجیتال پشتیبانی می کند.برای کسانی که از چند ارز دیجیتال استفاده می کنند مناسب است. دارای رابط کاری ساده ای است.دارای نسخه دسکتاپی ویندوز،موبایلی(اندروید، Ios) مک و لینوکس است.

از مزایا و معایب این نوع کیف پول می توان گفت:

مزایا

 • امنیت بالای آن
 • طراحی ساده و زیبا و کاربر پسند
 • پشتیبانی کننده از ارز های ” بییت کوین ” و ” اتریوم “

معایب

 • تقریبا می توان گفت سال ۲۰۱۷ بود که این کیف پول یک بار برای اولین و آخرین بار توسط هکران هک شد.

نحوه ثیت نام  و استفاده از این کیف پول را در لینک زیر مشاهده میکنید.

کیف پول جکس JAXX چیست؟ | آموزش تصویری ثبت نام در کیف پول جکس


۴)کیف پول Electrom

کیف پول بیت کوین
معرفی بهترین کیف پول بیت کوین ،کیف پول الکتروم

می توان به جرأت گفت که کیف پول الکتروم یکی از بهترین کیف پول های بیت کوین است. این کیف پول جزء محبوب ترین کیف پول ها قرار دارد و از همین رو امتحان های خودش را در تمامی مراحل در هنگام بررسی پس داده است.خوشبختانه این کیف پول هم برای اندروید و هم برای دسکتاپ توسعه داده شده است، نسخه دسکتاپ این کیف پول شامل سیستم عامل های ” Windows ” و  ” Mac ” و ” Linux ” می باشد.به دلیل متن باز بودن به صورت مدام توسط توسعه دهندگان در حال پیشرفت است.کیف پول Electrom  بین افرادی که بیت کوین تجارت می کنند بسیار محبوب است.آن را می توان به کیف پول های سخت افزاری وصل کرد.خیلی راحت راه اندازی می شود.این کیف پول Open Source است وبه صورت مداوم آپدیت می شود.ولی رابط کاربری آن مناسب افراد مبتدی نیست . این کیف پول به افراد حرفه ای توصیه می شود.نسخه دسکتاپ محبوبیت بیشتری دارد.

از مزایا و معایب این نوع کیف پول می توان گفت:

مزایا

 • امنیت فوق بالا
 • راه اندازی و شروع کار آسان
 • پشتیبانی از نسخه های دسکتاپ و موبایل

معایب

 • کاربران نسخه اندروید رضایت مناسبی نسب به این کیف پول ندارند.

برای آموزش ساخت و ثبت نام این کیف پول به روی لینک زیر کلیک کنید.

آموزش تصویری ساخت کیف پول الکتروم | کیف پول الکتروم چیست؟


۵)کیف پول Coinomi

کیف پول بیت کوین
معرفی بهترین کیف پول بیت کوین ،کیف پول کوینومی

این کیف پول بین کاربران بسیار محبوب است .برای همه اشخاص در هر رده مبتدی یا حرفه ای مناسب است.کار کردن با آن بسیار آسان می باشد.کوینومی هم کلید خصوص را را روی دستگاه مورد استفاده شخص نگه می دارد .به این ترتیب کنترل سرمایه کاملا به دست خود شماست.کیف پول کوینومی به دلیل رابط کاربری آسانی که دارد مناسب برای افراد تازه وارد به دنیای ارز دیجیتال است. کوینومی تقریبا از ۱۵۲ ارز دیجیتال پشتییبانی می کند و برای دستگاه های موبایلی و دستکتاپ توسعه داده شده است.

از مزایا و معایب این نوع کیف پول می توان گفت:

مزایا

 • امنیت بالا
 • پشتیبانی از ارز دیجیتال ” بیت کوین “
 • رابط کاربری آسان

معایب

 • متن باز ( Open Source ) نمی باشد. کسی نمی تواند آن را توسعه دهد و به بهبود آن کمک کند.

آموزش تصویری نحوه استفاده از این کیف پول در لینک زیر:

آموزش ساخت کیف پول کوینومی ( Coinomi )


6)کیف پول Mycelium

کیف پول بیت کوین
معرفی بهترین کیف پول بیت کوین،کیف پول مای سیلیوم

در دسته بندی کیف پول Mycelium جزو کیف پول های موبایلی است.به عنوان بهترین کیف پول موبایلی بیت کوین شناخته می شود. کنترل کلید خصوصی در این کیف پول بسیار خوب است زیرا آپشن های امنیتی و پین کد های زیادی در آن به کار رفته است. قابلیت های جانبی بسیاری دارد از جمله اینکه به کیف پول های سخت افزاری وصل می شود.با استفاده از آن می توان برای استفاده از موجودی درون کیف پول کاغذی بهره برد.می توان گفت کیف پول مای سلیوم بکی از بهترین کیف پول های موجود موبایلی مخصوص ارز دیجیتال ” بیت کوین ” است. خوشبختانه هم کاربران دستگاه های اندرویدی ” Android ” و هم کاربران دستگاه های ” IOS ” می توانند از این کیف پول استفاده کنند.

از مزایا و معایب این نوع کیف پول می توان گفت:

مزایا

 • امنیت بالای آن مانند کیف پول های سخت افزاری
 • قابلیت اتصال به کیف پول های سخت افزاری
 • پشتیبانی از سیستم عامل های ” Android ” و ” IOS “

معایب

 • رابط کاربری، کاربر پسندی ندارند

برای دیدن آموزش تصویری ثبت نام این کیف پول از طریق لینک زیر اقدام کنید.

کیف پول مای سیلیوم چیست؟ | آموزش ساخت کیف پول MyCelium


7)کیف پول  Trezor

کیف پول بیت کوین
معرفی بهترین کیف پول بیت کوین ، کیف پول ترزور

ترزور نام یک محل فیزیکی برای ذخیره بیت کوین است. اگر رایانه و یا گوشی های هوشمند شما مورد حمله هکر ها قرار گیرد ، کلید های خصوصی کاربران در این کیف پول ( کیف پول های سخت افزاری ) امن می ماند.ترزور مانند همتای خود یعنی کیف پول لجر از امنیت بالایی برخوردار است و آن را می توان مانند لجر قدرتمند در زمینه امنیت نامید، ترزور مانند لجر تقریباً از تمامی ارز های موجود در بازار پشتیبانی می کند.دارای دو مدل وان  Trezor Model One و تی  Trezor Model T است .مدل   ONE ریپل و چند ارز دیگر را پوشش نمی دهد.اما مدل T  آن ها را پشتیبانی می کند. بطورکلی مدل T خدمات بیشتری ارائه می دهد.

از مزایا و معایب این نوع کیف پول می توان گفت:

مزایا

 • امنیت بالا
 • راه اندازی و شروع کار آسان
 • پشتیبانی از دیگر ارز های دیجیتال

معایب

 • به دلیل فیزیکی بودن، برای حمل و نقل کردن مناسب نیست.

آموزش ساخت این کیف پول از طریق لینک زیر:

آموزش تصویری ساخت کیف پول ترزور Trezor | کیف پول ترزور چیست؟


۸)کیف پول Trust

کیف پول بیت کوین
معرفی بهترین کیف پول بیت کوین ، کیف پول ترزور

صرافی بایننس این کیف پول را گسترش داد.همانند کوینومی بین کاربران بسیار محبوب است زیرا کارکردن با آن بسیار ساده است .از حدود ۴۲ ارز دیجیتال و بیش از صد توکن پشتیبانی می کند.این کیف پول فقط برای موبایل قابل دسترسی است و نسخه های آن برای اندروید و Ios وجود دارد.آموزش ساخت این کیف پول در لینک زیر:

کیف پول تراست چیست | آموزش تصویری ساخت کیف پول Trust Wallet


9)کیف پول Bitcoin

این کیف پول موبایلی فقط دارای نسخه اندرویدی می باشد.کار کردن با آن راحت است.دارای امنیت خوبی می باشد.برخلاف بقیه کیف پول ها که برای تهیه نسخه پشتیبان یادآور ۱۲ یا ۲۴ کلمه ای مشخص می کنند؛این کیف پول به کاربر یک فایل می دهد که از طریق آن کاربر در مواقع لازم می تواند سرمایه خود را بازیابی کند.برای اطلاعات بیشتر در مورد این کیف پول به روی لینک زیر کلیک کنید.


۱۰)کیف پول Blockchain

کیف پول بیت کوین
معرفی بهترین کیف پول بیت کوین ،کیف پول بلاکچین

این کیف پول جزو کیف پول های تحت وب است.کلید های خصوصی آنلاین نگه داری می شود .بیت کوین،اتریوم،بیت کوین کش و استلار را پوشش می دهد.دارای نرم افزار موبایلی برای اندروید و Ios است.از این جهت کاربران به راحتی می توانند از آن استفاده کنند.اکثر تازه وارد ها زمانی که نام این کیف پول به گوششان می خورد، فکر می کنند که این همان فناوری بلاک چین است در صورتی که فناوری بلاک چین با کیف پول بلاک چین متفاوت است.اگر بخواهیم واضح تر بگوئیم، فناوری بلاک چین یک زیر ساخت برای انواع ارزها می باشد اما کیف پول بلاک چین مخصوص ذخیره سازی ارزها است. این کیف پول رابط کاربری بسیار آسانی دارد و برای تمامی کاربران به راحتی قابل دسترس و استفاده است.

شما برای استفاده از کیف پول ” بلاک چین ” می توانید به سایت رسمی آن ”  BlockChain.com  ” مراجعه نمایید، همچنین می توانید نسخه های ارائه شده این کیف پول را برای سیستم عامل های ” Android ” و ” IOS ” دانلود و استفاده نمایید.

از مزایا و معایب این نوع کیف پول می توان گفت:

مزایا

 • محبوبیت زیاد آن
 • امنیت بالا
 • رابط کاربری آسان
 • پشتیبانیی از ارزهای ” بیت کوین ” اتریوم ” کش و استلار

معایب

 • محدود بودن کاربران ایرانی

برای دیدن آموزش این کیف پول روی لینک زیر کلیک کنید.

آموزش تصویری ثبت نام کیف پول بلاک چین


۱۱)کیف پول  CoinBase

کیف پول بیت کوین
معرفی بهترین کیف پول بیت کوین ،کیف پول کوین بیس

این نوع کیف پول آنلاین است یعنی از طریق وب قابل استفاده است، به طور دیگر یک  کیف پول مبتنی بر وب است. این کیف پول به عنوان کیف پول گرم شناخته می شود و کاربران به راحتی می توانند از آن استفاده کنند. کاربران می توانند معامله های خود را به نسخه ” GDAX ” انتقال دهند. هزینه این انتقالات رایگان است.

از مزایا و معایب کیف پول ” CoinBase ”  می توان گفت:

مزایا

 • کاربران می توانند برای امنیت بیشتر تائید دو مرحله ای خود را فعال کنند. برای این کار شما می توانید از ” Google Autheniticator ” استفاده کنید.
 • پشتیبانی از ارز دیجیتال ” بیت کوین “
 • پشتیبانی کننده از ارز دیجیتال اتریوم

معایب

 • امنیت نه چندان مناسب کیف پول ” CoinBase ” نسب به همتا های خود

آموزش کیف پول coinbase


نیم نگاهی به اینفوگرافیک ارز دیجیتال بیت کوین

نیم نگاهی به اینفوگرافیک ارز دیجیتال بیت کوین
نیم نگاهی به اینفوگرافیک ارز دیجیتال بیت کوین

توصیه سایت زوم ارز درباره کیف پول بیت کوین

توصیه ما به شما این است که از کیف پول های سخت افزاری ” HardWare Wallet ” استفاده کنید. این نوع کیف پول ها، کیف پول هایی با امنیت بالا می باشد و جهت ذخیره ارزهای دیجیتال با مبالغ بالا بهتر است. اما اگر ارزش ارز دیجیتال شما خیلی زیاد نمی باشد از کیف پول های آنلاین استفاده کنید.

ممنون از اینکه تا پایان ” کیف پول بیت کوین ” همراه ما بودید.

منبع : زوم ارز


بیشتر بخوانید:

تیم محتوا
تیم محتوا
من سید مهدی هستم تولید کننده محتوا سایت زوم ارز. دانشجوی مهندسی کامپیوتر در دانشگاه آزاد گرایش نرم افزار می باشم و همچنین سابقه ی سه سال فعالیت در حوزه ی ارز های دیجیتال و 5 سال نیز تولید کننده محتوا را در کارنامه خود دارم. بنده علاقه مند به دنیای کریپتو و همچنین تکنولوژی هستم و همچنین به آینده ی ارز های دیجیتال بسیار خوشبین نیز هستم و بر این باورام که صنعت بلاکچین در ایران آینده ای بسیار درخشانی خواهد داشت.

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
93 نظرات خود را ثبت نمایید
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
احمد
1 سال قبل

باسلاک وخسته نباشید کن یه مشکل توی کیف پول تراست ولت برامیش اومده ممنون میشم اگه راهنمایی کنید،من توی کیف پولم یک ارزی داشتم اما کیف پولم بازیابی شد حالا اون کلید ۱۲-حرفیش راهم دارم اما وقتی واردش میکنم ارزم که داخل کیف پوله بوده بالا نمیاد باید چکاری انجام بدم که ارزم بالا بیاد،بعد من از ارسال ارزه که از صرافی انتقال دادم شماره پیگیریش راهم دارم ایا میشه باشماره پیگیری هم نتیجه را حاصل کردیابدست اورد باتشکر از تیم خوب زوم ارز

محسن عباسپور
مدیر
پاسخ به  احمد
1 سال قبل

دوست عزیز قسمت ارسالشو ببینید
و
مطمین شوید فردی پول برداشت نشده باشه.

علی
2 سال قبل

سپاس از شما جهت محتوای خوبتون

نویان
2 سال قبل

اما هنوز ارز دیجیتال بیت کوین به حساب مقصد نشسته باید چیکار کنم؟

هانیه
2 سال قبل

تراکنش بنده در کیف پول بیت کوین انجام شده

حسن
2 سال قبل

بهترین کیف پول موبایلی ارز دیجیتال بیت کوین کدام است.

فاطمه
2 سال قبل

بهترین کیف پول سخت افزاری ارز دیجیتال بیت کوین کدام است.

مهدی
2 سال قبل

تشکر از محتوای خوب شما

موسی
2 سال قبل

آیا امکان دارد کیف پول بیت کوین هک شود؟

سامان
2 سال قبل

برای استفاده از کیف پول بیت کوین استفاده از vpn لازم است؟

ماریا
2 سال قبل

کدام کیف پول ارز دیجیتال بیت کوین امنیت بهتری را دارد

محسن عباسپور
مدیر
پاسخ به  ماریا
1 سال قبل

امنیت نسبی است

شیما
2 سال قبل

ممنون از تیم خوب شما

رضا حبیبی بقا
2 سال قبل

لطفاً به من کمک کنید دارایی خود را از صرافی بیتکاپیتال خارج کنم هر مقدار حق مشاوره بخواهید خواهم پرداخت.

رضا حبیبی بقا
2 سال قبل

سلام من در شرکت بیتکاپیتال سرمایه گذاری کردم و بصورت دلاری بیتکوین خریدم و بنا به دلایلی حساب من قفل شده لطفاً کمک کنید تا پول خود را برداشت کنم،هر مقدار بخواهید به شما خواهم پرداخت لطفاً با من مکاتبه کنید تمام موجودی بدهی بوده و تحت فشار هستم توسط اطرافیان.

ظفر
2 سال قبل

کیف پول بیت کوین با کیف پول اتریوم چه تفاوتی دارد.

نیکو
3 سال قبل

آیا به نگهداری ارز بیت کوین در داخل کیف پولها سود تعلق میگیرد.

ناصر
3 سال قبل

برای کیف پول بیت کوین پیشنهاد و شما سخت افزاریه یا نرم افزاری ؟

بهرام
3 سال قبل

کیف پول بیت کوین که امنیت زیادی داشته باشد کدام است؟؟

shahram
3 سال قبل

سوال مهم !!!!

اگر ارز هایمان را مثلا بیت کوین یا کاردانو را بجای اینکه در “کیف پول بلاک چین” یا “کیف پول اتومیک” و یا هرکیف پول دیگری نگه داریم ، بیایم و در همان بخش اسپات باینانس بگذاریم بماند چه ایرادی دارد ؟ آیا از نظر امنیتی مشکلی دارد ؟ آیا باینانس ماهانه/ سالانه بابت نگهداری کارمزد کم میکند ؟ لطفا راهنمایی کنید انجام این کار چه مزایا و معایبی دارد.

تیم محتوا
پاسخ به  shahram
3 سال قبل

نگه داشتن در صرافی برای بلند مدت امنیت ندارد .بهرحال مشکلات مربوط به تحریم و … وجود دارد.برای چندین ماه مشکلی نیست ولی برای سالانه حتما به کیف پول انتقال دهید.

امیر
3 سال قبل

بهترین کیف پول برای بیت کدام کیف پول است؟

تیم محتوا
پاسخ به  امیر
3 سال قبل

سخت افزاری ها ایمن ترین هستند

فرهاد
3 سال قبل

کدام کیف پول بیت کوین کمتر کارمزد را دارد؟

تیم محتوا
پاسخ به  فرهاد
3 سال قبل

کارمزدها در کیف پول ها تفاوت های چندانی ندارند

بوران
3 سال قبل

بهترین کیف پول بیت کوین در سال ۲۰۲۰ کدام است؟

هادی
3 سال قبل

کدام کیف پول بیت کوین ارز های بیشتری را support می کند؟

تیم محتوا
پاسخ به  هادی
3 سال قبل

تراست کوینومی

نیما
3 سال قبل

بعدا استخراج ارزها وارد کیف پول بیت کوین می شوند؟

تیم محتوا
پاسخ به  نیما
3 سال قبل

بله هنگام شروع استخراج یک ادرس ولت تنظیم می شود که ارز استخراج شده به آن ادرس واریز می شود

امید
3 سال قبل

کدام کیف پول بیت کوین از دیگر کیف پول امن تر و رایج تر است؟

تیم محتوا
پاسخ به  امید
3 سال قبل

سخت افزاری

شبنم
3 سال قبل

کدام کیف پول بیت کوین از دیگر کیف پول ها رایج تراست؟

تیم محتوا
پاسخ به  شبنم
3 سال قبل

کوینومی تراست

راحله
3 سال قبل

در کیف پول bitcoin می توان اتریوم و ترون هم ذخیره کرد.

تیم محتوا
پاسخ به  راحله
3 سال قبل

بله

فرهاد
3 سال قبل

کیف پول btc را از کجا بخرم؟

تیم محتوا
پاسخ به  فرهاد
3 سال قبل

فقط سخت افزاری ها را باید خریداری کنید .بقیه کیف پول ها رایگان هستند

فهیمه
3 سال قبل

متامسک خوبه؟

تیم محتوا
پاسخ به  فهیمه
3 سال قبل

تحت وب است بهتر است از کیف پول های سخت افزاری یا نرم افزاری استفاده کنید

سیامک
3 سال قبل

کدام کیف پول بیت کوین دارای مشخصات بهتری است؟

نازی
3 سال قبل

اگر کیف پول بیت کوین را گم کنم چه اتفاقی می افتد.

تیم محتوا
پاسخ به  نازی
3 سال قبل

اگر کلمات بازیابی را داشته باشید می توانید آن را بازیابی کنید

معرفی صرافی های برتر خارجی

آخرین مقالات منتشر شده