آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

آموزش استخراج بیت کوین | چگونه بیت کوین استخراج کنم؟

نحوه استخراج بیت کوین - زوم ارز

آموزش کامل استخراج بیت کوین ، ما در این مقاله می خواهیم شما را با نحوه ی استخراج بیت کوین آشنا کنیم . و درباره روش های مختلف مانند استخراج ابریاستخراج با گوشیاستخراج با کامپیوتر و همچنین شما را با استخراج توسط دستگاه ماینر آشنا کنیم.

بسیاری از افراد هستند که تصمیم به استخراج ارز دیجیتالبیت کوین ” دارند ، اما راه و روش های آن را نمی دانند. ما در این مقاله سعی کردیم که بگوئیم چگونه و از چه راه هایی می توانید اقدام به استخراج ارز دیجیتال ” بیت کوین ” کنید. با ما همراه باشید.


استخراج بیت کوین به چه معناست ؟(ماینینگ بیت کوین)

استخراج بیت کوین به چه معناست ؟
استخراج بیت کوین

شاید وقتی حرف از استخراج بیت کوین شد نحوه استخراج فلزات در ذهن شما مجسم شود.اما باید بدانید استخراج بیت کوین  که می خواهیم در مورد آن با شما صحبت کنیم بسیار متفاوت تر از آن است که در حال حاضر فکر می کنید.به بیان ساده استخراج بیت کوین فرایندی است که طی آن دستگاه هایی که از طریق آن ها استخراج صورت می گیرد و اصطلاحا ماینر نامیده می شوند ،قدرت پردازش خود را در اختیار شبکه بیت کوین قرار می دهند تا در تایید کردن تراکنش های بیت کوین کمک کنند.

هدف فقط کمک کردن برای تایید تراکنش ها نیست .بلکه ماینرها با توجه به قدرت پردازشی که در اختیار شبکه قرار داده اند پاداش دریافت می کنند و این پاداش همان بیت کوین است.یعنی ماینر ها با قدرت پردازش خود سعی می کنند که تراکنش ها را تایید کنند و هرچه قدرت بیشتری داشته باشند در این مورد سریعتر به نتیجه می رسند و در نهایت پاداش بیشتری دریافت می کنند .پس تا الان متوجه شدید که این کار می تواند سود آوری مطلوبی داشته باشد.اما این انتهای ماجرا نیست.برای شرکت در استخراج و یا به عبارتی تایید تراکنش ها یک سری از تجهیزات و عوامل بسیار لازم و ضروری هستند که در ادامه مقاله به آن ها اشاره می کنیم.ماینرها در واقع با عمل استخراج کردن که به آن ماینینگ نیز گفته می شود ؛ کارهایی مثل حفظ کردن امنیت شبکه ، تایید تراکنش های شبکه و تولید بیت کوین های جدید را انجام میدهند.

اما اگر بخواهید فرایند استخراج بیت کوین را با جزییات بدانید باید به شما بگوییم همه چیز از اینجا شروع می شود که استخراج بیت کوین الگوریتم دارد.و الگوریتم مورد استقاده در آن با نام اثبات کار شناخته می شود.با استفاده از این الگوریتم ماینرها یک سری از توابع هش و معادلات پیچیده ریاضی را حل می کنند .با حل این معادلات و توابع بلاک ایجاد می شود. سپس این راه حل را باید ماینر های دیگر هم تایید کنند.یعنی تایید شود که بلاکی که از حل معادلات به دست آمده معتبر است.سپس بعد از آن ماینری که بلاک معتبر ایجاد کرده پاداش در یافت می کند.

 قبل از دریافت پاداش یک سری اتفاق در این میان می افتد.بعد از ایجاد بلاک نودها وارد عمل می شوند .نود اصطلاحا کامپیوتری است که با نقل و انتقال اطلاحات شبکه بیت کوین را حفظ می کند.بعد از وارد عمل شدن نودها ،آن ها بلاک های ایجاد شده را به بلاک های از قبل تولید شده شبکه بلاکچین متصل می کنند.که همانطور که پیشتر اشاره کردیم برای اتصال این بلاک ها باید معادلات پیچیده ریاضی حل شوند.بعد از اتصال همان دریافت پاداش صورت می گیرد.این نکته را هم باید بدانید که تعداد بیت کوین محدود به ۲۱ میلیون واحد است .و پاداش استخراج بیت کوین ۶.۲۵ واحد بیت کوین می باشد.بخاطر حفظ تعادل در شبکه بیت کوین هر چهارسال یکبار طبق رویدادی به نام هاوینگ سختی استخراج بیت کوین بیشتر می شود .به عبارت دیگر پس از تولید هر ۲۰۰۰۰۰ بلاک جدید پاداش استخراج شبکه بیت کوین نصف می شود.


نحوه ی استخراج بیت کوین

نحوه ی استخراج بیت کوین
نحوه ی استخراج بیت کوین

همانطور که در مقاله های قبل آوردیم، ارز دیجیتال ” بیت کوین ” توسط شخص و یا دولتی کنترل نمی شود ، همین امر سبب شده است تا به عنوان یک رمز ارز غیر متمرکز یاد شود.

” بیت کوین ” تنها به فعالیت کاربرانش تکیه کرده است، کاربران در ازاء فعالیت هایی که برای بقا ” بیت کوین ” انجام می دهند پاداش هایی دریافت می کنند.

مانند این که کارمند در یک شرکت در حال فعالیت است، این کارمند در ازاء میزان فعالیتش، ماهانه یک مقدار حقوق دریافت می کند. شبکه بیت کوین هم در ازاء تائید تراکنش ها به شما پاداش می دهد. میزان این پاداش بستگی به قدرت پردازشگر سخت افزار شما دارد.

زمانی که شما در شبکه ارزهای دیجیتال قصد فعالیت دارید باید در این شبکه یک سری از تراکنش ها توسط شما تائید شود. در ازاء این تائید ها به شما پاداشی تعلق می گیرد. بیت کوین را هم دقیقا از این طریق می توان به دست آورد. گاهی هم ممکن است به شما نیمی از کارمزد تراکنش ها تعلق بگیرد. یعنی شما زمانی که در شبکه در حال فعالیت هستید ، در زمان تایید تراکنش ها و یا ساخت بلوک ها ، جز پاداش بیت کوین به شما کارمزد آن تراکنش نیز داده می شود.

شما با تائید تراکنش ها به شبکه  ارز دیجیتال ” بیت کوین ” این کمک را می کنید تا تراکنش هایی که توسط آن انجام می شود به وسیله شما تائید شود. برای این کار نیاز به یک دستگاه قدرتمند داریم.

این کار تمامی منابع پردازشی دستگاه ها را در بر می گیرد، همین موضوع سبب شده است تا دستگاهای تولید شده قدرتمند باشند و همین امر باعث گرانی آن ها شده است.


استخراج بیت کوین چگونه انجام می شود ؟

استخراج بیت کوین چگونه انجام می شود ؟
استخراج بیت کوین چگونه انجام می شود ؟

 

 1. به صورت فردی
 2. با عضویت در استخرهای استخراج ” Mining Pool “
 • اگر از دستگاه های خود مطمئن هستید می توانید به صورت فردی اقدام به استخراج نمایید. استخراج ” بیت کوین ” به علت سختی شبکه نیازمند دستگاه با توان پردازشی بالا و همچنین برق بسیار قوی می باشد.
 • شما می توانید با ثبت نام در استخر های استخراج، اقدام به انجام این عمل کنید. طریقه کار در استخر های استخراج را می توانید در مقاله پایین بخوانید.

بیشتر بخوانید که: استخر استخراج Mining Pool چیست؟

شما می توانید از چند روش دیگری هم برای استخراج ” بیت کوین ” استفاده کنید، در ادامه به معرفی چند روش دیگر می پردازیم، با ما همراه باشید.


روش های استخراج بیت کوین

روش های استخراج بیت کوین
روش های استخراج بیت کوین
 1. استخراج رمز ارز بیت کوین از طریق دستگاه ماینر
 2. استخراج رمز ارز بیت کوین از طریق کامپیوتر
 3. استخراج رمز ارز بیت کوین از طریق کلود ماینینگ ( ابری )
 4. استخراج رمز ارز بیت کوین از طریق گوشی های هوشمند ( موبایل )
 5. استخراج رمز ارز بیت کوین از طریق نرم افزار

 • استخراج بیت کوین توسط دستگاه ماینر

استخراج بیت کوین توسط دستگاه ماینر
استخراج بیت کوین توسط دستگاه ماینر

شما برای استخراج از طریق دستگاه ماینر بیت کوین نیازمند یک سری از تجهیزات هستید که باید آن ها را نیز فراهم کنید تا بتوانید به راحتی بیت کوین استخراج کنید. در ادامه همراه ما باشید تا با این تجهیزات آشنا شوید.

 • دستگاه ماینر یا همان دستگاه جهت استخراج:

شما جهت استخراج بیت کوین ، نیازمند یک دستگاه ماینر هستید ، این دستگاه جزء اولین نیازمندی های شما برای استخراج از طریق دستگاه می باشد. دستگاه های ماینر به طور خاص و همچنین قدرتمند ساخته می شود.همچنین قابل ذکر است برای استخراج ارز دیجیتال بیت کوین شما نیاز به یک دستگاهی دارید که از الگوریتم SHA-256  پشتیبانی می کند.

اگر شما خودتان را یک ماینر معرفی می کنید، حتما یک کیف پول دارید و یا حداقل می دانید که کیف پول چیست. کیف پول به شما کمک می کند تا بتوانید ارز های دیجیتال استخراج شده خودتان را ذخیره کنید. این را حتما می دانید که شما برای ذخیره رمز ارز هایتان نیازمند یک کیف پول هستید. تمامی رمز ارز ها را شما باید در یک کیف پول ذخیره کنید. هر کیف پول از یک یا چند ارز دیجیتال پشتیبانی می کند. یعنی شما می توانید با استفاده از یک کیف پول چند نوع رمز ارز مختلف را در کیف پولتان ذخیره سازی کنید.

 • اینترنت:

برای اینکه شما بتوانید دستگاه ماینر خود را به شبکه بیت کوین و یا به یک استخر متصل کنید. نیازمند اینترنت هستید. برای اکثر کاربران تازه وارد این سوال پیش می آید که آیا حتما باید یک اینترنت پر سرعت و یا با حجم بالا برای این کار در نظر داشته باشیم؟

خیر، این شبکه نیاز به اینترنت پر سرعت و یا ترافیک حجمی بالا ندارد. تنها شما می توانید با یک اینترنت با سرعت معمولی و یا حجم کم اقدام به استخراج کنید.

 • برق:

متاسفانه یکی از بزرگترین معایب دستگاه های ماینینگ مصرف بالای برق آنان است. دستگاه های ماینر معمولا نیاز مند برق زیادی هستند و همچنین مصرف برق آنان بالا است. اگر شما در سدد تشکیل یک فارم هستید باید تجهیزات برقی بسیار مناسبی را در نظر بگیرید زیرا  این مورد از نیازمندی ها، یک نیازمندی واقعی و همچنین مهم می باشد.

 • سیستم تهویه هوا و خنک کننده مناسب:

ماینر ها، به دلیل اینکه پردازش بسیار بالایی انجام می دهند، حرارت آنها به سرعت افزایش پیدا می کند. دستگاه های ماینر نیازمند یک سیستم تهویه و همچنین خنک کننده بسیار قوی هستند. تمام ماینر ها با استفاده از دو یا چهار فن جهت خنک شدن و یا تهویه هوا تجهیز شده اند.

طریقه خنک سازی در ماینر های دو فن و یا چهار فن به صورت یکسان می باشد. فن ها ابتدا هوای داخلی دستگاه زمانی که گرما بیش از حد شود را به بیرون منتقل می کند و با به کارگیری فن های جلو هوای تازه وارد دستگاه می شود. و سپس با استفاده از تمامی فن ها هوای داخلی به گردش در می آید.

بیشتر بخوانید: انواع دستگاه های ماینر


استخراج بیت کوین توسط کامپیوتر

استخراج بیت کوین توسط کامپیوتر
استخراج بیت کوین توسط کامپیوتر

امروزه به دلیل محبوبیت ارز دیجیتال ” بیت کوین ” عمل استخراج تا حدودی دشوار به نظر می آید، تنها دلیل آن هم این است که به دلیل فراوانی استخراج کننده گان با دستگاه های قدرتمند انجام این عمل برای افراد با قدرت پایین به شدت سخت شده است.

در گذشته به علت ترافیک کم شبکه، به راحتی می توانستید بیت کوین را با استفاده از کامپیوتر های خانگی استخراج کنید، اما حال همانطور که گفتیم دیگر همچین امکانی وجود ندارد و شما نمی توانید به راحتی بیت کوین استخراج کنید. تقریبا زمان ساخت یک بلاک در شبکه بلاک چین ۱۰ دقیقه می باشد، مطمئنن با استفاده از سیستم های خانگی نمیتوان در این مدت یک بلاک را تشکیل داد . امروزه با پیشرفت تکنولوژی، شرکت های بزرگ اقدام به ساخت ماینر های قدرتمند کرده اند.

استخراج توسط سیستم های کامپیوتر خانگی در عمل قابل انجام است ، اما به دلایل زیر استفاده از سیستم های خانگی پیشنهاد نمی شود. این دلایل عبارت اند از:

 • سختی شبکه در بیت کوین به حدی بالا است که با سخت افزار های معمولی که شامل گرافیک و همچنین پردازنده نا مناسبی می شوند به صرفه نیست.
 • هنگامی که سیستم را به یک شبکه جهت استخراج بیت کوین متصل می کنید، باید بدون وقفه به صورت ۲۴ ساعته سیستم در حال پردازش باشد. همین امر موجب می شود که در مدت کوتاه، کارت گرافیک و یا همچنین پردازشگر سیستم شما با خرابی های متعدد رو به رو شود.

استخراج خانگی یک سری نکاتی دارد که در مقاله طریقه استخراج ارز دیجیتال ” بیت کوین ” از طریق کامپیوتر یا لپ تاپ به آنها پرداخته ایم.


استخراج بیت کوین توسط کلود ماینینگ (ابری)

استخراج بیت کوین توسط کلود ماینینگ (ابری)
استخراج بیت کوین توسط کلود ماینینگ (ابری)

اصطلاحا به این نوع روش، استخراج ابری ” Cloud Mining “ می گویند. برای شروع کار در استخراج ابری نیازمند یک سیستم خانگی و یا گوشی موبایل هستیم.

استخراج ابری و یا ” Cloud Mining ” روش ماینینگ را برای برخی از افراد آسان کرده است چون نیازی به خرید هیچ گونه سخت افزار نمی باشد ، همین امر باعث شده تا به عنوان یکی از روش های بدست آوردن ” بیت کوین ” به حساب آید. این روش هم مانند باقی روش ها دارای یک سری معایب و همچنین مزایایی می باشد که شما می توانید با مراجعه به مقاله چگونه از طریق سایت اقدام به استخراج بیت کوین کنیم ؟ تمامی راه های موجود این نوع استخراج را آموزش ببینید.

اگر بخواهیم یکی از روش های کلود ماینینگ را توضیح دهیم ، کریپتو تب را معرفی میکنیم. کریپتو تب در کنار نرم افزار خود یک افزونه جهت نصب در مرورگر ها نیز منتشر کرده است. برای استفاده از این افزونه ابتدا باید افزونه کریپتو تب را دانلود کنید و سپس آن را بر روی مرورگر خود نصب کنید.

بعد از به پایان رسیدن نصب شما می توانید با استفاده از آن بیت کوین دریافت کنید. دقت داشته باشید که این افزونه بیت کوین استخراج نمی کند. شما بعد از پایان نصب، زمانی که در اینترنت در حال وب گردی باشید این افزونه به طور خودکار فعالیت شما را ثبت خواهد کرد و سپس به عنوان پاداش نسبت به فعالیتتان به شما بیت کوین به عنوان پاداش اهدا می کند.

افزونه کریپتو تب نه از سخت افزار شما استفده انچنانی نمی کند و یا حتی باعث افزایش پول برقتان هم نمی شود. در اصل با استفاده از این افزونه شما با در ازای وب گردیتان پاداش دریافت می کنید.


استخراج بیت کوین توسط گوشی های هوشمند و یا موبایل

استخراج بیت کوین توسط گوشی های هوشمند و یا موبایل
استخراج بیت کوین توسط گوشی های هوشمند و یا موبایل

اگر این سوال که چگونه می توانم از طریق گوشی بیت کوین به دست بیارم و یا اینکه ایا میتونم از طریق گوشی بیت کوین استخراج کنم در ذهن شما خطور کرده است می توانید با مراجعه به مقاله چگونه می توان از طریق موبایل ” بیت کوین ” استخراج کرد؟ مراجعه کنید و آن را به طور کامل مطالعه کنید تا جواب سوالتان را دریافت کنید.

به طور کلی پاسخ این سوال شما ” بله ” است، اما مانند استخراج بیت کوین توسط کامپیوتر سود خیلی کمی به شما تعلق می گیرد، گاها ممکن است جز سود ضرر های زیادی که برایتان تحمیل کند. همانطور که می دانید استخراج بیت کوین با گوشی موبایل زمان زیادی نیاز دارد. مثلا شما ممکن است برای استخراج مقدار بسیار کوچکی از بیت کوین ماه ها تلفن همراهتان در حال کار باشد. همین امر سبب می شود تا عمر تلفن همراهتان کم شود و باعث خرابی های متعدد شود. این نکته را هم باید در نظر داشته باشید، شما زمانی که تلفن همراهتان را در اختیار این کار قرار دهید، همانطور که اطلاع دارید نباید در بین کارکرد آن وقفه ای ایجاد شود، پس با این حساب دیگر نمی توانید از تلفن همراهتان برای رفع دیگر نیاز ها استفاده کنید.

همین کارکرد بدون وقفه که ممکن است ماه ها به طول بی انجامد، باعث می شود تا گوشی شما با مشکلات متعددی رو به رو شود. اگر بخواهیم تعدادی از این قبیل مشکلات را بگوئیم: ۱. باطری شما به سرعت ضعیف می شود. ( همانطور که در ابتدا گفتیم، کارکرد بی وقفه سبب می شود تا تلفن همراه شما به صورت ۲۴ ساعته به شارژر متصل باشد. همین امر باعث می شود تا باطری شما به سرعت داغ کند، و در نهایت این کار موجب می شود تا باطری از بین برود.) ۲. کندی سرعت گوشی ( زمانی که شما تلفن همراهتان در اختیار استخر های استخراج باشد، این استخر ها از حداکثر توان پردازشی گوشی استفاده می کنند. با این حساب نتیجه می میگیریم که تلفن همراه شما به سرعت کند می شود و همین موضوع باعث می شود تا پرداشگر آسیب ببیند. ) ۳. خرابی های متعدد قطعات دستگاه ( این کار برای تلفن همراه شما استهلاک زیادی دارد. همانطور که پیشتر مطالعه کردید، در اثر استفاده از توان حداکثری پردازنده، پردازشگر شما آسیب می بینید. همچنین زمانی که تلفن همراه شما زیادی داغ شود، این حرارت به باقی قطعات دستگاه انتقال می یابد. همین امر باعث می شود تا سرعت کاهش عمر باطری کمتر شود.)

اگر تمامی این موارد را شما در نظر بگیرید قطعا متوجه خواهید شد که استخراج بیت کوین با کامپیوتر اصلا به صرفه نمی باشد.

بیشتر بخوانید : آموزش به دست آوردن بیت کوین به صورت رایگان


استخراج بیت کوین توسط نرم افزار

استخراج بیت کوین توسط نرم افزار
استخراج بیت کوین توسط نرم افزار

در این روش با استفاده از نرم افزار های کامپیوتر و یا موبایل می توان اقدام به استخراج بیت کوین نمود. همانطور که گفتیم شما می توانید با استفاده از گوشی های موبایل و یا همچنین کامپیوتر اقدام به استخراج بیت کوین کنید اما هرگز این کار به صرفه نمی باشد. اگر بخواهید این کار را با استفاده از کامپیوتر ها اننجام دهید، باید ابتدا منتظر خرابی های متعدد قطعات از جمله ” CPU ” پردازشگر و ” GPU ” کارت گرافیک، باشید و از همه مهم تر هم هزینه های برق می باشد.

شاید این سوال برایتان پیش بیاید که، اگر دستگاه ماینر هم خریداری کنیم باز هم باید هزینه برق زیادی پرداخت کنیم چه فرقی دارد پس؟

بله درست است در صورتی که شما دستگاه ماینر تهیه کنید باید باز هم هزینه های زیادی پرداخت کنید بابت برق اما این را هم در نظر داشته باشید که فقط قرار است هزینه برق پرداخت کنید و نه هزینه های خرابی دستگاه را.

همانطور که پیش تر گفتیم استخراج با تلفن همراه نیز می تواند در کنار اینکه تمامی این مشکلات را در بر می گیرد، چندین مشکل جدید نیز اضافه می کند. مانند: کاهش عمر باطری گوشی، کاهش سرعت گوشی، خرابی های متعدد دستگاه و…. .

معرفی چندی از نرم افزار های استخراج بیت کوین

در این قسمت تعدادی از بهترین نرم افزار های استخراج بیت کوین را به صورت خلاصه به شما عزیزان معرفی می کنیم .شما می توانید برای آموزش کامل کار با این نرم افزار ها به مقاله ای که در انتها به آن اشاره میشود مراجعه کنید.

کاربران عزیز دقت کنید که تاکنون نرم افزارهای متفاوت و بسیاری برای استخراج بیت کوین ارائه شده است اما همه آن ها معتبر نیستند و حتی مشاهده شده برخی از آن ها حاوی بدافزار هم هستند که به سیستم شما آسیب های جدی وارد می کنند.بنابراین باید در انتخاب آن ها بسیار دقت کنید.نرم افزار هایی که در زیر معرفی می کنیم جزو معتبرترین نرم افزارها هستند.

۱)نرم افزار استخراج CGminer

این نرم افزار را به عنوان محبوب ترین نرم افزار استخراج می شناسند چراکه با سیستم های متفاوت بسیاری سازگاری دارد.برای سیستم عامل های ویندوز ، مک و لینوکس قابل استفاده است. این برنامه می تواند  سه روش استخراج از جمله : استخراج با Gpu ، cpu و دستگاه های اسیک را پوشش دهد.نکته ای که در مورد این نرم افزار وجود دارد این است که فاقد رابط کاربری گرافیکی می باشد ؛ یعنی این نرم افزار در محیط cmd اجرا می شود.که این موضوع ممکن است برای بعضی افراد خوشایند نباشد.با استفاده ازسی جی ماینر می توان هم از طریق پیوستن به استخر استخراج و هم از طریق استخراج مستقیم آغاز به کار کرد.

۲) نرم افزار استخراج BFGminer

 دومین نرم افزار از لحاظ محبوبیت و اعتبار بی اف جی ماینر است .این نرم افزار بسیار با نرم افزار سی جی ماینر شباهت دارد.اما با این نرم افزار فقط می توان با دستگاه های اسیک و fpga  استخراج انجام داد .همچنین پشتیبانی نکردن از کارت گرافیک ها یکی از معایب اصلی این نرم افزار تلقی می شود.این نرم افزار نیز در محیط cmd  اجرا می شود و رابط کاربری گرافیکی ندارد.مانند سی جی ماینر می تواند هم از طریق مستقیم و هم از طریق پیوستن به استخر استخراج فرایند ماینینگ را امجام دهد.ویژگی اصلی این نرم افزار وجود یک دکمه شروع به کار با تنظیمات پیش فرض به نام moneymaker  است .همانطور که از نام آن مشخص می باشد تنها با این دکمه می توان عملیات استخراج را با استفاده از تنظیماتی که قبلا برای آن قرار داده اید شروع کنید.

۳) نرم افزار استخراج Easyminer

  این نرم افزار برخلاف دو نرم افزار قبل دارای رابط کاربری گرافیکی می باشد.با استفاده از این نرم افزار هم می توان به صورت مستقیم و یا با پیوستن به یک استخر استخراج ، ماینینگ را شروع کرد.شواهد حاکی از این است که برخی از آنتی ویروس ها اجازه نصب این نرم افزار را نمی دهند.برای افراد مبتدی تا حرفه ای مناسب است .اما از لحاظ اعتبار مسلما از دو نرم افزار معرفی شده قبل در رده پایین تری است.در حال حاضر فقط برای سیستم عامل ویندوز ارائه شده است.اما می توان به صورت غیررسمی ورژن های لینوکس آن را نیز بدست آورد.به هرحال توصیه می کنیم برای جلوگیری از آسیب رسیدن به دستگاه شما بهتر است همواره از نسخه های اصلی و رسمی استفاده کنید.ایزی ماینر نیز دارای یک دکمه است که با استفاده از آن می توان تنها با این دکمه استخراج را آغاز کرد .همانطور که قبلا اشاره شد این دکمه به دلیل تنظیمات پیش فرضی که برای قرار داده می شود می تواند سریعا آغازگر استخراج باشد.

۴)نرم افزار استخراج Multiminer

 این نرم افزار از سیستم عامل های مک ، ویندوز و لینوکس پشتیبانی می کند.این نرم افزار دارای رابط کاربری گرافیکی است که برای استفاده کاربران بسیار مناسب تر است.بخاطر داشتن همین رابط کاربری بسیاری از کاربران استفاده از این نرم افزار را علی رغم خطاهای زیاد ترجیح می دهند.دارای تنظیمات پیشرفته ای است که به هرچه بهتر شدن آن کمک می کند.این نرم افزار مناسب برای افراد مبتدی و حرفه ای است.بجز تنظیمات پیشرفته دارای گزینه هایی مانند تعیین کردن استراتژی برای استخراج ، دسترسی از راه دور و… است.ویژگی جالب این نرم افزار این است که سخت افزاری که روی سیستم موجود است را به صورت خود کار مشخص می کند .همچنین ارزهای دیجیتال قابل ماین را برای GPU ،  اسیک و fpga  نشان می دهد.

۵) نرم افزار استخراج Bitminter

 این نرم افزار از لحاظ اعتبار بسیار پایین تر از نرم افزار هایی است که قبلا نام آوردیم .نرم افزار بیت ماینتر از سیستم عامل های ویندوز ، مک و لینوکس پشتیبانی می کند.این نرم افزار تنها از یک استخر استخراج پشتیبانی می کند.با استفاده از این نرم افزار می توان به استخراج از طریق کارت گرافیک و cpu پرداخت. برای استفاده از این نرم افزار باید در وبسایت آن ثبت نام کرده و بعد از آن می توانید استخراج را شروع کنید.این نرم افزار رابط گرافیکی مناسبی برای استفاده کاربران دارد.

۶) نرم افزار استخراج GUIminer

  این نرم افزار در سال ۲۰۱۱ ارائه شد .رابط کاربری گرافیکی دارد .که برای استفاده کاربران مناسب است.این نرم افزار برای cpu  و GPU قابل استفاده است .اما نمی توان از آن برای دستگاه های اسیک استفاده کرد.برای کاربران مبتدی تا حرفه ای مناسب است و کارکردن با آن راحت می باشد.

برای این که با این روش از استخراج بیشتر آشنا شوید می توانید با مراجعه به مقاله نرم افزار های استخراج بیت کوین مراجعه کنید.


آیا استخراج بیت کوین قانونی است؟

آیا استخراج بیت کوین قانونی است؟
آیا استخراج بیت کوین قانونی است؟

رشد چشمگیر بازار بیت کوین و ارزهای دیجیتال باعث ترغیب بسیاری از افراد به استخراج یا ماینینگ شده است.تا قبل از این کاربران با روش های غیر قانونی مانند استفاده از برق خانگی و واردات غیرمجاز ماینرها افدام به استخراج می کردند .قبلا به طور واضح به غیر قانونی بودن استخراج و خرید و فروش بیت کوین اشاره نشده بود و قانونی برای آن وجود نداشت .افراد زیادی به طور غیر مجاز به استخراج می پرداختند.اما دولت به تازگی برای جلوگیری از تخلف افراد و همچنین قانونمند کردن این فعالیت مصوبه هایی در مورد استخراج بیت کوین و ارزهای دیجیتال ارائه داده است.این مصوبه به این صورت است که استخراج کنندگان باید برای ماینرهای خود مجور بگیرند.که برای گرفتن مجوز استخراج و مجوز برای خود دستگاه نیازمند انجام یکسری اقدامات از طریق وزارت صنعت و وزارت برق و… است.بدیهی است که در صورتی که به طور غیر قانونی به استخراج بیت کوین یا ارزهای دیجیتال پرداخت،امکان پیگیری قضایی برای دولت وجود دارد.همچنین دولت حق ثبت و ضبظ ماینر شما را دارد که با جریمه نقدی نیز همراه است. همچنین در حال حاضر وارد کردن دستگاه های ماینر به کشور مجاز است اما برای ترخیص دستگاه از گمرک نیز باید از وزارت صنعت مجوز گرفت.ما در مقاله ای جداگانه به بررسی وضعیت استخراج بیت کوین در ایران پرداخته ایم .ممکن است برای شما این سوال به وجود آمده باشد که آیا بیت کوین در ایران قانونی است؟یا اینکه آیا خریدو فروش بیت کوین در ایران قانونی است؟یا اینکه آیا استخراج بیت کوین در ایران قانونی می باشد؟ ما به تمام این سوالات در مقاله گفته شده پاسخ داده ایم.به لینک زیر مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید

آیا بیت کوین قانونی است؟


سختی شبکه یا سختی استخراج

سختی شبکه یا سختی استخراج
سختی شبکه یا سختی استخراج

زمان ساخت یک بلاک در شبکه بیت کوین ۱۰ دقیقه است. یعنی شما باید با تمام تجهیزات خود، در مدت ۱۰ دقیقه باید بلاک هارا بسازید و یا معادلات را حل کنید.

ممکن است دیگران با تجهیزات قوی این معادلات را در مدت ۵ دقیقه حل کنند و یا اینکه این بلاک ها در مدت ۵ دقیقه ساخته شود. در این وضعیت باید بگوئیم که دیگر شما نمی توانید با تجهیزات ضعیف در این شبکه اقدام به استخراج کنید.

همانطور که می دانید هر کار یک پاداش مشخصی دارد، البته گاهی پاداش ها به صورت متغیر می باشد. شما با استفاده از دستگاه های ماینر اقدام به ساخت بلاک ها می کنید و در در قبال این کار پاداشی دریافت می کنید که این پاداش می تواند بیت کوین باشد و یا دیگر رمز ارز ها. این نکته را هم دقت کنید که برای استخراج رمز ارز ها نیازمند هیچ گونه اطلاعات و یا جزئیاتی نیستید، شما می توانید به راحتی با دانش متوسط عمل استخراج را شروع کنید در مدت انجام فرآیند به صورت آهسته با جزئیات آشنا شوید.


آیا استخراج بیت کوین می تواند سودآور باشد؟

آیا استخراج بیت کوین می تواند سودآور باشد؟
آیا استخراج بیت کوین می تواند سودآور باشد؟

در نگاه اول، استخراج بیت کوین سودآور به نظر می رسد. از نوامبر سال ۲۰۲۰، پاداش هر بلاک ۶.۲۵ بیت کوین و ارزش یک بیت کوین تقریبا ۱۸۰۰۰ دلار بود. طبق این ارقام، بیت کوین هر دقیقه بیش از ۱۰۰۰۰۰ دلار ارزش تولید می کند.

یک ASIC می تواند به اندازه ۵۰۰۰۰۰ دستگاه PS3 برق مصرف کند، به همین دلیل استخراج بیت کوین در خانه به صرفه نمی باشد. سودآوری استخراج بیت کوین بیشتر به هزینه برق بستگی دارد. خوشبختانه علاقه مندان به استخراج بیت کوین بدون دسترسی مستقیم به برق ارزان گزینه دیگری دارند.

یکی از روش هایی که استخراج بیت کوین می تواند در آن هنوز سودآور باشد، و شاید تنها راه آن، استخرهای استخراج یا Mininig pool است. پیوستن به استخرهای استخراج، ماینرها را قادر می سازد تا منابع خود را جمع کنند، ضمن اینکه قدرت را افزایش دهند اما سختی، هزینه و پاداش استخراج بیت کوین را تقسیم می کنند. چندین استخر استخراج شناخته شده بیت کوین از جمله F2Pool، Poolin، BTC.com وجود دارد.


آیا استخراج بیت کوین نسبت به سایر ارزهای دیجیتالی به صرفه است؟

آیا استخراج بیت کوین نسبت به سایر ارزهای دیجیتالی به صرفه است؟
آیا استخراج بیت کوین نسبت به سایر ارزهای دیجیتالی به صرفه است؟

استخراج یا ماینینگ به معنای فعالیتی است که در آن تراکنش ها توسط ماینرها تایید شده و در عوض این پردازش به ماینرها پاداش تعلق می گیرد.به صورت کلی هرچقدر تقاضای یک ارزدیجیتال بیشتر باشد این ارزدیجیتال زودتر به سقف استخراج خود نزدیک می شود .برای مثال ممکن است این سوال برای خواننده ایجاد شود که استخراج بیت کوین بهتر است یا اتریوم یا حتی ممکن است استخراج بیت کوین را با استخراج  مونرو را مقایسه کنید ویا حتی استخراج بیت کوین با استخراج بیت کوین کش یا استخراج بیت کوین با استخراج لایت کوین و…را مقایسه کنید.اما باید بدانید که استخراج ارزدیجیتال بیت کوین فقط برای مقیاس های بزرگ سوداوری دارد.یعنی افرادی که اقدام به ساخت فارم های گسترده استخراج بیت کوین می کنند.به دلیل افزایش تعداد ماینرها سختی شبکه بیت کوین هم بالاتر می رود.یعنی دیگر استخراج با کامپیوترهای خانگی عملا بیهوده است.بنابراین به این نتیجه میریسیم که رمز ارزهایی که نوظهور هستند علی رغم ریسک بیشتر ولی استخراج راحت تری دارند.مثلا بیت کوین در حال حاضر فقط می توان با دستگاه های ASIC استخراج کرد اما اتریوم، مونرو و…را هنوز با کارت های گرافیک نیز می توان استخراج کرد.بنابراین سرمایه گذاران باید ارزدیجیتالی را برای استخراج انتخاب کنند که سوداوری بیشتری داشته باشد.


استخراج بیت کوین رایگان

استخراج بیت کوین رایگان
استخراج بیت کوین رایگان

استخراج بیت کوین رایگان در واقع  فقط یک تبلیغ است که در سایت ها مشاهده می کنید.در بعضی سایت ها می بینید که با مشاهده تبلیغات یا انجام بازی و کلیک کردن به شما بیت کوین اهدا می کنند.این موضوع وجود دارد اما به قدری بیت کوینی که در یافت می کنید ناچیز است که ابدا به میزان زمان صرف شده نمی ارزد.در بعضی سایت های دیگر نیز به شما گفته می شود که از طریق همان سیستم خود می توانید استخراج کنید.که در این رابطه هم باید بدانید که در این روش شما پردازشگر سیستم خود را درگیر استخراج می کنید .که این نیز بسیار زمان بر است.چراکه قدرت پردازشگر سیستم شما در برابر ماینرهای قدرتمندی که در شبکه استخراج بیت کوین وجود دارد ؛ دارای قدرت ناچیزی است .این عمل شما نه تنها به سود دهی منتهی نمی شود بلکه باعث آسیب جدی به دستگاه شما نیز می شود.با این حال افرادی هستند که زمان آزاد زیادی دارند و علاقمند هستند که با دیدن تبلیغات یا انجام بازی ها بیت کوین دریافت کنند .ما در مقاله چگونه بیت کوین رایگان بدست آوریم ؟ روش کار تعدادی از این سایت ها را بصورت کامل و تصویری شرح داده ایم .شما می توانید با مراجعه به این مقاله طرز کار با این وبسایت ها را آموزش ببینید.در آخر باید بدانید ما این روش را توصیه نمی کنیم چراکه همانطور که اشاره کردیم زمان و هزینه های جانبی زیادی برای شما در پی خواهد داشت.


نتیجه گیری

به طور کلی بیت کوین یک سیستم حاکم بر پول دیجیتال است. هیچ ارتباط مستقیمی با هیچ واحد پول فیزیکی ندارد و همچنین توسط هیچ دولت یا نهاد متمرکز کنترل نمی شود. بلاکچین یک دفتر آنلاین غیرمتمرکز است که تراکنش های تایید شده ای را که در سراسر شبکه به هم گره خورده اند، ثبت می کند.

استخراج کنندگان بیت کوین با حل مسائل پیچیده ریاضی، بلاک های جداگانه ای را به بلاکچین اضافه می کنند و تعداد مشخصی بیت کوین به عنوان پاداش دریافت می کنند. دشواری استخراج بیت کوین بسیار زیاد است و به سخت افزار گران قیمت، مقدار زیادی برق و نرم افزار خاص نیاز دارد. سودآوری استخراج بیت کوین به هزینه برق بستگی دارد، اگرچه سودآوری بیشتر زمانی است که ماینرها در استخرها برای ترکیب منابع کار می کنند و یا به استخرهای استخراج می پیوندند.

در شبکه بیت کوین، هدف یک ماینر این است با حل مسائل پیچیده ریاضی بلاک های جداگانه ای به بلاکچین اضافه کند. این نیاز به قدرت محاسباتی و الکتریکی بسیار زیادی دارد. در حالی که بسیاری از ماینرها برای افزودن هر بلاک با یکدیگر رقابت می کنند، ماینری که مشکل را حل می کند در واقع بلاک را به بلاکچین اضافه می کند.

اگر بخواهم در انتها یک نتیجه گیری کلی برای شما انجام دهم باید بگویم استخراج بیت کوین صرفا با دستگاه ماینر به صرفه است و در موارد دیگر شما نسبت به توان پردازشی که به اشتراک می گذارید نمی توانید بیت کوین مناسبی را دریافت کنید.البته برای خرید دستگاه ماینر بیت کوین و شروع این کسب و کار به دلیل تعرفه های جدید برای برق مصرفی بهتر است اطلاعات بیشتری را کسب نمایید. چون هزینه برق در این کسب وکار مشخص کننده میزان سود شما است .

شاید در حال حاضر استخراج بیت کوین با برق کشاورزی به صرفه باشد اما استفاده از برق کشاورزی برای ماین کردن غیر قانونی است.

ممنون که تا پایان مقاله “آموزش استخراج بیت کوین” همراه ما بودید.


بیشتر بخوانید:

تیم محتوا
تیم محتوا
من سید مهدی هستم تولید کننده محتوا سایت زوم ارز. دانشجوی مهندسی کامپیوتر در دانشگاه آزاد گرایش نرم افزار می باشم و همچنین سابقه ی سه سال فعالیت در حوزه ی ارز های دیجیتال و 5 سال نیز تولید کننده محتوا را در کارنامه خود دارم. بنده علاقه مند به دنیای کریپتو و همچنین تکنولوژی هستم و همچنین به آینده ی ارز های دیجیتال بسیار خوشبین نیز هستم و بر این باورام که صنعت بلاکچین در ایران آینده ای بسیار درخشانی خواهد داشت.

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
62 نظرات خود را ثبت نمایید
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
سامان
7 ماه قبل

ماینر های خانگی بی صدا هستند؟

محمد
7 ماه قبل

استخراج بیت کوین تو ایران خیلی هزینه بر

علی ایرانی
2 سال قبل

سلام دوستان برای ماین کردن با لبتاب یا کامپوتر خونگی میتونین با این لینک

یه مرورگر ساده دانلود کنین و بیت کویین ماین کنین
موفق باشین

علیار
2 سال قبل

توان استخراج دستگاه های ماینر به چه چیزی بستگی دارد؟

امین
3 سال قبل

با سرمایه ۱۰۰ میلیونی چه دستگاه ماینری جهت استخراج بیت کوین معرفی می کنید.

ثمین
3 سال قبل

نحوه کانفیگ کردن دستگاه ماینر را آموزش دهید

پویا
3 سال قبل

فیلم آموزشی راه اندازی دستگاه ماینر جهت استخراج بیت کوین را در سایتتان قرار دهید

علیرضا
3 سال قبل

بیت کوین استخراج شده خود را ترید کنم یا هولر کنم؟

سهراب
3 سال قبل

استخراج بیت کوین با کدام دستگاه به صرفه تر است؟

جواد
3 سال قبل

استخراج بیت کوین در شهر های گزم به صرفه است؟

عباسپور
3 سال قبل

اینترنت لازم برای استخراج بیت کوین چقدر است؟

تیم محتوا
پاسخ به  عباسپور
3 سال قبل

سرعت معمولی ولی پایدار و بدون قطعی

فاطمه
3 سال قبل

استخراج ۱ بیت کوین چقدر زمان می گیرد؟

فرشاد
3 سال قبل

برای استخراج بیت کوین از کجا مجوز بگیرم؟

تیم محتوا
پاسخ به  فرشاد
3 سال قبل

وزارت صنعت معدن تجارت

مرتضی
3 سال قبل

استخراج بیت کوین در حال حاضر به صرفه است؟

رامتین
3 سال قبل

در دستگاه ماینر s9 برای استخراج بیت کوین چگونه است؟

تیم محتوا
پاسخ به  رامتین
3 سال قبل

ماینر پر طرفدار با بازدهی خوب

شیما
3 سال قبل

استخراج بیت کوین از چه سایتی قابل انجام است.

فرشاد
3 سال قبل

استخراج بیت کوین را از کجا یادبگیرم و نیاز است چه دستگاهی را بخرم؟

مهدی
3 سال قبل

هزینه یک ماینر m3 در ماه چه قدر هست ؟

محمد
3 سال قبل

برای استخراج btc به کدام استخر وصل شوم؟

فهیمه
3 سال قبل

استخراج بیت کوین را با چه دستگاهی انجام دهم؟

تیم محتوا
پاسخ به  فهیمه
3 سال قبل

دستگاه های اسیک

محسن
3 سال قبل

استخراج بیت کوین با s9 بهتر است یا m3

فلورا
3 سال قبل

درآمد ماینر s11 چقدر است؟

فرشاد
3 سال قبل

هزینه برق حدودا در ماه چه قدر هست؟

تیم محتوا
پاسخ به  فرشاد
3 سال قبل

در ماینرهای متفاوت فرق می کند

سوگل
3 سال قبل

با دستگاه ماینر s9 استخراج کنم بهتر است یا s11

تیم محتوا
پاسخ به  سوگل
3 سال قبل

قدرت هش را مقایسه کنید و مصرف برق .هرکدام قدرت بیشتر و مصرف برق کمتر داشته باشند مناسب تر است

فرشاد
3 سال قبل

بهترین کارت گرافیگ برای استخراج بیت کوین چیه؟

تیم محتوا
پاسخ به  فرشاد
3 سال قبل

استخراج بیت کوین با کارت گرافیک به صرفه نیست

مژگان
3 سال قبل

با کارت گرافیک v40 می شه بیت کوین استخراج کرد ؟

تیم محتوا
پاسخ به  مژگان
3 سال قبل

با توجه به سختی شبکه بیت کوین صرفه اقتصادی ندارد

محسن
3 سال قبل

استخراج بیت کوین ، الان هم به صرفه است ؟

تیم محتوا
پاسخ به  محسن
3 سال قبل

بستگی به تعداد ماینر شما دارد

سجاد
3 سال قبل

سلام من ۲۰۰۰ دلار استخراج کردم ، چه جوری نقدش کنم ؟

تیم محتوا
پاسخ به  سجاد
3 سال قبل

باید در صرافی ها درخواست فروش بگذارید

ماریا
3 سال قبل

بیت کوین گواه اثبات کار است ؟

تیم محتوا
پاسخ به  ماریا
3 سال قبل

بله

هادی
3 سال قبل

به جز ماینر ، با کامپیوتر خونه هم میشه ؟

تیم محتوا
پاسخ به  هادی
3 سال قبل

بله ولی متاسفانه صرفه اقتصادی ندارد و موجب اسیب رسیدن به سیستم شما می شود

معرفی صرافی های برتر خارجی

آخرین مقالات منتشر شده