آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ارز Klay چیست؟

ارز Klay چیست؟

ارز Klay، در این مقاله قصد داریم تا به بررسی رمز ارز Klay بپردازیم؟ این ارز دیجیتال توکن ارائه شده پلتفرم Klaytn می باشد. پلتفرم Klaytn نیز توسط یک شرکت بزرگ پیام رسان در کره جنوبی به نام Kakao راه اندازی شده است. در ادامه به بررسی کامل این پلتفرم و عملکرد آن خواهیم پرداخت. همچنین اگر اطلاعاتی در ارتباط با نحوه خرید و فروش و یا ذخیره سازی رمز ارز Klay ندارید می توانید با مطالعه این مقاله، اطلاعات کافی در ارتباط با این رمز ارز پیدا کنید.

شما می توانیدمقالات تحلیل ارز دیجیتال کلیتن KLAY و کیف پول های  ارز KLAY را مطالعه نمایید، همچنین می توانید در صفحه قیمت لحظه ای کلیتن در پایگاه خبری زوم ارز، (قیمت کلیتن | قیمت KLAY) را مشاهده نمایید.

 

بررسی پلتفرم Klaytn

بررسی پلتفرم Klaytn
بررسی پلتفرم Klaytn

پلتفرم Klaytn در ژوئن ۲۰۱۹ راه اندازی شد. پلتفرم Klaytn یک پلتفرم خدمات محور و سازمانی می باشد که تجربه یک بلاکچین کاربر پسند را به میلیون ها نفر انتقال می دهد. در واقع این پلتفرم ویژگی های بلاکچین های عمومی و بلاکچین های خصوصی را با هم ترکیب کرده است.

این پلتفرم با مشارکت بسیاری از برندهای معتبر در سراسر جهان تامین می شود و با همکاری یکدیگر یک بستر تجاری قابل اعتماد را در بالای یک سیستم غیرمتمرکز ایجاد می کنند.

پلتفرم klaytn قصد دارد فناوری بلاکچین را به انواع کاربران، از استارتاپ های کوچک گرفته تا بخش های سازمانی، بیاورد. ماموریت این شرکت این است که تمرکز زدایی از طریق بلاکچین را در مقیاس جهانی در دسترس قرار دهد. علاوه بر این، همانطور که گفته شد بسیاری از برندهای معتبر در سراسر جهان را به خود جلب کرده است.

در اکوسیستم Klaytn از BApp به جای اصطلاح و یا واژه DApp یا همان برنامه های غیرمتمرکز استفاده می شود. BApp ها یا به اصطلاح برنامه های بلاکچین Blockchain Applications مولفه های اصلی در پلتفرم Klaytn می باشند. بلاکچین مزایای دیگری غیر از تمرکز زدایی ارائه می دهد. این ویژگی ها همچون شفافیت، ردیابی، تغییر ناپذیری و ناشناس بودن می باشد. Klaytn اصطلاح جدیدی را برای پوشش موارد مختلف که از مزایای بلاکچین استفاده می کنند، با نام BApp ارائه داد.


رمز ارز Klay چیست؟

رمز ارز Klay چیست؟
رمز ارز Klay چیست؟

رمز ارز Klay توکن بومی در اکوسیستم Klaytn است. این توکن هنگام ایجاد و اجرای قراردادهای هوشمند در بلاکچین، یا هنگام انتقال Klay برای کارمزد تراکنش استفاده می شود. این توکن در واقع عنصری ضروری برای عملکرد پلتفرم Klaytn است. در واقع سوختی می باشد که انرژی شبکه را تامین می کند.

بلاکچین Klaytn با حداکثر عرضه نا مشخص و عرضه کل ۱۰.۵۲۷،۳۶۸،۸۱۹ رمز ارز Klay در حال حاضر در بین علاقه مندان به ارزهای دیجیتال محبوبیت پیدا کرده است.


 نیم نگاهی به ارز دیجیتال Klay

نام اختصاری Klay
نوع ارز Coin
عرضه کل ۱۰.۷۸۱.۷۴۸.۴۰۰
مقدار در گردش ۲.۶۲۷.۶۶۵.۸۷۸
وب سایت رسمی websaite
بلاکچین اکسپلور https://scope.klaytn.com/blocks
وایت پیپر https://docs.klaytn.com/
پیج های ارتباط رسمی Medium.com

Reddit.com

Twitter.com

سورس کد https://github.com/klaytn/klaytn
آدرس قرارداد certificate.html?id=496944cc0ff56b55fa51f77720b912b93383efb7065c0dd37629652756d6e2fd

 


تاریخچه و بنیان گذار پلتفرم ارز دیجیتال Klay

تاریخچه و بنیان گذار پلتفرم ارز دیجیتال Klay
تاریخچه و بنیان گذار پلتفرم ارز دیجیتال Klay

همانطور که در ابتدای این مقاله بیان نمودیم، Klay توکن ارائه شده پلتفرم Klaytn می باشد و این پلتفرم در ژوئن ۲۰۱۹ راه اندازی شده است.

Jaesun Han بنیانگذار و مدیر عامل شرکت GroundX، شرکت پشت بلاکچین Klaytn است. هان دکترای خود را در رشته ی مهندسی برق و علوم کامپیوتر از موسسه علم و فناوری کره دریافت کرده است. کار حرفه ای وی به عنوان محقق فوق دکترا برای KAIST آغاز شد، جایی که وی تحقیقات گسترده ای را در زمینه محاسبات توزیع شده انجام داد.

اولین جهش او به سمت کارآفرینی در سال ۲۰۰۷ بود، زمانی که هان NexR را تاسیس کرد که اولین استارتاپ فناوری و رایانش ابری در کره بود. در سال ۲۰۰۸، هان سمت خود را به عنوان رئیس هیئت مدیره تحقیقات به عهده گرفت.


عملکرد پلتفرم Klaytn چگونه است؟

عملکرد پلتفرم Klaytn چگونه است؟
عملکرد پلتفرم Klaytn چگونه است؟

شبکه Klaytn به گونه ای طراحی شد که بر اساس اهداف و نقش های هر یک به سه زیر شبکه یا شبکه فرعی تقسیم می شود. این سه شبکه عبارتند از:

۱.شبکه Core Cell: این شبکه برای تایید و اجرای تراکنش های ارسالی از طریق Endpoint Nodes تشکیل شده است. شبکه Core Cell یا CCN در این پلتفرم مسئولیت ایجاد و انتشار بلوک ها در کل شبکه را دارد.

۲.شبکه Endpoint Node: این شبکه وظیفه ایجاد تراکنش ها، پردازش درخواست های داده از زنجیره خدمات و رسیدگی به درخواست های RPC API را دارند.

۳.شبکه Service Chain: این شبکه در پلتفرم Klytn شبیه به شبکه های جانبی هستند.  Service Chain Network برای امکان استفاده از برنامه های بلاکچین یا همان BApp وجود دارد. شبکه Core Cell و Endpoint Node با هم زنجیره اصلی Klaytn را تشکیل می دهند.


روند قیمت ارز دیجیتال Klay

در زمان نگارش این مقاله رمز ارز Klay با قیمت ۲.۴۰ دلار به فروش میرسد و حجم معاملات این رمز ارز در ۲۴ ساعت برابر با ۷۵،۹۵۸،۳۴۸ دلار می باشد. این رمز ارز در ۲۴ ساع گذشته دارای ۱.۵۷% رشد قیمت بوده است. در حال حاضر این ارز دیجیتال در سایت CoinMarketCap رتبه ۲۵ را به خود اختصاص داده است. اگر نگاهی به نمودار این رمز ارز بیاندازید، مشاهده خواهید کرد که این ارز دیجیتال در تاریخ ۲ آپریل ۲۰۲۱ به بالاترین قیمت خود و یا به عبارتی ATH خود رسیده است.

در نمودار زیر شما روند قیمت این ارز دیجیتال را مشاهده خواهید کرد:

روند قیمت ارز دیجیتال Klay
روند قیمت ارز دیجیتال Klay

در چه کیف پول هایی می توان رمز ارز Klay را ذخیره نمود؟

در چه کیف پول هایی می توان رمز ارز Klay را ذخیره نمود؟
چه کیف پول های رمز ارز Klay

پس از خریداری رمز ارز Klay می توانید آن را در کیف پول های دیجیتالی که در ادامه به آنها اشاره می نماییم، این رمز ارز را ذخیره نمایید. این کیف پول ها از جمله کیف پول های نرم افزاری و سخت افزاری می باشند که برای ذخیره سازی رمز ارزها مورد استفاده قرار می گیرند. همانطور که می دانید برای انتخاب کیف پول باید در نظر بگیرید که آیا از رمز ارز مورد نظر پشتیبانی می کند یا خیر. همچنین امنیت کیف پول از دیگر نکاتی می باشد که در انتخاب کیف پول باید در نظر گرفته شود.

۱.کیف پول سخت افزاری لجر: این کیف پول می تواند بهترین گزینه در میان کیف پول های سخت افزاری باشد و همچنین به دلیل امنیت بالایی که برخوردار است مورد توجه بسیاری از کاربران قرار گرفته است.

۲.کیف پول سخت افزاری ترزور: کیف پول ترزور همانند کیف پول لجر یک کیف پول سخت افزاری است که از رمز ارزهای بسیاری پشتیبانی می کند. این کیف پول نیز از بهترین گزینه ها برای ذخیره سازی رمز ارز Klay است اما به دلیل قیمت بالایی که کیف پول های سخت افزاری دارند، کاربران ترجیح می دهند از دیگر کیف پول ها استفاده نمایند.

۳.کیف پول سخت افزاری کیپ کی KeepKey: این کیف پول از دیگر کیف پول های سخت افزاری برای ذخیره سازی رمز ارز Klay است. کیف پول کیپ کی به دلیل طراحی زیبایی که دارد و برخوردار بودن از یک صفحه OLED بسیار مورد توجه کاربران قرار گرفته است.

۴.کیف پول نرم افزاری کوینومی Coinomi: دو ویژگی برتری که کیف پول کوینومی دارا می باشد، امنیت بالای این کیف پول و کاربر پسند بودن آن است. این کیف پول از بیش از ۱۲۵ کوین مختلف و بیش از ۵۰۰ توکن پشتیبانی می کند.


خرید ارز دیجیتال Klay چگونه است؟

خرید ارز دیجیتال Klay چگونه است؟
خرید ارز دیجیتال Klay چگونه است؟

برای خرید ارز دیجیتال Klay همانند خرید سایر رمز ارزها باید از طریق صرافی های ارز دیجیتال اقدام نمایید. صرافی های داخلی و آنلاین خارجی بسیاری می باشند که در بستر رمز ارزها خدماتی را ارائه می دهند. شما می توانید با ثبت نام در یکی از صرافی هایی که در ادامه مطالب به شما معرفی نماییم رمز ارز Klay را خریداری نمایید. همچنین این نکته را در نظر بگیرید که کاربران ایرانی به دلیل تحریمات موجو قادر نخواهند بود این رمز ارز را به صورت مستقیم خریداری نمایند، شما می توانید با خریداری یکی از استیبل کوین ها همانند تتر آن را به رمز ارز Klay تبدیل نمایید.

از جمله صرافی هایی که از رمز ارز Klay پشتیبانی می کنند می توان به OKEx، BIONE، MXC.COM، Dcoin و Gate.io اشاره کرد. صرافی های دیگری از این رمز ارز پشتیبانی می کنند که شما می توانید با مراجعه به سایت CoinMarketCap و جستجوی رمز ارز Klay لیست کاملی از این صرافی ها را مشاهده نمایید.


فروش ارز دیجیتال Klay چگونه است؟

فروش ارز دیجیتال Klay چگونه است؟
فروش ارز دیجیتال Klay چگونه است؟

برای فروش این ارز دیجیتال همانند خرید آن باید به صرافی های موجود در حوزه ی ارزهای دیجیتال مراجعه نمایید. شما می توانید برای فروش نیز از صرافی هایی که در قسمت قبلی مقاله معرفی نمودیم، استفاده نمایید. اگر اطلاعات کافی در ارتباط با نحوه ثبت نام در صرافی ها ندارید، نیاز است تا در ابتدا دانش کافی در این زمینه را کسب نمایید و سپس اقدام به فروش رمز ارز خود کنید. همچنین صرافی را برای فروش انتخاب کنید که از امنیت بالا و پشتیبانی خوب برخوردار باشد.


چه ویژگی هایی را برای انتخاب کیف پول رمز ارز Klay باید در نظر گرفت؟

چه ویژگی هایی را برای انتخاب کیف پول رمز ارز Klay باید در نظر گرفت؟
چه ویژگی هایی را برای انتخاب کیف پول رمز ارز Klay باید در نظر گرفت؟

برای اینکه بتوانیم یک انتخاب خوب داشته باشیم، باید موارد زیر را در نظر بگیریم:

۱.کنترل کردن کلیدهای خصوصی: کیف پولی که در آن کلیدهای خصوصی خود را در اختیار دارید کنترل کنید. این ها اساس کلیدهای دستیابی به رمز ارز Klay شما می باشد و امنیت در اینجا غیر قابل بحث است.

۲.سهولت استفاده: کیف پول انتخابی باید برای استفاده سریع و آسان باشد و هر کاربری قادر باشد تا از ان استفاده نماید.

۳.در نظر گرفتن افراد توسعه دهنده: باید در نظر بگیرید که آیا کیف پول انتخابی انجمن توسعه دهنده فعالی دارد. زیرا برخوردار بودن از یک تیم فعال می تواند آینده ای امیدوار کننده داشته باشد.


آینده ارز دیجیتال Klay چگونه است؟

آینده ارز دیجیتال Klay چگونه است؟
آینده ارز دیجیتال Klay چگونه است؟

پلتفرم رمز ارز Klay یعنی Klaytn در تلاش است تا به عنوان یک بلاکچین عمومی و یک محیط توسعه به منظور انتقال ارزش بلاکچین خدمت کند. همچنین این پلتفرم اهدافی را دارا می باشد که اگر بتواند آنها را پیاده سازی نماید، آینده خوبی در انتظار این پلتفرم می باشد.

همچنین پیش بینی می شود  اگر این پلتفرم همکاری هایی را با شرکت های در حال توسعه داشته باشد و یک مسیری را برای رشد و توسعه پلتفرم پیش بگیرد بتواند آینده خوبی را رقم بزند.


اینفوگرافیک ارز دیجیتال Klay

اینفوگرافیک ارز دیجیتال Klay
اینفوگرافیک ارز دیجیتال Klay

کلام آخر ارز دیجیتال Klay

در این مقاله به بررسی رمز ارز Klay و پلتفرم آن Klaytn پرداختیم. پلتفرم Klaytn قصد دارد تا فناوری بلاکچین را در سر تا سر جهان پیاده سازی نماید. از رمز ارز Klay در این پلتفرم هنگام ایجاد و اجرای قراردادهای هوشمند در بلاکچین یا هنگام انتقال Klay برای کارمزد تراکنش استفاده می شود. این رمز ارز عنصر اصلی پلتفرم Klaytn است و به نوعی انرژی شبکه را تامین می نماید. شما می توانید این رمز ارز را از صرافی هایی که در این مقاله به انها اشاره نمودیم، خریداری نمایید. همچنین پس از خریداری می توانید ارز دیجیتال Klay را در یکی از کیف پول های لجر، ترزور، کیپ کی و کوینومی ذخیره نمایید.

ممنون از اینکه تا پایان ” ارز Klay ” همراه ما بودید.

منبع : زوم ارز


بیشتر بخوانید

از اخبار روز اطلاع داری؟
از اخبار روز اطلاع داری؟

آخرین اخبار فاندامنتال ارز دیجیتال

[vc_column][vc_basic_grid post_type=”post” max_items=”6″ item=”55693″ grid_id=”vc_gid:1645702444863-21150734-cadd-6″ taxonomies=”663″][/vc_column]

 

تیم محتوا
تیم محتوا
جمالی هستم و دارای 3 سال تجربه در بازار رمز ارزها می باشم. دانش آموخته رشته مهندسی کامپیوتر از دانشگاه تهران جنوب و در زمینه تدریس زبان و مترجمی بسیار فعالیت نموده ام. علاقه مند به حوزه موسیقی می باشم و در تلاشم تا در ارتباط با ارزهای دیجیتال دانش خود را گسترش دهم.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
3 نظرات خود را ثبت نمایید
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امیر
امیر
2 سال قبل

ارز klay برای بلند مدت چطوره؟

داود
داود
2 سال قبل

آیا نوسانات ارز klay برای ترید مناسبه ؟

یاسر
یاسر
2 سال قبل

ارز جالبیه شاید بخرم.

آخرین مقالات منتشر شده