آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ارز سینتتیکس SNX چیست؟

ارز سینتتیکس SNX چیست؟

ارز سینتتیکس SNX چیست؟، در دنیای امروزه و بازارهای سرمایه گذاری شما ارزهای دیجیتال زیادی را مشاهده می کنید که از محبوبیت خاصی در بین کاربران برخوردار هستند . در واقع افراد می توانند با استفاده از رمز ارزها به سرمایه گذاری بپردازند . همانطور که در مقالات متعدد در ارتباط با ارزهای دیجیتال مطالعه کردید ، می دانید که هرکدام از ارزهای دیجیتال از ویژگی و عملکرد مخصوص به خود برخوردار هستند . در این مقاله قصد داریم شما را با یکی از این رمز ارزها و ویژگی های آن آشنا کنیم . یکی از این ارزهای دیجیتال Synthetix سینتتیکس است که در ادامه مطالب به شرح ویژگی های این رمز ارز ، تاریخچه و نحوه عملکرد آن خواهیم پرداخت. اگر شما به دنبال شناخت این رمز ارز هستید در ادامه مطالب با ما همراه باشید .

ارز سینتتیکس SNX یا Synthetix چیست ؟

توکن سینتتیکس ( Synthetix ) چیست ؟
توکن سینتتیکس ( Synthetix )

در این قسمت می خواهیم شما را با این توکن آشنا کنیم . اگر شما هم قصد خریداری این ارز دیجیتال و سرمایه گذاری را دارید در ادامه مطالب ما شما را با این ارز آشنا خواهیم کرد. این توکن در واقع یک پروتکل صدور دارایی ترکیبی و به صورت غیر متمرکز می باشد که بر روی بلاکچین اتریوم ساخته شده است . دارایی های ترکیبی یا سینت ها ( Synths ) دارایی هایی هستند که در معرض دارایی های دنیای واقعی در بلاک چین اتریوم قرار می گیرند . این دارایی ها به کاربران اجازه می دهد تا ریسک خود را کاهش دهند و در مورد تغییرات قیمت حدس بزنند . همچنین می توانند به بازارهای غیر قابل دسترس ، دسترسی پیدا کنند . این امر بدون اینکه فردی دارایی های اصلی را در اختیار داشته باشد ، امکان پذیر است.

این دارایی های ترکیبی توسط توکن سینتتیکس به وثیقه گذاشته می شود . در واقع این به این معناست که در صورت نگهداری این توکن ، امکان صدور دارایی های ترکیبی را فراهم می کند . این مدل وثیقه تلفیقی ، کاربران را قادر می سازد تا بدون نیاز به طرف مقابل ، مستقیما به وسیله قرارداد هوشمند عملیات تبدیل را انجام دهند .

این مکانیزم برای حل مشکلات نقدینگی در تلاش است . در حال حاضر سینتتیکس از ارزهای فیات ، ارزهای دیجیتال و کالاها پشتیبانی می کند . همچنین سینتتیکس می تواند به عنوان جایگزینی در آزمایش اتر به کار رود . این بدین معناست که معامله گران می توانند سینت ها را در مقابل اتریوم قرض بگیرند و معاملات خود را فورا آغاز کنند و نیازی به فروش اتریوم خود ندارند .

در ادامه مطالب شما با تاریخچه این توکن و زمان راه اندازی آن آشنا خواهی شد .


تاریخچه توکن سینتتیکس ( Synthetix )

تاریخچه توکن سینتتیکس ( Synthetix )
تاریخچه توکن سینتتیکس ( Synthetix )

همانطور که در بحث قبل گفتیم ، Synthetix یک پروتکل غیر متمرکز صدور دارایی ترکیبی است . این توکن برای اولین بار در سپتامبر ۲۰۱۷ راه اندازی و به Havven معروف شد . در حین فروش این توکن ، با فروش ۶۰ میلیون توکن HAV به سرمایه گذاران توانست ۳۰ میلیون دلار سرمایه جمع کند . در اواخر سال ۲۰۱۸ ، این سیستم عامل چشم انداز خود را گسترش داد و به Synthetix تغییر نام داد . امروزه این پلتفرم یکی از بزرگترین مبادلات غیر متمرکز برای مشتقات در DeFi است که از ماه نوامبر سال ۲۰۲۰ با ارزش کل ۷۰۰ میلیون پوند قفل شده افتخار می کند . حال می خواهیم بدانیم که این توکن توسط چه کسی به دنیای رمز ارزها ارائه شده است .

بنیان گذار توکن سینتتیکس Synthetix

بنیان گذار توکن سینتتیکس ( Synthetix )
بنیان گذار توکن سینتتیکس ( Synthetix )

از جمله بنیان گذار این ارز دیجیتال می توان به کین وارویک ( Kain Warwick ) اشاره کرد . کین وارویک که بنیان گذار Synthetix می باشد ، در سال ۲۰۱۷ یک پلتفرم ترکیبی برای انتشار دارایی که روی بلاک چین اتریوم ساخته شده است ، ارائه داد . Synthetix در ضرب و ایجاد توکن های ترکیبی  تخصص دارد و جزئی از پلتفرم امور مالی غیرمتمرکز یا DeFi است. وی همچنین بنیان گذار و مدیر عامل Blueshyft ، یک شبکه پرداخت با بیش از ۱۲۰۰ مکان در سراسر استرالیا می باشد . Blueshyft با پردازش ده ها میلیون دلار از حجم معاملات ، به بزرگترین درگاه پرداخت ارزهای دیجیتال در استرالیا تبدیل شده است .

تا اینجای مطالب انتظار می رود با این رمز ارز آشنا شده باشید ، اکنون می خواهیم بدانیم عملکرد این رمز ارز چگونه است.


عملکرد توکن Synthetix چگونه است؟

عملکرد Synthetix چگونه است ؟
عملکرد Synthetix چگونه است ؟

در این قسمت از مقاله می خواهیم به بررسی عملکرد این توکن بپردازیم . در ادامه مطالب شما اطلاعاتی در ارتباط با اینکه این توکن چه نقشی را ایفا می کند به دست خواهید آورد. همانطور که قبلا گفتیم سینتتیکس یک پروتکل برای صدور دارایی های ترکیبی است . این پروتکل از دو توکن برای وثیقه گذاری استفاده می کند . یکی از این توکن ها سیینتتیکس که توکن اصلی شبکه می باشد و دیگری سینت ها ( Synths ) یا درایی های سینتتیکس می باشند .در سینتتیکس کاربر باید قبل از صدور دارایی ترکیبی ، وثیقه خود را نگه دارد یا در آن قرار داد شرکت کند .

از SNX برای کسب پاداش نیز استفاده می شود . این بدین معناست که دارندگان  سینتتیکس زمانی که در معاملات آن شرکت می کنند ، این پاداش صورت می گیرد . این پاداش می تواند از ۰.۱ تا ۱% باشد . این پاداش که به کاربران ارائه داده می شود به عنوان انگیزه ای برای مشارکت در این پروتکل است .

اگر شما قصد خریداری این ارز را دارید ، بد نیست که پس از شناخت عملکرد آن به سراغ قیمت این ارز نیز بروید .


نمودار قیمتی ارز Synthetix

به هنگام نگارش این مقاله قیمت این رمز ارز برابر با ۲۵.۹۹ دلار می باشد و حجم معاملات ۲۴ ساعته ۴۴۵،۸۴۴،۸۲۷ دلار است . این ارز در طی ۲۴ ساعت گذشته ۵.۳۱% کاهش یافته است . این ارز دیجیتال در حال حاضر در سایت CoinMarketCap در رتبه ۲۸ ام قرار دارد . در ادامه شما نمودار این ارز را در طی سالهای مختلف مشاهده می کنید .

نمودار قیمتی Synthetix
نمودار قیمتی Synthetix

همانطور که در نمودار مشاهده می شود در اواخر سال ۲۰۱۷ قیمت این رمز ارز برابر با ۰.۹۰۲۶۴۸  دلار می باشد و در ژانویه ۲۰۱۸ به ATH خود رسیده است . اکنون که با قیمت این توکن آشنا شدیم د ادامه مطالب می خواهیم شما را با نحوه خریداری این رمز ارز آشنا نماییم.


کیف پول های توکن Synthetix

کیف پول های توکن Synthetix
کیف پول های توکن Synthetix

 در دنیای رمز ارزها پس از اینکه شما ارز خود را خریداری نمودید نیازمند جایی هستید تا ارز مورد نظر خود را در آن ذخیره نمایید . در واقع کیف پول های ارز دیجیتال این امکان را به شما می دهند تا بتوانید ارز مورد نظر خود را ذخیره نمایید . کیف پول ها در دو نوع سخت افزاری و نرم افزاری وجو دارند که می توانید با نصب نرم افزار یا خریداری کیف پول سخت افزاری اقدام به ذخیره سازی ارز خود کنید . در این قسمت از مقاله ما تعدادی از کیف پول ها که از توکن سینتتیکس پشتیبانی می کنند و شما می توانید این توکن را در آن ذخیره نمایید آورده ایم .

معرفی کیف پول های توکن snx سینتتیکس :

۱.کیف پول لجر ( Ledger ) : این کیف پول از جمله کیف پول های سخت افزاری است که بهترین مکان برای ذخیره سازی توکن سینتتیکس شما به شمار می رود . این کیف پول در دو مدل Ledger Nano X و Ledger Nano S موجود می باشد .

۲.کیف پول ترزور ( Trezor ) : یکی دیگر از کیف پول های سخت افزاری به شمار می رود . دو مدل Trezor T و Trezor One از مدل های این کیف پول سخت افزاری هستند .

۳.کیف پول تراست ( Trust ) : یکی از محبوب ترین کیف پول ها در میان سرمایه گذاران به شمار می رود و یک مکان عالی برای ذخیره سازی توکن سینتتیکس است . از جمله کیف پول هایی می باشد که مورد حمایت بایننس قرار گرفته است .

۴.کیف پول اتمیک(  Atomic )  : توکن سینتتیکس می تواند در این کیف پول ذخیره سازی شود و این کیف پول یک کیف پول نرم افزاری است که قابلیت راه اندازی آن در دو سیستم عامل اندروید و ios موجود است .

۵.کیف پول MyEther : این کیف پول از تمامی توکن های ERC-20 پشتیبانی می کند و یکی از کیف پول های معتبر برای این توکن به شمار می رود .

پس از انتخاب کیف پول مورد نظر می خواهیم به دنبال این موضوع برویم که به هنگام فروش این توکن چه عملکردی را باید انجام دهیم.


چگونه ارز snx یا synthetix را خریداری نماییم؟

چگونه Synthetix را خریداری نماییم ؟
چگونه Synthetix را خریداری نماییم ؟

برای خرید ارزهای دیجیتال در ابتدا شما باید به صرافی ها مراجعه کنید . همانطور که می دانید هر کدام از صرافی های ارز دیجیتال از یک سری رمز ارز پشتیبانی می کنند که شما با انتخاب معتبرترین صرافی می توانید اقدام به خرید و فروش ارز خود نمایید . برای اینکه بتوانید ارز خود را با کارمزد کمتر خریداری نمایید ، پیشنهاد ما به شما این است که از صرافی خارجی استفاده کنید . در واقع می توان گفت صرافی های خارجی کارمزد کمتری نسبت به صرافی های داخلی دریافت می کنند .

به دلیل تحریمات موجود در کشور ایران ممکن است شما نتوانید ارز خود را مستقیما خریداری نمایید ، شما می توانید در ابتدا یکی از استیبل کوین ها را خریداری نموده و سپس آن را به ارز مورد نظر خود تبدیل نمایید .

کدام صرافی از ارز snx  پشتیبانی می کند؟

۱.صرافی بایننس ( Binance ) : در حال حاضر از جمله بزرگترین صرافی های ارز دیجیتال جهان به شمار می رود که در میان کاربران از محبوبیت بالایی برخوردار است . این صرافی از ارزهای دیجیتال همچون بیت کوین ، اتریوم ، XRP ، لایت کوین و … پشتیبانی می کند .

۲.صرافی هیوبی گلوبال ( Huobi Global ) : این صرافی ، یک صرافی ارز دیجیتال سنگاپوری است که از بیش از ۱۰۰ ارز پشیبانی می کند . این صرافی از ارزهایی همچون بیت کوین ، اتریوم ، ایاس ، لایت کوین و … پشتیبانی می کند .

۳.صرافی کوین بیس پرو ( Coinbase Pro ) : یکی دیگر از صرافی ها در حوزه ی ارزهای دیجیتال به شمار می رود که می توانید در این صرافی به انجام معاملات بپردازید . از دیگر ارزهای دیجیتال پشتیبان شده توسط این صرافی می توان بیت کوین ، اتریوم ، گراف، زیرو ایکس و … را نام برد.

۴.صرافی اوککس  ( OKEx ) : این صرافی قابلیت انجام معاملات ارزهای دیجیتال را برای شما فراهم می کند . این صرافی نیز از طیف گسترده ای از رمز ارزها همچون بیت کوین ، اتریوم ، لایت کوین ، گراف و… پشتیبانی می کند .

شما می توانید لیست کاملی از صرافی هایی که از این رمز ارز پشتیبانی می کنند در سایت CoinMarketCap  جستجو کنید . پس از اینکه شما با نحوه خریداری این رمز ارز آشنا شدید ، می خواهیم اطلاعاتی در ارتباط با نحوه ذخیره سازی این رمز ارز در اختیار شما قرار دهیم .


چگونه  ارز Synthetix را به فروش برسانیم؟

چگونه  Synthetix را به فروش برسانیم ؟
چگونه  Synthetix را بفروشیم

برای فروش این ارز ، همانطور که در قسمت خرید آن گفتیم باید به صرافی ها مراجعه کنید . شما می توانید پس از احراز هویت در آن صرافی ارز مورد نظر خود را انتخاب نمایید . در ابتدا باید صرافی که از ارز شما پشتیبانی می کند انتخاب نمایید . برای انتخاب یک صرافی معتبر در ابتدا شما باید به حجم معاملات روزانه آن صرافی نگاهی بیاندازید . در واقع صرافی معتبر است که حجم معاملات انجام گرفته در آن بسیار بالا باشد . پس از اینکه صرافی معتبر و مورد اطمینان خود را یافتید ، می توانید اقدام به فروش رمز ارز خود کنید.


آینده قیمت توکن Synthetix

آینده قیمت توکن Synthetix
آینده قیمت توکن Synthetix

برای اینکه بتوانیم قیمت این رمز ارز را در سالهای آینده پیش بینی کنیم در ابتدا بیایید نگاهی به قیمت این ارز در سال ۲۰۲۰ بیاندازیم . در واقع شما برای پیش بینی قیمت رمز ارزها نیازمند آن هستید تا قیمت ان رمز ارز از گذشته تا کنون را بررسی نمایید .

در ابتدای سال ۲۰۲۰ و در ماه ژانویه قیمت این رمز ارز برابر ۱.۲۰ دلار بوده است . در اواسط ماه مارس با سقوط بازار ارزهای دیجیتال و ارزهای اصلی ، افت زیادی در ارزش خود داشته است . پس از اینکه توجه بازار را به خود جلب کرد ، این رمز ارز در ادامه سال و در پایان آگوست با قیمت ۷.۱۰دلار به فروش رسید .

بعد از آن SNX نتوانست مقاومت کند و قیمت ها دوباره شروع به کاهش کرد . این ارز تا ماه نوامبر به طرز حیرت انگیزی به ۲.۵۱ دلار سقوط کرد و پس از آن بهبود یافت . این رمز ارز با پس گرفتن سطح مقاومت قبلی سال ۲۰۲۰ را با قیمت ۷.۴۲ دلار به پایان رساند .

در این قسمت می خواهیم به سراغ قیمت این رمز ارز در سال ۲۰۲۱ برویم و ببینیم این ارز اخیرا با نوسانات قیمت روبرو بوده است یا خیر . با توجه به یک صعود ، معاملات SNX در ابتدای ژانویه با قیمت ۸.۴۳ دلار از سر گرفته شد . بعدا قیمت این رمز ارز شروع به افزاییش کرد . اگر با برخی مشارکت ها و پیشرفت ها روبرو شد ، ممکن است این رمز ارز اوج جدیدی بگیرد . اگر بازاریابان روی سرمایه گذاری متمرکز شوند ، می تواند افزاییش یابد .. اگر نتواند به کاربران دسترسی پیدا کند ، ممکن است در حدود ۵.۵ دلار سقوط کند . در پایان سال ۲۰۲۱ ممکن است  سیینتتیکس ۹۰ دلار ارزیابی شود .

خوب در ادامه می خواهیم ببنیم چه اتفاقاتی قرار است برای قیمت این رمز ارز در ساتل ۲۰۲۲ بیافتد . این ارز ممکن است سال ۲۰۲۲ را با قیمت ۹۲ دلار آغاز کند . پیش بینی می شود در صورت تمرکز جامعه بر گسترش پایگاه کاربر و ارتقا پلتفرم قیمت این ارز افزایش ییابد . اگر نتواند رضایت کاربران و سرمایه گذاران را به خود جلب کند ، ممکن به ۴۵ دلار سقوط کند . تا پایان سال ۲۰۲۲ ممکن است این ارز دیجیتال با ۱۹۰ دلار معامله شود .

حال می خواهیم بدانیم که قیمت این رمز ارز در طول ۵ سال چه تغییراتی خواهد کرد . در عرض ۵ سال ،  Synthetix ممکن است به عنوان بالاترین رمز ارز در جهان شناخته شود . برخی از تحولات و مشارکت های داخلی ممکن است منجر به رشد این رمز ارز شود . پیش بینی می شود اگر هریک از افراد تاثیرگذار در شبکه های اجتماعی نگاهی مثبت به این رمز ارز داشته باشند ، این توکن با افزایش قیمت روبرو خواهد بود . اگر این توکن نتواند پروتکل خود را گسترش دهد ، ممکن است تا ۶۵ دلار کاهش یابد . و همچنین این امکان وجود دارد تا پایان ۵ سال ۳۶۰ دلار معامله شود .


کلام آخر توکن سینتتیکس Synthetix

همانطور که در این مقاله گفتیم ارز دیجیتال سینتتیکس ( Synthetix ) یک پروتکل غیر متمرکز برای صدور دارایی های ترکیبی است . این پروتکل از دو توکن برای وثیقه گذاری استفاده می کند . یکی از این توکن ها سینتتیکس که توکن اصلی شبکه می باشد و دیگری سینت ها ( Synths ) یا دارایی های سینتتیکس می باشند . برای خرید و فروش این رمز ارز باید شما به صرافی هایی که از این رمز ارز پشتیبانی می کنند مراجعه کنید . صرافی های معتبر بسیاری در سر تا سر جهان وجود دارند که از این رمز ارز پشتیبانی می کنند.

ممنون از اینکه تا پایان “ توکن سینتتیکس Synthetix ” همراه ما بودید.

منبع : زوم ارز

از اخبار روز اطلاع داری؟
از اخبار روز اطلاع داری؟

آخرین اخبار فاندامنتال ارز دیجیتال

[vc_column][vc_basic_grid post_type=”post” max_items=”6″ item=”55693″ grid_id=”vc_gid:1645702444863-21150734-cadd-6″ taxonomies=”663″][/vc_column]

 

تیم محتوا
تیم محتوا
جمالی هستم و دارای 3 سال تجربه در بازار رمز ارزها می باشم. دانش آموخته رشته مهندسی کامپیوتر از دانشگاه تهران جنوب و در زمینه تدریس زبان و مترجمی بسیار فعالیت نموده ام. علاقه مند به حوزه موسیقی می باشم و در تلاشم تا در ارتباط با ارزهای دیجیتال دانش خود را گسترش دهم.

2 دیدگاه دربارهٔ «ارز سینتتیکس SNX چیست؟;

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده