آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ارز وان ONE چیست؟ | آینده ارز وان

ارز وان ONE چیست؟

ارز دیجیتال one  چیست؟ ، در این مقاله قصد داریم تا به معرفی یکی از رمزارزهایی بپردازیم که اکنون و در زمان نگارش این مقاله در رتبه ۸۱ بازار رمزارزها قرار دارد. هارمونی Harmony یک بستر بلاکچین است که برای ایجاد و استفاده از برنامه های غیرمتمرکز یا همان DApp ها طراحی شده است. این بستر بلاکچین توکن خود را با نام وان ONE ارائه داده است. تاریخچه بنیانگذاری هارمونی مربوط به سال ۲۰۱۷ می باشد و بنیانگذاری آن توسط افرادی صورت گرفته است که می توانید در ادامه مطالب با آنها آشنا شوید. همچنین شما می توانید در این مقاله با نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال وان ONE آشنا شوید و در انتها کیف پول های ارز وان one را به شما معرفی خواهیم کرد. در صورتی که قصد بررسی تحلیل این رمز ارز دارید، به صفحه تحلیل ارز دیجیتال وان ONE در سایت زوم ارز مراجعه کنید.

ارز دیجیتال وان ONE چیست؟

رمز ارز وان ONE چیست؟
رمز ارز وان ONE چیست؟

پلتفرم هارمونی از توکن وان ONE استفاده می کند که به کاربران این امکان را می دهد در اکوسیستم شرکت کنند و به عنوان مکانیزم پرداخت برای اقدامات مختلف عمل می کند. با استفاده از بلاکچین هارمونی، توسعه دهندگان و مشاغل قادر به ایجاد همسویی در اهداف و مشوق های سهامداران مختلف هستند.

به طور کلی توکن وان ONE در پلتفرم هارمونی برای برقراری سه عملکرد زیر در پروتکل طراحی شده است:

۱.توکن وان ONE به عنوان مدل اجماع EPoS استفاده می شود و به دارندگان سهام اجازه می دهد تا پاداش بلوک و کارمزدهای معامله را بدست آورند.

۲.توکن وان ONE برای کارمزدهای معاملات، کارمزدهای GAS و کارمزدهای ذخیره سازی پرداخت می شود.

۳.این توکن یعنی توکن وان ONE در حاکمیت پروتکل با استفاده از دادن حق رای به دارندگان توکن مورد استفاده قرار می گیرد.

در ژانویه ۲۰۲۰ هارمونی مهاجرت توکن وان ONE را از بلاکچین های اتریوم و بایننس به بلاکچین خود آغاز کرد. این امر برای تحقق برنامه های حاکمیت مشترک و زنجیره ای مورد نیاز بود. در صورت تمایل به مشارکت در استیکینگ، حاکمیت و یا سایر فعالیت های شبکه، کاربران باید توکن های ERC-20 و BEP-2 خود را با توکن های بومی ONE عوض کنند. هارمونی حداکثر ۱۲،۶۰۰،۰۰۰،۰۰۰ توکن دارد. از فوریه ۲۰۲۱، میزان عرضه در بازار در حدود ۹،۴۸۶،۳۲۷،۲۶۸ توکن وان است. از کل عرضه توکن های وان ONE 22.4% به فروش اولیه اختصاص داشت. ۱۲.۵% دیگر برای فروش Launchpad اختصاص داده شد. تیم بنیانگذار و توسعه دهندگان هارمونی ۱۶.۹% از کل عرضه را دریافت کردند. حدود ۲۶.۴ درصد از توکن های ONE به توسعه پروتکل اختصاص داشت.


هارمونی Harmony چیست؟

هارمونی Harmony چیست؟
هارمونی Harmony چیست؟

همانطور که در مقدمه این مقاله گفته شد، هارمونی پلتفرم ارائه دهنده توکن وان ONE است. این پلتفرم بلاکچینی غیرمتمرکز برای افزایش مقیاس پذیری و تمرکززدایی می باشد. شکل گیری پلتفرم هارمونی به منظور ایجاد بازاری برای توکن های غیر قابل تعویض NFT و توکن های قابل تعویض با هدف تمرکززدایی در مقیاس شکل گرفته است. طبق وب سایت پروژه، انتظار می رود هارمونی قراردادهای متقابل و زیر ساخت های بین زنجیره ای را تا پایان سال ۲۰۲۱ معرفی کند.

به عبارت دیگر هارمونی Harmony یکی از جدیدترین پروژه هایی است که سعی در حل مقیاس پذیری بلاکچین دارد. هارمونی با استفاده از یک رویکرد، در حال توسعه بلاکچین خود است که نه تنها مقیاس پذیر است بلکه قابل اطمینان نیز می باشد و بسیار کارآمد است. در عمل هارمونی بازارهایی را برای استفاده از توکن های قابل تعویض و غیرقابل تعویض ایجاد می کند. هارمونی بعد از راه اندازی شبکه اصلی خود در ژوئن ۲۰۱۹، رشد بسیار خوبی داشته است و از ژوئن ۲۰۲۰ بیش از ۱۰۰۰ نود وجود دارد که به تمرکززدایی شبکه کمک می کنند.

برای دستیابی به اهداف مقیاس پذیری، هارمونی کل مجموعه فناوری را از ابتدا با تمرکز بر بهینه سازی ساخته است. آنها تعدادی از نوآوری های مهم را در پروتکل اجماع، سیستم های داخلی و مهندسی شبکه خود ایجاد کرده اند. با اجرای این نوآوری ها، هارمونی بستری را برای برنامه های غیرمتمرکز DApp فراهم می کند که در بلاکچین های دیگر امکان پذیر نیست.

با توجه به مطالبی که در این قسمت از مقاله گفته شد، وان ONE توکن پلتفرم هارمونی است که در ادامه مطالب با آن به طور کامل آشنا خواهید شد.


بررسی تاریخچه و بنیانگذاران هارمونی Harmony

بررسی تاریخچه و بنیانگذاران هارمونی Harmony
بررسی تاریخچه و بنیانگذاران هارمونی Harmony

از جمله بنیانگذاران هارمونی، Stephan Tse می باشد که مدیرعامل شرکت هارمونی نیز هست. وی دکترای خود را از دانشگاه Pennsylvania دریافت کرده است و متخصص در پروتکل های رمزنگاری می باشد. دکتر تسه در حالی که تحصیلات خود را به پایان می رساند، یک کارآموز در مایکروسافت بود.

در سال ۲۰۰۶ او به عنوان مهندس ارشد در گوگل کار کرد و چهار سال را در این شرکت فعالیت می کرد. در سال ۲۰۱۱ او Spotsetter را تاسیس کرد، که یک موتور جستجوی موفق بود که بعدا اپل آن را خریداری کرد. در سال ۲۰۱۴، دکتر تسه مهندس اصلی اپل شد. وی هارمونی را در سال ۲۰۱۷ تاسیس کرد. تیم موسس هارمونی متشکل از ۱۲ نفر است که هفت نفر از آنها کارمندان سابق گوگل، اپل، مایکروسافت و آمازون هستند.


عملکرد هارمونی  Harmony چگونه است؟

عملکرد هارمونی  Harmony چگونه است؟

در این قسمت از مقاله به بررسی عملکرد پروتکل شاردینگ در پلتفرم هارمونی خواهیم پرداخت. اگر بخواهیم شما را با مفهوم شاردینگ آشنا کنیم می توان گفت شاردینگ از جمله روش هایی می باشد که برای افزایش سرعت تراکنش در بلاکچین ها مورد استفاده قرار می گیرد. شاید اولین چیزی که با شنیدن نام شاردینگ در ذهن شما مجسم شود، نام ارز دیجیتال زیلیکا Ziliqa باشد که یکی از معروف ترین رمزارزهایی است که از پروتکل شاردینگ استفاده می نماید.

پلتفرم هارمونی از یک روش در سیستم خود به نام دیپ شاردینگ Deep Sharding استفاده می کند که استفاده از این روش برای پلتفرم هارمونی مزایای زیر را به همراه دارد.

 1. استفاده از این روش باعث می شود که شاردینگ هم در تراکنش ها و هم در لایه های اجماع انجام شود.
 2. استفاده از این روش عملکرد سیستم را بهبود می بخشد.
 3. در این روش می توان نودهای دیگر که در تراکنش وظیفه ای را برعهده دارند و نقشی را ایفا می کنند شناسایی کرد.
 4. یکی دیگر از مزایایی که استفاده از این روش دارد این است که دیگر نیازی به ذخیره کامل بلاکچین توسط کل نودها نیست و این موضوع باعث می شود که نودهای کوچکتر که دارای ظرفیت کمتری می باشند بتوانند به عنوان عضوی از شبکه به فعالیت بپردازند.

معرفی ویژگی های هارمونی Harmony

معرفی ویژگی های هارمونی Harmony
معرفی ویژگی های هارمونی Harmony

شبکه اصلی هارمونی با تمرکز بر سرعت پردازش و اعتبارسنجی، انقلابی در ایجاد بلوک برپا می کند. با معرفی فرآیند شاردینگ، این پلتفرم بار اعتبارسنجی نود را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. به طور کلی از جمله ویژگی هایی که این پلتفرم دارا می باشد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. یکی از ویژگی هایی که هارمونی داراست می توان به ظهور اقتصادهای غیرمتمرکز و مطمئن اشاره کرد.
 2. از دیگر ویژگی ها غیرمتمرکزسازی و مقیاس پذیری با هدف حفظ امنیت است.
 3. به علاوه این پلتفرم زیر ساخت open source را برای داده های جهان ارائه می دهد.

هارمونی Harmony چه اهدافی را دارا می باشد؟

هارمونی Harmony چه اهدافی را دارا می باشد؟
هارمونی Harmony چه اهدافی را دارا می باشد؟

یکی از اهدافی که پلتفرم هارمونی بسیار بر روی ان تمرکز دارد افزایش مقیاس پذیری و تمرکززدایی است. در واقع تیم بنیانگذاری هارمونی قصد دارد تا پلتفرمی را ارائه دهد که در این زمینه نسبت به پلتفرم های دیگر بهتر باشد. از دیگر اهدافی که پلتفرم هارمونی دارا می باشد می توان به از بین بردن محدودیت ها برای تبدیل توکن ها به یکدیگر اشاره کرد. به عبارتی این هدف مربوط به مقیاس پذیری است و پلتفرم هارمونی سعی کرده است با ارائه لایه هایی برای اجماع مشکل مقیاس پذیری را حل نماید.

به علاوه هارمونی سعی بر این دارد تا تراکنش های بیشتری را نسبت به پلتفرم های دیگر ارائه دهد. در واقع تحقق این هدف می تواند پلتفرم هارمونی را نسبت به دیگر پلتفرم ها متفاوت نشان دهد.

پلتفرم هارمونی قصد دارد تا با استفاده از یک روش اجماع سرعت و مصرف انرژی را بهبود بخشد. این پلتفرم از پروتکل FBFT استفاده می نماید که برای پردازش تراکنش ها و مقیاس پذیری مورد استفاده قرار گرفته است.


امنیت شبکه هارمونی Harmony چگونه است؟

امنیت شبکه هارمونی Harmony چگونه است؟
امنیت شبکه هارمونی Harmony چگونه است؟

هارمونی نسخه جدیدی از اجماع اثبات سهام PoS را معرفی می کند. این روش که EPoS نامیده می شود، اجازه می دهد تا همزمان از صدها اعتبار سنج استفاده شود. این روش اجماع مطابق با مفهوم شاردینگ استفاده شده در شبکه هارمونی توسعه یافته است و به امنیت شبکه کمک می کند.

برخلاف مکانیزم های اجماع اثبات کار، EPoS برای زمان پردازش سریعتر و مقیاس پذیری بهتر طراحی شده است. در حالی که PoW به نیروی الکتریکی و محاسباتی زیادی احتیاج دارد، روش های اجماع متقابل به تعداد زیادی از دارندگان ارزش که اعتبارسنج می شوند، متکی است.


بررسی روند قیمت ارز دیجیتال وان ONE

بررسی روند قیمت ارز دیجیتال وان ONE
بررسی روند قیمت ارز دیجیتال وان ONE

در تاریخ ۱۸ مِی ۲۰۲۱ یعنی در زمان نگارش این مقاله قیمت رمزارز وان ONE برابر با ۰.۱۵۹۵۳۹ دلار آمریکا است و حجم معاملات این ارز دیجیتال برابر با ۳۹۱،۳۰۰،۲۰۷ دلار می باشد. این رمزارز در شبانه روز گذشته ۱۲.۹۰% افزایش قیمت داشته است و در حال حاضر در سایت CoinMarketCap رتبه ۸۱ را به خود اختصاص داده است.

در نمودار زیر شما می توانید روند قیمت ارز دیجیتال وان ONE را از جولای ۲۰۱۹ تا اکنون مشاهده نمایید. همانطور که در نمودار مشاهده می شود ارز دیجیتال وان ONE پس از طی روند ثابت در ۲۹ مارس ۲۰۲۱ یعنی دو ماه پیش به ATH خود رسیده است.


خرید و فروش ارز دیجیتال وان ONE چگونه است؟

خرید و فروش ارز دیجیتال وان ONE چگونه است؟
خرید و فروش ارز دیجیتال وان ONE چگونه است؟

برای خرید و فروش ارز دیجیتال وان ONE نیاز است تا در یکی از صرافی های پشتیبان کننده این ارز دیجیتال اقدام به ثبت نام کنید و یا احراز هویت نمایید. صرافی های بسیاری در سراسر جهان هستند که از این ارز دیجیتال پشتیبانی می کنند. پیشنهاد ما به شما کاربران عزیز این است تا از صرافی های آنلاین خارجی استفاده نموده زیرا این صرافی ها نسبت به صرافی های داخلی کارمزد کمتری دریافت می کنند.

از جمله صرافی های معتبر برای خرید و فروش ارز دیجیتال وان ONE می توان به Binance، Huobi Global، MXC.COM، KuCoin و HitBTC اشاره کرد که می توانید لیست کاملی از صرافی های پشتیبان کننده ارز دیجیتال ONE را در سایت CoinMarketCap مشاهده نمایید.

لازم به ذکر است که در نظر گرفتن نکات زیر برای کاربران مهم می باشد:

 1. کاربران ایرانی قادر نخواهند بود که این رمزارز را به صورت مستقیم خریداری نموده، به همین دلیل در ابتدا می توانند با خرید یکی از استیبل کوین ها آن را به ارز دیجیتال ONE تبدیل کنند.
 2. قبل از خرید و فروش در صرافی های خارجی نیاز است تا با نحوه ثبت نام و انجام معاملات در صرافی ها آشنا شوید.

کیف پول های پشتیبان کننده ارز دیجیتال وان ONE

کیف پول های پشتیبان کننده ارز دیجیتال وان ONE
کیف پول های پشتیبان کننده ارز دیجیتال وان ONE

شاید پس از خرید ارز دیجیتال وان ONE برای شما سوال پیش بیاید که این رمز ارز را در چه کیف پول هایی می توان ذخیره نمود؟ و یا اینکه در کدام یک از کیف پول های سخت افزاری و یا نرم افزاری قابلیت ذخیره سازی دارد؟ در این قسمت از مقاله ما به شما کیف پول هایی را معرفی خواهیم کرد که می توانید با استفاده از آن ارز دیجیتال ONE را ذخیره نمایید. در واقع در این بخش از مقاله شما می توانید با کیف پول های سخت افزاری و نرم افزاری که قابلیت ذخیره سازی ارز دیجیتال وان ONE را دارند، آشنا شوید.

 1. کیف پول سخت افزاری لجر Ledger
 2. کیف پول نرم افزاری Math
 3. کیف پول موبایلی تراست Trust

آیا ارز دیجیتال وان ONE استخراج می شود؟

آیا ارز دیجیتال وان ONE استخراج می شود؟
آیا ارز دیجیتال وان ONE استخراج می شود؟

در حال حاضر و در دنیای رمزارزها شما می توانید ارزهای دیجیتال مختلفی را مشاهده نمایید که قابلیت استخراج دارند. رمزارزهایی همچون بیت کوین، اتریم، لایت کوین، زی کش و … از جمله رمزارزهایی می باشند که استخراج می شوند و الگوریتم مورد استفاده آنها الگوریتم اثبات کار PoW است.

به طور کلی رمزارزهای مبتنی بر الگوریتم اثبات کار قابل استخراج هستند و ارز دیجیتال وان ONE که توکن ارائه شده پلتفرم هارمونی است، قابلیت استخراج ندارد. این رمزارز در ساختار خود از نوعی از الگوریتم اثبات سهام به نام EPoS استفاده می نماید، که قدرت استخراج را از این رمزارز سلب می نماید.


آینده ارز دیجیتال وان ONE چگونه است؟

آینده ارز دیجیتال وان ONE چگونه است؟
آینده ارز دیجیتال وان ONE چگونه است؟

با توجه به اینکه هارمونی Harmony پلتفرم توکن وان ONE است در این قسمت از مقاله می خواهیم بدانیم چه آینده ای در انتظار این رمزارز و پلتفرم آن می باشد. زمانی که هارمونی وارد بازار رمزارزها شد، مورد استقبال افراد زیادی قرار نگرفت. شاید دلیل این استقبال کم در ان زمان ناشناس بودن هارمونی برای سرمایه گذاران بود. این استقبال کم از طرف سرمایه گذاران باعث شد تا این ارز دیجیتال افزایش قیمت چندانی نداشته باشد.

بعدها پلتفرم هارمونی توانست به دلیل اینکه مبتنی بر بلاکچین است رشد چشمگیری داشته باشد و مورد توجه بسیاری از افراد قرار گیرد. استفاده از این پلتفرم در صنعت های مختلف می تواند یکی از علت ها برای رشد این ارز دیجیتال در آینده باشد.


اینفوگرافیک ارز دیجیتال وان ONE

اینفوگرافیک ارز دیجیتال وان ONE
اینفوگرافیک ارز دیجیتال وان ONE

کلام آخر ارز دیجیتال وان ONE

در این مقاله سعی بر این داشتیم تا به معرفی کامل پلتفرم هارمونی Harmony و توکن آن وان ONE بپردازیم. هارمونی Harmony یکی از پلتفرم هایی است که برای افزایش مقیاس پذیری و تمرکززدایی بنا شده است.

پلتفرم هارمونی از یک پروتکل دیپ شاردینگ در ساختار خود استفاده می نماید که استفاده از این پروتکل باعث بهبود عملکرد آن شده است. شما می توانید با خواندن این مقاله اطلاعات کافی در ارتباط با ویژگی ها و اهداف این پروتکل به دست اورید. همچنین می توانید با نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال وان ONE به طور کامل آشنا شوید. امید است که توانسته باشیم اطلاعات جامع و کاملی در ارتباط با این ارز دیجیتال به شما ارائه دهیم.

ممنون از اینکه تا پایان ”ارز وان one” همراه ما بودید.


بیشتر بخوانید:

تیم محتوا
تیم محتوا
جمالی هستم و دارای 3 سال تجربه در بازار رمز ارزها می باشم. دانش آموخته رشته مهندسی کامپیوتر از دانشگاه تهران جنوب و در زمینه تدریس زبان و مترجمی بسیار فعالیت نموده ام. علاقه مند به حوزه موسیقی می باشم و در تلاشم تا در ارتباط با ارزهای دیجیتال دانش خود را گسترش دهم.

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
7 نظرات خود را ثبت نمایید
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
محمد
2 سال قبل

ارز eps هم فوق العاده است

مهسا
2 سال قبل

بهترین شبکه جهت جابجایی ارز one که کارمزد کمتری داشته باشد کدام شبکه بلاکچین است

مهزیار
2 سال قبل

ارز one بسیار عالیت جهت سرمایه گذاری ممنون از مقاله بسیار مفید و کاربردی شما

فهیمه
2 سال قبل

چه کیف پولهایی از ارز one پشتیبانی می کنند؟

جواد
2 سال قبل

لطفا یه بررسی بین صرافی های که خودشان ارز دیجیتال دارند داشته باشید بهترین آنها را مشخص کنید یا مرتبه بندی آنها را انجام دهید؟

علیرضا
2 سال قبل

در صورت امکان تحلیل های ناهانه ارز one را در سایت خود قرار دهید

ثمین
2 سال قبل

از کدام صرافی ایرانی میتوانم ارز وان را خریداری کنم

معرفی صرافی های برتر خارجی

آخرین مقالات منتشر شده