آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

چگونه یک دادگاه استیناف در مورد یک دعوای کلاسی مشتاق علیه بایننس رای داد؟

چگونه یک دادگاه استیناف در مورد یک دعوای کلاسی مشتاق علیه بایننس رای داد؟

به گزارش زوم ارز، یک دادگاه استیناف فدرال هفته گذشته حکم داد که بایننس باید با یک دعوای دسته جمعی از سوی گروهی از سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال مستقر در ایالات متحده روبرو شود که ادعا می‌کنند صرافی به آن‌ها اجازه خرید و تجارت اوراق بهادار ثبت نشده را داده است، در قالب ارزهای دیجیتال خاص. این حکم تعیین نمی‌کند که آیا توکن‌ها واقعاً اوراق بهادار هستند یا نه، اما با این وجود در موارد گسترده تر اوراق بهادار مهم است.

حکم دادگاه تجدیدنظر

روایت

یک دادگاه تجدیدنظر یک دعوای دسته جمعی فرضی که توسط گروهی از سرمایه‌گذاران رمزارز علیه بایننس تنظیم شده بود، احیا کرد و حکم داد که یک قاضی منطقه در رد پرونده به عنوان پرونده در حوزه قضایی اشتباه و پس از قانون، اشتباه کرده است. محدودیت‌ها منقضی شده بودند.

چرا مهم است

بایننس چند سالی را صرف این ادعا کرد که مقر اصلی آن در جایی نیست، استدلالی که قضات دادگاه تجدیدنظر قانع کننده ندانستند. قضات تصمیم گرفتند که قوانین اوراق بهادار داخلی همچنان در مورد معاملات در صرافی‌های مستقر در خارج از ایالات متحده اعمال می‌شود که پیامدهای گسترده‌ای خواهد داشت (به عنوان مثال: شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده علیه بورس). همچنین شایان ذکر است که این یک حکم دادگاه تجدیدنظر است که به آن اهمیت بیشتری (به عنوان سابقه) نسبت به یک حکم دادگاه منطقه می‌دهد.

در حال شکستن آن

هفته گذشته، یک دادگاه تجدیدنظر حکم داد که یک صرافی رمزنگاری، حتی اگر بگوید در ایالات متحده مستقر نیست، ممکن است همچنان مشمول قوانین ایالات متحده باشد در صورتی که ارتباط کافی با ایالات متحده وجود داشته باشد. شکایت دسته جمعی علیه صرافی جهانی بایننس تنظیم شده است.

این روابط به اندازه کافی تاثیرگذار بود تا سه قاضی به این نتیجه برسند که یک گروه از سرمایه‌گذاران رمزارز دارای مبنای قناعت به اندازه کافی برای ارایه ادعای حقوقی علیه یک صرافی می‌باشند. این حکم دو بعد اساسی داشت؛ یکی مربوط به به‌موقعیت و دیگری مربوط به فراسرزمینی است.

قضایای پیران لووول، دنی چین، و الیسون جی‌ناتان از یک تاریخ دیگر دادگاه، موریسون علیه بانک ملی استرالیا، برای این حکم بهره بردند تا بر اهمیت مکان‌های معامله، پرداخت، و هزینه‌ها برای کاربران تاکید نمایند. آن‌ها شرایط خدمات را پذیرفتند، مورد شکایت در این دعوا، که در ایالت‌های مختلف ایالات متحده قرار دارد.

قضات اظهار کردند: “از یک سو، شاکیان به اندازه کافی مدعی شده‌اند که ادعاهایشان مرتبط به معاملات داخلی هستند، زیرا در ایالات متحده اجرا می‌شوند و بنابراین تابع قوانین مالی ما می‌باشند.” از سوی دیگر، ادعاهای فدرال شاکیان مربوط به معاملاتی است که در سال قبل از ارجاع دعوای قضایی اتفاق افتاده‌اند، به طور قابل قبول باور دارند، زیرا دعاوی فدرال نیازمند تراکنش کامل هستند و بنابراین نمی‌توانند قبل از انجام معاملات جمع‌آوری شوند. نتیجه‌گیری اولیه دادگاه منطقه آشکار می‌سازد که ارتباط کافی بین ادعاهای شاکیان و ایالاتی که قوانین آنها بر ادعاهای اعضای گروه ناظر فرضی حاکم است، موجود نیست.

قضات نشان دادند که نداشتن صلاحیت قضایی خارجی برای شاکیان به این نکته پی برد که پرونده آنها تقویت شد. قضات نوشتند که همین دلایل از نقش ادعاهای قانون جهانی پشتیبانی می‌کنند.

در حکم آمده است: “در این مرحله اولیه دعوی، شاکیان به طور قابل قبول اظهار کردند که تطابق در ایالات متحده رقم خورده است.”متن بازنویسی شده:

این صرافی غیرمتمرکز و از این رو دادگاه‌های ایالات متحده صلاحیتی در این مورد ندارند، اما داوران مخالف بودند. آنها بر این باور بودند که شاکیان هم ادعاهای قابل قبولی دارند که سفارش‌های توکن به دلیل مکان سرورهای Binance در ایالات متحده انجام شده است.

حکمی که صادر شده است، می‌گوید: “ما به این نتیجه رسیدیم که شکایت به طور قابل قبولی ادعا می‌کند که تطابق بر روی “زیرساختی که بایننس برای کارکرد تبادل خود به آن متکی است” رخ داده است – در این مورد، سرورهای خدمات وب آمازون در کالیفرنیا.

قضات همچنین تصمیم گرفتند که شاکیان به طور قابل قبولی ادعا کرده اند که شکایت خود را در چارچوب قوانین محدودیت ثبت کرده اند، و تا زمانی که واقعا نشانه‌های مورد نظر را خریداری ننموده باشند، شکایت آغاز نشده است.

وکلای SEC قبلاً حکمی را به عنوان مرجع تکمیلی در پرونده خود تنظیم کردند تا استدلال‌هایی که Binance و بنیان‌گذار چانگ پنگ ژائو برای حمایت از درخواست اخراج خود ارائه کرده اند، رد شود.

بایننس و ژائو به رد دعوای دسته جمعی اوراق بهادار خصوصی علیه خود، اندرسون علیه بایننس، توسط دادگاه منطقه‌ای در حمایت از استدلال‌های اخراج خود اشاره کردند.

این هفته، وکلای مدافع Crypto Open Patent Alliance مراحل پایانی پرونده خود علیه کریگ رایت را آغاز کردند.

جمعه، وزارت دادگستری گزارشات خود را درباره حکم سام بنکمن-فرید ارائه خواهد کرد.

منبع: coindesk.com

تیم خبری
تیم خبری
من محمد هستم. و حدود 3 سال است که در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم، بنده مترجمی خوندم. و ترجیح میدم تایم زیادی از روز را به مطالعه مقالات و اخبار ارز های دیجیتال بپردازم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده