آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

هند اسناد مربوط به بلاک چین را میزبانی می کند

هند، مخازن بلاکچین را خدمات می دهد!

به گزارش زوم ارز، هند اعلام کرده است که فناوری بلوک چین را تایید می کند. این کشور در حال حاضر اسناد نه سازمان فدرال و دولتی استانی را در زنجیره بلوکی نگهداری می کند.

وب سایت blockchain.gov.in که تحت نظارت مرکز ملی اطلاعات (NIC) است، ۱۹ بخش از جمله دادگاه عالی را به اشتراک گذاشته است.

این اسناد از شش دولت استانی و سه بخش دولتی فدرال – CBSE، وزارت امور مصرف کننده، و وزارت دادگستری – در بر می گیرد.

این وب سایت اسناد متنوعی را لیست می کند، شامل گواهی های آموزشی، سوابق زمین، و زنجیره تدارکات دارو که در زنجیره بلوکی ثبت شده اند. از تاریخ ۹ مارس، CBSE یکی از بزرگترین اسناد را در زنجیره بلوکی قرار داده است – ۱,۷۱,۲۴,۶۷۲- در حالی که یک گزارش از دیوان عالی نشان می دهد که ۴۳ سند در اختیار آن قرار دارد.

چندین دولت استانی همچنین گواهی های ثبت املاک و حتی شکایات پلیس را در زنجیره بلوکی ثبت کرده اند تا از تقلب و تغییر آسیب های اسناد جلوگیری شود. این یک تغییر چشمگیر در بزرگترین دموکراسی جهان است که تا کنون برای امور اداری و نگهداری سوابق از اسناد سنتی استفاده می کرد.

به گزارش Deloitte، اعمال بلوک چین می تواند کارایی پردازش تراکنش ها را بهبود بخشد و به طور محدود از کلاهبرداری جلوگیری کند.

استراتژی ملی

هند در دسامبر ۲۰۲۱ “استراتژی ملی برای بلوک چین” را منتشر کرده و بیان کرده است چگونه قصد دارد از فواید این فناوری جدید استفاده نماید.

شرکت پرداخت ملی هند (NPCI)، یک سازمان چتری برای پرداخت های خرده فروشی و سیستم های تسویه حساب، تازه به توافقی با مؤسسه علوم هند رسیده است.(IISc) به همراه بنگلور، منعقد کرده‌اند برای انجام تحقیقات مشترک در حوزه بلاک چین و هوش مصنوعی. ویشال کانوتی، مدیر ارشد فناوری NPCI، اظهار داشت: “همانطور که کشور ما در مسیر پردازش دیجیتال حرکت می‌کند، ما توانایی بزرگی برای تحقیقات در زمینه فناوری‌های پیشرفته مانند بلاک چین و هوش مصنوعی را برای بهبود بیشتر چشم انداز پرداخت می‌بینیم.”

هرچند هند به یک ایستاگه محتاطانه نسبت به تجارت ارزهای دیجیتال روی آورده است، اما Shaktikanta Das، رئیس بانک مرکزی هند (RBI)، هفته گذشته اعلام کرد که بانک مرکزی هیچ مشکلی با بلاک چین ندارد.

“ما بهره می‌بریم از خود فناوری بلاک چین برای پیاده‌سازی ارز دیجیتال بانک مرکزی خود. بنابراین، این فناوری زیربنایی یک مسئله متفاوت است که باید با رشد و توسعه مواجه شود.”

همچنین، Nirmala Sitharaman، وزیر دارایی، اظهار داشت که در سال‌های آینده استفاده از فناوری بلاک چین تقریباً ۴۶ درصد افزایش خواهد یافت.

“[بلاک چین] به ما گسترده‌ای از گزینه‌ها ارائه می‌دهد. می‌توان از آن به روش‌های مختلف استفاده کرد. بنابراین، ما کاری با این فناوری نداریم.”

منبع: coingeek.com

تیم خبری
تیم خبری
من زهرا هستم. کارشناسی کامپیوتر خوندم. من حدود 4 سال است که با مارکت ارز های دیجیتال آشنا شدم. و ترجیح دادم به دنبال کردن اخبار کریپتو. همچنین عاشق نقاشی و هنر هستم

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده