آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

کمک رالی بیت‌کوین به پنجمین ماه رشد در حجم کریپتو

کمک رالی بیت‌کوین به پنجمین ماه رشد در حجم کریپتو

به گزارش زوم ارز، صعود بیت کوین در ماه فوریه به بالاترین سطح تاریخی خود منجر به افزایش چشمگیری در حجم معاملات نقطه ای در بزرگترین صرافی‌های ارزهای دیجیتال شده است. علاوه بیتیلکس (Ethereum) و بقیه ارزهای دیجیتال نیز افزایش قابل توجهی را تجربه کرده‌اند.

افزایش حجم معاملات ارزهای دیجیتال به مدت ۵ ماه، در جایگاه دومین صرافی برتر ByBit

اگرچه ماه فوریه کوتاه‌تر از معمول بود، اما رالی پیوسته بیت کوین و آزمایش بالاترین قیمت تاریخی بالای ۶۹۰۰۰ دلار، پایه‌ای محکم برای رشد شاخص‌های فعالیت معاملاتی معدود را ایجاد کرده است.

این رشد همچنین در حجم معاملات ده صرافی بزرگ نیز مشهود است که گردش مالی آنها از ۹۱۶ میلیارد دلار گزارش شده در ژانویه به نزدیک به ۹۶۰ میلیارد دلار در فوریه افزایش یافته است، تا ۵ درصد رشد حجم معاملات نسبت به ماه گذشته. این پیشرفت، پنجمین ماه‌ پیاپی رشد و بهبود قابل توجهی را نسبت به فوریه ۲۰۲۳ نشان می‌دهد و سالانه با افزایش ۲۲ درصدی از ۷۸۳ میلیارد دلار به میزان ۹۶۰ میلیارد دلار رسیده است.

نمودار صرافی ها
نمودار صرافی ها

گسترش حجم معاملاتی یا مارکت کپ تعدادی از صرافی‌های بزرگ را تحت تأثیر قرار داده است، به طور خاص افزایش حجم معاملات باعث رشد اندک حجم معاملات نزدیک به ۴۷ میلیارد دلار برای Huobi و به حدود ۹ میلیارد دلار برای Bitfinex شده است.

نمودار صرافی ها
نمودار صرافی ها

این واقعیت که در نیمه‌های ماه مارس قرار داریم و قیمت بیت‌کوین همچنان در حال آزمایش بالاترین رکوردهای تاریخی‌اش است.

مقدار ۷۰,۰۰۰ دلار، نشان دهنده این است که حجم تجارت های بزرگترین صرافی ها نیز در این ماه افزایش خواهد یافت.

به خصوص، جریان های ورودی به صندوق های جدید ETF همچنان در حال رشد است، و Grayscale تلاش می کند با تاسیس جدیدترین صندوق سرمایه گذاری خود تحت عنوان Trust بیت کوین مینی، موج جدیدی از تقاضای جدید را ایجاد کند که این صندوق امکان سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال بدون مالیات را فراهم می کند.

علاوه بر این، بازار منتظر رویداد نصف شدن بیت کوین است که در مدت یک ماه آینده قرار است رخ دهد. در گذشته، نصف شدن باعث افزایش چشمگیر قیمت بیت کوین شده است و تحلیل گران اعلام کرده اند که احتمالا به زودی به ارزش های شش رقمی دست میابد.

منبع: financemagnates.com

تیم خبری
تیم خبری
من حامد هستم و 5 سال در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم. روزانه اخبار اقتصادی و مالی و همچنین کریپتو را دنبال می کنم. فردی ماجراجو و پیگیر هستم.

دیدگاهتان را بنویسید