آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

وام‌های رمزنگاری از RWA به عنوان محرک‌های اصلی، درآمد MakerDAO را به سمت رشد هدایت می‌کنند.💹

وام‌های رمزنگاری از RWA به عنوان محرک‌های اصلی، درآمد MakerDAO را به سمت رشد هدایت می‌کنند.

به گزارش زوم ارز، با توجه به پیشرفت‌های سال گذشته در حوزه کریپتو، به نظر می‌رسد تمایل به استفاده از شرط‌های اهرمی در بازارهای دیجیتالی بهبود یافته است. یک نقطه داده مهم که در این راستا بحث شده است، ماتریس درآمد MakerDAO است. این ماتریس نشان می‌دهد که وام‌های دارای پشتوانه رمزنگاری به عنوان بزرگ‌ترین منبع درآمد برای پروتکل DeFi هستند، که این واقعیت باعث تحسین Maker شده است. در حقیقت، درآمد حاصل از این وام‌ها از خزانه دارایی در دنیای واقعی بیشتر است. این نقطه داده نشان می‌دهد که بازار اهرمی در حوزه کریپتو دارای پتانسیل و رونق است و به نظر می‌رسد شرط‌های اهرمی خوش بینانه به بازار بازگشته‌اند.

آنجا و دوباره برگشت: وام‌های بومی DeFi

براساس گزارش‌های مالی و تجزیه و تحلیل مالی کریپتو بومی، داده‌های Dune و داشبورد MakerDAO نشان می‌دهد که وام‌های DeFi-native در حال حاضر ۵۰.۱٪ از کل درآمد سالیانه ۲۴۳ میلیون دلاری پیش‌بینی شده برای MakerDAO را تشکیل می‌دهند.

مبلغ وام‌دهی با پشتوانه رمزنگاری در حال حاضر به ۲.۴ میلیارد دلار برای نیروگاه DeFi رسیده است، و پیش‌بینی می‌شود که درآمدی معادل ۱۲۲ میلیون دلار را تولید کند که این مقدار بیشتر از درآمد حاصل از خزانه دارایی در دنیای واقعی که تنها به ۱۰۷ میلیون دلار می‌رسد است.

وام‌دهی با پشتوانه رمزنگاری، که اصلی‌ترین محرک درآمد Maker است، به محیطی آشنا برای این پروتکل بازگشت کرده است. قبل از فشار RWA در سال گذشته، وام‌دهی بومی DeFi در طی دوره رشد بالای DeFi در سال ۲۰۲۱ به مبلغ ۲۰۰ میلیون دلار درآمد سالانه داشت.

با افت شاخص بازار کریپتو و رویدادهای اهرم‌زدایی مانند سقوط Terra Luna و انفجار FTX، وام‌دهی DeFi به طور قابل ملاحظه‌ای کاهش یافت. اما در حال حاضر به نظر می‌رسد که بازیکنان اصلی در حوزه DeFi مانند Maker و Aave توانسته‌اند این طوفان را پشت سر بگذارند و برخی از بازیکنان کوچک‌تر حتی مجبور به بستن سرویس‌های خود شوند.

از این زمان، وام‌های کریپتو در حال بازگشت به بازار هستند و این رشد می‌تواند نشانگر بازگشت اشتها برای شرط‌بندی بلندمدت و پرخطر بر روی قیمت ارزهای دیجیتال در آینده باشد. افزایش تقاضا برای وام‌های دارای پشتوانه رمزنگاری نیز این ادعا را تقویت می‌کند.

با این حال، آیا وام‌های کریپتو باعث نگرانی درباره احساسات صعودی هستند؟ بله، زیرا Maker استیبل کوین DAI را به عنوان وام ارائه می‌دهد و این وام‌های کریپتو که بیش از نیمی ااز درآمد کل Maker را تشکیل می‌دهند، نشان می‌دهد که احساسات صعودی در حال شکل‌گیری هستند و معامله‌گران به دنبال وام‌های بیشتری هستند تا بازدهی بالاتری در بازار صعودی کسب کنند.

کسب درآمد از RWA و وام های رمزنگاری شده توسط سازنده

بازنگری در روند بازار نشان می‌دهد که فعالان بازار انتظار دارند که فدرال رزرو ایالات متحده (Fed) نرخ‌ها را کاهش دهد. این تحول می‌تواند نشانگر تمایل به سمت دارایی‌های ریسک‌پذیر باشد و به دلایلی، ممکن است برای سرمایه‌گذاری در اسناد خزانه داری ایالات متحده جذابیت کمتری وجود داشته باشد، به خصوص زمانی که نرخ سوددهی در حوزه DeFi به دو برابر افزایش می‌یابد.

با این حال، درآمد پتانسیلی برای MakerDAO همچنان در حال رشد است و به طور مستقل از نرخ‌های بالاتر یا پایین‌تر نرخ‌های بهره ایالات متحده عمل می‌کند.

همانطور که پیشتر توسط CryptoPotato گزارش شده بود، Maker 100 میلیون دلار به عنوان ارزش سرمایه‌گذاری در دارایی‌های واقعی از طریق BlockTower Andromeda تزریق کرد. بیشترین بخش از این سرمایه‌گذاری به اوراق قرضه کوتاه مدت خزانه داری ایالات متحده اختصاص یافت.

این اقدام بخشی از طرح “Endgame” پروتکل است که توسط بنیانگذار Rune Christensen معرفی شده است. این طرح هدف دارد تا سرمایه‌گذاری بیشتری در دارایی‌های واقعی صورت گیرد و همچنین پشتوانه استیبل کوین DAI را به صورت غیرمتمرکز شده تقویت کند.


منبع: cryptopotato.com

 

تیم خبری
تیم خبری
من مریم هستم. مترجمی زبان انگلیسی خواندم. حدود 1 سال است به صورت تخصصی اخبار ارز های دیجیتال را ترجمه می کنم. دنبال کردن اخبار در حوزه رمز ارز های برام بسیار جذاب و هیجان انگیز است.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده