آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

IBIT بلک راک، جایگاه برتر حجم ETF بیت کوین را در “Newborn Nine” تثبیت می‌کند.

IBIT بلک راک، جایگاه برتر حجم ETF بیت کوین را در “Newborn Nine” تثبیت می‌کند.

به گزارش زوم ارز، ETF بیت کوین IBIT شرکت BlackRock در روز سوم تجارت خود حجم کل را حفظ کرده است و این موضوع باعث بوجود آمدن نقاشی و صدا درباره پتانسیل آن برای تبدیل شدن به بزرگترین دارنده بیت کوین شده است.

در مسابقه رقابتی بین ETF های بیت کوین که به تازگی شروع شده است و به “Newborn Nine” معروف هستند، در روز سوم، حجم کل منطبق با انتظارات صنعت بود که حدود ۵۰۰ میلیون دلار بر اساس آخرین داده‌های بازار در تاریخ ۱۶ ژانویه.

این نتایج عملکرد قوی را نشان می‌دهد که در روزهای پس از راه‌اندازی انتظار می‌رود از این وسایل سرمایه‌گذاری دیده شود.

احتکار BTC ساختمان بلک راک

طبق گفته‌های اریک بالچوناس، تحلیلگر ETF بلومبرگ، موقعیت BlackRock در حال تقویت است و این مسئله این است که آنها در چه زمانی، نه اگر، از MicroStrategy، غول فناوری، در دارایی‌های بیت کوین پیشی بگیرند.

بینش‌های بالچوناس باعث بروز گفتگوها و بحث‌ها در بین سرمایه‌گذاران شده است و بسیاری از آنها به شدت حرکات تهاجمی بلک راک در فضای ارزهای دیجیتال را مشاهده می‌کنند.

ETF BlackRock iShares با تعداد ورودی و حجم قابل‌توجه خود، در حال حاضر آماده به چالش کشیدن Grayscale Bitcoin Trust   است، که به دلیل حضور طولانی مدت در بازار و تعداد قابل‌توجهی از دارندگان، موفقیت‌های قابل توجهی را کسب کرده است.

در دو روز اول، IBIT حجم معاملات قابل‌توجهی به ارزش حدود ۴۹۷.۷ میلیون دلار ثبت کرد و نتیجه آن این بود که BlackRock تقریباً ۱۱۵۰۰ بیت کوین را برای صندوق خود جمع‌آوری کرد.

ETF FBTC شرکت Fidelity Investments نیز با جریان‌های قابل‌توجهی به ارزش ۴۲۲.۳ میلیون دلار در همان دوره، به نزدیکی IBIT پیروی کرد. همچنین، این ETF حجم معاملات خود را که در روز سوم ۱۷۰.۱ میلیون دلار بود، حفظ کرده است.

این دو ETF تا کنون بیش از ۳.۱ میلیارد دلار از کل حجم معاملات را تشکیل می‌دهند، که بیشتر آنها جریان‌های ورودی هستند.

در عین حال، دو ETF موجود یعنی GBTC و BITO ProShares با جمعیت بیش از ۴.۶۵ و ۳.۲۶ میلیارد دلار به ترتیب بیش از ۶۰ درصد از کل حجم را تشکیل می‌دهند. با وجود حجم معاملات بالا، این دو ETF عمدتاً به دلیل فروش سرمایه‌گذاران پس از بازیابی زیان سال گذشته، خروجی ثبت کرده‌اند.

پیش از معیار

موفقیت ETFهای جدید بیت کوین، به ویژه در مقایسه با راه‌اندازی ETF BITO ProShares، نشان دهنده رشد پیوسته بازاری است که به عنوان یک وسیله سرمایه‌گذاری پذیرای ارزهای دیجیتال است. BITO پیشتر به عنوان موفق‌ترین راه‌اندازی ارگانیک در تاریخ ETF شناخته شده بود و معیار بالایی برای ارائه‌های آینده قرار می‌گرفت.

تحلیل‌گران بازار پیشنهاد می‌دهند که موفقیت اولیه این نسل جدید ETFها می‌تواند نشان‌دهنده پایداری بلندمدت آنها باشد. علیرغم کاهش معمول در حجم معاملات پس از راه‌اندازی، ثباتی که در سه روز اول مشاهده شده است، تقاضای سالم برای گزینه‌های سرمایه‌گذاری مبتنی بر ارزهای دیجیتال را نشان می‌دهد.

با بسته شدن بازار در روز سوم، تمرکز به BlackRock متمرکز شده است و سوال این است که آیا ETF آن می‌تواند در رقابت با GBTC برتری را حفظ کند و از آن پیشی بگیرد. با تبدیل شدن ETFها به دروازه‌های مهمی برای سرمایه‌گذاران نهادی و خرده‌فروشان به دنیای ارزهای دیجیتال، این روزهای اولیه می‌تواند زمینه را برای آینده سرمایه‌گذاری در دارایی‌های دیجیتال فراهم کند.

در زمان نوشتن این متن، بیت کوین در رتبه اول ارزش بازار قرار دارد و قیمت آن در ۲۴ ساعت گذشته ۱.۷۳٪ افزایش یافته است. ارزش بازار بیت کوین ۸۴۸.۹۴ میلیارد دلار و حجم معاملات در ۲۴ ساعت اخیر ۲۴.۱۹ میلیارد دلار است.


منبع: cryptoslate.com

 

تیم خبری
تیم خبری
من متین هستم، کارشناس ارشد مالی. عاشق تکنولوژی و بازار های مالی هستم. حدود 2 سال است که در حوزه ارزهای دیجیتال و بلاکچین فعالیت دارم. عاشق ورزش و بازی های کامپیوتری هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده