آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

هشدار پلیس کنوشا: خطرات کلاهبرداری با خودپرداز بیت کوین برای ساکنان

هشدار کلاهبرداری با خودپرداز بیت کوین توسط پلیس کنوشا برای ساکنان صادر شد

هشدار پلیس کنوشا: خطرات کلاهبرداری با خودپرداز بیت کوین برای ساکنان

به گزارش زوم ارز، دپارتمان پلیس کنوشا در حال حاضر دو مورد کلاهبرداری ادعایی مرتبط با خودپرداز بیت کوین را بررسی می‌کند و به همین دلیل، مقامات یک حکم صادر کرده‌اند. این اقدام هدف از آگاه‌سازی و افزایش احتیاط ساکنان است.

خودپردازهای بیت کوین: هشدار ابزار جدید کلاهبردار

به نظر می‌رسد که کلاهبرداران در شهر کنوشا به تکنیک جدیدی برای کلاهبرداری از افراد ناآگاه از دارایی‌های رمزنگاری شان پرداخته‌اند. این بار، آنها با حرکات ژستی در پوشش نقش می‌بندند و افراد را از به خطر انداختن هویت خود در دستگاه‌های الکترونیکی‌شان مطلع می‌سازند.

کلاهبرداران افراد فریب خورده را وادار به انتقال دارایی‌هایشان به یک “جعبه فدرال” می‌کنند، قبل از اینکه حساب‌های بانکی‌شان مسدود شود. اطلاعات حاکی از این است که دو فرد چنین هشدارهایی را دریافت کرده‌اند و از آنها خواسته شده است که وجوه خود را به یک دستگاه خودپرداز بیت کوین واریز کنند. سپس، یک کد QR به دستگاه‌های الکترونیکی آنها ارسال می‌شود.

اسکن این کد QR به طور خودکار بیت کوینی که از دستگاه خودپرداز بیت کوین خریداری شده بود را به کیف پول کلاهبرداران ارسال می‌کند. جنایتکاران از اینجا جلوه برنداشتند و از قربانیان خود خواستند کارت‌های اعتباری پیش‌پرداخت شده خریداری کنند و کدها را بازگردانند. پلیس در کنوشا نگران این است که این کلاهبرداری گسترده شود، زیرا تعداد زیادی دستگاه خودپرداز بیت کوین در منطقه وجود دارد. از این رو به ساکنان هشدار داده شده است.

دپارتمان پلیس کنوشا در بیانیه‌ای اعلام کرد: «قربانیان باید بدانند که سازمان‌های دولتی هرگز برای جلوگیری از یک اقدام خاص، مانند مسدود کردن دارایی‌ها، خرید اقلام یا واریز پول را ملزم نمی‌کنند.

به ساکنان شهر ویسکانسین توصیه می‌شود در صورت کلاهبرداری با یک خط راهنمای تعیین‌شده تماس بگیرند. همچنین از مردم خواسته شده است که در صورت مشکوک شدن به هرگونه فعالیت نامناسب، با دوستان، خانواده یا پلیس تماس بگیرند.

مقامات ایالات متحده در جستجوی کلاهبرداران

در حالی که کلاهبرداران به تنوع استراتژی‌ها و تکنیک‌های خود ادامه می‌دهند، مقامات ایالات متحده از نظر محدود کردن فعالیت‌های این بازیگران بد در رأس بازی خود باقی مانده‌اند. در چند ماه گذشته، کمیسیون بورس و اوراق بهادار و وزارت دادگستری  اقدامات اجرایی علیه تعدادی از این مجرمان را اجرا کرده‌اند.

Coingape به تازگی یک تسویه حساب بین SEC و برایان سیول، یک مدیر دوره آنلاین کریپتو، گزارش کرده است. این مدیر در نهایت دانشجویان را به سرمایه‌گذاری در یک صندوق تامینی که او قصد راه‌اندازی آن را داشت، واداشت. اتهامات کلاهبرداری در مقابل سیول از سوی SEC جلب کرد.

همچنین، وزارت دادگستری دیوید گیلبرت زعفرون، یک تبعه استرالیا، و وینسنت آنتونی مازوتا جونیور، ساکن لس‌آنجلس، را به دلیل نقش‌های ادعایی در یک طرح پونزی ۲۵ میلیون دلاری متهم کرده است.

هرچند با وجود تعهد این سازمان‌های مجری قانون، به کاربران پلتفرم‌های رمزنگاری همچنان توصیه می‌شود که مراقب باشند.


منبع: coingape.com

تیم خبری
تیم خبری
من زهرا هستم. کارشناسی کامپیوتر خوندم. من حدود 4 سال است که با مارکت ارز های دیجیتال آشنا شدم. و ترجیح دادم به دنبال کردن اخبار کریپتو. همچنین عاشق نقاشی و هنر هستم
Be the first to write a review

دیدگاهتان را بنویسید