آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
دستگاه ماینر بیت مین Antminer S15

مشخصات دستگاه ماینر S15

دستگاه ماینر بیت مین Antminer S15

 1. الگوریتم SHA-256
 2. میزان مصرف 1596w
 3. نرخ هش 28th
درخواست لیست شدن به فروشگاه ها

دستگاه ماینر بیت مین Antminer S15

بررسی مشخصات دستگاه ماینر AntMiner S15

همانطور که می دانید، یکی از راه های کسب ارز های دیجیتال، استخراج آن ها می باشد. استخراج ارز های دیجیتال نیاز به تجهیزات ماینینگ دارد و یکی از تجهیزات مورد نیاز ماینینگ ارز های دیجیتال، ” دستگاه های ماینر و ریگ های ماینینگ ” است. در مقاله های مختلف درباره دستگاه های ماینر به صورت کلی با شما عزیزان گفتگو کردیم. همانطور که می دانید، این دستگاه های ماینر هستند که اقدام به استخراج ارز های دیجیتال می کنند. در اصل شما با قرار دادن دستگاه ماینرتان در شبکه ارز مورد نظر، اقدام به ساخت بلاک ها و یا همان تایید تراکنش ها می کنید که این موضوع باعث می شود تا شما پاداش دریافت کنید. در این مقاله قصد داریم تا نسبت به بررسی یکی از دستگاه های ماینر به صرفه که برای استخراج ارز های دیجیتال مناسب است با شما عزیزان گفتگو کنیم. در این مقاله قرار است طبق روال قبل دستگاه ماینر ” Antminer S15 “ را بررسی کنیم. اگر قصد دارید تا با این ماینر آشنا شوید، در ادامه مقاله همراه ما باشید.با کلیک بر روی تب مشخص شده شما می توانید مشخصات ماینر Antminer S15 را مشاهده کنید.بزودی قیمت دستگاه انت ماینر S15 در این قسمت قرار خواهد گرفت.

مشخصات دستگاه ماینر AntMiner S15

دستگاه ماینر Antminer S15 یکی از بهینه ترین دستگاه های ماینر کمپانی بیت مین است. همانطور که می دانید شرکت تولید کننده دستگاه های ماینر انت ماینر Antminer کمپانی بیت مین Bitmain می باشد. در این مقاله همانطور که می دانید قصد داریم تا به صورت کامل این ماینر را به شما عزیزان معرفی کنیم. اگر قصد دارید تا با یکی از بهینه ترین ماینر های موجود اطلاعات کسب کنید با ما همراه باشید.

دستگاه ماینر Antminer S15 در دسامبر December 2018 توسط کمپانی بیت مین به بازار جهانی تجهیزات ماینینگ عرضه شد. این ماینر همانطور که گفتیم یک ماینر بهینه است چراکه با توجه به قدرت پردازشی که دارد، کارکرد کمتری نیز دارد. دستگاه ماینر Antminer S15 دارای ابعادی نظیر از 176 * 221 * 279 میلی متر و همچنین وزن حدودی 7 کیلوگرم می باشد. این ماینر از لحاظ وزن و همچنین اندازه نسبت به پردازش بسیار مناسب است چراکه پردازنده های قابل قبولی بر روی این ماینر نصب شده است. در ادامه اگر همراه ما باشید با پردازنده های این ماینر به صورت کامل آشنا خواهید شد.

در دستگاه ماینر Antminer S15 تعدادی پردازنده با مدل ” Bm1391BE ” با سایز 7 نانومتر قرار داده شده است که این پردازنده موجب شده است تا قدرت این ماینر بسیار بالا برود و در همین حال نیز یک ماینر بهینه به حساب بیاد. قدرت پردازش و یا همان هش ریت دستگاه ماینر Antminer S15 برابر با ” 28 تراهش ” می باشد. اگر درباره قدرت دستگاه های ماینر اطلاعات داشته باشید، قطعا می دانید که وجود این قدرت از پردازش فوق العاده است. پس از بررسی پردازنده دستگاه ماینر Antminer S15 به سراغ منبع تغذیه آن می رویم . منبع تغذیه دستگاه ماینر Antminer S15 یکی از نقاط قوت ماینر است چراکه باعث شده است تا این ماینر یک مصرف فوق العاده پایین را داشته باشد.

در دستگاه ماینر Antminer S15 یک عدد منبع تغذیه قرار داده شده است که مصرف برق این منبع تغذیه برابر با 1596 وات است. اگر مشخصات دستگاه های هم رده با این ماینر را مطالعه کرده باشید قطعا می دانید که این مصرف برق در کنار این قدرت از پردازش بسیار ناچیز است. همچنین ولتاژ ورودی دستگاه ماینر Antminer S15 نیز برابر با 16 – 18 ولت است. اگر به فکر تهیه دستگاه ماینر برای استخراج ارز های دیجیتال بودید، احتمالا با مطالعه این قسمت از مقاله به این نتیجه رسیده اید که از این ماینر تهیه و استفاده کنید اما سوالی که ممکن است برایتان پیش بیاید این است که این ماینر از چه رمز ارز هایی پشتیبانی می کند؟ و یا به عبارتی با این ماینر چه رمز ارز هایی را می توان استخراج کرد؟

دستگاه ماینر Antminer S15 از الگوریتم معروف “ SHA-256 “ پشتیبانی می کند. اگر کمی الگوریتم های استخراج را بشناسید، می دانید که رمز ارز معروف و محبوب این روزهای بازار ” بیت کوین ” از این الگوریتم پشتیبانی می کند. به صورت کلی شما می توانید با دستگاه ماینر Antminer S15 رمز ارز هایی را استخراج کنید که از الگوریتم ” SHA-256 ” پشتیبانی می کنند. حال سوالی که ممکن است برایتان پیش بیاید این است که چه رمز ارز هایی از این الگوریتم پشتیبانی می کند؟ اگر در ادامه همراه ما باشید به شما به صورت لیستی از رمز ارز هایی که از این الگوریتم پشتیبانی می کنند را معرفی خواهیم کرد.

در دستگاه ماینر  Antminer S15 دو عدد فن تهویه و خنک کننده هوا نصب شده است. با بکارگیری این فن ها دستگاه ماینر شما خنک می شود و هوای داخلی آن نیز تهویه می شود. در بیشتر ماینر ها از فن برای خنک و همچنین تهویه هوا استفاده می شود اما تعداد فن ها در هر ماینر متفاوت است. برای مثال در دستگاه ماینر Antminer S15 تنها دو عدد فن نصب شده است و دستگاه به کمک این دو عدد فن خنک می شود. اگر تا به حال شنیده باشید، این صحبت وجود دارد که دستگاه های ماینر سر و صدای زیادی تولید می کنند. سر صدای ماینر ها دقیقا به بخش فن آن ها مربوط است. زمانی که فن دستگاه های ماینر شروع به کار می کنند، سر و صدایی تولید می شود که این سر و صدا موجب ناراحتی برخی ها می باشد. اگر به تا به حال شنیده باشید، سر و صدای دستگاه های ماینر با واحد دسی بل db اندازه گیری می شود. میزان سر و صدای دستگاه ماینر Antminer S15 نیز برابر با 76 دسی بل یا db می باشد. تقریبا می توان گفت که سر و صدای این ماینر نسبت به مقدار پردازشی که می کند مناسب است و با توجه به این نکته و نکات قبل، می توان به جرات گفت که دستگاه ماینر Antminer S15 یکی از بهینه ترین دستگاه های کمپانی بیت مین می باشد. این موضوع را به یاد داشته باشید که تنها فن و یا تجهیزات نصب شده بر روی ماینر برای خنک سازی کافی نیست. پس از خرید ماینر باید نسبت به موقعیت خود اقدام به تهیه دستگاه تهویه هوا کنید.


رمز ارز هایی که دستگاه ماینر AntMiner S15 پشتیبانی می کند عبارت اند از:

 1. بیت کوین “ BitCoin “
 2. بیت کوین کش “ BitCoin Cash “
 3. آکوین “ Acoin “
 4. پیر کوین “ PeerCoin “
 5. ژول کوین “Joulecoin “
 6. ایمارک “ Emark “
 7. کیور کوین “Curecoin “
 8. آنبریکبل “ Unbreakable “
 9. کرون “  Crown “
 10. تراکوین “ Terracoin “

نمودار سود آوری دستگاه ماینر Antminer S15

نمودار سوداوری S15

مشخصات فنی دستگاه ماینر بیت مین Antminer S15

مشخصات فنی

قدرت پردازش  (Hash Rate) 28  تراهش
الگوریتم ماینینگ (Algorithm) SHA-256
توان مصرفی (Power Consumption) 1596 وات
بهره وری انرژی (Power Efficiency) ********
ولتاژ کارکرد (Rated Voltag) 16 – 18 ولت
خنک سازی (Cooling) 2XFan
اتصال شبکه (Network Connection) Ethernet
تعداد برد ********
تعداد تراشه ********

مشخصات ظاهری

ابعاد 176 * 221 * 279 میلی متر
وزن 7 کیلوگرم

مشخصات محیطی

دمای محیط (Operating Temperature) 5 – 40 درجه سانتی گراد
سطح نویز صوتی (Noise level) 76 دسی بل
میزان رطوبت 5 – 95%

سوالات متداول دستگاه ماینر بیت مین Antminer S15

حتما شبکه ای که در ابتدا ماینر به آن متصل بوده را تغییر داده اید.به دلیل اینکه وقتی شبکه ماینر را تغییر دهید دیگر ماینر قادر به پیدا کردن شبکه نیست.برای حل این مشکل باید ماینر را ریست کنید تا به تنظیمات کارخانه بازگردد و دوباره ان را راه اندازی کنید.پیدا نکردن شبکه یکی از رایج ترین مشکلات ماینرها به ویژه ماینرهای شرکت بیت مین می باشد.

این نیز یکی دیگر از مشکلات رایج ماینر های شرکت بیت مین است که در مدل های t19  و s11   و... نیز دیده می شود.دلیل ریست خودکار ماینر بالارفتن دمای آن است.که برای حل این میشکل باید موارد تهویه و خنک کنندگی محیط استخراج و ماینر را بررسی و بازبینی کرد.احتمال دوم هم این است که قسمت pga در برد ماینر خراب شده و ماینر را خودبه خود خاموش می کند که در این صورت ماینر را باید تعمیر کنید.

کلیه ماینر ها پس از مدتی دچار افت عملکرد می شوند و این بخاطر عدم سرویس به موقع است.هرچند ماه یکبار باید ماینر را باز کنید و گردوخاک و ...از روی آن پاک کنید.پیشنهاد می کنیم همزمان با تمیز کردن ماینر هشبرد های آن را نیز بررسی کنید تا اگر مورد معیوبی دیده شده ان را جدا کرده و عملکرد ماینر را بهبود بخشید.

دیدگاهتان را بنویسید