آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار

ماشین حساب استخراج ارز های دیجیتال | ماشین حساب ماینینگ


ماشین حساب استخراج ارز های دیجیتال

استخراج ارز های دیجیتال علاقه مندان بسیار زیادی دارد. تقریباً این روزها صحبت از استخراج ارز های مختلف زیاد است.دستگاه های ماینر به دلیل پردازش هایی که انجام می دهند، برق زیادی مصرف می کنند و همچنین سر و صدای آن ها نیز به دلیل سیستم خنک کننده زیاد است.

 دستگاه های ماینر متنوع هستند و هر دستگاه میزان برق و سر و صدای به خصوصی دارد. به همین دلیل، اگر کمی مطالعه کنید، می توانید به راحتی درباره آن ها اطلاعات کسب کنید.

قبل از اینکه بخواهیم در این بخش به سراغ بحث اصلی برویم، کمی درباره دستگاه های ماینر صحبت خواهیم کرد تا شما کمی با آن ها آشنا شوید. پس از آشنایی با دستگاه های ماینر به سراغ اصل مطلب که محاسبه درآمد است می رویم. در ادامه همراه ما باشید.

همیشه برای محاسبه درآمد، کاربران باید موارد مختلفی را در نظر بگیرند. این موضوع باعث سخت انجام شدن این کار شده است. ما در سایت زوم ارز، محاسبه درآمد استخراج را آسان کرده ایم چراکه با اجرای سرویس ماشین حساب استخراج ارز دیجیتال، شما می توانید به راحتی تنها با تکمیل چند فیلد که حاوی اطلاعات دستگاه است، به راحتی درآمد دستگاه خود را محاسبه کنید. با توجه به امکانات ماشین حساب فوق، به جرئت می توانیم بگوییم که این سرویس بهترین ماشین حساب استخراج ارز دیجیتال به حساب می آید.

توجه داشته باشید که در هنگام کار با این سرویس، اطلاعات شما ضبط و ثبت نمی شود و به همین دلیل شما می توانید با اطمینان، از سرویس ماشین حساب استخراج ارزهای دیجیتال استفاده کنید. در ادامه بیشتر درباره این سرویس توضیح خواهیم داد. همراه ما باشید.

ماشین حساب ماینینگ

با استفاده از ماشین حساب استخراج، شما می توانید به راحتی درآمد ماینر خود را به صورت حدود محاسبه کنید. توجه داشته باشید که محاسبه میزان درآمد بسته به قیمت ارز و همچنین قیمت دلار و… دارد. به همین دلیل، شما نمی توانید با یک بار محاسبه برای همیشه روی آن درآمد حساب کنید.

با استفاده از این ماشین حساب، دیگر نیازی به محاسبه فرمول های خاص و پیچیده نیست چراکه تنها می توانید با وارد نمودن اطلاعات مختلف، میزان درآمد حدودی خود را محاسبه کنید. در صورتی که تا به حال برای محاسبه درآمد خود مشکل داشتید، زین پس می توانید با استفاده از این ماشین حساب، به راحتی این کار را انجام دهید.

زمانی که درآمد استخراج خود را به صورت دستی محاسبه کنید، تنها می توانید مقدار سودی که از استخراج می کنید را متوجه شوید؛ اما اگر از ماشین حساب استخراج زوم ارز استفاده نمایید تا هزینه مصرف برق و همچنین میزان کارمزد استخراج را نیز می توانید متوجه شوید و در نهایت نیز مقدار سود خود را به دست بیاورید.

اگر فردی مبتدی باشید، شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که چگونه می توانم با ماشین حساب استخراج زوم ارز کار کنم؟ چگونه می توان درآمد استخراج را محاسبه کرد؟ در ادامه به صورت کامل نحوه انجام این کار را به شما آموزش خواهیم داد تا مشکلی دراین باره نداشته باشید.

آموزش کار با ماشین حساب ماینینگ زوم ارز

طریقه کار با ماشین حساب بسیار آسان است و شما می توانید در کسری از ثانیه درآمد خود را محاسبه کنید. در این بخش قصد داریم تا به صورت تصویری آموزش دهیم که چگونه می توانید با استفاده از این ماشین حساب درآمد خود را محاسبه کنید. لطفاً ابتدا با دقت به تصویر ذیل نگاه کنید و سپس ادامه مطلب را نمایید.

مشخصات آموزش ماشین حساب استخراج ارز های دیجیتال
مشخصات آموزش ماشین حساب استخراج ارز های دیجیتال
 1. اولین قدمی که باید برای محاسبه درآمد استخراج بردارید، وارد نمودن نوع دستگاه است. اگر بر روی گزینه انتخاب دستگاه کلیک کنید، می توانید به راحتی از بین دستگاه های لیست شده، ماینر مورد نظرتان را انتخاب کنید. در حال حاضر، اگر ماینر های موجود در لیست ماشین حساب وجود دارد. در صورتی که ماینر مورد نظر شما در این بخش وجود نداشت، نام ماینر خود را در بخش نظرات اعلام کنید.
 2. در این بخش باید ارز دیجیتال مورد نظرتان را انتخاب کنید. درآمد استخراج بیت کوین با دوج کوین متفاوت است. به همین دلیل باید پس از انتخاب دستگاه، نوع ارز را نیز مشخص کنید. توجه داشته باشید که پس از انتخاب دستگاه، در این قسمت تنها رمز ارز های آن ماینر نمایش داده نمی شود بلکه نام تمامی رمز ارز های قابل استخراج نشان داده می شود. به این موضوع حتماً دقت کنید.
 3. در این قسمت شما می توانید قیمت فعلی بیت کوین را به دلار و همچنین تومان مشاهده کنید. همان‌طور که مشخص است در زمان نگارش این مطلب قیمت بیت کوین طبق اعدادی که مشاهده می کنید می باشد.
 4. در این بخش همان‌طور که از نامش پیداست نرخ هش کل شبکه را می توانید مشاهده کنید. منظور از نرخ هش در این قسمت همان هش ریت کل بیت کوین می باشد. برای مثال اگر قدرت دستگاه ماینر شما ۱۱۰ تراهش باشد، این میزان از قدرت باید در مقابل هش ریتی که مشاهده می کنید اقدام به استخراج بیت کوین کند.
 5. در این بخش شما می توانید پاداش استخراج هر بلاک را مشاهده کنید. اگر از هاوینگ بیت کوین اطلاع داشته باشید، می دانید که هر ۴ سال یک بار این میزان از پاداش نصف می شود.
 6. در قسمت بعدی، با سختی شبکه بیت کوین آشنا می شوید. اگر قصد دارید تا از میزان سختی شبکه بیت کوین اطلاع پیدا کنید، می توانید جز محاسبه درآمد به راحتی از این قسمت متوجه میزان آن شوید. لازم به ذکر است که جز بیت کوین، می توانید سختی شبکه دیگر رمز ارز های قابل استخراج را متوجه شوید. برای انجام این کار کافی است نام ارز مورد نظر خود را در بخش انتخاب ارز، انتخاب کنید.
 7. استخراج هر بلاک نیاز به یک مدت زمان خاصی دارد. در حال حاضر، مدت زمان استخراج بیت کوین طبق عددی که در تصویر مشاهده می کنید می باشد.
 8. در این بخش همان‌طور که مشخص است شما می توانید از الگوریتم ارز دیجیتال مورد نظرتان مطلع شوید. طبق اطلاعاتی که پیش‌تر گفتیم، بیت کوین از الگوریتم Sha-256 پشتیبانی می کند. شما می توانید با انتخاب هر ارز دیجیتال، به راحتی الگوریتم آن را در این بخش مشاهده کنید.
 9. در این بخش نیز شما می توانید حجم بازار بیت کوین و یا رمز ارز انتخابی تان را مشاهده کنید. حجم بازار، طبق دیگر اطلاعات در تایم های مختلف تغییر می کند.

در کل باید عنوان کنیم که شما در این بخش می توانید به صورت کامل اطلاعات ارز دیجیتال انتخابی خودتان را مشاهده کنید. در صورتی که قصد محاسبه درآمد استخراج را نیز نداشته باشید، می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به راحتی از این بخش استفاده کنید.

 1. پس از انتخاب دستگاه در این بخش هش ریت دستگاه مورد نظرتان نمایش داده می شود. هش ریت به صورت خودکار انتخاب می شود اما شما می توانید آن را تغییر دهید. در صورتی که بر روی بخش TH/s کلیک کنید، می توانید واحد های اندازه گیری مختلف را ببینید. تمامی واحد های اندازه گیری در این بخش لیست شده است.
 2. در این بخش می توانید مصرف برق دستگاه ماینر خود را نیز مشاهده کنید. به محض انتخاب نوع دستگاه در قسمت اول، این بخش نیز به صورت خودکار تکمیل می شود. شما می توانید اعداد این بخش را نیز همانند بخش قبلی در صورت نیاز تغییر دهید.
 3. این قسمت مهم ترین بخشی از که باید به انتخاب آن دقت کنید. در این بخش باید مشخص کنید که از چه نوع برقی استفاده می کنید. در صورتی که از برق رایگان در حال استفاده هستید باید سایر را انتخاب کنید تا هزینه برق شما محاسبه نشود. در صورتی که از برق صنعتی استفاده می کنید باید صنعتی را انتخاب کنید تا مصرف برق شما بر حسب برق صنعتی محاسبه شود.
 4. در این بخش همان‌طور که از نامش پیداست، باید میزان کارمزد استخری که در آن ثبت نام کرده اید را وارد کنید. برای مثال اگر در استخر پولین یا Poolin هستید، باید میزان کارمزد آن استخر را وارد کنید. پس از وارد نمودن میزان کارمزد درآمد به صورت خودکار محاسبه می شود. حال می توانید نتیجه عملیات محاسبه شده را در سمت چپ تصویر مشاهده کنید.
 5. در این قسمت سود خالص درآمد ماهانه محاسبه و نمایش داده شده است. همان‌طور که مشاهده می کنید با توجه به مشخصاتی که وارد کرده ایم، ماهانه می توانیم تقریباً ۳۵ دلار از استخراج بیت کوین درآمد کسب کنیم. همچنین در زیر درآمد دلاری شما می توانید درآمد تومانی خود را مشاهده کنید.
 6. در این بخش نیز هزینه ها به صورت کامل محاسبه شده است. همان‌طور که گفتیم اگر شما بدون استفاده از ماشین حساب قصد محاسبه درآمد را داشته باشید، تنها می توانید میزان درآمد را محاسبه نمایید اما در این بخش به صورت کامل و ریزبینانِ تمامی درآمد ها محاسبه شده است و شما می توانید از آن استفاده کنید.
 7. در آخر شما می توانید نرخ دلار را به صورت لحظه ای مشاهده کنید. توجه داشته باشید که در این بخش نرخ دلار نوشته شده است و با تتر متفاوت است. همچنین ممکن است این نرخ از قیمت دلار در بازار آزاد کمی متفاوت باشد چراکه ما در این بخش قیمت دلار را به صورت لحظه ای از سایت رسمی دلار و طلا دریافت می کنیم.

همان‌طور که در این بخش مطالعه کردید، می توانید به راحتی با استفاده از ماشین حساب استخراج سایت زوم ارز، درآمد استخراج خود را محاسبه کنید. در صورتی که در این باره برایتان سؤالی ایجاد شد، می توانید سؤال خود را از کارشناسان ما بپرسید.

ماشین حساب استخراج ارز دیجیتال به تومان

محاسبه اینکه درآمد استخراج به تومان چه مقدار می شود، بدون ماشین حساب نیز ممکن است و شما می توانید به راحتی دلار را به تومان تبدیل کنید. با استفاده از ماشین حساب، این فرآیند آسان شده و دیگر نیازی به حساب و کتاب ندارید. به راحتی شما می توانید محاسبه کنید که به تومان چه مقدار درآمد داشته اید.

اگر در خطرات باشد، کمی قبل تر گفتیم که قیمت دلار ممکن است با نرخ دلار آزاد و همچنین تتر همخوانی نداشته باشد. به همین دلیل ممکن است درآمد شما به تومان کمی دقیق نباشد. به همین دلیل اگر قصد دارید تا درآمد خود را به تومان دقیق به دست بیاورید، ابتدا باید از قیمت تتر و یا دلار که در بازار آزاد معامله می شود مطلع شوید. حال پس از انجام این کار، نیاز است تا درآمد خالص که به دلار نمایش داده شده است را به تومان تبدیل کنید. انجام این کار نیازی به ماشین حساب و… ندارد چراکه می توانید به صورت ذهنی انجام دهید.

شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که چرا قیمت دلار در این بخش با قیمت بازار کمی تفوت دارد؟ با توجه به این قیمت دلار در سایت زوم ارز از سایت مرجع دلار و طلا ایران دریافت می شود، و درآنجا قیمت رسمی دلار سنا قرار می گیرد.

ماشین حساب استخراج ارز دیجیتال رایگان

استفاده از ماشین حساب استخراج زوم ارز کاملاً رایگان می باشد. شما برای استفاده از این ماشین حساب نیازی به پرداخت هزینه ندارید چراکه می توانید به صورت کاملاً رایگان از تمامی امکانات آن استفاده کنید. این ماشین حساب، یک ماشین حساب ارز دیجیتال پیشرفته به حساب می آید که تیم زوم ارز برای شما آن را راه اندازی کرده است.

فرقی نمی کند که شما از این ماشین حساب در موبایل استفاده می کنید یا کامپیوتر، در هر دو پلتفرم این سرویس به صورت رایگان در اختیار کاربران زوم ارز قرار گرفته است. در صورتی که نسبت به سرویس فوق انتقاد و یا پیشنهادی دارید، حتماً پیشنهاد خود را در بخش نظرات برای ما به اشتراک بگذارید.

ماشین حساب استخراج ارز دیجیتال برای موبایل

ماشین حساب استخراج فوق یک برنامه نیست که تنها برای یک سیستم عامل توسعه داده شده باشد بلکه به صورت وب است و شما می توانید با هر سیستم عاملی تنها با یک مرورگر وارد این صفحه شوید. برای انجام این کار نیاز است تا ابتدا به سایت زوم ارز مراجعه کنید. پس از بارگذاری کامل سایت زوم ارز، اگر به بالای صفحه نگاهی بی اندازید، با گزینه ای به نام ماشین حساب استخراج ارز دیجیتال رو به رو می شوید. پس از کلیک بر روی این گزینه وارد صفحه فوق می شوید و حال می توانید از این سرویس رایگان استفاده نمایید.

ماشین حساب ارز های دیجیتال مختلف

ماشین حساب استخراج زی کش

ارز دیجیتال زی کش همانند بیت کوین و اتریوم بلاکچین اختصاصی خودش را دارد و به صورت اثبات کار یا POW فعالیت می کند. در هنگام استخراج، ماینر ها تراکنش ها را تأیید می کنند. در اصل تراکنش های شبکه زی کش توسط همه اعضای شبکه تأیید می شود و سپس توسط ماینر ها در بلاک قرار می گیرند.

برعکس بیت کوین که هر واحد آن تقریباً ۱۰ دقیقه زمان می برد تا استخراج شود، زی کش تنها ۱.۵ دقیقه نیاز به وقت دارد. در شبکه این ارز دیجیتال، هر ۱.۵ دقیقه ۲.۵۰ واحد زی کش استخراج و به ماینر ها پاداش داده می شود. اگر در بخش «انتخاب ارز» ماشین حساب استخراج زوم ارز، زی کش را انتخاب کنید، می توانید از سختی شبکه و اطلاعات مورد نیاز استخراج بهره مند شوید.

الگوریتم ارز دیجیتال زی کش Equihash  می باشد. شما می توانید به راحتی با ماینر هایی که از این الگوریتم پشتیبانی می کنند، این ارز دیجیتال را استخراج کنید. در حال برای استخراج این ارز شما می توانید از ماینر های ذیل استفاده کنید.

 • Bitmain Antminer Z15
 • Innosilicon A9 ZMaster
 • Bitmain Antminer Z9 Mini
 • BitmainAntminer Z11
 • InnosiliconA9++ ZMaster
 • InnosiliconA9+ ZMaster

پس از اینکه شما یکی از ماینر های فوق را انتخاب کردید، می توانید به راحتی درآمد ماینر مورد نظر را در بخش ماشین حساب مشاهده کنید. درآمد هر ماینر طبق قدرت و همچنین مصرف برق با یک دیگر متفاوت است.

ماشین حساب استخراج اتریوم

اتریوم یکی از رمز ارز های معروف و آینده دار است که افراد بسیاری هولدر آن می باشد. احتمالاً نام آن را از زبان افراد بسیاری شنیده اید. در حال حاضر اکثر ماینر ها، از ریگ ماینینگ برای استخراج اتریوم استفاده می کنند چراکه ریگ ماینینگ نسبت به دستگاه های ماینر به صرفه تر است.

در صورتی که قصد استخراج اتریوم را با دستگاه های ماینر داشته باشید، از بخش ماشین حساب می توانید به راحتی درآمد خود را محاسبه کنید. برای اینکه بتوانیم درباره استخراج اتریوم اطلاعات بیشتری کسب کنیم، به سراغ ماشین حساب می رویم. در حال حاضر اگر از طریق دستگاه های ماینر اقدام به استخراج اتریوم کنید، زمان استخراج هر بلاک تقریباً ۱۳ ثانیه است. همچنین با استخراج هر بلاک ۲.۰۳ واحد اتریوم پاداش داده می شود.

الگوریتم استخراج اتریوم EThash است. شما می توانید به راحتی از ماینر هایی که از این الگوریتم پشتیبانی می کنند برای استخراج اتریوم استفاده کنید. در ادامه با برخی از ماینر های اتریوم آشنا خواهید شد.

یکی از سؤالاتی که امکان دارد برایتان پیش بیاید این است که ریگ ماینینگ چیست و چگونه می توانیم با آن اتریوم استخراج کنیم؟ ریگ های ماینینگ همانند کامپیوتر های خانگی هستند اما کمی متفاوت تر! تفاوت ریگ های استخراج با کامپیوتر های خانگی این است که ریگ ماینینگ تعداد کارت گرافیک بیشتری دارد. این موضوع باعث شده است تا قدرت کامپیوتر برای استخراج اتریوم بالاتر برود چراکه برای استخراج اتریوم بیشتر نیاز به GPU قدرتمند داریم.

حال که تا حدودی با اتریوم و استخراج آن آشنا شدید، بهتر است چند دستگاه ماینر اتریوم به شما معرفی کنیم. در صورتی که قصد خرید دارید، حتماً ابتدا کمی تحقیق نمایید. برخی از ماینر های اتریوم عبارت اند از:

 • Innosilicon A11 Pro
 • Innosilicon A10 Pro+
 • Jasminer X4-1U
 • Bitmain Antminer E3
 • Bitmain Antminer G2

شما می توانید پس از انتخاب ماینر و همچنین نوع ارز، به راحتی درآمد ماینر های فوق را به صورت ماهانه محاسبه کنید. لازم به ذکر است که شما جز اتریوم، با ماینر های معرفی شده می توانید رمز ارز های دیگری همانند اتریوم کلاسیک را استخراج کنید.

ماشین حساب استخراج بیت کوین

اولین و معروف ترین رمز ارز بازار ارزهای دیجیتال بیت کوین می باشد. تقریباً می توان گفت که میزان استخراج بیت کوین نسبت به باقی رمز ارز ها بیشتر است. به همین دلیل، اکثر افراد حتی کاربران تازه وارد، به سراغ استخراج بیت کوین می روند. اگر شما قصد استخراج بیت کوین دارید، ابتدا باید کمی اطلاعات از آن به دست بیاورید.

بیت کوین از الگوریتم SHA-256 پشتیبانی می کند. این الگوریتم تنها مختص بیت کوین نیست چراکه رمز ارز های دیگری نیز هستند که از این الگوریتم پشتیبانی می کنند. در نتیجه شما با خریداری یک دستگاه ماینر بیت کوین، می توانید رمز ارز های دیگری مثل بیت کوین کش و… استخراج کنید.

در حال حاضر با توجه به گسترش حوزه ارز های دیجیتال و ماینینگ، ماینر های بسیاری از ارز دیجیتال بیت کوین پشتیبانی می کنند. در ادامه برای اینکه بیشتر با ماینر های این ارز دیجیتال آشنا شوید، برخی از دستگاه های ماینر بیت کوین را معرفی خواهیم کرد. در صورتی که قصد داشتید تا درآمد ماینر های فوق را محاسبه کنید می توانید به سراغ ماشین حساب ماینینگ زوم ارز بروید. لازم به ذکر است که در این بخش تنها قصد ما معرفی ماینر می باشد نه پیشنهاد خرید، در نتیجه قبل از خرید حتماً کمی درباره تصمیم خود تحقیق کنید.

 • Bitmain Antminer S19 XP
 • Bitmain Antminer S19j Pro
 • MicroBT Whatsminer M30S
 • Innosilicon T3+ 52T
 • Bitmain Antminer S15

ماشین حساب استخراج دوج کوین

دوج کوین یکی از رمز ارز های پر سر و صدای بازار ارزهای دیجیتال می باشد. شما می توانید در صورت علاقه، اقدام به استخراج دوج کوین کنید. این کوین نیز توسط دستگاه های ماینر قابل استخراج است. برای استخراج این ارز دیجیتال تنها کافی ست اقدام به خرید دستگاه متناسب کنید و با اتصال به یک استخر اقدام به استخراج دوج کوین کنید.

الگوریتم دوج کوین Scrypt می باشد. اگر قصد خرید دستگاه ماینر متناسب با استخراج دوج کوین دارید، حتماً باید دستگاهی تهیه کنید که از این الگوریتم پشتیبانی می کند. در ادامه به شما چند دستگاه که قابلیت ماینینگ این ارز دیجیتال را دارد معرفی خواهیم کرد.

ماشین حساب استخراج دوج با دیگر ارز ها فرقی ندارد. برای اینکه بتوانید درآمد استخراج دوج کوین را محاسبه کنید، باید در بخش انتخاب ارز، بر روی دوج کوین کلیک کنید. حال با وارد نمودن مشخصات دیگر، می توانید به راحتی درآمد خود را محاسبه نمایید.

در حال حاضر شما می توانید برای استخراج دوج کوین از ماینر های ذیل استفاده کنید. لازم به ذکر است که ماینر هایی که در ادامه معرفی می شوند تمام ماینر های دوج کوین نیستند بلکه ما تنها برخی از آن ها را به شما معرفی می کنیم.

 • Bitmain Antminer L7
 • Goldshell LT6
 • Innosilicon A6 LTCMaster
 • Bitmain Antminer L3+
 • Innosilicon A4 Dominator

با ماینر های فوق، شما نه تنها دوج کوین بلکه می توانید رمز ارز های دیگری را نیز استخراج کنید. توجه داشته باشید که قصد ما تنها آشنایی شما با دستگاه های ماینر فوق می باشد. اگر قصد خرید ماینر دوج کوین دارید، اسامی ماینر های فوق را جهت پیشنهاد خرید دستگاه برداشت نکنید.

ماشین حساب استخراج بیت کوین کش

بیت کوین کش یک فورک از بیت کوین می باشد. به همین دلیل الگوریتم استخراج این ارز دیجیتال با بیت کوین یکسان است. شما می توانید با تمام دستگاه های ماینر استخراج بیت کوین، اقدام به استخراج بیت کوین کش کنید. اگر قصد دارید تا از سختی شبکه این ارز دیجیتال مطلع شوید و آن را با سختی شبکه بیت کوین محاسبه کنید، بهتر است به بخش ماشین حساب استخراج سایت زوم ارز مراجعه کنید. پس از انتخاب ارز دیجیتال بیت کوین کش، شما می توانید اطلاعات مورد نیاز برای استخراج این ارز دیجیتال به دست بیاورید و همچنین درآمد استخراج این ارز دیجیتال محاسبه کنید.

در حال حاضر، شما می توانید از ماینر های زیادی برای استخراج این ارز دیجیتال استفاده کنید. در ادامه چند ماینر را به شما معرفی خواهیم کرد تا بیشتر با ماینر های الگوریتم SHA-256 آشنا شوید. توجه داشته باشید که در صورت تمایل می توانید درآمد ماینر مورد نظرتان را با استخراج ارز دیجیتال بیت کوین کش در این قسمت محاسبه کنید. برخی از ماینر های بیت کوین کش عبارت اند از:

 • Bitmain Antminer S9i
 • Bitmain Antminer S9
 • Innosilicon T2 Turbo
 • Ebang Ebit E10
 • MicroBT Whatsminer M3

ماشین حساب استخراج دیجی بایت

دیجی بایت جز رمز ارزهایی به حساب می آید که در بخش استخراج بسیار معروف است. برای استخراج دیجی بایت، نیازمند این هستید تا ماینر هایی را تأمین کنید که از الگوریتم Scrypt پشتیبانی می کنند. الگوریتم ارز دیجیتال دیجی بایت با دوج کوین یکسان است و به راحتی شما می توانید پس از استخراج دوج کوین دیجی بایت استخراج کنید.

کمی قبل تر، به شما چند ماینر مناسب استخراج دوج کوین معرفی شد. از همان ماینر ها می توانید برای استخراج دیجی بایت نیز استفاده نمایید. در ادامه مجدد چند دستگاه جدید دیگر در این قسمت به شما معرفی خواهیم کرد تا با دستگاه های ماینر این دو ارز بیشتر آشنا شوید.

در صورتی که قصد دارید تا سود ماینینگ دیجی بایت را محاسبه کنید، باید از ماشین حساب فوق استفاده نمایید. برای انجام این کار کافی ست ابتدا دیجی بایت را انتخاب کنید. حال نوبت به این رسیده است که ماینر مورد نظرتان را وارد کنید. پس از انتخاب ارز و ماینر، باید دیگر مقادیر مورد نیاز را کامل کنید. در انتها همان‌طور که در بخش سمت چپ مشاهده می کنید، سود خالص شما نمایش داده شده است.

 برای استخراج دیجی بایت شما می توانید از ماینر های ذیل استفاده نمایید. توجه داشته باشید که ماینر های فوق، برخی از ماینر های این ارز دیجیتال می باشد:

 • Goldshell LT5 Pro
 • Bitmain Antminer L7
 • FusionSilicon X6 Miner
 • Bitmain Antminer L3Plus
 • BW L21

ماشین حساب استخراج دش

رمز ارز دش DASH یکی دیگر از ارزهای قابل استخراج است که شما می توانید آن را با استفاده از دستگاه های ماینر استخراج کنید. بنیان‌گذار رمز ارز دش ایوان دافیلد است که الگوریتم X11 را نیز معرفی نموده است. در واقع این الگوریتم استخراج رمز ارز دش نیز می باشد و شما باید برای استخراج ارز دیجیتال دش ماینر هایی را انتخاب کنید که از این الگوریتم پشتیبانی می کنند.

طراحی الگوریتم X11 برای جلوگیری از خطرهای احتمالی صورت گرفته است. اگر با ماینر های این الگوریتم آشنا نیستید، نگران نباشید چراکه در ادامه به شما ماینر هایی که از این الگوریتم پشتیبانی می کنند را معرفی خواهیم کرد.

برای اینکه بتوانید سود استخراج دش را محاسبه کنید، باید به سراغ ماشین حساب بروید. پس از انتخاب نوع ارز و همچنین دیگر اطلاعات، سود خالص استخراج دش محاسبه می شود. حال می توانید به راحتی تصمیم بگیرید که کدام ماینر برای شما صرفه اقتصادی دارد. البته لازم به ذکر است که قبل از انجام این کار، حتماً مشاوره هایی را در این زمینه دریافت کنید. برخی از ماینر های استخراج ارز دیجیتال دش عبارت اند از:

 • Bitmain Antminer D7
 • Innosilicon A5 DashMaster
 • Bitmain Antminer D3
 • StrongU STU-U6
 • Spondoolies SPx36

ماشین حساب استخراج کومودو

ارز کومودو به عنوان یک رمز ارز دیجیتال مهم در استخراج به شمار می آید. این ارز دیجیتال در تلاش است با فراهم نمودن امنیت بیشتر و همچنین حریم خصوصی بهتر نسبت به دیگر رمز ارز ها کاربران بیشتری را به سمت خود جذب کند. این ارز دیجیتال، فورک ارز دیجیتال زی کش است.

شما برای استخراج کومودو یا Komodo می توانید به راحتی از دستگاه های ماینر مخصوص استفاده کنید. در حال حاضر تعداد دستگاه های کمی از این ارز دیجیتال پشتیبانی می کنند اما اگر قصد استخراج این ارز دیجیتال را دارید، از ماینر های که در ادامه به شما معرفی می شوند می توانید استفاده نمایید.

ارز دیجیتال کومودو از الگوریتم Equihash پشتیبانی می کند. شما برای استخراج این ارز تنها مجاز به انتخاب ماینر های این الگوریتم هستید. برای اینکه بتوانید میزان سود آوری استخراج ارز دیجیتال کومودو را محاسبه کنید، باید از ماشین حساب استخراج زوم ارز استفاده نمایید. با انتخاب این ارز و همچنین نوع دستگاه، می توانید به راحتی ببینید که چه مقدار سود می توانید با استخراج این ارز دیجیتال کسب کنید. برخی از دستگاه های ماینر این ارز دیجیتال عبارت اند از:

 • Bitmain Antminer Z15
 • Innosilicon A9 ZMaster
 • Bitmain Antminer Z9 Mini
 • Innosilicon A9+ ZMaster
 • Bitmain Antminer Z9

 

خب در ادامه قصد داریم شما را با تعدادی از دستگاه های ماینر که در ماشین حساب بالا معرفی کردیم، آشنا کنیم.

آشنایی با دستگاه های ماینر

در حال حاضر دستگاه های ماینر مختلفی وجود دارند. هر دستگاه ماینر اجزای مختلفی دارد. برای اینکه یک دستگاه ماینر را درک کنید، ابتدا بهتر است به صورت کامل با اجزای آن آشنا شوید. یک ماینر تشکیل شده است از:

 1. هش برد Hashboard:

به برد های پردازشی در دستگاه ماینر هش برد گفته می شود. هر ماینر از تعدادی هش برد تشکیل شده است. تمامی هش برد ها در مجموع یک قدرت پردازش به شما ارائه می دهد. این قدرت پردازش هش ریت نامیده می شود. هر چه هش ریت یک ماینر بیشتر باشد، قدرت آن نیز بیشتر است. برای مثال قدرت یک دستگاه ماینر با هش ریت ۶۰TH بیشتر از یک ماینر ۱۲TH می باشد. در این بخش منظور از TH تراهش است که واحد اندازی هش ریت ماینر ها می باشد. برخی از دستگاه های ماینر ممکن است قدرت استخراج آن ها بسته به الگوریتمشان کمتر باشد. برای مثال امکان دارد شما هش ریت های که واحد اندازه گیری آن ها GH، MH و… است را دیده باشید.

 1. کنترل برد Controlboard:

کنترل برد همان‌طور که از نامش پیداست، وظیفه کنترل ماینر را بر عهده دارد. کارت شبکه، هش برد، منبع تغذیه به کنترل برد متصل می شود و در نهایت کنترل برد به آن ها فرمان می دهد. معمولاً کنترل برد ها بیشتر در معرض خراب شدن قرار دارد. بیشتر از هش برد ها، ممکن است کنترل برد شما آسیب ببینید. در صورت خرابی، قطعات بر روی کنترل برد مانند پردازنده ها آسیب ندیده باشند تا حدودی می توان آن ها را تعمیر کرد.

در صورتی که کنترل برد غیر قابل تعمیر بود، شما می توانید یک برد جدید خریداری کنید و سپس از آن استفاده نمایید. هش برد های یک ماینر در داخل محفظه قرار دارند اما معمولاً کنترل برد ها دید هستند. در صورتی که یک ماینر داشته باشید، می توانید به راحتی کنترل برد ها را بازدید کنید.

 1. منبع تغذیه Power:

منبع تغذیه یکی از قطعات اصلی ماینر می باشد چراکه باید ماینر شما از طریق منبع تغذیه روشن شود. بهتر است برای منبع تغذیه از پاور های اختصاصی هر ماینر استفاده کنید. عموماً اکثر افراد برای کاهش هزینه از پاور های کامپیوتر استفاده می کنند. این موضوع می تواند در دراز مدت برای دستگاه ماینر شما مشکل ایجاد کند چراکه با نوسانات برق امکان دارد کنترل برد شما از بین برود.

در صورتی که از دستگاه های گران قیمت استفاده می کنید، حتماً به سراغ منبع تغذیه های اصل بروید تا بتوانید از رخ دادن مشکلات احتمالی جلوگیری کنید. در هنگام خرید ماینر می توانید، اقدام به خرید منبع تغذیه به صورت هم‌زمان کنید.

 1. سیستم خنک کننده یا فن Fan:

سیستم خنک کننده نیز جز قطعات مهم به حساب می آید. تقریباً اکثر کمپانی ها از فن برای سیستم خنک کننده می کنند. بیشتر سر و صدای ماینر ها نیز توسط فن ها تولید می شود. اگر بتوانید به جای فن از سیستم خنک کننده دیگری استفاده کنید، میزان سر و صدای شما کاسته می شود و بی دردسر می توانید استخراج خود را انجام دهید.

هر ماینر معمولاً از ۲ یا ۴ فن تشکیل شده است. ماینر هایی که ۴ عدد فن دارند، نسبت به ماینر های ۲ ن از سر و صدای بیشتری برخوردار هستند و همچنین قدرت آن ها نیز بیشتر است. شما می توانید، به راحتی فن های ماینر خود را جدا کنید و به جای آن از سیستم خنک کننده دیگری و یا فن های حلزونی استفاده کنید. البته انجام این کار نیاز به کمی تخصص و اطلاعات دارد. در صورتی که از این موضوع اطلاع ندارید، حتماً انجام این کار به یک متخصص واگذار کنید.

 1. اتصالات connections:

اتصالات یک ماینر از سیم های مختلفی تشکیل شده است. شما می بایست ماینر بابا سیم‌های مشخص به کنترل برد متصل کنید. همچنین، هش برد را نیز باید با سیم های مخصوص به کنترل برد متصل نمایید. در کل، اتصالات ماینر ها تنها تعدادی سیم است که باید آن ها را تهیه کنید. برای اتصال ماینر به اینترنت نیز باید از کابل شبکه استفاده کنید. کابل شبکه نوع های مختلفی دارد. به دلیل جلوگیری از قطعی های مکرر و… بهتر است یک کابل با جنس مناسب تهیه نمایید.

 1. متعلقات اضافه:

زمانی که شما ماینر را خریداری می کنید، به صورت پیش‌فرض ماینر با یک شکل و شمایل و همچنین قطعات ثابت به شما تحویل داده می شود. در صورتی که قصد دارید تا ماینر خود را گسترش دهید، باید خودتان متعلقات مربوطه را خریداری کنید. مثلاً برای حذف سر و صدای ماینر، باید اقدام به تهیه سایلنت باکس کنید. با استفاده از سایلنت باکس می توانید صدای ماینر خود را تا مقدار قابل توجهی کاهش دهید.

حال که یک دستگاه ماینر را بهتر درک کردید، نوبت به این رسیده است که به سراغ معرفی چند دستگاه ماینر برویم. در حال حاضر، شرکت های مختلفی اقدام به تولید دستگاه های ماینر می کنند. برترین و معروف ترین این شرکت ها بیت مین Bitmain است که احتمالاً تا به حال نام آن را شنیده اید. جز بیت مین شرکت های دیگری نیز همانند اینوسیلیکون Innosilicon، میکرو بی تی Micro BT و… هستند که در بحث تولید دستگاه های ماینر فعالیت می کنند. برخی از ماینر های کمپانی فوق عبارت اند از:

 • دستگاه ماینر Antminer S19Pro:

این ماینر توسط کمپانی بیت مین تولید شده است. شاید با شنیدن نام انت ماینر Antminer تعجب کرده باشید اما باید بدانید که این نام، نام تجاری این کمپانی می باشد. دستگاه ماینر Antminer S19Pro یک ماینر با قدرت استخراج ۱۰TH تراهش می باشد. با توجه به قدرت بالای این ماینر، خوشبختانه مصرف برق آن تا حدودی نسبت به دیگر ماینر های هم رده مناسب است.

مصرف برق این ماینر نیز برابر با ۳۲۵۰W می باشد. شما می توانید به راحتی با استفاده از این ماینر اقدام به استخراج رمز ارز هایی مانند بیت کوین، بیت کوین کش و… کنید. برای کنترل حرارت و همچنین تهویه ها در این ماینر از ۴ فن استفاده شده است. این تعداد فن باعث شده است تا میزان سر و صدای آن برابر با ۷۵DB یا دسی بل شود.

در صورتی که قصد دارید تا بیشتر درباره این ماینر اطلاعات کسب کنید، بهتر است به مقاله اختصاصی دستگاه ماینر Antminer S19Pro در سایت زوم ارز مراجعه کنید. اگر در این باره برایتان سؤالی ایجاد شد، می توانید همین حالا سؤال خود را از پشتیبانی بپرسید.

 • دستگاه ماینر Antminer S9J:

دستگاه ماینر Antminer S9J یکی از ماینر های معروف که احتمالاً نام آن را زیاد شنیده اید می باشد. این ماینر تا مدتی به عنوان یک دستگاه کم مصرف در بین کاربران معروف بود. بیشتر افراد از این دستگاه، به عنوان یک ماینر خانگی یاد می کنند. شما می توانید به راحتی با استفاده از دستگاه ماینر Antminer S9J اقدام به استخراج رمز ارز هایی مانند بیت کوین کنید.

قدرت استخراج این دستگاه برابر با ۱۴.۵TH تراهش می باشد. تقریباً نسبت به مصرف برقی که دارد (۱۳۵۰W) مناسب است. اگر در داخل آپارتمان زندگی می کنید و قصد دارید تا یک ماینر داشته باشید، این دستگاه می تواند برای شما توصیه مناسبی باشد. البته اگر قصد انجام این کار را دارید، حتماً قبل از اجرای آن کمی تحقیق کنید تا بتوانید بهترین سود را کسب کنید.

این دستگاه تقریباً وزن نسبتاً سنگینی دارد. میزان وزن آن برابر با ۴ کیلوگرم می باشد. کمپانی بیت مین برای تهیه هوا و همچنین کاهش حرارت در این ماینر ۲ فن کار کرده است. با استفاده از این دو عدد فن دستگاه تا حدودی خنک می شود. در صورتی که با مشکل کاهش حرارت برخورد کردید، می توانید از دیگر تجهیزات خنک کننده استفاده نمایید.

برای برخی از کاربران این سؤال پیش می آید که میزان درآمد این ماینر چقدر است؟ در صورتی که قصد دارید تا به صورت حدودی درآمد این ماینر را محاسبه کنید، باید کمی صفحه را به سمت بالا اسکرول کنید و به سراغ ماشین حساب استخراج بروید. حال با وارد نمودن نام دستگاه و نوع ارز و همچنین دیگر اطلاعات، می توانید به راحتی درآمد این ماینر را به صورت خالص محاسبه نمایید.

 • دستگاه ماینر Innosilicon A6+:

دستگاه ماینر Innosilicon A6+ یکی از ماینر هایی است که در سال ۲۰۱۹ توسط شرکت اینوسیلیکون تولید شد. این ماینر نسبت به دو ماینر قبل کمی متفاوت است چراکه نوع الگوریتم و همچنین قدرت آن فرق می کند. الگوریتم این ماینر Scrypt است و شما می توانید با آن رمز ارز هایی همانند لایت کوین، دوج کوین، دیجی بایت و… را استخراج کنید. همچنین قدرت آن نیز برابر با ۲.۲GH است.

همان‌طور که مطلع شدید، برعکس دو ماینر قبلی که قدرت آن ها بر حسب TH بود، این ماینر بر حسب GH می باشد. دستگاه ماینر Innosilicon A6+ از ۴ فن برای کاهش حرارت و همچنین تهویه هوا استفاده می کند. میزان سر و صدای این ماینر نسبت به فن های آن برابر با ۸۲db یا دسی بل می باشد. باید اعتراف کرد که کمی سر و صدای دستگاه Innosilicon A6+ زیاد است و به همین دلیل ممکن است نتوانید از آن در منزل استفاده کنید.

در تولید این ماینر، ۸ عدد هش برد استفاده شده است. در کنار هش برد ها، یک عدد کنترل برد نیز تعبیه شده است. اگر نگاهی به تصویر این ماینر بی اندازید، به صورت کاملاً واضح شاهد این موضوع خواهید بود.

برای اینکه محاسبه کنید که این ماینر چه میزان درآمدی دارد، باز هم پیشنهاد می کنیم به سراغ ماشین حساب استخراج بروید. با استفاده از ماشین حساب استخراج می توانید به صورت کامل درآمد حدودی این ماینر را همراه با ریز هزینه ها به دست بیاورید. توجه داشته باشید که این درآمد حدودی است و با تغییر دلار و همچنین نوع ارز تغییر پیدا می کند. به همین دلیل ما نمی توانیم در این بخش به صورت عددی درآمد دستگاه ماینر Innosilicon A6+ را بیان کنیم.

 • دستگاه ماینر Whatsminer M30s:

دستگاه ماینر Whatsminer M30s از دیگر ماینر های استخراج بیت کوین است. زمانی که نام یک ماینر بیت کوین را می شنوید، بدانید که میزان قدرت آن دستگاه با TH اندازه گیری می شود. قدرت این ماینر برابر با ۸۶TH است. همچنین مصرف برق آن نیز ۳۲۶۸W می باشد. همان‌طور که در قسمت قبل با دستگاه ماینر S19Pro آشنا شدید، می بینید که این ماینر نسبت به آن مصرف یک اندازه دارد اما دستگاه ماینر S19 Pro قدرتمند تر است.

در این ماینر برای تهویه هوا از دو فن استفاده شده است. میزان سروصدای این دو فن نیز برابر با ۷۲ دسی بل است. تقریباً می توان گفت که این ماینر سر و صدای متوسطی دارد. شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که آیا این محصول از نظر مصرف برق و سر و صدا مناسب آپارتمان است؟ پاسخ قطعی نمی توان نسبت به این سؤال داد. همان‌طور که مشخص است مصرف برق این ماینر کمی بالا می باشد. به همین دلیل باید با توجه به شرایط خودتان پاسخ این سؤال را بدهید.

در صورتی که قصد دارید تا درباره درآمد این ماینر نیز اطلاعات کسب کنید، شما می توانید همین حالا به بخش ماشین حساب بروید و پس از وارد نمودن نام دستگاه و کوین مورد نظر و همچنین دیگر اطلاعات خواسته شده، به راحتی مقدار درآمد حدودی خود را محاسبه کنید.

حال که با دستگاه های ماینر آشنا شدید و آن را درک کردید، نوبت به این رسیده است که به سراغ دیگر بحث های مرتبط برویم. اگر قصد دارید تا اطلاعات بیشتری درباره میزان درآمد دیگر رمز ارز ها کسب کنید، در ادامه همراه ما باشید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
19 نظرات خود را ثبت نمایید
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
حمید
1 سال قبل

سلام
ماینر l3+ که هم دوج کوین هم لایت کوین استخراج میکنه رو چجوری محاسبه میکنیم.
مثلا نوشته ۱۰۰ هزار تومان برای هرکدوم پول برق
۵۰ هزار برای لایت و ۲۰۰ هزار برای دوج سود خالص
سود خالص نهایی میشه ۱۵۰ یا ۵۰ هزار تومان

علی
1 سال قبل

من میخواهم دستگاه ماینر بخرم ولی نمیدونم که صدای بلند داره یا نه لطف کنید مرا راهنمایی کنید تا بتونم یک عدد دستگاه بخرم

متشکرم

نسترن
2 سال قبل

ممنون از تیم خوبتون زوم ارزی های عزیز

تیم محتوا
پاسخ به  نسترن
2 سال قبل

ممنون از شما زوم ارزی عزیز

قاسم
2 سال قبل

ماشین حساب ماینرهاتون خیلی خوب است.

تیم محتوا
پاسخ به  قاسم
2 سال قبل

خوشحالم که براتون مفید بود

Ali
پاسخ به  تیم محتوا
1 سال قبل

راسته میگن ماینر ها آکبند تو بازار نیس و از چین به صورت استوک وارد میشود و توسط خود چین تمیز و بسته بندی میشود

جواد
2 سال قبل

از نظر قانونی ماینرها مجوز می خواهند.

تیم محتوا
پاسخ به  جواد
2 سال قبل

بله

مجتبی
2 سال قبل

در آمد ماین t2t چقدر است؟

نویان
2 سال قبل

ماشین حساب ماینینگ دوج کوین را دارید؟

تیم محتوا
پاسخ به  نویان
2 سال قبل

سلام بله در قسمت ماشین حساب استخراج ارز های دیجیتال تمامی ارز ها وجود دارد

حمیدرضا
2 سال قبل

برای ماین دوج کوین از کدام ماینر استفاده کنم؟

تیم محتوا
پاسخ به  حمیدرضا
2 سال قبل

از ماینر هایی که الگوریتم آنها scrypt پشتیبانی میکنند

ولی
2 سال قبل

ماین اتریوم بیشتر می صرفه یا بیت کوین؟

تیم محتوا
پاسخ به  ولی
2 سال قبل

نمیشه به صورت قطعی گفت بستگی به تارگت و شرایط شما داره با شرایط مختلف متفاوت است

سامان
2 سال قبل

چرا در آمد ماینرم انقدر کم شده؟

محمد
2 سال قبل

استخراج بیت کوین به صرفه است؟