آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

گروه جرایم سایبری ویتنامی در ایالات متحده برای طرح هک ۷۱ میلیون دلاری متهم شد

گروه جرایم سایبری ویتنامی در ایالات متحده برای طرح هک 71 میلیون دلاری متهم شد

گروه جرایم سایبری ویتنامی در ایالات متحده برای طرح هک ۷۱ میلیون دلاری متهم شد

به گزارش زوم ارز، گروه جرایم سایبری ویتنام ۷۱ میلیون دلار خسارت به ایالات متحده وارد کرد. اعضای گروه جنایت سایبری ویتنامی “FIN9” که شناخته شده اند، به اتهام انجام عملیات هک پیچیده با هدف نفوذ به شبکه‌های سراسر ایالات متحده از ماه مه ۲۰۱۸ تا اکتبر ۲۰۲۱، متهم شده‌اند.

به طبق دستور کیفری، افراد متورط در این موضوع شامل تا وان تای (همچنین با نام‌های “کوین هوآ” و “بیچ توی” شناخته می‌شود)، نگوین ویت کووک (مشهور به عنوان “تین نگوین”)، نگوین ترنگ ژوین، و نگوین ون ترونگ (برایشان به نام “چانگ نگوین” معروف است) می‌باشند.

شاید دنبال کردن این اخبار برای شما مفید باشد:

احتمالاً، آنها از طریق روش‌هایی از قبیل کمپین‌های فیشینگ و حملات زنجیره تأمین، به سیستم‌های رایانه‌ای شرکت‌های قربانی دسترسی غیرمجاز یافتند. بلافاصله پس از نفوذ، گروه جرایم سایبری ویتنامی به نظر می‌رسد که اطلاعات مهم، مزایا و وجوه کارمندان را جاسازی کرده و باعث تحمیل خسارات مالی قابل توجهی شده است.

اتهامات شامل کلاهبرداری، پولشویی، سرقت هویت

جنایتکاران سایبری از دسترسی خود به منظومه‌های دیجیتالی استفاده کردند تا از مزایای دیجیتالی کارکنان، اعم از کارت‌های هدیه، بهره‌مند شوند. آن‌ها همچنین به منظومه‌های تحت کنترل خود دسترسی یافته و اطلاعات شناسایی شخصی و جزئیات کارت‌های اعتباری کارمندان و مشتریان شرکت‌هایی که به آن‌ها نفوذ کرده بودند را به سرقت بردند. این مجرمان به منظومه‌های متاثره دسترسی یافته و با استفاده از اطلاعات سرقت شده، حساب‌های آنلاین برای خود ایجاد کردند تا هویت‌شان را پنهان کرده و معاملاتی مانند فروش کارت‌های هدیه دزدیده شده را انجام داده و پول حاصله را از طریق بازارهای ارزهای دیجیتال پولی کردند.

اتهاماتی که علیه Tai، Quoc، Xuyen و Truong مطرح شده است، شامل تماس و توطئه برای ارتکاب جرایمی از جمله کلاهبرداری، اخاذی و فعالیت های جنایتکارانه مرتبط با رایانه می‌شود. این جرایم شامل توطئه برای ارتکاب کلاهبرداری از راه دور، تخریب عمدی رایانه های محافظت شده، پیش‌نویس برنامه‌ای برای انجام عملیات پولشویی، سرقت هویت با شدت بیشتر و توطئه برای کلاهبرداری از هویت افراد دیگر. بر اساس این اتهامات، مجازات‌های ممکن شامل حبس از پنج سال تا بیشینه ۲۰ سال می‌شود.

منبع: coincu.com

بیشتر بخوانید

تیم خبری
تیم خبری
من زهرا هستم. کارشناسی کامپیوتر خوندم. من حدود 4 سال است که با مارکت ارز های دیجیتال آشنا شدم. و ترجیح دادم به دنبال کردن اخبار کریپتو. همچنین عاشق نقاشی و هنر هستم

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

معرفی صرافی های برتر خارجی

آخرین مقالات منتشر شده