لایت فارکس
مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال در زوم ارز

بیش از ۵۰ درصد از جمعیت ترکیه در کریپتو سرمایه گذاری می کنند

کنگره برزیل در صدد وضع مالیات بیشتر بر ارزهای دیجیتال است

بیش از ۵۰ درصد از جمعیت ترکیه در کریپتو سرمایه گذاری می کنند

به گزارش زوم ارز، گزارش اخیر نشان می دهد که مردم در ترکیه به سرعت از رمزنگاری استقبال می کنند و بیشتر آنها به جای دنبال سودهای سریع، به دنبال ایجاد ثروت در بلندمدت هستند.

در این بیانیه خاطرنشان شد: «در این مدت، لیر ترکیه بیش از ۵۰ درصد در برابر دلار آمریکا کاهش یافته است و کریپتوها را به بهشتی از تورم تبدیل کرده است.

ترکیه استراتژی سرمایه‌گذاری رمزارز خرید و نگهداری را اتخاذ می‌کند

KuCoin، یک صرافی بزرگ ارزهای دیجیتال، اخیراً گزارشی را منتشر کرده است که در آن وضعیت فعالیت و گسترش کریپتو در ترکیه را تشریح کرده است.

این گزارش نشان می‌دهد که سه ماهه دوم سال ۲۰۲۳ با میانگین سرمایه‌گذاری در حدود ۳۷۴۶ دلار آمریکا، شاهد استقبال قابل توجهی بوده است. در این گزارش آمده است: «۳۱ درصد از سرمایه‌گذاران کریپتو در سه ماهه اخیر و ۳۶ درصد بیش از ۱۰۰ هزار لیر سرمایه‌گذاری کردند.

این گزارش بر اساس نظرسنجی از ۵۵۰ سرمایه‌گذار کریپتو بزرگسال ۱۸ تا ۶۰ ساله در ترکیه است. همه شرکت‌کنندگان در شش ماه گذشته دارای رمزنگاری هستند یا روی آن سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

نتایج نشان می دهد که شهروندان ترکیه به جای تلاش برای کسب سود سریع، بر بلندمدت متمرکز هستند. وی افزود: “۵۸٪ در ارزهای دیجیتال برای رشد ثروت در بلندمدت سرمایه گذاری می کنند و پس از آن ۳۷٪ برای ذخیره ارزش سرمایه گذاری می کنند.”

از نظر کریپتوهای مورد علاقه، بیت کوین با ۷۱% در رتبه اول قرار دارد، پس از آن اتریوم با ۴۵% و استیبل کوین با ۳۳% قرار دارند.

نمودار قیمت بیت کوین 1 ماه. منبع: BeInCrypto
نمودار قیمت بیت کوین ۱ ماه. منبع: BeInCrypto

کاهش ارز ملی توجه را به سمت رمزنگاری معطوف می‌کند

طبق گزارش، بیش از نیمی از شرکت‌کنندگان در نظرسنجی (۵۷%) در مورد رمزارز از دوستان یا خانواده شنیدند و ۳۵% آن را از طریق جوامع محلی کشف کردند. در همین حال، لیر ترکیه را از دست دادن بیش از ۵۰ درصد از ارزش خود در برابر دلار آمریکا به عنوان یک عامل کمک کننده یاد می کند و کریپتو را به “بهشتی از تورم” تبدیل می کند.

گزارش‌های اخیر نشان می‌دهد که لیر ترکیه برای مدتی طولانی به شدت در برابر دلار آمریکا کاهش یافته است.

کمیته سیاست پولی بانک مرکزی اخیراً اعلام کرده است که قصد دارد تا زمان رفع این وضعیت، سیاست‌های پولی سخت‌گیرانه را ادامه دهد.

“انقباضات پولی تا زمانی که بهبود قابل توجهی در چشم انداز تورم حاصل شود، تا حد نیاز به موقع و تدریجی تقویت خواهد شد.”


منبع: beincrypto.com

 

زهرا راد
زهرا راد
من زهرا راد هستم. کارشناسس کامپیوتر خوندم. من حدود 4 سال است که با مارکت ارز های دیجیتال آشنا شدم. و ترجیح دادم به دنبال کردن اخبار کریپتو. همچنین عاشق نقاشی و هنر هستم

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده