لایت فارکس

حجم معاملات NFT در ۷ روز گذشته به کمترین میزان در دو سال اخیر رسید

حجم معاملات NFT در ۷ روز گذشته به کمترین میزان در دو سال اخیر رسید

حجم معاملات NFT در ۷ روز گذشته به کمترین میزان در دو سال اخیر رسید

به گزارش زوم ارز، طبق داده‌های Dune، NFT شاهد کاهش شدیدی است زیرا شاخص حجم معاملات NFT در سراسر شبکه در هفته گذشته به ۷۳.۲ میلیون دلار رسید که پایین‌ترین سطح در دو سال اخیر است. که در آن، Blur، بازار NFT بدون کارمزد، در حال حاضر بیشترین حجم هفتگی، ۶۵.۱% را در مقایسه با Opensea 23.7% به خود اختصاص داده است.

منبع: Dune
منبع: Dune

علاوه بر این نگرانی، تعداد کاربرانی که در تراکنش‌های NFT در کل شبکه شرکت می‌کنند نیز به پایین‌ترین حد در دو سال گذشته رسیده است و در هفته‌های اخیر حدود ۵۰۰۰۰ کاربر داشته است.

منبع: Dune
منبع: Dune

بازار NFT مدتی است که در رکود بوده است. در مقایسه با روزهای اوج، حجم معاملات هفتگی می تواند تا سال ۲۰۲۱ به ۱.۸ میلیارد دلار برسد.

در ژوئیه ۲۰۲۳، مجموعه‌ای از محبوب‌ترین و پرطرفدارترین مجموعه‌های NFT با کاهش قابل‌توجهی در طبقه‌های قیمت مواجه شدند که توسط پروژه‌های معروف بلو چیپ، از جمله CryptoPunks، Bored Ape Yacht Club، Mutant Apes و Azukis برجسته شد و ۶۲ درصد کاهش یافت. برای ماه.

این نقض بازار نشان دهنده افزایش ریسک گریزی سرمایه گذاران و کاهش اعتماد به NFT است. سرمایه‌گذاران ممکن است محتاط‌تر شوند و تمایلی به سرمایه‌گذاری‌های پرریسک‌تر نداشته باشند، که منجر به حرکت به سمت دارایی‌های مطمئن‌تر یا کاهش مشارکت کلی در بازار شود.

علاوه بر این، این کاهش ممکن است به زودی با تأثیرات منفی تنظیم‌کننده‌ها ادامه یابد. دیروز، SEC، یک تنظیم کننده قدرتمند که هیچ دلسوزی برای بازار ارزهای دیجیتال ندارد، اولین اقدام خود را علیه بازار NFT با متهم کردن شرکت سرگرمی لس آنجلس Impact Theory مبنی بر توسعه و اجرای NFT بدون ثبت نام انجام داد، که این اولین اقدام اجرایی رگولاتور علیه NFT.

منبع: news.coincu.com

تیم خبری
تیم خبری
من زهرا هستم. کارشناسی کامپیوتر خوندم. من حدود 4 سال است که با مارکت ارز های دیجیتال آشنا شدم. و ترجیح دادم به دنبال کردن اخبار کریپتو. همچنین عاشق نقاشی و هنر هستم

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده