آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

JPMorgan انتظار دارد ۶۲ میلیارد دلار ETF بیت کوین در طی ۲ تا ۳ سال به بازار برسد.

JPMorgan انتظار دارد ۶۲ میلیارد دلار ETF بیت کوین در طی ۲ تا ۳ سال به بازار برسد.

به گزارش زوم ارز، بنا به باور J.P. مورگان، ETFهای بیت‌کوین بر اساس ارزیابی دارایی در کنار طلا، احتمالاً در درازمدت رشد قابل توجهی در دارایی تحت مدیریت نخواهند داشت.

تحلیلگران، به رهبری نیکولاس پانیگیرتزوگلو، درخصوص ETFهای بیت‌کوین نوشتند که زمانی که به عنوان جایگزین طلا ارزیابی می‌شوند و به نوسانات تعدیل می‌شوند، دارای “اندازه واقعی” تقریباً ۶۲ میلیارد دلار هستند، در دو تا سه سال آینده.

این اظهارنظر نشان می‌دهد که J.P. مورگان ترجیح می‌دهد ETFهای بیت‌کوین را به عنوان جایگزینی مستقل و قدرتمند برای طلا در نظر نگیرد و اعتقاد دارد که رشد قابل توجهی در ارزش دارایی‌های تحت مدیریت ETFهای بیت‌کوین در آینده نخواهد بود.

JPMorgan Bearish در بیت کوین

این یک نگرش کمی کمتر خوش‌بینانه نسبت به آنچه تحلیلگران ارزهای دیجیتال برای ETFها پیش‌بینی می‌کنند است. ETFها در حال حاضر در طول دو ماه از زمان راه‌اندازی خود، جریان خالصی به میزان ۹.۳ میلیارد دلار جذب کرده‌اند. همچنین، با افزایش قیمت بیت‌کوین از آن زمان، ETFها از جمله Grayscale، شاهد افزایش قابل توجهی در دارایی تحت مدیریت (AUM) خود از ۳۰ میلیارد دلار به بیش از ۵۰ میلیارد دلار بوده‌اند.

گزارشی از JPMorgan نشان می‌دهد که گاوهای سرمایه‌گذاری ریسک مرتبط با بیت‌کوین را در نظر نمی‌گیرند و بنابراین تخمینی بسیار بالاتر از آنچه که در سبد سرمایه‌گذاران شامل خواهد شد، ارائه می‌دهند. آنها در گزارش خود آورده‌اند:

“بیشتر سرمایه‌گذاران هنگام تخصیص بین طبقات دارایی، ریسک و نوسان را در نظر می‌گیرند و با توجه به اینکه نوسانات بیت‌کوین حدود ۳.۷ برابر نوسانات طلا است، غیر واقعی است که انتظار داشته باشیم بیت‌کوین با طلا در پرتفوی سرمایه‌گذاران در مقدار واقعی مطابقت داشته باشد.”

براساس محاسبات JPMorgan، با تقسیم میزان طلا در دسترس توسط سرمایه‌گذاران در حال حاضر (۳.۳ تریلیون دلار) بر نوسانات بیت‌کوین نسبت به طلا (۳.۷)، میزان تخصیص بیت‌کوین به سرمایه‌گذاران حدوداً ۹۰۰ میلیارد دلار را نشان می‌دهد. این به این معنی است که قیمت هر سکه بیت‌کوین ۴۵,۰۰۰ دلار خواهد بود، که کمتر از قیمت فعلی بازار بیت‌کوین که ۶۹,۰۰۰ دلار است، است.

گزارش بانک همچنین با محاسبه کل مقدار طلا در صندوق‌ها (که حدود ۲۳۰ میلیون دلار است) و تقسیم آن بر ضریب نوسان ۳.۷ به میزان ۶۲ میلیارد دلار برای ETFهای بیت‌کوین رسید. با این حال، ممکن است بسیاری از این منابع از یک جابه‌جایی چرخشی از سایر ابزارهای سراین یک نگرش کمی کمتر خوش‌بینانه نسبت به آنچه تحلیلگران ارزهای دیجیتال برای ETFها پیش‌بینی می‌کنند است. در حال حاضر، Coinbase با افزایش قیمت بیت‌کوین به رکورد تاریخی (ATH)، قطعی دیگری را ثبت کرده است. این افزایش قیمت همراه با جذب ۹.۳ میلیارد دلار جریان خالص در طول دو ماه از زمان راه‌اندازی خود، نشان می‌دهد که ETFها از جمله Grayscale، شاهد افزایش قابل توجهی در دارایی تحت مدیریت (AUM) خود از ۳۰ میلیارد دلار به بیش از ۵۰ میلیارد دلار بوده‌اند.

گزارش JPMorgan نشان می‌دهد که گاوهای سرمایه‌گذاری ریسک مرتبط با بیت‌کوین را در نظر نمی‌گیرند و تخمینی بسیار بالاتر از آنچه در سبد سرمایه‌گذاران شامل خواهد شد، ارائه می‌دهند. آنها به این موضوع اشاره کرده‌اند که با توجه به نوسانات بیت‌کوین که حدوداً ۳.۷ برابر نوسانات طلا است، نتیجه گرفتن از تطبیق دقیق بیت‌کوین با طلا در پرتفوی سرمایه‌گذاران غیر واقع‌بینانه است.

براساس محاسبات JPMorgan، با تقسیم میزان طلای موجود در دسترس توسط سرمایه‌گذاران در حال حاضر (۳.۳ تریلیون دلار) بر نوسانات بیت‌کوین نسبت به طلا (۳.۷)، میزان تخصیص بیت‌کوین به سرمایه‌گذاران حدوداً ۹۰۰ میلیارد دلار را نشان می‌دهد. این به این معنی است که قیمت هر سکه بیت‌کوین ۴۵,۰۰۰ دلار خواهد بود، که کمتر از قیمت فعلی بازار بیت‌کوین که ۶۹,۰۰۰ دلار است، است.

گزارش بانک همچنین با محاسبه کل مقدار طلای موجود در صندوق‌ها (که حدود ۲۳۰ میلیون دلار است) و تقسیم آن بر ضریب نوسان ۳.۷ به میزان ۶۲ میلیارد دلار برای ETFهای بیت‌کوین رسید. با این حال، ممکن است بسیاری از این منابع از یک جابه‌جایی چرخشی از سایر ابزارهای سرمایه‌گذاری مبتنی بر بیت‌کوین و به ETFها منتقل شده باشند.

بیت کوین در مقابل طلا

با توجه به VettaFi، مقدار دارایی‌های ETF طلا در ایالات متحده تقریباً ۹۲ تریلیون دلار است. بیت کوین، به عنوان بزرگترین ETF کالایی در این کشور، با آنها رقابت می‌کند.

با توجه به ویژگی‌های مشابهی که بیت کوین و طلا دارند، آنها اغلب به عنوان ابزارهای سرمایه‌گذاری مقایسه می‌شوند. هر دوی این دو جریان نقدی ذاتی ندارند، اما تولید بیشتر هر دو مشکلاتی را ایجاد می‌کند. به همین دلیل، آنها پوشش‌های محافظتی قوی در برابر تورم ایجاد می‌کنند.

لاری فینک، مدیرعامل بلک راک، بیت کوین را به عنوان “طلای دیجیتال” توصیف می‌کند و در بحث درباره ETF بیت کوین، به اشتیاق سرمایه‌گذاران برای این دارایی به عنوان “فرار به کیفیت” اشاره می‌کند.


منبع: cryptonews.com

 

تیم خبری
تیم خبری
من ابوالفضل هستم. عاشق ترید ارز های دیجیتال. البته ترید از طریق اخبار. من با دنبال کردن اخبار رمز ارز ها، با پروژه های خوب و مناسب آشنا می شوم و در زمان مناسب توکن آن پروژه را خریداری می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده