آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

Coinbase، با افزایش قیمت بیت‌کوین به ATH، قطعی دیگری را ثبت کرد!

Coinbase، با افزایش قیمت بیت‌کوین به ATH، قطعی دیگری را ثبت کرد!

به گزارش زوم ارز، به نظر می‌رسد اکوسیستم کوین‌بیس به همان افزایش بیت کوین واکنش منفی نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران را از خوشحالی برانگیخته است.

یک مشکل دیگر Coinbase در رکورد

صرافی ارزهای دیجیتال آمریکا، Coinbase، به دلیل رسیدن بیت‌کوین به رکورد تاریخی جدید، در حال ثبت قطعی دیگری است. این قطعی سومین قطعی کوین‌بیس در دو هفته گذشته است و باعث اختلال گسترده‌ای در کاربران Coinbase شده است. طبق داده‌های Downdetector، در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد زیادی گزارش مشکل ارسال شده است.

یکی از مفسران کریپتو به نام MartyParty، خبر قطع شدن صرافی را تکرار کرده و تاکید کرده است که Coinbase همواره از ابزارها و فناوری‌های ضعیف و شکننده استفاده می‌کند. او همچنین معتقد است که رهبری فنی Coinbase همیشه انتخاب‌های ضعیفی داشته است. MartyParty معتقد است که تنها راه حل برای شرکت، بازنویسی کامل با استفاده از فناوری‌های مقیاس‌پذیرتر است.

دو هفته پیش، Coinbase به دلیل افزایش قیمت بیت‌کوین و تقاضای زیادی که به وجود آمد، با یک نقص فنی روبرو شد. کاربران در حساب Coinbase خود موجودی صفر را مشاهده می‌کردند، اما صرافی ادعا کرد که مشکل را پس از بررسی منبع نقص حل کرده است. بعدها گزارش شد که به دلیل قطع شدن، ارزش بازار بیت‌کوین به مبلغ ۱۰۰ میلیارد دلار در عرض ۱۵ دقیقه از دست رفته است.

در آن زمان، بیت‌کوین تنها تا ۶۰,۰۰۰ دلار افزایش یافته بود. ترافیک سنگین و حجم بالایی که به دلیل افزایش قیمت بیت‌کوین ایجاد شده بود، دلیل قطع شدن برنامه بود.

آیا قطع کوین بیس عمدی است؟

در طی دو هفته قطعی پیشین، Coinbase اعلام کرد که در حال سعی برای رفع این مشکلات است و تلاش می‌کند تا بهبودی در تجربه مشتریان ایجاد کند. با این حال، به دلیل افزایش ترافیک، تعدادی از مشتریان هنوز هم با خطاها و مشکلاتی مانند خطاهای ورود، ارسال، دریافت و روش‌های پرداخت مواجه می‌شوند.

به محض اینکه مشکلات نمایشی مرتبط با قطعی برطرف شدند، مشکلاتی مانند تاخیر در پلتفرم نیز وجود داشت. Coinbase تأکید کرد که وجوه مشتریان به طور ایمن نگهداری می‌شوند و تحت تأثیر قطعی‌ها قرار نمی‌گیرند. با این حال، تکرار مکرر قطعی Coinbase شروع به نگرانی جدی در میان کاربرانش در سراسر جهان کرده است.

همچنین، برخی از اعضای جامعه کریپتو X فکر می‌کنند که قطع مکرر ممکن است یک اقدام آگاهانه از سوی Coinbase باشد تا جلوی نفوذ بیت‌کوین به ATH (رکورد تاریخی) را بگیرد. این اعضا معتقدند که نیاز به اجرای یک راه‌حل دائمی فوری در Crypto X وجود دارد.


منبع: coingape.com

 

تیم خبری
تیم خبری
من ابوالفضل هستم. عاشق ترید ارز های دیجیتال. البته ترید از طریق اخبار. من با دنبال کردن اخبار رمز ارز ها، با پروژه های خوب و مناسب آشنا می شوم و در زمان مناسب توکن آن پروژه را خریداری می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده