آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ارز فلو Flow چیست؟

ارز فلو Flow چیست؟

ارز فلو Flow، اگر قصد سرمایه گذاری در بستر ارزهای دیجیتال را دارید نیاز است تا در ابتدا شناختی در ارتباط با آنها پیدا کنید . در این مقاله به بررسی ارز دیجیتال Flow می پردازیم . آیا تا به حال نام رمز ارز Flow را شنیده اید ؟ در ادامه مطالب در ابتدا با توکن این اکوسیستم و پس از آن با عملکرد ارز دیجیتال فلو و ویژگی های ان آشنا خواهید شد . پس از آن روند قیمت ارز دیجیتال فلو را بررسی می کنیم که می تواند به شما در سرمایه گذاری این ارز دیجیتال کمک کند .

شما می توانید مقالات تحلیل ارز دیجیتال فلو Flow و کیف پول های ارز فلو FLOW را مطالعه نمایید، همچنین می توانید در صفحه قیمت لحظه ای فلو FLOW در پایگاه خبری زوم ارز، (قیمت فلو | قیمت FLOW) را مشاهده نمایید.

 نگاهی به پلتفرم ارز دیجیتال فلو (Flow)

 نگاهی به پلتفرم ارز دیجیتال فلو ( Flow )
نگاهی به پلتفرم ارز دیجیتال فلو ( Flow )

فلو ( Flow ) یک بلاکچین سریع ، غیرمتمرکز و سازگار با توسعه است که به عنوان پایه ای برای نسل جدیدی از بازی ها ، برنامه ها ، و دارایی های دیجیتالی که به آنها نیرو می دهد ، طراحی شده است . Flow تنها بلاکچین یک لایه است که در اصل توسط تیمی ایجاد شده است که به طور مداوم تجارب زیادی در مورد بلاکچین ارائه داده است.

برای مثال در بازی CryptoKitties که یک بازی تجاری بسیار ویروسی است و در سال ۲۰۱۷ راه اندازی شد ، توسعه دهندگان برای حل مشکلات فناوری که با آن روبرو شدند تلاش کردند . در این روند ، آنها یک بلاکچین جدید ایجاد کردند که به طور خاص می تواند برای بازی ها و مجموعه های دیجیتالی  مورد استفاده باشد و سایر توسعه دهندگان می توانند به آن اعتماد داشته باشند .

Flow بلاکچینی است که هدف از ارائه آن مقیاس پذیری بالا است . توسعه دهندگان برتر و برخی از بزرگترین برندهای جهان در حال حاضر بر روی فلو کار می کنند و تجربه های کاملا جدیدی را با محتوای سطح بالا امکان پذیر می کنند .


توکن فلو (FLOW) چیست؟

توکن فلو ( FLOW )  چیست ؟
توکن فلو ( FLOW )  چیست ؟

توکن فلو ( FLOW ) از توکن های شبکه Flow می باشد و به نوعی سنگ بنای اقتصاد دیجیتال جدید و بدون حاشیه است . اگر شبکه Flow زیر ساخت دیجیتال است ، FLOW توکنی است که سوخت شبکه را تامین می کند .

FLOW ارز مورد نیاز برای عملکرد شبکه و همه برنامه های موجود در آن است .  FLOW همچنین به عنوان یک روش پرداخت و یک دارایی بلند مدت برای کل اقتصاد طراحی شده است .  این توکن توسط توسعه دهندگان و کاربران برای شرکت در شبکه FLOW و کسب پاداش مورد استفاده قرار می گیرد . توکن فلو همچنین برای هزینه ها و مشارکت در پروتکل های آینده نیز استفاده می شود . لازم به ذکر است که توکن فلو از جمله توکن های غیر قابل تعویض یا NFT می باشد .


نیم نگاهی به ارز دیجیتال FLOW

نام اختصاری FLOW
نوع ارز COIN
عرضه کل ۱.۳۷۸.۲۱۱.۷۳۹
مقدار درگردش ۳۱۸.۰۸۲.۳۹۸
وب سایت رسمی flow.com
بلاکچین اکسپلور flowscan.org

flow.bigdipper.live

وایت پیپر https://onflow.org/technical-paper
پیج های ارتباط رسمی Medium.com

Twitter.com

سورس کد https://github.com/onflow

تاریخچه و بنیان گذاران ارز دیجیتال فلو ( Flow )

تاریخچه و بنیان گذاران ارز دیجیتال فلو ( Flow )
تاریخچه و بنیان گذاران ارز دیجیتال فلو ( Flow )

در اصل آزمایشگاه های Dapper خالق اصلی بلاکچین Flow و همچنین Dapper ، CryptoKitties و NBA Top Shot بودند . آزمایشگاه Dapper که در سال ۲۰۱۸ تاسیس شده است ، از فناوری بلاکچین استفاده می کند تا اشکال جدیدی از تعامل دیجیتال را به کاربران در سراسر جهان ارائه دهد .

Roham Gharegozlu ، Dieter Shirley و Mikhael Naayem تیم بنیان گذار این رمز ارز می باشند که فلو را به عنوان بستری برای بازی های مبتنی بر بلاکچین و مجموعه های دیجیتالی جمع آوری کرد . آزمایشگاه Dapper از فلو در سال ۲۰۱۹ رونمایی کرد .

برنامه های مجهز به بلاکچین می توانند طرفداران را با برندهای مورد علاقه خود نزدیک کنند و به مردم سهم واقعی در جوامعی که در آن شرکت می کنند بدهند و روش های جدیدی را برای مصرف کنندگان ایجاد کنند .


بررسی عملکرد ارز دیجیتال فلو (Flow)

بررسی عملکرد ارز دیجیتال فلو ( Flow )
بررسی عملکرد ارز دیجیتال فلو ( Flow )

اگر با نحوه کار بلاکچین ها آشنا هستید ، می دانید که آنها به طور کلی از نودهایی تشکیل شده اند که کل ارز را ذخیره می کنند و همه تراکنش ها را تایید می کنند .

بر عکس ، فلو قصد دارد زیر مجموعه های زیادی از شبکه خود را ایجاد کند تا بتوان کل کار را در نودها تقسیم کرد و هر نود فقط یک زیر مجموعه از تراکنش ها را تایید می کند .

به همین منظور ، بلاکچین فلو از یک معماری چند نودی که هر کدام نقش متفاوتی دارند استفاده می کند . به بیان دیگر ، فلو اعتبار سنجی یک معامله را به چهار دسته مختلف تقسیم کرده است که مسئولیت های هر نود را تقسیم می کند .

۱.Collection Nodes : وظیفه ی اتصال به شبکه و در دسترس بودن داده ها برای Dapp ها را دارا می باشند .

۲.Consensus Nodes : در مورد حضور و ترتیب معاملات تصمیم گیری می کنند .

۳.Execution Nodes : محاسبه مربوط به هر تراکنش را انجام می دهند . این نودها قدرت تصمیم گیری ندارند .

۴.Verification Nodes : کارهای انجام شده توسط نودهای Execution را دوباره بررسی می کنند .

سازندگان فلو معتقدند این سطح از تخصص به هر نود اجازه می دهد تا در اعتبار سنجی هر تراکنش شرکت کنند در حالی که کارها را برای افزایش کارایی تقسیم می کند .


ویژگی های ارز دیجیتال فلو (Flow)

ویژگی های ارز دیجیتال فلو ( Flow )
ویژگی های ارز دیجیتال فلو ( Flow )

ارز دیجیتال فلو با ارائه راه حل هایی برای بهبود ، دارای ویژگی های زیر می باشد .

۱.معماری چند منظوره : طراحی فلو به گونه ای است که به شبکه امکان می دهد تا بدون آسیب رساندن یا کاهش تمرکز به میلیاردها کاربر خدمت کند .

۲.برنامه نویسی منبع گرا : قراردادهای هوشمند در فلو با Cadence نوشته می شود ، که این یک زبان برنامه نویسی آسان و ایمن برای دارایی ها و برنامه های رمزنگاری می باشد .

۳.ارگونومی توسعه دهنده : قراردادهای هوشمند قابل ارتقا و Flow Emulator این شبکه برای کسانی طراحی شده است که می خواهند محصولات ارزشمندی برای جامعه بسازند .

۴.پردازنده مصرف کننده : همانطور که از اسمش پیداست این پردازنده برای مصرف کنندگان اصلی طراحی شده است که با اضافه کردن پرداخت ، یک مسیر ایمن و با اصطکاک کم از ارزهای فیات به رمزنگاری را امکان پذیر می کند .


بررسی روند قیمت ارز دیجیتال فلو (Flow)

به هنگام نگارش این مقاله قیمت رمز ارز فلو برابر با ۳۴.۳۶ دلار است و حجم معاملات روزانه آن برابر با ۱۳۵،۱۷۱،۲۹۸ دلار می باشد . ارز دیجیتال فلو در ۲۴ ساعت گذشته ۵.۹۰% روند نزولی را داشته است . در حال حاضر در سایت CoinMarketCap رتبه ۷۴ را به خود اختصاص داده است .

در نمودار پایین روند قیمت ارز دیجیتال فلو آورده شده است . همانطور که در نمودار مشاهده می کنید و به شما نشان دادیم ارز دیجیتال فلو در مارس ۲۰۲۱ به ATH خود رسیده است .

بررسی روند قیمت ارز دیجیتال فلو ( Flow )
بررسی روند قیمت ارز دیجیتال فلو ( Flow )

خرید و فروش ارز دیجیتال فلو(Flow) چگونه است ؟

خرید و فروش ارز دیجیتال فلو( Flow ) چگونه است ؟
خرید و فروش ارز دیجیتال فلو( Flow )

اگر تجربه انجام معاملات در بستر رمز ارزها را داشته باشید و یا مقالات مربوط به ارزهای دیجیتال را مطالعه کرده باشید می دانید که برای خرید و یا فروش ارزهای دیجیتال باید به صرافی ها مراجعه کنید . شما می توانید با استفاده از صرافی های ارز دیجیتال داخلی و یا صرافی های آنلاین خارجی رمز ارز فلو را خریداری نمایید . شما می توانید پس از بررسی صرافی های مورد نظر معتبرترین صرافی را انتخاب نمایید .

بهتر است از صرافی هایی استفاده کنید که کارمزد کمتری نسبت به سایر صرافی ها دریافت می کنند و یا میزان حجم معاملات روزانه ای که در آن انجام می شود ، بیشتر است . در ابتدا باید در صرافی ثبت نام و احراز هویت کنید . به دلیل تحریمات موجود در کشور ایران در ابتدا باید پول خود را به تتر تبدیل نمایید و سپس ارز فلو را خریداری نمایید .

در ادامه مطالب به بررسی تعدادی از صرافی های پشتیبان کننده ارز دیجیتال فلو می پردازیم .


صرافی های پشتیبان کننده رمز ارز فلو (Flow)

صرافی های پشتیبان کننده رمز ارز فلو ( Flow )
صرافی های پشتیبان کننده رمز ارز فلو ( Flow )

همانطور که در قسمت قبلی مقاله گفتیم برای خرید و فروش ارز دیجیتال فلو باید به صرافی ها مراجعه کنید . در ادامه تعدادی از صرافی های آنلاین خارجی را به شما معرفی خواهیم کرد .

۱.صرافی هیوبی گلوبال ( Huobi Global ) : صرافی هیوبی گلوبال از فعالترین صرافی ها در حوزه ی رمز ارزها به شمار می رود . این صرافی در سال ۲۰۱۳ راه اندازی شد و علاوه بر فلو از رمز ارزهایی همچون ترون ، بیت تورنت ، فایل کوین و …. پشتیبانی می کند .

۲.صرافی کراکن ( Kraken ) : صرافی کراکن از رمز ارزهایی همچون کاردانو ، بیت کوین ، اتریوم ، تتر و … پشتیبانی می کند .

۳.صرافی کوین لیست پرو ( Coinlist Pro ) : صرافی کوین لیست پرو در ۲۸ ژانویه سال ۲۰۲۰ راه اندازی شد و در سانفراسیسکو مستقر است . این صرافی علاوه بر رمز ارز فلو از ارزهای دیجیتال دیگری همچون فایل کوین ، بیت کوین ، الگورند و … پشتیبانی می کند .

۴.صرافی اوکی اکسچنج ( OKEx ) : از دیگر پلتفرم های معاملاتی می باشد که امکان خرید و فروش رمز ارزهایی همچون بیت کوین ، اتریوم ف بیت کوین کش و … فراهم می کند .

۵.صرافی Gate.io : این صرافی با توجه به اینکه از رمز ارز فلو پشتیبانی می کند از دیگر رمز ارزها همانند بیت کوین ، اتریوم ، کاردانو ، یونی سواپ و… نیز پشتیبانی می کند .

۶.صرافی HOO : صرافی Hoo خود را به عنوان یک پلتفرم معاملاتی دارای بلاکچین توصیف می کند . هدف این صرافی ایجاد یک پلتفرم پیشرفته می باشد تا بتواند خدمات با کیفیتی را به کاربران خود ارائه دهد .

۷.صرافی HitBTC : این رافی از بیش از ۸۰۰ ارز رمزنگاری شده پشتیبانی می کند . این پلتفرم در سال ۲۰۱۳ ایجاد شده است . همچنین این پلتفرم از امنیت بالایی برخوردار است .


چه کیف پول هایی از رمز ارز فلو (Flow) پشتیبانی می کنند ؟

چه کیف پول هایی از رمز ارز فلو ( Flow ) پشتیبانی می کنند ؟
چه کیف پول هایی از رمز ارز فلو ( Flow ) پشتیبانی می کنند ؟

پس از اینکه شما رمز ارز فلو را خریداری نمودید نیازمند آن هستید تا آن را در کیف پول ها ذخیره نمایید . در واقع کیف پول ها همانند حساب شما در دنیای واقعی هستند که می توانید از طریق آدرس کیف پول ارز مورد نظر را ذخیره نمایید . در دنیای رمز ارزها شما می توانید با استفاده از کیف پول های سخت افزاری ، نرم افزاری ، تحت وب و … ارز دیجیتال خریداری شده را ذخیره نمایید . در ادامه مطالب تعدادی از کیف پول ها که توانایی ذخیره سازی رمز ارز فلو را دارند به شما معرفی خواهیم کرد .

۱.کیف پول سخت افزاری لجر (Ledger) :

کیف پول سخت افزاری لجر در دو مدل لجر نانو ایکس و لجر نانو اس موجود می باشد . این کیف پول سخت افزاری از امنیت بالایی برخوردار است به طوری که شما می توانید با خیال راحت از این کیف پول استفاده نمایید .

۲.کیف پول سخت افزاری ترزور (Trezor) :

کیف پول ترزور در دو مدل ترزور وان و ترزور تی به بازار ارائه شده است . این کیف پول نیز همانند لجر از امنیت بالایی برخوردار است . این کیف پول به شما این امکان را می دهد تا با خیال راحت بسیاری از رمز ارزها را ذخیره نمایید .

۳.کیف پول سخت افزاری Coolwallet s :

این کیف پول سخت افزاری از طریق بلوتوث به اپلیکیشن ها بر روی سیستم عامل های اندروید و آی او اس وصل می شود به طوری که شما می توانید با امنیت کامل دارایی های دیجیتال خود را در این کیف پول ذخیره نمایید .

۴.کیف پول نرم افزاری ZenGo :

این کیف پول نرم افزاری از اولین کیف پول های بدون کلید در جهان است و امنیت را فراهم می کند . این کیف پول در سال ۲۰۱۸ راه انداری شد .

۵.کیف پول نرم افزاری Coinomi :

کیف پول کوینومی در میان کاربران از محبوبیت خاصی برخوردار است و می تواند بیش از ۵۰۰ کوین را در خود ذخیره نماید . لازم به ذکر است که نصب و راه اندازی این کیف پول بسیار آسان می باشد .


آینده ارز دیجیتال فلو (Flow) چگونه پیش بینی می شود ؟

آینده ارز دیجیتال فلو ( Flow ) چگونه پیش بینی می شود ؟
آینده ارز دیجیتال فلو ( Flow )

از جمله ساده ترین روش ها برای پیش بینی قیمت آتی ارز رمز نگاری شده فلو مشاهده تاریخچه قیمت قبلی در نمودار می باشد .

روش دیگر برای پیش بینی قیمت در آینده ارزیابی کارایی فلو و یا اقداماتی که پروژه قصد دارد در آینده انجام دهد ، می باشد . به روز بودن و در جریان اخبار این رمز ارز بودن می تواند شما را در پیش بینی قیمت این رمز ارز کمک نماید .

در واقع اخبارها و رویدادهای روزانه می توانند تاثیر فوری بر روند قیمت رمز ارزها داشته باشند .


اینفوگرافیک ارز دیجیتال فلو Flow

اینفوگرافیک ارز دیجیتال فلو Flow
اینفوگرافیک ارز دیجیتال فلو Flow

کلام پایانی ارز دیجیتال فلو ( Flow )

در این مقاله سعی بر این داشتیم تا رمز ارز فلو را بررسی نماییم . فلو دارای یک بلاکچین سریع و توسعه یافته می باشد که برای بازی ها و رمز ارزها طراحی شده است . این بلاکچین تنها بلاکچینی است که باعث بهبود در پروتکل می شود . به طور کلی بلاکچین فلو از چند نود در معماری خود استفاده می کند . که هرکدام از این نودها مسئولیت مخصوص به خود را دارا می باشند . شما می توانید از طریق صرافی هایی که در این مقاله به شما معرفی نمودیم رمز ارز فلو را خریداری نمایید .

ممنون از اینکه تا پایان ” ارز فلو Flow ” همراه ما بودید.

منبع : زوم ارز

لینک مطلب : http://bit.do/fPRgT


بیشتر بخوانید

از اخبار روز اطلاع داری؟
از اخبار روز اطلاع داری؟

آخرین اخبار فاندامنتال ارز دیجیتال

[vc_column][vc_basic_grid post_type=”post” max_items=”6″ item=”55693″ grid_id=”vc_gid:1645702444863-21150734-cadd-6″ taxonomies=”663″][/vc_column]

تیم محتوا
تیم محتوا
جمالی هستم و دارای 3 سال تجربه در بازار رمز ارزها می باشم. دانش آموخته رشته مهندسی کامپیوتر از دانشگاه تهران جنوب و در زمینه تدریس زبان و مترجمی بسیار فعالیت نموده ام. علاقه مند به حوزه موسیقی می باشم و در تلاشم تا در ارتباط با ارزهای دیجیتال دانش خود را گسترش دهم.

10 دیدگاه دربارهٔ «ارز فلو Flow چیست؟;

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده