آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

چانگ پنگ ژائو Changpeng Zhao کیست ؟ | بنیان گذار بایننس

بیوگرافی چانگ پنگ ژائو Changpeng Zhao

بیوگرافی چانگ پنگ ژائو (Changpeng Zhao):

چانگ پنگ ژائو(Changpeng Zhao) ملقب به CZ ,متولد سال ۱۹۷۷ است که در چین به دنیا آمده ولی در سن ۱۲ سالگی به خاطر مسائل سیاسی مجبور به ترک آنجا شدند (پدر او معلم بود ولی عقاید مخالف با سیاست های کشور چین داشت و همین موجب اخراج وی از کشور شد).

آنها بعد از خروج از چین به کانادا مهاجرت کردند اما مهاجرت برایشان شرایط سختی را فراهم کرده بود به طوری که چانگ در دوران کودکی مجبور به کار کردن شده و از جمله جاهایی که مشغول بوده همبرگر مک دونالد و شیفت شبانه ی پمپ بنزین است.چانگ در دانشگاه مک گیل (McGill) در رشته ی علوم کامپیوتر فارغ التحصیل شده است که از همان دوران دانشجویی در حیطه ی بلاک چین و ارز های دیجیتال فعالیت میکرد.

او پس از تموم شدن دوران دانشگاه فعالیت حرفه ای خود را در بازار سهام شروع کرد که و سیستم تطبیقی برای معاملات انجام شده در بازار سهام توکیو طراحی کرده بود البته بعدها برنامه ای برای انجام معاملات در نیویورک نوشت.

CZ در سال ۲۰۱۳ با بیت کوین از طریق بازی پوکر آشنا شد و به این حوزه علاقه مند گردید سپس به تحقیق پرداخت و در این راه با آشنا شدن افراد معروف در حوزه ی بیت کوین فعالیت هایی انجام داد و سرانجام در سال ۲۰۱۷ و پس از سال ها سختی صرافی بایننس (Binance) را تاسیس کرد که بزرگترین صرافی رمز ارز در جهان تلقی میشود هدف او از تاسیس صرافی بایننس مستقل کردن ارز های دیجیتال از پول فیات و جدا شدن از قوانین پیچیده ی بانک های کشور بود.


عملکرد CZ:

قبل از تاسیس صرافی هنگامی که درمورد ارز های دیجیتال تحقیق می کرد با تیم Blockchin.com به مدت هشت ماه همکاری کرده است.CZ با پروژه ی Okcoin (بستری برای معامله های ارز دیجیتال و پول فیات) برای مدت تقریبا یک سال همکاری کرده و در این پروژه مدیر ارشد فناوری بوده است.

یکی دیگر از کارهای او در سال ۲۰۰۵ تاسیس شرکت Fusion system در چین است که زمینه ی فعالیت این شرکت ایجاد زیر ساخت هایی سیستم معاملاتی سریع برای بروکر ها است.CZ بعد از تاسیس صرافی بایننس (Binance) توانست کمتر از شیش ماه این صرافی را به بزرگترین صرافی رمز ارز جهان تبدیل کند و سرمایه اش را نیز چندین برابر کرد.البته چانگ انسانی خیر است و بخش قابل توجهی از سرمایه اش را همیشه صرف خیریه و فعالیت های انسان دوستانه می کند.

او در فهرست ثروتمندان در زمینه ی کریپتوکارنسی در جایگاه سوم قرار دارد و در حال حاضر یک شخصیت پر نفوذ در این زمینه است طبق گزارشی در یک مجله در سال ۲۰۲۰ ثروت چانگ حدود ۲.۶ میلیارد دلار تخمین زده شده (طی یکسال گذشته ثروتش را دوبرابر کرده است).

بایننس پیشرفت سریعش را مدیون کارمزد معاملاتی پایین است و هرچه معامله گر فعالیت بیشتری انجام دهد کارمزد کمتری می دهد در واقع بیشترین نرخ کارمزد در این صرافی ۰.۱ درصد است.در حال حاضر صرافی بایننس بیشتر از ۱۵۰۰ کارمند از کشور های مختلف دنیا دارد.

شهرت این صرافی باعث شده روزانه هکر های زیادی به این صرافی حمله کنند ولی تیم قوی بایننس همیشه در حال تقویت امنیت خود در مقابل هکرهاست و همین باعث شده یکی از امن ترین صرافی های دنیا باشد.

منبع : زوم ارز

لینک مطلب : http://bit.do/fNTNu


با افراد بیشتری آشنا شوید

محسن عباسپور
محسن عباسپور
کارشناسی ارشد مدیریت مالی | مدرس دانشگاه | تحلیل گر ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده