آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

بهترین صرافی ارز دیجیتال برای ترید یا خرید و فروش

بهترین صرافی ارزدیجیتال

بهترین صرافی ارز دیجیتال، ما می خواهیم در این مطلب شما را با صرافی های ارز دیجیتال آشنا کنیم. و درباره طبقه بندی صرافی ها صحبت کنیم . همچنین در انتهای مطلب لیستی از صرافی های داخلی و خارجی را به شما معرفی کردیم. شایان ذکر است این معرفی بر اساس یکسری از شاخص است و سایت زوم ارز هیچ تعهدی در قبال این صرافی ها ندارد. فقط صرفا شما را در انتخاب بهترین و معتبرترین صرافی کمک می کند.

دسته بندی صرافی های ارز دیجیتال:

طبقه بندی صرافی های ارز دیجیتال بر اساس خدمات به کاربران

۰۱ صرافی های خصوصی ارز دیجیتال :که فقط با دعوت می توان در آنها عضو شد .
۰۲ صرافی های منطقه ای ارز دیجیتال :که تنها به کشورهای یک منطقه جغرافیایی خدمات ارزی می‌دهد.
۰۳ صرافی های عمومی ارز دیجیتال: در این صرافی به همه افراد خدمات ارائه می‌شود.

طبقه بندی صرافی های ارز دیجیتال بر اساس نوع معاملات

۰۱صرافی های ارز دیجیتال باتوانایی معاملات ارز فیات با رمز ارزها
۰۲ صرافی های ارز دیجیتال که توانایی معامله رمز ارز با رمز ارز

طبقه‌بندی صرافی های ارز دیجیتال بر اساس مالکیت کیف پول کاربران

صرافی‌های متمرکز: در این صرافی هابه جهت امنیت معاملات کلید خصوصی در اختیار صرافی ارز دیجیتال است.
صرافی های غیر متمرکز: در این صرافی ها کلید خصوصی کیف پول را خود کاربران نگهداری می‌کنند.

طبقه بندی صرافی ها از نظر انجام معاملات ارز دیجیتال

صرافی های عامل: که در این صرافی‌ها ی ارز دیجیتال معاملات با خود صرافی انجام می‌شود .
صرافی‌های غیرعامل :در این ها کاربران با هم به معامله و مبادله می پردازند.


بهترین صرافی های ارز دیجیتال چه خصوصیاتی دارند؟

ما در ابتدا می خواهیم به شما معرفی کنیم که صرافی خوب دارای چه خصوصیاتی است و شما برای انتخاب یک صرافی باید به دنبال کدام گزینه ها باشید.پس در ادامه با ما همراه باشید تا شاخص های مهم برای انتخاب بهترین صرافی را به شما معرفی کنیم.

 • امنیت

امنیت، مهمترین شاخص انتخاب یک صرافی خوب است . شاید بتوان گفت بهترین صرافی‌ها امن ترین آنهاست زیرا در یک صرافی نا امن ، احتمال از دست رفتن دارایی با نفوذ هکرها یا اختلال در معاملات وجود دارد. برای پی بردن به امنیت یک صرافی ارز دیجیتال باید بفهمیم سابقه معاملات آن چگونه بوده است؟

آیا هکرها تا به حال به آن صرافی یا اکسچنج حمله کرده اند؟
اگر حمله هکرها رخ داده آیا موفق بوده است؟ آیا آن صرافی ضرر کاربران خود را جبران نموده است؟

 • احراز هویت

صرافی‌های که به تبدیل ارز دیجیتال به فیات می پردازند بیشتر با پدیده پولشویی روبه‌رو هستند پس احراز هویت در آن‌ها دقیق‌تر انجام می‌شود. البته برای اشخاص در بعضی کشورها مانند ایران صرافی ها کمی آسان تر عمل می کنند.
در برخی صرافی های ارز دیجیتال احراز هویت مرحله ای صورت می گیرد مثلا برای حجم پایین فعالیت مدارک کامل شناسایی نمی‌خواهد فقط برای فعالیت با حجم بالا مدارک کامل باید ارائه شود.

 • کارمزد معاملات

همه صرافی ها برای معاملات ارز دیجیتال کارمزد دریافت می‌کنند. یکی از مواردی که یک صرافی ارز دیجیتال خوب می بایست در نظر داشته باشد ،تمام قوانین مربوط به کارمزد می باشد.

 • حجم بازار و شکاف قیمت‌ها (spread)

برای یک خرید بزرگ اگر حجم معاملات در یک صرافی پایین باشد ، سیالیت پایین می‌آید.و زمان برای انجام معامله بیشتر می‌شود .در این صرافی ها کارمزد اگر کارمزد هم کمتر باشد باز این زمان از دست رفته جبران نمی‌شود .
شکاف قیمت‌ها اختلاف میان خرید و فروش در یک بازار است. دربازاری که شکاف قیمت ها بالا باشد اگر پس از خرید بخواهیم زود آن را بفروشیم ، به علت اختلاف قیمت خرید و فروش بسیار متضرر می شویم.

 • امکان تعیین قیمت توسط کاربران

در بازارهاکاربران قیمت مد نظرشان را تعیین می‌کنند و قیمت‌ها به صورت رقابتی است. اما بعضی صرافی خودشان قیمت را تعیین و بر اساس آن معامله می‌کنند.

 • تعداد کوین ها و رمز ارزها در صرافی های دیجیتال

تعداد کوین ها یی که صرافی‌هاپشتیبانی می‌کنند و جفت ارزهای قابل معامله جذابیت یک صرافی را بیشتر می‌کند.

 • پشتیبانی صرافی ها

پشتیبانی سریع و دقیق هم از مهمترین خصوصیات یک صرافی ارز دیجیتال است. بسیاری از افراد حاضرند که کارمزد بیشتری بدهند ولی پشتیبانی سریع تر از صرافی داشته باشند. حضور پشتیبان در معاملات باعث پشتگرمی است.

 • بهتر و راحت کار کردن با یک صرافی

پیچیده نبودن و راحت معامله کردن درصرافی از گزینه های برتر آن می‌باشد در این صرافی ها کاربران حس برتری در معاملات خواهند داشت.


بهترین صرافی برای ترید

بهترین صرافی برای ترید
بهترین صرافی برای ترید

ترید ارز های دیجیتال امروزه یکی از شغل های پر سروصدا و همچنین پر طرفدار می باشد. شما می توانید به راحتی از طریق ترید کسب درآمد دلاری کنید. امروزه صرافی های زیادی به وجود آمده اند تا شما بتوانید بهتر و همچنین راحت تر این کار را انجام دهید.

اگر قصد ترید رمز ارز ها را داشته باشید، شاید به فکر این باشید که چه صرافی را باید انتخاب کنیم؟ صرافی ایرانی یا خارجی؟ اصلاً شاید با خود بگویید که بهترین صرافی برای ترید کدام است؟

شما هم در صرافی های ایرانی می توانید ترید کنید و هم در صرافی های خارجی! اما باید ببینید که کدام نوع صرافی برطرف کننده نیاز شما است چراکه هر کدام دارای امکانات به خصوصی هستند.

برای اینکه این موضوع را بهتر متوجه شوید بگذارید تا برایتان یک مثال بزنیم. اگر قصد دارید در بازار معاملاتی فیوچرز ترید کنید، قطعاً باید از صرافی های خارجی استفاده کنید، چراکه صرافی های ایرانی از بازار معاملاتی فیوچرز پشتیبانی نمی کنند؛ اما برای ترید در بازار معاملاتی اسپات شما می توانید در کنار صرافی های خارجی، از صرافی های ایرانی نیز استفاده کنید.

حال که با این موضوع آشنا شدید، بهتر است خودتان بهترین صرافی برای ترید را تشخیص دهید چراکه این‌گونه بهتر می توانید معاملات خود را انجام دهید. اولین موضوعی که شما در این زمینه باید به آن دقت کنید، این است که صرافی مورد نظر شما رابط کاربری مناسبی داشته باشد. اگر صرافی انتخابی شما در این زمینه ضعف داشته باشد، قطعاً در هنگام ترید با مشکلات متعددی بر خورد خواهید کرد. در نتیجه به این موضوع مهم توجه کنید.

پس از رابط کاربری به امنیت صرافی توجه کنید. اگر دقت کرده باشید، تأکید ما به امنیت بسیار زیاد می باشد چراکه اگر صرافی مورد نظر شما امنیت نداشته باشد، قطعاً با مشکلات بسیار زیاد و همچنین مختلفی رو به رو و در انتها نیز با از بین رفتن سرمایه و دارایی تان مواجه هستید. البته موارد مختلف دیگری نیز وجود دارند اما ما تنها به دو مورد گفته شده اشاره کردیم.


بهترین صرافی متمرکز

 بهترین صرافی متمرکز
بهترین صرافی متمرکز

امروز ۹۰ درصد افراد از صرافی های متمرکز برای معاملات خود استفاده می کنند. به همین دلیل امروزه بیشتر نام صرافی های متمرکز را در بین افراد مختلف خواهید شنید. در صرافی های متمرکز برعکس صرافی های غیرمتمرکز شما باید برای انجام معاملات خود سرمایه و یا دارایی های خود را وارد کیف پول و یا ولت صرافی کنید. از این طریق دیگر آماده برای انجام معامله هستید.

تریدر ها برای معاملات خود از صرافی های متمرکز استفاده می کنند چراکه امکانات صرافی های متمرکز با غیرمتمرکز زمین تا آسمان تفاوت دارد. برای مثال در صرافی های متمرکز شما می توانید در بازار های مختلف مثل اسپات و یا فیوچرز معامله کنید اما در صرافی های غیرمتمرکز این‌طور نیست.

برای اینکه بتوانید بهترین صرافی متمرکز را انتخاب کنید، باید به موارد بسیاری توجه کنید. کمی قبل تر به برخی از این موارد اشاره شد؛ اما در این قسمت نیز مجدد به چند مورد دیگر اشاره خواهیم کرد.

برای اینکه بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید، بهتر است به حجم معاملات صرافی نگاهی بیندازید. در صورتی که حجم معاملات در صرافی مورد نظر مناسب باشد و همچنین آن صرافی از دیگر امکانات یک صرافی مناسب پشتیبانی کند می توان گفت که آن صرافی در لیست بهترین ها می باشد.

در ابتدا ما صرافی بایننس را مثال زدیم و در این قسمت نیز از صرافی بایننس استفاده خواهیم کرد. همان‌طور که گفتیم خوشبختانه صرافی بایننس امنیت مناسبی دارد و همچنین از امکانات مختلفی پشتیبانی می کند. این صرافی از حجم معاملات بسیار بالایی نیز برخوردار است و شما می توانید به راحتی از حجم معاملات این صرافی با خبر شوید.


بهترین صرافی ارز دیجیتال خارجی

بهترین صرافی ارز دیجیتال خارجی
بهترین صرافی ارز دیجیتال خارجی

 اگر قصد انتخاب بهترین صرافی های خارجی را دارید، باید به امکانات و همچنین موارد دیگری دقت کنید. امروزه تمام معاملات در صرافی های خارجی انجام می شود؛ بنابراین شما سرمایه و یا دارایی های خود را در این صرافی ها ذخیره می کنید که به واسطه آن بتوانید معاملات خود را انجام دهید. با توجه به این موضوع اگر در این باره دقت نکنید، ممکن است سرمایه و یا دارایی خود را از دست بدهید.

در صورتی که صرافی مورد نظر شما امنیت نداشته باشد، هرچند از باقی مسائل بهترین باشد، بازهم مناسب سرمایه گذاری نمی باشد. حتماً به امنیت بسیار توجه کنید. شاید با خود بگویید که چگونه می توانیم متوجه امنیت یک صرافی شویم؟ بهترین راه برای انجام اطلاع از امنیت صرافی این است که ابتدا به سایت رسمی صرافی مورد نظر مراجعه کنید و سپس آن را مورد بررسی قرار دهید تا بهتر و بیشتر بتوانید با صرافی مورد نظر آشنا شوید.

یکی دیگر از راه های بررسی امنیت اطلاع از تاریخچه صرافی مورد نظر می باشد. شما باید تاریخچه صرافی مورد نظر خود را مطالعه کنید تا بهتر و بیشتر بتوانید درباره امنیت آن اطلاعات کسب کنید.

در این بخش ما تنها شما را راهنمایی کردیم تا چگونه می توانید از امنیت یک صرافی با خبر شوید؛ اما همان‌طور که گفتیم امنیت مناسب یک صرافی به معنای انتخاب بهترین صرافی نیست. مسائل دیگری نیز وجود دارد. یکی دیگر از موارد مهمی که باید به آن دقت کنید، رابط کاربری مناسب می باشد.

در صورتی که رابط کاربری یک صرافی مناسب و کاربر پسند نباشد، ممکن است دچار مشکل شوید. در نتیجه نمی توان آن صرافی را در بین بهترین صرافی ارز دیجیتال خارجی قرار داد.

توجه داشته باشید که یک صرافی برای اینکه در لیست بهترین ها قرار بگیرد، حداقل باید از مسائل مختلفی پشتیبانی کند. در صورتی که یک صرافی از حداقل امکانات و یا مهم ترین آن ها پشتیبانی نکند، نمی توان آن را جز صرافی های برتر و یا بهترین صرافی ارز دیجیتال خارجی دانست.

لیستی از صرافی های برتر ارز دیجیتال

قبل از معرفی صرافی ها قابل ذکر است که ما در این ” فقط صرافی های موجود را با یکسری شاخص ها معرفی کردیم . و در قبال هیچ صرافی تعهدی نداریم.

۱.صرافی کوینکس(coinex)

صرافی ارز دیجیتال کوینکس؛ یک صرافی جهانی برای ارزهای دیجیتال است که در سال ۲۰۱۷ در هنگ کنگ تأسیس شده است. در حال حاضر، این صرافی در رتبه ۷۱ سایت مرجع کوین مارکت کپ قرار دارد.

ویژگی های کلیدی صرافی کوینکس عبارتند از:

 • کارمزدهای معاملاتی پایین: کارمزدهای معاملاتی کوینکس برای کاربران عادی بسیار کم است. به عنوان مثال، کارمزد معاملات اسپات برای سفارش های محدود تنها ۰.۱ درصد است.
 • پشتیبانی از طیف گسترده ای از ارزهای دیجیتال: کوینکس بیش از ۵۰۰ ارز دیجیتال را پشتیبانی می کند، که این تعداد بیشتر از اکثر صرافی های دیگر است.
 • امنیت بالا: کوینکس از پروتکل های امنیتی پیشرفته برای حفاظت از دارایی های کاربران استفاده می کند و از جمله صرافی هایی است که دارای گواهینامه امنیت SOC 2 Type 2 است.
 • امکانات معاملاتی پیشرفته: کوینکس علاوه بر معاملات اسپات، امکان معاملات آتی و اختیار معامله را نیز برای کاربران فراهم می کند.
 • امکانات استخراج ارزهای دیجیتال: کوینکس یک پلتفرم استخراج ارزهای دیجیتال را برای کاربرانش ارائه می دهد.
 • کیف پول ارزهای دیجیتال: کوینکس یک کیف پول ارزهای دیجیتال را برای کاربرانش فراهم می کند.

خدمات صرافی کوینکس شامل خرید و فروش ارزهای دیجیتال با استفاده از ارزهای فیات مانند دلار آمریکا، یورو و یوان چین، استخراج ارزهای دیجیتال با استفاده از سخت‌افزار، معاملات آتی و اختیار معامله بر اساس نوسانات قیمت ارزهای دیجیتال و وام ارزهای دیجیتال است.
همچنین، همانند سایر صرافی های دیجیتال، ریسک های امنیتی و قابلیت اعتماد نیز وجود دارد. برای حفاظت از ارزهای دیجیتال خود، مهم است اقدامات امنیتی مناسبی مانند نگهداری کلیدهای خصوصی در محل امن انجام دهید.

۲-صرافی بایننس (Binance)

۰۱ صرافی ارز دیجیتال بایننس (Binance)
۰۱ صرافی ارز دیجیتال بایننس (Binance)

صرافی ارز دیجیتال بایننس  ؛صرافی بزرگ و پرطرفدار بایننس در سال ۲۰۱۷ افتتاح شد. به دلیل امکانات گسترده، این صرافی طی مدت زمان کم رشد بسیار خوبی داشت. شما می توانید در این صرافی، اقدام به خرید و فروش صدها ارز دیجیتال کنید. در صورتی که کار در صرافی هایی همچون کوین بیس و کراکن برای ایرانیان ممنوع بود، بایننس همچنان به کاربران ایرانی خود خدمات ارائه می داد. اما به تازگی بایننس نیز گاها از ارائه خدمات به ایرانیان خودداری نموده است که باعث ایجاد مشکلاتی برای ایرانیان شده است و کاربران ایرانی مجبور هستند که قبل از هربار ورود به صرافی بایننس از نرم افزار های تغییر ” ای پی ” | ” IP ” همانند ” VPS ” استفاده کنند.

با این وجود اما همچنان تریدر ها می توانند با تغییر ای پی خود از بایننس استفاده کرده و بدون نیاز به وریفای و یا احراز هویت کردن حساب و اعلام ایرانی بودن، تا سقف ۲ بیت کوین در روز، معامله انجام دهند.
کارمزد انجام تبدیل ارزها و ترید، بسته به مقدار حجم معامله دارد. همانطور که می دانید ارز دیجیتال بایننس کوین متعلق به صرافی بایننس می باشد. اگر برای معاملات خود از این رمز ارز استفاده کنید، کارمزد معاملات شما تا ۲۵ درصد کاهش می یابد. مقدار کارمزد برای حجم معادلات حداکثر ۵۰ بیت کوینی تا ۰.۱ درصد می باشد. مقدار کارمزد دریافتی صرافی بایننس بسیار پایین می باشد که این موضوع نیز سبب شده است تا بایننس روزانه بیش از ۷۰۰ میلیون دلار، سرمایه در گردش ایجاد نماید و آن را تبدیل به بهترین صرافی ارز دیجیتال در جهان کند. فقط باید بدانیم در صرافی بایننس، خرید ارز دیجیتال با استفاده از ارزهای فیات مثل دلار و یورو امکان ندارد.

اگر بخواهیم درباره امنیت این صرافی کمی بگوئیم، به جرات می توان گفت که این صرافی جز پرطرفدار ترین صرافی های حال حاظر می باشد. متاسفانه این صرافی در گذشته دوبار مورد حجوم هکران قرار گرفت که خوشبختانه مدیران این صرافی، پس از حل مشکل تمامی خسارات وارد شده به کاربران را پرداخت کردند.

۳-صرافی کوین بیس (Coinbase)

بهترین صرافی ارز دیجیتال کوین بیس
بهترین صرافی ارز دیجیتال کوین بیس

صرافی ارز دیجیتال کوین بیس را می توان یکی از مهمترین و قابل اعتمادترین صرافی های دنیا دانست.این صرافی ارز دیجیتال بیش از ۳۲ کشور در جهان را پشتیابی می کند اما متاسفانه ای پی ایران را تحریم کرده است و کاربران ایرانی باید با نرم افزار های تغییر ای پی اقدام به ترید و یا خرید و فروش کنند. یکی از نمونه نرم افزار های تغییر ای پی ” VPS ” نام دارد. صرافی کوین بیس بیشتر از ۱۳.۳ میلیون کاربر فعال دارد. و همچنین تمرکز اصلی صرافی کوین بیس روی چهار ارز دیجیتال اصلی و معروف می باشد.

 • بیت کوین (BTC)
 • بیت کوین کش (BCH)
 • لایت کوین
 • (LTC) اتریوم (ETH)

دیگر رمز ارز هایی که این صرافی پشتیبانی می کنند عبارت اند از:

 • XRP
 • EOS
 • XLM
 • ETC
 • ZEC
 • ZRX
 • REP
 • BAT
 • LINK
 • DAI
 • USDC

کاربران می‌توانند در آن با استفاده از حساب بانکی خود، کارت اعتباری، پی پال و یا دیگر روش‌های پرداخت، ارز دیجیتال تهیه نمایند.تعداد ارزهای دیجیتال قابل خرید و فروش در کوین بیس محدود است.

اگر تازه کار هستید و برای اولین بار می خواهید به خرید و فروش ارز های دیجیتال در صرافی کویین بیس بپردازید. باید ابتدا در صرافی های ایرانی مبلغ ابتدایی خود را به خرید رمز ارز ها اختصاص دهید. به شما پیشنهاد می کنیم، اگر مبتدی هستید برای اولین بار از یک فرد با تجربه راهنمایی بخواهید.

یکی از مزایا استفاده از صرافی کوین بیس این است که شما می‌توانید از خدمات اکسچنج GDAX نیز در کنار آن استفاده کنید. زیرا مالکیت هر دو بستر برای یک شرکت است. GDAX به شما ابزارهای حرفه‌ای‌تر ترید نظیر Margin Trading و Market, Limit, Stop Orders می‌دهد. GDAX همچنین کارمزد پایین تری نسبت به کوین بیس دارد.

در آخر اگر بخواهیم یکی از بهترین ویژگی های این صرافی را عنوان کنیم، به بحث اعتبار ارز های دیجیتال اشاره می کنیم. یکی از بهترین ویژگی های این صرافی این است که از ارز های دیجیتال معتبر پشتیبانی می کند. ما رمز ارز هایی که شما می توانید در این صرافی اقدام به خرید و فروش آن ها کنید را پیش تر برایتان آوردیم.

۴-صرافی بیت مکس (BitMex)

بهترین صرافی ارز دیجیتال صرافی بیت مکس
بهترین صرافی ارز دیجیتال صرافی بیت مکس

صرافی بیت مکس BITMEX ،بیت میکس نام یکی از بزرگ ترین صرافی های ارز دیجیتال می باشد. این صرافی یک صرافی متمرکز می باشد و بر روی یک بستر ” همتا به همتا ” یا ” Peer to Peer ”  پیاده سازی شده است. استفاده از صرافی بیت میکس، نیاز به احراز هویت و یا وریفای ندارد و تنها می توانید با چند کلیک به راحتی اقدام به ثبت نام کنید. فعال نبودن احراز هویت دارای مزیت و همچنین معایب زیادی می باشد. یکی مهم ترین معایب نداشتن احراز هویت این صرافی، سو استفاده است. کاربران سواستفاده کننده می توانند با ایجاد یک حساب کاربری بدون احراز هویت، به اخاذی و … از دیگران کاربران داشته باشند.

متاسفانه صرافی بیتمکس نیز کاربران ایرانی را تحریم کرده است و ای پی های ایران نمی توانند به راحتی خرید و فروش کنند. برای استفاده از این صرافی، همانند دیگر صرافی ها باید از یک نرم افزار تغییر ای پی استفاده کنید. یکی از این نرم افزار های تغییر ای پی ” VPS ” می باشد. VPS مخفف عبارت ” Virtual Private Server ” که در معادل فارسی به معنی سرور مجازی خصوصی می باشد.

یکی از معایب خود صرافی بیتمکس این است که کارمزد مشخصی ندارد. کارمزد بیتمکس به صورت حدودی بسته به نوع ارز دیجیتالی که  معامله می کنید دارد.

صرافی بزرگ بیتمکس که نام آن مخفف عبارت ” Merchentile Exchange Bitcoin ” می باشد، به کاربران خود بسیار احترام می گذارد. این صرافی یک تیم پشتیبان کننده که به صورت ۲۴ ساعت در حال انجام امور کاری و پشتیبانی هستند را دارا می باشد. شما می توانید با مراجعه به مکان های ذیل، به پشتبانی این صرافی دسترسی پیدا کنید.

 • نرم افزار پیام رسان تلگرام ” Telegram Masanger “
 • نرم افزار پیام رسان وی چت ” We Chat Masanger “
 • سیستم پشتیبانی تیکتینگ
 • ویبو
 • آی آر سی

۵-صرافی ارز دیجیتال کوکوین (KuCoin)

بهترین صرافی ارز دیجیتال صرافی کوکوین
بهترین صرافی ارز دیجیتال صرافی کوکوین

صرافی آنلاین kucoin ،صرافی کوکوین در سال ۲۰۱۷ به عنوان یک صرافی بی واسطه در زمینه خرید و فروش و همچنین معاوظه رمز ارز ها تاسیس شد. این صرافی، به دست مهندسین و متخصصان نمونه و با تجربه معاملاتی طراحی شده است.

بنیانگذاران و همچنین صحبان این صرافی هدفشان این است که مردم بتوانند به بهترین شکل و همچنین آسان ترین روش به انجام معامله ارز های دیجیتال بپردازند.  این اکسچنج توکن مربوط به خود را با نام KCS ارائه داده که به دارندگان آن اجازه می‌دهد تا قسمتی از درآمد روزانه پلتفرم را شریک شوند.یکی دیگر از مزایای کوکوین، شارژ سریع ارز دیجیتال به حساب کاربر پس از تعداد کانفرم کم به نسبت سایر بسترها است.

شما می توانید برای کار با این صرافی از ۱. سایت، ۲. نرم افزار برای گوشی های هوشمند استفاده کنید. شما می توانید نرم افزار این صرافی را در گوشی های هوشمند با سیستم عامل هایی ” اندروید ” Android ” و ” ای او اس ” IOS ” نصب و سپس استفاده کنید.

این صرافی بسیاری از کوین های معروف شامل: بیت کوین، لایت کوین، اتریوم، بیت کوین کش، ریپل و… پشتیبانی می کنند. شما می توانید به راحتی ۴۰۰ رمز ارزی که این صرافی را پشتیبانی می کند خرید و فروش کنید.

یکی از مسائل مهمی که در بحث ارز های دیجیتال مهم است. امنیت می باشد. این صرافی توسط پروتکل های رمزنگاری شده محفوظ است و امنیت آن مناسب می باشد. شما می توانید با فعالسازی تایید دو مرحله در این صرافی، معامله هایتان تنها با وارد نمودن رمز عبوری انتخابی شما صورت گیرد.

۶-صرافی اوکی اکس (OKEx)

بهترین صرافی ارز دیجیتال صرافی اوککس
بهترین صرافی ارز دیجیتال صرافی اوککس

صرافی وکی اکس ،این صرافی در سال ۲۰۱۴ در کشور مبدا ارز های دیجیتال یعنی چین تاسیس شد و به عنوان دومین صراافی بزرگ رمز ارز دنیا یاد می شود. صرافی اوکی اکس از دیگر بهترین صرافی های ارز دیجیتال است که بیش از ۱۴۵ ارز مختلف پشتیبانی میکند. این صرافی همچون بایننس، دارای آلت کوین اختصاصی خود با علامت OKB نیز می باشد. حجم معاملات در این صرافی بسیار بالا می باشد و تقریبا می توان گفت که حجم قرار داد های آتی بیت کوین به تنهایی در این صرافی به ۱.۵ میلیارد دلار می باشد.

این صرافی برای کشورهای: هنگ کنک، کوبا، بنگلادش، ایران، آمریکا، سوریه، مالزی، کره شمالی و کشور هایی که در لیست تحریم های شورای امنیت ملل قرار دارند غیر قابل استفاده می شود. همانطور که در این لیست مشاهده کردید، کاربران ایرانی نمی توانند از این صرافی به سادگی استفاده کنند. بهترین راه برای استفاده از این صرافی بدون مزاحمت، با داشتن یک نرم افزار تغیر ای پی می باشد. شما می توانید با نصب یک نرم افزار تغییر ای پی از این صرافی نیز همانند دیگر صرافی ها استفاده کنید.

ثبت نام در این صرافی بسیار ساده می باشد اما نه برای کاربرانی که از کشور های تحریم شده می خواهند ثبت نام کنند. این صرافی در هنگام ثبت نام از شما درخواست وارد نمودن یک شماره تلفن می کند. با این حساب یکی از دلایلی که ثبت نام را سخت می کند پیدا نمودن یک شماره تماس است.

طریقه انجام روند معامله در این صرافی همانند صرافی های دیگر است. شاید درباره امنیت این صرافی در ذهن شما سوالاتی ایجاد شود. یکی از موارد امنیتی که کاربر باید در آن رعایت کند، فعال نمودن تایید دو مرحله ای می باشد. شما باید در زمان ثبت نام و یا با پایان ثبت نام بلافاصله تایید دو مرحله ای خود را فعال کنید. زیرساخت این صرافی تقریبا قابل قبول می باشد. در سال ۲۰۱۷ یک حمله بسیار کوچک به حساب برخی از کاربران صرافی OKex شد که پس از مدت کوتاهی این مشکل به صورت کامل حل شد

۷-صرافی کراکن (Kraken)

بهترین صرافی ارز دیجیتال صرافی کراکن
بهترین صرافی ارز دیجیتال صرافی کراکن

صرافی کراکن در سال ۲۰۱۱ توسط فردی به نام جسی پاول  در سان فرانسیسکو تاسیس گردید. این صرافی یکی از بزرگترین صرافی های بیت کوین در دنیا محسوب می شود که قابلیت پشتیبانی از ارزهای فیات را نیز دارد. در این صرافی می توان ارزهایی همچون یورو، دلار، ین، پوند و غیره را به بیت کوین تبدیل کرد.

بعضی از کاربران این صرافی از کارکرد با آن اعلام رضایت داشتند که این رضایت تنها به علت راحتی در معامله ها می باشد. این صرافی از رمز ارز هایی همچون بیت کوین، اتریوم، لایت کوین و ۱۴ ارز دیجیتال دیگر پشتیبانی می کند. خوشبختانه امنیت این صرافی نسبتا خوب می باشد و می توان برای مدت کوتاهی به آن اطمینان کرد. پس از ثبت نام در این صرافی شما می توانید با مراجعه به قسمت امنیت، تایید دو مرحله ای حساب خود را فعالسازی کنید. فعالسازی تایید دو مرحله ای به شما کمک می کند تا از پیش آمدن مشکلات احتمالی جلوگیری شود و همچنین کمک شایانی به جلوگیری از سواستفاه سودجویان می کند.

برای کار با این صرافی باید اعتبار خود را تایید کنید. تایید اعتبار در این صرافی به چند گروه تقسیم می شود.  یکی از بهترین مزایا این صرافی این است که مشخص می کند که شما چقدر سرمایه بر حسب دلار، یورو و …. دارید. این کار می تواند کاربسیاری از افراد را آسان کند.

۸-صرافی هابی (Huobi)

بهترین صرافی ارز دیجیتال صرافی هیوبی
بهترین صرافی ارز دیجیتال صرافی هیوبی

صرافی هابی ، صرافی هابی یکی دیگر از بهترین صرافی های ارز دیجیتال است که از حدود ۲۵۰ ارز دیجیتال مختلف پشتیبانی می کند. صرافی هابی که یک صرافی چینی محسوب می شود، دارای دو نسخه مختلف می باشد. نسخه OTC مخصوص خرید ارز دیجیتال با استفاده از ارزهای فیات است .

از نقاط مثبت این صرافی می توان به پشتیبانی ۲۴ ساعته آن اشاره داشت. یکی از نقاط منفی آن نیز اتهامی است که در خصوص عدم ارائه میزان دقیق حجم معاملات انجام شده در این صرافی به آن وارد شده است.

خوشبختانه این صرافی رابط کاربری بسیار آسانی دارد و شما می توانید به راحتی از این صرافی استفاده کنید. همانطور که گفته شد این سایت به دو زبان چینی و انگلیسی ترجمه شده است. در صورت مسلط بودن به هر زبان می توانید آن را انتخاب و سپس کار خود را انجام دهید.

نمودار های این سایت مستقیما به سرور های ” Trading View ” متصل هستند. با خیال راحت می توانید به قیمت و همچنین نمودار ها برای تحلیل روزانه رمز ارز ها اطمینان کنید و کار خود را به درستی انجام دهید.

ثبت نام در این صرافی بسیار آسان است. در هنگام ثبت نام در صورت بروز مشکل، می توانید با مراجعه به پست آموزشی طریقه ثبت نام در صرافی Huobi مشکل خود را به راحتی حل کنید.

این صرافی از لحاظ امنیتی مورد تایید کارشناسان می باشد زیرا برای بالابردن سطح امنیت خود هزینه های زیادی کرده است. شما می توانید پس از ورود به این صرافی تایید دو مرحله ای خود را فعال کنید تا ایمنی حسابتان را خودتان به دست داشته باشید.

متاسفانه این صرافی نی زهمانند دیگر صرافی ها، ای پی ایرانی ها را مسدود کرده اند. برای استفاده از این صرافی و انجام خرید فروش باید از یک نرم افزار تغییر ای پی استفاده کنید.

۹-صرافی بیت فینکس (Bitfinex)

بهترین صرافی ارز دیجیتال صرافی بیتفینکس
بهترین صرافی ارز دیجیتال صرافی بیتفینکس

صرافی بیت فینکس ،نیز یکی دیگر از بهترین صرافی های ارز دیجیتال است که در این لیست جای گرفته است. این صرافی که در سال ۲۰۱۲  در شهر هنگ کنگ پایه گذاری گردیده. این صرافی رابط کاربری بسیار ساده و روانی دارد که باعث می شود تا کاربران به سادگی به خواسته های خود دسترسی داشته باشند، حتی کاربران مبتدی.

امکان برداشت بدون محدودیت، دارای اپلیکیشن موبایلی و متدهای پرداخت مختلف، از جمله مهمترین نقاط قوت بیت فینکس می باشد. این صرافی دو نوع نرخ کارمزد متفاوت تعریف کرده است. کارمزد های صرافی بیت فیکس عبارت اند از:

Marker: زمانی که قصد بخواهید ارز خودرا در این صرافی سرمایه گذاری کنید، باید این نوع از کارمزد را پرداخت کنید. مقدار این نوع از کارمزد برابر است با ۰.۱ درصد.

Taker: زمانی که شما اقدام به خرید یک ارز دیجیتال کنید باید این نوع از کارمزد را پرداخت کنید. مقدار این نوع از کارمزد برابر با چیزی بین ۰.۱ تا ۰.۲ درصد می باشد.

خوشختانه در هنگام ثبت نام در این صرافی، نیاز به احزار هویت نمی باشد و شما می توانید بدون اهزار هویت در این صرافی ثبت نام کنید. نداشتن احراز هویت در کنار مزایا دارای معایبی نیز می باشد. یکی از معایب نداشتن احزار هویت سواستفاده هکران می باشد. هکران می توانند با ایجاد حساب های جعلی از کاربران این صرافی سواستفاده کنند. همچنین یکی از مهم ترین مزایا نداشتن احراز هویت این است که کاربران ایرانی می توانند به راحتی در این سایت بدون ایجاد هر گونه مشکلی ثبت نام کنند. پس از ثبت نام می توانید زبان این صرافی را به زبان های چینی، روسی و انگلیسی تغییر دهید.

یکی از ویژگی های مهم این صرافی، داشتن نرم افزار برای گوشی های موبایل می باشد. شما می توانید با نصب نرم افزار صرافی بیت فینکس در موبال خود اقدام به مدیریت حساب کاربری خود در گوشی موبایلتان کنید. این نرم افزار برای هر دو سیستم عامل ” اندروید ” Android ” و همچنین ” ای او اس ” IOS ” توسعه داده شده است.

۱۰-صرافی بیترکس (Bittrex)

بهترین صرافی ارز دیجیتال صرافی بیترکس
بهترین صرافی ارز دیجیتال صرافی بیترکس

صرافی آنلاین بیترکس، یک صرافی ارز دیجیتال امریکایی است که در شهر ساتل، واشنگتن می باشد. این صرافی در سال ۲۰۱۴ توسط ۴ فرد با نام های: بیل شیهارا، ریکی لای، رامی کاواچ، ریان هنتز برپا شد. امنیت بسیار بالای این صرافی، باعث شده است تا جزو یکی از بهترین صرافی های ارز دیجیتال در سال ۲۰۱۹ انتخاب شود. پشتیبانی از بیش از ۱۹۰ ارز رمزپایه و امکان معاملات بیش از ۲۸۰ زوج ارز، از جمله مهمترین مزایای این صرافی است.

متاسفانه چندی پیش این صرافی حساب تمام کاربران ایرانی را به علت شدت تحریم های موجود بلوکه کرد. از این رو کاربران ایرانی دیگر قادر به استفاده از این نرم افزار نمی باشند مگر اینکه اقدام به تغییر ای پی خود کنند. شما می توانید با استفاده از ” VPS ” سرور های مجازی ” ای پی خود را تغییر و سپس اقدام به استفاده از این صرافی کنید. همچنین جز ایران این صرافی حساب های ۵ کشور دیگر همانند سوریه، کره شمالی، کوبا و منطقه کریمه را نیز مسدود کرده است.

سرعت انجام تراکنش ها به سبب الگوریتم هایی که در این صرافی به کار گرفته شده است، بسیار بالا می باشد. عدم پشتیبانی از ارزهای فیات در این صرافی ، باعث می شود تا کاربران تنها توانایی تبدیل ارزهای رمزپایه را به یکدیگر داشته باشند.

همانطور که در ابتدا اشاره کردیم، امنیت در این صرافی بسیار بالا می باشد. شما می توانید به راحتی و با خیال راحت از این صرافی استفاده کنید. این صرافی موارد امنیتی ازجمله تایید مرحله دو عاملی را رعایت می کند و فعال نمودن این امکان می تواند از روند هک شدن حساب شما جلوگیری کند.

در این صرافی می توانید رمز ارز های مختلفی همچون: بیت کوین، انجین کوین، اتریوم، بیت کوین کش، لایت کوین، ریپل، تتر، مونرو و …. را خرید و فروش کنید.

۱۱-صرافی بیت استمپ (Bitstamp)

بهترین صرافی ارز دیجیتال صرافی بیت استمپ

یکی از مهمترین دلایل محبوبیت بیت استمپ کارمزد پایین این صرافی می باشد که باعث شده تا این صرافی، در لیست بهترین صرافی های ارز دیجیتال قرار بگیرد. شما می توانید در این صرافی، سفارش های خود را با بهترین قیمت و پشنهاد خود ثبت کنید تا دیگر کاربران اقدام به خریداری آن ها کنند.
بیت استمپ یک صرافی فعال در کشور اسلوونی است که از سال ۲۰۱۱ پایه گذاری شده است. متاسفانه این صرافی نیز همانند دیگر صرافی ها حساب های ایرانی را بلوکه و ای پی های کشور ایران را بسته است. برای استفاده از این صرافی نیز همانند دیگر صرافی ها باید از نمر افزارهای تغییر ای پی استفاده کنید.

یکی از بهترین امکانات این صرافی این است که شما می توانید آن را مستقیما به کیف پول های سخت افزاری ” Trezor ” و ” Ledger ” متصل کنید.
امکان پشتیبانی از ارزهای فیات همچون دلار و یورو، علاوه بر پشتیبانی از ارزهای رمزپایه همچون بیت کوین و اتریوم، از مزایایی استفاده از این صرافی است.

متاسفانه چندی پیش، گروهی از هکران توانستند به حساب های کاربران در این صرافی دسترسی پیدا کنند و از همین رو اقدام به برداشتن ۵ میلیون بیت کوین کردند. خوشبختانه بعد از گذشت مدتی کوتاه، تمامی بیت کوین هایی که از حساب کاربران به سرقت رفته بود بازگردانی شد.

متاسفانه برای ثبت نام در این صرافی نیازمند احراز هویت هستید. برای اعلام هویت باید مدارکی ارسال کنید تا هویت شما تایید شود. اگر در ایران زندگی می کنید متسافانه باید بگوئیم که شما نمی توانید این کار را انجام دهید زیرا همانطور که گفتیم کشور ایران جز کشور هایی است که این صرافی آن را تحریم کرده است. با این حساب زمانی که تصمیم به ثبت نام و همچنین کار با این صرافی را گرفید، بهتر است تا به دنبال مدارک یک فرد در کشور های خارجی مورد تایید این صرافی باشید.

 

شایان ذکر است

همیشه انتخاب بهترین صرافی کار سخت و دشواری است چراکه خوشبختانه با گسترش حوزه ارز های دیجیتال، صرافی های زیادی وارد رقابت شده اند و این موضوع باعث شده است تا تمام صرافی های ارز دیجیتال بهترین خود را به نمایش بگذارند.

اگر تا به حال از صرافی های دیجیتال استفاده کرده باشید، احتمالاً می دانید زمانی یک صرافی در لیست بهترین ها قرار می گیرد که بهترین امکانات را در اختیار کاربران قرار دهد. برای مثال در این قسمت ما یکی از صرافی های خارجی را مثال خواهیم زد. اگر تا به حال با صرافی مثل بایننس معامله کرده باشید، قطعاً شاهد امکانات آن هستید.

صرافی بایننس در بین دیگر صرافی های هم رده خود از امکانات مختلفی پشتیبانی می کنند که این موضوع باعث متمایز شدن آن شده است. برای مثال یکی از امکانات پرطرفدار این صرافی بخش OCO معاملات می باشد. در حال حاضر کمتر صرافی پیش می آید که از این امکان به خوبی صرافی بایننس استفاده کرده باشد.

همان‌طور که اشاره کردیم، یکی از دلایلی که یک صرافی می توانید در لیست بهترین ها قرار بگیرد امکانات آن می باشد. البته جز امکانات موارد دیگری نیز وجود دارد که باید به آن توجه کافی کنیم. برای مثال از دیگر از موارد بهترین صرافی امنیت آن می باشد. در صورتی که یک صرافی امنیت مناسبی نداشته باشد، قطعاً در بین بهترین صرافی ها قرار نخواهد گرفت.


بهترین صرافی های ارز دیجیتال ایرانی

بهترین صرافی ایرانی
بهترین صرافی ایرانی

بهترین صرافی داخل ایران، در حال حاضر صرافی های ایرانی بسیار زیادی در حوزه ارز های دیجیتال فعالیت می کنند. شما می توانید با کمی جستجو به راحتی با ۹۰ درصد آن ها آشنا شوید؛ اما مهم ترین سؤالی که در این قسمت پیش می آید این است که تمام صرافی ها مناسب هستند؟ دقیقاً کدام صرافی بهترین است؟

همیشه تمامی کاربران به دنبال بهترین می باشند. برای مثال بهترین صرافی، بهترین کیف پول و… . خوشبختانه در بین صرافی های ایرانی نیز رقابت بسیار زیاد و تنگاتنگ است و بسیاری از شرکت ها توانستند در این رقابت پیروز میدان شوند اما برخی ها هنوز عقب تر از باقی صرافی ها هستند.

شاید در کل ۴۰ درصد صرافی های ایرانی جزء بهترین ها هستند. البته این نظر، یک نظر شخصی است چراکه به ادعا برخی از افراد ممکن است این عدد بیشتر از حد گفته شده باشد. به هر حال شما می توانید با کمی جستجو درباره صرافی های ایرانی، به راحتی تشخیص دهید که چند درصد از این صرافی ها جزء بهترین ها هستند.

برای اینکه بتوانید تشخیص دهید که کدام صرافی بهتر است، باید به مسائل مختلفی توجه کنید. هر صرافی یک سری امکانات دارد که معمولاً اغلب آن ها از این امکانات پشتیبانی می کنند. برای اینکه بتوانید بهترین صرافی را در بین تمامی صرافی های ایرانی تشخیص دهید باید به دنبال یک امکان منحصر به فرد باشید. در حال حاضر امکانات منحصر به فرد می توانید صرافی های دیجیتال ایرانی را از یک دیگر متمایز کند.

از دیگر مسائل مهم برای انتخاب صرافی می توان به امنیت، رابط کاربری، حجم معاملات و… توجه کرد. شاید برایتان یک سؤال پیش بیاید که ممکن است صرافی های ایرانی تنها در یک بخش بهترین باشد؟ بله چراکه نه! برخی از صرافی های ایرانی در بخش معاملات بسیار حرفه ای عمل کرده اند چراکه از قابلیت OCO پشتیبانی می کنند. اگر تا به حال با صرافی بایننس معامله کرده باشید، احتمالاً با OCO آشنا هستید. در گل باید گفت که ملاک انتخاب بهترین صرافی تنها یک مورد نیست و باید به موارد مختلفی که با برخی از آن ها در این قسمت آشنا شدید توجه کنید.

شایان ذکر است، شما می توانید بهترین صرافی ایرانی را از داخل صفحه مقایسه قیمت ارز های دیجیتال مشاهده نمایید.


بهترین صرافی غیرمتمرکز

بهترین صرافی غیرمتمرکز
بهترین صرافی غیرمتمرکز

در کل باید بگوییم که دو نوع صرافی وجود دارد. یکی از این دو، صرافی غیرمتمرکز می باشد. در صرافی های غیرمتمرکز نیازی به واریز دارایی یا سرمایه ندارید. اگر فردی تازه وارد باشید، شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که با توجه نبود سرمایه چگونه باید معاملات خود را انجام دهیم؟

در صرافی های غیرمتمرکز شما به صورت مستقیم ولت و یا کیف پول خود را به صرافی مقصد متصل می کنید. از این طریقه می توانید به راحتی دارایی های خود را وارد صرافی کنید. زمانی که این کار را انجام دهید، دیگر در هنگام معامله دارایی شما مستقیماً از کیف پول کسر می شود و یا دارایی خریداری شده مستقیماً به کیف پول منتقل می شود.

به همین راحتی در صرافی های غیرمتمرکز می توانید خرید و فروش رمز ارز ها را نیز انجام دهید. یکی از کارهایی که شما می توانید در صرافی های غیرمتمرکز انجام دهید و درآمد کسب کنید، تأمین نقدینگی می باشد. با تأمین نقدینگی می توانید مقداری دارایی به حساب صرافی واریز کنید و با انجام این کار سود بگیرید.

شاید برایتان این سؤال پیش بیاید آیا با توجه به وارد نکردن سرمایه به صرافی، باز هم باید به امنیت آن توجه کنیم؟ بله چراکه نه!

اگر دقت کرده باشید کمی قبل تر گفتیم که شما باید کیف پول و یا ولت خود را به صرافی متصل کنید؛ بنابراین بازهم صرافی دسترسی به دارایی های شما را دارد اما نه به صورت مستقیم. در نتیجه حتماً به امنیت صرافی غیرمتمرکز باید دقت کنید.

برای اینکه بتوانید بهترین صرافی غیرمتمرکز را تشخیص دهید باید به نکاتی همانند: امکانات، سطح امنیت، رابط کاربری و… که با آن ها آشنا شدید دقت کنید.

بهترین صرافی غیرمتمرکز برای ایرانی ها

بهترین صرافی غیرمتمرکز برای ایرانی ها
بهترین صرافی غیرمتمرکز برای ایرانی ها

در حال حاضر تعداد صرافی های غیرمتمرکز بسیار زیاد است و شما می توانید به راحتی از آن ها استفاده کنید. متأسفانه برخی از صرافی های غیرمتمرکز ای پی های ایران را مسدود کرده اند و شما نمی توانید در حالت عادی از آن ها استفاده کنید. برای اینکه بتوانید خدمات این نوع صرافی ها را در داخل ایران دریافت کنید، نیاز به نرم افزار های تغییر ای پی ثابت دارید تا بتوانید به صورت همیشگی و ثابت در هنگام استفاده از آن ها، ای پی خود را تغییر دهید.

پس از انجام این کار، دیگر می توانید از آن ها استفاده کنید. البته ناگفته نماند که صرافی های دیگری وجود دارند که شما می توانید بدون هیچ نرم افزار تغییر ای پی از آن ها استفاده کنید اما مشکلی که در این بین وجود دارد این است که آن ها یا معروف نیستند و یا حجم معاملات پایین نسبت به باقی صرافی های غیرمتمرکز دارند.

شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که آیا مشکلی ایجاد نمی شود اگر بخواهیم با تغییر ای پی وارد صرافی های غیرمتمرکز شویم؟ خیر! همان‌طور که با تغییر ای پی وارد صرافی های متمرکز می شوید، می توانید از صرافی های غیرمتمرکز نیز استفاده کنید چراکه دسترسی کمتری به حساب شما برای بلوکه کردن دارایی هایتان دارند.

در نتیجه اصلاً نگران موضوعات این چنینی نباشید و به راحتی از صرافی های غیرمتمرکز معروف با در نظر داشتن تغییر ای پی استفاده کنید. در صورتی که در این باره برایتان سؤالی ایجاد شده است، می توانید سؤال خود را از ما بپرسید.

توجه داشته باشید که برای انتخاب بهترین صرافی غیرمتمرکز برای ایرانی ها باید به مسائل مختلفی دقت کنید. یکی از این موارد توجه به سابقه بلوکه کردن حساب افراد مختلف است. اگر با افرادی که در این زمینه فعالیت می کنند در ارتباط هستید، سؤال کنید که تا به حال حساب فردی بلوکه شده است یا خیر؟ اگر پاسخ آن ها خیر بود با توجه به باقی شرایط ها می توانید با احتیاط از صرافی های غیرمتمرکز معروف مثل سوشی سواپ، پنکیک سواپ استفاده کنید.

بهترین صرافی غیرمتمرکز خارجی

بهترین صرافی غیرمتمرکز خارجی
بهترین صرافی غیرمتمرکز خارجی

در حال حاضر، صرافی غیرمتمرکز ایرانی وجود ندارد. تمامی صرافی های غیرمتمرکز موجود خارجی هستند. شما می توانید به راحتی از هرکدام یک صرافی های خارجی استفاده کنید اما سؤالی که در این بین به وجود می آید این است که بهترین صرافی غیرمتمرکز خارجی کدام است؟

کمی پیش‌تر نام انواع صرافی های غیرمتمرکز را به شما گفتیم؛ اما توجه داشته باشید که منظور ما از معرفی، بهترین نمی باشد بلکه تنها آشنایی شما است.

بهترین صرافی غیرمتمرکز خارجی، صرافی است که امنیت مناسبی داشته باشد. این موضوع به این معنی است که شما بتوانید با اطمینان و خیال راحت در صرافی مورد نظر فعالیت کنید تا بتوانید بهترین نتیجه را کسب کنید.

پس از اینکه امنیت صرافی مورد نظر تایید شد، نوبت به بررسی بخش دیگری رسیده است. در قسمت بعدی بهتر است به سراغ حجم معاملات آن صرافی بروید. در صورتی که صرافی مورد نظر از حجم معاملات بالایی برخوردار بود، بهتر می توانید تصمیم به انتخاب آن بگیرید.

پس از بررسی حجم معاملات، نوبت به بخش رابط کاربری و امکانات رسیده است. هر صرافی غیرمتمرکز جز امکان سواپ رمز ارز ها می تواند ویژگی های دیگری را نیز در اختیار کاربران قرار دهد. در ابتدا به سراغ رابط کاربری خواهیم رفت. حتماً سعی کنید صرافی را انتخاب کنید که رابط کاربری مناسبی داشته باشد. در صورتی که رابط کاربری صرافی مورد نظر شما مناسب نباشد، قطعاً با مشکلات متفاوتی در هنگام کار رو به رو می شوید.

اگر رابط کاربری صرافی غیرمتمرکز مورد نظر مناسب و همچنین مورد پسند شما بود، می توانید به سراغ امکانات آن بروید. یکی از امکاناتی که یک صرافی غیرمتمرکز می توانید در اختیار کاربران خود قرار دهد امکان تأمین نقدینگی و همچنین استیکینگ می باشد. شما از این راه می توانید به راحتی کسب درآمد کنید.

اگر درباره تأمین نقدینگی و همچنین استیکینگ اطلاعات ندارید، پیشنهاد ما به شما این است که عبارت استیکینگ را در سایت زوم ارز جستجو کنید تا بتوانید بهتر با آن آشنا شوید.


بهترین صرافی برای خرید و فروش ارز دیجیتال

بهترین صرافی خرید ارز دیجیتال

بهترین صرافی خرید ارز دیجیتال
بهترین صرافی خرید ارز دیجیتال

اگر خرید ارز دیجیتال دارید، باید به دنبال یک صرافی مطمئن و معتبر باشید. به نوعی باید بگوییم که اگر صرافی مورد نظر شما مطمئن و معتبر باشد، قطعاً جزء بهترین ها نیز به حساب می آید. برای انتخاب یک صرافی مطمئن و معتبر، باید به نکات مختلفی توجه کنید. برای مثال باید ببینید که حجم معاملات در صرافی مورد نظر چه میزان است؟ هر چه حجم معامله در صرافی مورد نظر شما بیشتر باشد، می توانید به یکی از نکات مثبت آن پی ببرید.

ناگفته نماند که برای خرید ارز دیجیتال نیز ابتدا باید مشخص کنید که قصد دارید تا در صرافی های ایرانی این کار را انجام دهید و یا در صرافی های خارجی. این موضوع دقیقاً همانند فروش ارز دیجیتال که کمی قبل تر به آن اشاره کردیم می باشد چراکه اگر به این موضوع دقت کنید، بهتر می توانید بهترین صرافی برای خرید ارز دیجیتال را انتخاب کنید.

همان‌طور که گفته شد، اگر قصد خرید ارز دیجیتال با استفاده از ریال را دارید، باید از صرافی های ایرانی اقدام کنید؛ اما اگر قصد خرید ارز دیجیتال، با استفاده از یک ارز دیجیتال دیگر دارید، باید از صرافی های خارجی استفاده کنید. البته لازم به ذکر است که در این مواقع از صرافی های ایرانی نیز می توانید استفاده کنید اما تنها در مواقعی که از جفت ارز دیجیتال مورد نظر شما پشتیبانی کنند.

برای مثال اگر قصد دارید در صرافی ایرانی با استفاده از ارز دیجیتال بیت کوین، اتریوم بخرید، باید ابتدا ببینید که صرافی مورد نظر شما از جفت ارز بیت کوین/اتریوم پشتیبانی می کند یا خیر. در صورت پشتیبانی، می توانید به راحتی خرید خود را انجام دهید.

بهترین صرافی فروش ارز دیجیتال

بهترین صرافی فروش ارز دیجیتال
بهترین صرافی فروش ارز دیجیتال

شما برای اینکه بتوانید رمز ارز های خود را بفروشید، نیاز به یک صرافی دارید. امروزه همان‌طور که گفته شد، صرافی های زیادی وارد بازار کار شده اند و به راحتی می توانید از بین آن ها، بهترین را انتخاب کنید.

حال شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که بهترین صرافی برای فروش ارز دیجیتال کدام صرافی می باشد؟ قبل از اینکه بخواهیم به این سؤال پاسخ دهیم، باید یک مسئله مشخص شود. ابتدا باید مشخص کنید که قصد دارید رمز ارز خود را در صرافی ایرانی به فروش بگذارید و یا صرافی خارجی! پس از اینکه پاسخ این سؤال را دادید، حال می توانید بهترین صرافی را انتخاب کنید.

شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که این موضوع چه تفاوتی دارد؟ تفاوت بین صرافی ایرانی و خارجی در این بخش مشخص می شود که شما قصد دارید رمز ارز خود را پس از فروش تبدیل به ریال کنید و یا رمز ارز های دیگر. چراکه اگر قصد تبدیل به ریال را داشته باشید، باید از صرافی ایرانی استفاده کنید. اگر هم قصد تبدیل به رمز ارز های دیگر را داشته باشید، هم می توانید از صرافی های ایرانی و هم می توانید از صرافی های خارجی استفاده کنید که در این قسمت پیشنهاد ما صرافی های خارجی است.

شاید برایتان سؤال پیش بیاید که دلیل پیشنهاد ما به صرافی های خارجی چیست؟ اگر قصد تبدیل یک ارز دیجیتال به یک رمز ارز دیگر و یا به اصلاح فروش آن را داشته باشید، اگر بخواهید از صرافی های ایرانی استفاده کنید ممکن است با محدودیت رو به رو شوید؛ اما برای اینکه این محدودیت ها را نداشته باشید، می توانید از صرافی های خارجی استفاده کنید. صرافی های خارجی امروزه بسیار مورد استفاده کاربران قرار می گیرد.

حال که با تمام این موضوعات آشنا شدید، نوبت به این رسیده است که به سراغ معرفی بهترین صرافی برای فروش ارز دیجیتال برویم. متأسفانه در این بخش نیز ما به شما صرافی معرفی نخواهیم کرد بلکه به شما دو نکته خواهیم گفت و شما نیز باید با توجه به نکته های گفته شده، بهترین صرافی را انتخاب کنید.

قبل از هر چیزی به امنیت صرافی مورد نظر دقت کنید. صرافی شما باید از هر لحاظ امنیتی کامل باشد چراکه اگر این‌گونه نباشد، ممکن است با مشکلات بسیاری که یکی از مهم ترین آن ها از دست رفتن سرمایه است رو به رو می شوید.

پس از امنیت باید ببینید که از چه رمز ارز هایی صرافی مورد نظر شما پشتیبانی می کند؟ آیا رمز ارز مورد نظر شما در صرافی وجود دارد؟ آیا صرافی که قصد انتخاب آن را دارید، از جفت ارز معاملاتی شما پشتیبانی می کند؟ در صورتی که پاسخ به سؤالات فوق مثبت بود می توانید آن را انتخاب کنید. البته لازم به ذکر است به موارد دیگری همانند رابط کاربری و… نیز باید دقت کنید.

کدام صرافی حد ضرر دارد؟

استاپ لاس یا StopLoss یکی از امکانات بسیار مهم هر صرافی می باشد. در صورتی که قصد ترید در یکی از صرافی های ایرانی را دارید، ابتدا باید ببینید که از استاپ لاس پشتیبانی می کند یا خیر! اگر با جواب منفی رو به رو شدید، به هیچ عنوان نباید آن صرافی را برای ترید ارز های دیجیتال انتخاب کنید.

امروزه به دلیل رقابت‌های سنگینی که بین صرافی های ایرانی اتفاق افتاده است، اکثر صرافی ها از ویژگی ست کردن استاپ لاس پشتیبانی می کنند. در صورتی که قصد دارید تا با این‌گونه صرافی ها آشنا شوید، به شما پیشنهاد می کنیم که به صرافی مورد نظر بزنید. پس از مراجعه باید به بخش مارکت آن صرافی بروید و حال می توانید ببینید که صرافی مورد نظر از ویژگی استاپ لاس پشتیبانی می کند یا خیر!

اگر قصد استفاده از این راه را نداشتید، می توانید از مسیر دیگری متوجه این موضوع شوید. همان‌طور که پیش‌تر اشاره کردیم، با مراجعه به صفحه مقایسه قیمت صرافی های داخلی سایت زوم ارز می توانید با صرافی های ارز دیجیتال ایرانی آشنا شوید. برخی از صرافی ها آموزش استفاده نیز دارند. شما می توانید برای اطلاع از این موضوع به بخش آموزش مراجعه کنید و آموزش بخش مارکت را مطالعه نمایید. در صورتی که صرافی استاپ لاس داشته باشد، در آموزش ذکر شده است.


بهترین صرافی فیوچرز

بهترین صرافی فیوچرز
بهترین صرافی فیوچرز

معامله در بازار فیوچرز، یکی از جذاب ترین نوع های معامله برای تریدر ها می باشد. تقریباً می توان گفت که تریدر های بسیار زیادی در طول شبانه روز در بازار معاملاتی فیوچرز ترید می کنند و از این راه درآمد دارند. حال با ورود افراد تازه وارد، ممکن است این سؤال که بهترین صرافی فیوچرز کدام است بسیار شنیده شود.

در همین ابتدای کار به این نکته اشاره کنیم که برای کار در بازار فیوچرز اول از همه باید به سراغ صرافی های خارجی بروید نه ایرانی! در صرافی های ایرانی تنها می توانید در بازار عادی یا همان اسپات کسب درآمد کنید. به دلیل محدودیت های موجود در حال حاضر هیچ صرافی ایرانی این امکان را به کاربران خود ارائه نمی دهد.

برای انتخاب صرافی جهت ترید در بازار فیوچرز ابتدا باید ببینید که صرافی مورد نظر شما از چه جفت ارز های معاملاتی پشتیبانی می کند. متأسفانه در حال حاضر، رکورد پشتیبانی از جفت ارز های مختلف دست صرافی بایننس است. این صرافی از جفت ارز های بسیاری در فیوچرز پشتیبانی می کند و شما می توانید به راحتی ترید خود را انجام دهید. پس از اینکه تشخیص دادید که کدام صرافی بهتر است به سراغ مورد بعدی که باید به آن توجه کنید می رویم.

در بخش بعدی باید ببینید که کدام صرافی امکانات بیشتری در بازار فیوچرز دارد. برای مثال زمانی که شما در صرافی بایننس اوردر خود را ایجاد می کنید، هم‌زمان می توانید حد سود و حد ضرر خود را نیز تنظیم کنید؛ اما در برخی از صرافی ها این امکان وجود ندارد و خوب به نوعی باید بگوییم که اگر قصد استفاده از این ویژگی را داشته باشیم، صرافی که از این ویژگی پشتیبانی نکند مناسب ما نمی باشد.

همان‌طور که کمی قبل تر اطلاعاتی درباره صرافی های متمرکز و غیرمتمرکز به دست آوردید، حال شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که آیا در صرافی غیرمتمرکز نیز می توان معاملات فیوچرز باز کرد؟ آیا صرافی غیرمتمرکزی وجود دارد که از معاملات فیوچرز پشتیبانی کند؟ پاسخ به تمام این سؤالات بله است! شما می توانید به راحتی در صرافی های غیرمتمرکز مختلفی معاملات فیوچرز باز کنید.

لیست صرافی ها اهرم دار:

کدام صرافی ها اهرم دارند؟
کدام صرافی ها اهرم دارند؟

به صورت کلی باید بگوییم صرافی هایی اهرم دارند که از بازار معاملاتی فیوچرز پشتیبانی می کنند. برای مثال برخی از این صرافی ها عبارت اند از:

 • صرافی متمرکز بایننس
 • صرافی متمرکز کوکوین
 • صرافی متمرکز بای بیت
 • و…

شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که کدام صرافی ایرانی لوریج دارد؟ در همین ابتدا باید اشاره کنیم که اهرم همان لوریج گیری است. متأسفانه در حال حاضر هیچ‌کدام از صرافی های ایرانی از لوریج گیری و یا اهرم پشتیبانی نمی کنند. تنها شما می توانید از این ویژگی در صرافی های خارجی استفاده نمایید. اگر درباره لوریج گیری اطلاعاتی ندارید، در این قسمت ما اشاره کوتاهی به این موضوع خواهیم کرد؛ اما اگر قصد کسب اطلاعات بیشتر دارید، به شما پیشنهاد می کنیم که عبارت لوریچ را در سایت زوم ارز جستجو و مقاله مربوطه را مطالعه کنید.

شما می توانید با استفاده اهرم و یا لوریج گیری، سرمایه که قصد معامله با آن را دارید بیشتر کنید. با انجام این کار شما از صرافی که در حال استفاده از آن هستید مقداری سرمایه به صورت قرضی دریافت می کنید و معامله خود را باز می کنید. در صورتی که سرمایه کمی داشته باشید، با انجام این کار می توانید سرمایه خود را بیشتر کنید و این موضوع باعث می شود تا سود شما نیز افزایش پیدا کند.

برای مثال اگر شما تنها ۱۰۰ دلار سرمایه داشته باشید، با استفاده از اهرم ۱۰ می توانید سرمایه خود را ۱۰ برابر کنید. حال دیگر شما ۱۰۰۰ دلار سرمایه دارید و می توانید پوزیشن خود را با ۱۰۰۰ دلار باز کنید. در این صورت همان‌طور که گفتیم شما سود بیشتری نیز دریافت خواهید کرد.

البته لوریچ گیری قوانینی دارد که باید از آن ها مطلع باشید. در صورتی که از این قوانین مطلع نباشید، امکان اینکه در بازار فیوچرز کل سرمایه شما از دست برود و یا به نوعی لیکویید شوید وجود دارد.

به دلیل ریسک هایی که معامله در فیوچرز دارد، همیشه به کاربران که در این زمینه آموزشی ندیده اند پیشنهاد می شود تا زمانی که با استفاده از آموزش های مختلف هنوز حرفه تریدر شدن را فرانگرفته اند به سراغ معاملات فیوچرز نروند چراکه همان‌طور سود زیاد جذاب است، از دست رفتن سرمایه نیز عذاب آور می باشد.

بهترین صرافی غیرمتمرکز برای فیوچرز

بهترین صرافی غیرمتمرکز برای فیوچرز
بهترین صرافی غیرمتمرکز برای فیوچرز

یکی از سوالات رایج این روزها این است که کدام صرافی غیرمتمرکز فیوچرز دارد؟ اگر تا به حال در حوزه ارز های دیجیتال فعالیت کرده باشید حتما نام فیوچرز را شنیده اید. ترید در بازار معاملاتی فیوچرز یکی از کارهایی است که ۹۹ درصد کاربران حوزه ارز های دیجیتال به آن علاقه مند هستند. اگر به این فکر می کنید که تمام صرافی های غیرمتمرکز از بازار معاملاتی فیوچرز پشتیبانی می کنند، قطعاً در اشتباه بزرگی هستید. راندمان صرافی های غیرمتمرکز با صرافی های متمرکز بسیار تفاوت دارند. به همین دلیل این موضوع باعث شده است تا تمام صرافی های غیرمتمرکز بازار معاملاتی فیوچرز را نداشته باشند.

به دلیل اینکه در صرافی های غیرمتمرکز نیاز به واریز سرمایه ندارید، برخی از کاربران علاقه به ترید در بازار معاملاتی فیوچرز صرافی های غیر متمرکز را دارند. شاید به این فکر باشید که صرافی هایی همچون پنکیک سواپ، سوشی سواپ بازار معاملاتی فیوچرز را پشتیبانی می کنند اما این‌طور نیست! شما نمی توانید در هیچ کدام از صرافی های گفته شده در بازار فیوچرز معامله کنید چراکه از آن پشتیبانی نمی کند. در حال حاضر برخی از صرافی های غیرمتمرکز از بازار معاملاتی فیوچرز پشتیبانی می کند که شاید تا به حال نام آن ها را نشنیده باشید.

در ادامه به شما چندین صرافی غیرمتمرکز معرفی خواهیم کرد که از بازار معاملاتی فیوچرز پشتیبانی می کنند اما دقت کنید که این معرفی به معنی پیشنهاد نیست بلکه شما باید ابتدا کمی درباره آن ها تحقیق کنید و در صورتی که مورد تایید شما واقع شد، از آن ها استفاده نمایید. برای اینکه بتوانید بهترین صرافی را انتخاب نمایید، می توانید از نکاتی که کمی قبل تر به شما گفته شد استفاده نمایید.

 • صرافی غیرمتمرکز لورج Levrej

صرافی غیرمتمرکز لورج به شما این امکان را می دهد که در بازار معاملاتی فیوچرز معامله کنید. توجه داشته باشید که این صرافی از اهرم تا ۱۰۰ برابر نیز پشتیبانی می کنند. برعکس برخی از صرافی های غیرمتمرکز که به شما امکان استفاده از اهرم های کمتری را می دهند. اگر قصد دارید تا با این صرافی بیشتر آشنا شوید بهتر است نام صرافی لورج را در گوگل جستجو کنید.

 • صرافی غیرمتمرکز کونتا Kwenta

کونتا از دیگر صرافی های غیرمتمرکز است که از بازار معاملاتی فیوچرز پشتیبانی می کند. جز کریپتو اگر اهل بازار مالی فارکس نیز باشید می توانید از این صرافی استفاده کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ای دکس به شما پیشنهاد می کنیم که نام آن را در گوگل جستجو کنید.

 • صرافی غیرمتمرکز وای اف ایکس YFX

این صرافی برعکس صرافی غیرمتمرکز لورج به شما این امکان را می دهد تا تنها از لوریج ۵۰ برابری استفاده کنید. متأسفانه در حال حاضر صرافی غیرمتمرکز YFX به کاربران ایرانی در صورتی خدمات می دهد که از نرم افزار های تغییر ای پی استفاده کنید. خوشبختانه صرافی غیرمتمرکز YFX از جفت ارز های بسیار زیادی نیز پشتیبانی می کند.

یکی از نکات مهمی که در این بخش باید دقت کنید این است که صرافی های فوق جزء بهترین صرافی ها نیستند و ما تنها آن ها را برای آشنایی شما نام برده ایم. اگر قصد دارید تا در هر صرافی ترید کنید، ابتدا نام آن را در گوگل و یا سایت زوم ارز جستجو کنید تا کمی بیشتر با آن ها آشنا شوید. پس از آشنایی در صورتی که مناسب برای انجام معاملات بودند، می توانید در آن ها ثبت نام و سپس کار خود را آغاز کنید.


نیم نگاهی به صرافی متمرکز داخلی و خارجی

بهترین صرافی متمرکز برای ایرانی ها

بهترین صرافی متمرکز برای ایرانی ها
بهترین صرافی متمرکز برای ایرانی ها

خوشبختانه با توجه به گسترش حوزه ارز های دیجیتال، امروزه صرافی های ایرانی و خارجی بسیار زیادی وارد بازار شده اند و شما می توانید به راحتی از آن ها استفاده کنید. در حال حاضر صرافی های متمرکز شامل صرافی های ایرانی و خارجی می شود و شما باید انتخاب کنید که قصد استفاده از کدام صرافی را دارید.

متأسفانه در حال حاضر، اکثر صرافی های خارجی دسترسی کاربران ایرانی را مسدود کرده اند. تعدادی از آن ها که این کار را انجام نداده اند متأسفانه توسط دولت ایران مسدود شده اند. در هر صورت شما می توانید با استفاده از یک نرم افزار تغییر ای پی همانند VPS وارد صرافی های متمرکز مورد نظر که مسدود شده اند شوید و از خدمات آن ها استفاده کنید.

در حال حاضر بهترین صرافی متمرکز برای ایرانی ها، صرافی است که محدودیت کمتری ایجاد کرده است. برای مثال در ایران نمی توانید از صرافی بایننس استفاده کنید چراکه این صرافی نیاز به احراز هویت دارد و کاربران ایرانی قادر به احراز هویت نمی باشند؛ اما صرافی های دیگری هستند که محدودیت های خاصی را اعمال نکرده اند و شما می توانید به راحتی از آن ها استفاده کنید.

برای مثال یکی از این نوع صرافی ها کوکوین یا Kucoin نام دارد. این صرافی به دلیل تحریم های موجود کاربران ایرانی را محدود کرده اما خدمات خود را قطع نکرده است و شما می توانید از آن برای معاملات اسپات و یا فیوچرز استفاده کنید. این صرافی نیازی به احراز هویت ندارد و تنها پس از ثبت نام تمام خدمات آن برای شما فعال می شود. به یاد داشته باشید که هنگام استفاده از این

حال که تا حدودی با بهترین صرافی متمرکز برای ایرانی ها آشنا شدید، نوبت به این رسیده است که به سراغ صرافی های متمرکز برای خارجی ها برویم. در بخش بعدی همراه ما باشید.

بهترین صرافی متمرکز برای خارجی ها

بهترین صرافی متمرکز برای خارجی ها
بهترین صرافی متمرکز برای خارجی ها

تحریم و محدودیت ها تنها برای کاربران ایرانی نمی باشد بلکه برخی از کشور های دیگر نیز تحریم و یا همچنین محدود هستند. برای مثال کشور های یمن، سوریه و… نیز همانند ایران از استفاده برخی صرافی ها محدود هستند و نمی توانند از آن ها استفاده کنند. به همین دلیل آن ها نیز برای استفاده از صرافی های خارجی، باید از نرم افزار های تغییر ای پی استفاده کنند.

دیگر کشور های مجاز، می توانند به راحتی از تمام صرافی های موجود استفاده و اقدام به ترید رمز ارز ها کنند. برای مثال کاربران کشور آلمان، می توانند به راحتی از صرافی متمرکز بایننس بدون هرگونه مشکلی استفاده کنند. همان‌طور که گفتیم این صرافی نیاز به احراز هویت دارد، در نتیجه احراز هویت نیز به راحتی انجام می شود و آن ها می توانند بدون هرگونه مشکلی معاملات خود را انجام دهند.

در حال حاضر، بهترین صرافی برای کاربران خارجی از نظر شخصی می تواند صرافی بایننس باشد چراکه هم حجم معاملات بالایی دارد، هم از امنیت مناسبی برخوردار است، هم رابط کاربری مناسبی دارد و هم از تعداد رمز ارز های بسیار زیادی پشتیبانی می کند. البته صرافی های دیگری مشابه بایننس وجود دارند اما در لیست بهترین صرافی های متمرکز برای خارجی ها قطعاً صرافی بایننس رتبه اول را دارد.


بهترین صرافی برای توکن های متاورسی

بهترین صرافی متاورس
بهترین صرافی متاورس

در سال ۱۴۰۰ شمسی و ۲۰۲۲/۲۰۲۱ میلادی، بحث متاورس در دنیا بسیار رواج پیدا کرد. از این رو، کاربران بسیار زیادی به سمت متاورس و همچنین NFT ها رو آوردند. شما که در حال مطالعه این قسمت هستید، احتمالاً نام متاورس و همچنین NFT ها را زیاد شنیده اید.

توکن و کوین های مختلفی هستند که در حوزه متاورس فعالیت می کنند. برای مثال برخی از توکن ها عبارت اند از:

 • ارز دیجیتال decentraland

ارز دیجیتال decentraland یکی از رمز ارز های معروفی است که احتمالاً نام آن را زیاد شنیده اید. این کوین، یکی از رمز ارز های متاورسی به حساب می آید. شما می توانید این ارز دیجیتال را در صرافی هایی همانند بایننس، کوکوین، بای بیت، کراکن، سوشی سواپ و… خرید و فروش کنید.

 • ارز دیجیتال Sandbox

از دیگر کوین های معروف حوزه متاورس می توان به توکن Sandbox اشاره کرد. این توکن به دلیل اینکه هم مختص به یک بازی بلاکچینی است و هم در لیست توکن های متاورسی قرار دارد این روز ها بسیار طرفدار پیدا کرده است. برخی از صرافی هایی که شما می توانید ارز دیجیتال Sandbox را در آن ها معامله کنید عبارت اند از: صرافی متمرکز بایننس، صرافی متمرکز کراکن، صرافی غیر متمرکز یونی سواپ، صرافی متمرکز بای بیت و… .

 • ارز دیجیتال Axie infinity

اکسی اینفینیتی نام یکی از بازی های حوزه بلاکچین است که توکن آن AXS نام دارد. این توکن نیز جزء توکن های متاورسی به حساب می آید. برای خرید آن نیز باید از صرافی هایی که برای خرید توکن های decentraland و همچنین Sandbox معرفی کرده ایم استفاده کنید.

اگر فردی علاقه مند به استخراج در حوزه ارز های دیجیتال هستید احتمالاً نام بازی Mobox را شنیده اید. این بازی نیز در حوزه متاورس فعالیت می کند. اگر مشتاق به خرید این توکن هستید، باید از صرافی هایی مثل بایننس، هیوبی، پنکیک سواپ و… استفاده کنید.

 • ارز دیجیتال TOWER

بازی کریزی دیفنس از دیگر بازی های بلاکچینی می باشد که توکن آن تاور نام دارد. این توکن نیز جزء توکن های متاورسی است و شما می توانید آن را به راحتی خرید و فروش کنید. نسبت به باقی توکن ها، صرافی های کمتری از این رمز ارز پشتیبانی می کند. برخی از این صرافی ها عبارت اند از: کوکوین، یونی سواپ، آپ سواپ و… .

 • و… .

 

برخی از این توکن ها مختص به یک بازی (گیم) هستند. برای مثال توکن AXS مختص به بازی بلاکچینی اکسی اینفینیتی می باشد. شما می توانید به راحتی این بازی را انجام دهید و توکن اکس کسب کنید.

برای خرید توکن های متاورسی، می توانید به صرافی های مختلف مراجعه کنید. یکی از سوالاتی که ممکن است برای همه افراد پیش بیاید این است که بهترین صرافی متاورس کدام صرافی می باشد؟ صرافی که تنها مختص به متاورس باشد در حال حاضر وجود ندارد اما شما می توانید با استفاده از صرافی های دیگر اقدام به خرید توکن های متاورسی کنید.

برای مثال اگر پس از بررسی های انجام شده توسط شما صرافی بایننس، به عنوان بهترین صرافی انتخاب شده است، شما می توانید در همان صرافی رمز ارز های متاورسی را نیز خرید و فروش کنید.

صرافی بایننس از تمامی توکن های متاورسی پشتیبانی می کند اما اینکه دقیقاً با چه جفت ارز هایی معامله می شود، باید خودتان مشاهده کنید. حتی لازم به ذکر است که شما در برخی از صرافی های ایرانی نیز می توانید بعضی از توکن های متاورس را معامله کنید. برای مثال چندین صرافی ایرانی وجود دارند که از توکن های مانا یا MANA و سند یا SAND پشتیبانی می کنند. به راحتی می توانید با مراجعه به صفحه مقایسه صرافی های ایرانی سایت زوم ارز، به راحتی متوجه شوید که کدام صرافی از چه توکن و رمز ارز پشتیبانی می کند.

یکی از سؤالاتی که ممکن است برای شما پیش بیاید این است که آیا بر روی توکن های متاورسی هم می توان معاملات فیوچرز گرفت؟ بله. این توکن ها نیز همانند دیگر توکن و کوین های بازار هستند. برای انجام این کار تنها باید ببینید که کدام صرافی کوین های متاورسی را با چه جفت ارز هایی لیست کرده است و شما نیز نسبت به همان رمز ارز ها در فیوچرز پوزیشن بگیرید.


کدام صرافی توکن های NFT دارد؟

اگر درباره NFT ها اطلاعات داشته باشید، حتماً می دانید که در حوزه بیشتر محصولات NFT معروف هستند. در حال حاضر با پررنگ شدن NFT ها محصولات بسیار زیادی به حالت NFT تبدیل شده اند و از این رو ارزش آن ها نیز افزایش پیدا کرده است. اگر تا به حال نام NFT ها نشنیده اید، بهتر است در سایت زوم ارز نام NFT را جستجو کنید. ما به صورت کامل و جامع NFT را به شما عزیزان توضیح داده ایم اما در این قسمت نیز قصد داریم تا یک اشاره کلی به NFT ها داشته باشیم.

اگر بخواهیم یک تعریف کلی از NFT ها داشته باشیم، این گونه باید بگوییم که به توکن های غیرقابل تعویض NFT گفته می شود. شاید فکر کنید که به بیت کوین و دیگر رمز ارز های مشابه بیت کوین NFT گفته می شود اما این‌طور نیست. از بیت کوین و رمز ارز های مشابه نمونه های بسیاری است اما از NFT ها هیچ نمونه ای نیست. به نوعی محصولات و توکن های NFT منحصر به فرد هستند.

منظور از توکن های NFT همان توکن های متاورسی است که کمی قبل تر با آن ها آشنا شدید. دقیقاً به همان شکلی که گفته شد شما می توانید آن ها را خرید و فروش کنید. البته لازم به ذکر است که جز توکن ها، محصولات بسیاری هستند که به NFT تبدیل شده اند. زمانی که یک محصول به NFT تبدیل می شود، یک ارزش دیگری پیدا می کند چراکه منحصر به فرد است و نمونه ی دیگری آن محصول ندارد.

حال که صحبت از محصولات NFT شد بهتر است کمی نیز درباره آن توضیح دهیم. شما می توانید به راحتی یک محصول را با استفاده از مارکت های غیرمتمرکز خرید فروش کنید. قبل از اینکه بخواهید اقدام به خرید و فروش محصولی کنید ابتدا باید آن را ایجاد کنید. البته برای خرید و فروش محصولات NFT می توانید از محصولات موجود در مارکت ها نیز استفاده کنید.

برخی از این مارکت ها عبارت اند از: مارکت اوپن سی یا OpenSea، مارکت سوپر ریر یا SuperRare، مارکت ریبل Rarible، مارکت زور یا Zora و… .

اگر محصولی دارید که با ارزش است، می توانید با تبدیل نمودن آن به NFT، ارزش آن را بیشتر کنید. در صورتی که قصد فروش آن را داشتید می توانید آن را نیز بفروشید. در صورتی که محصول شما به صورت فیزیکی باشد، با تبدیل به یک محصول NFT دیگر محصول شما تبدیل به یک محصول دیجیتالی می شود. لازم به ذکر است که پس از تبدیل به NFT، محصول شما بر روی بلاکچین مورد نظر ثبت می شود و دیگر امکان کپی بردار از آن در بلاکچین وجود ندارد چراکه در ابتدا شما آن محصول را ثبت نمودید.

در کل باید بگوییم که دنیای NFT و متاورس، یک دنیای به شدت جذاب است. اگر به تکنولوژی علاقه مند هستید، به شما پیشنهاد می کنیم که حتماً در این باره تحقیق کنید. شما می توانید با جستجوی عبارت NFT و یا متاورس در سایت زوم ارز مقاله های مختلفی را در این زمینه مطالعه کنید.


بهترین صرافی مجازی

بهترین صرافی مجازی
بهترین صرافی مجازی

تا کمی قبل تر، زمانی که نام صرافی را می شنیدیم احساس می کردیم که باید در صف های طولانی برای چنچ ارز هایمان بایستیم و یا اینکه مسافت طولانی را طی کنیم تا به یک صرافی برسیم؛ اما امروزه به لطف گسترش دنیای ارز های دیجیتال دیگر این‌طور نیست. امروزه با به وجود آمدن صرافی های مجاری دیگر کمتر به صرافی های حضوری نیاز پیدا می شود مگر در مواقعی که قصد تبدیل دلار به صورت اسکناس را داشته باشیم.

با وجود صرافی های مجازی کار برای تمام افراد راحت تر شده است. در حال حاضر اگر شخصی بخواهد برای ما از آمریکا مبلغی ارسال کنید، در کمتر از یک روز ما می توانیم آن مبلغ را در ایران نقد و واریز به حساب بانکی خود در ایران کنیم.

برای مثال اگر برادر شما بخواهد برای شما مقداری دلار ارسال نماید، می تواند به راحتی آن را به تتر تبدیل کند و سپس به ولت شما بفرستد. حال شما می توانید به راحتی آن را به یک صرافی در داخل ایران ارسال کنید و در سریع ترین زمان ممکن درخواست برداشت مبلغ مورد نظر خود را ارسال نمایید.

توجه داشته باشید که انجام این کار نیاز به احراز هویت در صرافی های ایرانی دارد اما مشکلی نیست چراکه برخی از صرافی ها در سریع ترین زمان ممکن درخواست احراز هویت شما را انجام می دهند.

با تمام این تفاسیر، شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که بهترین صرافی مجازی و یا آنلاین کدام صرافی می باشد؟ در حال حاضر صرافی های مجازی بسیار در ایران فعالیت می کنند. شما می توانید با مراجعه به گوگل و جستجوی عبارت صرافی مجازی یا آنلاین، به راحتی با صرافی های مختلف آشنا شوید. در صورت تمایل نیز می توانید با مراجعه به صفحه مقایسه قیمت صرافی های ایرانی، به راحتی با اکثر صرافی ها آشنا شوید.

برای اینکه شما بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید، نیاز است تا به چندین نکته توجه کنید. به دلیل فراوانی نکته های موجود، ما تنها به سه نکته مهم اشاره خواهیم کرد. توجه داشته باشید که اگر یک صرافی از سه نکته ذیل پیروی کند، تازه می توانیم کمی به آن اعتماد کنیم؛ اما با این حال بد نیست که با آن ها آشنا شوید.

 • امنیت:

به اولین و مهم ترین مسئله ای که در این بخش وجود دارد باید توجه بسیاری کنید. ابتدا باید بسنجید که امنیت صرافی مورد نظرتان چگونه است؟ برای اینکه بتوانید در این باره اطلاعات کسب کنید، ابتدا باید کمی درباره صرافی در سایت های مختلف اطلاعات کسب کنید. سپس به سایت رسمی صرافی مراجعه کنید تا بتوانید بیشتر با آن آشنا شوید.

 • امکانات و رابط کاربری:

حال که به سایت رسمی صرافی برای آشنایی بیشتر مراجعه کردید، بهتر است نگاهی به امکانات و همچنین رابط کاربری آن بیندازید. اگر رابط کاربری صرافی مناسب و جذاب بود، می توانید آن را در لیست انتخاب هایتان قرار دهید. در صورتی که رابط کاربری جذابی نداشت، به شما پیشنهاد می کنیم که از انتخاب آن به صورت کامل صرف نظر کنید.

پس از بررسی رابط کاربری، نگاهی به امکانات آن بیندازید. یک صرافی خوب و معتبر از امکانات بسیار زیادی پشتیبانی می کند. البته اگر تنها قصد شما نقد نمودن دارایی هایتان است و قصد استفاده دیگری از صرافی ندارید، نیازی نیست تا به امکانات صرافی توجه کنید.

 • حجم معاملات:

بررسی حجم معاملات یکی از مهم ترین مواردی است که باید به آن توجه کنید. در صورتی که حجم معاملات صرافی مورد نظر شما پایین باشد، بهتر است از انتخاب آن صرف نظر کنید و به سراغ یک صرافی دیگر بروید. فرقی نمی کند که تنها قصد استفاده شما نقد درآمدتان است و یا استفاده دائمی. به هر حال بهترین صرافی باید حجم معاملات مناسب و بالایی داشته باشد.


ویژگی های یک صرافی ارز دیجیتال آنلاین معتبر

بهترین صرافی معتبر ارز دیجیتال
بهترین صرافی معتبر ارز دیجیتال

در حال حاضر صرافی های ایرانی و خارجی بسیار زیادی وجود دارد؛ اما یک سؤال بسیار مهم در این بین وجود دارد و آن این است که کدام یک از آن ها معتبر است؟ برخی از صرافی ها تنها به قصد کلاهبرداری وارد این حوزه شده اند و پس از مدتی فعالیت سریعاً از دور خارج می شوند و تمامی دار و ندار افراد مختلف را به سرقت می برند. اگر تا به حال به دام این‌گونه صرافی ها افتاده باشید، قطعاً درک خواهید کرد که در چه رابطه ای صحبت می کنیم.

 برای اینکه بتوانید یک صرافی معتبر پیدا کنید، باید به نکات مختلفی دقت کنید. همان‌طور که گفتیم، اگر صرافی انتخابی شما معتبر نباشد، با مشکلات متعددی رو به رو می شوید. در ادامه به شما نکات مختلفی را خواهیم گفت، حتماً از این نکات برای تشخیص اعتبار یک صرافی استفاده کنید.

قبل از اینکه بخواهیم به سراغ توضیحات برویم، بهتر است به یک نکته توجه کنید. در این بخش ما به ۸ مورد برای بررسی اعتبار یک صرافی اشاره کرده ایم، در صورتی که صرافی مورد نظر شما شامل هر ۸ مورد می شود، می توانید آن را برای معاملات خود انتخاب کنید.

شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که آیا تمامی صرافی ها (ایرانی و خارجی) باید از این موارد پیروی کنند؟ بله. فرقی نمی کند که شما قصد استفاده از صرافی ایرانی دارید و یا خارجی، به هر حال باید صرافی مورد نظر شما از تمام موارد ذیل پشتیبانی کند.

 1. پشتیبانی از امکانات مختلف

امکانات یک صرافی یکی از مهم ترین عواملی است که کاربران با توجه به آن صرافی را انتخاب می کنند. در صورتی که قصد دارید تا از یک صرافی به صورت ثابت و همیشگی استفاده کنید، سعی کنید صرافی را انتخاب نمایید که از امکانات مختلفی پشتیبانی می کند.

 1. رابط کاربری مناسب

زمانی که یک صرافی از رابط کاربری مناسبی پشتیبانی کند، شما در هنگام کار با صرافی دچار مشکل نمی شوید. متأسفانه برخی از صرافی ها رابط کاربری نسبتاً ضعیف و یا سختی دارد و این موضوع از امتیاز آن ها برای انتخاب شدن کم می کند. حتماً به دنبال صرافی باشید که رابط کاربری آسانی داشته باشد.

 1. پشتیبانی از رمز ارز های مختلف

صرافی انتخابی شما باید از رمز ارز و همچنین جفت ارز های معاملاتی بسیاری پشتیبانی کند چراکه در هنگام ترید با مشکل رو به رو نشوید. در صورتی که این‌گونه نبود، سعی کنید یک صرافی دیگر جایگزین کنید. برای مثال در حال حاضر صرافی بایننس که یکی از بزرگ ترین صرافی های مجازی دنیا می باشد، تقریباً از جفت ارز های بسیار زیادی پشتیبانی می کند و این موضوع باعث می شود تا کاربران این صرافی را در لیست بهترین صرافی ها قرار دهند.

 1. امنیت مناسب و پایدار

زمانی که یک صرافی امنیت نداشته باشد، سرمایه گذاری و کار با آن یکی از بزرگ‌ترین اشتباهات زندگی یک انسان است. قبل از هر چیزی و هر کاری باید امنیت صرافی را بررسی کنید. در صورتی که صرافی مورد نظر شما امنیت مناسبی نداشته باشد، انتخاب آن اشتباه است. شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که چگونه می توانیم امنیت یک صرافی را بررسی کنیم؟ بهترین راه برای انجام این کار نگاهی به گذشته و همچنین مطالعه اطلاعاتی درباره صرافی است.

 1. حجم معاملات بسیار بالا

یک صرافی خوب و معتبر، باید حجم معاملات بسیار بالایی داشته باشد. در صورتی که صرافی مورد نظر شما حجم معاملات بالایی نداشته باشد، نباید آن را انتخاب کنید. چراکه این موضوع کمی شک برانگیز است.

 1. تعداد کاربران قابل توجه

پس از حجم معاملات بالا، باید به تعداد کاربران صرافی نیز توجه کنید، یک صرافی خوب و معتبر تعداد کاربران بسیار زیادی نیز دارد. در صورتی که صرافی مورد نظر شما تعداد کاربران کمی داشت، بهتر است آن را برای معاملات خود انتخاب نکنید.

 1. مقدار سال فعالیت

پس از بررسی تمام موارد، باید بررسی کنید و ببینید که صرافی مورد نظر چند سال است که فعالیت می کند. آیا در طول فعالیت خود با مشکلی رو به رو شده است یا خیر؟ حتماً به موارد این چنینی توجه کنید.

پس از اینکه تمامی موارد فوق را بررسی کردید، حال می توانید به راحتی صرافی مورد نظرتان را انتخاب کنید. همیشه انتخاب یک صرافی کار نسبتاً سختی می باشد. اگر برای انتخاب یک صرافی معتبر نیاز به راهنمایی بیشتر دارید و یا اینکه سؤالی دارید، می توانید در بخش نظرات سؤال خود را از ما بپرسید.

 1. کارمزد

بیشتر افرادی که در حوزه کریپتو فعالیت می کنند، به دنبال صرافی هایی هستند که کارمزد کمتری برای معاملات داشته باشد. کارمزد توسط صرافی از شما برای معاملات گرفته می شود، دقیقاً همانند کارمزد های بانکی در ایران. شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که چگونه می توانیم از مقدار کارمزد های یک صرافی با خبر شویم. شما برای انجام این کار باید به بخش اطلاعات صرافی مورد نظر بروید و مشاهده کنید که مقدار کارمزد در آن صرافی چه مقدار است.

خوشبختانه برخی از صرافی های ایرانی در این زمینه با کاربران خود صادق هستند و به صورت کامل مقدار کارمزد های دریافتی را به کاربران توضیح داده اند اما برخی های دیگر دقیقاً برعکس این موضوع عمل می کنند. به هر حال شما می توانید به راحتی از مقدار کارمزد صرافی های ایرانی و یا خارجی با خبر شوید.


بهترین صرافی برای خرید ارز دیحیتال

ما در ادامه بهترین صرافی برای خرید ارزهای دیجیتال مختلف را به شما آموزش می دهیم.با ما همراه باشید.

بهترین صرافی خرید تتر

بهترین صرافی خرید تتر
بهترین صرافی خرید تتر

خرید تتر، اولین کاری است که شما باید برای ورود به بازار ارزهای دیجیتال انجام دهید. زمانی که قصد وارد نمودن سرمایه به بازار داشته باشید، باید در صرافی های ایرانی تتر بخرید، سپس تتر را وارد یک صرافی خارجی کنید و معاملات خود را در بازار اسپات و یا فیوچرز آغاز کنید. البته این راه، یکی از روش های ورود به بازار ارز های دیجیتال می باشد.

حال برای بسیاری از افراد این سؤال پیش می آید که تتر را از چه صرافی خریداری کنیم؟ یا اینکه بهترین صرافی برای خرید تتر کدام صرافی می باشد؟

برای اینکه بتوانید بهترین صرافی را برای خرید تتر انتخاب کنید، می توانید سری به صفحه مقایسه قیمت صرافی های داخلی بزنید. با انجام این کار با صرافی های مختلفی رو به رو می شوید که قیمت تتر لحظه ای را به شما نمایش می دهند. حتی شما با مراجعه به این صفحه می توانید تتر را در یک صرافی با قیمت کم خریداری کنید و در صرافی دیگر با قیمتی بالاتر برای فروش بگذارید و از این طریق سود دریافت نمایید.

بهترین صرافی برای خرید تتر، صرافی است که کمترین نرخ را دارد. البته منظور از کمترین نرخ، تفاوت های تقریباً ۱۰۰ تومانی می باشد. البته این مبلغ در رقم های بالا خودش را نشان می دهد.

تا به این قسمت درباره خرید تتر در بهترین صرافی ایرانی صحبت شد، در ادامه قصد داریم تا کمی درباره خرید تتر در بهترین صرافی خارجی صحبت کنیم. اگر در حال حاضر در صرافی های خارجی فعالیت می کنید، بهتر است برای خرید تتر در همان صرافی اقدام کنید و به سراغ صرافی دیگری نروید. خرید تتر با استفاده از رمز ارز و یا توکن های مختلف چندان تفاوت ندارد و برای انجام این کار نیازی به جستجوی صرافی با قیمت تتر کمتر نمی باشد.

بهترین صرافی خرید بیت کوین

بهترین صرافی خرید بیت کوین
بهترین صرافی خرید بیت کوین

برای خرید بیت کوین شما هم می توانید از صرافی های ایرانی استفاده کنید و هم از صرافی های خارجی! اگر قصد دارید برای اولین بار بیت کوین بخرید، باید به دنبال بهترین صرافی ایرانی برای خرید بیت کوین باشید اما اگر تتر و یا رمز ارز های دیگر را در ولت خود دارید، می توانید آن ها را به یک صرافی خارجی دیگر منتقل نمایید و سپس اقدام به خرید بیت کوین کنید.

در این قسمت ما قصد داریم تا به شما دو نکته آموزش دهیم. شما نیز با استفاده از آن دو نکته باید صرافی مورد نظر خود را انتخاب نمایید. توجه داشته باشید که انتخاب صرافی تنها منوط به دو نکته ذیل نیست بلکه شما در هنگام انتخاب صرافی باید به نکات بسیاری دقت کنید لیکن ما در این قسمت تنها به دو نکته ذیل اشاره خواهیم کرد.

اول از همه باید به امنیت صرافی بسیار دقت کنید و به صورت کامل آن را مورد بررسی قرار دهید. در صورتی که یک صرافی امنیت مناسبی نداشته باشد، سرمایه گذاری و ترید در آن اشتباه بسیار بزرگی است چراکه در صورت وجود مشکل، سرمایه شما به صورت کامل از دست خواهد رفت.

شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که چگونه می توانیم از امنیت یک صرافی با خبر شویم؟ برای بررسی امنیت صرافی، نیاز است تا کمی درباره صرافی مورد نظر اطلاعات کسب کنید. فرقی نمی کند صرافی مورد نظر شما ایرانی است یا خارجی به هرحال باید از نظر امنیتی بی عیب و نقص باشد.

پس از امنیت به سراغ امکانات صرافی باید بروید و به صورت کامل تمامی امکانات را بررسی کنید. متأسفانه در حال حاضر برخی از صرافی های ایرانی امکانات بسیار کمی دارند؛ اما در حال حاضر اکثر (۹۰ درصد) صرافی های خارجی امکانات بسیار زیادی دارند.

در صورتی که صرافی مورد نظر شما امکانات مختلفی نداشته باشد، ممکن است از کارهای مهم خود عقب بمانید. برای مثال برخی از صرافی های ایرانی تنها از خرید بیت کوین در حالت مارکت پشتیبانی می کنند. این موضوع باعث می شود تا شما نتوانید برای خرید خود اوردر تنظیم کنید تا در یک قیمت مشخص خریداری کنید. با تمام این تفاسیر حتماً به امکانات صرافی توجه کنید.

بهترین صرافی برای خرید شیبا

بهترین صرافی برای خرید شیبا
بهترین صرافی برای خرید شیبا

در حال حاضر توکن شیبا یکی از توکن هایی معروفی است که احتمالاً این روزها نام آن را زیاد می شنوید. اگر قصد خرید این توکن را دارید، باید به یکی از صرافی های ایرانی و یا خارجی مراجعه کنید.

در ابتدا به سراغ توضیحات صرافی های ایرانی می رویم. اگر قصد دارید تا با استفاده از ریال به صورت مستقیم توکن شیبا را خریداری کنید، باید از صرافی های ایرانی استفاده کنید. برخی از صرافی های ایرانی از این توکن پشتیبانی می کنند. شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که چگونه می توانیم متوجه شویم که چه صرافی ایرانی از توکن شیبا پشتیبانی می کند؟

برای اینکه بتوانید از توکن های پشتیبانی شده توسط یک صرافی ایرانی باخبر شوید، همان‌طور که در کمی قبل تر گفتیم شما ۳ راه دارید.

 1. اولین راه این است که با جستجوی نام صرافی در گوگل و سپس با مراجعه به سایت های مختلف از این موضوع باخبر شوید.
 2. دومین راهی که وجود دارد این است که به سایت رسمی صرافی مورد نظر بروید و سپس در لیست رمز ارز های آن به دنبال کوین و یا توکن مورد نظر باشید.
 3. سومین راه و البته آُسان ترین راه این است که به صفحه مقایسه قیمت صرافی های داخلی سایت زوم ارز مراجعه کنید و پس از انتخاب صرافی مورد نظر، به راحتی تمامی کوین های پشتیبانی شده به همراه قیمت را مشاهده کنید.

حال که با صرافی های ایرانی برای خرید شیبا آشنا شدید، به سراغ توضیحات صرافی خارجی می رویم. اغلب صرافی های غیر متمرکز از شت کوین هایی همانند شیبا و… پشتیبانی می کنند. البته برخی از صرافی های متمرکز نیز این توکن ها را لیست کرده است اما تمامی شت کوین های لیست شده در این صرافی ها معمولاً رمز ارز های معروف می باشد. برای مثال در حال حاضر صرافی های متمرکزی همانند بایننس و… شت کوین شیبا را لیست کرده اند.

حال بهترین صرافی برای خرید شیبا، دقیقاً همان صرافی هایی است که از آن ها استفاده می کنید. در صورتی که مشاهده کردید صرافی مورد نظر شما از شت کوین انتخابی پشتیبانی نمی کند، می توانید با استفاده از نکاتی که با آن ها آشنا شدید، به راحتی بهترین صرافی را انتخاب کنید.

بهترین صرافی خرید کاردانو

بهترین صرافی خرید کاردانو
بهترین صرافی خرید کاردانو

کاردانو یکی از رمز ارز هایی است که طرفداران بسیار زیادی دارد. البته اکثر طرفدار های این ارز دیجیتال بر روی آن سرمایه گذاری بلند مدت کرده اند و یا به نوعی هولدر ارز دیجیتال کاردانو هستند. به دلیل اینکه رمز ارز کاردانو طرفداران زیادی دارد، در حال حاضر اکثر صرافی های ارز دیجیتال از آن پشتیبانی می کند. اگر قصد خرید ارز دیجیتال کاردانو را دارید، می توانید از صرافی های خارجی مثل بایننس و یا کوکوین استفاده کنید.

اگر قصد دارید تا به صورت مستقیم از طریق ریال این رمز ارز را خریداری کنید، ابتدا باید به سراغ صرافی های ایرانی بروید و سپس از آن طریق اقدام به خرید این ارز کنید. تقریباً می توان گفت که اکثر صرافی های معتبر ایرانی از این ارز دیجیتال پشتیبانی می کنند. در نتیجه نیازی به جستجوی زیادی ندارید. شما می توانید به راحتی با مراجعه به چندین صرافی، از صفحه ابتدایی آن ها مشاهده کنید که آیا کاردانو را لیست کرده اند یا خیر!

اگر برای بار اول است که نام این ارز را شنیده اید و اطلاعاتی درباره آن ندارید و تنها قصد خرید آن را کرده اید، به شما پیشنهاد می کنیم که ابتدا کمی درباره کاردانو جستجو کنید تا با آن آشنا شوید. پس از آشنایی حال می توانید این ارز دیجیتال را خریداری کنید. البته لازم به ذکر است که این موضوع تنها برای ارز دیجیتال کاردانو نمی باشد بلکه اگر قصد خرید رمز ارزی را دارید، ابتدا سعی کنید تا با آن ارز بیشتر آشنا شوید. برای آشنایی با ارز دیجیتال کاردانو و یا هر رمز ارز دیگری، کافی است تنها نام آن ارز را در سایت زوم ارز جستجو کنید.


بهترین صرافی جایگزین بایننس

بهترین صرافی جایگزین بایننس
بهترین صرافی جایگزین بایننس

اگر از قدیمی‌های حوزه کریپتو باشید قطعاً اطلاع دارید که چندین مدت پیش صرافی بایننس احراز هویت را برای کاربران خود اجباری کرد و با توجه به این موضوع و همچنین تحریم های کشور آمریکا متأسفانه کاربران ایرانی دیگر قادر به انجام فعالیت در صرافی بایننس نیستند.

 پس از اینکه این موضوع اتفاق افتاد کاربران به دنبال صرافی های معتبر و مطمئن بودند که بتوانند جایگزین صرافی بایننس کند اما با توجه به موضوعات مختلف، انجام این کار برای افراد بسیاری سخت و دشوار بود.

 برخی از کاربران نیز به دلیل محبوبیت صرافی بایننس بی‌خیال آن نشدند و به سراغ ترفندهایی برای دور زدن این موضوع رفتند. یکی از این ترفند ها استفاده از کیف پول سیف پل بود. شما می توانید با کیف پول سیف پل همان‌طور که گفته شد به راحتی از صرافی بایننس استفاده کنید اما توجه داشته باشید که این استفاده محدودیت‌هایی را نیز هم دارد.

 صرافی های مختلفی در این زمان معروف شدند مثل صرافی کوکوین و دیگر صرافی هایی که در حال حاضر به کاربران ایرانی خدمات می دهند؛ اما توجه داشته باشید که برای استفاده از صرافی کوکوین و امثال این صرافی نیاز به نرم افزارهای تغییر آی پی دارید چرا که ای پی کاربران ایرانی متأسفانه مسدود شده می باشد؛ اما این موضوع مخل استفاده از خدمات صرافی‌ها نشده است.

 اما شما باید توجه داشته باشید در صورتی که از نرم افزارهای تغییر آی پی ثابت استفاده نکنید ممکن است پس از مدتی حساب شما غیرفعال شود چراکه صرافی شما را به عنوان یک ربات تشخیص می دهد؛ اما اگر همیشه از نرم‌افزار های تغییر آی پی ثابت استفاده کنید دیگر این اتفاق برای شما رخ نمی دهد و می توانید به صورت کاملاً آزادانه از تمامی خدمات صرافی ها استفاده کنید برای مثال اگر قصد استفاده از صرافی کوکوین را دارید پس از اینکه یک نرم افزار تغییر آی پی ثابت خریداری کرده اید آن را فعال کنید و وارد صرافی شوید حال می توانید کارهای خود را در صرافی کوکوین انجام دهید بدون هیچ مشکلی و مشاهده می کنید که تمام خدمات این صرافی برای شما فعال و قابل استفاده است.


بهترین صرافی خرید پرفکت مانی

بهترین صرافی خرید پرفکت مانی
بهترین صرافی خرید پرفکت مانی

در حال حاضر کمتر فردی پیدا می شود که درباره پرفکت مانی اطلاعاتی داشته باشد. اگر فردی مبتدی باشید احتمالاً درباره وب مانی نیست اطلاعاتی ندارید. برخی از افراد زمانی که برای بار اول نام این دو را می شوند احساس می کنند که هر دو یک موضوع برای کلاهبرداری می باشد اما در این قسمت باید بگوییم که این‌طور نیست چراکه نه پرفکت مانی کلاهبرداری است نه وب مانی!

به دلیل اینکه در این قسمت ما قصد تعریف پرفکت مانی را نداریم، به صورت کلی یک اشاره به آن خواهیم کرد. در کل باید بگوییم که پرفکت مانی یک شرکت و همچنین سیستم پرداخت جهانی می باشد. این شرکت در کشور پاناما قرار دارد. شما می توانید از طریق سیستم مالی پرفکت مانی ارسال و همچنین دریافت و پرداخت پول را برای کاربران سراسر دنیا فراهم کنید.

در اصل شما با استفاده از صرافی های پرفکت مانی، می توانید به سراسر دنیا پول ارسال و دریافت و همچنین پرداخت کنید. شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که با وجود ارز های دیجیتال، چرا از پرفکت مانی استفاده کنیم؟ بهتر است این دو را با یکدیگر مقایسه نکنیم چراکه در مواقعی اگر قصد پرداخت یورو داشته باشید، نمی توانید با ارز های دیجیتال این کار را انجام دهید و حتماً باید از پرفکت مانی استفاده کنید.

برای اینکه بتوانید بهترین صرافی خرید پرفکت مانی را انتخاب کنید، باید به چند نکته توجه کنید. نکات انتخاب صرافی پرفکت مانی با صرافی های ارز دیجیتال تفاوت نسبتاً کمی را دارد. برخی از این نکات عبارت اند از:

 • امنیت:

همان‌طور که در نکات بهترین صرافی ارز دیجیتال مطالعه کردید، امنیت یکی از گزینه های آن بود. در این قسمت نیز مجدد به امنیت اشاره شده است. در کل باید بگوییم که امنیت بسیار و بسیار و بسیار در حوزه های مالی مهم است. حتماً به بحث امنیت توجه کنید و به سادگی از آن نگذرید. در صورتی که نتوانید امنیت صرافی پرفکت مانی خود را تشخیص دهید، مورد کلاهبرداری قرار می گیرید و این موضوع می تواند باعث این شود که سرمایه شما از دست برود.

 • پشتیبانی:

بهتر است صرافی که انتخاب می کنید از پشتیبانی خوبی برخوردار باشد چراکه اگر در هنگام ارسال، دریافت و یا پرداخت مشکلی برای شما ایجاد شد، بتوانید از طریق صرافی پیگیر باشید. همچنین پشتیبانی صرافی موظف است به ابهامات شما نیست در این باره پاسخ دهد.

 • سابقه:

در بخش نکات بهترین صرافی، سابقه نیز یکی از نکات گفته شده بود. در هنگام انتخاب صرافی های پرفکت مانی حتماً به گذشته و همچنین سابقه صرافی دقت کنید و آن ها را مورد بررسی قرار دهید. پ

 • کارمزد:

صرافی های پرفکت مانی، برای هر تراکنش مقداری کارمزد دریافت می کنند. دقت کنید که در هنگام انجام تراکنش، همانند ارز های دیجیتال باید از مقدار کارمزد با خبر شوید. فقط نکته ای که باید در این بین دقت کنید این است که مقدار کارمزد با کارمزدی که قبل از انجام تراکنش به شما گفته شده بود به یک اندازه باشد.

 • و…

نکاتی که در این قسمت اشاره شد، تمام نکات انتخاب بهترین صرافی پرفکت مانی نبود، اما اگر به تمامی آن ها دقت کنید، قطعاً می توانید بهترین انتخاب را داشته باشید.


بهترین صرافی شت کوین ها

بهترین صرافی شت کوین ها
بهترین صرافی شت کوین ها

امروزه شت کوین های مختلفی سر و صدای زیادی کرده اند و دلیل آن این است که سود های عجیب و قریبی داده اند. اگر شما هم جزء افرادی که روزانه ترید انجام می دهند باشید، احتمالاً تا به حال ترغیب به خرید شت کوین ها شده اید و یا اینکه تا به حال شاید از شت کوین ها سود های عجیب و غریبی دریافت کرده اید.

یکی از سوالاتی که ممکن است برای افراد بسیاری ایجاد شود این است که بهترین صرافی شت کوین ها کدام صرافی است و یا اینکه بهترین صرافی خرید شت کوین کدام صرافی می باشد؟ در حال حاضر صرافی های متمرکز و غیر متمرکز بسیاری می باشد و شما می توانید به راحتی از هر کدام آن ها که علاقه داشتید برای خرید شت کوین ها استفاده کنید؛ اما یک نکته مهم در این قسمت وجود دارد!

توجه داشته باشید که برخی از صرافی های متمرکز مثل بایننس و… از برخی شت کوین ها پشتیبانی نمی کنند و شما برای خرید آن ها حتماً باید به صرافی های غیرمتمرکز مراجعه کنید. برای قبل از اینکه صرافی بایننس شیبا را لیست کند، برای خرید آن باید از صرافی پنکیک سواپ استفاده می کردید. توجه داشته باشید که این موضوع تنها یک مثال می باشد.

اگر قصد خرید شت کوین های معروفی مثل شیبا، دوج و… را دارید، می توانید از صرافی های معروفی که آن ها را لیست کرده اند استفاده کنید و به همین دلیل نیازی به استفاده از یک صرافی جدید نیست. یکی از سوالاتی که امکان دارد برایتان پیش بیاید این است که آیا از صرافی های ایرانی نیز می توان شت کوین ها را خریداری کرد؟ بله. برخی از صرافی ها توکن هایی همانند شیبا، دوج و… را لیست کرده اند و شما نیز می توانید به راحتی آن ها را خریداری و سپس استفاده نمایید.

برای اینکه بتوانید متوجه شوید چه صرافی ایرانی و یا خارجی از شت کوین مورد نظر شما پشتیبانی می کند، ابتدا باید به سایت رسمی صرافی مراجعه کنید و سپس با جستجو در لیست رمز ارز های آن متوجه این موضوع شوید.


لیست بهترین صرافی های تهران

لیست بهترین صرافی های تهران
لیست بهترین صرافی های تهران

اغلب افراد بر این باورند که صرافی های ارز دیجیتال مجازی همان صرافی هایی هستند که در واقعیت فعالیت می کنند اما باید بگوییم که این‌طور نیست! صرافی های مجازی ارز دیجیتال هیچ فعالیت حضوری ندارند چراکه مجوز چنین کاری نمی توانند دریافت کنند.

تمام صرافی های مجازی صرفاً در فضای اینترنت فعالیت می کنند و شما نیز تنها می توانید از آن ها در بستر اینترنت استفاده کنید. صرافی هایی که در تهران و شهر های دیگر به صورت حضوری فعالیت می کنند خدمات ارز دیجیتال ارائه نمی دهند. معمولاً افراد کلاهبرداری هستند که در این زمینه به اسم صرافی از کاربران تازه وارد و مشتاق کلاهبرداری می کنند.

پاسخ به سؤال مشاهده لیست بهترین صرافی های تهران تنها یک چیز است! ابتدا شما باید با صرافی های حوزه ارز دیجیتال که به صورت مجازی فعالیت می کنند آشنا شوید. حال باید ببینید کدام یک از آن ها به صورت حضوری نیز به شما خدمات می دهند که معمولاً ۹۹ درصد از صرافی های ارز دیجیتال مجازی این چنین کاری انجام نمی دهند. اگر در زمینه ارز های دیجیتال با مشکلی رو به رو شدید، می توانید با مراجعه به یکی از سایت های متخصص در این حوزه همانند سایت زوم ارز، سؤال و یا مشکل خود را مطرح کنید.

ضمناً در صورت تمایل می توانید با مراجعه به اینستاگرام سایت زوم ارز، سؤال خود را به صورت مستقیم از کارشناسان تیم ما بپرسید و همچنین پاسخ خود را به سرعت دریافت کنید.


بهترین نرخ صرافی

بهترین نرخ صرافی
بهترین نرخ صرافی

شاید به فکر این باشید که کدام صرافی بهترین نرخ ارز دیجیتال را ارائه می دهد. شاید برخی ها به این فکر باشند که مگر نرخ رمز ارز ها در همه صرافی ها یکسان نیست؟ در پاسخ به این‌گونه افراد باید بگوییم که خیر! بعضی از صرافی ها با نرخ متفاوت تری رمز ارز های لیست شده را ارائه می دهند. البته این موضوع به کاربرانی که در حال فعالیت هستند ارتباط دارد.

بیشترین تفاوت قیمتی برای استیبل کوین تتر می باشد. شاید تا به حال نام آربیتراژ را شنیده اید. یکی از راه های کسب درآمد در بازار ارزهای دیجیتال کسب سود از طریق آربیتراژ می باشد. شما می توانید به راحتی از استیبل کوین تتر یا USDT و یا حتی رمز ارز های دیگری از طریق آربیتراژ سود دریافت کنید.

اگر درباره آربیتراژ ‌اطلاعاتی ندارید، همین حالا می توانید با جستجوی این عبارت در سایت زوم ارز مقاله مربوط به آن را مطالعه کنید. به صورت کلی به تفاوت قیمت در صرافی های مختلف و کسب سود از این موضوع آربیتراژ می گویند. برای مثال ممکن است در صرافی ایرانی X قیمت تتر ۲۶ تومان باشد اما در صرافی Y قیمت تتر ۲۶۳۰۰ تومان قیمت گذاری شده باشد. حال شما می توانید تتر را از صرافی X با قیمتی معادل ۲۶ تومان خریداری و سپس در صرافی Y با قیمت ۲۶۳۰۰ تومان برای فروش بگذارید. به همین راحتی می توانید از آربیتراژ سود دریافت کنید.

این موضوع دقیقاً با نرخ صرافی ها ارتباط دارد. اگر یک صرافی نرخ مناسبی از رمز ارز های لیست شده ارائه دهد، شما نیز می توانید به راحتی از آربیتراژ سود دریافت کنید. در حال حاضر افراد بسیاری در حال کسب درآمد از این طریق می باشند. یکی از سوالاتی که ممکن است برایتان به وجود بیاید این است که بهترین قیمت در کدام صرافی ارز دیجیتال است؟

ما در سایت زوم ارز، به صورت کامل اکثر صرافی های ایرانی موجود را لیست کرده ایم. شما می توانید از این طریق بهترین نرخ صرافی های داخلی را بیابید و از آن ها استفاده کنید. حتی از این طریق می توانید با آربیتراژ نیز سود دریافت نمایید. اگر در این رابطه سؤالی برای شما ایجاد شده است، حتماً در بخش نظرات سؤال خود را مطرح کنید.


بهترین صرافی برای نوسان گیری

بهترین صرافی برای نوسان گیری
بهترین صرافی برای نوسان گیری

نوسان گیری در ارز های دیجیتال یکی از فعالیت های پرطرفدار است چراکه به راحتی می توانید از طریق نوسان گیری سود های زیادی دریافت کنید. اگر تریدر های حرفه ای را دیده باشید، اکثراً از طریق نوسان های بازار کسب سود می کنند و این موضوع باعث می شود تا بتوانند سود های زیادی از بازار کسب کنند.

اگر در حال حاضر به انجام این کار علاقه مند هستید ابتدا باید حرفه تحلیل تکنیکال را آموزش ببینید. پس از آموزش تحلیل تکنیکال نوبت به این رسیده است که تمرین کنید تا بتوانید به درستی بازار را تحلیل کنید. در صورتی که از تمارین تعیین شده با موفقیت عبور کردید، نوبت به این رسیده است که نوسان گیری را در صرافی مورد نظر شروع و کسب سود کنید. حال در این بین برای عده از کاربران این سؤال پیش می آید که چگونه بهترین صرافی برای نوسان گیری را انتخاب کنید.

قبل از هر چیزی نیاز است بدانید که صرافی ای مختص به نوسان گیری وجود ندارد. شما به راحتی می توانید در صرافی که ترید انجام می دهید نوسان گیری کنید. در کل باید بگوییم که نوسان گیری یک تکنیک است که شما انجام می دهید. حتی در صرافی های ایران (بازار اسپات) نیز می توانید نوسان گیری کنید، اما توجه داشته باشید که این نوع نوسان گیری حاشیه سود بسیار کمی دارد. اگر قصد دارید تا از نوسان گیری سود بیشتری کسب کنید باید به سراغ بازار معاملاتی فیوچرز بروید چراکه با لوریج های بالا می توانید از طریق نوسان گیری سود های بزرگی نیز کسب کنید.

اگر به تازگی قصد انتخاب صرافی دارید و در حال حاضر صرافی مورد نظر خود را انتخاب نکرده اید، همین حالا می توانید با توجه به مواردی که قبل تر اشاره کردیم، بهترین صرافی برای نوسان گیری را انتخاب کنید. لازم به ذکر است قبل از شروع نوسان گیری در بازار فیوچرز حتماً آموزش ببینید تا بتوانید سرمایه خود را چندین برابر کنید نه اینکه سرمایه تان از دست برود!


بهترین صرافی از نظر کارمزد

بهترین صرافی از نظر کارمزد
بهترین صرافی از نظر کارمزد

 یکی از موارد مهمی که باید در هنگام انتخاب صرافی به آن توجه کنید بخش کارمزد است. حتماً دقت داشته باشید که صرافی انتخابی شما باید کارمزد مناسب و همچنین به صرفه ای داشته باشد. برخی از صرافی های ایرانی درگذشته متأسفانه کارمزد بسیار بالایی داشتند و این موضوع باعث شده بود تا کاربران ایرانی کمتر به سراغ این‌گونه صرافی ها بروند.

اما امروزه با توجه به داغ شدن رقابت در بین صرافی های ایرانی، کارمزد بسیاری از صرافی ها کاهش یافته است و خوشبختانه این موضوع خبر خوبی می باشد. برای اینکه بتوانید از کارمزد صرافی ها ایرانی و یا خارجی با خبر شوید، باید به سراغ سایت رسمی آن ها بروید. در سایت رسمی هر صرافی به راحتی باید با مقدار کارمزد آن آشنا شوید.

در صورتی که صرافی مورد نظر در بخش کارمزد با کاربران خود صادق نباشد، انتخاب صرافی اشتباه بسیار بزرگی می باشد. برخی از صرافی ها نیز متأسفانه کارمزد را به درستی نمایش نمی دهند. برای مثال مقدار کارمزد خود را آن‌گونه که مشخص کرده اند به نمایش نمی گذارند و این موضوع باعث می شود تا نظر کاربران نسبت به صرافی ها تغییر کند.

در حال حاضر صرافی های بسیار زیادی وجود دارند که از مقدار کارمزد منصفانه ای بهره مند هستند. برای اینکه بتوانید با بهترین صرافی از نظر کارمزد آشنا شوید، بهتر است ابتدا با کارمزد صرافی های مختلف آشنا شوید و سپس از بین آن ها، صرافی که از شما بهترین کارمزد را دریافت می کند انتخاب کنید.

در حال حاضر طبق تجربه کاربران، بیشتر افراد از مقدار کارمزد صرافی بایننس رضایت کامل دارند چراکه این صرافی کارمزد مشخص و همچنین منصفانه ای را دریافت می کند. البته توجه داشته باشید که این موضوع یک پیشنهاد نیست بلکه تجربه کاربران را در این قسمت مطرح نموده ایم.

بیشتر بخوانید: کدام صرافی کمترین کارمزد را دارد.

کدام صرافی غیرمتمرکز کارمزد کمتری دارد؟

کدام صرافی غیرمتمرکز کارمزد کمتری دارد؟
کدام صرافی غیرمتمرکز کارمزد کمتری دارد؟

در حال حاضر صرافی های غیرمتمرکز بسیاری زیادی وجود دارد؛ اما احتمالاً از بین تمام این صرافی ها تنها نام برخی از آن ها را شنیده باشید. برخی از صرافی های معروف غیرمتمرکز عبارت اند از:

 • صرافی غیرمتمرکز ۱INCH
 • صرافی غیرمتمرکز UniSwap
 • صرافی غیرمتمرکز SushiSwap
 • صرافی غیرمتمرکز pankakeSwap
 • و…

هر صرافی از کاربران خود مقدار کارمزدی مشخصی را دریافت می کند اما نکته ای که معمولاً در بین تمام صرافی های غیرمتمرکز یکسان می باشد این است که اگر در صرافی مورد نظر تأمین نقدینگی انجام دهید، یا کارمزد کمتری پرداخت می کنید یا مقداری از کارمزد دیگران را کسب می کنید و یا اینکه یک توکن دریافت می کنید.

اگر فردی مبتدی باشید، شاید برایتان سؤال باشد که منظور از تأمین نقدینگی چیست؟ اگر درباره تأمین نقدینگی اطلاعاتی ندارید، به شما پیشنهاد می کنیم که حتماً در سایت زوم ارز این عبارت را جستجو کنید تا بتوانید درباره آن اطلاعات مناسبی کسب کنید.

برای مثال اگر در صرافی پنکیک سواپ قصد فعالیت داشته باشید، به ازای تأمین نقدینگی شما می توانید یا کارمزد برخی از معاملات را دریافت کنید و یا اینکه توکن LP کسب کنید. از طرف دیگری اگر قصد تأمین نقدینگی در صرافی سوشی سواپ را داشته باشید، به شما ۰.۲۵ درصد از کارمزد تراکنش ها اهدا می شود.

در این قسمت از مقاله ما تنها کارمزد صرافی غیرمتمرکز پنکیک سواپ را مثال خواهیم زد. به دلیل اینکه مقدار کارمزد هر صرافی ممکن است در آینده تغییر کند برای اینکه هر صرافی چه مقدار کارمزدی دریافت می کند بهتر است به سایت رسمی آن ها مراجعه کنید. طبق اطلاعات موجود مقدار کارمزد صرافی پنکیک سواپ در حال حاضر برابر با ۰.۲ درصد می باشد. توجه داشته باشید که این مقدار تنها کارمزد صرافی است و شما باید به کارمزد شبکه نیز توجه کنید.


نظرسنجی جهت یافتن بهترین صرافی ارز دیجیتال

نظرسنجی بهترین صرافی ارز دیجیتال
نظرسنجی بهترین صرافی ارز دیجیتال

یکی از راه هایی که می توانید بهترین صرافی های ارز دیجیتال را شناسایی کنید، شرکت در نظرسنجی های مختلف است. با انجام این کار شما می توانید به راحتی با صرافی های مختلف آشنا شوید. این کار تقریباً بهترین روش برای انتخاب بهترین صرافی است چراکه با شما با انتخاب اکثر مردم آشنا می شوید و از این طریق می توانید شما نیز از بهترین صرافی های ارز دیجیتال استفاده کنید.

شاید برایتان سؤال باشد که چگونه می توانیم نظرسنجی بهترین صرافی ارز دیجیتال را مشاهده و یا شرکت کنیم؟ برای انجام این کار باید به سایت هایی که در حوزه ارزهای دیجیتال فعالیت می کنند مراجعه کنید. برای مثال گاها ممکن است تیم ما در سایت زوم ارز چنین نظر سنجی برگزار کند. شما می توانید به راحتی در این نظرسنجی شرکت کنید و نظر خود را برای ما ارسال نمایید.

جز نظرسنجی سایت، شما می توانید ما را در پیام رسان های موجود همراهی کنید. گاهی اوقات در نرم افزار اینستاگرام و یا تلگرام در این رابطه نظرسنجی هایی برگزار می کنیم و شما می توانید به همین راحتی از طریق نظرسنجی، با نظرات دیگر کاربران آشنا شوید.

این تجربه بسیار می تواند برای کاربران مبتدی ارزشمند باشد چراکه اگر قصد داشته باشید چنین تجربه ای از فردی درخواست کنید حداقل باید هزینه بسیار زیادی پرداخت نمایید اما به راحتی می توانید با شرکت در نظرسنجی بهترین صرافی ارز دیجیتال با بهترین صرافی های ایرانی و یا خارجی آشنا شوید.

شاید برایتان سؤال باشد که تا چه اندازه می توانیم به نظرات این‌چنینی اعتماد کنیم؟ زمانی که شما چنین نظری درباره بهترین صرافی های ارز دیجیتال مشاهده می کنید، به سرعت نباید تصمیم خود را نهایی کنید بلکه ابتدا باید کمی فکر کنید و صرافی های پیشنهاد شده را بررسی کنید. پس از بررسی های انجام شده، در صورت تمایل، باید می توانید از صرافی مورد نظر استفاده نمایید. توجه داشته باشید که در هر صورت باید خودتان موارد مهمی که کمی قبل تر به آن ها اشاره کرده ایم را بررسی کنید.


بهترین صرافی تبدیل ریال به تتر

بهترین صرافی تبدیل ریال به تتر
بهترین صرافی تبدیل ریال به تتر

اگر برای اولین بار قصد ورود به بازار ارز دیجیتال را دارید، ابتدایی ترین کاری که باید کنید این است که ریال را تبدیل به تتر کنید. برای انجام این کار باید از صرافی های ایرانی استفاده کنید. برخی ها نیز این کار را انجام نمی دهند و به جای استفاده از صرافی به صورت حضوری ریال خود را به تتر تبدیل می کنند که انجام این کار اشتباه بسیار بزرگی است و می توانید به شما ضربه بزند.

بعضی از کاربران برای تبدیل ریال به تتر به دنبال بهترین صرافی هستند. به همین دلیل ما تصمیم گرفته ایم تا در این قسمت به توضیحات بهترین صرافی تبدیل ریال به تتر بپردازیم. خوشبختانه با گسترش دنیای ارز های دیجیتال، امروزه صرافی های بسیار زیادی وارد بازار ایران شده اند و هر کدام از آن ها امکاناتی مشابه و یا به خصوصی دارند. حتی برخی از صرافی ها از امکانات صرافی های خارجی نیز پشتیبانی می کنند اما نه به قدرت آن ها!

 اگر از انتخاب صرافی تنها قصدتان تبدیل ریال به تتر است، فرقی نمی کند که کدام صرافی را انتخاب می کنید چراکه نیاز به امکانات خاصی ندارید. تنها موردی که شما در این قسمت باید در نظر بگیرید این است که ببینید کدام صرافی از قیمت تتر پایین تری پشتیبانی می کند. شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که چگونه می توانم این کار را انجام دهم؟ ما در سایت زوم ارز تمامی صرافی های ایرانی را در بخش صفحه مقایسه قیمت صرافی های داخلی لیست کرده ایم. شما می توانید با مراجعه به این صفحه، به راحتی قیمت تتر را به صورت لحظه ای در صرافی های منتخب مشاهده کنید. حال می توانید انتخاب کنید که کدام صرافی مناسب ترین نرخ تتر را به شما ارائه می دهد و سپس خرید خود را انجام دهید.

اما اگر قصد دارید در صرافی مورد نظر فعالیت و یا ترید کنید، بهتر است صرافی را با وسواس بیشتری انتخاب کنید. شاید با برایتان سؤال پیش بیاید که منظور از وسواس بیشتر چیست؟ در صورتی که در انتخاب صرافی وسواس نداشته باشید، قطعاً نمی توانید صرافی مناسبی را انتخاب کنید و اگر صرافی مناسبی را انتخاب نکنید قطعاً در آینده برای شما مشکلاتی ایجاد خواهد شد.


بهترین صرافی ارز دیجیتال در کشور های مختلف

بهترین صرافی ارز دیجیتال در ایران

بهترین صرافی ارز دیجیتال در ایران
بهترین صرافی ارز دیجیتال در ایران

خوشبختانه در کشور ایران صرافی های ایرانی بسیار زیادی وجود دارد. این موضوع باعث می شود تا کاربران تعداد انتخاب های بسیار زیادی داشته باشند و به راحتی بتوانند صرافی مورد نظر خود را انتخاب کنند. تمامی صرافی های مجازی موجود ایرانی در تمام استان و شهر های کشور فعالیت می کنند و همان‌طور که اشاره کردیم هیچ کدام از آن ها خدمات حضوری به کاربران ارائه نمی دهند.

شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که بهترین صرافی ارز دیجیتال در تهران کدام صرافی است؟ یا بهترین صرافی ارز دیجیتال در فارس کدام صرافی است؟ همان‌طور که اشاره کردیم صرافی ها به صورت مجازی به کاربران خود خدمات ارائه می دهند و به همین دلیل دیگر نیازی نیست تا به دنبال بهترین صرافی در شهر و یا استان خودمان باشیم.

بهتر است به جای بهترین صرافی در شهر و یا استان خودمان، به دنبال بهترین صرافی ارز دیجیتال در ایران باشیم. برای انتخاب بهترین صرافی شما باید به معیار های مختلفی دقت و توجه کنید. انتخاب صرافی یک امر بسیار مهم است و اگر به درستی آن را انجام ندهید، قطعاً با مشکلات بسیاری رو به رو می شوید.

کمی قبل تر به نکات مختلفی برای انتخاب صرافی اشاره کرده ایم. اگر به تمامی موارد فوق دقت کنید، می توانید به راحتی صرافی مورد نظر خود را انتخاب کنید. همیشه سعی داشته باشید که انتخاب شما بهترین صرافی باشد.

اگر بهترین صرافی ایرانی را انتخاب کنید، می توانید به راحتی فعالیت هایی که در صرافی های خارجی قابل انجام است را در صرافی های ایرانی انجام دهید؛ اما توجه داشته باشید که امکانات صرافی های ایرانی، به قدرت صرافی های خارجی نمی باشد. البته لازم به ذکر است که این موضوع تنها برای برخی از صرافی های ایرانی و بعضی از امکانات صحیح است. برای مثال در حال حاضر شما در هیچ صرافی ایرانی نمی توانید از بازار معاملاتی فیوچرز استفاده کنید اما در بازار اسپات برخی از صرافی های ایرانی می توانید از ویژگی OCO استفاده نمایید. اگر تا به حال در بازار اسپات صرافی بایننس فعالیت کرده باشید، قطعاً با ویژگی OCO آشنا هستید.


بهترین صرافی ارز دیجیتال در ترکیه

بهترین صرافی ارز دیجیتال در ترکیه
بهترین صرافی ارز دیجیتال در ترکیه

در کشور ترکیه نیز صرافی هایی وجود دارند که اختصاصی به ترک ها خدمات می دهند. البته اگر شما یک فرد ایرانی مقیم ترکیه باشید نیز می توانید از صرافی های ترکی استفاده کنید. امروزه با توجه که مقصد بسیاری از تریدر های ایرانی ترکیه است، بسیاری از افراد به دنبال بهترین صرافی ارز دیجیتال در استانبول هستند.

کشور ترکیه در حال حاضر جزء کشور های تحریم شده از سمت آمریکا نمی باشد به همین دلیل برخی از صرافی های خارجی توانسته اند در این کشور برای تیم پشتیبانی خود شعبه تأسیس کنند. برای مثال در حال حاضر صرافی بایننس در این کشور یک شعبه زده است و شما می توانید از آن استفاده کنید. البته در صورتی امکان استفاده از صرافی بایننس برای شما فعال است که مقیم ترکیه باشید و بتوانید احراز هویت کنید.

جز صرافی بایننس، صرافی های دیگری نیز وجود دارند که بتوانید در کشور ترکیه از آن ها استفاده کنید اما همان‌طور که در طول مقاله اشاره شد برخی از این صرافی ها ممکن است صرفاً برای کلاهبرداری از کاربران فعالیت خود را آغاز کرده باشند و به همین راحتی ها نباید به آن ها اعتماد کنید.

در صورتی که در کشور ترکیه به عنوان یک ایرانی زندگی می کنید، بهترین راه این است که از صرافی بایننس استفاده کنید. در صورتی که در حال حاضر واحد موجودی شما لیر (واحد پولی کشور ترکیه) است، ابتدا باید آن را توسط صرافی های ترکی به تتر و یا هر رمز ارز دیگر تبدیل کنید.

متأسفانه در این مقاله امکان معرفی بهترین صرافی ارز دیجیتال در ترکیه نیست چراکه ممکن است هر صرافی با مشکلی رو به رو شوید. برای انتخاب بهترین صرافی در ترکیه ابتدا بهتر است در سایت های ترکیه ای جستجو کنید و سپس صرافی مورد نظر را بررسی کنید. در نهایت در صورت تایید می توانید آن صرافی را انتخاب نمایید.


بهترین صرافی ارز دیجیتال در لندن

بهترین صرافی ارز دیجیتال در لندن
بهترین صرافی ارز دیجیتال در لندن

لندن یکی جزء یکی از کشور هایی است که کاربران ارز دیجیتال بسیار زیادی دارد. در لندن نیز تعدادی صرافی داخلی وجود دارد تا کاربران بتوانند از آن ها همانند ایرانی ها استفاده کنند. متأسفانه در حال حاضر امکان معرفی صرافی های داخلی لندن وجود ندارد اما اگر مقیم کشور لندن هستید و قصد آشنایی با این نوع صرافی ها را دارید، بهتر است به سراغ سایت های بومی لندن برای آشنایی با صرافی های داخلی بروید.

برای اینکه بتوانید بهترین صرافی ارز دیجیتال در لندن را پیدا کنید، بهتر است به نکات مهمی که گفته شد دقت کنید. البته لازم به ذکر است که در این مواقع چندین نکته دیگر، به نکته های مشخص شده اضافه می شود که باید آن ها را نیز در نظر بگیرید.

شاید جز کشور لندن برایتان این سؤال پیش بیاید که بهترین صرافی ارز دیجیتال در تورنتو کدام صرافی است؟ یا در بلژیک و یا حتی در آمریکا؟!

فرقی نمی کند که شما مسافر و یا مقیم چه کشوری هستید، به هر حال شما می توانید به راحتی از صرافی های جهانی مثل کوکوین و یا بایننس استفاده کنید. البته لازم به ذکر است که باید توجه داشته باشید که کشور مقصد شما، جز کشور های تحریم شده نباشد.


بهترین صرافی ارز دیجیتال در دبی

بهترین صرافی ارز دیجیتال در دبی
بهترین صرافی ارز دیجیتال در دبی

دبی دومین کشوری است که پس از ترکیه مقصد کاربران بسیاری می باشد. در حال حاضر اکثر کاربران ایرانی یا به دوبی سفر می کنند یا به ترکیه! در بخش قبلی درباره بهترین صرافی ارز دیجیتال در ترکیه صحبت شد. در این قسمت نیز قصد داریم تا با بهترین صرافی ارز دیجیتال در دبی صحبت کنیم.

کشور دبی یکی از کشور هایی است که امروزه در بیشتر حوزه ها رشد چشمگیری داشته است. اگر تا به حال خبر های ارز دیجیتال را دنبال کرده باشید، احتمال خبر دارید که چندی پیش مدیرعامل بایننس تویتتر مبنی بر راه اندازی دفتر جدید صرافی در این کشور منتشر کرد.

شما می توانید به راحتی از صرافی های جهانی همانند بایننس در کشور دبی استفاده کنید. اگر مقیم کشور دبی باشید، دیگر تحریم های موجود تأثیری ندارد و می توانید به راحتی در صرافی بایننس احراز هویت کنید. اگر این اتفاق برای شما بی افتد، می توانید از بهترین صرافی ارز دیجیتال در دبی به راحتی استفاده کنید.

البته با توجه به سفر کاربران ایرانی به کشور دبی، برخی از صرافی های ایرانی نیز به کاربرانی که در دبی فعالیت می کنند خدمات ارائه می دهند. متأسفانه در حال حاضر امکان انتشار نام صرافی های فوق وجود ندارد.

در صورتی که قصد دارید تا از بهترین صرافی ارز دیجیتال در دبی استفاده کنید، می توانید به سراغ صرافی های جهانی مثل بایننس یا کوکوین و یا… و یا حتی صرافی های غیرمتمرکز بروید. اگر در این زمینه برای شما سؤالی ایجاد شد می توانید سؤال خود را در بخش نظرات از ما بپرسید.


بهترین صرافی جهان

بهترین صرافی جهان
بهترین صرافی جهان

 برای تشخیص بهترین صرافی باید به موارد مختلفی دقت کنید برخی از این موارد عبارتند از:

 1. امنیت
 2. امکانات
 3. رابط کاربری
 4. حجم معاملات
 5.  و…

در حال حاضر صرافی بایننس نسبت به شاخص های مشخص شده برای اعتبار یک صرافی، از دیگر صرافی ها بهتر است.


۳ ویژگی مهم برای بهتر بودن یک صرافی

3 ویژگی مهم برای بهتر بودن یک صرافی
۳ ویژگی مهم برای بهتر بودن یک صرافی

اینکه کدام صرافی خارجی بهتر است و یا کدام صرافی ایرانی بهتر است احتمالاً سؤال بسیاری از کاربران می باشد. همان‌طور که احتمالاً اطلاع دارید، صرافی های ارز دیجیتال بسیار زیادی در حال فعالیت هستند اما همه آن ها معتبر و یا بهترین نیستند. کمی قبل تر توضیح داده شد که چگونه می توانید صرافی های معتبر را تشخیص دهید. پس از اینکه صرافی های معتبر را شناسایی کردید، حال باید به دنبال بهترین آن باشید. برای تشخیص بهترین صرافی نیز می توانید از نکاتی که برای تشخیص معتبر بودن صرافی استفاده کرده اید استفاده کنید اما باید نظر داشته باشید که برای انتخاب بهترین صرافی برخی از آن نکات امنیت بیشتری دارند. در ادامه به نکاتی اشاره خواهیم کرد که باید در هنگام انتخاب بهترین صرافی به آن ها دقت کنید.

 1. رابط کاربری

اگر یک صرافی رابط کاربری مناسبی داشته باشد، قطعاً کاربران بهتر و راحت تر می توانند با آن صرافی ارتباط برقرار کنند. توجه داشته باشید که تنها رابط کاربری مناسب به منزله بهترین بودن صرافی نیست بلکه یکی از ویژگی های آن می باشد. شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که اگر یک صرافی رابط کاربری مناسبی نداشته باشد، تکلیف چیست؟ در صورتی که صرافی مورد نظر شما تنها از ویژگی رابط کاربری مناسب پشتیبانی نمی کند، می توانید آن را انتخاب کنید اما قبل از هر چیزی باید به نحوه کار با آن صرافی مسلط شوید.

برخی از کاربران به دلیل رابط کاربری نامناسب سرمایه خود را از دست می دهند. شاید برایتان تعجب آور باشد اما خیلی از افراد گرفتار این موضوع شده اند. زمانی که رابط کاربری صرافی دشوار باشد، ممکن است با یک اشتباه سرمایه خود را به صورت کامل و یا کمی از آن را از دست بدهید.

 1. امنیت

امنیت مهم ترین عاملی است که باید به آن توجه کنید. در صورتی که یک صرافی امنیت نداشته باشد، سرمایه گذاری در آن صرافی اشتباه محض است. در بررسی امنیت باید ریزبینانِ عمل کنید و به کوچک ترین مشکل نیز توجه نمایید. چراکه ممکن است همان مشکل کوچک باعث ضرر سختی برای شما شود.

شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که چگونه می توانیم امنیت یک صرافی را بررسی کنیم؟ برای بررسی امنیت یک صرافی نیاز به منابع مختلفی دارید اما بهترین گزینه این است که نگاهی به گذشته صرافی بیندازید. در صورتی که یک صرافی مشکل امنیتی داشته باشد، در طی کارکرد خود حتماً با باگ های مختلفی رو به رو شده است.

 1. امکانات

زمانی که یک صرافی از امکانات متعددی پشتیبانی کند، دیگر شما برای استفاده از هر امکانی نیاز به یک صرافی جداگانه ندارید. برای اینکه این موضوع را بهتر متوجه شوید بگذارید تا برایتان یک مثال بزنیم.

یکی از امکاناتی که بیشتر در صرافی بایننس پررنگ است حالت معامله در OCO است. در صورتی که قصد استفاده از صرافی دیگری جز بایننس داشته باشید، اگر صرافی مورد نظر از این حالت پشتیبانی نکند، شما نیازمند این هستید از روش های مختلف برای اجرای این حالت استفاده کنید که انجام این کار کمی سخت است و ممکن است هر فردی نتواند این ترفند را انجام دهد. این موضوع تنها یک مثال بود تا متوجه منظور ما از امکانات شوید.


بهترین صرافی خارجی که زبان فارسی دارد؟

بهترین صرافی خارجی که زبان فارسی دارد؟
بهترین صرافی خارجی که زبان فارسی دارد؟

در حال حاضر هیچ‌کدام از صرافی های خارجی موجود، از زبان فارسی پشتیبانی نمی کند. اگر به دنبال صرافی های خارجی هستید که از زبان فارسی پشتیبانی کنند، بهتر است به سراغ مترجم ها بروید. جز مترجم راه دیگری وجود ندارد.

اکثر صرافی ها از چندین زبان مختلفی جز ایرانی پشتیبانی می کنند. این موضوع به این معنی است که برای مثال اگر شما به زبان استانبولی مسلط هستید، می توانید زبان صرافی مورد نظر را از انگلیسی به ترکی و یا استانبولی تغیر دهید.

اگر موارد گفته شده را فاکتور بگیریم یک راه دیگری وجود دارد که بتوانید از آن استفاده کنید. توجه داشته باشید که برای استفاده از این روش تنها باید از نسخه وب صرافی های دیجیتال استفاده نمایید. ما این مثال را با صرافی بایننس شروع می کنیم.

در صورتی که قصد دارید تا از منوی فارسی شده صرافی بایننس استفاده کنید، بهترین راه این است که از مرورگر کروم استفاده کنید. در این مرورگر ابتدا نیاز است که افزونه و یا پلاگین google translate را نصب کنید. به همین منظور کافی ست برای انجام این کار عبارت google translate extension را در گوگل جستجو کنید.

حال، پس از اینکه افزونه معرفی شده به صورت کامل نصب شد، نوبت به این رسیده است که زبان آن را به فارسی تغییر دهید. در این قسمت سایت صرافی بایننس را بارگذاری کنید و وارد حساب کاربری خود شوید. برای اینکه در این قسمت بتوانید منو های سایت را فارسی کنید نیاز است تا یک بار کلیک چپ کنید. حال در این مرحله باید بر روی گزینه translate to farsi کلیک نمایید. همان‌طور که مشاهده می کنید، تمام صفحه برای شما فارسی می شود!

به همین راحتی می توانید زبان صرافی مورد نظر خود را فارسی کنید. فقط به یاد داشته باشید که بعضی از کلمات ممکن است به صورت نادرست معنی شده باشد. در صورتی که با یک کلمه تعجب بر انگیز رو به رو شدید، حتماً مجدد صفحه را به زبان اصلی برگردانید تا بتوانید اصل کلمه را مشاهده کنید.

لازم به ذکر است که در این قسمت صرافی بایننس مثال زده شد اما شما می توانید این حرکت را در هر صرافی دیگری انجام دهید. نکته جالب این موضوع اینجاست که شما می توانید از این ترفند برای فارسی نمودن تمام سایت های خراجی استفاده کنید. اگر با زبان انگلیسی مشکل دارید، حتماً این کار را انجام دهید. در صورتی که برای نصب افزونه با مشکل رو به رو شدید، ما را در بخش نظرات از مشکل خود مطلع کنید.


بهترین صرافی ارز دیجیتال که وام می دهد؟

بهترین صرافی ارز دیجیتال که وام می دهد؟
بهترین صرافی ارز دیجیتال که وام می دهد؟

در دنیای ارزهای دیجیتال پلتفرم هایی هستند که شما می توانید از آن ها وام دریافت کنید. کمتر صرافی پیدا می شود که در لیست پلتفرم های فوق باشند. در بین چند پلتفرم برتر وام دهی، تنها نام صرافی بایننس مشاهده می شود.

در پلتفرم های وام دهی شما می توانید به راحتی اقدام به دریافت کنید. در این نوع پلتفرم ها شما می توانید با استفاده از ارز های دیجیتال وام بگیرید! اگر برای بار اول این موضوع را می شنوید احتمالاً برایتان جذاب و جالب باشد.

در پروژه های وام دهی، جز دریافت وام می توانید وام نیز بدهید؛ یعنی اگر سرمایه ای دارید که به آن احتیاج ندارید، به جای اینکه سرمایه خود را به صورت ثابت نگه دارید، می توانید با قرض دادن آن بر بستر پلتفرم های وام دهی، سود کسب کنید.

شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که چگونه می توانیم از پلتفرم های وام دهی، وام دریافت کنیم. در این قسمت از مقاله قصد داریم تا به صورت مختصر به روش وام دهی این گونه پروژه ها اشاره می کنیم.

ابتدا قبل از هر کاری شما باید درخواست خود را برای پلتفرم ارسال کنید. پس از مشاهده و تایید درخواست، شما که قرار است وام بگیرید، مقدار مشخصی از ارز خود را به عنوان وثیقه قرار می دهید. معمولاً ۵۰ درصد از مبلغ درخواستی وام را باید برای وثیقه قرار دهید. برای مثال اگر قصد دارید تا ۲۰۰۰ هزار دلار وام دریافت کنید، باید ۱۰۰۰ دلار به عنوان وثیقه قرار دهید. لازم به ذکر است که پس از پرداخت وام، ۱۰۰۰ دلار شما که به عنوان وثیقه قرار داده بودید، به حسابتان مجدد واریز می شود.

اطلاعاتی که تا به این قسمت آشنا شدید، تنها کمی از اطلاعات مربوط به دریافت وام بود. در صورتی که قصد دارید تا در این باره اطلاعات بیشتری کسب کنید به شما پیشنهاد می کنیم که به مقاله اختصاصی وام دهی موجود در سایت زوم ارز مراجعه کنید.

برخی از پلتفرم هایی که می توانید از آن ها وام دریافت کنید عبارت اند از:

 1. پلتفرم وام دهی Nexo
 2. پلتفرم وام دهی Binance
 3. پلتفرم وام دهی Aave
 4. و…

بهترین صرافی خارجی بدون تحریم

بهترین صرافی خارجی بدون تحریم
بهترین صرافی خارجی بدون تحریم

متأسفانه در حال حاضر صرافی های مختلفی کشور ایران را به دلیل تحریم های آمریکا، تحریم کرده اند. برخی از صرافی ها نیز این اقدام را انجام نداده اند اما آن‌ها از طرف دولت ایران تحریم شده‌اند و به نوعی کاربران ایرانی نمی توانند از آن‌ها استفاده کنند.

 گذشته از این‌ها برخی از صرافی‌ها تنها ای پی کاربران ایرانی را مسدود کرده اند و شما می توانید با استفاده از یک نرم افزار تغییر آی پی به راحتی از آن‌ها بدون هیچ مشکلی استفاده کنید.

 برای مثال در گذشته قبل از اینکه صرافی بایننس اعلام کند که نیاز به احراز هویت دارد کاربران ایرانی می‌توانستند با استفاده از یک نرم افزار تغییر آی پی به راحتی از آن استفاده کند اما حالا دیگر از صرافی بایننس تنها با یک نرم افزار تغییر آی پی نمی توان استفاده کرد بلکه به احراز هویت نیاز دارد اما صرافی های دیگری وجود دارند که شما بتوانید تنها با یک نرم افزار تغییر آی پی به راحتی از آن‌ها استفاده کنید صرافی کوکوین یکی از این صرافی ها می باشد.

 ممکن است برایتان این سؤال پیش بیاید که اگر از صرافی کوکوین قصد استفاده داشته باشیم آیا به مشکل بر خواهیم خورد؟ در پاسخ باید بگویم که خیر، شما به هیچ عنوان با مشکلی روبرو نخواهید شد اما توجه داشته باشید نکته‌ای که باید رعایت کنید این است که حتماً از نرم افزارهای تغییر آی پی استفاده کنید چرا که اگر این‌طور نباشد پس از مدتی امکان دارد صرافی به دلیل قوانینی که وجود دارد حساب شما را مسدود کند.

 تمام مواردی که تا به این قسمت گفته شد درباره صرافی‌های متمرکز بود حال قصد تا به سراغ صرافی غیرمتمرکز برویم. در حال حاضر برخی از صرافی‌های غیرمتمرکز هستند که به صورت کاملاً آزاد به کاربران ایرانی خدمات می دهد و شما نیازی نیست که برای ورود به آن‌ها از نرم‌افزارهای تغییر آی پی استفاده کنید یکی از این صرافی سوشی سواپ می باشد.

کدام صرافی ارز دیجیتال خارجی با ایران کار می کند؟

اگر در حوزه ارز های دیجیتال فعال باشید، احتمالاً می دانید که اکثر صرافی های ارز دیجیتال خارجی ورود کاربران ایرانی به صرافی های خود را مسدود کرده اند و ما ایرانی ها برای ورود به صرافی ها نیاز به نرم افزار های تغییر ای پی ثابت داریم؛ بنابراین در حال حاضر صرافی خارجی وجود ندارد که با ایران در حال مراوده باشد.

لازم به ذکر است برخی از صرافی ها با توجه به اینکه ورود کاربران ایرانی را ممنوع کردند، اما طبق اطلاعیه ها گفته اند که با کاربران ایرانی و یا ایران مشکلی ندارند اما با توجه به قانون بین الملل مجبور به انجام این کار هستند. همان‌طور که احتمالاً اطلاع دارید کشور ایران در بین کشور های تحریم شده قرار دارد و این موضوع باعث مسدود شدن ای پی کاربران ایرانی شده است.

در صورتی که تنها قصد ترید در صرافی های خارجی دارید، بهتر است از صرافی استفاده کنید که با کشور ایران مشکلی ندارد و تنها ای پی کاربران ایرانی از سمت توسعه دهندگان مسدود شده است. در صورتی که توسعه دهندگان یک صرافی خارجی با کشور ایران مشکل داشته باشند، سرمایه گذاری در آن صرافی اشتباه است چراکه اگر مشکلی به وجود آید، ممکن است بدون هرگونه اطلاعیه قبلی حساب کاربری شما از طرف صرافی مسدود شود.

کدام صرافی ارز دیجیتال مجوز دارد؟

برخی از افراد برای شروع کار خود با صرافی ها، حتماً اصرار بر این دارند که صرافی مورد نظرشان مجوز داشته باشد. بحث مجوز در صرافی های ایرانی کمی بی تکلیف است اما صرافی های خارجی به این شکل نیست. برخی از کشور ها به صرافی های خارجی به صورت کامل مجوز فعالیت می دهند و آن ها می توانند به راحتی در کشور مورد نظر فعالیت کنند.

برای مثال به تازگی صرافی معروف و محبوب بایننس توانسته است مجوز فعالیت در ابوظبی امارات را دریافت کند. حال می توان گفت که بایننس به صورت قانونی می تواند در شهر ابوظبی فعالیت کند.

معمولاً صرافی های خارجی در تلاش هستند تا با کشور هایی فعالیت کنند که می توانند از آن ها مجوز دریافت کنند. در صورتی که موفق به دریافت مجوز نشوند، همانند صرافی های ایرانی باید مقررات آن کشور را رعایت کنند. حال که تقریباً با بحث مجوز صرافی های خارجی آشنا شدید، قصد داریم تا به سراغ صرافی های ایرانی برویم، در ادامه همراه ما باشید.

کدام صرافی ارز دیجیتال ایرانی مجوز دارد

در یک کلام باید بگوییم که در حال حاضر هیچ کدام از صرافی های ایرانی مجوز ندارند و اکثر آن ها به صورت خودجوش و غیر رسمی فعالیت می کنند. اصلی ترین دلیل نداشتن مجوز صرافی های ایرانی این است که در حال حاضر دولت ایران برای ارز های دیجیتال هیچ قانونی تعریف نکرده است و به همین دلیل به صرافی های دیجیتال مجوز تعلق نمی گیرد.

در صورتی که ارز های دیجیتال در ایران، همانند برخی از کشور ها تعیین و تکلیف شوند، نسبت به قوانین مطرح شده، صرافی های ایرانی یا مجوز دریافت می کنند و یا اینکه ادامه فعالیت خود را طبق قوانین انجام می دهند.

توجه داشته باشید که مجوز صرافی های حضوری با دیجیتال متفاوت است. به صرافی های حضوری مجوز تعلق می گیرد اما نه مجوز فعالیت در حوزه ارز های دیجیتال! در صورتی که قصد تأسیس صرافی دارید، حتماً به این موضوع توجه کنید.


سخن آخر:

از آنجایی که در حال حاضر افت و خیز قیمت ارز های دیجیتال افراد زیادی را به سراغ خرید و فروش رمز ارز ها می آورد.افراد به دنبال صرافی آنلاین و معتبر با حجم خرید و فروش بالایی هستند و از آنجایی که صرافی های جهانی نقد شوندگی بالایی دارند به سراغ صرافی های جهانی می روند . اما شایان ذکر است که صرافی های خارج از کشور به دلیل تحریم بودن کشور عزیزمان اجازه خرید و فروش رمز ارز ها را نمی دهند .اما ایرانی های عزیز برای خرید و فروش رمز ارز ها از نرم افزار تغییر ip  و یا vps  یا همان سرور مجازی استفاده می کنند . که پیشنهاد ما به شما همان vps است. ممنون که تا پایان مطلب بهترین صرافی ارز دیجیتال برای خرید و فروش ارز های دیجیتال با ما همراه بودید “

ممنون که تا پایان مقاله “بهترین صرافی ارز دیجیتال برای ترید یا خرید و فروش” همراه ما بودید.

 

منبع:زوم ارز


بیشتر بخوانید:

 1. بهترین صرافی ارز دیجیتال برای خرید و فروش
 2. چگونه در صرافی ارز دیجیتال ثبت نام کنیم؟
 3. بهترین صرافی جایگزین بایننس کدام است؟
 4. تفاوت صرافی ارز دیجیتال و بروکر چیست؟
 5. کدام صرافی کمترین کارمزد را دارد؟
 6. بهترین صرافی فیوچرز برای ایرانی ها
 7. بهترین سایت برای استیکینگ | استیکینگ در کدام صرافی بهتر است؟
 8. نحوه دریافت مجوز صرافی ارز دیجیتال | کدام صرافی های ارز دیجیتال مجوز دارند
 9. صرافی آنلاین ایرانی بدون احراز هویت یا با احراز هویت سریع
 10. آموزش راه اندازی صرافی ارز دیجیتال در ایران و جهان
 11. کدام صرافی های ارز دیجیتال با ایران کار می کنند
 12. راهکارهای حفظ امنیت در صرافی های ارز دیجیتال
 13. ۴ توصیه جهت امنیت ارزهای دیجیتال

 

از اخبار روز اطلاع داری؟
از اخبار روز اطلاع داری؟

آخرین اخبار فاندامنتال ارز دیجیتال

[vc_column][vc_basic_grid post_type=”post” max_items=”6″ item=”55693″ grid_id=”vc_gid:1645702444863-21150734-cadd-6″ taxonomies=”663″][/vc_column]

تیم محتوا
تیم محتوا
من سید مهدی هستم تولید کننده محتوا سایت زوم ارز. دانشجوی مهندسی کامپیوتر در دانشگاه آزاد گرایش نرم افزار می باشم و همچنین سابقه ی سه سال فعالیت در حوزه ی ارز های دیجیتال و 5 سال نیز تولید کننده محتوا را در کارنامه خود دارم. بنده علاقه مند به دنیای کریپتو و همچنین تکنولوژی هستم و همچنین به آینده ی ارز های دیجیتال بسیار خوشبین نیز هستم و بر این باورام که صنعت بلاکچین در ایران آینده ای بسیار درخشانی خواهد داشت.

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
35 نظرات خود را ثبت نمایید
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
نرگس
8 ماه قبل

سلام برای خرید دلار صرافی اوتانا رو مورد اطمینان میدونید؟ چون خدماتش که خیلی خوبه ولی میخوام بدونم مورد اعتماد شما هست؟

nasr
1 سال قبل

سلام من چند وقتی هست توی صرافی ایرانی هستم صرافی خوبی هست و اگر با لینک دعوت بیایید دو پله کارمزد کمتری پرداخت میکنید و همچنین دو معامله اول رایگان هست . تعداد ارزهاش و تنوعش هم زیاده و پس از درخواست پول همون روز واریز می‌کنه در کل خوبه بد نیست

saeed
2 سال قبل

سلام
تشکر از مقاله ی مفید و جامعتون.

محسن عباسپور
مدیر
پاسخ به  saeed
2 سال قبل

سپاس از همراهی شما زوم ارزی عزیز

حمید
2 سال قبل

سلام خسته نباشید
صرافی داخلی غیر متمرکز هم داخل ایران فعالیت می کنه؟

محسن عباسپور
مدیر
پاسخ به  حمید
2 سال قبل

سلامدر تاریخ فعلی خیر

مهدی
2 سال قبل

سلام
متاسفانه صرافی های بزرگ کاربران ایرانی را تحریم کردند

قدرت الله عزت پور
2 سال قبل

سلام
دنبال یه صرافی ایرانی هستم برای معاملات فیوچرز
میشه معرفی کنین؟

طاهره
2 سال قبل

بسیار عالی،ممنون از توضیحات خوب و جامع

محسن عباسپور
مدیر
پاسخ به  طاهره
2 سال قبل

ممنون از همراهی شما زوم ارزی عزیز

سینا حجازی
2 سال قبل

مهمترین نکته ای که در انتخاب صرافی مهمه اینکه یهو نخواد ایرانی ها رو تحریم کنه🥺
پس بهترین گزینه به نظر من صرافی های غیرمتمرکزه

احمد تاجیک
2 سال قبل

معیار بهتر بودن صرافی های ارز دیجیتال چیه میشه لطفا راهنمایی کنید؟

محسن عباسپور
مدیر
پاسخ به  احمد تاجیک
2 سال قبل

به نظر شخصی بنده حجم معاملات و امنیت و خدماتی که آن صرافی می دهد

Fahime
2 سال قبل

ارز تتر از کدام صرافی خریداری کنیم ؟؟

Mehrzad
2 سال قبل

با سلام خدمت تحقیق کنندگان رمزازها و یه خبر عالی به سنین زیر ۱۸ سال ، بنده هم تصمیم گرفتم که تجاربم رو در رمزارزها و ترید در اختیار علاقمندان بگذارم که بتوانم کمکی کرده باشم که حداقل راه بنده را نرفته باشند و زودتر بتوانند به هدف خود برسند ببینید دوستان بنده هم اولیل راه که بودم داعم دنبال تحقیق و مطالعه بودم که بتونم ثبت نام و معامله رو در رمزارزها شروع کنم . روی خیلی صرافیها مطالعه کردم صرافیها در ایران هر کدام مزایا و معایبی دارند. فقط بخاطر اینکه شما هم مثل بنده وقت گرانبهاتون از دست نره و بتونید به زودی نتیجه بگیرید ۳ صرافی برتر؛ از تقریبا ده صرافی که عضو بودم و ترید میکردم رو معرفی میکنم خدمتتون *تجربه را تجربه کردن خطاست* اومیدوارم که با تجارب بنده مسیرتون به هدفتون نزدیکتر بشه ‌.

صرافی نوبیتکس که ۲۴ ساعته میتونید ترید کنید$برای تمام ارزهایی که پشتیبانی میکنه کیف پول داره $اپلیکیشن هم دارد $ سفارش گذاری که خیلی مهمه هم داره $ فقط اینکه تقریبا از ۲۰ ارز بیشتر پشتیبانی نمیکنه که این ارزها در صدر رتبه بندی رمزارزها هستن ؛

صرافی چنج کن بیش از ۳۰۰ ارز رو پشتیبانی میکنه $ارزهایی که پشتیبانی میکنه کیف پول هم داره میتونید برا ترید همونجا ارزتون رو نگه دارید$ ۲۴ ساعته میتونید ترید کنید $ برای تمام سیستمها اپلیکیشن هم دارد $ سفارش گذاری میتونید برای چند ارزی که خودش معرفی کرده انجام بدید .

یه صرافی خارجی هم معرفی میکنم خدمت علاقه مندان؛ و یه خبر ویژه برای دوستان به معامله رمزارزها که زیر ۱۸ سال دارن ودر هیچ صرافی بدون احراز هویت نمیتونن کار کنن الا صرافی کوینکس که تنها صرافی هستش که ایرانیها میتونن بدون احراز هویت کار کنن ، البته اگه احراز هویت کنید از تسهیلات بهتری برخوردار میشید ، من چندین ساله فقط با یه ثبت نام دارم معامله میکنم مشکلیم نداشتم ، و به چندین زبان از جمله فارسی هم هستش و تا حالا تحریم نشده ! صرافی کوینکس در بین ایرانیها خیلی محبوب شناخته شده یجورایی بایننس ایرانیهاست ، کلیپهای آموزش فارسی و متنهای زیادی در اینترنت میتونید سرچ کنید و ببینید که به راحتی بتونید معامله انجام بدید،

صرافی کوینکس دیگه ضعفهای صرافیهای ایرانی رو نداره و کامل هستش(آپ داره ٫ ۲۴ ساعته هستش ٫ سفارش گذاری دقیق و متنوع داره ٫ ارزهایی رو که پشتیبانی میکنه کیف پولشون رو داره ، توصیه میکنم در هر صرافی که قراره هولد کنید یعنی اینکه یه ارز رو برای دراز مدت نگه دارید از کیف پول مطمعن استفاده کنید درسته کمی کارمزد داره ولی خیالتون راحته

در ضمن من تو این چند سال سرمایم رو داخل خود صرافی گذاشتم و کارمیکنم تا حالا مشکلیم نداشتم،

در رمزارزها خیلی خوب میتونید سود کنید با معاملات و نوسانگیری خوب ، پورسود و شاد باشید عزیزان

واروژ
پاسخ به  Mehrzad
1 سال قبل

با سلام برای فروش بیت کویین تعداد بالا امن ترین راه ممکن کجاست؟

امیر
2 سال قبل

کدام صرافی ها به افراد زیر ۱۸سال هم خدمات می دهند؟

tohid
3 سال قبل

ارز شیبا رو از کدوم صرافی ایرانی میشه خرید

محسن عباسپور
مدیر
پاسخ به  tohid
3 سال قبل

سلام تعدادی از صرافی های داخلی از آن پشتیبانی می کنند

رزا
3 سال قبل

به هیچ وجه نرید ارز خانه ضرر میکنید مثل من بدبخت کلاه بردا ند

کاوه خادم
3 سال قبل

در صرافی ارزخانه هیچ تعهدی به کاربران وجود ندارد و پرتال را ملک شخصی خود و کاربران را مهمان ناخوانده میدانند. هر کارمندی هر تصمیمی دوست داشته باشد میگیرد و آنرا بجای قانون جا میزند، بخصوص اگر از جای دیگری ناراحتی یا عصبانیت داشته باشد. میاید و براحتی اکانت شما را حذف میکند.
ضمنا اگر گوشیتان شارژ باتری نداشت و خاموش بود، اصلا نگویید گوشیتان الان خاموشه، چون سریعا پشتیبان سایت دستور میدهد و اکانتتان را حذف میکنند تا شما را مثل خودشان ناراحت و عصبی کنند.
من صرافیهای مختلفی اکانت دارم هیچ جا ندیدم پشتیبان سایت تصمیم مدیریتی بگیرد و اینطور هرکی به هرکی باشد.

مهرشاد
3 سال قبل

صرافی بید ارز چگونه است، افراد باهم خرید و فروش می کنند؟

تیم محتوا
پاسخ به  مهرشاد
3 سال قبل

بله پلتفرم آن به صورت همتا به همتا است

مسلم
3 سال قبل

بیت کوین از کدام صرافی بخرم تا قیمت مناسب تری بخرم

تیم محتوا
پاسخ به  مسلم
3 سال قبل

از صرافی های خارجی

الهام
3 سال قبل

صرافی ارز دیجیتال wallet خوب است یا خیر؟

آرمین
3 سال قبل

صرافی ارز دیجیتال binance را توضیح می دهید؟

ناصر
3 سال قبل

صرافی ارز دیجیتال کوینکس مربوط به کدام کشور است؟

تیم محتوا
پاسخ به  ناصر
3 سال قبل

ایرانی

مهدی
3 سال قبل

برای خرید کاردانو چیکار کنم؟

تیم محتوا
پاسخ به  مهدی
3 سال قبل

از طریق صرافی های آنلاین ارزهای دیجیتال اقدام کنید

شاهین
3 سال قبل

تتر را از کدام صرافی بخرم بهتر است؟

b
پاسخ به  شاهین
3 سال قبل

نوبیتکس

غزل
3 سال قبل

بهترین صرافی ارز دیجیتال کدام است ؟ هم ایرانی هم خارجی

میرکام
3 سال قبل

سوال اصلی اینجاست که پول و سرمایه ما در صرافی هاست و ما باید احراز هویت شویم
جواب صرافی ها باید تضمین بدهند نه ما
قوانین غلط اندر غلط
ساعات کار صرافی ۷ ۲۴ باید باشد
دانش افرادی که صرافی راه اندازی کرده اند در ۹۹ درصد از صفر پایینتر است یا کلاهبردارند

آخرین مقالات منتشر شده