آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

آموزش راه اندازی صرافی ارز دیجیتال در ایران و جهان

آموزش راه اندازی صرافی ارز دیجیتال در ایران و جهان

آموزش راه اندازی صرافی ارز دیجیتال، یکی از سوالاتی که این روزها بسیار از ما پرسیده می شود این است که، چگونه صرافی ارز دیجیتال تاسیس کنیم؟ و تیم زوم ارز هم تصمیم گرفت تا درباره این سوال برای شما زوم ارزی های عزیز محتوایی را ایجاد کند.

همیشه کسب درآمد در حوزه رمز ارز ها برای کاربران دنیای کریپتو جذاب بوده است. در این راه شما روش های مختلفی برای کسب درآمد دارید. برخی از افراد که توانایی سرمایه گذاری زیادی دارند، به سراغ تأسیس صرافی ارز دیجیتال می روند تا بتوانند از این طریق در حوزه کریپتو درآمد کسب کنند.

تأسیس صرافی ارز دیجیتال در ایران و چه در خارج از ایران، کار آسانی نیست و بسیار دشوار و پیچیده می باشد. برای اینکه بتوانید در ایران صرافی تأسیس کنید، باید مراحل مختلفی را طی کنید. البته طبق گزارش های موجود از مقام های مربوطه، در حال حاضر برای صرافی های ارز دیجیتال هیچ تصمیمی گرفته نشده است و مجوزی صادر نمی شود، اما از قبل اطلاعاتی در این زمینه وجود دارد که در ادامه آن ها را با شما به اشتراک می گذاریم.

در صورتی که علاقه مند به تأسیس یک صرافی هستید، می توانید با نام کسب و کار مجازی وب سایت خود را راه اندازی و شروع به کار کنید. و مراحل راه اندازی صرافی ارز دیجیتال به شرح زیر است:

 1. دریافت مجوز از کشور مربوطه
 2. تهیه طرح توجیهی جهت راه اندازی صرافی ارز دیجیتال
 3. براورد کردن هزینه های جهت راه اندازی یا تاسیس صرافی ارز دیجیتال
 4. ایجاد پلتفرم جهت صرافی ارز دیجیتال
 5. توسعه و پشتیبانی در صرافی ارز دیجیتال

اگر قصد دارید با موارد مهم که در بالا لیست شده است، آشنا شوید. تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.


آموزش راه اندازی صرافی ارز دیجیتال در ایران و خارج از ایران

راه اندازی صرافی ارز دیجیتال در ایران و خارج از ایران
راه اندازی صرافی ارز دیجیتال در ایران و خارج از ایران

برای اینکه شما بتوانید صرافی ارز دیجیتال راه اندازی کنید، ابتدا باید مجوز دریافت کنید. همان‌طور که گفتیم، در حال حاضر مجوز تأسیس صرافی در ایران به هیچ فرد و یا افرادی داده نمی شود. به همین دلیل، اگر قصد تأسیس صرافی دارید، باید بدون مجوز وب سایت خود را راه اندازی و شروع به کار کنید. شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که آیا انجام این کار غیرقانونی است؟ خیر. شما می توانید به عنوان یک کسب و کار اینترنتی، صرافی خود را راه اندازی کنید.

برای تأسیس صرافی حضوری نیز، هیچ مجوزی صادر نمی شود چراکه طبق شنیده ها سایت بانک مرکزی برای ثبت درخواست تأسیس صرافی بسته است. اما شما می توانید با توجه به وابستگی به کسب و کار اینترنتی خود، به صورت حضوری نیز فعالیت کنید؛ اما اگر قصد انجام این کار دارید، باید همانند صرافی مجازی، تمام مراحل ثبت نام و احراز هویت را طی کنید.

در حال حاضر، صرافی هایی که به صورت مجازی فعالیت می کنند، بدون مجوز هستند و به عنوان یک کسب و کار اینترنتی به کاربران خود خدمات می دهند. البته برخی از آن ها نیز خدمات حضوری به کاربران خود ارائه می دهند. این موضوع باعث می شود تا کاربران بیشتر و بهتر به آن ها اعتماد کنند.

یکی از سؤالاتی که از ما پرسیده می شود این است که اخذ مجوز صرافی برای جانبازان چگونه است؟ فرقی نمی کند که شما جزء جانبازان عزیز هستید و یا مردم عادی. در کل برای تأسیس صرافی در زمان نگارش این مقاله هیچ مجوزی صادر نمی شود.

جز ایران، شاید برای برخی از کاربران این سؤال پیش بیاید که چگونه می توانیم برای صرافی خارج از ایران مجوز دریافت کنیم؟ در حال حاضر، کشور هایی مثل سنگاپور، ژاپن، استونی مجوز تأسیس صرافی ارز دیجیتال برای علاقه مندان صادر می کنند و هر فردی که مقیم کشور های فوق باشد می تواند با رعایت الزامات تأسیس صرافی، به راحتی مجوز دریافت کند.

البته در برخی از کشور ها همانند ایران، برای تأسیس صرافی هیچ مجوزی صادر نمی شود و شما نمی توانید در آن کشور صرافی ارز دیجیتال تأسیس کنید. در کل اگر در هر کشوری جز ایران قصد دریافت مجوز صرافی ارز دیجیتال دارید، حتماً باید مقیم آن کشور باشید و در زمینه رمز ارز ها در کشور مورد نظر سابقه کار و یا رزومه معتبری داشته باشید. در غیر این صورت به هیچ عنوان مجوز تأسیس صرافی صادر نمی شود.


شرایط دریافت مجوز صرافی ارز دیجیتال

شرایط دریافت مجوز صرافی ارز دیجیتال
شرایط دریافت مجوز صرافی ارز دیجیتال

همان‌طور که در ابتدای مقاله گفتیم، از قبل اطلاعاتی در زمینه دریافت مجوز ارز دیجیتال وجود دارد که در این بخش قصد داریم تا با شما آن ها را به اشتراک بگذاریم.

قبل از اینکه به سراغ مدارک برویم نیاز است تا به چند نکته اشاره کنیم. افرادی که متقاضی ثبت صرافی هستند حتماً باید مقیم کشور ایران باشند و تابعیت خارجی به هیچ عنوان نداشته باشند. همچنین بایستی پیرو یکی از ادیان رسمی کشور نیز باشد.

حال برای اخذ مجوز صرافی ابتدا باید شرکت خود را ثبت کنید. پس از ثبت شرکت، باید اساسنامه آن را در اختیار بانک مرکزی قرار دهید. جز این مدرک، مدارد دیگری نیز نیازمند هستید که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.

 • ضامنت بانکی
 • گواهی عدم سوءپیشینه
 • جواز تأسیس
 • آگهی ثبت موسسه
 • گواهینامه مهارت انجام عملیات صرافی
 • ارائه نسخه برابر با اصل روزنامه ای که در آن آگهی ثبت شرکت را ثبت کرده اید

همان‌طور که گفتیم، طبق اطلاعات موجود، شما می توانستید با استفاده از مدارک فوق اقدام به دریافت مجوز صرافی ارز دیجیتال کنید. البته لازم به ذکر است که در کنار مدارک گفته شده، مدارک دیگری نیز نیاز است که آن ها در همان زمان به فرد و یا افراد متقاضی ثبت صرافی اعلام می شود. پس از اینکه درخواست شما بررسی دریافت مجوز صرافی فرستاده شد، تقریباً ۶ ماه زمان نیاز است تا درخواست فوق بررسی و تأیید شود.

در آخر اگر درخواست مورد تأیید قرار گرفت، جواز تأسیس صرافی برای شما صادر می شود و می توانید صرافی خود را ایجاد کنید. معمولاً مدت زمان اعتبار مجوز صرافی ۲۴ ماه است.

بیشتر بخوانید: نحوه دریافت مجوز صرافی ارز دیجیتال | کدام صرافی های ارز دیجیتال مجوز دارند؟

در صورتی که در زمینه مجوز تأسیس صرافی ارز دیجیتال قانون جدیدی صادر شود، حتماً نوع مدارک و الزامات آن تغییر و نسبت به شرایط روز به روزرسانی می شود. در صورتی که در این باره خبر جدیدی منتشر شود، شما می توانید در بخش اخبار سایت زوم ارز اخبار مربوطه را مشاهده کنید.


الزامات مجوز صرافی ارز دیجیتال خارج از کشور

الزامات مجوز صرافی ارز دیجیتال خارج از کشور
الزامات مجوز صرافی ارز دیجیتال خارج از کشور

در خارج از کشور، برخی از کشور ها ارز های دیجیتال را به رسمیت شناخته اند و برای آن قانون تعریف کرده اند. به همین دلیل در آن کشور ها می توان به راحتی اقدام به تأسیس صرافی کرد.

در برخی از کشورهای دیگر، برای رمز ارز ها هیچ قانونی تعریف نشده است، اما برای تأسیس صرافی در آن کشور ها مجوز صادر می شود و متقاضیان می توانند پس از طی نمودن مراحل مختلف مجوز تأسیس صرافی را دریافت کنند. در این بین، کشور هایی هستند که برای ارز های دیجیتال هیچ قانونی تعریف نکرده اند و برای تأسیس صرافی نیز مجوزی به کاربران ارائه نمی دهند. دقیقاً کشور ایران، جزء کشورهایی است که نه قانونی برای رمز ارز ها صادر شده است و نه مجوز تأسیس صرافی صادر می کنند.

برای صدور مجوز در کشور هایی که جواز تأسیس صرافی صادر می کنند، باید مراحل مختلفی را طی کنید. تقریباً می توان گفت که برخی از مراحل برای دریافت مجوز صرافی در تمامی کشور ها یکسان است. تنها برخی از کشور ها بنابر قوانینی که دارند کمی سختگیری می کنند. برای مثال اگر در کشور سنگاپور قصد تأسیس صرافی داشته باشید، باید ابتدا به الزامات دریافت مجوز دقت کنید و سپس به سراغ مدارک مورد نیاز برای تأسیس صرافی بروید. در ادامه شما را با دو بخش فوق برای دریافت جواز تأسیس صرافی آشنا خواهیم کرد.

الزامات مورد نیاز برای دریافت جواز تأسیس صرافی در کشور سنگاپور:

 1. نیازمند ۱۶۶ یورو سرمایه جهت تأسیس صرافی
 2. هر صرافی ارز دیجیتال، باید دو مدیر مقیم در سنگاپور داشته باشند
 3. تمامی مدیران مرتبط باید حداقل ۲ سال سابقه کاری در حوزه رمز ارز ها داشته باشند

مدارک مورد نیاز برای دریافت جواز تأسیس صرافی در کشور سنگاپور:

 1. طراحی بیزینس پلن
 2. طراحی قوانین سخت گیرانه مبارزه با پولشویی
 3. نمایش جزئیات حساب بانکی فرد و یا افراد متقاضی
 4. گواهی عدم سوءپیشینه توسط فرد و یا افراد متقاضی

پس از اینکه مدارک فوق توسط فرد و یا افراد متقاضی آماده شد، باید آن ها را به مقام مربوطه تحویل دهند و سپس بعد از گذشت مراحل قانونی، نتیجه را پیگیری کنند. در صورتی که با درخواست آن ها موافقت شده باشد، می توانند مجوز خود را دریافت کنند. البته لازم به ذکر است که هزینه دریافت مجوز تأسیس صرافی حدودا ۳۰ هزار دلار می باشد. در باقی کشور ها نیز تقریباً مراحل دریافت مجوز به همین شکل (با کمی تغییر) می باشد.


الزامات دریافت مجوز صرافی در ایران

الزامات دریافت مجوز صرافی در ایران
الزامات دریافت مجوز صرافی در ایران

در صورتی که قانونی برای صدور مجوز تأسیس صرافی به بانک ملی ابلاغ شود، قطعاً آن قانون، با پیش نیاز هایی همراه است. در این قسمت قصد داریم تا به پیش نیاز های فوق اشاره کنیم. البته ممکن است تغییرات در نوع الزامات فوق داده شود اما در کل می توان بر روی آن ها حساب کرد.

 • مبارزه با پولشویی

مبارزه با پولشویی یکی از قوانین سفت و سختی است که هر کشوری برای صدور مجوز به آن توجه می کند. متأسفانه صرافی های آنلاین بهترین محل برای پولشویی می باشد به همین دلیل صرافی ها باید قبل از درخواست مجوز، قوانین سفت و سختی را بابت مسائل پولشویی تهیه کنند و سپس آن را ارائه دهند.

 • احراز هویت کامل کاربران

احراز هویت کامل به دستور بانک مرکزی است. همان‌طور که احتمالاً اطلاع دارید، در حال حاضر احراز هویت در اکثر صرافی های ایرانی اجباری است و شما بدون احراز هویت معمولاً فعالیتی جز واریز نمی توانید انجام دهید. زمانی که در یک صرافی احراز هویت می کنید، هویت شما به صورت کامل برای صرافی مشخص می شود. به همین دلیل در صورتی که مرتکب خلاف شوید، آن ها می توانند پیگیری کنند.

 • ثبت خرید و فروش ارز های دیجیتال توسط کاربران

صرافی ها باید متعهد شوند که خرید و فروش ارز دیجیتال را به صورت کامل ثبت می کنند. این کار باعث می شود تا هر زمانی که بانک مرکزی و یا دیگر ارگان های مربوطه به این اطلاعات نیاز داشتند، صرافی در اختیار آن ها قرار دهند. اگر به فکر تأسیس صرافی هستید، به این موضوع باید توجه کنید.

ناگفته نماند که دریافت مجوز برای تأسیس صرافی الزامات دیگری نیز دارد که ما تنها به موارد فوق اشاره کردیم. همان‌طور که گفتیم، در صورتی که دستور صدور مجوز ابلاغ شود، ممکن است پیش نیاز های دیگری نیز به موارد گفته شده اضافه گردد. در نتیجه به این موضوع بسیار دقت کنید.


برآورد هزینه جهت راه اندازی صرافی ارز دیجیتال آنلاین

برآورد هزینه جهت راه اندازی صرافی ارز دیجیتال آنلاین
برآورد هزینه جهت راه اندازی صرافی ارز دیجیتال آنلاین

راه اندازی هر شغلی نیاز به هزینه های مختلفی دارد. راه اندازی صرافی ارز دیجیتال نیز به همین شکل است و شما باید برای آن هزینه های مختلفی انجام دهید. اول از همه باید هزینه ضمانت بانکی را در نظر بگیرید. شما قبل از هر کاری باید نسبت به مقداری که توسط بانک مرکزی مشخص می شود، هزینه بابت تأسیس صرافی در بانک به عنوان ضمانت قرار دهید.

جز این ضمانت، هزینه دریافت مجوز را نیز باید در نظر بگیرید. در کشور هایی که مجوز تأسیس صرافی صادر می شود معمولاً این هزینه کمی بالا است اما در این به دلیل اینکه فعلاً هیچ مجوزی صادر نمی شود، میزان هزینه ای که باید پرداخت کنید مشخص نیست.

در کل، دو هزینه اصلی و مهم شما برای دریافت مجوز صرافی، هزینه های فوق می باشد. بابت هزینه ها پس از دریافت مجوز به وجود می آید مثل راه اندازی سایت، اجاره و یا خرید شرکت و… .

در حال حاضر به دلیل اینکه هیچ مجوزی من باب دریافت مجوز صرافی ارز دیجیتال صادر نمی شود، شما تنها باید هزینه های راه اندازی سایت و… را در نظر بگیرید.هزینه راه اندازی وب سایت جهت صرافی ارز دیجیتال آنلاین شامل موارد زیر است:

 1. هزینه طراحی پلتفرم آنلاین جهت خرید و فروش کاربر
 2. هزینه فضا جهت استقرار نیرو ها و ارائه خدمات(البته می توان هزینه فضا را در نشر نگرفت و تمام نیروها به صورت دورکار کار کنند)
 3. هزینه نیروی انسانی
 4. هزینه تبلیغات و برندینگ
 5. البته جز موارد فوق، مقداری سرمایه باید در حساب اصلی شرکت خود واریز کنید تا بتوانید صرافی را به نحو احسن مدیریت کنید.

ایجاد پلتفرم جهت صرافی ارز دیجیتال

ایجاد پلتفرم جهت صرافی ارز دیجیتال
ایجاد پلتفرم جهت صرافی ارز دیجیتال

پس از اینکه مرحله مجوز را پشت سر گذاشتید، حال نوبت به ایجاد پلتفرم صرافی مورد نظر رسیده است. در اولین مرحله شما باید تعدادی نیروی متخصص من باب طراحی صرافی استخدام کنید.

برای طراحی سایت صرافی آنلاین حرفه ای، شما نمی توانید از پلتفرم های مدیریت محتوا مثل ورد پرس و یا… استفاده کنید. و بهتر است برای راحت تر بودن توسعه پلتفرم آن را توسط برنامه نویسان از ابتدا بنویسید. شایان ذکر است شما برای توسعه سایت یک صرافی حتماً نیازمند کد نویسی می باشد و باید متخصص انجام این کار را استخدام کنید.

البته این روزها پلتفرم های آماده ای در بازار به عنوان صرافی ارز دیجیتال وجود دارند که شما می توانید آنها را تهیه نمایید.

پس از اینکه سایت شما راه اندازی شد، بهتر است در کنار نسخه وب، برای سیستم عامل های موبایلی نیز نسخه های متفاوتی طراحی نمایید. در حال حاضر برخی از کاربران علاقه مند به ترید استفاده از موبایل را بیشتر ترجیح می دهند. به همین دلیل، برای جذب کاربران بیشتر این کار می تواند به شما کمک بزرگی کند. پس از پیاده سازی اقدامات فوق، باید به سراغ دیگر موارد مورد نیاز برای شرکت خود بروید تا بتوانید بهترین خدمات را به کاربران ارائه دهید.


توسعه و پشتیبانی در صرافی ارز دیجیتال

توسعه و پشتیبانی در صرافی ارز دیجیتال
توسعه و پشتیبانی در صرافی ارز دیجیتال

آخرین مرجله جهت راه اندازی یا تاسیس صرافی ارز دیجیتال توسعه و پشتیبانی آن است. چون این روزها صرافی ارز دیجیتال آنلاین در کشورمان ایران بسیار زیاد است و شما برای جذب کاربر باید پلتفرم خود را توسعه دهید و خدمات مورد نیاز کاربر را ارائه دهید. خدماتی همچون استیک یا وام دهی و یا … .

چون بازار ارز های  دیجیتال ۲۴ ساعته می باشد، کاربران ترجیح می دهند در صرافی هایی باشند که آن صرافی پشتیبانی ۲۴ ساعته دارد. پس حتما پشتیبانی در صرافی به صورت های گوناگون بسیار ضروری است.


سؤالات متداول

حال که با طریقه تأسیس صرافی و همچنین دریافت مجوز آشنا شدید، ممکن است برایتان سؤالات مختلفی ایجاد شود. در ادامه این بخش قصد داریم تا به چند سؤال پرتکرار پاسخ دهیم. در صورتی که سؤال مورد نظر شما در بین سؤالات فوق نبود، می توانید در بخش نظرات سؤالات مورد نظرتان را از ما بپرسید.

 1. در صورتی که بدون مجوز اقدام به تأسیس صرافی ارز دیجیتال کنیم، صرافی ما مسدود نمی شود؟

در صورتی که قوانینی که برای شما به عنوان یک کسب و کار اینترنتی تعریف می شود را زیر پا نگذارید باید بگوییم که خیر، صرافی شما مسدود نمی شود. اگر به درستی به تمام قوانین توجه و از آن ها پیروی کنید و در سیستم بانکی و یا مالی اختلالی ایجاد نکنید، اتفاقی برای صرافی شما رخ نمی دهد و می توانید به راحتی به فعالیت خود ادامه دهید.

 1. چگونه با راه اندازی صرافی ارز دیجیتال وام دریافت کنیم؟

همان‌طور که گفتیم در حال حاضر به صرافی های ارز دیجیتال مجوز تعلق نمی گیرد. به همین دلیل نمی توانید با استفاده از مجوز وام دریافت کنید. در صورتی که از سازمان های مربوطه پیگیر باشید، می توانید به راحتی با نام کسب و کار اینترنتی مقداری وام دریافت کنید. البته برای اینکه از این موضوع مطمئن شوید، باید کمی در این زمینه تحقیق انجام دهید.

 1. کدام یک از صرافی های آنلاین دیجیتال مجوز فعالیت دارند؟

هیچ کدام از صرافی های آنلاین امروزی، در زمان نگارش این مقاله هیچ مجوزی دریافت نکرده اند و در اصل بدون مجوز فعالیت می کنند. شما نیز اگر قصد تأسیس صرافی دارید، باید همانند آن ها بدون مجوز اقدام به تأسیس صرافی کنید.

 1. چگونه یک سایت صرافی ارز دیجیتال بسازیم؟

ایجاد یک سایت برای صرافی ارز دیجیتال آنلاین به آسانی سایت های موجود نیست چراکه کمی پیچیده تر است. برای راه اندازی یک سایت مناسب باید حتماً از تعدادی برنامه نویس استفاده کنید. شما به هیچ عنوان نمی توانید از CMS هایی همانند وردپرس برای ایجاد صرافی آنلاین استفاده کنید. در صورتی که قصد راه اندازی یک سایت صرافی آنلاین دارید، حتماً به باید از برنامه نویس های متخصص این حوزه استفاده نمایید.

 1. آیا می توانیم در خارج از کشور اقدام به دریافت مجوز تأسیس صرافی ارز دیجیتال کنیم؟

با هویت ایرانی در هیچ کدام از کشور ها نمی توانید صرافی ارز دیجیتال تأسیس کنید. تمام کشور هایی که برای صرافی ارز دیجیتال مجوز صادر می کنند، یکی از الزاماتشان این است که متقاضی مقیم همان کشور باشد. برای اگر قصد دریافت مجوز در کشور سنگاپور دارید، حتماً باید مجوز را به نام فردی بگیرید که مقیم کشور سنگاپور می باشد. در غیر این صورت در هیچ کشوری نمی توانید صرافی ارز دیجیتال تأسیس کنید.

 1. آیا می توان پس از تأسیس صرافی ارز دیجیتال آن را انتقال داد؟

در صورتی که پس از مدتی قصد انتقال صرافی ارز دیجیتال خود را داشتید، می توانید مجوز کسب و کار اینترنتی خود را منتقل کنید. البته برای اینکه از این موضوع مطمئن شوید، بهتر است کمی بیشتر در این باره تحقیقات انجام دهید.

 1. برای دریافت و یا درخواست مجوز تأسیس صرافی ارز دیجیتال به کجا باید مراجعه کنیم؟

در صورتی که در این باره قانونی ابلاغ شود، برای درخواست راه اندازی صرافی ارز دیجیتال باید به بانک مرکزی مراجعه و از آن اداره اقدام به دریافت مجوز کنید. در کل، تنها این مجوز از سوی بانک مرکزی صادر می گردد.

 1. آیا برای تأسیس یک صرافی ارز دیجیتال نیاز به کارت پایان خدمت است؟

اگر قصد دریافت مجوز را داشته باشید، بله. قطعاً داشتن کارت پایان خدمت یکی از شرایط آن است؛ اما در صورتی که قصد راه اندازی صرافی با مجوز کسب کار اینترنتی داشته باشید، نیازی به کارت پایان خدمت ندارید و می توانید به راحتی بدون نیاز به این کارت درخواست خود را ثبت و صرافی را راه اندازی کنید.

 1. مدت زمان مجوز صرافی ارز دیجیتال چند ساله است؟

طبق شنیده ها، معمولاً مجوز صرافی های ارز دیجیتال ۲۴ ماهه است و پس از گذشت این ماه، باید به مجدد درخواست تمدید مجوز بدهید. البته باید دقت داشته باشید که در حال حاضر نه مجوزی صادر و نه تمدید می شود.

 1. برای تأسیس صرافی ارز دیجیتال حتماً باید یک شعبه حضوری داشته باشیم؟

خیر. این موضوع بستگی به خودتان دارد. در صورتی که پس از راه اندازی صرافی قصد خدمات دهی حضوری نیز داشته باشید، می توانید یک شعبه حضوری نیز تأسیس کنید اما به یاد داشته باشید که باید تمامی قوانین را رعایت کنید تا مشکلی برای صرافی شما ایجاد نشود. در صورتی که مخالف قوانین حرکت کنید، همان‌طور که کمی پیش‌تر گفتیم با مشکل رو به رو می شوید و در نهایت مجوز شما باطل می گردد.

 1. در صورتی که موفق به راه اندازی صرافی نشدیم، آیا می توانیم از صرافی های دیجیتال ایرانی و یا خارجی نمایندگی دریافت کنیم؟

در رابطه با دریافت نمایندگی از صرافی های ایرانی، بهتر است با صرافی مورد نظر خود مشورت کنید؛ اما درباره دریافت نمایندگی از صرافی های خارجی این امکان به دلیل تحریم ها وجود ندارد و شما نمی توانید به هیچ عنوان این کار را انجام دهید.

 1. هزینه طراحی سایت یک صرافی ارز دیجیتال چه قدر است؟

برای اینکه بتوانید هزینه طراحی یک صرافی ارز دیجیتال را محاسبه کنید، ابتدا باید ببینید که قرار است در صرافی چه خدماتی ارائه دهید؛ یعنی ابتدا شما باید یک نمای کلی از صرافی مورد نظر خودت به دست بیاورید. سپس می توانید با مشورت از یک برنامه نویس، متوجه شوید که هزینه طراحی یک سایت صرافی ارز دیجیتال چه مقدار است.

 1. آیا راه اندازی صرافی سود دارد؟ درامد ماهانه صرافی ارز دیجیتال چه قدر است؟

تقریباً منبع درآمد تمام صرافی های ارز دیجیتال از طریق کارمزد است. البته برخی از صرافی ها به کاربران خود خدماتی ارائه می دهند که از آن طریق نیز درآمدی جداگانه کسب می کنند. به هر حال اگر قصد دارید تا درآمد صرافی را محاسبه کنید، باید به فاکتور های مختلفی دقت کرد که در این مقاله نمی توان به همه آن ها اشاره نمود.


سخن آخر

با توجه به مطالبی که تا به این قسمت با آن آشنا شدید، راه اندازی صرافی نیاز به مجوز دارد. مجوز هم در حال حاضر در ایران داده نمی شود. در نتیجه این موضوع باعث نمی شود تا علاقه مندان خدمت به مردم از دست کار بکشند چراکه از راه های مختلف اقدام به تأسیس صرافی می کنند. در صورتی که شما علاقه مند به تأسیس صرافی هستید، می توانید با استفاده از مجوز کسب و کار اینترنتی، صرافی مورد نظر خود را تأسیس کنید.

پس از راه اندازی صرافی، اقدامات مختلفی باید انجام دهید که یکی از آن ها توسعه یک سایت است. برای توسعه سایت صرافی حتماً باید از برنامه نویسان متخصص کمک بگیرید و همان‌طور که گفتیم به هیچ عنوان نمی توانید یک صرافی حرفه ای با استفاده از CMS هایی همانند ورد پرس یا WordPress ایجاد کنید. اگر در زمینه راه اندازی صرافی برایتان سؤالی به وجود آمده است، می توانید سؤال خود را در بخش نظرات از ما بپرسید.

 

ممنون که تا پایان مقاله “آموزش راه اندازی صرافی ارز دیجیتال” همراه ما بودید.


بیشتر بخوانید:

تیم محتوا
تیم محتوا
من سید مهدی هستم تولید کننده محتوا سایت زوم ارز. دانشجوی مهندسی کامپیوتر در دانشگاه آزاد گرایش نرم افزار می باشم و همچنین سابقه ی سه سال فعالیت در حوزه ی ارز های دیجیتال و 5 سال نیز تولید کننده محتوا را در کارنامه خود دارم. بنده علاقه مند به دنیای کریپتو و همچنین تکنولوژی هستم و همچنین به آینده ی ارز های دیجیتال بسیار خوشبین نیز هستم و بر این باورام که صنعت بلاکچین در ایران آینده ای بسیار درخشانی خواهد داشت.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
2 نظرات خود را ثبت نمایید
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
حسین
8 ماه قبل

بعد از دریافت مجوز هیچ پولی نباید نزد بانک بزاریم؟

حسین
8 ماه قبل

بعد از افتتاح صرافی مجازی
ارزهای مورد نیاز از کجا تامین میشن برای شروع؟

آخرین مقالات منتشر شده