آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

کدام صرافی ارز دیجیتال ایرانی کمترین کارمزد را دارد؟

کارمزد صرافی ارز دیجیتال | کدام صرافی کمترین کارمزد را دارد؟

کدام صرافی ارز دیجیتال ایرانی کمترین کارمزد را دارد؟، معامله گران برای اینکه بتوانند یک صرافی مناسب انتخاب کنند، معیار های بسیاری دارند. یکی از این معیار ها کارمزد مناسب می باشد. در صورتی که صرافی کارمزد مناسبی نداشته باشد، ترید های حجم کم ممکن است برایتان صرفه نداشته باشد. پس می توان گفت دانستن کارمزد صرافی ها برای ما بسیار مهم است.

برای اینکه بتوانید با کارمزد هر صرافی ارز دیجیتال آشنا شوید، بهتر است به سراغ سایت رسمی آن صرافی بروید. در بخش Fee سایت هر صرافی می توانید به راحتی با میزان کارمزد صرافی مورد نظر آشنا شوید. اصولا صرافی های معتبر مبلغ کارمزد هر معامله را در صفحات رسمی خود بیان می کنند.

در این مقاله ما قصد داریم تا به بحث کارمزد در صرافی های ارز دیجیتال بپردازیم و در این بین صرافی با کمترین کارمزد و یا کم کارمزدترین صرافی ایرانی ارز دیجیتال را به شما معرفی کنیم؛ اما قبل از اینکه بخواهیم بحث اصلی را آغاز کنیم نیاز است تا عناوین دیگری را مطرح کنیم. در صورتی که قصد دارید تا با میزان کارمزد صرافی های مختلف آشنا شوید ادامه این مطلب را دنبال کنید.


کدام صرافی کمترین کارمزد را دارد؟

کدام صرافی کمترین کارمزد را دارد؟
کدام صرافی کمترین کارمزد را دارد؟

فرقی نمی کند که قرار است از صرافی ایرانی استفاده کنید و یا صرافی خارجی، مهم این است که هر کدام از آن ها برای فعالت های شما در پلتفرم خود مقداری کارمزد در نظر گرفته اند. حال برخی از آن ها میزان کارمزد را کمی منصفانه تر قرار داده اند و برخی ها کمی بیشتر!

در حال حاضر، فعالیت در هیچ بستری بدون کارمزد نیست و شما برای فعالیت در هر پلتفرمی باید مقداری کارمزد پرداخت کنید. حال این میزان از کارمزد می توانید متعلق به شبکه باشد و یا پلتفرم خدمات دهنده. حال که صحبت از کارمزد شبکه شد بهتر است بحث کارمزد ها را به گونه ای دیگر مطرح کنیم. در کل باید بگوییم که ما در صرافی ها ۳ نوع کارمزد اصلی داریم. جز ۳ نوع موجود یک نوع هم مربوط به کارمزد خدمات می باشد که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد. همراه ما باشید.

انواع کارمزد در صرافی های ارز دیجیتال

همان‌طور که اشاره شد، کارمزد ها به ۳ دسته تقسیم می شود. آن ها عبارت اند از:

 1. کارمزد های شبکه:

برای اینکه شما بخواهید انتقال و یا معامله ای را در یک شبکه انجام دهید، ابتدا باید کارمزد آن شبکه را پرداخت کنید. زمانی که کارمزد توسط شما پرداخت می شود،سپس بر اساس قوانین آن شبکه تراکنش شما را تأیید می گردد. هر شبکه میزان کارمزد متفاوتی دارد. اگر قصد دارید تا از میزان کارمزد های یک شبکه مطلع شوید، بهتر است اطلاعات مربوط به آن شبکه را مطالعه کنید.

برخی از صرافی ها و یا کیف پول ها در هنگام انتقال ارز های دیجیتال و یا در هنگام معامله هیچ کارمزدی از شما جز کارمزد شبکه دریافت نمی کنند که معمولاً این کار برای تبلیغ و همچنین جذب کاربر است. برای مثال اگر در کیف پول تراست بر روی شبکه اتریوم انتقالی انجام دهید، کیف پول از شما تنها کارمزد شبکه اتریوم را کسر می کند.

 1. کارمزد های واریز و برداشت از ولت داخلی:

هر ولت از کیف پول های داخلی رمز ارز های مختلفی پشتیبانی می کند. پس از اینکه در هر ولت تراکنشی انجام دهید، باید مقداری کارمزد پرداخت کنید. این میزان از کارمزد هم می تواند کارمزد شبکه باشد و هم می تواند کارمزد صرافی. در صورتی که صرافی قصد دریافت کارمزد از شما داشته باشد، در همان بخش برایتان با یک پیام هشدار توضیحاتی را در این باره می دهد. در کل باید بگوییم که در زمان انتقال دارایی، به صورت کلی میزان کارمزدی که باید پرداخت کنید، به شما نمایش داده می شود.

برخی از صرافی ها، بنا بر سیاست هایی که دارند، از کاربران در این مواقع کارمزد دریافت نمی کنند به همین دلیل کاربران را تشویق می کنند تا بیشتر از آن ها استفاده کنند. با توجه به این موضوع، شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که با توجه به بخش قبلی و این بخش، پس درآمد صرافی ها چگونه تأمین می شود؟

درآمد صرافی های ارز دیجیتال به صورت مختلف است. به عنوان مثال درامد یک صرافی می تواند از بخش معاملات تأمین می شوند. زمانی که شما چه در بخش فیوچرز صرافی های خارجی و یا چه در بخش اسپات صرافی های داخلی و یا خارجی معامله ای انجام می دهید، از شما به عنوان سفارش بردار و یا سفارش گذار مقداری کارمزد کسر می شود که این میزان از کارمزد در هر صرافی متغیر است. در ادامه درباره این موضوع بیشتر توضیح خواهیم داد.

 1. کارمزد های معاملات:

همان‌طور که کمی پیش‌تر گفتیم، درآمد اصلی صرافی ها از بخش کارمزد معاملات می باشد. معمولاً صرافی ها برای بخش معاملات دو حالت دارند. حالت اول سفارش گذار یا Maker و حالت دوم سفارش بردار یا Taker می باشد. بسته به اینکه شما در کدام حالت معامله می کنید باید اقدام به پرداخت کارمزد کنید.

صرافی بایننس یکی از صرافی هایی است که میزان کارمزد maker و taker آن بسیار اندک می باشد؛ اما متأسفانه در حال حاضر کاربران ایرانی مجاز به استفاده از این صرافی نیستند و نمی توانند از آن استفاده کنند. در ادامه اشاره خواهیم کرد که میزان کارمزد سفارش گذار و یا سفارش بردار هر صرافی چه مقدار است. در ادامه با ما همراه ما باشید.

منظور از کارمزد خدمات در صرافی های ارز دیجیتال چیست؟

منظور از کارمزد خدمات در صرافی های ارز دیجیتال چیست؟
منظور از کارمزد خدمات در صرافی های ارز دیجیتال چیست؟

در بخش قبلی با ۳ نوع کارمزد مختلف و اصلی در صرافی های ارز دیجیتال آشنا شدید. جز کارمزد های فوق در صورتی که از خدمات صرافی همانند استیکینگ قصد استفاده داشته باشید باید مقداری کارمزد پرداخت کنید. برای اینکه این موضوع را بهتر درک کنید بگذارید تا برایتان یک مثال بزنیم.

صرافی های دیجیتال تنها مختص به خرید و فروش ارز دیجیتال نیستند بلکه از خدمات دیگری نیز پشتیبانی می کنند. در صورتی که قصد استفاده از هر یک خدمات فوق را داشته باشید، بنا بر سیاست صرافی باید مقداری کارمزد پرداخت کنید.

برای مثال اگر قصد انجام استیکینگ در صرافی کوکوین دارید، جز کارمزد شبکه، باید مقدار دیگری نیز برای استفاده از این خدمات کارمزد پرداخت کنید.و یا اگر قصد دارید تا از امکانات صرافی های ارز دیجیتال استفاده کنید، حتماً به میزان کارمزد هر بخش دقت کنید. در صورتی که حجم سرمایه شما کم باشد، امکان دارد انجام فعالیت مورد نظر برایتان سود آور نباشد.

صرافی غیر متمرکز چیست؟


صرافی ارز دیجیتال ایرانی با کمترین کارمزد

صرافی ارز دیجیتال ایرانی با کمترین کارمزد
صرافی ارز دیجیتال ایرانی با کمترین کارمزد

در حال حاضر صرافی های ایرانی بسیاری در حوزه کریپتو فعالیت می کنند. برخی از این صرافی ها معتبر و برخی های دیگر غیر معتبر می باشد. در صرافی های ایرانی نیز همان‌طور که گفتیم شما باید جز کارمزد شبکه، کارمزد معاملات خود را نیز پرداخت کنید. دقیقاً همانند صرافی های خارجی.

در حال حاضر، در اکثر صرافی های ایرانی می توانید معاملات ارز های دیجیتال را انجام دهید به همین دلیل تنها باید کارمزد معاملات را پرداخت کنید.

در صورتی که تا به حال با هیچ صرافی ایرانی کار نکرده اید و آن ها را نمی شناسید، به شما پیشنهاد می کنیم که به سراغ صفحه مقایسه قیمت صرافی های داخلی در سایت زوم ارز بروید. شما در این قسمت، جز اینکه می توانید با صرافی های ایرانی آشنا شوید، این امکان برای شما مهیا است که از قیمت هر ارز دیجیتال در هر صرافی با خبر شوید. با رخ دادن چنین اتفاقی همچنین می توانید رمز ارز مورد نظرتان را با کمترین قیمت خریداری کنید.

حال که با صرافی مورد نظرتان آشنا شدید، می توانید با کلیک بر روی نام هر صرافی، وارد سایت رسمی آن ها شوید. معمولاً تمامی صرافی های معتبر بخشی را به کارمزد اختصاص داده اند و در آن قیمت درباره کارمزد صحبت کرده اند.


کارمزد صرافی ارز دیجیتال خارجی چقدر است؟

کارمزد صرافی ارز دیجیتال خارجی چقدر است؟
کارمزد صرافی ارز دیجیتال خارجی چقدر است؟

همان‌طور که اشاره شد در این بخش قصد داریم تا کارمزد چند صرافی ارز دیجیتال خارجی را بررسی کنیم. در آخر شما می توانید با توجه به کارمزد هر صرافی نتیجه گیری کنید که کدام یک از صرافی های فوق مناسب برای ترید رمز ارز ها هستند.

 • بررسی کارمزد صرافی کوکوین Kucoin

احتمالاً با نام صرافی کوکوین آشنا هستید. این صرافی جزء یکی از صرافی هایی است که کاربران بسیاری پس از اجباری شدن احراز هویت در صرافی بایننس از آن استفاده می کنند. خوشبختانه رابط کاربری این صرافی مناسب و کاربر پسند است. هر کاربری با هر سطحی می تواند به راحتی از صرافی کوکوین استفاده کنید. در کنار رابط کاربری مناسب، این صرافی امنیت خوبی نیز دارد. در صورتی که شما موارد امنیتی را رعایت کنید، می توانید به راحتی و با اطمینان از این صرافی استفاده نمایید.

با توجه به تمام مزایا این صرافی، کاربران بسیاری از معایب آن شکایت دارند. برای مثال طبق بررسی نظرات کاربران، این صرافی در بخش فیوچرز گاهی اوقات تقلب می کند. برخی ها مدعی هستند که اهرم ها در بخش فیوچرز صرافی کوکوین جا به جا می شود و واقعاً این اتفاق در برخی از مواقع رخ می دهد. در صورتی که چنین اتفاقی برای حساب کاربری شما رخ داد، بهتر است یک حساب جدید ایجاد کنید. در صورتی که این مشکل هنوز پابرجا بود، باید صرافی را تغییر دهید.

حال که کمی با مزایا و معایب این صرافی آشنا شدید، بهتر است به سراغ بحث کارمزدها در صرافی کوکوین برویم. این صرافی در تمامی معاملات از کاربران جز، کارمزد شبکه، ۰.۱ درصد از حجم معامله کارمزد کسر می کند. خوشبختانه صرافی کوکوین یک توکن اختصاصی با نام Kucoin Token و نام اختصاری KCS دارد که اگر این توکن را خریداری کنید، هم می توانید در کارمزد ها تخفیف بگیرید و هم می توانید از دیگر امکانات خرید این توکن بهره مند شوید.

بایننس یکی از پرطرفدار ترین و مشهور ترین صرافی های حوزه کریپتو می باشد. این صرافی توانست با امکانات و همچنین آپشن های خوبی که در اختیار کاربران قرار می دهد، با رقیبان خود مبارزه کند و در بهترین جایگاه در بین تمامی کاربران قرار بگیرد. متأسفانه صرافی بایننس به دلیل تابعیت از قوانین بین المللی به کشور ایران و چند کشور دیگر نمی تواند خدمات بدهد چراکه احراز هویت در این صرافی اجباری است و کاربران ایرانی نمی توانند در آن احراز هویت کنند.

اگر قصد دارید در صرافی بایننس معامله کنید، تنها راه استفاده از هویت فیک و خارجی برای احراز هویت می باشد. در صورتی که توانایی چنین کاری را دارید، می توانید به راحتی با یک پاسپورت خارجی احراز هویت خود را انجام دهید. در صورتی که علم انجام این کار را ندارید می توانید به راحتی با اعتماد به یک شرکت معتبر، به راحتی این کار را انجام دهید.

میزان کارمزدی که صرافی بایننس از کاربران خود کسر می کند زبانزد تمام کاربرانی است که از این صرافی تا به حال استفاده کرده اند. کارمزد صرافی بایننس برای معاملات زیر ۵۰ واحد بیت کوین تنها ۰.۱ درصد است.

خوشبختانه این صرافی همانند صرافی کوکوین توکن اختصاصی نیز دارد. احتمالاً نام توکن صرافی بایننس را بارها شنیده و یا حتی با آن معامله نیز کرده باشید. BNB یا بایننس کوین نام توکن صرافی بایننس می باشد. در صورتی که شما این توکن را خریداری نمایید و در کیف پول داخلی این صرافی نگه داری کنید، در کارمزد معاملات به شما ۲۵ درصد تخفیف داده می شود و تقریباً کارمزد تمامی معاملات شما بسیار و بسیار اندک می شود. در صورتی که علاقه مند به استفاده از صرافی بایننس هستید و درباره احراز هویت این صرافی سؤالی دارید، می توانید سؤال خود را در بخش نظرات از ما بپرسید.

 • بررسی کارمزد صرافی هیوبی Huobi

صرافی هیوبی از دیگر صرافی هایی است که شما می توانید تنها با یک نرم افزار تغییر ای پی از آن استفاده کنید. این صرافی نیازی به احراز هویت ندارد و شما نیازی نیست که در آن احراز هویت کنید. قبل از اینکه بخواهید از صرافی هیوبی یا Huobi استفاده کنید ابتدا باید یک نرم افزار تغییر ای پی فعال کنید و از طریق آن ای پی خود را تغییر دهید. سپس به سراغ سایت اصلی این صرافی بروید و ثبت نام خود را انجام دهید. فرقی نمی کند که قصد دارید تا از طریق وب از صرافی هیوبی استفاده کنید و یا اپلیکیشن موبایل مهم این است که نرم افزار تغییر ای پی در هر دو سیستم عامل به شما ای پی یک کشور ارائه دهد.

خوشبختانه صرافی هیوبی امنیت مناسبی دارد و در صورتی که موارد امنیتی را رعایت کنید، می توانید به راحتی از این صرافی استفاده کنید. جز موارد امنیتی، این صرافی رابط کاربری مناسبی نیز دارد. فرقی نمی کند که حرفه ای هستید و یا مبتدی چراکه می توانید به راحتی با این صرافی معاملات خود را انجام دهید. در صورتی که در هنگام کار با صرافی هیوبی با مشکل رو به رو شدید، پیشنهاد می کنیم که به مقاله اختصاصی آموزش صرافی هیوبی در سایت زوم ارز مراجعه کنید.

کارمزد صرافی هیوبی نسبت به دو صرافی کوکوین و بایننس کمی بیشتر است. شما در این صرافی باید برای معاملات خود ۰.۲۵ درصد کارمزد پرداخت کنید. اگر این میزان از کارمزد کمی برایتان بالا است، شما می توانید با خرید توکن این صرافی یعنی Huobi Token یا HT در کارمزد های خود از صرافی هیوبی تخفیف بگیرید.

صرافی بای بیت از دیگر صرافی هایی است که به کاربران ایرانی بدون هر گونه مشکلی خدمات می دهد و نیازی به احراز هویت ندارد. استفاده از این صرافی نیز نیاز به نرم افزار تغییر ای پی دارد و شما بدون استفاده از این نرم افزار نباید وارد صرافی بای بیت شوید.

صرافی بای بیت رابط کاربری و همچنین امنیت مناسبی دارد. در صورتی که مبتدی هستید و قصد استفاده از این صرافی را دارید اما قبل از ثبت نام می خواهید با رابط کاربری آن آشنا شوید، به شما پیشنهاد می کنیم که تصاویر موجود در مقاله آموزش صرافی بای بیت را در سایت زوم ارز مشاهده کنید. ما در این مقاله به صورت کامل و جامع صرافی بای بیت را به شما عزیزان آموزش و توضیح داده ایم.

میزان کارمزد صرافی بای بیت همانند صرافی کوکوین و بایننس می باشد. این صرافی برای معاملاتی که در آن انجام می دهید تنها ۰.۱ درصد کارمزد از شما کسر می کند. برعکس صرافی هایی که تا به این قسمت با آن ها آشنا شدید، این صرافی هیچ توکنی ندارد. به همین دلیل نمی توانید به این واسطه در کارمزد ها از صرافی بای بیت تخفیف بگیرید.

اگر قصد معامله در این صرافی را دارید، می توانید با استفاده از کد ریفرال و دعوت دوستان، کمی تخفیف بگیرید و با کارمزد کمتری رمز ارز های خود را در صرافی بای بیت معامله کنید.

همان‌طور که مطالعه کردید، در این بخش با میزان کارمزد ۴ صرافی خارجی آشنا شدید. در صورتی که قصد دارید در هر صرافی معامله کنید، می توانید از راه هایی که گفته شد برای تخفیف استفاده نمایید.


چگونه می توانیم در کارمزد صرافی ها تخفیف بگیریم؟

چگونه می توانیم در کارمزد صرافی ها تخفیف بگیریم؟
چگونه می توانیم در کارمزد صرافی ها تخفیف بگیریم؟

تمامی صرافی ها، چه ایرانی و چه خارجی برای اینکه بتوانند به کاربران در کارمزد تخفیف بدهند شرط شروط هایی دارند. در این قسمت از مقاله قصد داریم تا به ۲ روش از مطرح ترین روش های موجود برای دریافت تخفیف در کارمزد ها اشاره کنید. برخی از صرافی ها از هر دو روش و برخی ها تنها از یک روش پشتیبانی می کنند.

برای اینکه متوجه شوید در هر صرافی از چه روشی می توانید استفاده کنید، ابتدا باید عضو صرافی شوید و یا کمی درباره آن مطالعه کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره هر صرافی، شما می توانید نام صرافی مورد نظرتان را در سایت زوم ارز جستجو کنید.

نکته:توجه داشته باشید که اگر از هر یک روش های ذیل استفاده کنید، صرافی صرفاً در کارمزد خود به شما تخفیف می دهد نه در کارمزد شبکه! برخی از کاربران بر این باورند که با انجام یکی از روش های ذیل صرافی در تمامی کارمزد ها به آن تخفیف می دهد اما این‌طور نیست.

کارمزد های شبکه ارتباطی با صرافی ندارد به همین دلیل صرافی ها نمی توانند تخفیف بر روی آن ها اعمال کنند. با انجام یکی از کارهای ذیل، صرافی ها از حق خود گذشت می کنند و به شما در کارمزد ها تخفیف می دهند.

دو روش دریافت تخفیف برای کارمزد در صرافی های ارز دیجیتال عبارت اند از:

 1. خرید ارز دیجیتال اختصاصی صرافی:

برخی از صرافی های ارز دیجیتال یک ارز دیجیتال اختصاصی دارند. در صورتی که شما رمز ارز اختصاصی آن ها را خریداری کنید و سپس در داخل کیف پول صرافی نگهداری کنید، در کارمزد ها به شما تخفیف داده می شود. برای مثال BNB نام ارز دیجیتال اختصاصی صرافی معروف و مشهور بایننس می باشد. در صورتی که شما این ارز دیجیتال را خریداری و در داخل کیف پول آن را ذخیره کنید، می توانید به راحتی در کارمزد ها از صرافی تخفیف بگیرید.

برای خرید ارز دیجیتال BNB می توانید از هر صرافی که از این ارز دیجیتال پشتیبانی می کند اقدام کنید؛ اما بهترین راه خرید ارز دیجیتال BNB استفاده از بخش تبادل صرافی بایننس است. در این قسمت صرافی بایننس تنها یک مثال بود چراکه جز صرافی بایننس، هستند صرافی هایی که ارز دیجیتال اختصاصی داشته باشند. در صورتی که قصد دارید تا از این موضوع با خبر شوید، بهترین راه این است که به سراغ سایت رسمی صرافی مورد نظر بروید.

در صورتی که مشاهده کردید صرافی مورد نظر توکن اختصاصی دارد، قبل از هرگونه اقدامی بهتر است نگاهی به قوانین و شرایط آن صرافی بیندازید و ببینید که در صورت خرید توکن، در کارمزد معاملات به شما تخفیف ارائه می شود یا خیر! برخی از صرافی ها بنا بر سیاست کاری ممکن است برعکس این موضوع عمل کنند یعنی با خرید توکن به کاربران تخفیف ندهد.

 1. دعوت دوستان با استفاده از کد دعوت:

تمامی صرافی های ارز دیجیتال از کد ریفرال یا referral code پشتیبانی می کنند. زمانی که شما با استفاده از این کد دوستان خود را به صرافی دعوت می کنید و آن ها ثبت نام می کنند، صرافی به ازای هر کاربر مقداری در کارمزد ها به شما تخفیف می دهد. البته لازم به ذکر است که در این قسمت هم بر روی کارمزد های شما و هم بر روی کارمزد های دوست شما تخفیف اعمال می شود.

شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که این کد را از چه قسمتی می توانیم دریافت کنیم؟ برای دریافت referral code کافی ست وارد تنظیمات صرافی شوید و سپس گزینه referral code را انتخاب کنید. حال از کدی که برایتان نمایش داده شده است می توانید استفاده کنید. شما می بایست این کد را برای دوستان خود ارسال کنید و آن ها نیز باید در هنگام ثبت نام آن را در بخش مشخص شده وارد کنند. به همین راحتی می توانید هم شما و هم دوست مورد نظر در کارمزد ها تخفیف دریافت کنید.

یکی از سؤالاتی که اکثر کاربران از ما می پرسند این است که آیا صرافی های ایرانی نیز از دو روش فوق پشتیبانی می کنند؟ بله اما نه از هر دو روش!

صرافی های ایرانی معمولاً تنها از روش دوم یا referral code پشتیبانی می کنند اما برخی از صرافی های ایرانی نسبت به صرافی های خارجی امکانات این بخش را بیشتر کرده اند.

هنگامی که شما در صرافی های ایرانی عضو شوید، می توانید از طریق کد ریفرال یا referral code به راحتی دوستان خود را به صرافی دعوت و از تخفیف کارمزد ها بهره مند شوید. طریقه دریافت این کد در صرافی های ایرانی نیز همانند صرافی های خارجی است. (کمی پیش‌تر توضیح داده شد)

در صورتی که در هنگام دریافت و یا وارد نمودن کد ریفرال با مشکل رو به رو شدید، شما می توانید مشکل خود را در بخش نظرات برای ما مطرح کنید تا در اولین فرصت به آن پاسخ دهیم.


چطور می توانیم با کمترین کارمزد در حوزه کریپتو فعالیت کنیم؟

چطور می توانیم با کمترین کارمزد در حوزه کریپتو فعالیت کنیم؟
چطور می توانیم با کمترین کارمزد در حوزه کریپتو فعالیت کنیم؟

همان‌طور که متوجه شدید، در کل معمولاً شما باید دو نوع کارمزد در معاملات خود پرداخت کنید. یکی از کارمزد ها که متعلق به شبکه است و صرافی هیچ دخالتی در آن ندارد و دوم کارمزد صرافی است که گفتیم شما می توانید با انجام یکی از دو روش فوق (خرید کوین اختصاصی و یا کد ریفرال) از صرافی در کارمزد ها تخفیف بگیرید.

شما نمی توانید در کارمزد شبکه ها تخفیف بگیرید چراکه تمامی کارمزد هایی که شما پرداخت می کنید به عنوان پاداش به ماینر ها داده می شود. برای اینکه بتوانید در هنگام معامله به شبکه کارمزد کمتری پرداخت کنید، تنها دو راه اصلی وجود دارد. در ادامه به این دو راه اشاره خواهیم کرد.

 1. استفاده از پلتفرم هایی که امکان کاستوم سازی (شخصی سازی) کارمزد را دارند

این قسمت بیشتر مختص کیف پول های دیجیتال می باشد. در صورتی که قصد دارید تا از صرافی داخلی کیف پول ها استفاده کنید، می توانید با استفاده از این ویژگی میزان کارمزد خود را شخصی سازی کنید. برای مثال بعد از تأیید موارد تراکنش از شما سؤال می شود که سرعت تأیید تراکنش شما چه میزان باشد. در این بخش ۳ سطح نمایش داده می شود. با انتخاب هر سطح میزان کارمزدی که باید به شبکه پرداخت کنید بریتان نمایش داده می شود.

حال اگر کمترین سطح یعنی Low را انتخاب کنید، می بینید که میزان کارمزدی که باید پرداخت کنید بسیار کاهش یافته است اما از طرفی سرعت تأیید تراکنش کمتر شده است و زمانی زیادی صرف می شود تا ماینر ها تراکنش شما را تأیید کنند. البته در برخی از مواقع به دلیل حجم کم تراکنش ها، سرعت تأیید بیشتر می شود. در صورتی که صرافی مورد نظر شما از این ویژگی پشتیبانی نمی کند، دیگر نمی توانید از این گزینه استفاده کنید و باید به سراغ گزینه بعدی بروید.

 1. استفاده از شبکه هایی که کارمزد کمتری دریافت می کنند

برخی از شبکه ها در دنیای کریپتو کارمزد کمتری دارند و برخی ها کارمزد بیشتر! برای مثال اگر تا به حال تراکنشی در حوزه ارز های دیجیتال انجام داده باشید، احتمالاً خبر دارید که شبکه اتریوم نسبت به باقی شبکه ها کارمزد بسیار بیشتری دریافت می کند. برای مثال اگر شما قصد انتقال ۱۰۰ تتر را در شبکه اتریوم داشته باشید، ممکن است ۸ تتر از شما به عنوان کارمزد کسر شود اما اگر این انتقال را در بستر ترون انجام دهید ممکن است در مجموع ۱ تتر به عنوان کارمزد پرداخت کنید. البته با توجه به اتریوم ۲، توسعه دهنده گان این شبکه گفته اند که بحث کارمزد در آن برطرف می شود.

جز شبکه ترون، هستند بلاکچین های دیگری که کارمزد کمتری دارند. برخی از این شبکه ها عبارت اند از: پالیگان، بایننس اسمارت چین، ترون و… . در حال حاضر شبکه ترون نسبت به دیگر شبکه ها کارمزد بسیار کمتری دارد؛ بنابراین بهتر است در هنگام معامله و یا انتقال شبکه ترون را انتخاب کنید تا بتوانید کمترین کارمزد را پرداخت کنید.

اگر فردی مبتدی باشید، شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که چگونه می توانیم در هنگام انتقال برای پرداخت کارمزد کمتر شبکه ترون را انتخاب کنیم؟

زمانی که شما در کیف پول و یا صرافی به بخش Send و یا Receive مراجعه می کنید، برای دریافت آدرس بستر های مختلفی را به شما نمایش داده می شود. برای اینکه بتوانید از بستر ترون استفاده کنید باید آدرس TRC20 را انتخاب کنید. در صورتی که قصد دارید از شبکه بایننس اسمارت چین نیز استفاده کنید باید شبکه Bep20 را انتخاب نمایید. توجه داشته باشید که هر آدرس میزان کارمزد متفاوتی دارد. معمولاً اکثر کیف پول های دیجیتال و همچنین صرافی ها از هر دو آدرس فوق پشتیبانی می کنند.

حال که با عناوین مرتبط با بحث کارمزد ها به صورت کامل آشنا شدید، نوبت به این رسیده است که به سراغ بررسی کارمزد صرافی های خارجی برویم. در ادامه ما به کارمزد چند صرافی خارجی اشاره خواهیم کرد. همراه ما باشید.


سوالات متداول

با توجه به سؤالاتی که ممکن است برای کاربران پیش بیاید، در این قسمت قصد داریم تا به برخی از سوالات پاسخ دهیم. در صورتی که سؤال شما جز سوالات ذیل نبود، می توانید سؤال خود را در بخش نظرات از ما بپرسید.

 1. چگونه صرافی خارجی را با کمترین کارمزد شارژ کنیم؟

برای اینکه بتوانید صرافی خارجی را شارژ کنید ابتدا باید به سراغ کیف پول بروید و آدرس رمز ارزی که قصد شارژ آن را دارید یادداشت کنید. همان‌طور که کمی پیش‌تر گفتیم، شما می توانید از شبکه های ترون و یا بایننس اسمارت چین برای پرداخت کارمزد کمتر استفاده کنید. برای اینکه این موضوع را بهتر متوجه شوید بگذارید تا برایتان یک مثال بزنیم.

برای مثال اگر تازه وارد هستید و برای اولین بار قرار است صرافی خارجی مورد نظرتان را شارژ کنید، ساده ترین راه خرید تتر و واریز به صرافی مورد نظر است. برای خرید تتر می توانید به راحتی از صرافی های ایرانی استفاده کنید. برای اینکه در هنگام خرید ارز دیجیتال تتر کارمزد کمتری پرداخت کنید، باید به دنبال صرافی ایرانی باشید که کارمزد کمتری از کاربران دریافت می کنید. کمی قبل تر ما به شما طریقه انجام این کار را آموزش داده ایم.

پس از تکمیل خرید تتر نوبت به این رسیده است که تتر ها را به صرافی خارجی منتقل کنید. برای انتقال باید یکی از شبکه های ترون TRC20 و یا بایننس اسمارت چین Bep20 را انتخاب کنید.چون این دوشبکه کارمزدهای نشبتا کمتری را دریافت می کنند.حال نوبت به این رسیده است که عملیات انتقال را انجام دهید و با کمترین کارمزد صرافی خارجی مورد نظرتان را شارژ کنید.

نکته:با توجه به مشکلاتی که برای ساختار تتر یا USDT پیش آمده است، به شما پیشنهاد می کنیم که به هیچ وجه به صورت مستقیم اقدام به انتقال تتر از صرافی ایرانی به صرافی خارجی نکنید چراکه ممکن است تتر های شما مسدود شود. در صورتی که چنین اتفاقی رخ دهد، سرمایه شما از دست می رود و دیگر راهی برای بازگشت آن وجود نخواهد داشت. برای اینکه از رخ دادن چنین اتفاقی جلوگیری کنید ابتدا باید تتر های مورد نظرتان را به یک ولت انتقال دهید و سپس از طریق آن ولت و یا کیف پول به صرافی خارجی واریز کنید. توجه داشته باشید که برای پرداخت کارمزد کمتر در هر تراکنش، بهتر است از شبکه هایی که گفته شده است استفاده نمایید.

 1. چرا در برخی از مواقع مقدار کارمزد تعیین شده بیشتر از دفعات قبل می باشد؟

این موضوع به دو دلیل اصلی دارد. دلیل اول اینکه هر صرافی میزان کارمزدی که مشخص می کند ثابت نیست و بسته به سرمایه شما تغییر می کند. در صورتی که میزان کارمزد فعل با میزان کارمزد قبل کمی متفاوت است، بهترین کار ابتدا بررسی این موضوع می باشد. دلیل دوم این است که میزان کارمزد بعضی از شبکه ها در برخی از ساعت ها متفاوت است. به همین علت احتمال دارد که این موضوع باعث تغییر مقدار کارمزد شده است.

 1. در کدام صرافی می توانیم بدون کارمزد فعالیت کنیم؟

اصولا بیشتر صرافی ها برای انجام معاملات و یا استفاده از امکانات از شما کارمزد کسر می کنند. کارمزد برای صرافی ها به نوعی منبع درآمد به حساب می آید تا آن ها بتوانند به شما خدمات بدهند.

 1. کدام صرافی ایرانی کارمزد کمتری دارد؟

همان‌طور که گفتیم، برای اینکه بتوانید با میزان کارمزد صرافی های ایرانی آشنا شوید، بهترین راه استفاده از صفحه مقایسه قیمت صرافی های ارز دیجیتال در سایت زوم ارز است و یا مشاهده سایت رسمی هر صرافی می باشد. صرافی های ایرانی به دلیل اینکه به صورت کامل فارسی هستند، شما می توانید به راحتی بخش کارمزد را پیدا و سپس اطلاعات موجود را مطالعه کنید. در صورتی که پس از مطالعه برایتان سؤالی من‌باب کارمزد ها به وجود آمد، می توانید از بخش پشتیبانی صرافی مورد نظر سؤال خود را بپرسید و یا اینکه در بخش کامنت های این مقاله سؤال خود را مطرح کنید.

 1. در برخی از صرافی ها عنوان شده است که کارمزد دریافت نمی کنند اما از من کارمزد کم شده است، چه کار باید کنم؟

در صورتی که چنین اتفاقی برای شما رخ داد باید به دو موضوع مهم توجه کنید. برخی از صرافی ها به دلیل سیاست کاری و جذب کاربر، از کارمزد های خود می گذرند و از کاربران کارمزد دریافت نمی کنند. به همین دلیل ممکن است برخی از کاربران این موضوع را اشتباه درک کنند. ممکن است منظور صرافی از اینکه کارمزد دریافت نمی کنند، کارمزد خودشان است نه کارمزد شبکه! در صورتی که چنین اتفاقی برای شما رخ داد، باید بدانید که در این بخش تنها کارمزد شبکه از شما کسر شده است چراکه گفتیم صرافی ها برای کاهش و یا افزایش کارمزد صرافی ها هیچ دسترسی ندارند.


سخن پایانی

همان‌طور که مطالعه کردید، اصولا بیشتر صرافی های ارز دیجیتال برای معاملات از کاربران کارمزد دریافت می کنند. شما می توانید با توجه به توضیحاتی که درباره هر صرافی داده شد، به راحتی کم کارمزدترین صرافی ایرانی ارز دیجیتال مورد نظرتان را انتخاب و سپس از آن استفاده کنید. اگر قصد داشتید تا از کارمزد های هر صرافی تخفیف بگیرید، تنها راه استفاده از روشی است که در اواسط مقاله گفته شد. اگر در هر قسمت برایتان سؤالی ایجاد شد و یا با مشکلی رو به رو شدید، شما می توانید سؤال و یا مشکل خود را در بخش نظرات برای ما مطرح کنید.

 ممنون که تا پایان مقاله”کدام صرافی کمترین کارمزد را دارد؟“همراه ما بودید.


بیشتر بخوانید:

تیم محتوا
تیم محتوا
من سید مهدی هستم تولید کننده محتوا سایت زوم ارز. دانشجوی مهندسی کامپیوتر در دانشگاه آزاد گرایش نرم افزار می باشم و همچنین سابقه ی سه سال فعالیت در حوزه ی ارز های دیجیتال و 5 سال نیز تولید کننده محتوا را در کارنامه خود دارم. بنده علاقه مند به دنیای کریپتو و همچنین تکنولوژی هستم و همچنین به آینده ی ارز های دیجیتال بسیار خوشبین نیز هستم و بر این باورام که صنعت بلاکچین در ایران آینده ای بسیار درخشانی خواهد داشت.

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
2 نظرات خود را ثبت نمایید
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
محمد
1 سال قبل

سلام. اطلاعات کسر کارمزد برای ترید اطلاعات واقعی نیست. بعنوان مثال در کوکوین اگر با ۷۰۰ دلار وارد معامله شوید حدود ۲۵ دلار از شما کسر خواهد کرد و این یعنی حدود ۳.۵ درصد!!! و شما عنوان کردید ۰.۱ درصد. (یعنی ۳۵ برابر بیشتر از کارمزدی که عنوان کردید) لطفا بر مبنای اطلاعات واقعی مطلب بزارید. این مطالب گمراه کنندست.

تیم محتوا
مدیر
پاسخ به  محمد
1 سال قبل

سلام ..دوست عزیز اینطوری نیست

باز اگر برای شما همچین مشکلی پیش اومده با پشتیبانی تیکت بزنید

آخرین مقالات منتشر شده