آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

بهترین صرافی برای معاملات فیوچرز برای ایرانی ها

بهترین صرافی برای معاملات فیوچرز برای ایرانیان

بهترین صرافی برای معاملات فیوچرز برای ایرانی ها، مارکت ارز های دیجیتال نوسان های بسیار زیادی دارد. معمولاً برای اینکه تریدر ها بتوانند از نوسانات فوق سود کسب کنند به سراغ بازار معاملاتی فیوچرز یا futures می روند. در حال حاضر اگر صرافی ارز دیجیتال، بازار معاملاتی فیوچرز را داشته باشد، کاربران زیادی به سراغ آن صرافی ها می روند. در صورتی که شما علاقه مند به کسب سود و استفاده از فرصت های بازار ارز های دیجیتال هستید، همین حالا می توانید ترید در بازار معاملاتی فیوچرز را آغاز کنید. البته قبل از اینکه بخواهید این کار را انجام دهید، باید آموزش ببینید و به مسائل مربوطه مسلط شوید.

یکی از سؤالاتی که توسط کاربران بسیار از ما پرسیده می شود این است که آیا می توانیم در بازار فیوچرز صرافی های ایرانی معامله کنیم؟ بله، البته اگر صرافی ایرانی این امکانات را را ارائه دهند. در صورتی که علاقه مند به معامله در بازار فیوچرز هستید، می توانید به سراغ صرافی های متمرکز و یا صرافی غیرمتمرکز خارجی بروید. در ادامه درباره این موضوع بیشتر صحبت خواهیم کرد.

همان‌طور که احتمالاً تا به این قسمت متوجه شده اید، در این مقاله ما قصد داریم تا کمی درباره معاملات فیوچرز در صرافی های مختلف صحبت کنیم و سپس به معرفی بهترین صرافی برای معاملات فیوچرز برویم. در صورتی که بازار معاملاتی فیوچرز علاقه مند هستید اما اطلاعات کمی دارید، حتماً این مطلب را تا انتها دنبال کنید.


بهترین صرافی معاملات فیوچرز برای ایرانی ها

بهترین صرافی برای معاملات فیوچرز برای ایرانیان
بهترین صرافی برای معاملات فیوچرز برای ایرانیان

یکی از سوالاتی که توسط کاربران بسیاری از ما پرسیده می شود این است که چه صرافی مناسب معاملات فیوچرز برای کاربران ایرانی می باشد؟ در حال حاضر تقریبا تمام صرافی های خارجی متمرکز و برخی از صرافی های خارجی غیرمتمرکز از بازار معاملاتی فیوچرز پشتیبانی می کنند. اما کاربران ایرانی نمی توانند از همه آن ها استفاده کنند چراکه برخی از این صرافی ها معتبر نیستند و برخی های دیگر نیاز به احراز هویت دارند. بنابراین اینکه کدام صرافی برای کاربران ایرانی قابل استفاده است تقریبا یک چالش بزرگ به حساب می آید.

برای اینکه بتوانید بهترین صرافی را برای معاملات فیوچرز انتخاب کنید، ابتدا باید با صرافی های خارجی که به کاربران ایرانی خدمات می دهند آشنا شوید. پس از آشنایی با این نوع صرافی ها باید نکات مهم در انتخاب صرافی برای فیوچرز را بشناسید. حال می توانید به راحتی با در نظر داشتن نکات فوق، به راحتی بهترین صرافی را از بین صرافی هایی که مد نظر دارید انتخاب کنید. در ادامه ما به شما نکاتی را آموزش خواهیم داد تا بتوانید به راحتی بهترین صرافی معاملات فیوچرز برای ایرانی ها را انتخاب کنید. همراه ما باشید.


فیوچرز یا futures چیست؟

فیوچرز یا futures چیست؟
فیوچرز یا futures چیست؟

در این قسمت از مقاله ما تنها قصد داریم تا اشاره ی کوچکی به معاملات فیوچرز کنیم. احتمالاً تا به حال نام بازار معاملاتی آتی را شنیده اید. منظور از بازار معاملاتی آتی همان فیوچرز است. همان‌طور که از نام این بازار مشخص داست، مربوط به آینده (آتی) است. معاملات فیوچرز مزایا و معایبی دارد. تقریباً هر معامله گری که در بازار معاملاتی فیوچرز فعالیت می کند، تمامی قوانین فوق را پذیرفته است.

برای مثال، یکی از معایب بازار معاملاتی فیوچرز این است که شما ممکن است در این بازار سرمایه خود را از دست دهید. در صورتی که تحلیل شما طبق روند بازار نباشد ممکن است ضرر کنید و در نهایت تمام سرمایه تان از دست برود. این یکی از مشکلات بازار فیوچرز است که تمامی کاربرانی که در این بازار فعالیت می کنند از آن مطلع هستند. در نتیجه اگر قرار است در بازار معاملاتی فیوچرز فعالیت کنید، باید به تحلیل بازار کریپتو مسلط باشید.

حال برای اینکه بیشتر و بهتر با بازار معاملاتی فیوچرز آشنا شوید، بگذارید تا برایتان یک مثال بزنیم.

فرض کنید که شما در حال تأسیس یک شرکت هستید و قرار است برای شرکت خود تعدادی کامپیوتر اداری تهیه کنید. حال به دلیل مسائل مختلف (کمبود بودجه، مدیریت مالی و…) قصد دارید تا در حال حاضر تعداد کمی کامپیوتر خریداری کنید و زمانی که شرکت شما به قدرت کافی رسید (مثلاً ۶ ماه بعد) باقی سیستم های اداری را نیز اضافه کنید.

حال اگر به مسائل روز همانند تورم و… نگاهی بیندازید، ممکن است در آینده قیمت کامپیوترها چند برابر شود و این موضوع شاید برایتان سنگین باشد. در نتیجه ممکن است در نهایت کمی سردرگم شوید. برای اینکه از رخ دادن چنین اتفاقی جلوگیری کنید، باید به سراغ بازار فیوچرز بروید. در این بازار شما با یک شرکت که مسئول خرید کامپیوترهای شما است قرار داد می بندید و در آن قرار داد اعلام می کنید که تعدادی کامپیوتر با قیمتی مشخص در تاریخ مشخص باید تحویل داده شود. زمانی که شما این قرار داد با طرف خود ببندید، دو حالت برایتان ایجاد می شود.

 1. ممکن با رخ دادن اتفاق های مختلف در کشور، تورم کمتر شود و به موجب رخ دادن چنین اتفاقی، قیمت ها نیز کاهشی شود. در نتیجه اگر قیمت کمتر از قیمت خرید شما شود، در این معامله ضرر بسیاری می کنید.
 2. ممکن است از آن چیزی که تصور داشتید، قیمت های کامپیوتر بیشتر شود. در صورتی که چنین اتفاقی رخ بدهد، با توجه به قرار داد، شما هیچ ضرری نکردید و در اصل در این معامله سود کرده اید چراکه قیمت بیشتر شده است.

بازار فیوچرز تقریباً مشابه مثال فوق می باشد؛ اما در بازار فیوچرز موارد مختلف دیگری همانند اهرم و … وجود دارد که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم. اگر مثال فوق را درک کرده باشید، به راحتی می توانید متوجه روند کار بازار فیوچرز شوید.

اگر در هر بخش برایتان سؤالی ایجاد شد، می توانید سؤال خود را در بخش نظرات از ما بپرسید.


نکات مهم در انتخاب صرافی برای فیوچرز

نکات مهم در انتخاب صرافی برای فیوچرز
نکات مهم در انتخاب صرافی برای فیوچرز

در صورتی که در هنگام انتخاب صرافی برای معاملات فیوچرز به نکات ذیل دقت کنید، بهتر می توانید تصمیم بگیرید. البته نکات مختلفی در این زمینه وجود دارد که ما در این قسمت به مهم ترین آن ها اشاره خواهیم کرد. مهم ترین نکات عبارت اند از:

 1. در مرحله اول باید به امنیت صرافی دقت کنید

امنیت مهم ترین ویژگی است که یک صرافی باید از آن به صورت کامل پشتیبانی کند. وقتی صرافی انتخابی شما امنیت نداشته باشد، قطعاً با مشکلات مختلفی رو به رونمی شوید. یکی از این مشکلات که به عنوان اصلی ترین مشکل تلقی می شود، از دست رفتن سرمایه می باشد.

برای اینکه بتوانید امنیت یک صرافی را بسنجید باید به مواردی مختلفی توجه کنید و بسیار ریزبینانِ عمل کنید. یکی از راه های سنجش امنیت مراجعه به سایت رسمی صرافی می باشد. شما در صفحه سایت رسمی صرافی می توانید به راحتی اطلاعات مختلفی درباره صرافی به دست بیاورید.

پس از مطالعه سایت رسمی صرافی، نوبت به این رسیده است که به سایت های آموزشی مراجعه کنید. برای مثال شما می توانید با جستجوی نام صرافی مورد نظر در سایت زوم ارز، اطلاعاتی کاملی درباره آن کسب کنید. در آخر با مطالعه نظرات کاربران در شبکه های اجتماعی صرافی، می توانید به راحتی تصمیم خود را بگیرید.

 1. صرافی باید حجم معاملات مناسبی در بازار فیوچرز داشته باشد

در هر صرافی، میزان حجم معاملات اسپات و فیوچرز متفاوت است. زمانی که قرار است به حجم معاملات صرافی را مشاهده کنید، دقت داشته باشید که وارد بازار معاملاتی فیوچرز آن صرافی شده باشید. در صورتی که حجم معاملات یک صرافی پایین باشد، نمی توانید به راحتی معامله کنید. چراکه سفارش های شما دقیق عمل نمی کند.

برای مثال اگر در مارکت بیت کوین بر روی قیمت ۳۱۱۰۰ اوردر فروش بگذارید، در صورتی که حجم معاملات پایین باشد، ممکن است اوردر شما فعال نشود و به همین علت از بازار جا بمانید. در نتیجه حتماً در انتخاب صرافی به حجم معاملات دقت کنید. برای اینکه بتوانید از میزان حجم معاملات یک صرافی با خبر شوید، همان‌طور که گفتیم باید به سراغ بازار فیوچرز صرافی مورد نظر بروید و از این طریق میزان حجم معاملات صرافی را مشاهده کنید.

 1. رابط کاربری بخش فیوچرز باید مناسب باشد

در صورتی که رابط کاربری صرافی مورد نظر مناسب نباشد، بهتر است از انتخاب آن دوری کنید، چراکه اگر رابط کاربری صرافی مورد نظر سخت باشد، امکان دارد با رخ دادن مشکلات مختلف، معاملات خود را به صورت اشتباه باز کنید و یا اینکه دچار اتفاقات این‌چنینی شوید.

پیشنهاد ما به شما این است که حتماً قبل از شروع معاملات، پس از ثبت نام با صرافی ابتدا کمی در محیط آن جا به جا شوید. در صورتی که طریقه کار با صرافی برای شما آسان بود و با مشکلی رو به رو نشدید، می توانید مبالغ مورد نظرتان را به صرافی واریز و سپس معاملات خود را آغاز کنید. خوشبختانه در حال حاضر رابط کاربری اکثر صرافی های موجود مناسب و کاربر پسند است.

 1. مشاهده نظرات کاربران و کسب تجربه از آن ها

مشاهده نظرات کاربران بسیار می تواند به شما در انتخاب صرافی کمک کند. برای اینکه بتوانید نظرات کاربران پلتفرم مورد نظرتان را مطالعه کنید، چند راه دارید. در ادامه به مهم ترین و بهترین راه های موجود اشاره خواهیم کرد.

 • اولین راهی که می توانید امتحان کنید این است که به صفحه مجازی صرافی های مورد نظر مراجعه کنید. برای مثال اگر قصد دارید از صرافی کوکوین استفاده نمایید، شما می توانید به شبکه های اجتماعی این صرافی مثل دیسکورد، اینستاگرام، تلگرام و… مراجعه کنید. در هر پلتفرم تعدادی از کاربران این صرافی عضو می باشد.

حال می توانید با کاربران مختلف ارتباط بگیرید و سپس از آن ها سؤالات خود را بپرسید. در آخر اگر صرافی مورد تأیید قرار گرفت، می توانید از آن استفاده کنید.

 • دومین راهی که وجود دارد این است که به سراغ استور های سیستم عامل مورد نظرتان بروید. معمولاً اکثر صرافی های متمرکز برای سیستم عامل اندروید و ای او اس یک نسخه مجزا توسعه داده اند. اگر به صفحه دانلود اپلیکیشن صرافی مورد نظر در استور سیستم عامل خود مراجعه کنید، می توانید به راحتی نظرات کاربران را مطالعه نمایید. تقریباً این روش نسبت به روش قبلی مؤثر تر و همچنین راحت تر می باشد.

شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که مشاهده نظرات دیگران چه فایده ای دارد؟ متأسفانه برخی از صرافی های غیر معتبر در بخش فیوچرز کلاه‌برداری هایی را انجام می دهند. برای مثال صرافی وجود دارد که پس از باز شدن پوزیشن شما، اهرم شما را دست‌کاری می کند. در صورتی که در چند معامله این اتفاق رخ دهد، سود های شما کم می شود و در آخر ممکن است این موضوع به شما ضرر وارد کند.

در صورتی که نظرات کاربران را مطالعه کنید، به راحتی می توانید از این موضوع باخبر شوید. البته ناگفته نماند که این موضوع تنها یکی از مشکلات صرافی ها در بازار فیوچرز می باشد. هر صرافی می تواند مشکلات مختلفی داشته باشد.

 1. میزان دقت در قیمت لحظه ای و همچنین واقعی

میزان دقت قیمت لحظه ای بسیار مهم است. برخی از صرافی ها گپ های قیمتی دارند به همین دلیل قیمت آن ها نسبت به صرافی های معتبر دقیق نیست و مقداری تفاوت دارد. این تفاوت ممکن است در برخی از رمز ارز ها تأثیر زیادی بر روی معاملاتتان بگذارد. برای مثال اگر در معاملات خود نقطه زنی می کنید، در صورتی که صرافی غیر معتبر انتخاب کنید، ممکن است نتوانید به راحتی پوزیشن باز کنید. حتماً سعی داشته باشید صرافی را انتخاب کنید که قیمت آن به صورت لحظه و دقیق می باشد.

 1. بررسی کارمزد معاملات فیوچرز

کارمزد بخش فیوچرز تقریباً در اکثر صرافی ها متفاوت است. قبل از اینکه بخواهید صرافی مورد نظرتان را انتخاب کنید، حتماً به میزان کارمزد آن دقت کنید. برای مشاهده کارمزد هر صرافی معمولاً می توانید به بخش Fee مراجعه کنید. در این بخش معمولاً صرافی ها به صورت کامل درباره کارمزد صحبت کرده اند. در صورتی که چنین قسمتی در صرافی مشاهده نکردید و یا اینکه در این قسمت به صورت شفاف درباره کارمزد ها صحبت نشده بود، به دنبال یک صرافی دیگر باشید چراکه قطعاً در دیگر قسمت ها نیز صرافی با شما به صورت شفاف عمل نمی کند.

 1. پشتیبانی از رمز ارز های مختلف

برخی از صرافی ها تنها از تعداد کمی ارز دیجیتال پشتیبانی می کند. به همین دلیل ممکن است گاهی اوقات با مشکل رو به رو شوید. در صورتی که قصد دارید تا بر روی اکثر رمز ارز معامله انجام دهید، باید صرافی را انتخاب کنید که از رمز ارز های زیادی پشتیبانی می کند. در صورتی که نتوانستید به این نتیجه برسید تنها یک راه دارید.

ابتدا باید برای خود یک واچ لیست از رمز ارز هایی که قصد ترید بر روی آن ها دارید ایجاد کنید. حال باید ببینید که از بین صرافی های معتبر کدام یک از رمز ارز های داخل واچ لیست شما پشتیبانی می کند. در صورتی با یک صرافی به نتیجه رسیدید، اگر باقی موارد فوق مورد تأیید بود، می توانید آن صرافی را برای ترید های خود انتخاب کنید.

 1. پشتیبانی ۲۴ ساعت

در هنگام کار با هر صرافی، ممکن است مشکلات مختلفی برایتان ایجاد شود. به همین علت، بهتر است صرافی را انتخاب کنید که پشتیبانی خوب و مناسبی دارد. فرقی نمی کند که قرار است از بازار اسپات استفاده کنید و یا فیوچرز، مهم این است که صرافی پشتیبانی وقت شناسی داشته باشد. شاید برایتان این سوال پیش بیاید که چرا وقت شناس؟ همانطور که اطلاع دارید بازار ارز های دیجیتال به صورت ۲۴ ساعته است، به همین دلیل، باید صرافی را انتخاب کنید که حداقل بیشترین ساعات پشتیبانی را در اختیار کاربران قرار می دهد.

حال که با نکات فوق آشنا شدید، بهتر است به سراغ آشنایی با صرافی های مختلف برویم. پس از آشنایی با صرافی های فوق شما می توانید به راحتی با کمی تحقیق بهترین صرافی را برای معاملات فیوچرز انتخاب کنید. توجه داشته باشید که ما در بخش معرفی صرافی ها به سراغ استور سیستم عامل اندروید یعنی گوگل پلی می رویم و نظرات کاربران را از آن بخش برای شما منتشر می کنیم.


کدام صرافی ایرانی معاملات فیوچرز دارد؟

futures iranبا توجه به گسترش حوزه ارز های دیجیتال، در حال حاضر صرافی های ایرانی بسیاری فعالیت می کنند. از بین تمام صرافی های موجود، تنها تعداد کمی از آن ها از بازار فیوچرز پشتیبانی می کنند که متاسفانه حجم معاملات بسیار پایینی دارند. به همین دلیل، پیشنهاد ما به شما این است که اگر قصد معامله در فیوچرز را دارید، حتما با رعایت نکات امنیتی، از صرافی های خارجی معتبر استفاده کنید. در ادامه به شما صرافی های خارجی مناسب ترید در بازار معاملاتی فیوچرز را معرفی خواهیم کرد.


بهترین صرافی خارجی برای معاملات فیوچرز

بهترین صرافی خارجی برای معاملات فیوچرز
بهترین صرافی خارجی برای معاملات فیوچرز

در این بخش از مطلب قصد داریم تا به سراغ صرافی های متمرکز که از فیوچرز پشتیبانی می کنند برویم. در صورتی که قصد دارید با صرافی هایی همانند کوکوین و… آشنا شوید، ادامه این مقاله را مطالعه کنید.

نکته:استفاده از تمامی صرافی های ذیل نیاز به نرم افزار تغییر ای پی دارد. در صورتی که شما چنین نرم افزاری بر روی سیستم عامل خود نصب ندارید، ابتدا حتماً یک نرم افزار تغییر ای پی جستجو و سپس نصب کنید و سپس از صرافی های ذیل استفاده کنید. توجه داشته باشید که ای پی شما باید ثابت باشد و پس از هر اتصال تغییر نکند. در صورتی که از نرم افزار های ای پی ثابت استفاده نکنید، ممکن است حساب کاربری خود را از دست بدهد. اگر چنین اتفاقی رخ دهد، در اصل سرمایه شما از بین می رود.

 1. معرفی فیوچرز صرافی کوکوین Kucoin:

پس از اینکه صرافی بایننس احراز هویت را اجباری کرد، اکثر کاربران ایرانی به سراغ استفاده از صرافی کوکوین رفتند. تقریباً این صرافی یکی از ۳ انتخاب کاربران ایرانی بود. شما در این صرافی می توانید به راحتی در بازار اسپات و یا فیوچرز معامله کنید. جز امکان معامله در این صرافی، امکانات دیگری همانند استیکینگ رمز ارز ها نیز برقرار است. از طریق استیکینگ ارز دیجیتال شما می توانید به راحتی با سرمایه گذاری در برخی از رمز ارز ها سود کسب کنید.

همان‌طور که پیش‌تر گفتیم یکی از بخش های مهم هر صرافی امنیت آن می باشد. خوشبختانه صرافی کوکوین امنیت مناسبی دارد و کاربران می توانند با خیال راحت از آن استفاده کنند. توجه داشته باشید که برای امنیت بیشتر و بهتر شما نیز باید موارد امنیتی را رعایت کنید. از بحث امنیت که بگذریم، این صرافی رابط کاربری مناسب و کاربر پسندی دارد. فرقی نمی کند که کاربر مبتدی هستید یا حرفه ای چراکه به راحتی می توانید در بخش اسپات و یا فیوچرز این صرافی معاملات مختلفی را انجام دهید.

برای اینکه بیشتر با این صرافی آشنا شویم، به سراغ نظرات کاربران ایرانی در گوگل پلی می رویم. در این برنامه صرافی کوکوین رتبه ۴.۷ از ۵ را دارد. در نظرات برخی از کاربران از فریز شدن سرمایه های خود می گویند چراکه صرافی متوجه هویت آن ها شده است. برای اینکه این اتفاق رخ ندهد و سرمایه شما از بین نرود، همان‌طور که اشاره کردیم، بهتر است حتماً از نرم افزار های تغییر ای پی استفاده کنید.

طبق نظرات کاربران، یکی دیگر از مشکلات این صرافی جا به جا کردن لوریج کاربران می باشد.که اکثر افراد متوجه این موضوع شدند. آن ها معتقدند که این صرافی در بخش فیوچرز در بعضی از مواقع لورج یا اهرم ها را جا به جا می کند. این موضوع در برخی از مواقع می تواند برای شما باعث ضرر شود. در صورتی که قصد دارید در بخش فیوچرز صرافی کوکوین فعالیت کنید، حتماً به این بخش توجه کنید.

توجه داشته باشید که در این قسمت، تنها به نظرات کاربران اشاره شد. برای اینکه بتوانید تصمیم به استفاده از این صرافی بگیرید، باید خودتان کمی درباره آن تحقیق کنید تا بتوانید به نتیجه برسید. اگر درباره صرافی کوکوین برایتان سؤالی ایجاد شد، می توانید سؤال خود را در بخش نظرات از ما بپرسید.

 1. معرفی فیوچرز صرافی بای بیت Bybit:

بای بیت از دیگر صرافی هایی است که برخی از کاربران ایرانی آن را برای استفاده انتخاب کرده اند. در صرافی بای بیت می توان به راحتی در بخش فیوچرز معاملاتی را انجام داد. برعکس صرافی کوکوین، در صرافی بای بیت خبری از جا به جایی لورج ها نیست. چراکه با توجه به نظرات کاربران ایرانی این مشکل را گزارش نکرده اند.

صرافی بای بیت از لحاظ رابط کاربری مناسب و کاربر پسند است. تقریباً هر فردی با هر دانشی می تواند تا حدودی با این صرافی کار کند. در صورتی که در هنگام کار با این صرافی با مشکل رو به رو شدید، می توانید مشکل خود را در بخش نظرات برای ما مطرح کنید و یا اینکه با مراجعه به مقاله اختصاصی صرافی بای بیت در سایت زوم ارز به صورت کامل و جامع مقاله آموزشی این صرافی را مطالعه کنید.

خوشبختانه از لحاظ امنیتی این صرافی تأیید شده است اما نظرات برخی کاربران (تعداد اندکی) صحبت از عدم اعتماد آن ها به این صرافی می کند. اگر به صفحه رسمی این صرافی در گوگل پلی مراجعه کنید، مشاهده می کنید که رتبه آن ۴.۵ از ۵ می باشد. تقریباً اکثر کاربران از بخش امنیتی این صرافی رضایت دارند اما هستند تعداد کمی که ساز مخالف می زنند.

یکی از سؤالاتی که ممکن است برایتان پیش بیاید این است که میزان کارمزد صرافی بای بیت چه مقدار است؟ کارمزد این صرافی همانند دیگر صرافی ها به دو بخش Maker و Taker تقسیم می شود. در صورتی که سفارش گذار یا Maker باشید، باید ۰.۰۲۵ درصد کارمزد پرداخت کنید؛ اما اگر سفارش بردار یا Taker باشید باید ۰.۰۷۵ درصد کارمزد پرداخت نمایید.

اگر قصد دارید تا برای معاملات فیوچرز خود از صرافی بای بیت استفاده کنید، حتماً کمی درباره آن تحقیق کنید. پس از تحقیق، در صورتی که به نتیجه مثبت رسیدید، می توانید این صرافی را برای معاملات فیوچرز خود انتخاب کنید.


بهترین صرافی غیر متمرکز برای فیوچرز

بهترین صرافی غیر متمرکز برای فیوچرز
بهترین صرافی غیر متمرکز برای فیوچرز

حال که در بخش قبل با صرافی های متمرکز آشنا شدید، در این بخش نیز بهتر است با صرافی های غیرمتمرکز آشنا شوید. برخی از کاربران علاقه ای به استفاده از صرافی های متمرکز ندارند به همین دلیل بیشتر به دنبال صرافی های غیرمتمرکز هستند. صرافی هایی که در ادامه با آن ها آشنا می شوید تماماً غیرمتمرکز می باشند و شما می توانید به راحتی در بخش فیوچرز آن ها فعالیت کنید.

نکته ای که در این بخش باید بدانید این است که حتماً در هنگام استفاده از صرافی های غیرمتمرکز نیز از نرم افزار های تغییر ای پی استفاده کنید. اینکه این نوع صرافی ها غیرمتمرکز هستند درست، اما برای اینکه بتوانید امنیت سرمایه خود را نسبت به مسدود شدن حساب حفظ کنید، باید چنین اقدامی انجام دهید. شما می توانید برای تغییر ای پی از پلتفرم هایی همانند VPN و VPS استفاده کنید. در صورتی که نتوانستید این کار را انجام دهید و یا اینکه نیاز به راهنمایی داشتید، می توانید مشکل خود را در بخش نظرات برای ما مطرح کنید تا در اسرع وقت به آن پاسخ دهیم.

 1. معرفی فیوچرز صرافی غیرمتمرکز Leverj:

این صرافی یکی از صرافی های غیرمتمرکز فیوچرز دار است که شما می توانید از آن برای معاملاتتان استفاده کنید. اگر به دنبال یک صرافی غیرمتمرکز برای انجام معاملات فیوچرز هستید، صرافی Leverj می تواند یکی از انتخاب های شما باشد. جز فیوچرز شما می توانید در این صرافی معاملات اسپات را نیز انجام دهید.

خوشبختانه این صرافی غیر متمرکز نیاز به احراز هویت ندارد اما همان‌طور که گفتیم برای استفاده از آن باید نرم افزار تغییر ای پی داشته باشید. طریقه کار با این صرافی آسان می باشد اما اگر فردی مبتدی باشید، ممکن است کمی با مشکل رو به رو شوید. در صورتی که در هر قسمت برای شما مشکلی ایجاد شد، می توانید مشکل خود را در بخش نظرات برای ما مطرح کنید.

متأسفانه یکی از معایب این صرافی، پشتیبانی از تعداد رمز ارز های اندکی است. نسبت به صرافی های متمرکز، شما می توانید بر روی رمز ارز های کمی در این صرافی معامله کنید. در صورتی که قصد دارید تا بر روی رمز ارز های بیشتری ترید کنید، باید به سراغ صرافی های متمرکز همانند کوکوین و یا بای بیت بروید.

یکی از سؤالاتی که ممکن است در این قسمت برایتان ایجاد شود، این است که میزان کارمزد صرافی Leverj چه مقدار است؟ این صرافی در بخش اسپات از کاربران خود کارمزدی دریافت نمی کند؛ اما در بخش فیوچرز شما باید مقداری کارمزد پرداخت کنید. این میزان از کارمزد برای سفارش گذار یا Maker برابر با ۰.۰۲ درصد و برای سفارش بردار یا Taker برابر با ۰.۰۴ درصد می باشد.

در صورتی که قصد دارید با استفاده از این صرافی معاملات خود را انجام دهید، ابتدا به شما پیشنهاد می کنیم که کمی درباره آن تحقیق کنید. رد صورتی که به نتیجه مثبت رسیدید، معاملات خود را آغاز کنید.

 1. معرفی فیوچرز صرافی غیرمتمرکز Mango Markets:

این صرافی غیرمتمرکز یک دکس مبتنی بر بلاکچین سولانا می باشد. شما در این صرافی می توانید در بخش فیوچرز تا اهرم ۱۰ معامله کنید. این محدودیت در این صرافی وجود دارد. در صورتی که علاقه مند به استفاده از اهرم بالا هستید، می توانید به سراغ صرافی های متمرکز بروید.

تقریباً در بین تمامی دکس های غیرمتمرکز این صرافی جز برترین ها به حساب می آید و می تواند جز انتخاب های شما باشد؛ اما اگر قصد استفاده از این صرافی را دارید، حتماً می بایست کمی بیشتر درباره آن تحقیق کنید.

متأسفانه این صرافی می با کاربران خود شفاف نیست چراکه میزان کارمزد آن مشخص نمی باشد که این موضوع یکی از معایب این صرافی می باشد که باید به آن رسیدگی کنید. این عنوان باعث می شود تا اگر قصد انتخاب صرافی Mango Markets را دارید کمی بیشتر درباره آن تحقیق کنید.

برای اینکه بتوانید در این صرافی معامله کنید باید کارمزد های خود را به صورت سولانا یا SOL پرداخت کنید. برای انجام این کار نیاز است تا ابتدا کیف پول فانتوم را نصب و سپس آن را به صرافی متصل کنید. حال باید ولت خود را به صرافی وصل کنید تا بتوانید معاملات خود را آغاز کنید.

در این صرافی هر ارز دیجیتال را می توانید با اهرم های متفاوتی معامله کنید. برای مثال برای معامله بیت کوین در ای صرافی تنها می توانید از اهرم ۵ استفاده نمایید.

اگر قصد دارید تا این صرافی را انتخاب کنید، پیشنهاد ما این است که ابتدا اطلاعات بیشتری درباره این صرافی کسب کنید. سپس در صورتی که مورد تأیید بود، می توانید از آن استفاده نمایید. اگر برایتان در هر بخش سؤالی ایجاد شود، می توانید سؤال خود را در بخش نظرات از ما بپرسید.

 1. معرفی فیوچرز صرافی غیرمتمرکز YFX:

با توجه به تحریم های کشور آمریکا، این صرافی به ساکنین کشور های سنگاپور، کوبا، سوریه، ایران، چین و… خدمات نمی دهد. زمانی که شما سایت رسمی این صرافی را باز کنید با این پیغام رو به رو می شوید. در صورتی که از کشور ایران قرار است در این صرافی معامله کنید، حتماً ای پی خود را با استفاده از نرم افزار های تغییر ای پی، تغییر دهید.

رابط کاربری این صرافی تقریباً آسان و بی دردسر است. شما می توانید به راحتی در بخش فیوچرز این صرافی تا اهرم ۱۰۰ معامله کنید. میزان لورج های این صرافی ترتیب ۱، ۵، ۱۰، ۲۰، ۵۰ و ۱۱۰۰ می باشد. برای شروع معامله کافی ست نرم افزار تغییر ای پی خود را فعال کنید. سپس وارد سایت رسمی این صرافی به آدرس YFX.io شوید.

حال باید بلاکچین مورد نظر که قصد دارید بر روی آن ترید کنید را انتخاب نمایید. این صرافی از شبکه های اتریوم، بیت کوین، ترون، بایننس اسمارت چین پشتیبانی می کند. پس از انتخاب شبکه مورد نظر، در این مرحله وارد بخش معاملات می شوید و همان‌طور مشاهده می کنید می توانید معاملات خود را آغاز کنید. توجه داشته باشید که قبل از انجام این کار، ابتدا باید ولت خود را به صرافی متصل کنید. به همین دلیل، در صورتی که کیف پول ربی و یا متامسک را نصب داشته باشید، قبل از انجام معامله ولت به صورت خودکار اجرا و متصل می شود. پس از اتصال ولت به صرافی، می توانید اقدام به معامله رمز ارز های مختلف کنید.

در صورتی که قصد انتخاب این صرافی را دارید، حتماً باید کمی درباره آن تحقیق کنید تا بیشتر بتوانید نسبت به این صرافی اطلاعات کسب کنید. اگر در هر بخش برایتان سؤالی ایجاد شد، می توانید سؤال خود را در بخش نظرات از ما بپرسید.

 1. معرفی فیوچرز صرافی غیرمتمرکز Kwenta:

این صرافی غیرمتمرکز، از دیگر صرافی هایی است که شما می توانید از آن برای معاملات خود استفاده کنید. صرافی بر روی شبکه اتریوم لانج شده است و توسط پروتکل سینتتیکس یا Synthetix پشتیبانی می شود. برای اینکه بتوانید در این صرافی معاملات خود را آغاز کنید، باید دو مرحله را طی کنید. در وهله اول باید کیف پول متامسک و یا ربی و یا… را به صرافی متصل کنید. در وهله دوم باید توکن sUSD را خریداری کنید. برای خرید این توکن شما می توانید از بخش سواپ صرافی Kwenta نیز استفاده نمایید.

استفاده از این صرافی نسبت به صرافی های فوق کمی دشوار تر است. اگر قصد دارید تا با این صرافی معاملات فیوچرز خود را انجام دهید، ابتدا نیاز است تا اطلاعات بیشتری نسبت به آن کسب کنید. در آخر پس از تأیید نهایی، می توانید معاملات خود را در این صرافی آغاز کنید.


سخن آخر

پس از اینکه نکات انتخاب بهترین صرافی برای فیوچرز را به شما معرفی کردیم، برای آشنایی بیشتر شما چند صرافی ارز دیجیتال را نام بردیم. توجه داشته باشید که در حال حاضر صرافی های دیگری نیز وجود دارند که شما بتوانید از آن ها استفاده کنید اما ترجیح ما معرفی صرافی های فوق بود. ممکن است برایتان این سؤال پیش بیاید که برای معامله در بازار فیوچرز صرافی های متمرکز مناسب تر هستند یا صرافی های غیرمتمرکز؟

انتخاب این صرافی بسته به علایق و همچنین طرز فکر هر فرد دارد. اگر فردی به صرافی های متمرکز اعتماد نداشته باشد، قطعاً سرمایه خود را به حساب آن دسته از صرافی واریز نمی کند؛ بنابراین نمی توان برای این نوع از افراد صرافی های متمرکز را پیشنهاد کرد؛ اما اگر بخواهیم در کل یک نظر بیان کنیم، معمولاً صرافی های متمرکز در بازار معاملاتی فیوچرز بهتر عمل می کنند چراکه هم حجم معاملات بیشتری دارند و هم رابط کاربری آن ها آسان است. اگر کمی تحقیق کنید، می توانید یک صرافی متمرکز مشخص کنید که از تمامی نکات فوق بهره مند باشد. در صورتی که در هنگام انتخاب صرافی با مشکل رو به رو شدید، حتماً مشکل خود را در غالب یک نظر در انتهای این مقاله برای ما ارسال کنید.

ممنون که تا پایان مقاله “بهترین صرافی برای معاملات فیوچرز برای ایرانیان” همراه ما بودید.


بیشتر بخوانید:

 1. بهترین صرافی ارز دیجیتال برای خرید و فروش
 2. چگونه در صرافی ارز دیجیتال ثبت نام کنیم؟
 3. بهترین صرافی جایگزین بایننس کدام است؟
 4. تفاوت صرافی ارز دیجیتال و بروکر چیست؟
 5. کدام صرافی کمترین کارمزد را دارد؟
 6. بهترین صرافی فیوچرز برای ایرانی ها
 7. بهترین سایت برای استیکینگ | استیکینگ در کدام صرافی بهتر است؟
 8. نحوه دریافت مجوز صرافی ارز دیجیتال | کدام صرافی های ارز دیجیتال مجوز دارند
 9. صرافی آنلاین ایرانی بدون احراز هویت یا با احراز هویت سریع
 10. آموزش راه اندازی صرافی ارز دیجیتال در ایران و جهان
 11. کدام صرافی های ارز دیجیتال با ایران کار می کنند
 12. راهکارهای حفظ امنیت در صرافی های ارز دیجیتال
 13. ۴ توصیه جهت امنیت ارز های دیجیتال

 

از اخبار روز اطلاع داری؟
از اخبار روز اطلاع داری؟

آخرین اخبار فاندامنتال ارز دیجیتال

[vc_column][vc_basic_grid post_type=”post” max_items=”6″ item=”55693″ grid_id=”vc_gid:1645702444863-21150734-cadd-6″ taxonomies=”663″][/vc_column]

تیم محتوا
تیم محتوا
من سید مهدی هستم تولید کننده محتوا سایت زوم ارز. دانشجوی مهندسی کامپیوتر در دانشگاه آزاد گرایش نرم افزار می باشم و همچنین سابقه ی سه سال فعالیت در حوزه ی ارز های دیجیتال و 5 سال نیز تولید کننده محتوا را در کارنامه خود دارم. بنده علاقه مند به دنیای کریپتو و همچنین تکنولوژی هستم و همچنین به آینده ی ارز های دیجیتال بسیار خوشبین نیز هستم و بر این باورام که صنعت بلاکچین در ایران آینده ای بسیار درخشانی خواهد داشت.

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
9 نظرات خود را ثبت نمایید
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
شهرام
1 سال قبل

من جدیدا سراغ پیدا کردن صرافی مناسب برای فیوچرز بودم که طبق مطالبی که بدست اوردم بای بیت در حال حاضر بهترین گزینه هست اما تجربیاتم کاملا برعکس این موضوع رو اثبات کرد
بای بیت کاملا با درصد موفقیت روزانه شما مشکل داره چنانچه تریدر حرفه ای باشید بعد مدتی موقع ورود به پوزیشن ها از طرف صرافی تغییراتی به معامله شما اعمال میشه که باعث ضرر شما بشه
اگه بخوام نمونه ای از این تغییرات بیان کنم که مهمترینش بنظرم همینه شما وقتی وارد معامله ای شدید بعد تاچ شدن تارگت متوجه میشید به جای افزایش موجودی کاهش موجودی دارید وقتی بررسی میکنید میبینید صرافی دقیقا زمان تاچ شدن تارگت شما استاپتون رو فعال کرده !!! حتی اگر استاپ نزارید باز همین اتفاق براتون میوفته و با ضرر شما رو از معامله خارج میکنه !! ( این تجربه شخصی خودم هست می تونم اسکرین بدم )
یا دقیقا موقع ورود به پوزیشن همون موقع از معامله خارج میشید و یه کمیسیونی هم ازتون دریافت میکنند
امیدوارم مطالبی که گذاشتم حداقل باعث بشه کسی در حیله های بای بیت گرفتار نشه

امیر حسین
1 سال قبل

منظورم این بود وقتی داخل صرافی هستیvpn قطع بشه ip عوض میشه دیگه،متوجه میشن یا نه؟

امیر حسین
1 سال قبل

سلام،در صورت استفاده از vpn ip ثابت اگه یه لحظه vpn قطع وصل بشه حسابمون فریز میشه؟

محسن عباسپور
مدیر
پاسخ به  امیر حسین
1 سال قبل

درود و وقت بخیر
ببینید شما وقتی vpn ای پی ثابت دارید
زمانی که vpn شما قطع شد
شما می توانید مجدد vpn وصل کنید
و مشکلی پیش نمیاد
و مجدد وارد برنامه شوید
چون مجدد دارید با همان برنامه متصل می شوید

محمد
1 سال قبل

ممنون از مطالب مفیدی که ارائه فرمودین.
همانطور که در متن اشاره شد، صرافی بای بیت با تریدر ها صادق نیست و حتی کارمزد مشخصی ارائه نکرده..
در سایت کوین مارکت کپ هم در بای بیت میزان کارمزدش مشخص نیست…
در تجربه شخصی با بای بیت بیشتر متوجه کارمزد بالا و یک جور کلاهبرداری شدم که شخصا این صرافی رو توصیه نمیکنم.
جدیدا هم عده ای گلایه داشتند که بای بیت بدون دلیل دارایی بعضی ها را مسدود کرده و پاسخگو هم نیست (این موضوع آخر رو در یکی از وبلاگها خوندم. کافیه در گوگل سرچ کنید کلاهبرداری بای بیت).
باز هم تشکر از مطالب مفیدتون.

محمد
1 سال قبل

ممنون از مطالب مفیدی که ارائه فرمودین.
همانطور که در متن اشاره شد، صرافی بای بیت با تریدر ها صادق نیست و حتی کارمزد مشخصی ارائه نکرده.
در سایت کوین مارکت کپ هم در بای بیت میزان کارمزدش مشخص نیست.
در تجربه شخصی با بای بیت بیشتر متوجه کارمزد بالا و یک جور کلاهبرداری شدم که شخصا این صرافی رو توصیه نمیکنم.
جدیدا هم عده ای گلایه داشتند که بای بیت بدون دلیل دارایی بعضی ها را مسدود کرده و پاسخگو هم نیست (این موضوع آخر رو در یکی از وبلاگها خوندم. کافیه در گوگل سرچ کنید کلاهبرداری بای بیت).
باز هم تشکر از مطالب مفیدتون.

سیدمحمود موسوی
1 سال قبل

مطالب مطروحه در پایگاه اطلاع رسانی بلاکچین زوم ارز بسیار کامل و شیوا و رسا و منصفانه و جانبداری از سایت یا صرافی خاص بوده و بنده با مقایسه سایر مطالب مندرج در فضای مجازی بیان حقایق را کامل تر برداشت نمودم و از دست اندرکاران مربوطه کمال تشکر را دارم

محسن عباسپور
مدیر
پاسخ به  سیدمحمود موسوی
1 سال قبل

ممنون از همراهی شما دوست عزیز

علیرضا احمدزاده
1 سال قبل

سلام وقت بخیر ، ایا صرافی به نام copercoin و futuvix وجود دارند ؟ اگر چنین صرافیهایی وجود دارن معتبر هستن یا خیر ؟؟

آخرین مقالات منتشر شده