آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

کدام صرافی های ارز دیجیتال با ایران کار می کنند

کدام صرافی های ارز دیجیتال با ایران کار می کنند

کدام صرافی های ارز دیجیتال با ایران کار می کنند، با توجه به تحریم های آمریکا متأسفانه در حال حاضر هیچ‌کدام از صرافی های خارجی حاضر به اینکه به کاربران ایرانی به صورت مستقیم خدمات بدهند نیستند چراکه اگر این عمل را انجام دهند، مجوز آن ها ابطال می گردد. به همین دلیل آن مجبور به پیروی از دستورات هستند.

اما این موضوع تمام ماجرا نیست چراکه کاربران ایرانی می توانند از آن دسته صرافی هایی که نیاز به احراز هویت ندارند، به راحتی تنها با یک نرم افزار تغییر ای پی IP استفاده کنند. در صورتی که این نوع صرافی ها متوجه هویت کاربران ایرانی نشوند، مشکلی برای آن پیش نخواهد آمد.

با توجه به این موضوع، برخی ها به نرم افزار های تغییر ای پی اعتقادی ندارند و از ما می پرسند که کدام صرافی ارز دیجیتال بدون فیلتر شکن است؟ در حال حاضر، استفاده از تمامی صرافی های خارجی نیاز به فیلتر شکن دارد حتی آن دسته از صرافی هایی که به ظاهر اعلام می کنند با کاربران ایرانی هیچ مشکلی ندارند.

اگر قصد دارید از هر صرافی استفاده کنید، حتماً یک نرم افزار فیلتر شکن و یا تغییر ای پی دیگری همانند VPS استفاده نمایید. در ادامه به شما خواهیم گفت که چگونه می توانید این نرم افزار ها را تهیه و سپس از آن ها استفاده کنید.

اگر قصد دارید تا کمی بیشتر با وضعیت صرافی های ارز دیجیتال آشنا شوید، مطالعه ادامه این مقاله را از دست ندهید. ما در ادامه به صورت کامل و جامع به این موضوع و موضوعات مشابه خواهیم پرداخت. همراه ما باشید.


کدام صرافی های ارز دیجیتال با ایران کار می کنند؟

اصولا از آنجایی که ایران تحریم است تمام صرافی هایی که زیر نظر کشور های آمریکایی و اروپایی هستند، از قوانین مربوط به تحریم حمایت می کنند. پس می توان گفت بسیاری از صرافی های معتبر ارز دیجیتال در جهان با ایرانی ها کار نمی کنند. چون یکی از شرایط آنها برای مدیریت کاربرانشان احراز هویت است. و افراد باید در آن صرافی ها احراز هویت داشته باشند تا بتوانند عملیات خرید و فروش را در آن صرافی انجام دهند.
تا چندی پیش که احراز هویت در بسیاری از صرافی ها اجباری نبود، کاربران ایرانی از طریق نرم افزار تغییر آی پی و یا VPS از آن صرافی ها استفاده می کردند.اما در حال حاضر سخت گیری ها بسیار زیاد شده است. و افراد باید احراز هویت داشته باشند.
به همین دلیل می توان گفت ایرانی ها خیلی سخت می توانند در صرافی معتبر خارجی معامله کنند.

اما باید به شما کاربر عزیز اعلام کنم در حال حاضر صرافی کوینکس می گذارد کاربران ایرانی در آن ترید و احراز هویت کنند. اما بهتر است احراز هویت انجام ندهید و یا در زمان نگارش این مقاله می توانید از طریق vpn  ای پی ثابت و یا vps در صرافی کوکوین ترید خود را انجام دهید.

نکته: مورد بسیار مهم این است که اگر می توانید در این صرافی ها ترید کنید، صرفا تا زمانی است که احراز هویت در آن ها اجباری نشود. در غیر اینصورت با اجباری شدن احراز هویت در این صرافی ها نیز باید به دنبال صرافی ارز دیجیتال دیگری باشید.


صرافی هایی که ایران را تحریم کرده اند، اما می توان با آنها کار کرد.

صرافی هایی که ایران را تحریم کرده اند، اما می توان با آنها کار کرد.
صرافی هایی که ایران را تحریم کرده اند، اما می توان با آنها کار کرد.

در حال حاضر تعداد صرافی های خارجی بسیار زیاد است. طبق اطلاعات موجود در سایت هایی مثل کوین مارکت کپ، بیش از ۵۰۰ صرافی ارز دیجیتال خارجی متمرکز و غیرمتمرکز در حال فعالیت می باشند.

اگر بحث تحریم صرافی ها را فاکتور بگیریم، در بین ۵۰۰ صرافی موجود، بسیاری از آن ها معتبر نیستند و این موضوع باعث می شود تا بی‌خیال استفاده آن ها شویم. حال باید به سراغ آن دسته از صرافی های معتبر برویم و ببینیم که کدام یک از آن ها نیازی به احراز هویت ندارد و می توانیم به راحتی تنها با یک نرم افزار تغییر ای پی از آن ها استفاده نماییم. باز هم تاکید می کنم این صرافی ها زمانی که احراز هویت را اجباری کنند، دیگر ایرانی ها نمی توانند با آنها کار کنند. در ادامه به برخی از صرافی های متمرکز و غیرمتمرکز اشاره خواهیم کرد. همراه ما باشید.

  1. صرافی ارز دیجیتال کوکوین Kucoin:

صرافی کوکوین، یکی از صرافی هایی که است که پس از اجبار در احراز هویت صرافی بایننس، اکثر کاربران به سراغ استفاده از این صرافی رفتند. این صرافی در سال ۲۰۱۷ توسط گروهی از کارشناسان حوزه رمز ارز ها توسعه داده شد. تقریباً یک سال پس از فعالیت یعنی در سال ۲۰۱۸ از طرف توسعه دهندگان طبق گزارش اعلام شد که تعداد کاربران فعال این صرافی به بیش از یک میلیون کاربر رسیده است.

به گفته تیم مدیریتی صرافی کوکوین، آن ها هیچ مشکلی با کاربران ایرانی ندارند اما همان‌طور که گفتیم این موضوع باعث نمی شود تا موارد امنیتی مثل استفاده از نرم افزار تغییر ای پی را رعایت نکنیم. در صورتی که قصد دارید تا از این صرافی استفاده نمایید، حتماً قبل از ورود یک نرم افزار تغییر ای پی VPN و یا VPS استفاده کنید تا در آینده مشکلی برای حساب شما ایجاد نشود.

صرافی کوکوین دارای توکن اختصاصی به نام کوکوین شیرز یا Kucoin Shares با علامت اختصاری KCS می باشد. در صورتی که شما این توکن را خریداری کنید، در مقدار کارمزد ها به شما تخفیف داده می شود همچنین جز این ویژگی، خرید توکن صرافی کوکوین ویژگی های دیگری نیز دارد که ما در مقاله اختصاصی صرافی کوکوین به صورت کامل آن ها را توضیح داده ایم.

در صورتی که قصد دارید تا درباره این صرافی اطلاعات بیشتری کسب کنید و یا اینکه به صورت کامل طریقه کار با این صرافی را آموزش ببینید، حتماً به مقاله اختصاصی آموزش صرافی کوکوین در سایت زوم ارز مراجعه کنید.

خوشبختانه صرافی کوکوین امنیت مناسبی دارد. تا به حال گزارش منفی نسبت به امنیت این صرافی در فضای رسانه منتشر نشده است؛ اما توجه داشته باشید که هر چه امنیت صرافی مناسب و خوب باشد، شما نیز باید در هنگام استفاده به موارد امنیتی توجه کنید. برای مثال در هنگام ثبت نام در صرافی سعی کنید از یک ایمیل جدید استفاده کنید و آن ایمیل را در اختیار هیچ پلتفرمی قرار ندهید. همچنین سعی داشته باشید تا رمز عبوری که برای حساب کاربری صرافی انتخاب می کنید ایمن و مطمئن باشد.

اقدامات فوق، تنها برای ثبت نام بود اما پس از ایجاد حساب و ثبت نام در صرافی، اقدامات امنیتی دیگری نیز می توانید برای افزایش امنیت انجام دهید. برای مثال پس از ثبت نام در صرافی می توانید تأیید هویت دو عاملی را فعال کنید. با انجام این کار می توانید چند پله امنیت خود را افزایش دهید.

برخی از کاربران از ما درباره رابط کاربری این صرافی سؤال می کنند که آیا رابط کاربری صرافی کوکوین مناسب است؟ بله. خوشبختانه صرافی کوکوین رابط کاربری مناسبی دارد و شما می توانید به راحتی در بخش فیوچرز و یا اسپات معاملات خود را انجام دهید. در صورتی که در هر یک از بخش های موجود با مشکل رو به رو شدید، حتماً مشکل خود را در بخش نظرات برای ما مطرح کنید.

  1. صرافی ارز دیجیتال یونی سواپ Uniswap:

یونی سواپ یکی از صرافی های غیرمتمرکز است که بر روی بلاکچین اتریوم ایجاد شده است. این صرافی یک پروتکل نقدینگی خودکار می باشد که شما می توانید در آن جز کسب درآمد از طریق تأمین نقدینگی معامله نیز انجام دهید.

این صرافی متن باز است و در صورت تمایل می توانید کد های این صرافی را از سایت رسمی گیت هاب یا Github دریافت و سپس آن ها را بررسی کنید. معمولاً پلتفرم هایی که کد آن ها منبع باز هست بهتر کاربران به آن ها اعتماد می کنند چراکه اگر مسلط باشید می توانید از طریق کد به صورت کامل صرافی یونی سواپ را بررسی کنید.

این صرافی نیازی به احراز هویت و حتی ثبت نام ندارد. برای اینکه بتوانید در صرافی یونی سواپ فعالیت کنید، تنها باید کیف پول خود را به صرافی متصل کنید. در صرافی یونی سواپ شما می توانید از کیف پول های متامسک Metamask، کوین بیس Coinbase و ولت کانت Wallet connect استفاده نمایید.

پس از ثبت نام، می توانید به راحتی معاملاتی خود را انجام دهید و یا اینکه از امکانات دیگر استفاده نمایید. متأسفانه صرافی یونی سواپ از بازار معاملاتی فیوچرز پشتیبانی نمی کند. در نتیجه اگر مبتدی هستید و اطلاعاتی درباره صرافی های ارز دیجیتال ندارید نباید انتظار بازار معاملاتی فیوچرز ای این صرافی داشته باشید.

یکی از سؤالاتی که ممکن است برایتان پیش بیاید این است که میزان کارمزد این صرافی چه مقدار است؟ طبق اطلاعاتی که در سایت رسمی این صرافی وجود دارد، میزان کارمزدی که صرافی یونی سواپ از شما کسر می کند برابر با ۰.۳۰ درصد کل معامله تان است. این مقدار از کارمزد در تمامی معامله ها یکسان است. با توجه به کارمزد باقی صرافی های غیرمتمرکز همانند پنکیک سواپ، تقریباً باید بگوییم که این صرافی کارمزد زیادی را از کاربران خود دریافت می کند. در صورتی که قصد دارید تا با کارمزد صرافی پنکیک سواپ آشنا شوید ادامه این مقاله را مطالعه کنید.

خوشبختانه صرافی یونی سواپ امنیت مناسبی دارد. تا به حال گزارشی مبنی بر هک شدن این صرافی منتشر نشده است. به همین دلیل می توان تا حدودی به آن اعتماد کرد اما به هر حال باید تنها به این موضوع اکتفا نکنید و شما نیز از امنیت حساب کاربری خود محافظت کنید. برای مثال به هیچ عنوان عبارات بازیابی کیف پول خود را با دیگران به اشتراک نگذارید و در یک مکان مطمئن از آن محافظت کنید.

در صورتی که قصد دارید تا درباره این صرافی اطلاعات بیشتری کسب کنید، به شما پیشنهاد می کنیم که حتماً به مقاله اختصاصی آموزش صرافی یونی سواپ در سایت زوم ارز مراجعه کنید. ما در این مقاله به صورت کامل و جامع این صرافی را آموزش داده ایم.

  1. صرافی ارز دیجیتال پنکیک سواپ pancakeswap:

پنکیک سواپ از دیگر صرافی های غیرمتمرکز است که شما می توانید از آن استفاده نمایید. برای استفاده از این صرافی نیز نیاز به احراز هویت و ثبت نام ندارید. برای شروع معامله تنها کافی است کیف پول خود را صرافی متصل کنید و سپس معاملات خود را آغاز کنید. در این صرافی شما می توانید از کیف پول های سیف پل safepal، کوین ۹۸ Coin، متامسک Metamask و… استفاده نمایید.

پس از اتصال کیف پول به این صرافی، می توانید معاملات خود را آغاز کنید و یا از ویژگی های این صرافی استفاده نمایید. کار با صرافی پنکیک سواپ آسان می باشد، چراکه رابط کاربری آسانی نیز دارد.

جز رابط کاربری آسان و کاربر پسند، این صرافی امنیت مناسبی نیز دارد. خوشبختانه تا کنون گزارش منفی نسبت به امنیت این صرافی منتشر نشده است. برخی از کاربران از ما می پرسند که چگونه می توانیم امنیت حساب کاربری خود را افزایش دهیم؟

در اکثر صرافی های غیرمتمرکز به دلیل اینکه نیازی به ثبت نام نیست و حساب کاربری شما مربوط به کیف پول است، باید از ولت خود مراقبت کنید. در صورتی که فردی بتواند به کیف پول شما دسترسی پیدا کند، به راحتی می توانید به یک صرافی غیرمتمرکز متصل و حساب شما را تخلیه کند.

معمولاً به دلیل برای اتصال به صرافی های غیرمتمرکز از کیف پول های افزونه ای استفاده می شود، بیشتر باید مراقب کیف پول و دارایی خود باشید. کیف پول های افزونه ای همیشه به صورت آنلاین فعالیت می کنند و به همین دلیل هکر ها راحت تر نسبت به کیف پول های نرم افزاری به آن دسترسی پیدا می کنند. سعی کنید همیشه سرمایه کمی را در این کیف پول ها ذخیره کنید و یا اگر تنها قصد انجام یک معامله دارید، پس از معامله دارایی خود را به یک صرافی دیگر منتقل نمایید.

یکی از سؤالاتی که کاربران که ممکن است برای کاربران ایجاد شود درباره میزان کارمزد دریافتی این صرافی می باشد. صرافی پنکیک سواپ برعکس همتای خود یعنی صرافی یونی سواپ از کاربران کارمزد کمتری دریافت می کند. میزان کارمزدی که شما باید در هر معامله پرداخت کنید، برابر با ۰.۲۰ درصد حجم معامله می باشد.

در صورتی که برای کار با این صرافی نیاز به راهنمایی دارید، می توانید به مقاله اختصاصی آموزش صرافی پنکیک سواپ مراجعه کنید. ما در این مقاله به صورت کامل و جامع طریقه کار با این صرافی را آموزش داده ایم. اگر برایتان سؤالی نیز ایجاد شد می توانید در بخش نظرات این مطلب سؤال خود را مطرح کنید.

  1. صرافی ارز دیجیتال دی وای دی ایکس dydx:

Dydx یک صرافی غیرمتمرکز است که شما می توانید به راحتی در آن معامله کنید. این صرافی از رمز ارز های مختلفی مثل بیت کوین، اتریوم، مونرو، اتریوم کلاسیک، فایل کوین، وان ایج، تزوس و… پشتیبانی می کند. شما می توانید به راحتی کیف پول افزونه ای خود را به این صرافی متصل کنید و سپس معامله خود را انجام دهید.

شما می توانید در این صرافی از کیف پول های مختلفی استفاده نمایید. برخی از آن ها عبارت اند از: متامسک Metamask، ربی Rabby، کوین ۹۸ Coin و… . همان‌طور که گفتیم، برای شروع کافی است یکی از ولت های فوق را به این کیف پول متصل کنید و نیازی به ثبت نام و احراز هویت نیست. به یاد داشته باشید که حتماً در هنگام استفاده از این صرافی باید از نرم افزار های تغییر ای پی استفاده کنید. در صورتی که از نرم افزار تغییر ای پی استفاده نکنید، ممکن است صرافی حساب شما را مسدود کند.

میزان کارمزد این صرافی با همتا های خود یعنی صرافی پنکیک و یونی سواپ متفاوت است. در صرافی های فوق همان‌طور که مطالعه کردید، میزان کارمزدی که صرافی از شما دریافت می کند برای تمامی معامله ها ثابت است اما این صرافی این‌طور نیست و بسته به حجم معامله کمی کارمزد آن تغییر می کند. برای مثال اگر معامله شما بین ۰ تا ۱۰۰۰.۰۰۰ دلار باشد، باید در حالت maker یا سفارش گذار ۰.۰۲ درصد کارمزد پرداخت کنید اما در حالت taker یا سفارش بردار باید ۰.۰۵ درصد کارمزد پرداخت نمایید.

در صورتی که قصد دارید تا به صورت کامل با کارمزد ها و همچنین تخفیف کارمزد های این صرافی آشنا شوید، به شما پیشنهاد می کنیم که به مقاله اختصاصی آموزش صرافی dydx مراجعه کنید. ما در این مقاله به صورت کامل و جامع طریقه کار با این صرافی را آموزش داده ایم و همچنین اطلاعات بسیار زیادی می توانید نسبت به این صرافی کسب کنید.

حال که صحبت از تخفیف در کارمزد ها شد، بهتر است کمی در این باره برایتان توضیح دهیم. در صرافی dydx اگر شما توکن های آن را خریداری کنید، در میزان کارمزد ها تخفیف دریافت می کنید. این صرافی از دو توکن رسمی DYDX و stkDYDX پشتیبانی می کند. در صورتی که شما بیش از ۱۰۰ توکن از هر یک توکن های فوق را خریداری کنید، ۳.۰ درصد تخفیف دریافت می کنید. البته لازم به ذکر است که هر چه تعداد بیشتری از توکن های فوق را خریداری کنید، مقدار تخفیف دریافتی نیز بیشتر می شود که ما این موضوع را در مقاله اختصاصی سایت زوم ارز به صورت کامل توضیح داده ایم.

در حال حاضر تنها به عنوان صرافی های معتبر، می توان به صرافی های فوق اشاره کرد. همان‌طور که مطالعه کردید، هیچ کدام از صرافی های معرفی شده نیازی به احراز هویت ندارند و شما می توانید تنها با یک فیلتر شکن از آن ها استفاده و معاملات خود را انجام دهید. در صورتی که در رابطه با هر صرافی برایتان سؤالی ایجاد شد، می توانید سؤال خود را در بخش نظرات از ما بپرسید.


فیلتر شکن مناسب برای استفاده از صرافی های خارجی

فیلتر شکن مناسب برای استفاده از صرافی های خارجی
فیلتر شکن مناسب برای استفاده از صرافی های خارجی

برای استفاده از صرافی های خارجی شما می توانید از VPN و VPS استفاده کنید. شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که کدام یک از دو مورد برای استفاده بهتر است؟ در پاسخ به این سؤال طبق تجربه استفاده از VPS بهتر است اما اگر استفاده از VPS برایتان مشکل است و یا نمی توانید آن را تهیه کنید باید به سراغ VPN های اشتراکی بروید.

بیشتر بخوانید: vps برای ترید

برای اینکه بتوانید در صرافی های خارجی بی دردسر ترید کنید، باید به سراغ نرم افزار تغییر ای پی بروید که پایدار است و در ترید و یا معاملات شما اختلال ایجاد نمی کند. معمولاً VPS ها بهتر است VPN ها عمل می کنند چراکه پایدار تر هستند و قطعی های مکرر ندارند. در صورتی که بتوانید یک VPS مناسب پیدا کنید، می توانید به صورت واضح تفاوت بین VPS و VPN را مشاهده کنید.

اگر بودجه تهیه VPS را ندارید، می توانید از VPN های اشتراکی استفاده کنید؛ اما به یاد داشته باشید که نباید به هر VPN اعتماد کرد چراکه ممکن است آن ها خدمات خوبی به کاربران خود ندهند. برای انجام این کار به شما پیشنهاد می کنیم که قبل از انتخاب حتماً از کاربران دیگر که تجربه دارند کمی کمک بگیرید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

یک اشتباهی که معمولاً کاربران کم تجربه دچار آن می شوند این است که به سراغ VPN های رایگان می روند و از آن ها استفاده می کنند. استفاده از این نوع VPN ها به دلیل اینکه با هر اتصال یک ای پی ثابت به شما نمایش می دهند اشتباه است و به هیچ عنوان نباید از آن ها استفاده کنید. در صورتی که چنین کاری انجام دهید، پس از مدتی صرافی شما را یک ربات شناسایی می کنند و ممکن است به این دلیل حساب کاربری‌تان را مسدود کند. در نتیجه به هیچ عنوان سراغ VPN های رایگان نروید.

تا به حال ممکن است شنیده باشید که برخی از افراد که معمولاً سرمایه کمی دارند عنوان می کنند که بدون استفاده از VPS و VPN وارد صرافی می شوند و هیچ مشکلی برای آن ها پیش نیامده است و طبق این موضوع شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که این افراد چه کاری دقیقاً انجام می دهند؟

در این مواقع، صرافی متوجه هویت ایرانی شما می شود اما ممکن است اختلالی در حساب کاربری شما ایجاد نکنند. ولی باید بدانید که اگر روزی صرافی ورود کاربران ایرانی را ممنوع کند، اولین حساب هایی که مسدود می شود، حساب کاربری این‌گونه افراد می باشد. در نتیجه آن ها ریسک بسیار بزرگی می کنند.


سؤالات متداول

در این مقاله آشنا شدیم که کدام صرافی به صورت کامل تحریم نیست و می توان از آن استفاده کرد. در هر بخش از این مطلب ممکن است برای شما سؤالاتی ایجاد شود. در این قسمت از مقاله قصد داریم تا به چند سؤال متداول بپردازیم و آن ها را بررسی کنیم. در ادامه همراه ما باشید.

  1. اگر از روی حواس پرتی بدون نرم افزار تغییر ای پی وارد صرافی های فوق شویم چه اتفاقی رخ می دهد؟

همیشه سعی کنید، زمانی که قصد معامله در بازار ارز های دیجیتال را دارید، برای مدت طولانی نرم افزار تغییر ای پی خود را فعال نگه دارید تا اتفاق فوق رخ ندهد؛ اما اگر به صورت ناگهانی یک بار بدون نرم افزار های تغییر ای پی وارد صرافی مورد نظر شدید، باید سریعاً از صرافی بیرون بروید و نرم افزار را کامل ببندید. پیشنهاد می کنیم که چند ساعتی صبر کنید و مجدد وارد صرافی شوید. در صورتی که مجدد همان لحظه وارد شوید، ممکن است صرافی شما را ربات تشخیص دهد و حساب کاربریتان را بلوکه کند.

  1. چگونه می توانیم VPN های اشتراکی تهیه کنیم؟

در حال حاضر افراد مختلفی در بستر اینترنت اقدام به فروش VPN های اشتراکی می کنند اما در بین تمام آن ها ممکن است تنها تعداد محدودی معتبر باشند. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم که قبل از خرید VPN حتماً از افراد با تجربه مشورت بگیرید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

  1. در مواقعی که VPN و VPS به دلایل مختلف قطع بود، چه باید کرد؟

اگر چنین اتفاقی رخ داد، به هیچ عنوان در آن تایم ترید نکنید و صبر کنید تا مشکل VPN و یا VPS شما برطرف شود. برخی ها در این مواقع بدون هیچ نرم افزار تغییر ای پی وارد صرافی می شوند اما این کار اشتباه است چراکه امکان دارد صرافی حساب آن ها را بلوکه کند. اگر متوجه چنین اتفاقی شدید، بهترین کار بررسی علت قطعی می باشد. پس از اینکه متوجه علت شدید آن را پیگیری کنید تا در کوتاه ترین زمان مشکل شما حل شود تا بتوانید از نوسانات بازار سود کسب کنید.

  1. ای پی چه کشوری برای استفاده از صرافی بایننس مشکلی ندارد؟

در پاسخ به این سؤال باید بگوییم که شما باید از ای پی کشور هایی استفاده کنید که صرافی بایننس آن ها را ممنوع الورود نکرده است؛ اما توجه داشته باشید که صرافی بایننس نیاز به احراز هویت دارد و شما با ای پی هر کشوری که احراز هویت می کنید باید وارد صرافی شوید. برای مثال اگر احراز هویت خود را با پاسپورت کشور افغانستان انجام داده اید، حتماً باید از ای پی افغانستان نیز برای ورود به صرافی بایننس استفاده نمایید. در غیر این صورت صرافی مشکوک به فعالیت شما می شود و ممکن است محدودیت هایی را برایتان در نظر بگیرد.

  1. استفاده از آن صرافی هایی که با ایرانی ها مشکلی ندارند هم نیاز به نرم افزار تغییر ای پی دارد؟

بله. تقریباً اکثر صرافی های خارجی با فعالیت کاربران ایرانی در صرافی مشکلی ندارند و این موضوع را در رسانه ها و یا سایت رسمی خود اعلام کرده اند؛ اما طبق قوانین بین الملل باید ورود کاربران ایرانی را ممنوع کنند و تا مشکلی برای مجوز آن ها ایجاد نشود. در صورتی که شما درباره یک صرافی چنین خبری را مشاهده کردید، اگر قصد استفاده از آن صرافی را دارید حتماً از نرم افزار های تغییر ای پی استفاده نمایید تا مشکلی برایتان ایجاد نشود.


سخن پایانی

همان‌طور که مطالعه کردید، از بین تمام صرافی های ارز دیجیتال خارجی، بهتر است از صرافی های فوق استفاده کنید. فعالیت در باقی صرافی ها نیاز به احراز هویت دارند و به نوعی آن ها کاربران ایرانی را تحریم کرده اند.

یکی از سؤالاتی که ممکن است برای کاربران مبتدی پیش بیاید این است که کدام یک از صرافی های فوق بهترین صرافی هستند؟ تمامی صرافی های معرفی شده که نیاز به احراز هویت ندارند معتبر و معروف هستند اما برای اینکه بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید، باید به چند نکته دقت کنید. برخی از این نکات عبارت اند از: حجم معاملات مناسب، پشتیبانی از کوین و توکن های مختلف، امنیت مناسب و پایدار، رابط کاربری کاربر پسند و… .

اگر در هنگام انتخاب بهترین صرافی ارز دیجیتال با مشکل رو به رو شدید و یا سؤالی برایتان ایجاد شد، می توانید سؤال خود را در بخش نظرات این مطلب عنوان کنید تا در اسرع وقت به آن ها پاسخ دهیم.

ممنون که تا پایان مقاله “کدام صرافی های ارز دیجیتال با ایران کار می کنند” همراه ما بودید.


بیشتر بخوانید:

تیم محتوا
تیم محتوا
من سید مهدی هستم تولید کننده محتوا سایت زوم ارز. دانشجوی مهندسی کامپیوتر در دانشگاه آزاد گرایش نرم افزار می باشم و همچنین سابقه ی سه سال فعالیت در حوزه ی ارز های دیجیتال و 5 سال نیز تولید کننده محتوا را در کارنامه خود دارم. بنده علاقه مند به دنیای کریپتو و همچنین تکنولوژی هستم و همچنین به آینده ی ارز های دیجیتال بسیار خوشبین نیز هستم و بر این باورام که صنعت بلاکچین در ایران آینده ای بسیار درخشانی خواهد داشت.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
2 نظرات خود را ثبت نمایید
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
حمید
1 سال قبل

سلام
من یک VPN خریدم اما بهم گفتن مثل VPS عمل میکنه و ای پی ثابت هست. تست گرفتم درست بودم یعنی فقط یک کشور بهم نشون میداد به نظرتون میتونم باهاش کار کنم و وارد صرافی شم؟ حسابم بسته نمیشه؟

amir
1 سال قبل

سلام
صرافی بایننس که احراز هویت رو اجباری کرده
تازگیا بای بیت هم همین کارو کرده.

آخرین مقالات منتشر شده