آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

بهترین صرافی جایگزین بایننس | معرفی بهترین صرافی جایگزین بایننس برای ایرانیان

بهترین صرافی جایگزین بایننس

بهترین صرافی جایگزین بایننس، ترید ارز دیجیتال در یک صرافی بی عیب نقص با رابط کاربری زیبا بسیار لذت بخش است. مدتی پیش حداقل ۹۰ درصد کاربران ایرانی از صرافی بایننس برای ترید ارزهای دیجیتال استفاده می کردند؛ اما پس از اینکه ای پی «IP» کاربران ایرانی برای دسترسی به صرافی بایننس مسدود شد، این صرافی اقدام به اجباری نمودن احراز هویت «KYC» کاربران خود کرد. با توجه به این موضوع و همچنین تحریم های آمریکا، دیگر صرافی بایننس نمی تواند کاربران خود در کشور ایران خدمات دهد. این موضوع باعث شد تا کاربران ایرانی به اجبار به صرافی دیگری کوچ کنند. البته لازم به ذکر است که راه های میانبری نیز برای دور زدن احراز هویت در صرافی بایننس وجود دارد که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.

در حال حاضر صرافی های متمرکز و غیرمتمرکز مختلفی وجود دارد که بتوانیم از آن جایگزین بایننس استفاده کنیم اما اینکه کدام یک از صرافی ها بهترین است برای اکثر افراد یک سؤال مبهم می باشد.

احتمالاً تا به حال شنیده اید که برخی از شرکت ها با دریافت مبلغی، برای شما در صرافی بایننس احراز هویت می کنند. شاید برای شما این سؤال به وجود بیاید که انجام این کار صرفه ای دارد یا خیر؟ آیا درست است که در صرافی بایننس احراز هویت کنیم؟ آیا با مدارک خودمان که ایرانی هستیم این کار انجام می شود؟ برای اینکه پاسخ سؤال های خود و همچنین دیگر سؤالات مشابه را دریافت کنید، حتماً در ادامه همراه ما باشید.

در ادامه جز اشاره به موارد فوق، به شما آموزش خواهیم داد که چگونه خودتان به تنهایی یک صرافی مناسب انتخاب کنید. در صورتی که به نکات گفته شده توجه کنید، می توانید به راحتی بهترین صرافی ارز دیجیتال را برای ترید های خود انتخاب نمایید.

بررسی کلی صرافی بایننس

بررسی کلی صرافی بایننس
بررسی کلی صرافی بایننس

همان‌طور که گفتیم، پس از اجباری شدن احراز هویت در صرافی بایننس، امکان استفاده خدمات این صرافی از کاربران ایرانی سلب شد. قبل از اینکه احراز هویت در بایننس اجباری شود، کاربران می توانستند تنها با یک نرم افزار تغییر ای پی «IP» اقدام به استفاده از صرافی بایننس کنند. در حال حاضر نیز برای استفاده از تمامی صرافی های خارجی که قرار است جایگزین صرافی بایننس از آن ها استفاده کنید نیازمند تغییر ای پی به وسیله VPN و یا VPS هستید.

شاید برای شما این سؤال پیش بیاید که دلیل انجام این کار چیست؟ کاربران ایرانی به دلیل تحریم های موجود همیشه محدودیت دارند. این موضوع باعث شده است تا برای اطمینان بیشتر از حتماً از نرم افزار های تغییر ای پی استفاده کنیم. در صورتی که این کار را انجام ندهید، ممکن است برخی از صرافی ها حساب شما را مسدود کنند. این موضوع نیز باعث بلوکه شدن حساب شما می شود.

با توجه به رابط کاربری آسان و زیبای صرافی بایننس، امنیت و همچنین امکانات آن، ترید در این صرافی بسیار لذت بخش بود. تقریباً پس از صرافی بایننس، کمی سخت می شود به دیگر صرافی های ارز دیجیتال اعتماد کرد چراکه ممکن است هر صرافی یک مشکل به خصوصی داشته باشد. برای مثال برخی از کاربران عنوان می کنند که صرافی کوکوین که عملاً جایگزین بایننس به حساب می آید، در بخش فیوچرز مشکلاتی دارد.

صرافی بایننس قابلیت های بسیار جذابی داشت. برای مثال یکی از امکانات این صرافی بخش OCO آن بود. در بخش OCO شما هم می توانید پوزیشن خود هم‌زمان حد ضرر بگذارید و هم حد سود. این ویژگی در معاملات اسپات بسیار به افراد کمک می کند چراکه اگر به تحلیل انجام شده برای پوزیشن پایند باشید می توانید با استفاده از ویژگی OCO معامله خود را Set & Forget کنید.

جز این ویژگی، کارمزد در صرافی بایننس نیز مناسب است. در حال حاضر صرافی هایی هستند که کارمزد آن ها نیز مناسب باشد اما به هر حال صرافی بایننس برای کارمزد های خود بسیار به کاربران تخفیف ارائه می دهد.

همیشه کاربران ایرانی برای استفاده از صرافی بایننس یک راهی پیدا می کنند. البته لازم به ذکر است که این راه به کمک کیف پول نرم افزاری سیف پل فراهم شده است. شما می توانید به راحتی از این طریق در صرافی بایننس معامله کنید. البته لازم به ذکر است که برای استفاده از صرافی بایننس در کیف پول سیف پل محدودیت هایی دارید. برای مثال اهرم صرافی بایننس در رمز ارز های بیت کوین و اتریوم در کیف پول سیف پل تا ۵۰ برابر بیشتر نیست. در ادامه درباره صرافی بایننس در کیف پول سیف پل بیشتر توضیح خواهیم داد. همراه ما باشید.


آموزش کار با صرافی بایننس در کیف پول سیف پل

آموزش کار با صرافی بایننس در کیف پول سیف پل
آموزش کار با صرافی بایننس در کیف پول سیف پل

همان‌طور که گفتیم، شما می توانید در صرافی داخلی کیف پول سیف پل که بایننس می باشد، معامله کنید. رابط کاربری این صرافی دقیقاً همانند صرافی بایننس است و هیچ تفاوتی ندارد. به همین دلیل طریقه کار با آن نیز هیچ تفاوتی با صرافی بایننس نمی کند. به همان راحتی، شما می توانید در بازار اسپات و یا فیوچرز معامله کنید. توجه داشته باشید که معاملات شما در این بخش همراه با محدودیت می باشد.

این محدودیت ها هم شامل بازار اسپات و هم شامل بازار فیوچرز می شود. برای مثال شما در بازار اسپات صرافی بایننس در داخل کیف پول سیف پل نمی توانید از ویژگی OCO استفاده کنید؛ بنابراین اگر در اسپات قصد پوزیشن گرفتن دارید، باید پس از ایجاد پوزیشن، مراقب معامله خود باشید.

از طرفی در بازار فیوچرز، جز بحث اهرم، شما نمی توانید قبل از باز شدن پوزیشن، برای معامله خود TP یا حد سود و SL یا حد ضرر قرار دهید. به همین دلیل پس از اینکه پوزیشن شما در این صرافی باز شد، باید به صورت دستی اقدام به تنظیم TP و SL کنید.

برخی ها علاقه مند هستند که چندین حساب صرافی داشته باشند. این‌گونه بهتر و راحت تر می توانند معاملات خود را مدیریت کنند. اگر قصد استفاده از صرافی بایننس را در کیف پول سیف پل دارید، نمی توانید چندین حساب برای خود ایجاد کنید.

در صورتی که مصمم به انجام این کار هستید، شما می توانید با ایجاد چند کیف پول سیف پل، چندین حساب صرافی نیز داشته باشید. توجه کنید که شما با هر حساب کیف پول بایننس، تنها قادر به ساخت یک حساب صرافی بایننس هستید چراکه ولت شما به صورت مستقیم به صرافی بایننس متصل می شود.

با شنیدن این موضوع، شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که آیا صرافی بایننس می تواند موجودی ولت ما را بلوکه کند؟ خیر این صرافی دسترسی بلوکه سازی حساب کیف پول شما را ندارد. تنها شما قرار است با ولت خود ثبت نام کنید. برای معامله نیز نیاز است تا همانند دیگر صرافی ها مقداری سرمایه به صرافی بایننس در کیف پول سیف پل انتقال دهید.

در این بخش از مقاله سعی داشتیم تا شما را با صرافی داخلی بایننس در کیف پول سیف پل آشنا کنیم. در صورتی که قصد دارید تا در صرافی بایننس یک حساب جدید ایجاد کنید اما نیاز به راهنمایی دارید. می توانید با مراجعه به مقاله اختصاصی آموزش کیف پول سیف پل در سایت زوم ارز، به صورت کامل انجام این مراحل را مطالعه کنید.


طریقه احراز هویت در صرافی بایننس

طریقه احراز هویت در صرافی بایننس
طریقه احراز هویت در صرافی بایننس

همان‌طور که در ابتدای مقاله اشاره کردیم، برخی از شرکت ها با دریافت مبلغی می توانند برای شما در صرافی بایننس احراز هویت کنند. برخی ها مدعی هستند که پس از انجام احراز هویت، مدارک برای شما ارسال می شود.

در حال حاضر عده ای در کشور ایران، این کار را انجام داده اند. در صورتی که شما علاقه مند به فعالیت در صرافی بایننس هستید نیز می توانید این کار را انجام دهید. فقط باید به یاد داشته باشید که این‌گونه احراز هویت در صرافی بایننس ممکن است برای شما مشکلاتی را ایجاد کند. یکی از مشکلاتی که می تواند برای شما رخ دهد این است که حساب شما بلوکه می شود. این موضوع سبب می شود تا دارایی شما از دست برود.

پس از اینکه شما در صرافی بایننس احراز هویت کردید، باید با استفاده از ای پی همان کشور وارد صرافی شوید. برای مثال اگر احراز هویت شما برای کشور ترکیه می باشد، زین پس برای استفاده از صرافی بایننس نیازمند ای پی کشور ترکیه هستید.

در کل ما به شما پیشنهاد انجام این کار را نمی دهیم چراکه در کنار مزایا، ریسک هایی را نیز دارد. اگر مصمم به استفاده از صرافی بایننس هستید، می توانید با شرکت هایی که در صرافی بایننس احراز هویت می کنند ارتباط بگیرید و شرایط انجام این کار را از آن ها بپرسید. در انتها پیشنهاد ما این است که حتماً از صرافی های جایگزین بایننس استفاده کنید و یا حداقل از صرافی بایننس در کیف پول سیف پل استفاده نماید. ریسک استفاده از صرافی بایننس در داخل کیف پول سیف پل بسیار پایین تر از احراز هویت فیک می باشد.


نکات مهم در انتخاب بهترین صرافی

نکات مهم در انتخاب بهترین صرافی
نکات مهم در انتخاب بهترین صرافی

در این قسمت از مقاله قصد داریم تا به نکاتی اشاره کنیم که شما می توانید با در نظر گرفتن آن نکات، بهترین صرافی را انتخاب کنید. البته لازم به ذکر است که مواردی که در ادامه گفته می شود، تنها برخی از موارد مهم می باشد. شما می توانید موارد دیگری را نیز به آن ها اضافه کنید.

 1. امنیت صرافی:

امنیت مهم ترین قسمت یک صرافی می باشد. در صورتی که صرافی انتخابی شما امنیت نداشته باشد، استفاده از آن بزرگ ترین اشتباه زندگی یک فرد است چراکه ممکن است به هر دلیلی سرمایه شما از بین برود.

برای اینکه بتوانید بهترین صرافی را انتخاب کنید حتماً باید به امنیت آن دقت کنید. برای بررسی امنیت شما می توانید از راه های مختلف اقدام کنید. برای مثال یکی از راه های معروف مراجعه به سایت رسمی صرافی و مطالعه اطلاعات امنیتی آن است. گاهی از مواقع برخی از صرافی ها در این زمینه اطلاعاتی را به کاربران ارائه نمی دهد. به همین خاطر در این مواقع باید به گذشته صرافی مراجعه کنید.

با مطالعه تاریخچه و گذشته صرافی، شما می توانید متوجه شوید که پلتفرم مورد نظر شما تاکنون چند بار مورد حمله هکر ها قرار گرفته و یا هک شده است. به همین راحتی می توانید این اطلاعات امنیتی را به این شکل کسب کنید.

 1. کارمزد مناسب:

از دیگر مواردی که باید به آن دقت کنید، میزان کارمزد صرافی می باشد. همان‌طور که گفتیم کارمزد صرافی بایننس مورد قبول است اما متأسفانه ما نمی توانیم از آن استفاده کنیم. برای اینکه بتوانید متوجه کارمزد صرافی ها شوید، می توانید به راحتی با مراجعه به بخش کارمزد در سایت رسمی، مقدار کارمزد مختص به صرافی مورد نظرتان را مشاهده کنید. تقریباً تمام صرافی ها میزان کارمزد معاملات خود را در سایت رسمی درج کرده اند. اگر موفق به مشاهده کارمزد صرافی نشدید، می توانید نام صرافی مورد نظرتان را در سایت زوم ارز جستجو کنید. حال پس از جستجو، وارد مقاله مورد نظر شوید و به بخش کارمزد ها مراجعه کنید. ما در سایت زوم ارز میزان کارمزد اکثر صرافی ها را بیان کرده ایم.

 1. پشتیبانی از جفت ارز های مختلف:

برخی از صرافی ها نسبت به یکدیگر از تعداد جفت ارزهای بسیار کمی پشتیبانی می کنند. این موضوع باعث شده است تا به راحتی نتوانیم از تمام رمز ارز ها سود دریافت کنیم. بهتر است قبل از انتخاب صرافی، ابتدا تمام صرافی های موجود را مورد بررسی قرار دهید و تعداد جفت ارزهای پشتیبانی شده را مشاهده کنید. در صورتی که مورد تائید شما بود، می توانید با توجه به دیگر نکات گفته شده، صرافی را انتخاب کنید.

 1. حجم معاملات:

بهترین صرافی ارز دیجیتال همیشه بهترین حجم معاملات را نیز دارد. قبل از انتخاب صرافی بهتر است به حجم معاملات دقت کنید. در صورتی که صرافی مورد نظر شما حجم معاملات مناسبی داشت می توانید آن را انتخاب کنید.

 1. رابط کاربری کاربر پسند:

رابط کاربری آسان باعث می شود تا بتوانید به راحتی با قیمت های مختلف صرافی کار کنید. گاها پیش آمده است که به دلیل دشواری در رابط کاربری، افراد استفاده کننده از صرافی با مشکل رو به رو می شوند و در برخی از مواقع حتی سرمایه خود را نیز از دست می دهند. جز این موضوع، ترید در صرافی که رابط کاربری زیبایی هم دارد لذت بخش است.

همیشه سعی کنید در صرافی ترید کنید که احساس خوبی به آن صرافی دارید. در غیر این صورت بهتر است دور صرافی مورد نظرتان را خط بکشید.

 1. پشتیبانی از امکانات مختلف:

وقتی صرافی از امکانات مختلف پشتیبانی کند، دیگر برای استفاده از یک ویژگی دیگر نیازی نیست به صرافی دیگری مراجعه کنید. برای مثال در صورتی که علاقه مند به استیکینگ هستید، حتماً صرافی را انتخاب کنید که از استیکینگ پشتیبانی می کند. این موضوع باعث می شود تا هر زمان که تمایل داشتید، به راحتی مقداری از سرمایه خود را استیک کنید.

حال که با نکات انتخاب بهترین صرافی آشنا شدید، نوبت به این رسیده است که به سراغ بخش اصلی یعنی معرفی صرافی جایگزین بایننس برویم. برای آشنایی در ادامه همراه ما باشید.


معرفی صرافی های جایگزین بایننس

معرفی صرافی های جایگزین بایننس
معرفی صرافی های جایگزین بایننس

در این بخش از مطلب همان‌طور که مشخص است ما قصد معرفی صرافی های جایگزین بایننس را داریم. جز صرافی های متمرکز، تعدادی صرافی غیرمتمرکز نیز به شما معرفی خواهیم کرد تا بتوانید از آن ها نیز استفاده کنید. توجه داشته باشید که در این بخش تنها قصد ما صرفاً معرفی صرافی می باشد. در صورتی که قصد استفاده از هر یک صرافی های ذیل را دارید، حتماً کمی درباره آن تحقیق کنید.

معرفی صرافی های متمرکز جایگزین بایننس

 1. معرفی صرافی کوکوین KuCoin:

معرفی صرافی کوکوین KuCoin
معرفی صرافی کوکوین KuCoin

قبل از هر چیزی باید اشاره کنیم که استفاده از این صرافی نیاز به نرم افزار های تغییر ای پی «IP» همانند «VPN» و «VPS» دارد. هرگز بدون نرم افزار های تغییر ای پی وارد صرافی کوکوین نشوید.

صرافی کوکوین KuCoin جز صرافی هایی است که بعد از بایننس در بین کاربران ایرانی طرفداران بسیاری پیدا کرد. تقریباً می توان گفت که این صرافی از ۲۰۰ کشور که حدوداً ۶ میلیون نفر می شود کاربر فعال دارد. هنگامی که کاربران ایرانی به این صرافی مراجعه کردند، پس از مدتی برخی ها شکایت های متعددی را داشتند. آن ها عنوان کردند که این صرافی مشکلاتی را در بازار فیوچرز دارد و به همین دلیل منصرف از ادامه فعالیت در صرافی کوکوین شدند.

صرافی کوکوین از لحاظ امنیتی مشکلی ندارد و تاکنون گزارش های منفی برای آن منتشر نشده است. در صورتی که قصد دارید تا امنیت خود را در این صرافی افزایش دهید، به شما پیشنهاد می کنیم که حتماً نرم افزار گوگل اتنتیکیتور یا Google Authentication را نصب کنید. با استفاده از این نرم افزار می توانید به راحتی در هنگام برداشت، انتقال و… از گذرواژه دیگری برای افزایش امنیت استفاده کنید. اگر تا به حال در صرافی بایننس فعالیت کرده باشید احتمالاً با این ویژگی آشنا هستید.

خوشبختانه حجم معاملات در صرافی کوکوین مناسب است و همچنین این صرافی از اکثر جفت ارزها نیز پشتیبانی می کند. در صورتی که برایتان سؤال است؛ این صرافی از چه رمز ارز هایی پشتیبانی می کند، به شما پیشنهاد می دهیم که به سایت رسمی صرافی کوکوین مراجعه کنید.

مقدار کارمزد این صرافی به صورت کلی یک دهم درصد «۰.۱» از مبلغ معامله شده می باشد. این مقدار کارمزد با میزان کارمزد استیکینگ در این صرافی متفاوت است. شما در صرافی کوکوین می توانید اقدام به استیکینگ ارزهای دیجیتال کنید. به دلیل اینکه میزان سود سالیانه هر کوین در بخش استیکینگ تغییر می کند، در این قسمت ما از معرفی سود ها خود داری کرده ایم. شما می توانید با مراجعه به صرافی کوکوین از مقدار سود سالیانه استیکینگ هر ارز دیجیتال باخبر شوید.

صرافی کوکوین رابط کاربری نسبتاً آسانی دارد. استفاده از این صرافی دشواری خاصی ندارد چراکه می توانید فعالیت های معمولی همانند ترید در بازار اسپات و یا فیوچرز را به راحتی انجام دهید؛ اما اگر کاربری مبتدی هستید و نیاز به آموزش دارید، شما می توانید با مراجعه به مقاله اختصاصی آموزش صرافی کوکوین طریقه کار با این صرافی را آموزش ببینید.

 1. معرفی بای بیت Bybit:

معرفی بای بیت Bybit
معرفی بای بیت Bybit

صرافی بای بیت از دیگر صرافی های ارز دیجیتال می باشد که شما می توانید از آن برای معاملات خود استفاده کنید. این صرافی تقریباً در بین کاربران ایرانی معروف است. توجه داشته باشید که برای ورود به صرافی Bybit نیاز به نرم افزار های تغییر ای پی دارید. شما می توانید از VPS و یا VPN جهت تغییر ای پی خود استفاده کنید.

توجه داشته باشید که اگر بدون تغییر ای پی وارد این صرافی شوید، ممکن است برایتان مشکل ایجاد شود. از جمله مشکل های موجود می توان به بلوکه شدن دارایی اشاره کرد.

صرافی بای بیت در سال ۲۰۱۸ توسط Ben Zhou تأسیس شد اما تحت نظر Bybit Fintech Limited فعالیت می کند. طبق گفته توسعه دهندگان این صرافی، بای بیت از یک تیم خبره و متخصص بلاکچین تشکیل شده است. همچنین مؤسس این صرافی نیز از فعالیت قدیمی بازار های مالی می باشد.

این صرافی از لحاظ امنیتی مناسب و معتبر است. شما می توانید با اطمینان از آن استفاده کنید. توجه داشته باشید که هر چه امنیت صرافی بالا باشد، اما شما که کاربر استفاده کننده از این صرافی هستید مسائل امنیتی را رعایت نکنید، بازهم سرمایه شما در خطر است. حتماً به مسائل امنیتی مربوط به کاربران توجه ویژه ای کنید.

شما می توانید برای افزایش امنیت خود در این صرافی ویژگی چند امضایی را فعال سازی کنید. همچنین جز این ویژگی شما می توانید با استفاده از نرم افزار گوگل اتنتیکیتور به راحتی گذرواژه دیگری را در هنگام انتقال، برداشت و… فعال کنید.

رابط کاربری این صرافی بسیار آسان است. فرقی نمی کند که شما کاربر حرفه ای هستید یا مبتدی چراکه می توانید به راحتی فعالیت های مورد نیاز را در این صرافی انجام دهید. در صورتی که در هنگام کار با صرافی بای بیت Bybit با مشکل رو به رو شدید، می توانید به مقاله اختصاصی آموزش صرافی بای بیت Bybit مراجعه کنید. ما در سایت زوم ارز به صورت کامل نسخه وب و همچنین اپلیکیشن این صرافی را آموزش داده ایم.

شما می توانید از صرافی بای بیت در سیستم عامل های موبایلی و کامپیوتری استفاده نمایید. توجه داشته باشید که این صرافی نسخه کامپیوتر ندارد اما شما می توانید از طریق وب (تحت وب) اقدام به ترید در صرافی بای بیت کنید.

یکی از سؤالاتی که ممکن است برایتان پیش بیاید، میزان کارمزد این صرافی چه مقدار است؟ مقدار کارمزد در صرافی بای بیت در حال سفارش گذار یا Maker برابر با ۰.۰۲۵ درصد از ترید شما می باشد. همچنین میزان کارمزد سفارش بردار یا Taker برابر با ۰.۰۷۵ درصد از تریدی که انجام می دهید است.

 1. معرفی صرافی اوکی ایکس Okx:

معرفی صرافی اوکی ایکس Okx
معرفی صرافی اوکی ایکس Okx

این صرافی، همان صرافی معروف OKEX می باشد که چندی پیش نام و همچنین آدرس آن تغییر پیدا کرد. زین پس برای استفاده از این صرافی، باید به آدرس جدید که در ادامه به آن اشاره می کنیم مراجعه نمایید. اگر به سایت رسمی این صرافی نیز مراجعه کنید، می بینید که عبارت «Okx همان Okex است» نوشته شده می باشد.

شما می توانید با اطمینان در بازار فیوچرز و یا اسپات این صرافی معامله کنید. خوشبختانه صرافی اوکی ایکس از جفت ارزهای بسیار زیادی در بازار فیوچرز و اسپات پشتیبانی می کند. همچنین لازم به ذکر است اشاره کنیم که حجم معاملات در این صرافی نیز بالا است. به همین دلیل استفاده از این صرافی را برخی از کاربران توصیه می کنند.

صرافی اوکی ایکس از لحاظ امنیتی نیز مناسب و قابل اعتماد است. همواره توسعه دهندگان این صرافی در تلاش هستند تا بهترین امنیت را برای کاربران خود فراهم کنند. در این صرافی نیز شما می توانید همانند دو صرافی دیگر با استفاده از نرم افزار Google Authentication ورود دو مرحله ای به حساب خود در صرافی اضافه کنید. همچنین، جز هنگام ورود، شما می توانید با استفاده از این نرم افزار در زمان واریز و برداشت و… اقدام به تنظیم گذرواژه اضافی کنید.

از صرافی اوکی ایکس شما می توانید در سیستم عامل های کامپیوتری (از طریق وب) و همچنین سیستم عامل های موبایلی استفاده نمایید. توجه داشته باشید که برای استفاده از این صرافی نیز نیاز به تغییر ای پی دارید. پس قبل از استفاده از این صرافی ابتدا یک پلتفرم برای انجام این کار انتخاب و سپس پس از تغییر ای پی وارد صرافی شوید. توجه داشته باشید که اگر از شما درخواست شد کشور محل زندگی خود را وارد کنید، حتماً آن کشوری را انتخاب کنید که از ای پی آن استفاده می کنید.

رابط کاربری صرافی اوکی ایکس مناسب و کاربر پسند است. در حال حاضر شما می توانید بدون نیاز به هرگونه آموزش اقدام به فعالیت در این صرافی کنید. در صورتی که برای بار اول قصد استفاده از صرافی های دیجیتال دارید و نیازمند آموزش هستید، می توانید با مراجعه به مقاله اختصاصی آموزش صرافی اوکی ایکس در سایت زوم ارز به صورت کامل طریقه کار با آن را فرا بگیرید.

این صرافی همانند بایننس یک توکن اختصاصی نیز دارد. نام توکن این مجموعه OKB می باشد. شما می توانید این توکن را در صرافی اوکی ایکس، هست بی تی سی و… معامله کنید. در صورتی که از توکن OKB در معاملات خود استفاده کنید، مقدار کارمزد پرداختی شما کمتر می شود. این موضوع به این معناست که در کارمزد به شما تخفیف داده می شود.

حال که صحبت از میزان کارمزد شد، شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که مقدار کارمزد معاملات در این صرافی چه مقدار است؟ ساختار کارمزد در معاملات صرافی اوکی ایکس به چند عامل مختلف بستگی دارد. ما در مقاله اختصاصی این صرافی در سایت زوم ارز، به صورت کامل بحث کارمزد را برای شما شرح داده ایم. با کلیک بر روی لینکی که کمی قبل تر قرار داده شد، می توانید به راحتی میزان کارمزد را در این صرافی مطالعه کنید.

      ۴. معرفی صرافی متمرکز هیوبی Huobi

      4. معرفی صرافی متمرکز هیوبی Huobi
4. معرفی صرافی متمرکز هیوبی Huobi

صرافی متمرکز هیوبی از دیگر صرافی های معروف می باشد. این صرافی در بین ۱۰ صرافی بزرگ دنیا از نظر حجم معاملات قرار دارد. پس از اینکه صرافی بایننس احراز هویت را اجباری کرد، عهده ای از کاربران به سمت این صرافی کوچ کردند.

صرافی هیوبی نیازی به احراز هویت ندارد؛ اما باید توجه داشته باشید تا زمانی که احراز هویت نکنید، با محدودیت های صرافی رو به رو می شوید. طبق اطلاعیه های موجود صرافی، بدون احراز هویت شما تنها می توانید تا ۰.۰۶ بیت کوین در روز (۲۴ ساعت) برداشت کنید.

این صرافی همانند بایننس، امکان معامله برای شما را در بازار اسپات و همچنین فیوچرز فراهم کرده است. شما می توانید به راحتی با اهرم های مختلف در بازار فیوچرز این صرافی فعالیت کنید.

یکی از سؤالاتی که توسط کاربران بسیار از ما پرسیده می شود، درباره امنیت صرافی هیوبی می باشد. خوشبختانه این صرافی امنیت مناسبی دارد. یکی از دلایل امنیت بالای این صرافی به بخش توسعه دهندگان آن مربوط است. برخی از توسعه دهندگان این صرافی تجربیات زیادی در حوزه امنیت سایبری و امنیت اینترنت دارند.

خوشبختانه این صرافی رابط کاربری مناسبی دارد. فرقی نمی کند که کاربر حرفه ای هستید و یا مبتدی چراکه به راحتی می توانید معاملات خود را در این صرافی انجام دهید. در صورتی که قصد دارید تا درباره این صرافی اطلاعات بیشتری کسب کنید، به شما پیشنهاد می کنیم که حتماً به مقاله اختصاصی آموزش صرافی هیوبی Huobi در سایت زوم ارز مراجعه کنید. لازم به ذکر است که ما در این آموزش به صورت کامل و جامع طریقه فعالیت در صرافی هیوبی را به شما توضیح داده ایم. اگر در هنگام کار با این صرافی با مشکل رو به رو شدید، می توانید مشکل خود را در بخش نظرات برای ما مطرح کنید.

معرفی صرافی های غیرمتمرکز جایگزین بایننس

 1. معرفی صرافی غیرمتمرکز پنکیک سواپ Pancakeswap:

معرفی صرافی غیرمتمرکز پنکیک سواپ Pancakeswap:
معرفی صرافی غیرمتمرکز پنکیک سواپ Pancakeswap:

صرافی پنکیک سواپ یکی از صرافی های غیرمتمرکزی است که شما می توانید جایگزین بایننس از آن استفاده کنید. این صرافی به دلیل اینکه غیرمتمرکز است، امکانات صرافی بایننس را ندارید. شما تنها در صرافی پنکیک سواپ به نوعی می توانید در بازار اسپات خرید و فروش کنید. همچنین به جای استیکینگ صرافی بایننس، شما در صرافی پنکیک سواپ امکان تأمین نقدینگی دارید.

شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که آیا می توان در بخش فیوچرز صرافی پنکیک سواپ فعالیت کرد؟ خیر چراکه این صرافی از بازار فیوچرز پشتیبانی نمی کند. اگر علاقه مند به استفاده از بازار فیوچرز در صرافی های غیرمتمرکز هستید، در ادامه همراه ما باشید.

متأسفانه چندی پیش صرافی پنکیک سواپ اعلام کرد که زین پس به کاربران چندین کشور خدمات نمی دهد. ایران یکی از کشور هایی بود که این صرافی آن ها را لیست کرده بود؛ اما این موضوع باعث نمی شود که دور استفاده از این صرافی را خط بکشیم چراکه شما می توانید به راحتی و تنها با یک نرم افزار تغییر ای پی به راحتی از صرافی پنکیک سواپ استفاده کنید. سعی کنید که حتماً از ای پی ثابت استفاده نمایید. در صورتی که ای پی شما ثبات نباشد و هر بار با یک ای پی وارد این صرافی شوید، ممکن است آدرس کیف پول شما مسدود شود.

شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که صرافی پنکیک سواپ از چه کیف پول هایی پشتیبانی می کند؟ این صرافی از ولت‌هایی همانند متامسک، مث ولت، بایننس اسمارت چین ولت و… پشتیبانی می کند. شما می توانید با استفاده از هر یک ولت های معرفی به راحتی معامله خود را در این صرافی آغاز کنید.

یکی از موارد مهمی که شاید برای بسیاری از افراد سؤال باشد این است که آیا صرافی پنکیک سواپ امنیت مناسبی دارد؟ بله. خوشبختانه صرافی پنکیک سواپ امنیت مناسبی دارد و شما می توانید با اطمینان از آن استفاده کنید. تا به حال گزارشی مبنی بر هک این صرافی گزارش نشده است. در صورتی که شما ضعف امنیتی در این صرافی مشاهده کردید، می توانید به راحتی آن را به پشتیبانی پنکیک سواپ گزارش دهید.

طریقه فعالیت در صرافی پنکیک سواپ بسیار آسان است چراکه این صرافی از رابط کاربری مناسبی پشتیبانی می کند در صورتی که کاربری مبتدی هستید، می توانید به راحتی با صرافی پنکیک سواپ معاملات خود را انجام دهید. اگر در حین انجام فعالیت با مشکل رو به رو شدید، می توانید به مقاله اختصاصی آموزش صرافی پنکیک سواپ در سایت زوم ارز مراجعه کنید. ما در این مقاله به صورت کامل و جامع طریقه کار با این صرافی را آموزش داده ایم.

 1. معرفی صرافی غیر متمرکز یونی سواپ Uniswap

معرفی صرافی غیر متمرکز یونی سواپ Uniswap
معرفی صرافی غیر متمرکز یونی سواپ Uniswap

صرافی یونی سواپ، از دیگر صرافی های معروف و محبوب کاربران می باشد. شما می توانید به راحتی از این صرافی استفاده کنید چراکه رابط کاربری آن فوق العاده آسان است. ترید ارزهای دیجیتال در صرافی یونی سواپ کاملا لذت بخش است.

این صرافی خوشبختانه امنیت مناسبی نیز دارد. از لحاظ امنیتی صرافی یونی سواپ تأیید شده است چراکه تا به حال گزارش منفی از این صرافی مشاهده نشده است. توجه داشته باشید که این صرافی به ولت شما هیچ دسترسی ندارد و نمی تواند دارایی کیف پول شما را ضبط کند.

در صرافی یونی سواپ نیز شما می توانید عملیات تأمین نقدینگی را انجام دهید. با انجام این کار نسبت به میزان سرمایه، سالانه مقداری سود دریافت می کنید. تقریباً انجام این کار همانند سپرده گذاری در بانک می باشد.

برای بسیاری از افراد این سؤال پیش می آید که صرافی یونی سواپ چه مقدار کارمزد دریافت می کند؟ میزان کارمزد دریافتی این صرافی برابر با ۰.۰۳ درصد از مبلغ معامله شما می باشد.

صرافی یونی سواپ از توکن های مختلفی پشتیبانی می کند. این صرافی بر روی بلاکچین اتریوم پیاده سازی شده است. شما می توانید به راحتی توکن هایی که در بستر شبکه اتریوم لانج شده اند را در این صرافی معامله کنید.

در صورتی که قصد دارید تا درباره صرافی یونی سواپ اطلاعات بیشتری کسب کنید، بهتر است به مقاله اختصاصی آموزش صرافی یونی سواپ در سایت زوم ارز مراجعه کنید. ما در این مطلب به صورت کامل و جامع به شما آموزش داده ایم که چگونه می توانید در این صرافی معامله کنید؛ و یا از دیگر امکانات آن استفاده نمایید.

 1. معرفی صرافی اوپن اوشن OpenOcean

معرفی صرافی اوپن اوشن OpenOcean
معرفی صرافی اوپن اوشن OpenOcean

صرافی اوپن اوشن از دیگر صرافی های غیر متمرکز می باشد که شما می توانید از آن استفاده نمایید. پلتفرم اوپن اوشن یک پروتکل تجمیع است. این پروتکل ویژگی هایی را دارد که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

یکی از مزایا این صرافی مقدار اندک کارمزد ها می باشد. در این پلتفرم خبری از کارمزد های بالای معاملات نیست بلکه شما می توانید با یک مبلغ اندک کارمزد معامله خود را پرداخت کنید.

خوشبختانه این صرافی از لحاظ امنیتی مناسب و پایدار است و شما می توانید به راحتی از آن با اطمینان استفاده کنید. شما در این صرافی می توانید برای افزایش امنیت خود از نرم افزار Google Authenticator استفاده کنید. این نرم افزار به شما کم می کند تا یک گذرواژه اضافه برای حساب خود تعیین کنید تا همان‌طور که گفتیم امنیت شما افزایش پیدا کند.

این صرافی کمی با دیگر صرافی های غیرمتمرکز متفاوت است. اگر قصد دارید تا دلایل این تفاوت را متوجه شوید و همچنین با صرافی اوپن اوشن بیشتر آشنا شوید، بهتر است به مقاله اختصاصی آموزش صرافی اوپن اوشن OpenOcean در سایت زوم ارز مراجعه کنید. ضمناً لازم به ذکر است که ما در این مقاله آموزش قدم به قدم کار با صرافی اوپن اوشن را به صورت تصویری بیان کرده ایم.

تیم توسعه دهنده این پلتفرم یک تیم متخصص ۱۶ نفره می باشد. برخی از افراد تیم توسعه اوپن اوشن سابقه درخشانی دارند چراکه آن ها در شرکت هایی همچون Intel و HP فعالیت داشته اند.

صرافی اوپن اوشن از بلاکچین های مختلفی پشتیبانی می کند. این موضوع باعث شده است تا شما بتوانید توکن های بسیار زیادی را معامله کنید. برخی از بلاکچین های قابل استفاده در این صرافی عبارت اند از: ETH، BSC، ONT، TRON، SOL و… .

این صرافی یک توکن اختصاصی با نام OOE نیز دارد. در صورتی که شما اقدام به خرید این توکن کنید، می توانید به جامعه حکمرانی اوپن اوشن بپیوندید. دارندگان توکن OOE می توانند با ارائه پیشنهاد و همچنین رأی دادن به پارامتر های پروتکل آینده آن را شکل دهند.

در صورتی که قصد دارید قصد خرید این توکن را دارید، بهتر است ابتدا کمی درباره آن اطلاعات کسب کنید. ما در سایت زوم ارز به صورت کامل و جامع این توکن را مورد بررسی قرار داده ایم. شما می توانید با مراجعه به مقاله ارز OOE چیست؟ به صورت کامل و جامع با این توکن که توکن اختصاصی صرافی اوپن اوشن است، آشنا شوید.

 1. معرفی صرافی غیرمتمرکز لورج Levrej

معرفی صرافی غیرمتمرکز لورج Levrej
معرفی صرافی غیرمتمرکز لورج Levrej

تا به این قسمت با ۳ صرافی غیرمتمرکز آشنا شدید. هیچ یک از صرافی های فوق قابلیت ترید در بازار فیوچرز را نداشتند؛ اما در این بخش قصد معرفی یک صرافی غیرمتمرکز که شما می توانید در فیوچرز آن تا اهرم ۱۰۰ برابر معامله کنید را داریم.

صرافی لورج یا Levrej یکی از صرافی های غیرمتمرکزی است که شما می توانید از آن استفاده کنید. این صرافی همان‌طور که اشاره شد از بازار فیوچرز پشتیبانی می کند. در این صرافی شما نیازی به احراز هویت ندارید اما توجه داشته باشید که حتماً باید در هنگام استفاده از آن نرم افزار تغییر ای پی استفاده کنید.

در این صرافی همانند دیگر صرافی ها نیازی به ایجاد حساب نیست بلکه شما می توانید تنها با متصل کردن ولت خود به راحتی فعالیت های مورد نظرتان را انجام دهید.

این صرافی در بخش فیوچرز، از جفت ارز های مختلفی پشتیبانی کند. جز بخش فیوچرز، شما می توانید در صرافی لورج، در بازار اسپات نیز معامله کنید. بازار اسپات این صرافی نیز شامل رمز ارز های مختلفی می باشد.

صرافی لورج در معاملات اسپات یا Spot هیچ کارمزدی از میکر (سفارش گذار) و تیکر (سفارش بردار) دریافت نمی کند؛ اما در معاملات فیوچرز از تیکر ۰.۰۴ درصد و از میکر ۰.۰۲ درصد کارمزد کسر می کند.


سخن آخر درباره ی بهترین صرافی جایگزین بایننس

در این مطلب ما تنها اقدام به معرفی ۳ صرافی جایگزین بایننس کرده ایم. صرافی های دیگری نیز وجود دارند که شما بتوانید از آن ها استفاده کنید اما ترجیح ما ۳ صرافی فوق بود. در صورت تمایل شما می توانید به جای استفاده از صرافی های متمرکز، از صرافی های غیرمتمرکز همانند پنکیک سواپ، یونی سواپ و… استفاده نمایید.

در صورتی که قصد استفاده از صرافی های متمرکز جز ۳ صرافی معرفی شده دارید، بهتر است به نکاتی که در ابتدا اشاره کردیم دقت کنید. در صورتی که صرافی مورد نظر از نکات فوق بهره مند بود، می توانید از آن استفاده نمایید. همان‌طور که اشاره شد، به هیچ عنوان از صرافی های خارجی بدون نرم افزار های تغییر ای پی استفاده نکنید.

در صورتی که در یک منبع آموزشی مشاهده کردید که پیشنهاد استفاده بدون نرم افزار تغییر ای پی به شما داده شده است، حتماً به منبع دیگری مراجعه کنید. تمامی صرافی های خارجی، بلا استثنا نیاز به نرم افزار های تغییر ای پی دارند. در صورتی که از این قانون پیروی نکنید، پس از مدتی ممکن است حساب شما مسدود و همچنین دارایی شما نیز بلوکه شود.

ممنون از اینکه تا پایان مقاله ی “بهترین صرافی جایگزین بایننس” با ما همراه بودید.


بیشتر بخوانید:

 1. بهترین صرافی ارز دیجیتال برای خرید و فروش
 2. چگونه در صرافی ارز دیجیتال ثبت نام کنیم؟
 3. بهترین صرافی جایگزین بایننس کدام است؟
 4. تفاوت صرافی ارز دیجیتال و بروکر چیست؟
 5. کدام صرافی کمترین کارمزد را دارد؟
 6. بهترین صرافی فیوچرز برای ایرانی ها
 7. بهترین سایت برای استیکینگ | استیکینگ در کدام صرافی بهتر است؟
 8. نحوه دریافت مجوز صرافی ارز دیجیتال | کدام صرافی های ارز دیجیتال مجوز دارند
 9. صرافی آنلاین ایرانی بدون احراز هویت یا با احراز هویت سریع
 10. آموزش راه اندازی صرافی ارز دیجیتال در ایران و جهان
 11. کدام صرافی های ارز دیجیتال با ایران کار می کنند
 12. راهکارهای حفظ امنیت در صرافی های ارز دیجیتال
از اخبار روز اطلاع داری؟
از اخبار روز اطلاع داری؟

آخرین اخبار فاندامنتال ارز دیجیتال

[vc_column][vc_basic_grid post_type=”post” max_items=”6″ item=”55693″ grid_id=”vc_gid:1645702444863-21150734-cadd-6″ taxonomies=”663″][/vc_column]

از اخبار روز اطلاع داری؟
از اخبار روز اطلاع داری؟

آخرین اخبار فاندامنتال ارز دیجیتال

[vc_column][vc_basic_grid post_type=”post” max_items=”6″ item=”55693″ grid_id=”vc_gid:1645702444863-21150734-cadd-6″ taxonomies=”663″][/vc_column]

تیم محتوا
تیم محتوا
من سید مهدی هستم تولید کننده محتوا سایت زوم ارز. دانشجوی مهندسی کامپیوتر در دانشگاه آزاد گرایش نرم افزار می باشم و همچنین سابقه ی سه سال فعالیت در حوزه ی ارز های دیجیتال و 5 سال نیز تولید کننده محتوا را در کارنامه خود دارم. بنده علاقه مند به دنیای کریپتو و همچنین تکنولوژی هستم و همچنین به آینده ی ارز های دیجیتال بسیار خوشبین نیز هستم و بر این باورام که صنعت بلاکچین در ایران آینده ای بسیار درخشانی خواهد داشت.

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین مقالات منتشر شده