آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

صرافی ارز دیجیتال بدون احراز هویت یا با احراز هویت سریع

صرافی ارز دیجیتال با احراز هویت سریع

صرافی ارز دیجیتال بدون احراز هویت یا با احراز هویت سریع، لازمه استفاده از هر صرافی ارز دیجیتال ثبت نام در آن صرافی می باشد. برخی از صرافی های خارجی و تمام صرافی های ایرانی، پس از ثبت نام از شما درخواست می کنند تا احراز هویت یا KYC خود را انجام دهید. تقریباً باید بگوییم که انجام این کار امری اجباری در صرافی های ارز دیجیتال است. پس از اینکه احراز هویت را به صورت کامل انجام دادید، حال می توانید به راحتی معاملات خود را در صرافی انجام دهید. با توجه به این موضوع، ممکن است برایتان این سؤال پیش بیاید که احراز هویت کدام صرافی سریع تر است؟ آیا در صرافی های ایرانی می توانیم به سرعت احراز هویت کنیم و یا صرافی های خارجی؟

اگر قصد دارید تا درباره “صرافی ارز دیجیتال با احراز هویت سریع” و “صرافی آنلاین ایرانی بدون احراز هویت” اطلاعات کسب کنید، در ادامه به این موضوع کامل خواهیم پرداخت اما قبل از هر چیزی نیاز است تا شما را با موارد دیگر آشنا کنیم. در ادامه همراه ما باشید.


صرافی ارز دیجیتال بدون احراز هویت یا با احراز هویت سریع

انتخاب یک صرافی ارز دیجیتال مناسب وابسته به نیازها و ترجیحات شما است. در زیر چند مورد از صرافی‌های محبوب را بدون احراز هویت یا با احراز هویت سریع که باید در نظر بگیرید، آورده شده است:

بدون احراز هویت:

 • Bisq: یک صرافی غیرمتمرکز همتا به همتا که به شما امکان می‌دهد بدون نیاز به واسطه با دیگران معامله کنید.
 • HodlHodl: پلتفرمی دیگر برای معاملات همتا به همتا که از بیت کوین، اتریوم، لایت کوین و مونرو پشتیبانی می‌کند.
 • LocalBitcoins: یک منبع برای یافتن خریداران و فروشندگان بیت کوین در منطقه شما است.
 • Paxful: پلتفرمی مشابه LocalBitcoins است که از طیف گسترده‌تری از ارزهای دیجیتال پشتیبانی می‌کند.

احراز هویت سریع:

 • Kraken: یک صرافی محبوب که از طیف گسترده‌ای از ارزهای دیجیتال و فیات پشتیبانی می‌کند. احراز هویت معمولاً در عرض چند دقیقه انجام می‌شود.
 • Coinbase: یکی از بزرگترین صرافی‌های ارز دیجیتال در ایالات متحده است. احراز هویت ممکن است چند روز طول بکشد.
 • Gemini: یک صرافی که بر امنیت و انطباق متمرکز است. احراز هویت معمولاً در عرض یک روز انجام می‌شود.
 • Binance: یکی از محبوب‌ترین صرافی‌های ارز دیجیتال با طیف گسترده‌ای از ویژگی‌ها. احراز هویت ممکن است چند روز طول بکشد.

احراز هویت یا KYC چیست؟

احراز هویت یا KYC چیست؟
احراز هویت یا KYC چیست؟

ممکن است درباره احراز هویت تا به حال مطالب مختلفی را خوانده باشید اما ما در این قسمت به احراز هویت در صرافی های دیجیتال اشاره خواهیم کرد. همان‌طور که اشاره کردیم، احراز هویت در صرافی های ارز دیجیتال اجباری است. در صورتی که شما احراز هویت نکنید، نمی توانید در آن صرافی معامله کنید.

اگر بخواهیم برای احراز هویت یک تعریف کامل داشته باشیم، باید این‌گونه بگوییم که احراز هویت به معنای معرفی کاربر به صرافی می باشد. احراز هویت در هر صرافی شرایط خاصی دارد، برای مثال برخی از صرافی ها ممکن است انجام این کار ساده بگیرند اما برخی های دیگر سفت سخت! گاها پیش آمده است که در برخی از صرافی ها شرایط احراز هویت به شکلی سخت بود که کاربران از انجام این کار خودداری کردند.

زمانی که شما در یک صرافی مراحل احراز هویت را انجام می دهید، در اصل خودتان را به آن صرافی به صورت کامل معرفی می کنید. تمامی صرافی ها قصد دارند تا هویت کاربرانی که در پلتفرم معاملاتی آن ها فعالیت می کنند برایشان شناخته شده باشد. این کار باعث می شود تا کاربران نتوانند برخی از اقدامات مثل پولشویی، اجاره حساب و… را انجام دهند. در ادامه به این موارد بیشتر اشاره خواهیم کرد.

ممکن است برایتان این سؤال پیش بیاید که برای احراز هویت در صرافی ها به چه مدارکی نیاز است و چه شرایطی را باید طی کنیم؟

مدارک مورد نیاز برای احراز هویت در صرافی های ایرانی و خارجی متفاوت است. برای مثال در صرافی های ایرانی ممکن است تنها با یک کارت ملی و کارت بانکی بتوانید عملیات احراز هویت را انجام دهید اما احراز هویت در صرافی های خارجی نیازمند پاسپورت و… می باشد. در ادامه با طریقه احراز هویت در هر صرافی بیشتر و بهتر آشنا خواهید شد.


عواقب عدم انجام احراز هویت صحیح

عواقب عدم انجام احراز هویت صحیح
عواقب عدم انجام احراز هویت صحیح

همان‌طور که پیش‌تر گفتیم، در صورتی که احراز هویت به صورت صحیح انجام نشود، برخی از کاربران می توانند اقدامات ناشایست بسیاری انجام دهند. برخی از این اقدامات عبارت اند از:

 1. پولشویی:

پس از اینکه صرافی های ارز دیجیتال وارد کار شدند، کاربران کلاه‌بردار برای اینکه ردی از کلاه‌برداری خود باقی نگذارند دست به استفاده از صرافی های ارز دیجیتال زدند و یا اینکه افراد مختلفی برای جا به جایی پول با حجم های بسیار بالا از صرافی های ارز دیجیتال استفاده می کردند. حال چه صرافی های خارجی و چه صرافی های ایرانی آمدند با استفاده از احراز هویت تا از این کار جلوگیری کنند.

 1. فیشینگ:

فیشینگ یکی فعالیت های مهم در کلاه‌برداری می باشد. اگر به ها سطح اینترنت دقت کنید، تمامی آن ها به فیشینگ ختم می شود. متأسفانه در حال حاضر، کلاه‌برداران می توانند از طریق فیشینگ به راحتی موجودی حساب شما را به سرقت ببرند. اگر در صرافی های ارز دیجیتال احراز هویت وجود نداشت، کلاه‌برداران می توانستند به راحتی از مشخصات شما سوءاستفاده و اقدام به سرقت حساب بانکی شما کنند.

 1. اجاره حساب های بانکی:

یکی از علل های مهم احراز هویت، جلوگیری از اجاره حساب بانکی می باشد. افراد مختلف با اجاره حساب بانکی در تلاش هستند تا در کلاه‌برداری هایی که می کنند هیچ ردپایی از خود به جا نگذارد. تقریباً باید بگوییم که احراز هویت باعث می شود تا ریسک چنین اتفاقی به حداقل برسد. شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که اجاره حساب بانکی به چه معنا می باشد؟

افراد سوءاستفاده گر و یا کلاه‌بردار با پرداخت مبلغ بسیار ناچیز به افراد ضعیف، آن ها را ترغیب می کنند تا کارت بانکی خود را در اختیار آن ها قرار دهند. حال اگر بحث احراز هویت وجود نداشت، به راحتی این‌گونه افراد می توانستند با اجاره کارت یک حساب در صرافی های داخلی ایجاد و از طریق آن کلاه‌برداری کنند.

اما با توجه به روند احراز هویت و وجود کارت ملی و دست نوشته و… تقریباً انجام این ترفند بسیار کمتر شده است چراکه اکثر افراد نمی توانند این کار را انجام دهند.

برای اینکه شخصی بتواند در یک صرافی احراز هویت کند، جز اجاره حساب بانکی باید کارت ملی و حتی شماره تماس مرتبط با فرد مورد نظر را نیز اجاره کند. به همین دلیل کار برای این دسته از افراد کمی سخت شده است.

حال که با انواع کلاه‌برداری ها آشنا شدید و در این باره اطلاعات کسب کردید، قصد داریم تا در ادامه کمی درباره احراز هویت در صرافی های ایرانی و خارجی صحبت کنیم. اگر قصد آشنایی کامل با احراز هویت در صرافی ها را دارید، در ادامه همراه ما باشید.


دلایل اجبار در احراز هویت صرافی های دیجیتال چیست؟

دلایل اجبار در احراز هویت صرافی های دیجیتال
دلایل اجبار در احراز هویت صرافی های دیجیتال

یکی از سوالاتی که معمولا توسط اکثر کاربران از ما پرسیده می شود این است که چرا احراز هویت اکثر صرافی های ارز دیجیتال اجباری است؟ معمولا صرافی های ارز دیجیتال برای این بتوانند از استفاده غیرقانونی رمز ارز ها، فرارهای مالیاتی و… جلوگیری کنند به سراغ احراز هویت می روند تا هر کاربر به صورت کامل هویت خود را برای صرافی مشخص کند.

برای اینکه این موضوع را بهتر متوجه شوید بگذارید تا برایتان یک مثال بزنیم. در برخی از کشور ها همانند آمریکا جز مالیات دارایی های عادی، به بیت کوین نیز مالیات تعلق می گیرد. به همین دلیل برخی از افراد مایل نبودند که دارایی خود را اعلام کنند و به سراغ صرافی های بدون نیاز به احراز هویت رفتند. به همین دلیل دولت ها نیز نمی توانستند مالیات بیت کوین را از افراد دریافت کنند. احراز هویت در صرافی های ارز دیجیتال به دولت ها کمک می کند تا بتوانند درآمد مردم را از بیت کوین پیگیری کنند و از آن ها مالیات دریافت نمایند. البته این اتفاق در ایران رخ نمی دهد چراکه در ایران به بیت کوین مالیات تعلق نمی گیرد.

یکی از افرادی که در بازار ارزهای دیجیتال با احراز هویت بسیار مخالف بود، ساتوشی ناکاموتو خالق بیت کوین است. همانطور که می دانید هویت ساتوشی هم اکنون مشخص نیست و فعالان حوزه رمز ارز ها آن را نمی شناسند. حتی فردی نمی داند که آن مرده است یا زنده! به همین دلیل تا کنون هویت خود را اعلام نکرده است. او معتقد بود که دولت نباید از دارایی مردم مطلع باشد و به همین علت احراز هویت برخلاف خواسته های او بود.

البته تمام موارد فوق تا زمانی پابرجا است که مردم از صرافی ها برای معاملات خود استفاده کنند. هر کاربری می تواند برای اینکه تمام موارد گفته شده را دور بزند، به راحتی از کیف پول های دیجیتال استفاده کند. همانطور که احتمالا اطلاع دارید هیچ یک از کیف پول های دیجیتال نیازی به احراز هویت ندارد و شما می توانید بدون احراز هویت سرمایه خود را در آن ها ذخیره و حتی معامله کنید. البته معامله در کیف پول های دیجیتال یک مشکل بسیار بزرگ دارد و آن کارمزدی است که شما باید برای معامله پرداخت کنید. در صورتی که سرمایه شما برای تبدیل کمی زیاد باشد، باید کارمزد زیادی نیز پرداخت کنید.


احراز هویت در صرافی های ایرانی چگونه است؟

احراز هویت در صرافی های ایرانی
احراز هویت در صرافی های ایرانی

احراز هویت در صرافی ایرانی نسبت به صرافی های خارجی کمی آسان تر است اما همان‌طور که اشاره کردیم برخی از صرافی های ایرانی شرایط احراز هویت را سفت و سخت گرفته اند.

معمولاً در تمامی صرافی های ایرانی برای احراز هویت به مدارک شناسایی نیاز دارید. مدارک شناسایی جهت احراز هویت در صرافی های ایرانی عبارت اند از:

 • کارت ملی:

در تمام صرافی ها، ابتدا باید اطلاعات کارت ملی اعم از نام و نام خانوادگی، کد ملی، نام پدر، تاریخ تولد و… را وارد کنید. پس از اینکه اطلاعات فوق به تأیید صرافی رسید، نوبت به این رسیده است که عکس کارت ملی را برای صرافی ارسال کنید. در برخی از صرافی ها باید تصویر کارت ملی را به تنهایی برای صرافی ارسال کنید؛ اما در برخی های دیگر باید به همراه کارت بانکی و تصویر از شخص خودتان ارسال نمایید. هر صرافی بسته به شرایطی که دارد از شما درخواست چنین چیزی می کند. پس از کارت ملی نوبت به کارت بانکی می رسد.

 • کارت بانکی:

شرایط ثبت کارت بانکی نیز در صرافی ها متفاوت است. برخی از صرافی ها در همان ابتدای کار از شما درخواست ارسال تصویر کارت بانکی می کنند اما برخی های دیگر پس از انجام احراز هویت از شما درخواست می کنند که اطلاعات کارت بانکی را ثبت کنید.

در صورتی که در مراحل احراز هویت از شما درخواست ثبت و ارسال اطلاعات و تصویر کارت ملی شد، باید در همان مرحله طبق شرایط این کار را انجام دهید؛ اما اگر پس از احراز هویت از شما درخواست ثبت کارت بانکی شد، معمولاً تنها باید کارت بانکی خود را ثبت کنید و نیازی به ارسال عکس نمی باشد.

دقت داشته باشید که در بخش کارت بانکی، حتماً باید کارت معرفی شده همنام با صاحب کارت ملی باشد. در غیر این صورت کارت بانکی شما تأیید نمی شود. دلیل این قانون نیز جلوگیری از اجاره کارت بانکی می باشد.

 • دست نوشته:

مرحله اصلی در احراز هویت هر صرافی پس از ثبت اطلاعات این بخش می باشد. شما در این مرحله باید متن از قبل تعریف شده را عیناً در یک کاغذ با دست خط خود بنویسید و سپس امضا کنید. معمولاً متنی که در این بخش باید آن را یادداشت کنید بین ۵ تا ۸ خط می باشد که تعهد هایی در آن از شما گرفته شده است.

برخی از صرافی ها این مرحله را کمی سخت تر جلوه می دهند چراکه متن درخواستی نسبت به سایر صرافی ها متفاوت است و از شما درباره موارد مختلف تعهد گرفته می شود. به همین دلیل، برخی از ها از احراز هویت در آن صرافی ها معمولاً خودداری می کنند.

 • تصویر از شخص:

در نهایت پس از اینکه متن اعلام شده را با دست خط خود نوشتید، حال باید طبق شرایطی که مطرح شده است از خود یک عکس تهیه کنید و آن را برای صرافی بفرستید. در تصویر شما جز متن دست نوشته، باید کارت ملی و یا کارت بانکی نیز وجود داشته باشد.

توجه داشته باشید که تصویر ارسالی شما در این بخش باید کاملاً شفاف و همچنین خوانا باشد به طوری که متن نوشته شده را بتوان از داخل عکس تشخیص داد. اگر طبق شرایط صرافی عکس مورد نظر را ارسال نکنید، قطعاً درخواست احراز هویت شما رد خواهد شد و این موضوع در نهایت باعث می شود تا مجدد این کار را انجام دهید. اگر قصد دارید تا با مراحل احراز هویت هر صرافی آشنا شوید، می توانید به سایت رسمی صرافی مورد نظر مراجعه کنید و پس از ثبت نام با طریقه احراز هویت آشنا شوید.

 • شماره موبایل:

معمولاً شماره موبایل در هنگام ثبت نام از شما گرفته می شود اما حتماً به یاد داشته باشید که شماره موبایل به نام شما باید باشد. برای مثال اگر قصد دارید تا با مشخصات برادر، خواهر، پدر، مادر و یا… هر فرد دیگری احراز هویت کنید، شماره موبایل نیز باید به نام فرد مورد نظر باشد. در اصل باید بگوییم که شماره موبایل باید متعلق به صاحب کارت ملی باشد. در غیر این صورت عملیات احراز هویت انجام نخواهد شد و شما نمی توانید احراز هویت کنید.

البته لازم به ذکر است که برخی از صرافی بر روی این مورد حساسیت به خرج می دهند اما برخی های دیگر خیر و شما می توانید بدون هر گونه مشکلی به راحتی با یک شماره دیگر احراز هویت خود را انجام دهید.

در کل باید بگوییم که مراحل فوق، تمام مراحلی بود که شما باید برای احراز هویت در صرافی های ایرانی آن ها را طی کنید. تقریباً باید بگوییم که احراز هویت در صرافی های ایرانی آسان است اما به دلیل سخت گیری برخی از صرافی ها ممکن است بعضی از افراد حوصله انجام این کار را نداشته باشند. حال ممکن است برای این دسته از کاربران سؤال ایجاد شود که اگر احراز هویت نکنیم، چگونه می توانیم با صرافی های داخلی کار و از آن ها خدمات دریافت کنیم؟

در صورتی که احراز هویت نکنید، شاید بتوانید در برخی از صرافی ها معامله انجام دهید اما نمی توانید در آمد خود را برداشت بزنید و یا انتقال دهید چراکه انجام این کار نیاز به احراز هویت دارد. اگر تمایل به احراز هویت ندارد، می توانید با مراجعه به صرافی های حضوری از آن ها درخواست خدمات کنید که معمولاً صرافی های حضوری نسبت به صرافی های غیرحضوری و یا آنلاین خدمات کمتری در اختیار شما قرار می دهند.

حال که با احراز هویت صرافی های داخلی آشنا شدید، نوبت به این رسیده است که به سراغ احراز هویت در صرافی های خارجی برویم. در ادامه قصد داریم تا به چگونگی احراز هویت در صرافی های خارجی بپردازیم. در ادامه همراه ما باشید.

اگر در زمان احراز هویت صرافی های داخلی با مشکل رو به رو شدید و یا سؤالی برایتان ایجاد شد، ابتدا می توانید به پشتیبانی صرافی مراجعه کنید و از طریق پشتیبانی مشکل خود را حل کنید، اگر موفق به انجام این کار نشدید، می توانید در بخش نظرات این مطلب، مشکل خود را مطرح کنید.


مدت زمان احراز هویت در صرافی های ایرانی

مدت زمان احراز هویت در صرافی های ایرانی
مدت زمان احراز هویت در صرافی های ایرانی

کمی پیش‌تر با مراحل احراز هویت در صرافی های ایرانی به صورت کامل آشنا شدید. حال همان‌طور که گفتیم ممکن است برای برخی از کاربران این سؤال پیش بیاید که چه مدت زمانی طول می کشد تا احراز هویت انجام شود؟ با توجه به رقابتی که در بین صرافی های ایرانی وجود دارد، تمام صرافی ها در تلاش اند تا در سریع‌ترین زمان ممکن احراز هویت کاربران را تأیید و یا رد کنند.

معمولاً مدت انتظار تأیید احراز هویت در هر صرافی متفاوت است. برخی از صرافی ها ممکن است یک روز کاری و برخی ها ممکن است یک ساعت زمان ببرد! برای مثال هستند صرافی هایی که شما بتوانید در عرض کمتر از یک ساعت هم ثبت نام و هم احراز هویت انجام دهید اما ممکن است آن صرافی مورد پسند و تأیید شما نباشد. در این صورت مجبور هستید تا تنها برای یک بار در مواقع ضروری از آن صرافی استفاده کنید.

برای اینکه بتوانید از مدت زمان احراز هویت در هر صرافی با خبر شوید، به شما پیشنهاد می کنیم که با پشتیبانی صرافی مورد نظر تماس حاصل کنید چراکه آن ها می توانند بهترین راهنما برای شما باشند. اگر در این بین برای شما سؤالی ایجاد شد و موفق به برقراری ارتباط با کارشناسان صرافی مورد نظر نشدید، می توانید در بخش نظرات این مطلب سؤال خود را مطرح کنید.


احراز هویت در صرافی های خارجی چگونه است؟

احراز هویت در صرافی های خارجی
احراز هویت در صرافی های خارجی

قبل از هر چیزی باید اعلام کنیم که با توجه به تحریم ها، کاربران ایرانی در هیچ کدام از صرافی های خارجی نمی توانند احراز هویت کنید و در صورتی که این کار را کاربری انجام دهد، احراز هویت مورد تأیید صرافی قرار نمی گیرد؛ اما ما برای اطلاع رسانی در این بخش به شما خواهیم گفت که دقیقاً به چه مدارکی برای احراز هویت در صرافی های خراجی نیازمندید.

مدارکی که شما باید با آن ها اقدام به احراز هویت در صرافی های خارجی کنید متفاوت با مدارک احراز هویت در صرافی های ایرانی است. برای اینکه در صرافی های خارجی بتوانید احراز هویت کنید، نیاز به یک مدرک بین المللی مثل پاسپورت دارید. با پاسپورت هر کشوری، در صورت که کشور مورد نظر مثل ایران تحریم نباشد، می توانید به راحتی احراز هویت کنید.

برای مثال اگر ایرانی هستید و قصد دارید تا در صرافی بایننس احراز هویت نمایید، باید به سراغ کشور هایی بروید که تحریم نیستند. برای مثال با هویت کاربران ایران، آمریکا، سوریه و… نمی توانید در این صرافی احراز هویت کنید اما با هویت کشور هایی همانند امارات، ترکیه و… می توانید به راحتی احراز هویت خود را انجام دهید.

برای انجام این کار کافی است ابتدا پاسپورت، شماره همراه یک کاربر اماراتی و یا ترکیه را دریافت و پس از ثبت نام در صرافی بایننس و به سراغ احراز هویت بروید.

در بخش احراز هویت صرافی های خارجی، همانند صرافی های خارجی شما باید یک متن به زبان انگلیسی بر روی کاغذ بنویسید و یا آن متن را با زبان انگلیسی در یک ویدیو بازگو کنید. پس از ثبت مدارک و ارسال ویدیو یا عکس مورد نظر، در صورتی که مشکلی وجود نداشته باشد احراز هویت انجام می شود و شما می توانید به راحتی فعالیت کنید.

توجه داشته باشید که اگر در ایران با هویت خارجی احراز هویت می کنید، در هنگام استفاده از صرافی حتماً باید ای پی خود را به همان کشور تغییر دهید. برای مثال اگر با پاسپورت کشور افغانستان در صرافی بایننس و یا کوکوین و یا هر صرافی خارجی دیگری احراز هویت می کنید، باید هر دفعه با ای پی IP کشور افغانستان نیز وارد آن صرافی شوید و سپس معاملات خود را آغاز کنید.

در صورتی که این عمل را انجام ندهید و با همان ای پی ایران وارد صرافی شوید، حساب کاربری شما پس از یک مدت کوتاه مسدود می شود و امکان دارد که به صورت کلی سرمایه تان بلوکه شود. برای جلوگیری از رخ دادن چنین اتفاقی حتماً به توصیه فوق توجه کنید.

حال که با احراز هویت صرافی های خارجی آشنا شدید، ممکن است برایتان این سؤال پیش بیاید که در کدام صرافی می توانیم به سرعت احراز هویت کنیم و یا اینکه کدام صرافی ارز دیجیتال با احراز هویت سریع است؟ در ادامه سرعت احراز هویت در صرافی های داخلی و خارجی را بررسی خواهیم کرد؛ همراه ما باشید.


مدت زمان احراز هویت در صرافی های خارجی

مدت زمان احراز هویت در صرافی های خارجی
مدت زمان احراز هویت در صرافی های خارجی

پس از اینکه در صرافی مورد نظر ثبت نام کردید، حال باید منتظر باشید تا احراز هویت شما تأیید و یا رد شود. اگر برایتان سؤال است که انجام این مرحله چه مدت زمانی طول می کشد، این بخش از مطلب را به صورت کامل مطالعه کنید.

در صرافی های خارجی، نسبت به صرافی های ایرانی ممکن است کمی دیرتر پاسخ نتیجه احراز هویت را دریافت کنید. برای مثال اگر مدت زمان احراز هویت در یک صرافی ایرانی ۱۲ ساعت است، امکان دارد این میزان از زمان در یک صرافی خارجی به ۲۴ ساعت و یا بیشتر تغییر کند.

شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که دلیل این مدت زمان طولانی چیست؟ در صرافی های ایرانی تنها کاربران ایرانی احراز هویت می کنند به همین دلیل در سریع‌ترین زمان ممکن احراز هویت شما تأیید و یا رد می شود؛ اما در صرافی های خارجی به دلیل اینکه بین المللی هستند و از تمام کشور ها کاربران قصد احراز هویت دارند، ممکن است کمی زمان ببرد.

در کل باید اشاره کنیم که به هیچ عنوان انتظار شما از یک صرافی خارجی در بعضی از امکانات به اندازه یک صرافی ایرانی نباشد و یا بلعکس! صرافی های ایرانی به دلیل محدودیت هایی که دارند، باید از برخی موارد فاکتور بگیرند چراکه اگر این کار انجام ندهند ممکن است برایشان مشکلات متعددی ایجاد شود.


صرافی آنلاین ایرانی بدون احراز هویت

صرافی آنلاین ایرانی بدون احراز هویت
صرافی آنلاین ایرانی بدون احراز هویت

در بین تمام صرافی های ایرانی موجود، برخی از صرافی های ارز دیجیتال نیاز به احراز هویت ندارند اما برای استفاده محدودیت هایی دارند. برای مثال ممکن است سقف برداشت و یا واریز آن ها در حالت بدون احراز هویت کمتر از سقف احراز هویت شده باشد. البته برخی از صرافی های دیگر هستند که احراز هویت در آن ها سطح بندی است. برای مثال اگر تا سطح ۲ احراز هویت کنید، کمی به سقف واریز و یا برداشت اضافه خواهد شد. در صورتی که قصد واریز و برداشت مبالغ زیادی داشته باشید، باید تا سطح های بیشتر که از سوی صرافی اعلام شده است احراز هویت انجام دهید.


معرفی صرافی بدون احراز هویت

معرفی صرافی بدون احراز هویت
معرفی صرافی بدون احراز هویت

در این بخش از مقاله قصد داریم تا به چند صرافی بدون احراز هویت در صرافی های خارجی بپردازیم. شما می توانید در صرافی های ذیل، بدون احراز هویت به راحتی فعالیت کنید و در آن ها معاملات خود را انجام دهید. در صورتی که تا به حال با هیچ یک از صرافی های ذیل کار نکرده اید و نیاز به آموزش دارید، مطالعه این بخش از مطلب را از دست ندهید.

 • معرفی صرافی بدون احراز هویت کوکوین Kucoin:

صرافی کوکوین در سال ۲۰۱۷ منتشر شد. این صرافی، مقصد اکثر کاربران ایرانی پس از اجباری شدن احراز هویت در صرافی بایننس بود. خوشبختانه صرافی کوکوین نیازی به احراز هویت ندارد و شما می توانید با اطمینان تنها با استفاده از یک نرم افزار تغییر ای پی به راحتی معاملات خود را در این صرافی انجام دهید. این صرافی ارز دیجیتال توسط Michael Gam توسعه داده شده است. جز آقای جم، تقریباً ۱۲ فرد دیگر در تیم توسعه این صرافی حضور دارند.

یکی از بهترین مزایا این صرافی، امنیت بسیار بالای آن می باشد. صرافی کوکوین، همانند صرافی بایننس امنیت مناسب و قابل قبولی دارد. خوشبختانه تا کنون، هیچ خبری مبنی بر هک شدن این صرافی تا کنون گزارش نشده است. شما می توانید با اطمینان و البته رعایت موارد امنیتی از این صرافی استفاده کنید.

جز امنیت مناسب، خوشبختانه صرافی کوکوین رابط کاربری مناسبی نیز دارد. فرقی نمی کند که شما کاربر حرفه ای هستید و یا مبتدی چراکه به راحتی می توانید در این صرافی معامله کنید و از امکانات آن استفاده نمایید.

با توجه به اینکه صرافی کوکوین نیازی به احراز هویت ندارد، در صورتی که قصد دارید تا با آن فعالیت های خود را انجام دهید، اما با مشکل رو به رو هستید، می توانید با مراجعه به مقاله اختصاصی آموزش صرافی کوکوین در سایت زوم ارز، به صورت تصویری و کامل و همچنین جامع، طریقه کار با این صرافی را آموزش ببینید.

البته لازم به ذکر است که قبل از ورود به این صرافی و ثبت نام در آن حتماً از نرم افزار تغییر ای پی ثابت استفاده نمایید. در صورتی که بدون تغییر ای پی وارد این صرافی شوید، ممکن است پس از مدتی حساب کاربری شما مسدود شود. به این موضوع توجه ویژه ای داشته باشید.

 • معرفی صرافی بدون احراز هویت وان اینچ ۱Inch:

صرافی وان اینچ از دیگر صرافی های غیرمتمرکز ارز دیجیتال است که شما در آن می توانید رمز ارز های مختلفی را معامله کنید. این صرافی نیازی به احراز هویت ندارد و شما می توانید بدون احراز هویت به راحتی در این صرافی فعالیت کنید. توجه داشته باشید که برای استفاده از هر صرافی خارجی، حتماً باید از نرم افزار های تغییر ای پی ثابت استفاده نمایید.

طریقه کار با صرافی وان اینچ بسیار آسان است و شما می توانید به راحتی در این صرافی معاملات خود را انجام دهید. در صورتی که در حین انجام معاملات با مشکل رو به رو شدید، حتماً در بخش نظرات مشکل خود را با ما مطرح کنید و یا اینکه با مراجعه به مقاله اختصاصی آموزش صرافی وان اینچ، به صورت تصویری و کامل و جامع طریقه کار با آن را آموزش ببینید.

اگر تریدر باشید، احتمالاً نام توکن رسمی این صرافی را بارها شنیده اید و یا با آن توکن حداقل یک معامله انجام داده اید. توکن ۱Inch مختص به این صرافی می باشد که بر روی شبکه اتریوم با استاندارد ERC-20 لانچ شده است. این توکن برای اهداف مختلفی توسعه داده شده است که یکی از آن ها تضمین مشارکت دارندگان ۱Inch در توسعه ارز و حاکمیت آن می باشد.

یکی از سؤالاتی که ممکن است برای کاربران بسیاری پیش بیاید این است که میزان کارمزد دریافتی صرافی وان اینچ چه مقدار است؟ اگر به سایت رسمی این صرافی مراجعه کنید، پاسخ جالبی دریافت نمی کنید چراکه در سایت رسمی این صرافی نوشته شده است که:

برای اطمینان از سواپ موفق، توصیه می شود مقدار تقریبی از توکن های زیر را برای پرداخت کارمزد داشته باشید. البته باید به نوع شبکه خود رد هنگام انتقال نیز دقت کنید.

 1. ۰۱ آواکس
 2. ۰۳ بایننس کوین
 3. ۰۴ اتریوم
 4. ۰۱ دای
 5. ۰۲ متیک

در صورتی که برایتان در بخش کارمزد و یا دیگر قسمت های مقاله سؤالی ایجاد شد، می توانید در بخش نظرات آن ها را از ما بپرسید و یا همان‌طور که گفتیم به مقاله اختصاصی این صرافی مراجعه کنید.

 • معرفی صرافی بدون احراز هویت پنکیک سواپ Pancakeswap:

پنکیک سواپ تقریباً جزء صرافی های جدید الورود به دنیای رمز ارز ها می باشد. شما می توانید به راحتی در این صرافی فعالیت کنید و معاملات مختلفی را انجام دهید. این صرافی نیازی به احراز هویت ندارد اما چندی پیش اعلام کرد که دیگر به کاربران ایرانی و چند کشور دیگر خدمات نمی دهد و بهتر است کاربران کشور های فوق از این صرافی استفاده نکنند.

در صورتی که قصد معامله در صرافی غیرمتمرکز پنکیک سواپ را دارید، حتماً باید یک نرم افزار تغییر ای پی فعال داشته باشید. در صورتی که ای پی خود را تغییر ندهید و با ای پی ایران وارد این صرافی شوید، به احتمال بالا حساب کاربری شما مسدود می شود.

شاید برایتان این سؤال به وجود بیاید که اگر حساب ما در صرافی پنکیک سواپ مسدود شود، آیا سرمایه ما بلوکه می شود؟ خیر. همان‌طور که احتمالاً اطلاع دارید، صرافی های غیرمتمرکز نیازی به ثبت نام ندارند و شما تنها باید ولت خود را به صرافی متصل کنید. به همین دلیل، شما دارایی وارد صرافی نمی کنید که دارایی شما از بین برود و یا بلوکه شود. تنها حسابی که متعلق به آن ولت است بلوکه می شود و با کیف پول مورد نظر دیگر نمی توانید وارد صرافی شوید و به معامله ارز های دیجیتال بپردازید.

ما رد سایت زوم ارز، به صورت کامل و جامع و همچنین تصویری، طریقه کار با این صرافی را به شما آموزش داده ایم. در صورتی که در هنگام کار با مشکل رو به رو شده اید، می توانید به مقاله اختصاصی آموزش صرافی پنکیک سواپ مراجعه کنید.

همیشه کارمزد صرافی های ارز دیجیتال، مهم ترین بخش برای انتخاب کاربران می باشد. هنگامی که یک سوآپ (معامله) در صرافی انجام می دهید، ۰.۲۵٪ کارمزد معاملاتی پرداخت می کنید که به شرح زیر تقسیم می شود: ۰.۱۷٪ درصد به استخر تأمین نقدینگی اختصاص پیدا می کند تا به عنوان پاداش به تأمین کنندگان نقدینگی پرداخت شود و همچنین ۰.۰۳٪ درصد نیز به خزانه داری PancakeSwap تعلق می گیرد.

این صرافی نیز همانند صرافی غیرمتمرکز وان اینچ یک توکن اختصاصی با نام Cake دارد. این توکن بر روی بلاکچین بایننس اسمارت چین با استاندارد Bep20 لانچ شده است. شما می توانید توکن فوق را در صرافی های متمرکز و غیرمتمرکز خرید و فروش کنید. اگر درباره این توکن اطلاعاتی ندارید، به شما پیشنهاد می کنیم که حتماً به مقاله اختصاصی ارز کیک یا Cake مراجعه کنید.

 • معرفی صرافی بدون احراز هویت سوشی سواپ Sushiawap:

صرافی سوشی سواپ از دیگر صرافی های غیرمتمرکز ارز دیجیتال می باشد که شما می توانید از آن برای معاملات خود استفاده کنید. این صرافی نیز نیازی به احراز هویت ندارد اما همانند دیگر صرافی های دیجیتال، ورود با نرم افزار تغییر ای پی در آن اجباری است.

صرافی سوشی سواپ در بلاکچین اتریوم لانچ شده است. تقریباً باید بگوییم که این صرافی فورک شده صرافی یونی سواپ است و هدف اصلی آن تکامل صرافی یونی سواپ نیز می باشد.

صرافی یونی سواپ از دیگر صرافی های غیرمتمرکز ارز دیجیتال می باشد که احتمالاً نام آن را هم زیاد شنیده باشید. اگر قصد دارید تا با هر کدام یک از دو صرافی فوق آشنا شوید، به شما پیشنهاد می کنیم که حتماً به مقاله اختصاصی آموزش صرافی سوشی سواپ و آموزش صرافی یونی سواپ مراجعه کنید. ما در هر یک از مقاله های فوق، به صورت کامل و جامع صرافی های نام برده شده را آموزش داده ایم.

میزان کارمزد در صرافی سوشی سواپ ثابت است. شما برای هر معامله در این صرافی باید ۰.۳ درصد کارمزد پرداخت کنید. نسبت به صرافی های دیگر غیرمتمرکز این عدد متعادل می باشد اما اگر به دنبال صرافی با کارمزد کمتری هستید، این صرافی نمی تواند جزء انتخاب های اول شما باشد.

متأسفانه در صرافی سوشی سواپ، هر توکنی می تواند لیست شود. به همین دلیل، قبل از شروع معامله با هر توکن غیر آشنا، کمی درباره آن تحقیق کنید تا بتوانید از سلامت و همچنین اعتبار آن مطمئن شوید.

با توجه به این موضوع، یکی از سؤالاتی که اغلب برای کاربران ما ایجاد می شود این است که در صرافی سوشی سواپ چه رمز ارز هایی را می توانیم ترید کنیم؟

در این صرافی شما می توانید، بر روی تمامی توکن های که در بستر اتریوم ERC-20 لانچ شده اند ترید کنید. اگر بخواهیم به ترتیب بگوییم، شما می توانید تبدیل اتریوم به توکن های ERC-20 و یا بلعکس و همچنین تبدیل توکن های ERC-20 به ERC-20 را انجام دهید. با توجه به این که معاملات فوق در شبکه اتریوم انجام می شود، حتماً به میزان کارمزد هایی که پرداخت می کنید دقت داشته باشید که مبادا کارمزدی بسیاری به شبکه اتریوم پرداخت کنید.


سؤالات متداول

با مطالعه این مقاله ممکن است برایتان سؤالات مختلفی ایجاد شود. در طول مطلب سعی داشتیم تا به اکثر سؤالات پاسخ دهیم اما در این بخش نیز قصد داریم تا به پاسخ برخی از سؤالات پرتکرار بپردازیم. اگر سؤال مورد نظر شما جز سؤالات ذیل نبود می توانید در بخش نظرات سؤال خود را مطرح کنید.

 • در صورتی که در صرافی های خارجی احراز هویت کنیم و صرافی متوجه هویت ایرانی ما شود چه اتفاقی رخ می دهد؟

اگر این اتفاق رخ دهد، حساب شما مسدود می شود و صرافی تنها اجازه برداشت به شما خواهد داد. اگر در یک صرافی خارجی معتبر مثل بایننس احراز هویت می کنید، سعی داشته باشید تا از آن استفاده درست نمایید تا چنین مشکلی برای شما ایجاد نشود.

شما می توانید برای جلوگیری از رخ دادن چنین اتفاقی، تنها از یک نرم افزار تغیر ای پی IP استفاده کنید. خوشبختانه در حال حاضر نرم افزار های تغیر ای پی بسیاری وجود دارد. به راحتی می توانید بنا به بودجه مورد نظرتان از دو پلتفرم VPN و یا VPS استفاده نمایید. اگر در این باره نیاز به راهنمایی دارید، می توانید مشکل خود را در بخش نظرات مطرح کنید.

 • چگونه بدون احراز هویت با ریال تتر خریداری کنیم؟

در برخی از صرافی های ایرانی می توانید بدون احراز هویت فعالیت کنید. البته توجه داشته باشید که انجام این کار محدودیتی های خاصی دارد که باید به آن توجه کنید. برای مثال یکی از محدودیت های موجود سقف خرید و یا فروش است. در صورتی که برای خرید و یا فروش تتر عجله دارید، ابتدا باید این نوع صرافی ها را پیدا کنید و سپس از طریق آن ها عملیات مورد نظر را انجام دهید. اگر با صرافی های ایرانی آشنا نیستید، به شما پیشنهاد می کنیم که به صفحه مقایسه قیمت صرافی های داخلی سایت زوم ارز مراجعه کنید تا بتوانید لیست کامل به همراه آموزش صرافی های ایرانی را مشاهده نمایید.

 • برای احراز هویت در صرافی کوکوین به چه مدارکی نیاز است؟ آیا می توان به سرعت در این صرافی احراز هویت کرد؟

صرافی کوکوین یک صرافی خارجی است. معمولاً مدارکی که این صرافی از شما درخواست می کند، همانند مدارک صرافی بایننس و یا باقی صرافی های خارجی است. برای مثال در هنگام احراز هویت در صرافی کوکوین، شما حتماً نیاز به پاسپورت دارید چراکه پاسپورت یک مدرک معتبر بین المللی است.

پس از اینکه در این صرافی ثبت نام و احراز هویت را انجام دادید، برای منتظر باشید تا از سوی صرافی پاسخ دریافت کنید. متأسفانه میزان زمان دقیق احراز هویت در صرافی کوکوین مشخص نیست اما همان‌طور که در بخش زمان احراز هویت صرافی های خارجی گفتیم، ممکن است احراز هویت کمی زمان ببرد و شما نیز از رخ دادن چنین اتفاقی نباید دلسرد و یا بی اعتماد شوید چراکه به هر حال صرافی کوکوین کاربران بسیاری از نقاط مختلف دنیا دارد.

 • آیا برای احراز هویت سریع می توان به شرکت های ارائه دهنده این نوع خدمات اعتماد کرد؟

برخی از شرکت ها هستند در ایران که به کاربران خدمات احراز هویت در صرافی های خارجی ارائه می دهند. در صورتی که از شرکت های فوق درخواست کنید، به شما مدارک لازم جهت احراز هویت را ارسال می کنند تا شما بتوانید به راحتی احراز هویت کنید؛ اما توجه داشته باشید که انجام این کار نیاز به صبر و حوصله دارد و معمولاً چند روزی ممکن است زمان ببرد. در نتیجه اگر قصد انجام این کار را دارید به هیچ عنوان عجله نکنید و فرصت دهید تا این کار به نحو احسن انجام شود.

البته لازم است اشاره کنیم که اگر قصد انجام این کار را دارید، ابتدا خوب تحقیق کنید تا بتوانید بهترین شرکت را انتخاب کنید. متأسفانه با باب شدن این موضوع، اکثر شرکت ها به قصد کلاه‌برداری وارد شده اند و از کاربران کلاه‌برداری های متعددی می کنند. در صورتی که نتوانستید با شرکت معتبری آشنا شوید، تنها دو راه دارید. راه اول اینکه به صورت کلی از انجام این کار صرف نظر کنید و یا اینکه از کاربران با تجربه در این زمینه درخواست کمک کنید.

 • احراز هویت برای اتباعی که پاسپورت دارند چگونه است؟

زمانی که کاربران اتباع وارد ایران می شوند، با ثبت نام در سایت و یا محل مخصوص به آن ها یک کد فراگیر تعلق می گیرد. آن ها می توانند با استفاده از پاسپورت و کد فراگیر به راحتی احراز هویت انجام دهید. در صورتی که کد فراگیر نداشته باشید، در ایران نمی توانید در صرافی های ایرانی احراز هویت کنید. شرط ثبت نام کاربران اتباع در صرافی های ایرانی، ارائه کد فراگیر می باشد.

با توجه به این موضوع ممکن است برایتان این سؤال پیش بیاید که آیا کد فراگیر برای احراز هویت در صرافی های خارجی نیز لازم است؟ خیر. کاربران اتباع برای احراز هویت در صرافی های خارجی نیازی به کد فراگیر ندارند و تنها می توانند با همان پاسپورتی که در دست دارند به راحتی احراز هویت کنند. البته قبل از انجام این کار باید ببیند که آیا صرافی مورد نظر کشور افغانستان را تحریم کرده است یا خیر؟ پس از دریافت پاسخ این سؤال می توانید اقدامات مربوطه را انجام دهید.

 • در صورتی که برای احراز هویت در صرافی های ایرانی کارت ملی وجود نداشته باشد چه باید کرد؟

اگر کارت ملی خود را گم کرده اید و هنوز برای دریافت مجدد آن اقدام نکرده اید، باید این موضوع را با پشتیبانی صرافی در میان بگذارید و مراحلی که آن ها به شما اعلام می کنند را طی کنید.

اما اگر درخواست صدور کارت ملی داده اید اما هنوز کارت ملی برای شما صادر نشده است ولی رسید آن را به همراه دارید، می توانید از رسید آن استفاده نمایید. معمولاً برخی از صرافی ها رسید های کارت ملی را به عنوان یک سند معتبر از شما قبول می کنند. در صورتی که صرافی مورد نظر از شما رسید فوق را قبول نکرد، مجدد همانند مرحله قبل باید به پشتیبانی پیام دهید و این موضوع را مطرح کنید تا ببینید آن ها چه اقداماتی برای شما مشخص می کنند.

 • از کجا می توانم مطمئن شوم که صرافی ها اطلاعات من را منتشر نمی کنند؟ 

زمانی که شما از یک صرافی ارز دیجیتال استفاده می کنید، در اصل سرمایه خود را در اختیار آن ها قرار می دهید، بنابراین به آن ها اعتماد دارید. پس وقتی به آن ها اعتماد دارید، می توانید به راحتی اطلاعات خود را در اختیار آن ها قرار دهید.

صرافی های ارز دیجیتال، اطلاعات شما را پس از دریافت بایگانی می کنند و تنها زمانی استفاده می کنند که تراکنش های مشکوکی در حساب کاربری شما مشاهده کنند. جز این موضوع، صرافی ها از اطلاعات شما استفاده دیگری نمی کنند.

البته لازم به ذکر است که موارد فوق تا زمانی معتبر می باشد که صرافی انتخابی شما اصالت و همچنین اعتبار داشته باشد. اگر صرافی که انتخاب کرده اید معتبر نباشد، ممکن است از اطلاعات شما هر سواستفاده ای را کنند. در نتیجه به این موضوع نیز بسیار دقت کنید.

 • چگونه به صورت ناشناس و بدون نیاز به احراز هویت بیت کوین خریداری کنم؟

خرید بیت کوین به صورت ناشناس و بدون احراز هویت دو حالت دارد. در حالت اول شما می توانید برای انجام این کار از صرافی های خارجی که نیازی به احراز هویت ندارند استفاده کنید و در حالت دوم می توانید به صورت حضوری اقدام به خرید بیت کوین کنید. در دولت هایی که به بیت کوین مالیات تعلق می گیرد، مردم برای اینکه بتوانند از پرداخت مالیات فرار کنند، به سراغ خرید های حضوری می روند و پس از خرید مستقیما بیت کوین را به کیف پول خود منتقل می کنند.

 • معایب و مزایای احراز هویت چیست؟

احراز هویت نیز مزایا و معایب مختلفی دارد. در ادامه به چند مزایا و معایب احراز هویت در صرافی های ارز دیجیتال اشاره خواهیم کرد.

در ابتدا به سراغ مزایا احراز هویت می رویم. زمانی که شما در یک صرافی خارجی احراز هویت نمی کنید، محدودیت هایی را دارید. حال این محدودیت می تواند برای استفاده از امکانات صرافی باشد و یا سقف خرید و فروش داشته باشید. زمانی که احراز هویت می کنید، تمامی محدودیت های فوق برداشته می شود و دیگر می توانید به راحتی با صرافی مورد نظر فعالیت های خود را انجام دهید.

احراز هویت در صرافی های ارز دیجیتال، معایب بیشتری نسبت به مزایا دارد. برای مثال یکی از معایب احراز هویت زمان آن می باشد. همانطور که کمی پیشتر مطالعه کردید، احراز هویت در برخی از صرافی های ایرانی ممکن است سریع انجام شود اما شما نباید این انتظار را از صرافی های خراجی داشه باشید. ممکن است در مدتی که قرار است احراز هویت خود را انجام دهید، از نوسانات بازار جا بمانید و معاملات مختلفی را از دست دهید.

از دیگر معایب احراز هویت می توان به عدم رعایت حریم خصوصی اشاره کرد. زمانی که شما احراز هویت می کنید، دیگر حریم خصوصی برای شما معنا ندارد چراکه تمامی اطلاعاتتان در دست صرافی مورد نظر قرار می گیرد.

مهم ترین مزایا و معایبی که می توانستیم برای احراز هویت بیان کنیم، موارد فوق بود. در صورتی که شما با مزایا و معایب دیگری آشنا هستید در بخش نظرات برای ما ارسال کنید.

 •  چگونه می توانم بدون احراز هویت اقدام به خرید ارز دیجیتال کنم؟

همانطور که کمی پیشتر اشاره کردیم، شما می توانید به راحتی اقدام به خرید ارز دیجیتال بدون احراز هویت در صرافی هایی که احراز هویت نیازی ندارند کنید. فرقی نمی کند که قرار است بیت کوین بخرید یا تتر، مهم این است که صرافی مورد نظرتان از رمز ارز های انتخابی شما پشتیبانی کند.


سخن پایانی

احراز هویت در تمام صرافی ها اجباری است و شما به عنوان یک کاربر باید آن را انجام دهید. میزان مدت زمان انتظار احراز هویت در هر صرافی متفاوت است و مشخص نیست که دقیقاً هر صرافی به چه شکل عمل می کند اما همان‌طور که گفتیم معمولاً سرعت تأیید و یا رد احراز هویت در صرافی های ایرانی بیشتر از صرافی های خارجی است چراکه آن ها معمولاً نسبت به صرافی های خارجی حجم کاری کمتری دارند.

در صورتی که قصد دارید با هویت فرد دیگری در صرافی های خارجی احراز هویت کنید، حتماً به خطرات انجام این کار فکر کنید و حتماً موارد این‌گونه را مد نظر داشته باشید چراکه قرار است شما در این صرافی سرمایه خود را واریز کنید در نهایت باید ابتدا به آن اطمینان پیدا کنید. در صورتی که درباره هر بخش برایتان سؤالی ایجاد شد می توانید سؤال خود را از ما بپرسید تا در اسرع وقت به آن پاسخ دهیم.

ممنون که تا پایان مقاله “صرافی ارز دیجیتال بدون احراز هویت یا با احراز هویت سریع” همراه ما بودید.


بیشتر بخوانید:

تیم محتوا
تیم محتوا
من سید مهدی هستم تولید کننده محتوا سایت زوم ارز. دانشجوی مهندسی کامپیوتر در دانشگاه آزاد گرایش نرم افزار می باشم و همچنین سابقه ی سه سال فعالیت در حوزه ی ارز های دیجیتال و 5 سال نیز تولید کننده محتوا را در کارنامه خود دارم. بنده علاقه مند به دنیای کریپتو و همچنین تکنولوژی هستم و همچنین به آینده ی ارز های دیجیتال بسیار خوشبین نیز هستم و بر این باورام که صنعت بلاکچین در ایران آینده ای بسیار درخشانی خواهد داشت.

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین مقالات منتشر شده