آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ترید چیست؟ تریدر کیست؟

ترید چیست و تریدر کیست ؟

ترید چیست ؟ تریدر کیست ؟ترید در بازار ارزهای دیجیتال، معامله یا خرید و فروش بیت کوین و ارزهای دیجیتال می باشد. ترید به معنای مشارکت فعال در بازارهای مالی ارزهای دیجیتال در مقابل سرمایه گذاری است که نشان دهنده یک استراتژی خرید و نگه داشتن است. موفقیت ترید به توانایی تریدر در طول زمان بستگی دارد. شما می توانید از طریق مقاله مشخصات یک تریدر موفق با تریدر موق آشنا شوید. همچنین شایان ذکر است که شما باید ترید خود در ارز های دیجیتال را از طریق یک صرافی ارز دیجیتال انجام دهید.

به افرادی که در بازار های مالی خرید و فروش انجام دهند، تریدر می گویند. در واقع تریدر فردی است که در هر بازار مالی، یا برای خود یا به نمایندگی از شخص یا مؤسسه دیگری، به خرید و فروش دارایی های مالی مشغول است. در تعبیری دیگر تریدرها اشخاصی هستند که در خرید و فروش کوتاه مدت ارز دیجیتال یا سهام شرکت می کنند.ما در مطلب ترید چیست؟ و تریدر کیست؟ شما را با مفهوم ترید آشنا خواهیم کرد. با ما همراه باشید.


ترید چیست ؟ تریدر کیست ؟

برای آشنایی با این دو مفهوم در ادامه هریک از آن ها را ب صورت جداگانه بررسی خواهیم کرد.


ترید چیست؟

ترید چیست؟
ترید چیست؟

در ابتدا نیاز است تا بگوییم ترید ” Trade ” یک واژه انگلیسی است. ترید به معنای معامله می باشد. که کلمه معامله خود به معنای داد و ستد است. ترید در ارز دیجیتال به این معنی خرید و فروش ارزهای دیجیتال است. به صورت کلی تر ترید در بازار رمز ارزها به معنی خرید، فروش و یا تبادل کریپتوکارنسی ها در مدت زمان مشخص است که هدف آن کسب سود است .نقطه مقابل ترید هولد است .هولد یا هولدر ها افرادی هستند که در کوتاه مدت خرید و فروش نمی کنند و بعد از خرید یک ارز آن را در یک مدت طولانی تر نگهداری می کنند.


تریدر کیست ؟

تریدر کیست ؟
تریدر کیست ؟

یکی از سوالات مهمی که در حال حاضر پرسیده می شود : ( تریدر چیست ؟ ) است .

تریدر کسی است که در بازار ارزها ترید یا تجارت می کند . یک تریدر وضعیت بازار مالی را تجزیه و تحلیل می کند و با تکیه بر داده های حاصل از تجزیه و تحلیل خود ، معاملات را انجام می دهد. تریدر در اصطلاح به فردی اطلاق می گردد که از طرف خود یا به نمایندگی از شخص یا سازمان دیگر در یک بازار مالی کسب درآمد می کند و یا به بیان ساده خرید و فروش انجام می دهد.

اگر برای یک سازمان ترید انجام دهد که در قبال آن دستمزد می گیرد و اگر برای خود ترید کند از سرمایه ای که قرار داده است سود دریافت می کند.تریدر کسی است که در کوتاه مدت سرمایه گذاری می کند یعنی یک تریدر با بررسی بازار و تحلیل آن به روش های متفاوت بازار را در روند های کوتاه مدت برای سرمایه گذاری روی دارایی خود در نظر می گیرد.و از نوسانات بازار بهره مند می شود.اما یک سرمایه گذار بیشتر متمایل به سرمایه گذاری در مدت زمان طولانی تر است.


فرق سرمایه گذاری و ترید چیست ؟

فرق سرمایه گذاری و ترید چیست ؟
فرق سرمایه گذاری و ترید چیست ؟

فرق سرمایه گذاری و ترید چیست ؟ تفاوت اصلی بین یک تریدر و یک سرمایه گذار مدت زمانی است که شخص دارایی را در اختیار دارد. سرمایه گذاران تمایل دارند که افق زمانی طولانی تر داشته باشند ، در حالی که تریدرها  تمایل دارند تا برای دوره های کوتاه تر دارایی را برای سرمایه گذاری در روند کوتاه مدت نگه دارند.

از دیگر تفاوت های میان سرمایه گذاری و ترید می توان به تعداد معاملات اشاره کرد. در واقع سرمایه گذارانی که دارایی خود را به صورت بلند مدت نگه می دارند، تعداد معاملات کمی دارند. اما در مقابل تریدرها تعداد معاملات زیادتری نسبت به سرمایه گذاران دارند. زیرا آنها از فرصت های پیش آمده استفاده می کنند. با این وجود تریدینگ سود بیشتری از سرمایه گذاری خواهد داشت. اما لازم است این موضوع را نیز در نظر بگیریم که ریسک آن نیز به همان میزان بالا است. به همین دلیل تریدرها نیازمند رصد بازار به صورت مداوم می باشند.

علاوه بر مواردی که گفته شد، نوع تحلیل در سرمایه گذاری و ترید متفاوت می باشد. برای مثال تریدرها برای پیش بینی بازار از تحلیل تکنیکال استفاده می کنند. در واقع تحلیل تکنیکال شامل اطلاعاتی در ارتباط با پیشینه قیمت با استفاده از ابزارهای نمودار است. اما سرمایه گذاران بلند مدت بیشتر از تحلیل فاندامنتال استفاده می نمایند. با استفاده از این تحلیل می توانند پتانسیل یک ارز دیجیتال را بری آینده ارزیابی نمایند.

تریدر شخصی است که در هر بازار مالی ، چه برای خودش و چه از طرف شخص یا موسس دیگری ، خرید و فروش دارایی های مالی را انجام می دهد . تفاوت اصلی بین تریدر و سرمایه گذار مدت زمانی می باشد که فرد دارایی را در اختیار دارد .سرمایه گذاران تمایل به داشتن سرمایه ها در مدت زمان بلند مدت دارند ، در حالی که تریدرها تمایل دارند که دارایی ها را برای مدت زمان کوتاه تری در اختیار داشته باشند و از روندهای کوتاه مدت استفاده کنند .در واقع تریدرها افرادی هستند که در خرید و فروش کوتاه مدت سهام ویژه خود یا یک موسسه شرکت می کنند و سود کوتاه مدتی را دریافت می نمایند . در مقابل سرمایه گذاران هستند که به جای سود کوتاه مدت به دنبال سود بلند مدت می باشند .


در شکل زیر تعریف و تفاوت ترید و سرمایه گذاری را می بینیم:

فرق سرمایه گذاری و ترید - ترید چیست و تریدر کیست
فرق سرمایه گذاری و ترید – ترید چیست و تریدر کیست

بیشتر بخوانید: چگونه یک تریدر حرفه ای شوم؟ |ترید حرفه ای در ارز های دیجیتال


انواع تریدر ها :

تریدر ها بر حسب زمان حضور در بازار به چند دسته تقسیم می شوند.

انواع تریدر ها
انواع تریدر ها

تریدر اسکالپر ( Scalper ) کیست؟

اسکالپر ها در زمان های بسیار کوتاه به معامله در بازار  ارز دیجیتال می پردازند. هدفشان سود فوری هر چند کم است. ممکن است در طی روز، چندین بار، با مبالغ سنگین ، معامله کنند تا شاید سود اندکی را به دست آورند و پس از هر ترید از بازار خارج می شوند.  در واقع به روش اسکالپینک (Scalping) عمل می کنند.


تریدر روزانه Day Trader کیست ؟

تریدر روزانه Day Trader کیست ؟ از روش ترید اسکالپینگ طولانی تر است  و به صورت روزانه انجام می شود. در ابتدای روز وارد بازار ارزهای دیجیتال شده و با دنبال کردن یک سبد خرید، به معامله می پردازد و در پایان روز هم سرمایه خود بیرون می کشد. سود این معاملات از اسکالپینگ بیشتر است.


تریدر نوسانی Swing Trader کیست ؟

تریدر نوسانی Swing Trader کیست ؟ سوئینگ تریدرها، معاملگرهای نوسانی هستند . مدت زمان معاملات این دسته  معمولا بین یک یا دو روز تا ۱ هفته  است. روندهای اساسی بازار را مد نظر دارند و از نرم افزار ها برای شناسایی و تحلیل استفاده می کنند. آنها با مد نظر گرفتن کف قیمت نسبی بازار عمل می کنند. سپس با تحلیل باراز به دنبال فروش یک باره یا به مرور در بهترین موقعیت با سقف نسبی قیمت می پردازند. استراتژی فروش نیز روند مشابه خرید را تکرار می کنند. آنها در خرید و فروش برای زمانی که صرف کرده اند به دنبال بهترین نتیحه هستند.


تریدر بلند مدت Position Trader کیست ؟

تریدر بلند مدت Position Trader کیست ؟ تریدرهای بلندمدت با در نظر گرفتن روندهای کلان اقتصادی  معامله می کنند. آنها بین ۱ ماه تا ۱ سال در معامله باقی می مانند.این نوع ترید کردن تقرییا شبیه سرمایه گذاری است. هدف آن رسیدن به سود قابل توجهی در بلندمدت است. تریدرهای بلندمدت معمولا مبتنی بر تحلیل فاندامنتال  یا بنیادی عمل می کنند.


بررسی مزایا و معایب ترید

بررسی مزایا و معایب ترید
بررسی مزایا و معایب ترید

به طور کلی ترید در بازارهای مختلف می تواند مزایا و معایبی را به همراه داشته باشد. در این قسمت از مقاله به بررسی آن خواهیم پرداخت.

مزایا

 • برای ترید نیاز به مدرک تحصیلی خاص نمی باشد.
 • امکان کسب درآمد دلاری در ترید وجود دارد.
 • ترید نیازمند تجهیزات پر هزینه نمی باشد.
 • با سرمایه پایین نیز می توان ترید را شروع کرد.
 • کاربران می توانند در زمان و مکان های مختلف به معامله بپردازند.
 • امکان کسب سود در کوتاه مدت و بلند مدت در ترید وجود دارد.
 • برای ترید بازارها و دارایی های مختلفی وجود دارد.

معایب

 • در ترید امکان زیان های بزرگ وجود دارد.
 • برای ترید دانش تحلیل تکنیکال یا بنیادی نیاز است.
 • نوسانات بازار ممکن است با فشارهای روانی همراه باشد.
 • برای ترید نیاز به آموزش و یادگیری پیوسته است.

کدام سبک معاملاتی و ترید برای شما مناسب است؟

کدام سبک معاملاتی و ترید برای شما مناسب است؟
کدام سبک معاملاتی و ترید برای شما مناسب است؟

۱۰ اصل مهم در ترید کردن که توجه و رعایت کردن آنها ضروری است:

 • شناخت بازار
 • برنامه ریزی کنید و با برنامه جلو بروید.
 • تمرین مداوم یک اصل مهم
 • پیش بینی وضعیت آینده بازار
 • شناخت محدودیت های خود
 • تعیین ضرب العجل
 • از احساساتی شدن حذر کنید
 • پیش روی به صورت آهسته ولی پیوسته
 • کنجکاو باشید
 • انتخاب درست طرف مقابل برای ترید

بیشتر بخوانید: آموزش ترید در صرافی بایننس

سه راه برای ترید وجود دارد:

 • Limit Trade

ترید محدود به شما امکان می دهد قیمتی را که می خواهید برای خرید یا فروش یک توکن در آن تعیین کنید  و  مشخص کنید که چند توکن می خواهید. این یک روش مناسب برای پر کردن خودکار سفارش خرید یا فروش در زمان آینده است که قیمت توکن به  قیمت مورد نظر  شما می رسد.

 • Market Trade

برخی از صرافی ها مانند Binance به شما امکان می دهد با نرخ بازار خرید کنید. در Bitfinex ، به ان “سؤال” گفته  می شود ، که پرسیدن قیمت در بازار است. اگر می خواهید بلافاصله یک توکن خریداری یا فروش کنید ، این سریعترین راه برای خرید در بازار است.

 • Stop Limit

در اصل به شما امکان می دهد تا بطور خودکار سفارش را با قیمت تعیین شده یا بهتر انجام دهید. به عنوان مثال ، اگر ” Stop Limit” را ۵ دلار تعیین کنید ، وقتی قیمت ۵ دلار یا کمتر باشد ، به طور خودکار شروع به خرید خواهید کرد. برای فروش نیز می توان Stop Limitسفارش فروش   را تعیین کرد.

نکته: برای بررسی سریع مقدار صحیح بیت کوین از نظر ارزش دلاری وارد شده ، می توانید مبلغ موجود در preev.com را وارد کنید تا به دلار تبدیل شود.


مواردی که تریدر ها باید همیشه مورد توجه قرار دهند:

موارد قابل توجه تریدر ها - ترید چیست و تریدر کیست
موارد قابل توجه تریدر ها – ترید چیست و تریدر کیست

روش های اصلی در تحلیل بازارهای مالی در ترید ارز های دیجیتال

روش های اصلی در تحلیل بازارهای مالی در ترید ارز های دیجیتال
روش های اصلی در تحلیل بازارهای مالی در ترید ارز های دیجیتال

تحلیل فاندامنتال یا بنیادی و تحلیل تکنیکال یا تکنیکی از مطرح ترین تحلیل های مالی می باشند. این تحلیل ها در بازار ارز های دیجیتال یا همان رمزارزها نیر مورد استفاده قرار می گیرند.


تحلیل فاندامنتال ( Fundamental Analysis ) در ترید ارزهای دیجیتال

شرایط و زیر بنای اقتصادی در این روش مد نظر است. با تجزیه و تحلیل بنیادی صنعت ارز دیجیتال ، اخبار مربوطه و توسعه‌های صورت گرفته در جنبه فنی آنها  و قانون‌گذاری های موجود در سراسر جهان و هر خبر یا موضوع دیگری که می‌تواند در ارز دیجیتال تاثیر بگذارد ، روند قیمت و تغییرات آن ها  را تا حدودی پیش‌بینی می کنند.


تحلیل تکنیکال ( Technical Analysis ) در ترید ارزهای دیجیتال

در این روش قیمت های گذشته برای پیش بینی حرکات آینده قیمت استفاده می کند. از آنجایی که تحلیل تکنیکال بیت کوین اولین رویه تحلیل نمودار قیمتی است یعنی وقتی به نمودار نگاه می کنید اول قیمت دیده می شود سپس اثرات ناشی از فاندامنتال!

اتفاقات در دنیای بیرون تاثیری در این تحلیل ندارد. تغییرات  قیمت ، مفاهیم و مطالبی را به شما نشان می دهد که با استفاده از آنها می‌توان قیمت دارایی و تغییرات آن را در آینده پیش‌بینی کرد.


کدام روش تحلیلی در ترید موفق تر است ؟

روش تحلیلی در ترید
روش تحلیلی در ترید

برای تریدرهای کوتاه مدت، استفاده از تحلیل تکنیکال ارجعیت دارد . در تریدرهای میان مدت استفاده از فاندامنتال بهتر است.

البته بهترین روش  تحلیل برای ترید کردن، ترکیبی از دو روش تکنیکال و فاندامنتال است. گاها  بهترین تحلیل های تکنیکال به علت عدم توجه به اخبار فاندامنتال شکست می خورند وبالعکس. بنابراین برای معامله بر اساس تحلیل تکنیکال هم لازم است که از اخبار فاندامنتال اطلاع حاصل شود.


اشتباهاتی که اغلب افراد در ترید انجام می دهند

 1. ریسک بیش از اندازه

در دنیای ترید نباید روی سرمایه ای ریسک کنید که از دست دادن آن برای شما باعث ایجاد مشکل شود.باید این حقیقت را به یاد داشته باشید که ترید کردن آسان نیست .بنابراین هرگز روی پولی که نمی توانید براحتی جبران کنید سرمایه گذاری نکنید.زیرا شما باید این را در ذهن خود داشته باشید که ممکن است تمام دارایی خود را از دست بدهید! پس در ابتدا سعی کنید سرمایه ای که به آن نیاز ندارید را وارد ترید کنید.

 1. عدم برنامه ریزی مناسب

همه افرادی که وارد حوزه ترید می شوند باید هدف خود را مشخص کنند.باید با هدف وارد هر معامله ای بشوند و مهم تر از این ها زمان ورود و خروج خود را بدانند.به عبارتی برای خود حد سود و حد ضرر مشخص کنند.

 1. نگهداشتن سرمایه در یک صرافی

هیچوقت پولی که قصد ندارید با آن معامله کنید را در صرافی نگه ندارید.زیرا اگر صرافی هک شود یا از دسترس شما خارج شود دیگر نمی توانید به دارایی خود دست پیدا کنید.بنابراین وقتی ارزدیجیتالی در صرافی دارید که برای معاملات خود نمی خواهید از آن استفاده کنید ،حتما به سرعت آن موجودی را به کیف پول خود منتقل کنید.

 1. هیجانی عمل کردن

معامله گران همیشه دچار دو حس ترس و طمع می شوند.ترس می تواند باعث شود زودتر از زمان لازم از معامله خارج شوید.و طمع باعث می شود خیلی زود وارد یک معامله و یا خیلی دیر از معامله خارج شوید.به این دوحس توجه کنید و سعی کنید طبق برنامه و استراتژی که از قبل چیده اید رفتار کنید.

 1. تکرار کردن اشتباه

سعی کنید از معاملات قبل تر خود درس بگیرید و تجربه خود را به خاطر بسپارید تا در موقعیت های مشابه دوباره در دام نیفتید.هیچوقت همه معاملات پر سود و یا پرضرر نیستند.صرف نظر از این موضوع بیشتر باید در جهت پیدا کردن تجربه جدید در ترید کردن باشید.


معرفی بازارهای مناسب برای ترید

معرفی بازارهای مناسب برای ترید
معرفی بازارهای مناسب برای ترید

برای انتخاب بازار مناسب برای ترید باید آن را از جنبه های گوناگون مورد بررسی قرار داد. یکی از جنبه ها ویژگی های مربوط به بازار مورد نظر است. زیرا ممکن است ویژگی هایی که یک بازار دارا است برای ما مناسب نباشد. در ادامه شما می توانید با بازارهای مختلف برای ترید به همراه ویژگی های آنها آشنا شوید.

۱.بازار بورس

یکی از بازارهای مالی بازار بورس اوراق بهادار می باشد. در این بازار افراد می توانند سهام شرکت های مختلف و یا صندوق های قابل معاملع را به صورت آنلاین خرید و فروش کنند. در این بازارها امکان ترید یا سرمایه گذاری برای افراد خارجی وجود ندارد.

در بازار بورس کلیه فعالیت ها تحت نظارت سازمان بورس می باشد. همچنین واریز و برداشت دارایی با ریال صورت می پذیرد و این کار توسط سیستم بانکی کشور انجام می شود. که همه ی این موارد می تواند از مزایای بازار بورس به شمار رود.

در مقابل مزایایی که بازار بورس دارد،معایبی نیز به همراه دارد. برای مثال در بازار بورس امکان انجام معاملات اهرم دار وجود ندارد. همچنین کاربران نمی توانند معاملات خودکار و الگوریتمی انجام دهند.

۲.بازار فارکس

کلمه فارکس Forex از دو کلمه Foreign و Exchange گرفته شده است و در این بازار ارزهای کشورهای مختلف مورد معامله قرار می گیرند. در واقع فارکس به معنای تبادل پول خارجی می باشد. در این بازار افراد عادی می توانند با استفاده از بروکرها حضور پیدا کنند.

بیشتر تریدرهای قوی از این بازار استفاده می نمایند. این بازار مزایا و معایبی را به همراه دارد. امکان استفاده از اهرم های بالا، قابلیت انجام معاملات خودکار و کسب درآمد به صورت دلاری از جمله مزایای بازار فارکس به شمار می رود. در مقابل این بازار معایبی را برای تریدرها به همراه دارد. برای مثال امکان کلاهبرداری از سمت بروکرها، رقابت شدید بین تریدرها، عدم دسترسی به بروکرهای درجه یک برای کاربران ایرانی می تواند از معایب این بازار به شمار رود.

۳.بازار ارزهای دیجیتال

یکی دیگر از بازارهایی که تریدرها می توانند در آن فعالیت داشته باشند، بازار ارزهای دیجیتال می باشد. این بازار همانند دیگر بازارهای مالی همواره با نوساناتی همراه است. برای ترید در بازار ارزهای دیجیتال در ابتدا شما باید در یک صرافی ثبت نام نمایید. در این بازار کاربران می توانند بدون محدودیت زمانی به ترید بپردازند. همچنین امکان معامله به وسیله ربات ها، استفاده از مارجین در معاملات و کسب درآمد دلاری وجود دارد.

در مقابل مزایایی که بازار ارزهای دیجیتال داراست، معایبی همچون نبود سازمان رسمی، کلاهبرداری های گسترده و ریسک های هک شدن صرافی وجود دارد.


نحوه انتخاب پلتفرم معاملاتی در بازار ارزهای دیجیتال چگونه است؟

نحوه انتخاب پلتفرم معاملاتی در بازار ارزهای دیجیتال چگونه است؟
نحوه انتخاب پلتفرم معاملاتی در بازار ارزهای دیجیتال چگونه است؟

در بازار ارزهای دیجیتال انتخاب یک پلتفرم معاملاتی مناسب از اهمیت بالایی برخوردار است. به همین دلیل نیاز است تا قبل از انجام معاملات در ارتباط با پلتفرم معاملاتی خود تحقیق و جستجو کنید. برای بررسی پلتفرم معاملاتی و انتخاب گزینه برتر کافیست موارد زیر را در نظر بگیرید:

 1. در ابتدا بررسی نمایید که آیا صرافی که انتخاب کرده اید، از رمز ارز مورد نظر شما پشتیبانی می کند یا خیر.
 2. لوریج های ارائه شده توسط صرافی را بررسی نمایید. اینکه میزان لوریج ها چه مقدار است مهم می باشد. برای مثال هرچه میزان لوریج بالاتر باشد، ریسک شما هم بیشتر می شود. به علاوه لوریج بالا برای افراد مبتدی و یا تازه کار پیشنهاد نمی شود.
 3. پلتفرم خود را برای انجام معاملات بر اساس میزان بودجه خود انتخاب نمایید. زیرا در در صرافی های مختلف حداقل مبلغ برای سرمایه گذاری متفاوت است.
 4. برخوردار بودن از یک تیم پشتیبانی قوی یکی دیگر از نکاتی می باشد که هنگام انتخاب یک پلتفرم معاملاتی باید آن را در نظر بگیرید. زیرا این امر مهم است که به سوالاتی که می پرسید، پاسخ داده شود.
 5. پلتفرم معاملاتی را انتخاب نمایید که از نقدینگی سریع برخوردار باشد. زیرا هر چه سرعت تکمیل سفارش شما کمتر باشد، فرصت سود بیشتری را از دست خواهید داد.

سخن پایانی

با خواندن این مقاله شما می توانید با مفهوم ترید، تریدر و سرمایه گذاری آشنا شوید. به طور کلی ترید به معنای معامله می باشد و در بازار ارزهای دیجیتال به معنای خرید و فروش رمز ارزها می باشد. به کسی که در بازار ارزهای دیجیتال ترید می کند را تریدر می نامند.

ترید کردن در بازار ارز دیجیتال یا همان رمز ارز ها درحال افزایش است . با تحلیل بازار ، شاید بتوان برد و باخت های خرید و فروش این بازار را بهتر پیش بینی کرد.

ممنون که تا پایان مطلب ترید چیست و تریدر کیست با ما همراه بودید.


بیشتر بخوانید:

تیم محتوا
تیم محتوا
کارشناس ارشد ریاضی|تکنسین شبکه|مولف کتاب های اموزشی|مدرس دانشگاه های آزاد و علمی کاربردی|پژوهشگر در مورد ارزهای دیجیتال

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
22 نظرات خود را ثبت نمایید
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
فربود
3 سال قبل

ممنون

فرهاد
3 سال قبل

عاشق ترید کردنم .

مژگان
3 سال قبل

کامل بود ممنون

تیم محتوا
پاسخ به  مژگان
3 سال قبل

سپاس 😊

محسن
3 سال قبل

من ۵ ساله ترید می کنم و به شما هم پیشنهادی می کنم

ماکان
3 سال قبل

جهت ترید چه بازه های زمانی از روز را پیشنهاد می کنید؟

عاطفه قاضی حصاری
مدیر
پاسخ به  ماکان
3 سال قبل

سلام دوست عزیز . حجم معاملات بازار ارز های دیجیتال در شب بیشتر می باشد . اما تایم ترید بستگی به خود شما دارد

حامد
3 سال قبل

آیا تریدر بودن بهتر است یا هولدز بودن ؟

عاطفه قاضی حصاری
مدیر
پاسخ به  حامد
3 سال قبل

سلام دوست عزیز. اینکه شما بخواهید یک تریدر باشید یا یک هولدر باید شخصیت خود را بشناسید و همچنین زمانی که در این بازار می خواهید بگذارید را بدانید. برای افردی که نمی توانند بازار را روزانه دنبال کنند . هولدر بودن بهتر است

جواد
3 سال قبل

همیشه واسم سوال بود trade یعنی چی : مرسی

محسن عباسپور
مدیر
پاسخ به  جواد
3 سال قبل

سلام دوست عزیز.
من منظور از ترید یعنی معامله کردن در بازارهای مالی

شبنم
3 سال قبل

به نظر شما کدام ارز را ترید کنم بهتر است؟

عاطفه قاضی حصاری
مدیر
پاسخ به  شبنم
3 سال قبل

سلام دوست عزیز.
برای ترید شما باید هم فاندامنتال ارز ه را بدانید و هم تکنیکال ارز ها را . و نمی توانید با پیشنهاد و سیگنال گرفتن ترید نمایید .
ما همیشه به کاربران خود اعلام میکنمی که ترید را آموزش ببینند

امیرحسین
3 سال قبل

اگر بخواهم شغلم را به عنوان تریدر انتخاب کنم چقدر باید زمان بگذارم.

عاطفه قاضی حصاری
مدیر
پاسخ به  امیرحسین
3 سال قبل

سلام همراه زوم ارز
برای تریدر شدن بستگی به خود شما دارد که در روز چقدر وقت می گذارید و چقدر تلاش می کنید . اگر تلاش شما پی در پی باشد ۶ ماه الی ۱ سال زمان مناسبی است

امیرعلی
3 سال قبل

سلام . ترید در بازار بورس با بازار بورس با بازار ارزهای دیجیتال تفاوت دارد؟

عاطفه قاضی حصاری
مدیر
پاسخ به  امیرعلی
3 سال قبل

سلام دوست عزیز.
بستگی به خود شما دارد. چون هر دو بازار مالی است و هر دو رفتار های مختلفی را دارند .

مهدی
3 سال قبل

سلام چه جوری می تونم حرفه ای ترید کنم؟

عاطفه قاضی حصاری
مدیر
پاسخ به  مهدی
3 سال قبل

سلام دوست عزیز. با تلاش و کسب علم

sepide
پاسخ به  مهدی
3 سال قبل

بسیار عالی بود.سپاسگزارم

مجید
3 سال قبل

ممنون از شما

عاطفه قاضی حصاری
مدیر
پاسخ به  مجید
3 سال قبل

سپاس 🙂

آخرین مقالات منتشر شده