آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

چگونه در صرافی ارز دیجیتال ثبت نام کنیم؟

چگونه در صرافی ارز دیجیتال ثبت نام کنیم؟

چگونه در صرافی ارز دیجیتال ثبت نام کنیم؟همان‌طور که احتمالاً اطلاع دارید، برای خرید و فروش ارز های دیجیتال حتماً باید از صرافی های غیرحضوری استفاده کنید. در حال حاضر صرافی های غیر حضوری یا دیجیتال زیادی در دنیای ارزهای دیجیتال فعالیت می کنند که می توانید به راحتی صرافی مورد نظرتان را انتخاب کنید.

پس از اینکه صرافی خود را انتخاب کردید، قبل از خرید و فروش ارز دیجیتال باید در صرافی ثبت نام کنید. ممکن است برایتان این سؤال پیش بیاید که چگونه در صرافی ارز دیجیتال ثبت نام کنیم؟ و یا اینکه آیا ثبت نام در صرافی مراحل سخت و پیچیده ای دارد؟ خیر، شما می توانید به راحتی در صرافی مورد نظر خود ثبت نام کنید و پس از ثبت نام رمز ارز های خود را خرید و فروش کنید. البته توجه داشته باشید که در صرافی های ایرانی جز ثبت نام باید احراز هویت نیز انجام دهید، اما در برخی از صرافی های خارجی نیازی به احراز هویت ندارید و تنها با یک ثبت نام ساده می توانید کار خود را آغاز کنید. در ادامه بیشتر به این موضوع خواهیم پرداخت.

در این مقاله ما قصد داریم تا به مبحث آموزش ثبت نام در صرافی ارز دیجیتال بپردازیم؛ اما قبل از هر چیزی قصد داریم تا ابتدا کمی به سراغ صرافی ها برویم تا شما را بیشتر با آن ها آشنا کنیم. در حال حاضر صرافی های ارز دیجیتال به دو دسته متمرکز و غیر متمرکز تقسیم می شوند.

نوع فعالیت در هر صرافی متفاوت است. به همین دلیل قبل از هر کاری باید نوع صرافی خود را مشخص کنید. در صورتی که با صرافی های متمرکز و غیرمتمرکز آشنا نیستید، حتماً ادامه این مقاله را مطالعه کنید چرا که در ادامه قصد داریم تا کمی درباره صرافی های متمرکز و غیر متمرکز صحبت کنیم. همراه ما باشید.

لیست مقاله های مشابه که خواندنشان برایتان مفید است:


ثبت نام رایگان در صرافی های ارز دیجیتال

ثبت نام رایگان در صرافی های ارز دیجیتال
ثبت نام رایگان در صرافی های ارز دیجیتال

ثبت نام و احراز هویت در تمام صرافی ها چه داخلی و یا چه خارجی رایگان است و شما برای ثبت نام و احراز هویت در هیچ صرافی نباید هزینه پرداخت کنید. شما می توانید به راحتی با مراجعه به صرافی ایرانی/خارجی مد نظر، ابتدا ثبت نام و سپس احراز هویت کنید. در کل باید اشاره کنیم که آموزش ثبت نام در صرافی ارز دیجیتال کار سخت و همچنین پر هزینه ای نیست.

البته لازم به ذکر است همان‌طور که گفتیم احراز هویت در صرافی های خارجی نیاز به مدارک خارجی دارد. در صورتی که شما مدارک خارجی ندارید، ابتدا باید آن ها را خریداری و سپس احراز هویت کنید. تنها در این صورت باید برای احراز هویت هزینه پرداخت کنید. برای مثال در حال حاضر اگر قصد احراز هویت در صرافی بایننس داشته باشید، باید ابتدا مدارک احراز هویت را خریداری کنید. به همین دلیل باید بگوییم که احراز هویت در صرافی بایننس نیاز به هزینه دارد. البته در صورتی که شما مدارک کافی جهت احراز هویت در صرافی های خارجی داشته باشید، دیگر نیازی به پرداخت هزینه نیست.

در صورتی که قصد دارید تا در صرافی های ایرانی ثبت نام و احراز هویت کنید، می توانید به راحتی با استفاده از کارت ملی و کارت بانکی خود احراز هویت را انجام دهید و سپس معاملاتتان را آغاز کنید.

احراز هویت در صرافی های ایرانی بسیار راحت است اما ممکن است تأیید احراز هویت شما کمی زمان ببرد که معمولاً این زمان از ۲۴ ساعت بیشتر نمی شود. در صورتی که برای احراز هویت عجله دارید، می توانید با پشتیبانی صرافی مورد نظرتان تماس بگیرید تا در اسرع وقت احراز هویت شما انجام شود.


ثبت نام اتباع در صرافی ارز دیجیتال

ثبت نام اتباع در صرافی ارز دیجیتال
ثبت نام اتباع در صرافی ارز دیجیتال

یکی از سؤالاتی که اتباع مقیم ایران از پشتیبانی سایت زوم ارز می کنند این است که آیا آن ها می توانند در صرافی های ارز دیجیتال ایرانی ثبت نام کنند؟

بله برخی از صرافی های ارز دیجیتال ایرانی از کاربران اتباع خارجی نیز پشتیبانی می کنند و آن ها می توانند به راحتی در این نوع صرافی ها ثبت نام و یا احراز هویت کنند. معمولاً کاربران اتباع یک کارت در داخل ایران دارند که در آن کارت یک شماره اختصاصی وجود دارد. آن ها باید آن شماره را به جای کد ملی ایرانیان وارد کنند تا بتوانند از امکانات صرافی های ایرانی استفاده نمایند.

در صورتی که جز کاربران اتباع هستید و قصد دارید تا در صرافی های ایرانی ثبت نام کنید، باید ابتدا همانند کاربران ایرانی با استفاده از یک ایمیل و یا شماره تلفن در صرافی کنید. سپس برای احراز هویت، باید به سراغ کارت اقامت اتباع خارجی بروید. حال طبق قوانینی که برای شما تعریف شده است، همان‌طور که گفتیم می توانید با استفاده از شماره اختصاصی به راحتی ثبت نام خود را انجام دهید. در صورتی که برایتان مشکلی / سؤالی ایجاد شد، می توانید ابتدا با پشتیبانی صرافی مطرح کنید، در صورتی که موفق به انجام این کار نشدید، مشکل و یا سؤال خود را در بخش نظرات این مطلب برای تیم زوم ارز ارسال کنید.

اگر کارت اقامت اتباع خارجی را ندارید، متأسفانه نمی توانید در صرافی های ایرانی ثبت نام کنید. به همین دلیل تنها راه برای شما استفاده از صرافی های حضوری می باشد. استفاده از صرافی های حضوری برای خرید و فروش نیازی به کارت اتباع و یا شماره اختصاصی ندارد و می توانید این عملیات را به راحتی انجام دهید.

حال ممکن است برایتان این سؤال پیش بیاید که کاربران اتباع خارجی چگونه می توانند در صرافی های خارجی ثبت نام و یا احراز هویت کنند؟ صرافی های خراجی دیگر نیازی به کارت اتباع و… ندارند. ثبت نام در این نوع صرافی ها همانند کاربران ایرانی تنها با یک ایمیل انجام می شود.

اما برای احراز هویت در صرافی های خارجی، کاربران اتباع ابتدا باید ببینند که کشور افغانستان توسط آن صرافی مسدود شده است یا خیر! برای اینکه بتوانید از این موضوع باخبر شوید، نیاز است تا به لیست کشور های تحریم شده صرافی مراجعه کنید. حال می توانید به راحتی در بین لیست کشور ها مشاهده کنید که افغانستان تحریم است یا خیر.

در صورتی که تحریم نبود، می توانید به راحتی بابا پاسپورت کشور افغانستان به راحتی عملیات احراز هویت را انجام دهید. در صورتی که در این باره برایتان سؤالی ایجاد شد، می توانید سؤال خود را در بخش نظرات از ما بپرسید.


ثبت نام در صرافی ارز دیجیتال بیت کوین

ثبت نام در صرافی ارز دیجیتال بیت کوین
ثبت نام در صرافی ارز دیجیتال بیت کوین

در حال حاضر، صرافی ها تنها مختص به یک ارز دیجیتال نیستند و شما با ثبت نام در هر صرافی می توانید به راحتی رمز ارز های مختلفی را معامله کنید. برای مثال اگر در صرافی کوکوین ثبت نام کنید، جز بیت کوین شما می توانید رمز ارز های دیگر همانند اتریوم، لونا، دش، مونرو، ماتیک، الگو و… را معامله کنید.

اینکه هر پلتفرم تنها از یک ارز دیجیتال پشتیبانی کند مختص به کیف پول های ارز دیجیتال است. معمولاً برخی از پروژه ها یک ولت اختصاصی نیز دارند و در آن ولت شما تنها می توانید رمز ارز اختصاصی آن پروژه را ذخیره کنید؛ اما همان‌طور که گفتیم این موضوع در صرافی ها صدق نمی کند و شما در هر صرافی می توانید رمز ارز های بسیاری را خرید و فروش کنید.شایان ذکر است، شما می توانید لیست ارز های دیجیتال را در وب سیات ما مشاهده نمایید.


ثبت نام در صرافی ارز دیجیتال حضوری

ثبت نام در صرافی ارز دیجیتال حضوری
ثبت نام در صرافی ارز دیجیتال حضوری

در حال حاضر، هیچ کدام از صرافی های ارز دیجیتال فعال در ایران مجوز ندارند به همین دلیل تنها به صورت مجازی فعالیت می کنند. نداشتن مجوز باعث شده است تا این صرافی ها به سراغ شعبه حضوری نروند و یا اینکه اگر شعبه حضوری دارند، تنها در حوزه ارز های دیجیتال فعالیت نکنند.

اگر به صرافی های مجازی اعتماد ندارید، شما می توانید با مراجعه به یکی از صرافی های حضوری، به راحتی معاملات ارز دیجیتال خود را انجام دهید. فرقی نمی کند که از صرافی حضوری استفاده می کنید و یا از صرافی غیر حضوری به هر حال شما باید تراکنش را در شبکه بلاکچین انجام دهید و در نهایت کارمزد تراکنش خود را نیز بپردازید.

برخی از افراد به دلیل اینکه اطلاعات کمی از صرافی های مجازی دارند، به سراغ صرافی های حضوری می روند. انجام تراکنش و یا تبدیل رمز ارز در صرافی های حضوری نیازی به ثبت نام ندارد. شما می توانید برای تبدیل رمز ارز های خود به سراغ یک صرافی ایرانی بروید و از آن ها درخواست خدمات کنید.

توجه داشته باشید که در صرافی های حضوری نیم توانید معامله کنید چراکه تمامی معاملات حوزه ارز های دیجیتال در بستر اینترنت انجام می شود. به همین دلیل امکان معامله با صرافی حضوری وجود ندارد. در صرافی های حضوری همان‌طور که گفتیم تنها می توانید رمز ارز های مورد نظرتان را تبدیل کنید. برای مثال با پرداخت بیت کوین، تتر بگیرید و یا بلعکس!


ثبت نام در صرافی خارجی ارز دیجیتال

ثبت نام در صرافی خارجی ارز دیجیتال
ثبت نام در صرافی خارجی ارز دیجیتال

همان‌طور که در اواسط این مقاله اشاره کردیم، ثبت نام در صرافی های خارجی بسیار آسان است. برای اینکه به صورت تصویری با این موضوع آشنا شوید به تصویر ذیل دقت کنید.

ثبت نام در صرافی
ثبت نام در صرافی

تصویر فوق نمایی از بخش ثبت نام صرافی کوکوین می باشد. همان‌طور که مشاهده می کنید به طور کلی این صفحه به ۸ بخش تقسیم شده است. در ادامه برای فهم بهتر به ترتیب درباره هر قسمت توضیحاتی را ارائه خواهیم داد.

 1. در این قسمت همان‌طور که با دو گزینه Email و Phone نمایش داده است، باید انتخاب کنید که از چه طریق قصد ثبت نام در صرافی کوکوین را دارید؟ اگر از ایران قصد ثبت نام دارید، باید ایمیل را انتخاب کنید چراکه به دلیل تحریم های موجود نمی توانیم با استفاده از شماره ایران در صرافی های خارجی استفاده کنیم. در نتیجه گزینه ایمیل یا Email را انتخاب و سپس ادامه مراحل را دنبال می کنیم.
 2. در این بخش همان‌طور که از نام آن مشخص است باید ایمیل خود را وارد کنید. طبق نکته که کمی قبل تر ذکر کردیم، حتماً در این بخش از یک ایمیل معتبر استفاده کنید. در صورتی که ایمیل شما فیک باشد، در طول مراحل استفاده از صرافی ممکن است با مشکلات مختلفی رو به رو شوید.
 3. پس از اینکه ایمیل خود را وارد کردید، بید یک بار بر روی این دکمه یا Send code ضربه بزنید. پس از کلیک بر روی دکمه «ارسال کد» کمی باید صبر کنید تا کد تأییدیه ایمیل برایتان ارسال شود. معمولاً شما می توانید این کد را در بخش صندوق ورودی ایمیل مشاهده کنید. در صورتی که در صندوق ورودی ایمیل نتوانستید این کد را مشاهده کنید، بهتر است به پوشه هرزنامه یا Spam بروید. برخی از ایمیل ها به تشخیص پلتفرمی که از آن استفاده می کنید هرزنامه شناخته می شود و در محل دیگری از آن نگه داری می شود.
 4. پس از دریافت کد، نوبت به این رسیده است که کد مورد نظر را در این فیلد وارد کنید. در صورتی که کد وارد شده صحیح باشد، این قسمت با سبز رنگ می شود؛ اما اگر با پیغام قرمز رنگ مواجه شدید، بدانید که کد وارد شده شما اشتباه است و پس از طی شدن ثانیه شمار، مجدد در خواست ارسال کد بدهید.
 5. پس از اینکه ایمیل شما تأیید شد، نوبت به این رسیده است که در این فیلد یک رمز عبور برای حساب کاربری خود انتخاب کنید. بهتر است رمز انتخابی شما در این قسمت کمی سخت و طولانی باشد تا برایتان مشکلی ایجاد نشود. حتماً رمز انتخابی را پس از وارد نمودن در یک مکان امن و معتبر یادداشت کنید تا در آینده اگر فراموش کردید، بتوانید از آن ها استفاده کنید.
 6. پس از اینکه رمز عبور خود را وارد کردید، نوبت به این بخش رسیده است. در قسمت ۶ باید یک کد دعوت وارد کنید. در صورتی که دوستی دارید در این صرافی ثبت نام کرده است، می توانید کد دعوت دوست خود را وارد کنید تا صرافی کوکوین و یا هر صرافی دیگری کمی در کارمزد معاملات به شما تخفیف بدهد. در صورتی که کد دعوت ندارید، می توانید این بخش را خالی رها کنید.
 7. پس از تکمیل تمام موارد فوق، نوبت به این رسیده است که با قوانین کوکوین موافقت کنید. در صورتی که جزء اتباع هستید و قصد دارید ببینید که آیا می توانید در این صرافی احراز هویت کنید یا خیر، از بخش قوانین باید اقدام نمایید. شما می توانید به راحتی با کلیک بر روی گزینه Terms of use این اطلاعات و همچنین اطلاعات مشابه را مطالعه کنید.
 8. در آخر نیز باید بر روی گزینه Sign Up کلیک کنید تا ثبت نام شما انجام شود. پس از اینکه ثبت نام حساب کوکوین شما نهایی شد، می توانید بدون احراز هویت معاملات خود را تا سقف معینی انجام دهید. در صورتی که معاملات شما از سقف مشخص شده بیشتر شود، باید احراز هویت کنید.

همان‌طور که مشاهده کردید، به همین راحتی در صرافی کوکوین یک حساب کاربری ایجاد شد. در باقی صرافی ها نیز به این شکل می توانید یک حساب ایجاد و سپس در آن صرافی معامله کنید. در صورتی که در هنگام ثبت نام با مشکل رو به رو شدید، مشکل خود را در بخش نظرات برای ما مطرح کنید.


آموزش ثبت نام در صرافی ارز دیجیتال ایرانی

آموزش ثبت نام در صرافی ارز دیجیتال ایرانی
آموزش ثبت نام در صرافی ارز دیجیتال ایرانی

نحوه ثبت نام در صرافی ارز دیجیتال ایرانی بسیار راحت است. چراکه تمامی اطلاعات درخواستی به فارسی نوشته شده است و شما می توانید به راحتی متوجه اینکه در هر بخش چه اطلاعاتی را باید وارد کنید، شوید. اگر برایتان این سوال به وجود آمده است که چگونه در صرافی ارز دیجیتال ثبت نام کنیم، این بخش را تا انتها مطالعه نمایید.

گاهی اوقات برخی از کاربران زوم ارز در بخش نظرات از ما می پرسند که مدارک لازم برای ثبت نام در صرافی ارز دیجیتال ایرانی چیست؟ شما برای ثبت نام نیازی به هیچ مدرکی ندارید و تنها باید شماره تلفن و یا ایمیل خود را به یاد داشته باشید. برای اینکه با این موضوع بهتر آشنا شوید به سراغ صفحه ثبت نام یکی از صرافی های ایرانی می رویم تا همانند صرافی های خارجی بخش های مختلف را برای شما توضیح دهیم.

 1. فیلد های مشخص شده را تکمیل کنید
  فیلد های مشخص شده را تکمیل کنید

  در این فیلد، همان‌طور که از عنوان نوشته شده مشخص است باید یک شماره تلفن و یا یک ایمیل وارد کنید. فرقی نمی کند که در این بخش کدام یک از موارد خواسته شده را وارد می کنید چراکه در زمان احراز هویت، باید هر دو را وارد نمایید تا صرافی حساب کاربری شما را تأیید کند. در صورتی که ایمیل در دسترس شما نیست، می توانید با شماره موبایل خود حساب کاربری را ایجاد کنید.

 2. در این قسمت نیز باید رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید. رمز انتخابی شما، هر گذرواژه ای می تواند باشد فقط باید دقت داشته باشید که گذرواژه انتخابی شما کمی سخت و غیرقابل حدس باشد.
 3. در صورتی که کد دعوت دارید، می توانید کد دعوت خود را در این بخش وارد کنید. با وارد نمودن کد دعوت در کارمزد معاملات شما تخفیف داده می شود و یا اینکه پس از رسیدن تعداد نفرات معرفی شده به حد نصاب، صرافی به عنوان پاداش مبلغی کیف پول شما را شارژ می کند.
 4. در این قسمت نیز با فعال‌سازی این گزینه، می توانید قوانین صرافی را تأیید کنید. معمولاً در اکثر صرافی ها شما برای تأیید قوانین باید این تیک را فعال کنید. تقریباً باید بگویم که فعال‌سازی این گزینه به منظور امضای شما برای تأیید قوانین می باشد.
 5. در آخر برای ایجاد حساب، باید این گزینه را انتخاب کنید. در صورتی که تمام اطلاعات وارد شده شما صحیح باشد، در کسری از ثانیه به مرحله بعد که صفحه اصلی صرافی است منتقل می شوید که در این بخش نوبت به احراز هویت رسیده است.

همان‌طور که مشاهده کردید، ثبت نام در صرافی ایرانی نیز به همین راحتی انجام شد. پس از ثبت نام در هر صرافی ایرانی شما موظف هستید تا احراز هویت کنید. در صورتی که پس از ثبت نام از رابط کاربری، امکانات صرافی مورد نظر راضی نبودید، می توانید صرافی خود را تغییر دهید. شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که چگونه باید در صرافی های ایرانی و خارجی احراز هویت کنیم؟ در ادامه با ما همراه باشید تا با طریقه احراز هویت در صرافی ایرانی و خارجی آشنا شوید.


احراز هویت در صرافی ایرانی و خارجی چگونه انجام می شود؟

احراز هویت در صرافی ایرانی و خارجی چگونه انجام می شود؟
احراز هویت در صرافی ایرانی و خارجی چگونه انجام می شود؟

هدف ما در این مطلب آشنایی شما عزیزان با فرآیند ثبت نام در صرافی های ایرانی و خارجی بود؛ اما در این بخش قصد داریم تا اشاره ای به طریقه احراز هویت در صرافی های فوق کنیم. یکی از سؤالاتی که ممکن است برایتان پیش بیاید این است که برای احراز هویت در صرافی چه مدارکی لازم است؟

نوع مدارک در صرافی های ایرانی و خارجی متفاوت است. برای مثال اگر شما قصد احراز هویت در صرافی های خارجی داشته باشید، باید پاسپورت خود را ارائه دهید و در اصل معتبرین ترین مدرک همان پاسپورت شما می باشد. هنگامی که شما پاسپورت خود را طبق شرایط گفته شده، برای صرافی ارسال کنید، در صورت تأیید؛ احراز هویت شما انجام می شود.

اما در صرافی ایرانی، شما برای احراز هویت، نیاز به کارت ملی و کارت بانکی دارید. شرایط احراز هویت در صرافی های ایرانی معمولاً به این شکل است که شما ابتدا مشخصات کارت ملی خود را در فیلد های مشخص شده تکمیل می کنید. پس از تکمیل اطلاعات نوبت به این رسیده است که از خود به همراه متنی که صرافی به شما نمایش داده شده است یک عکس بگیرید. پس از گرفتن عکس و ارسال آن برای صرافی در صورت تأیید، حساب شما احراز هویت می شود. در آخر برای اینکه بتوانید تراکنش های مالی ریالی انجام دهید، باید کارت بانکی خود را ثبت کنید.

به همین راحتی شما می توانید در صرافی های ایرانی و خارجی احراز هویت کنید. در صورتی که برای احراز هویت نیاز به راهنمایی دارید، حتماً مشکل و یا سؤال خود را در بخش نظرات این پست برای ما مطرح کنید تا در اسرع وقت کارشناسان تیم زوم ارز به شما پاسخ دهند.


نیم نگاهی به صرافی های متمرکز

نیم نگاهی به صرافی های متمرکز
نیم نگاهی به صرافی های متمرکز

اگر بخواهیم به طور کلی صرافی های متمرکز را تعریف کنیم اینگونه می گوییم که: به صرافی هایی متمرکز گفته می شود که یک نهاد واسطه بین خریدار و فروشنده وجود دارد و آن نهاد می تواند تراکنش ها را کنترل کنند. برای مثال صرافی بایننس یک صرافی متمرکز است. جز صرافی بایننس، اکثر صرافی های ایرانی نیز متمرکز هستند و تیم توسعه دهنده صرافی می تواند تراکنش و همچنین فعالیت های شما را رصد کند.

در صرافی های متمرکز ثبت نام و در برخی ها احراز هویت اجباری است. در صورتی که شما در صرافی های متمرکز ثبت نام نکنید، نمی توانید خرید و فروش ارز های دیجیتال را انجام دهید. در ادامه با نام بردن هر صرافی، بهتر می توانید با این موضوع آشنا شوید.

در صرافی های متمرکز، هنگامی که قصد انجام معامله دارید، باید مبلغ خود را به کیف پول صرافی واریز کنید. برای مثال اگر قصد دارید تا در بازار معاملاتی اسپات صرافی کوکوین فعالیت کنید، ابتدا باید کیف پول تتر را در این صرافی شارژ کنید. پس از شارژ ولت، حال می توانید معاملات خود را انجام دهید. حال ممکن است این سؤال برایتان پیش بیاید با انجام این کار، صرافی دارایی ما سرقت نمی کند؟

این موضوع به دلایل مختلفی بستگی دارد. در صورتی که صرافی انتخاب شما معتبر باشد، دیگر نباید نگران این موضوع باشید چراکه صرافی از دارایی داخل کیف پول شما محافظت می کند. تقریباً باید بگوییم که اکثر صرافی های ارزدیجیتال مجازی دارایی کاربران خود را بیمه می کنند و در صورتی که سرمایه شما در کیف پول صرافی به صورت ناگهانی ناپدید شود، می توانید با درخواست به صرافی، این موضوع را پیگیری کنید.

اما این موضوع در صرافی های غیرمتمرکز اینگونه نیست و شما نیازی به انجام این کار ندارید. در بخش صرافی های غیرمتمرکز در این باره بیشتر توضیح خواهیم داد. در حال حاضر اکثر کاربران از صرافی های متمرکز استفاده می کنند چراکه امکانات آن ها نسبتاً بیشتر است. برای مثال یکی از امکانات پرطرفدار صرافی های متمرکز بازار معاملاتی فیوچرز می باشد.

شما در بازار معاملاتی فیوچرز می توانید به راحتی از ریزش و همچنین صعود بازار سود کسب کنید. به همین دلیل معمولاً کمتر پیش می آید تا کاربران به سراغ صرافی های غیرمتمرکز بروند. حال که با صرافی های متمرکز آشنا شدید، بهتر است در بخش بعدی به سراغ صرافی های غیرمتمرکز برویم تا کمی با آن ها نیز آشنا شوید. در ادامه همراه ما باشید.


بررسی صرافی های غیرمتمرکز

بررسی صرافی های غیرمتمرکز
بررسی صرافی های غیرمتمرکز

صرافی های غیرمتمرکز برعکس صرافی های متمرکز است؛ یعنی هیچ نهاد و یا فرد و یا دولتی آن ها را کنترل نمی کند. هیچ فردی بر روی معاملات شما نظارت ندارد و نمی تواند آن را مشاهده کند؛ به عبارت دیگر باید بگوییم که تراکنش های ارز دیجیتال در صرافی های غیرمتمرکز به صورت همتا به همتا انجام می شود. به همین دلیل افراد معتقد هستند که صرافی های غیرمتمرکز امنیت نسبتاً بیشتری دارند.

معمولاً صرافی های غیرمتمرکز نیازی به ثبت نام ندارند و تنها با اتصال ولت می توانید به راحتی معاملات خود را انجام دهید. البته لازم به ذکر است که تمام صرافی های غیرمتمرکز به این شکل نیستند و برخی ها نیاز به ثبت نام دارند. برای مثال برخی از صرافی ها غیرمتمرکز از بازار معاملاتی فیوچرز نیز پشتیبانی می کنند. این موضوع سبب می شود تا کاربران در صرافی ثبت نام انجام دهند تا بتوانند از این ویژگی به درستی استفاده کنند.

برای اینکه معاملات خود را بتوانید در صرافی های غیرمتمرکز انجام دهید، همانند صرافی های متمرکز نیازی به واریز سرمایه به داخل کیف پول ندارید چراکه تنها با اتصال ولت به صرافی، می توانید به راحتی از همان داخل کیف پول مبالغ مورد نظر خود را برداشت و یا دریافت کنید. توجه داشته باشید که استفاده از صرافی های غیرمتمرکز نیاز به کمی محتاطانه عمل کردن دارد؛ در نتیجه باید به این موضوع دقت کنید.

وقتی شما از یک ولت قصد استفاده در صرافی های غیرمتمرکز دارید، باید توجه داشته باشید که تمام دارایی شما در آن ولت ذخیره نشده باشد بلکه تنها باید همان مقداری که قصد معامله دارید تا در آن ذخیره کنید و پس از معامله مجدد دارایی را از ولت خود خارج کنید.

دلیل این موضوع که باید محتاطانه عمل کنید ارتباطی به صرافی ندارد چراکه در این مواقع معمولاً باید از کیف پول های افزونه ای استفاده کنید. ولت های افزونه ای به دلیل اینکه به صورت یک افزونه و یا یک پلاگین بر روی مرورگر نصب می شوند و همیشه به صورت آنلاین فعالیت می کنند، امنیت نسبتاً کمی نسبت به کیف پول های سخت افزاری و یا نرم افزاری دارند. به همین دلیل همیشه پیشنهاد می کنیم که سرمایه زیادی را در کیف پول های افزونه ای ذخیره نکنید.


تفاوت ثبت نام در صرافی های متمرکز و غیرمتمرکز

تفاوت ثبت نام در صرافی های متمرکز و غیرمتمرکز
تفاوت ثبت نام در صرافی های متمرکز و غیرمتمرکز

همان‌طور که آشنا شدید، معمولاً صرافی های غیرمتمرکز نیازی به ثبت نام ندارند. در صورت که از شما در یک صرافی غیرمتمرکز درخواست ثبت نام شد، همانند صرافی های متمرکز تنها به یک ایمیل نیاز دارید. در کل شما برای ثبت نام در هر صرافی خارجی، نیازمند یک ایمیل و رمز عبور هستید. لازم به ذکر است که ایمیل فوق باید معتبر باشد چراکه در هنگام ثبت نام کد و یا لینک تأیید برایتان ارسال می شود.

البته باید اشاره کنیم که برخی ها احراز هویت با ثبت نام به اشتباه یکی می دانند؛ اما باید بگوییم که این‌طور نیست. احراز هویت با ثبت نام در صرافی کاملاً متفاوت است. در صورتی که قصد دارید در یک صرافی خارجی احراز هویت، نیاز به مدارک مختلفی دارید. متأسفانه در حال حاضر کاربران ایرانی نمی توانند با ارائه مدارک خود در صرافی های خارجی ثبت نام کنند و حتماً برای احراز هویت باید از مدارک خارجی استفاده کنید.

برای مثال با توجه به اجباری شدن احراز هویت در صرافی بایننس، اگر مشتاق به ترید در این صرافی هستید، حتماً باید با مدارک یک شخصیت خارجی در بایننس احراز هویت کنید. فرقی نمی کند که مشخصات خارجی شما فیک است یا واقعی اما به هر حال باید به گونه ای عمل کنید که توسعه دهندگان صرافی متوجه این موضوع نشوند.

تا به این قسمت با ثبت نام در صرافی های خارجی آشنا شدید. حال شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که ثبت نام در صرافی های ایرانی چگونه انجام می شوند؟ در ادامه به صورت کامل در این باره صحبت خواهیم کرد اما در این بخش نیز اشاره کوچکی به این موضوع می کنیم.

ثبت نام در صرافی های ایرانی سختی خاصی ندارد. معمولاً برای ثبت نام از شما در خواست تلفن همراه و یا ایمیل می کنند! پس از ثبت هر یک از موارد فوق، ثبت نام انجام می شود و حال باید به سراغ احراز هویت بروید که به این موضوع در ادامه بیشتر اشاره خواهیم کرد.


سخن پایانی

طبق مطالبی که تا به این قسمت دنبال کردید، شما می توانید در صرافی های ایرانی و خارجی به راحتی ثبت نام و همچنین احراز هویت کنید. ما در این مقاله به صورت کامل و جامع به آموزش ثبت نام در صرافی ارز دیجیتال پرداخته ایم. تقریباً مراحل احراز هویت در اکثر صرافی های ارز دیجیتال به یک شکل است. در صورتی که طریقه انجام این کار در یک صرافی ایرانی را آموزش ببینید، در باقی صرافی ها نیز می توانید به راحتی احراز هویت کنید.

لازم به ذکر است به این نکته اشاره کنیم که فراموش نکنید حتماً قبل از کار با صرافی های خارجی ای پی خود را تغییر دهید. همان‌طور که اطلاع دارید، به دلیل تحریم کشور ایران، کاربران ایرانی نمی توانند با ای پی خود به صورت مستقیم وارد صرافی های ارز دیجیتال خارجی شوند. حتماً باید ای پی خود را تغییر دهید و از یک نرم افزار ای پی ثابت استفاده کنید.

ممنون از اینکه تا پایان مقاله ی “چگونه در صرافی ارز دیجیتال ثبت نام کنیم؟” با ما همراه بودید.


بیشتر بخوانید:

تیم محتوا
تیم محتوا
من سید مهدی هستم تولید کننده محتوا سایت زوم ارز. دانشجوی مهندسی کامپیوتر در دانشگاه آزاد گرایش نرم افزار می باشم و همچنین سابقه ی سه سال فعالیت در حوزه ی ارز های دیجیتال و 5 سال نیز تولید کننده محتوا را در کارنامه خود دارم. بنده علاقه مند به دنیای کریپتو و همچنین تکنولوژی هستم و همچنین به آینده ی ارز های دیجیتال بسیار خوشبین نیز هستم و بر این باورام که صنعت بلاکچین در ایران آینده ای بسیار درخشانی خواهد داشت.

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
1 دیدگاه خود را ثبت نمایید
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امان الله رضایی
8 ماه قبل

سلام وقت بخیر خدمتتون در بالای معلومات زیادی درباره افغانها دادید ممنون میشم
من هم جزواون عده افغانهای مقیم ایران هستم که هیچ مدرک قانونی ندارم خیلی مشتاق هستم درصرافی ارزدیجیتال خارجی ثبت نام کنم اما خودم خیلی تلاش کردم موفق نشدم وقتی به صفحه شما سرخوردم خیلی معلومات زیادی کسب کردم میشه راهنمایی کنید تشکر.

آخرین مقالات منتشر شده