لایت فارکس
مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال در زوم ارز

صندوق اسپات ETF بیت کوین این هفته راه اندازی می‌شود

صندوق اسپات ETF بیت کوین این هفته راه اندازی می‌شود

صندوق اسپات ETF بیت کوین این هفته راه اندازی می‌شود

به گزارش زوم ارز و بنا به گفته های تحلیلگران ارشد بلومبرگ، شرکت فیدلیتی که یک شرکت خدمات مالی چند ملیتی در آمریکا است قرار است این هفته اولین صندوق ETF بیت کوین خود را در کانادا راه اندازی کند.

فیدلیتی یک شرکت خدمات مالی چندملیتی است که در سال ۱۹۴۶ تأسیس شد و با ۴.۹ تریلیارد دلار سرمایه تحت مدیریت یکی از بزرگترین شرکت های مدیریت دارایی در جهان است.

بنا به گفته های تحلیلگران بلومبرگ، این صندوق با نام FBTC در حال حاضر در بازار بورس کانادا عرضه خواهد شد و نام کامل آن هم Fidelity Advantage Bitcoin خواهد بود و اریک بالچوناس تحلیلگر بلومبرگ همچنین اشاره کرد که این صندوق جدید احتمالاً به بزرگترین شرکت مدیریت دارایی که شامل محصولات بیت کوین می‌شود تبدیل خواهد شد.

در حالی که صندوق های ETF بیت کوین با پشتوانه فیوچرز چیز جدیدی برای بازار نیستند، صندوق ETF با پشتوانه فیزیکی در واقع راه حل راحت تری برای سرمایه گذاران کانادایی خواهد بود که مایلند در معرض بازار ارز های دیجیتال و به طور خالص بیت کوین قرار بگیرند.

با توجه به وجوهی که با حجم زیاد کار می‌کنند بازار های فیوچرز با قدرت خرید قابل توجهی روبرو هستند که قیمت قرارداد های فیوچرز را بالاتر از دارایی اصلی واقعی قرار می‌دهد و زمانی که سرمایه گذاران مجبور می‌شوند پوزیشن جدید باز کنند، باید بیش از حد پول پرداخت کنند و چنین شرایطی در بازار contango bleed نامیده می‌شود که منجر به زیان سالانه حدوداً ۲۰ درصدی خواهد شد.

بنظر شما همراهان زوم ارز راه اندازی شدن چنین صندوقی منجر به رشد قیمت بیت کوین خواهد شد؟

برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای ارز دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @Zoomarz98 بپیوندید.

منبع: U.Today


سرتیتر اخبار:

دبیر خبری
دبیر خبری
بنده تجربه ۲ سال فعالیت در بازار رو به رشد ارز های دیجیتال را داشته و در دانشگاه فرهنگیان رشته آموزش زبان انگلیسی تحصیل میکنم و به ورزش فوتبال علاقه‌مند هستم و تمایل به یادگیری بیشتر نسبت به ارز های دیجیتال دارم آرزومند پیشرفت روز افزون این صنعت در میهن عزیزمان هستم و باور دارم صنعت ارز های دیجیتال روز به روز مورد استفاده بیشتر واقع خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده