لایت فارکس
مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال در زوم ارز

آدرس‌های فعال اتریوم از بیت‌کوین پیشی گرفتند- علت چیست؟

آدرس‌های فعال اتریوم از بیت‌کوین پیشی گرفتند- علت چیست؟

آدرس‌های فعال اتریوم از بیت‌کوین پیشی گرفتند- علت چیست؟

به گزارش زوم ارز، از زمان پیدایش، اتریوم به طور مداوم با بیت کوین مقایسه شده است و در برخی موارد از اولی به عنوان گزینه بهتری برای دومی ستایش می شود. با گذشت سالها، رقابت شدیدتر شده است، به خصوص با رشد سریع ETH. در نهایت، به نظر می‌رسد که اتریوم به‌ویژه از نظر آدرس‌های فعال به بیت‌کوین نزدیک می‌شود.

آدرس های فعال اتریوم از بیت کوین پیشی می گیرند

پنجشنبه، ۱۴ سپتامبر، ردیاب داده‌های زنجیره‌ای Santiment به‌روزرسانی شگفت‌انگیزی را در مورد رقابت شدید بین بیت‌کوین و اتریوم فاش کرد. در پست X، ردیاب فاش کرد که تعداد آدرس‌های منحصربه‌فردی که در شبکه تراکنش می‌کردند به دومین رقم روزانه بالاتر در تمام دوران رسیده است.

در حالی که این امر به تنهایی از نظر بلاک چین حائز اهمیت است، از نظر رقابت بین دو دارایی بزرگ در فضا نیز قابل توجه است. برای در نظر گرفتن این موضوع، رقم ۱,۰۸۹,۸۹۳ گزارش شده توسط Santiment، اتریوم را از نظر این معیار به تنهایی از بیت کوین برتری می دهد.

آخرین باری که آدرس‌های فعال روزانه منحصربه‌فرد در شبکه به بالاترین حد خود رسید، در دسامبر سال ۲۰۲۲ بازمی‌گردد. بنابراین تقریباً یک سال از این بالا بودن معیار می‌گذرد که نشان‌دهنده یک عامل محرک منحصربه‌فرد در پشت آن است.

این گزارش همچنین مطابق با گزارش Artemis Terminal است که نشان می‌دهد اتریوم از نظر آدرس‌های فعال روزانه درست در مقابل بیت‌کوین قرار داشت.

آدرس‌های فعال ETH روز چهارشنبه از BTC پیشی گرفتند | منبع: ترمینال آرتمیس
آدرس‌های فعال ETH روز چهارشنبه از BTC پیشی گرفتند | منبع: ترمینال آرتمیس

 

Artemis گزارش می دهد که در ۱۳ سپتامبر، اتریوم در مجموع ۱.۰۳ میلیون آدرس روزانه در مقایسه با ۷۴۳۸۰۰ آدرس بیت کوین در همان دوره زمانی مشاهده کرد. با این حال، از آن زمان این رقم کاهش یافته و بیت کوین بار دیگر از ۱۴ سپتامبر در مقابل اتریوم قرار گرفته است.

این به چه معناست؟

در حالی که رشد اتریوم در روز چهارشنبه چشمگیر بود، اما از آنجایی که این شبکه نتوانسته است رشد را حفظ کند، معنای زیادی ندارد. همچنین، این افزایش را می توان به راحتی با افزایش محبوبیت پلتفرم رسانه اجتماعی مالی غیرمتمرکز Friend.Tech بر اساس بلاک چین اتریوم توضیح داد.

Friend.Tech ظاهراً از مرگ بازگشته بود تا به بالاترین حد خود در تعداد کاربران روزانه خود برسد. از آنجایی که یک آدرس ETH برای شرکت در پلتفرم لازم است، جای تعجب نیست که تعداد آدرس‌های ETH فعال در شبکه افزایش یافته است.

به نظر می‌رسد افزایش تعداد آدرس‌های فعال روزانه تأثیر کمی بر قیمت خود ارز دیجیتال داشته است. قیمت اتریوم همچنان در تلاش برای حفظ بالای ۱۶۰۰ دلار است، با افزایش اندک ۰.۳۵٪ در روز گذشته و ضرر ۱.۱۵٪ در هفته گذشته.

قیمت ETH همچنان بالای 1600 دلار باقی مانده است | منبع: ETHUSD در Tradingview.com
قیمت ETH همچنان بالای ۱۶۰۰ دلار باقی مانده است | منبع: ETHUSD در Tradingview.com

قیمت ETH همچنان بالای ۱۶۰۰ دلار باقی مانده است | منبع: ETHUSD در Tradingview.com

برای اطلاعات بازار، به‌روزرسانی‌ها و توییت‌های خنده‌دار گاه به گاه Best Owie را در توییتر دنبال کنید… تصویر ویژه از CBS News، نمودار از TradingView.com


منبع: newsbtc.com

علی قاسمی
علی قاسمی
من علی قاسمی، کارشناس ارشد مالی هستم. عاشق تکنولوژی و بازار های مالی هستم. حدود 2 سال است که در حوزه ارزهای دیجیتال و بلاکچین فعالیت دارم. عاشق ورزش و بازی های کامپیوتری هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده