بیوگرافی

ویتالیک بوترین Vitalik Buterin کیست ؟ | مخترع اتریوم

بیوگرافی ویتالیک بوترین (Vitalik Buterin):

آیا تا به حال نام ویتالیک بوترین به گوشتان خورده؟ چرا با وجود سن کمی که دارد در دنیای رمز ارز ها به معروفیت زیادی دست یافته؟ برای شناخت کامل او این مطلب را مطالعه کنید.

ویتالیک بوترین سال 1994 در روسیه متولد شده و در سن 6 سالگی به همراه خانواده اش به کانادا مهاجرت کردند.وی از همان کودکی استعداد و هوش خوبی داشت که همین او را از بقیه ی هم سن و سال هایش متمایز می کرد و استعداد عجیبی در ریاضیات, برنامه نویسی و کامپیوتر داشت.ویتالیک در یک دبیرستان خصوصی به نام آبلارد (Aberald) در تورنتو تحصیل کرده و به گفته ی خودش تحصیل در این مدرسه جزئی از پر بارترین دوران زندگی وی بوده که در موفقیت و نگرش درست او نقش بسزایی داشته است.

ویتالیک در دانشگاه واترلو قبول گردید در واقع از ابتدا علاقه ی زیادی به بیت کوین نداشت ولی بعد ها غیر متمرکز بودن بیت کوین توجه و علاقه او را جلب کرد و علاقه ی او به دنیای رمز ارز ها باعث شد از دانشگاه انصراف دهد تا بیشتر تمرکز خود را روی کار بگذارد و وقت خود را صرف تحقیق در مورد بیت کوین و نوشتن مقاله در این زمینه میکرد.

او در حال حاضر نویسنده و برنامه نویس روسی کانادایی است که  در سن 19 سالگی توانسته رمز ارز اتریوم (Ethereum) را اختراع کند و با این سن کم توانست کار بسیار بزرگی در جامعه ی ارز های دیجیتال کند چرا که این رمز ارز بعد از بیت کوین یعنی دومین ارز دیجیتال ارزشمند جهان شد همچنین مالک استارت آپ هایی نیز می باشد.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

عملکرد ویتالیک بوترین (Vitalik Buterin):

ویتالیک در ابتدای تحقیق هایش درباره ی بیت کوین مقاله هایی می نوشت و در ازای آن ها بیت کوین می گرفت و بابت هر مقاله تقریبا 5 بیت کوین دریافت می کرد , همین مطالعات او را تبدیل به یک کارشناس در عرصه ی ارز های دیجیتال کرد و به نقاط مختلف سفر می کرد (هرجایی که ردی از بیت کوین یافت می شد) .در همین رفت و آمد ها با فردی به نام میهای آلیسی (Mihai Aliesi) آشنا شد که او نیز طرفدار بیت کوین بود و در نهایت این مکاتبات پیدایش مجله ی بیت کوین (Bitcoin Magazine) بود که ویتالیک به عنوان سردبیر مجله در سال 2013 مشغول به کار شد البته به همین کار اکتفا نکرد و به طور پاره وقت برای رمزنویس معروف ایان گلدبرگ کار میکرد.سرانجام در سال 2013 وایت پیپر اتریوم را منتشر کرد و سال بعد یعنی 2014 به عموم معرفی شد و اتریوم به طور رسمی خلق گردید.

اتریوم به سرعت در بین مردم و شرکت های مهم از جمله مایکروسافت محبوب شد و روز به روز تعداد صرافی هایی که اتریوم را معامله میکردند بیشتر میشد.

طی مدتی عواملی باعث سقوط قیمت اتریوم شدند که در ادامه بررسی میکنیم:

_هک دائو (DAO)

پلتفرم اتریوم که غیر متمرکز است به کاربران اجازه ی راه اندازی Dao (یک سازمان خودگردان غیر متمرکز) می دهد, این سازمان دارایی های دیجیتالی را نگه میدارد و با توجه به قوانین از پیش تعیین شده آنها را خرج می کند.

یک پروژه ای به نام The DAO توسط تیم آلمانی ایجاد شد که بیش از 50 میلیون دلار سرمایه پذیرفت و بیش از یازده هزار عضو در این پروژه سرمایه گذاری کرده بودند , در نهایت این پروژه هک شد و باگ ایجاد شده توسط هکر ها در شبکه ی اتریوم یافت نشد و پلتفرم به خوبی فعالیت می کرد که باعث موفقیت هکر شد و توانست 50 میلیون دلار از این پروژه بیرون بکشد و قیمت اتریوم بعد از این اتفاق به شدت کاهش یافت.

_شایعه ی مرگ ویتالیک بوترین

در سال 2017  سایتی خبر مرگ ویتالیک را در یک صانحه ی تصادف منتشر کرد که به شدت حجم معاملات اتریوم را کاهش داد و باعث افت قیمت آن شد این نشان دهنده ی شکننده بودن قیمت شبکه ی بلاکچین است که با مرگ سازنده این مقدار افت می کند پس شاید فاش نکردن هویت مخترع بیت کوین سیاستی پشت خود دارد.و بلاخره آقای بوترین با انتشار پستی که در آن اخرین بلاک اتریوم و هش مربوطه نوشته شده بود به این شایعات پایان داد.

منبع : زوم ارز

لینک مطلب : http://bit.do/fNTNk


با افراد بیشتری آشنا شوید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا