لایت فارکس
مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال در زوم ارز

بهترین کیف پول آواکس Avax در سال [year]

بهترین کیف پول آواکس Avax

بهترین کیف پول آواکس Avax، یکی از راه های ذخیره ارز های دیجیتال، استفاده از کیف پول های دیجیتال است. البته ناگفته نماند که استفاده از کیف پول های دیجیتال به عنوان اصلی ترین راه ذخیره سازی ارز های دیجیتال نیز به حساب می‌آید. شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که جز ذخیره ارز دیجیتال در کیف پول مگر در مکان های دیگر نیز می توانیم رمز ارز هایمان را ذخیره کنیم؟

بله. اگر قصد استفاده از کیف پول های دیجیتال را ندارید، می توانید از کیف پول های داخلی صرافی استفاده کنید. هر صرافی یک کیف پول اختصاصی دارد که شما می توانید از آن کیف پول استفاده کنید. این کیف پول در داخل خود نرم افزار صرافی قرار گرفته است و به صورت جداگانه نمی باشد. توجه داشته باشید که هیچ‌گاه نباید رمز ارز های خود را در داخل کیف پول صرافی ها ذخیره کنید. لابد می پرسید که چرا؟

به دلیل اینکه انجام این کار اشتباه است. شاید پس از مدتی صرافی به هر دلیلی حساب شما را مسدود کند و یا صرافی هک شود و یا… . هر اتفاقی ممکن است سرمایه شما را از بین ببرد. بهتر است همیشه تمام دارایی هایتان را در کیف پول های دیجیتال ذخیره سازی کنید.

در ادامه شما را با بهترین کیف پول های ارز دیجیتال آواکس آشنا می کنیم.همچنین تیم زوم ارز تحلیل آواکس را به صورت هفتگی برای شما آماده می کند و می توانید به تحلیل های هفتگی زوم ارز همراه باشید.

معرفی ویدیویی بهترین کیف پول های آواکس


کیف پول آواکس Avax

کیف پول آواکس Avax
کیف پول آواکس Avax

همان‌طور که در قسمت قبل متوجه شدید، در این مقاله قصد داریم تا به معرفی کیف پول بپردازیم. اما نه یک کیف پول! بلکه تمام کیف پول های ارز دیجیتال آواکس. احتمالاً نام این ارز را تا به حال زیاد شنیده باشید.

ارز دیجیتال آواکس یکی از رمز ارز هایی است که هم اکنون ( در زمان نگارش این مقاله ) رتبه ۱۳ را در سایت کوین مارکت کپ دارد. همچنین ارز دیجیتال آواکس در حال حاضر ( در زمان نگارش این مقاله ) قیمتی معادل ۶۲ دلار دارد. اگر قصد خرید این ارز دیجیتال را دارید، حتماً باید ابتدا کیف پول های این رمز ارز را بشناسید. برای آشنایی با کیف پول های ارز دیجیتال آواکس حتماً این مقاله را تا انتها دنبال کنید.

معرفی بهترین کیف پول های آواکس

معرفی انواع کیف پول های آواکس
معرفی انواع کیف پول های آواکس

در این قسمت از مقاله ما قصد دارید تا به معرفی کیف پول های سخت افزاری و نرم افزاری ارز دیجیتال آواکس بپردازیم. اگر قصد آشنایی با تمام کیف پول های این ارز دیجیتال را دارید، تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.


کیف پول های سخت افزاری ارز آواکس

ارز دیجیتال آواکس از کیف پول های سخت افزاری مختلفی پشتیبانی می کند. شما می توانید به راحتی یکی از کیف پول هایی که در ادامه معرفی خواهیم کرد را انتخاب و سپس در آن اقدام به ذخیره سازی این ارز دیجیتال و یا رمز های دیگر کنید.

 1. کیف پول سخت افزاری Ledger Nano S

avax wallet 3

کیف پول Ledger Nano S جزء یکی از کیف پول های سخت افزاری معروف می باشد. احتمالاً نام این کیف پول را زیاد شنیده باشید. هر جا که سخن از کیف پول های سخت افزاری است نام این کیف پول می درخشد. کیف پول Ledger Nano S یکی از محصولات کمپانی لجر است. لجر یک شرکت فرانسوی در جهت ساخت و تولید کیف پول های سخت افزاری ارز دیجیتال می باشد.

جز این کیف پول کمپانی لجر کیف پول های دیگری نیز دارد اما در حال حاضر کیف پول سخت افزاری Ledger Nano S و Ledger Nano X از همه معروف تر می باشد. اگر با کیف پول سخت افزاری Ledger Nano X  آشنا نیستید نگران نباشید چراکه در قسمت بعد شما را با این کیف پول نیز آشنا خواهیم کرد. کیف پول سخت افزاری Ledger Nano S جز ارز دیجیتال آواکس از رمز ارز های دیگری نیز پشتیبانی می کند. شما می توانید به راحتی رمز ارز های مختلفی را در این کیف پول ذخیره سازی کنید.

خوشبختانه این کیف پول امنیت مناسبی دارد. البته ناگفته نماند که نه تنها این کیف پول بلکه اکثر کیف پول های سخت افزاری از امنیت مناسبی برخوردار هستند. شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که چرا کیف پول های نرم افزاری نسبت به کیف پول های نرم افزاری از امنیت بیشتری برخوردار هستند؟

یکی از دلایل محکمی که می توان برای این موضوع نام برد این است که ارزهای دیجیتال در کیف پول های سخت افزاری به صورت آفلاین ذخیره می شوند. این موضوع سبب می شود تا هر هکری نتواند به راحتی به کیف پول شما نفوذ پیدا کند. لازم به ذکر است که کیف پول سخت افزاری Ledger Nano S جز امنیت مناسب، مزایا دیگری نیز دارد. در ادامه با ما همراه باشید تا کمی شما را با مزایا و معایب این کیف پول آشنا کنیم.

مزایا:

 • امینت مناسب
 • پشتیبانی از سیستم عامل های مختلف
 • رابط کاربری ساده و آسان
 • پشتیبانی از رمز ارز های مختلف
 • پشتیبانی از تأیید هویت دو عاملی
 • قیمت مناسب

معایب:

 • این نسخه نسبت به نسخه Ledger Nano X کمی قدیمی است.
 1. کیف پول سخت افزاری Ledger Nano X

کیف پول سخت افزاری Ledger Nano X
کیف پول سخت افزاری Ledger Nano X

این کیف پول جدید ترین نسخه کیف پول کمپانی لجر می باشد. شما می توانید از این کیف پول نیز برای ذخیره رمز ارز های مختلفی همانند بیت کوین، اتریوم و آواکس استفاده کنید.

شما می توانید از این کیف پول در سیستم عامل های مختلفی از جمله ویندوز، اندروید و ای او اس استفاده کنید. رابط کاربری این کیف پول، همانند کیف پول Ledger Nano S می باشد. همان‌طور که در قسمت قبل گفتیم، کیف پول Ledger Nano S از رابط کاربری آسانی پشتیبانی می کند. این موضوع به این معنی است که کیف پول Ledger Nano X نیز رابط کاربری آسانی دارد. شما می توانید به راحتی و با هر سطح دانش از این کیف پول استفاده کنید.

متأسفانه تنها مشکل بزرگ این کیف پول، قیمت بالای آن می باشد. در حال حاضر شما برای خرید این کیف پول تقریباً باید قیمت بالایی را بپردازید. اگر قصد ندارید تا هزینه زیادی برای کیف پول خود کنید، بهتر است از این کیف پول استفاده نکنید. همان‌طور که گفتیم، کیف پول Ledger Nano S قیمت مناسبی دارد. تقریباً شما می توانید با پرداخت تنها ۳ میلیون تومان صاحب یک کیف پول سخت افزاری Ledger Nano S شوید. البته این قیمت ممکن است در زمان های مختلف متفاوت باشد.

کیف پول سخت افزاری Ledger Nano X نیز همانند اکثر کیف پول های سخت افزاری از امنیت مناسبی برخوردار است. شما می توانید با خیالی آسوده رمز ارز های خود را در این کیف پول ذخیره کنید. اگر علاقه مند هستید تا با مزایا و معایب این کیف پول آشنا بشوید، در ادامه مقاله همراه ما باشید.

مزایا:

 • امنیت مناسب
 • پشتیبانی از رمز ارزهای مختلف
 • پشتیبانی از تائید هویت دو عاملی
 • پشتیبانی از سیستم عامل های مختلف

معایب:

 • تقریباً قیمت بالایی دارد.

برای مطالعه ی بیشتر درباره ی کیف پول Ledger کلیک کنید

 1. کیف پول سخت افزاری Trezor T

کیف پول سخت افزاری Trezor T
کیف پول سخت افزاری Trezor T

کیف پول سخت افزاری Trezor T از دیگر کیف پول هایی است که شما می توانید برای ذخیره رمز ارز های مختلف از جمله آواکس از آن استفاده کنید. اگر قصد استفاده از کیف پول های Ledger را ندارید، می توانید از کیف پول Trezor T یا کیف پول Trezor One استفاده کنید. کیف پول سخت افزاری Trezor T نسبت به کیف پول سخت افزاری Trezor One جدید تر است. اگر با کیف پول Trezor One آشنا نیستید نگران نباشید چراکه در قسمت بعدی شما را با این کیف پول آشنا خواهیم کرد.

یکی از سؤالات مهمی که برایتان ممکن است ایجاد شود این است که قیمت این کیف پول چقدر است؟

متأسفانه قیمت این کیف پول کمی بالا است. شما برای خرید این کیف پول تقریباً باید ۷ میلیون پول پرداخت کنید. البته شما می توانید این کیف پول را با قیمت های مختلف تهیه کنید.

لازم به ذکر است که این قیمت مختص به زمان نگارش این مقاله می باشد و ممکن است در آینده قیمت کیف پول Trezor T تغییر پیدا کند. به هر حال اگر به دنبال یک کیف پول سخت افزاری با قیمت مناسب و پایین هستید، کیف پول سخت افزاری Trezor T مناسب شما نمی باشد. در ادامه همراه ما باشید تا با مزایا و معایب این کیف پول آشنا شوید.

مزایا:

 • امنیت مناسب
 • پشتیبانی از رمز ارز های مختلف
 • پشتیبانی از سیستم عامل های مختلف

معایب:

 • قیمت تقریباً بالا
 1. کیف پلو سخت افزاری Trezor One

کیف پلو سخت افزاری Trezor One
کیف پلو سخت افزاری Trezor One

همان‌طور که گفتیم، این کیف پول نسخه قدیمی کیف پول های Trezor است. اگر قصد استفاده از کیف پول سخت افزاری Trezor One را دارید، باید بدانید که این کیف پول یک کیف پول قدیمی است و شاید به مرور دیگر برای آن آپدیتی ارسال نشود. این موضوع باعث می شود که کیف پول شما در آینده از رمز ارز های کمتری پشتیبانی کند.

کیف پول سخت افزاری Trezor One نیز همانند اکثر کیف پول های سخت افزاری از امنیت مناسبی برخوردار است. شما می توانید به راحتی از این کیف پول برای ذخیره رمز ارز هایتان استفاده کنید.

خوشبختانه این کیف پول قیمت نسبت پایینی دارد. اگر می خواهید تا کیف پول سخت افزاری خود را با قیمت پایینی خریداری کنید، کیف پول سخت افزاری Trezor One می تواند یکی از انتخاب های شما باشد. جز این کیف پول، چندین کیف پول سخت افزاری دیگری وجود دارد که از قیمت مناسبی برخوردار باشند. این با شما است که کدام کیف پول بهتر پاسخگوی نیاز شما می باشد. با کمی تحقیق می توانید پاسخ به این سؤال را به دست بیاورید. در ادامه قصد داریم تا شما را با مزایا و معایب این کیف پول آشنا کنیم. در ادامه همراه ما باشید.

مزایا:

 • امنیت مناسب
 • پشتیبانی از رمز ارز های مختلف
 • پشتیبانی از سیستم عامل های مختلف
 • قیمت مناسب

معایب:

 • نسبت به کیف پول سخت افزاری Trezor T کمی قدیمی است.

برای مطالعه ی بیشتر درباره ی کیف پول Trezor کلیک کنید


کیف پول های نرم افزاری Avax

حال که با کیف پول های سخت افزاری آواکس به صورت کامل آشنا شدید، بهتر است تا کیف پول های نرم افزاری این ارز را نیز بشناسید. در این قسمت از مقاله قصد داریم تا کیف پول های نرم افزاری این ارز دیجیتال را به شما عزیزان معرفی کنیم.

اگر قصد خرید کیف پول های سخت افزاری را ندارید و به دنبال یک کیف پول نرم افزاری برای ذخیره ارز دیجیتال آواکس هستید، حتماً ادامه این مقاله را تا انتها دنبال کنید.

 1. کیف پول نرم افزاری تراست یا Trust

کیف پول نرم افزاری تراست یا Trust
کیف پول نرم افزاری تراست یا Trust

احتمالاً شما که در حال مطالعه این مقاله هستید، کیف پول تراست را بشناسید. کیف پول تراست یکی از کیف پول های نرم افزاری است که از ارز دیجیتال آواکس پشتیبانی می کند. شما می توانید از این کیف پول برای ذخیره رمز ارزهای دیگری همانند بیت کوین نیز استفاده کنید. اگر در حال حاضر از این کیف پول استفاده می کنید اما می بینید که تراست ولت از ارز دیجیتال آواکس پشتیبانی نمی کند، نیاز است تا یک بار کیف پول خود را آپدیت کنید.

خوشبختانه کیف پول تراست یکی از کیف پول های نرم افزاری است که امنیت آن به همه افراد ثابت شده است. اگر قصد استفاده از تراست ولت را دارید، خیالتان از لحاظ امنیت راحت باشد. یکی از معایب بزرگی که می توانیم از تراست ولت بگیریم، عدم پشتیبانی از احراز هویت دو عاملی می باشد.

متأسفانه کیف پول تراست از تأیید هویت دو عاملی پشتیبانی نمی کند. ناگفته نماند این موضوع نمی تواند باعث شود که بگوییم که این کیف پول امنیت ندارد بلکه این‌طور نیست. اگر استفاده درستی از کیف پول تراست ولت شود، این کیف پول کاملاً امن است. دقت داشته باشید که باید از این کیف پول درست استفاده کنید.

اگر قصد استفاده از تراست ولت را دارید، باید بگوییم که تنها شما می توانید در گوشی های موبایل خود از این کیف پول استفاده کنید. متأسفانه کیف پول تراست از سیستم عامل هایی همانند ویندوز یا مک و یا لینوکس پشتیبانی نمی کند. در ادامه همراه ما باشید تا با مزایا و معایب کیف پول تراست به صورت کامل آشنا شوید.

مزایا:

 • امنیت مناسب
 • پشتیبانی از رمز ارز های مختلف
 • رابط کاربری آسان
 • پشتیبانی از صرافی داخلی

معایب:

 • عدم پشتیبانی از احراز هویت دو عاملی
 • عدم پشتیبانی از سیستم عامل های مختلف
 1. کیف پول نرم افزاری سیف پال یا SafePal

کیف پول نرم افزاری سیف پال یا SafePal
کیف پول نرم افزاری سیف پال یا SafePal

از دیگر کیف پول های نرم افزاری ارز دیجیتال آواکس می توان به سیف پال اشاره نمود. کیف پول نرم افزاری سیف پال از دیگر کیف پول های معروف می باشد که شما می توانید از آن نه تنها برای ذخیره ارز دیجیتال آواکس بلکه برای ذخیره نمودن رمز ارزهای دیگری نیز استفاده کنید.

یکی از بهترین مزایا کیف پول سیف پال پشتیبانی از صرافی داخلی می باشد. البته ناگفته نماند که اکثر کیف پول ها از صرافی داخلی پشتیبانی می کنند اما سیف پال تقریباً می توان گفت که برای ایرانیان متفاوت است. همان‌طور که می دانید این روزها صرافی بایننس کاربران ایرانی را به دلیل مشکل احراز هویت تحریم کرده است. این موضوع سبب شده است تا کاربران ایرانی نتوانند با کمک این صرافی معاملات خود را انجام دهند.

اگر شما فردی هستید که علاقه به معامله در صرافی بایننس دارید، باید بگوییم که می توانید به راحتی در صرافی داخلی کیف پول سیف پال معامله کنید چراکه صرافی داخلی این کیف پول، صرافی بایننس می باشد. خوشبختانه انجام معاملات در صرافی داخلی سیف پال کارمزد زیادی ندارد چراکه شما باید کارمزدی دقیقاً همانند کارمزد صرافی بایننس را بپردازید.

کیف پول سیف پال جز نسخه نرم افزاری، نسخه سخت افزاری نیز دارد. اگر قصد استفاده از کیف پول نرم افزاری سیف پال را ندارید، می توانید از نسخه سخت افزاری آن استفاده کنید. البته لازم به ذکر است که قصد ما در این قسمت معرفی نسخه نرم افزاری کیف پول سیف پال می باشد.

برخی از مزایا و معایب کیف پول سیف پال عبارت اند از:

مزایا:

 • پشتیبانی از صرافی داخلی
 • امنیت مناسب
 • پشتیبانی از رمز ارز های مختلف
 • دارای نسخه سخت افزاری

معایب:

 • عدم پشتیبانی از سیستم عامل های کامپیوتری ( شما می توانید از کی پول سیف پال تنها در گوشی های اندرویدی و ای او اس استفاده کنید. )
 1. کیف پول نرم افزاری کوینومی یا Coinomi

کیف پول نرم افزاری کوینومی یا Coinomi
کیف پول نرم افزاری کوینومی یا Coinomi

کیف پول کوینومی از دیگر کیف پول های بیت کوینی می باشد. شاید با خود فکر کنید که منظور حرف ما این است که تنها امکان ذخیره بیت کوین در کیف پول کوینومی وجود دارد اما خیر! شما می توانید رمز ارزهای مختلفی در این کیف پول ذخیره کنید از جمله ارز دیجیتال آواکس!

کمی قبل تر از کیف پول نرم افزاری کوینومی بیشتر به عنوان یک کیف پول بیت کوینومی یاد می شد اما پس از گذشت زمان این تفکر اصلاح شد. شما می توانید در این کیف پول تمام رمز ارز هایی که پشتیبانی می کند را ذخیره سازی کنید.

خوشبختانه کیف پول کوینومی امنیت مناسبی دارد و شما می توانید با خیال راحت رمز ارز های خود را در آن ذخیره سازی کنید. اگر به دنبال یکی کیف پول مناسب و با امنیت هستید، کیف پول نرم افزاری کوینومی می تواند یکی از انتخاب های شما باشد.

اگر با این کیف پول آشنا نیستید بهتر است با جستجوی نام این کیف پول در سایت زوم ارز با آن به صورت کامل آشنا شوید. ما در سایت زوم ارز یک مقاله به صورت کامل و جامع درباره کیف پول کوینومی نوشته ایم. اگر نیاز به آموزش دارید برای کار با این کیف پول به راحتی می توانید به آن مقاله مراجعه کنید. در ادامه همراه ما باشید تا با مزایا و معایب کیف پول کوینومی بیشتر آشنا شوید.

مزایا:

 • پشتیبانی از سیستم عامل های مختلف
 • امنیت مناسب
 • پشتیبانی از صرافی داخلی
 • پشتیبانی از رمز ارز های مختلف

معایب:

 • عدم پشتیبانی از احراز هویت دوعاملی

نگاهی جامع به کیف پول های ارز دیجیتال آواکس

نگاهی جامع به کیف پول های ارز دیجیتال آواکس
نگاهی جامع به کیف پول های ارز دیجیتال آواکس
ردیف نام کیف پول نوع کیف پول سیستم عامل ها
۱ Ledger Nano S سخت افزاری موبایل و کامپیوتر
۲ Ledger Nano X سخت افزاری موبایل و کامپیوتر
۳ Trezor T سخت افزاری موبایل و کامپیوتر
۴ Trezor One سخت افزاری موبایل و کامپیوتر
۵ Trust نرم افزاری موبایل
۶ SafePal نرم افزاری موبایل
۷ Coinomi نرم افزاری موبایل و کامپیوتر

اینفوگرافیک کیف پول آواکس avax

اینفوگرافیک کیف پول های avax
اینفوگرافیک کیف پول های avax

کلام آخر درباره ی کیف پول آواکس Avax

اگر تا به حال به دنبال کیف پول برای ذخیره ارز دیجیتال آواکس بوده اید، دیگر با مطالعه این مقاله از مطالعه هر مقاله دیگری در این رابطه بی نیاز هستید. شما می توانید هر کیف پولی که در این مقاله به انتخاب خود، انتخاب کنید و سپس از آن استفاده کنید.

شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که کدام یک از کیف پول های معرفی شده بهترین هستند. اصلاً بگذارید تا این سؤال را به یک شکل دیگری بپرسیم. بهترین کیف پول های نرم افزاری آواکس کدام است؟ و یا اینکه بهترین کیف پول های سخت افزاری آواکس کدام است؟

توجه داشته باشید که هر کیف پول به اندازه خودش بهترین است. این موضوع به این معنی است که هر کیف پول امکانات خودش را دارد. شما می توانید با تحقیق بیشتر درباره هر کدام از کیف پول های معرفی شده تشخیص بدهید که کدام بهترین است و یا اینکه کدام بهترین نیست.

در نهایت آن را نصب و سپس استفاده کنید. برای اطلاعات بیشتر درباره هر کیف پول بهتر است نام کیف پول مورد نظر را در سایت زوم ارز جستجو کنید و سپس از مقاله های موجود استفاده کنید. در صورت ایجاد هر گونه سؤال، سؤال خود را با ما در قسمت نظرات مطرح کنید.

ممنون از اینکه تا پایان “کیف پول آواکس Avax” همراه ما بودید.


بیشتر بخوانید:

تیم محتوا
تیم محتوا
من سید مهدی میرعلمدار لنگرودی هستم تولید کننده محتوا سایت زوم ارز. دانشجوی مهندسی کامپیوتر در دانشگاه آزاد گرایش نرم افزار می باشم و همچنین سابقه ی سه سال فعالیت در حوزه ی ارز های دیجیتال و 5 سال نیز تولید کننده محتوا را در کارنامه خود دارم. بنده علاقه مند به دنیای کریپتو و همچنین تکنولوژی هستم و همچنین به آینده ی ارز های دیجیتال بسیار خوشبین نیز هستم و بر این باورام که صنعت بلاکچین در ایران آینده ای بسیار درخشانی خواهد داشت.

2 دیدگاه دربارهٔ «بهترین کیف پول آواکس Avax در سال [year];

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده