آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

دعوت مدیرعامل گروه والکس از فعالان بلاکچین و رگولاتورها؛ استفاده از بلاکچین برای تنظیم‌گری!

دعوت مدیرعامل گروه والکس از فعالان بلاکچین و رگولاتورها؛ استفاده از بلاکچین برای تنظیم‌گری!

دعوت مدیرعامل گروه والکس از فعالان بلاکچین و رگولاتورها؛ استفاده از بلاکچین برای تنظیم‌گری!

به گزارش زوم ارز، امین امینی، مدیرعامل والکس در پنلی که در رویداد ۹ ژانویه برگزار شد، از همه‌ی حاضران در این رویداد و همچنین فعالان و بازیگران صنعت بلاکچین دعوت کرد تا به نحو تازه‌ای به موضوع تنظیم‌گری یا رگولیشن نگاه کنند.

امینی با اشاره به ماهیت و فلسفه‌ی بلاکچین از منظر غیرمتمرکز بودن، عنوان کرد:

بلاک‌چین می‌تواند این معنی را داشته باشد که همه ذی‌نفعان اکوسیستم، کنار یکدیگر قرار بگیرند و برای رشد و توسعه هم‌افزایی کنند.

هم‌بنیان‌گذار والکس که استفاده از ظرفیت‌های بلاک‌چین در ایران را همواره در سر داشته است، در ادامه به ارائه‌ی دسته‌بندی از ذی‌نفعان این حوزه پرداخت.

معامله‌گران، پژوهشگران، ماینرها، رگولاتورها و صرافی‌ها در این دسته‌بندی، از ذی‌نفعان حوزه‌ی بلاک‌چین و دارایی دیجیتال به شمار می‌روند.

امین امینی با بیان این نکته که ذات بلاکچین جاییست که افراد همزمان به فکر خودشان و توسعه‌ی جمعی هستند، اشاره کرد:

از ابزاری که خود بلاک‌چین به ما داده، می‌توانیم برای رشد، توسعه و بهبود مقررات این حوزه استفاده کنیم.

او که معتقد است شروع موضوع قانون‌گذاری بلاک‌چین می‌تواند با حوزه‌ی رمزارزها باشد، افزود:

زمان آن رسیده که با استفاده از ظرفیت بلاکچین، راه‌حلی بر بستر DAO و قرارداد هوشمند خلق کنیم که روش منحصربه‌فردی برای تنظیم‌گری است. این روش می‌تواند از حوزه‌ی رمزارزها آغاز شود و به دیگر موضوعات کشور گسترش یابد.

امینی افزود در این روش، همه‌ی ذی‌نفعان حوزه‌ی بلاک‌چین می‌توانند درخواست شروع پژوهشی علمی را بدهند و پژوهشگران این حوزه، تحقیقات خود در مورد موضوعات مختلف رگولیشن را به‌صورت علمی آماده و تکمیل کنند، موضوعاتی مثل تاثیر کریپتو روی قیمت ارز، لندتک‌ها و توکنایز کردن مسکن در کشور.

راه‌‌حل ارائه‌شده توسط او، بر مبنای سازمان غیرمتمرکز خودگردان (DAO) است، راهکاری مبتنی بر فلسفه‌ی شکل‌گیری دائو، تا تمامی ذی‌نفعان بتوانند برای بهبود اکوسیستم مشارکت داشته باشند.

مدیر عامل گروه والکس در پایان از تمامی ذی‌نفعان اعم از پژوهشگر، تریدر، صاحب کسب‌وکار و رگولاتور دعوت کرد تا با ارسال ایمیل به dao@dao4all.org به پلتفرم مختص این موضوع بپیوندند. او همچنین متعهد شد که همه ذی‌نفعان را از روند پیشرفتِ روزانه‌ی این پلتفرم، باخبر سازد.

رویداد ۹ ژانویه در تاریخ ۱۹ و ۲۰ دی‌ماه در کتابخانه ملی ایران برگزار شد و بلاکچین، رمزارز و دارایی‌های دیجیتال محورهای اصلی آن بودند.

در این رویداد فعالان و بازیگران صنعت، نمایندگانی از دستگاه‌های اجرایی و نظارتی و علاقه‌مندان به دنیای بلاک‌چین شرکت کردند.

تیم خبری
تیم خبری
من shlhk هستم. عاشق ترید ارز های دیجیتال. البته ترید از طریق اخبار. من با دنبال کردن اخبار رمز ارز ها، با پروژه های خوب و مناسب آشنا می شوم و در زمان مناسب توکن آن پروژه را خریداری می کنم.

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
1 دیدگاه خود را ثبت نمایید
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
محسن
4 ماه قبل

یک بار برای همیشه یک شفاف سازی در خصوص صرافی های داخلی انجام دهید ایا در صرافی های داخلی واقعا رمز ارز ها خریداری می شوند یا صرفا یک پوسته و اسم خریداری می شود؟
اگر بله چرا در بسیاری از ارزها و صرافی ها امکان انتقال ارزها نیست؟!

معرفی صرافی های برتر خارجی

آخرین مقالات منتشر شده