آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

دستگاه ماینر بیت کوین چیست | آشنایی کامل با دستگاه های ماینر بیت کوین bitcoin

دستگاه ماینر بیت کوین

دستگاه ماینر بیت کوین چیست  ، اگر علاقه به استخراج ارز دیجیتال معروف و محبوب بیت کوین دارید، حتما می دانید که تنها استخراج آن با دستگاه های ماینر به صرفه می باشد. امروز کمپانی های زیادی اقدام به ساخت دستگاه های ماینر بیت کوین و دیگر رمز ارز ها کرده اند اما بیشتر این کمپانی ها ماینر هایی را تولید کرده اند که با آن امکان استخراج بیت کوین فراهم باشد. قطعا اطلاع دارید که تنها با ماینر هایی می توان بیت کوین استخراج کرد که از الگوریتم ” SHA-256 “ پشتیبانی می کنند. در ادامه همراه ما باشید، تا کمی بیشتر درباره دستگاه های بیت کوین گفتگو کنیم.

بیت کوین ( Bitcoin ) چیست؟

بیت کوین تنها رمز ارز است که در حال حاضر بالاترین ارزش را به خود اختصاص داده است. همانطور که می دانید هم اکنون قیمت ارز دیجیتال بیت کوین بیشتر از تمامی رمز ارز ها می باشد به عبارتی امروزه بیت کوین به عنوان ارز دیجیتال اصلی یاد می شود. اگر علاقه به استخراج بیت کوین دارید ابتدا باید به چند نکته که در تیتر های بعد به آن ها می رسیم دقت کنید. ارز دیجیتال بیت کوین حدود سال ۲۰۰۹ بود که توسط فردی با نام ” ساتوشی ناکاموتو ” ابداع شد. اگر محقق در حوزه ارز های دیجیتال باشید، ممکن است تا به حال شنیده باشید که آقای ساتوشی تا کنون فردی ناشناخته است. کسی از این فرد اطلاعی ندارد و در حقیقت کسی حتی از مجموعه توسعه دهندگان بیت کوین نیز ساتوشی ناکاموتو را نمی شناسند. همانطور که در قسمت قبل آوردیم استخراج بیت کوین تنها با دستگاه های ماینر سودآور می باشد در غیر این صورت به شما انجام این کار را پیشنهاد نمی دهیم. شاید در این قسمت برای شما این سوال پیش بیاید که دلیل این موضوع چیست؟ اگر این مقاله را تا انتها دنبال کنید پاسخ این سوال را دریافت خواهید کرد.


دستگاه ماینر یا ( ASIC ) چیست؟

دستگاه های ماینر تنها برای یک کار ساخته شده اند آن هم استخراج ارز های دیجیتال و همچنین تائید تراکنش ها است. اگر فکر می کنید می توانید از دستگاه های ماینر به عنوان یک کامپیوتر استفاده کنید قطعا اشتباه می کنید. بعضی از افراد هستند که خیال می کنند می توانند از دستگاه های ماینر به عنوان یک کامپیوتر نیز استفاده کند شاید دلیل این فکر قیمت بالای ماینر ها باشند.

همانطور که گفتیم دستگاه های ماینر تنها برای تائید تراکنش ها ساخته اند و شما می توانید با کمک آن ها به راحتی ارز دیجیتال مورد نظر خود را انتخاب کنید. هر دستگاه دارای یک الگوریتم خاص می باشد و شما می توانید تنها رمز ارز هایی که الگوریتم شان با دستگاه یکی است را استخراج کنید. به عنوان مثال همانطور که می دانید بیت کوین از الگوریتم ” SHA-256 ” پشتیبانی می کند. برای اینکه بتوانید بیت کوین استخراج کنید باید از ماینری استفاده کنید که الگوریتم پشتیبان کننده آن همان الگوریتم بیت کوین یعنی ” SHA-256 ” باشد.

متاسفانه دستگاه های ماینر در این قیمت بسیار بالایی دارند و تقریبا می توان گفت که تهیه آن ها برای همگان کمی سخت است. اگر قصد راه اندازی یک فارم سود ده را دارید باید بدانید که حداقل سرمایه مورد نیاز شما باید بالای ” ۱ میلیارد تومان ” باشد. قطعا این مبلغ، مبلغ بسیار زیادی می باشد و سرمایه گذاری برای این چنین کار پرریسکی کمی زیاد می باشد. اگر علاقه به دریافت بیت کوین دارید، به شما پیشنهاد می کنیم که اقدام به خرید و فروش آن کنید.


نکاتی که برای خرید دستگاه استخراج باید در نظر بگیریم

 

هنگام خرید دستگاه استخراج باید یک سری نکات مهم را در نظر بگیرید و به آن ها توجه کنید تا بتوانید یک دستگاه ماینر خوب و بهینه انتخاب کنید.ما در این جا مهمترین عواملی که هنگام خرید ماینرهای بیت کوین باید رعایت کنید را برای شما بازگو می کنیم:

قدرت دستگاه یا هش ریت

هرچه دستگاه استخراج بیت کوین انتخابی شما هش ریت بالاتری داشته باشد به معنای قدرت پردازش بیشتر و در نهایت استخراج بهتر است.بنابراین توجه کنید که دستگاه استخراجی که در نظر گرفته اید هشریت قابل قبولی داشته باشد.

میزان مصرف برق

برای انتخاب یک دستگاه ماینر باید میزان برق مصرفی آن را نیز در نظر بگیرید.چراکه میزان مصرف برق یک ماینر در سوددهی شما بسیار تاثیر گذار است.به طور کلی هرچقدر میزان برق مصرفی یک دستگاه کمتر باشد و قدرت پردازش بیشتری داشته باشد به معنی بهینه بودن آن دستگاه است.

قیمت دستگاه

قیمت دستگاه یکی از عوامل تاثیرگذار در انتخاب ماینر است.زیرا به سرمایه شما و قدرت خرید شما بستگی دارد.همچنین قیمت دستگاه زمان برگشت سرمایه را به شما مشخص می کند.

به طور خلاصه باید بدانید هیچ ماینری را صرفا با توجه به یک عامل خریداری نکنید.زیرا ممکن است در مقابل یک عامل خوب در سایر خصوصیات بی کیفیت باشند.بهترین دستگاه ماینر ،ماینری است که هشریت بالا،مصرف برق کم و قیمت به صرفه تری دارد.توصیه سایت زوم ارز به شما این است که سعی کنید از بین ماینرهای معروف و محبوب که تولید برندهای معتبر هستند ،ماینر مورد نظر خود را انتخاب کنید. همچنین ما در سایت زوم ارز راه اندازی انواع ماینر ها از شرکت های مختلف را آموزش داده ایم .می توانید با مراجعه به این مقاله با راه اندازی انواع ماینرها آشنا شوید.


انواع راه های مختلف برای کسب بیت کوین

 

برای به دست آوردن ارز دیجیتال بیت کوین تنها دو راه وجود دارد:

 1. استخراج
 2. ترید و یا خرید و فروش

 برای استخراج ارز دیجیتال بیت کوین نیز،  ۴ را وجود داد:

دستگاه ماینر بیت کوین چیست

 1. استخراج بیت کوین با دستگاه های ماینر و یا ASIC:

همانطور که در قسمت قبل آوردیم، شما می توانید به راحتی با بکارگیری دستگاه های ماینر ارز دیجیتال بیت کوین را استخراج کنید. سختی شبکه بیت کوین بسیار زیاد است و دلیل آن هم این است که بیت کوین ارز بالایی دارد و افرادی که توانایی دارند اقدام به استخراج این ارز دیجیتال کرده اند.

شما هرگز نمی توانید استخراج سود آوری با ریگ های ماینینگ و یا کامپیوتر و یا موبایل داشته باشید. اگر این موضوع برایتان جای سوال دارد، لطفا این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

 1. استخراج بیت کوین با ریگ ماینینگ:

همانطور که می دانید ریگ های ماینینگ از چندین کارت گرافیک و یا GPU تشکیل شده است. کارت های گرافیکی قدرت استخراج در شبکه بیت کوین را ندارند و این موضوع نیز کار را کمی سخت کرده است.  شما می توانید با ریگ های ماینینگ تنها به استخراج رمز ارز هایی بپردازید که سختی شبکه کمتری دارند همانند ارز دیجیتال مونرو.

رمز ارز اتریوم یکی از رمز ارز هایی است که می توان آن را به راحتی با ریگ های ماینینگ استخراج کرد. البته شایان ذکر است که رمز ارز اتریوم سختی شبکه بالایی دارد اما با این حال با سخنان خالق آن مبنی بر پایه گذاری الگوریتم جدید، دیگر استخراج ارز دیجیتال اتریوم تنها با ریگ های ماینینگ امکان پذیر می باشد.

در کل ارز دیجیتال بیت کوین را می توان با ریگ های ماینینگ استخارج کرد اما برای شما ممکن است سوددهی بسیار کمی داشته باشد که این سود حتی به چشمتان نیز نمی آید.

 1. استخراج بیت کوین با کامپیوتر:

استخراج بیت کوین با کامپیوتر قطعا امکان پذیر است اما همانطور که گفتیم، این کار به هیچ عنوان سوآور نمی باشد. این کار تنها به شما ضرر های متعددی وارد می کند. اگر بخواهید با کامپیوتر خود به استخراج بیت کوین بپردازید، قطعا باید منتظر خرابی متعدد قطعات کامپیوتر خود از جمله:

 • ۱. پردازنده،
 • ۲. کارت گرافیک و رم،
 • ۳. مادربرد

و …. باشید. استخراج ارز های دیجیتال فشار زیادی به پردازنده و یا کارت گرافیک شما وارد می کند.

قطعا پردازنده و کارت های گرافیکی که هم اکنون در سیستم ها نصب است توانایی این سختی ها را ندارند و نمی توان به راحتی از آن ها استفاده نمود. پس بنابراین نتیجه می گیریم که استخراج رز دیجیتال بیت کوین با کامپیوتر به صرفه نمی باشد.

 1. استخراج بیت کوین با گوشی موبایل:

زمانی که می گوییم استخراج ارز دیجیتال بیت کوین با کامپیوتر به صرفه نیست، قطعا نباید انتظار این را داشته باشید که بتوانید از طریق استخراج بیت کوین با موبایل کسب درآمد کنید. استخراج بیت کوین برای شما با گوشی موبایل تنها جز ضرر های مالی، هیچ سودآوری دیگری ندارد و شما اگر این کار را بخواهید انجام دهید یعنی خود را برای یک ضرر بزرگ آماده کرده اید.


چرا استخراج بیت کوین تنها با دستگاه های ماینر به صرفه است؟

همانطور که در قسمت های قبل مطالعه کردید، استخراج بیت کوین با ریگ های ماینینگ، کامپیوتر، گوشی های موبایل به علت سختی شبکه این ارز به صرفه نمی باشد و تقریبا برای شما یک ضرر جدی به حساب می آید. اگر می خواهید یک استخراج به صرفه داشته باشید، به شما پیشنهاد می کنیم که این کار را با دستگاه های ماینر آغاز کنید.

اگر سرمایه لازم برای انجام این کار را ندارید، پیشنهاد بعدی ما به شما این است که این کار را با ترید رمز ارز بیت کوین آغاز کنید. با انجام این کار شما می توانید بدون نیاز به سرمایه رمز ارز بیت کوین را به دست آورید و با آن کسب درآمد کنید.


دستگاه های ماینر بیت کوین

در این قسمت در نظر داریم تا چند دستگاه، از دستگاه های استخراج بیت کوین به شما معرفی کنیم. این معرفی از دستگاه کمپانی های معروف صورت گرفته است. کمپانی هایی که می توانید به راحتی به آن ها اعتماد کنید برای تهیه دستگاه های ماینر عبارت اند از:

 1. کمپانی بیت مین ” Bitmain “
 2. کمپانی میکرو بی تی ” Micro BT “
 3. کمپانی اینوسیلیکون ” Innosilicon “

البته شایان ذکر است که کمپانی های زیادی در این زمینه فعالیت می کنند و معروف هستند اما در این قسمت از مقاله ما به کمپانی هایی اشاره کردیم که قرار است از این کمپانی ها در این مقاله نام برده شود. تا انتها همراه ما باشید.


معرفی دستگاه های ماینر برای استخراج بیت کوین

 1. دستگاه ماینر (Antminer S19 Pro )

دستگاه ماینر بیت کوین چیست،دستگاه ماینر (Antminer S19 Pro )
دستگاه ماینر بیت کوین چیست

دستگاه ماینر Antminer S19 Pro در سال ۲۰۲۰ توسط کمپانی بیت مین تولید شد. به عبارتی این ماینر جدید ترین ماینر کمپانی بیت مین می باشد. این دستگاه از قدرت فوق العاده بالایی برخوردار است و می توانید به راحتی با بکارگیری آن در تعداد بالا اقدام به استخراج بیت کوین کنید. متاسفانه در حال حاضر این ماینر وارد نشده است و شما نمی توانید آن را در بازار ایران پیدا کنید. این ماینر از قدرت هش ریت ” ۱۱۰ تراهش ” برخوردار می باشد. یکی از موارد بهینه شده در این ماینر، سطح نویز آن می باشد. سطح نویز در این ماینر تقریبا ۷۵ دسی بل می باشد که این رقم از سطح نویز کاملا قانع کننده و همچنین مناسب است. اگر به دیگر دستگاه های ماینر این کمپانی و یا کمپانی های دیگر نگاه کنید خواهید دید که ماینر با هش ریت کمتری دارای این مقدار از سطح نویز هستند و این یعنی بیت مین این دستگاه را به صورت بهینه تولید کرده است.

ابعاد این ماینر برابر با ۱۹۵ * ۲۹۰ * ۳۷۰ میلیمتر و همچنین وزن آن چیزی حدود ۱۳.۲۰ کیلوگرم می باشد. حداکثر میزان برق مصرفی دستگاه ماینر Antminer S19 Pro برابر با ۳۲۵۰ وات و همچنین ولتاژ ورودی آن نیز ۱۲ ولت می باشد.

شما می توانید به راحتی پس از تهیه این ماینر آن را راه اندازی و سپس استفاده کنید. برای آموزش طریقه راه اندازی و یا پیکربندی این محصول می توانید به پست آموزشی ” آموزش راه اندازی دستگاه های کمپانی بیت مین ” مراجعه کنید.

 1. دستگاه ماینر (Whatsminer M30S )

دستگاه ماینر بیت کوین چیست،دستگاه ماینر (Whatsminer M30S )
دستگاه ماینر بیت کوین چیست

این ماینر، توسط کمپانی میکرو بی تی در سال ۲۰۲۰ تولید شده است. متاسفانه این ماینر نیز همانند ماینر هایی که در سال ۲۰۲۰ تولید شده اند در بازار تجهیزات ماینینگ ایران وجود ندارند. این ماینر نیز یکی از جدید ترین ماینر های این کمپانی ( میکرو بی تی ) است. قدرت پردازش دستگاه ماینر Whatsminer M30S برابر با ” ۸۶ تراهش ” می باشد. با این حساب می توانید به راحتی با این ماینر ارز دیجیتال بیت کوین استخراج کنید. ابعاد دستگاه ماینر Whatsminer M30S برابر با ۱۵۰ * ۲۲۵ * ۳۹۰ میلیمتر می باشد و همچنین وزن آن نیز تقریبا ۱۰ کیلوگرم است. از لحاظ قدرت برقی نیست مصرف برق این ماینر ۳۲۶۸ وات و ولتاژ ورودی آن نیز ۱۲ ولت می باشد.

پردازنده این ماینر را کمپانی بزرگ سامسونگ تولید کرده است و اندازه هر چیپ پردازنده آن حدودا ۸ نانومتر می باشد. تعداد چیپ ها بر روی هر برد تقریبا ۴۴۴ عدد است و این ماینر دارای ۳ برد نیز می باشد.

طریقه پیکربندی و نصب این ماینر بسیار راحت است. برای اینکه بتوانید این آموزش را به صورت حرفه ای مطالعه کنید لازم است که به مقاله آموزشی ” طریقه پیکربندی دستگاه های کمپانی میکرو بی تی ” مراجعه کنید. در صورت ایجاد هر گونه سوال می توانید آن را در قسمت نظرات مطرح کنید.

 1. دستگاه ماینر (Innosilicon T3 )

دستگاه ماینر بیت کوین چیست،دستگاه ماینر (Innosilicon T3 )
دستگاه ماینر بیت کوین چیست

ین ماینر، در توسط کمپانی اینوسیلیکون در سال ۲۰۱۹ تولید شد. قدرت این ماینر تقریبا مناسب است اما اگر بخواهید از آن در یک فارم استفاده کنید طبق شرایط شاید برایتان به صرفه باشد. قدرت پردازش دستگاه ماینر Innosilicon T3 برابر با ” ۳۹ تراهش ” می باشد. یکی از گزینه هایی که در انتخاب ماینر باید به آن توجه کنید، میزان سطح نویز و یا همان سر صدا است. میزان سر و صدا این ماینر چیزی حدود ۷۵ دسی بل می باشد. اگر بخواهیم واقع بینانه به این موضوع بنگریم، این مقدار از سر صدا نسبت به دیگر ماینر ها در این سطح کمی زیاد است و این مورد می تواند باعث ازار بعضی از استخراج کنندگان باشد.

در دستگاه ماینر Innosilicon T3 از دو فن جهت خنک سازی و همچنین تهویه هوا استفاده می شود. شما می توانید به راحتی با امکانات دیگر به کمک فن های موجود در ماینر بیایید و اقدام به تهویه هوا ماینر کنید. کاهش دما در ماینر خیلی می تواند به سرعت استخراج تاثیر بگذارد و این مورد یکی از مواردی است که حتما باید به آن توجه کنید.

در قسمت منبع تغذیه دستگاه، یک منبع تغذیه با مصرف برق ۲۱۵۰ وات و همچنین ولتاژ ورودی ۱۲ ولت نصب شده است. این منبع تغذیه نسبتا برای این ماینر کمی پر مصرف است.

به صورت کلی دستگاه ماینر Innosilicon T3 یک ماینر به صرفه نمی باشد و شاید برای بعضی ها به جای سوددهی فقط ضرر بدهد. اگر علاقه به مشاهده نمودن طریقه نصب و راه اندازی دستگاه های ماینر این کمپانی را دارید، می توانید به آموزش راه اندازی یکی از دستگاه های این مدل از ماینر در سایت زوم ارز مراجعه کنید.

 1. دستگاه ماینر (Antminer S9 )

دستگاه ماینر بیت کوین چیست،دستگاه ماینر (Antminer S9 )
دستگاه ماینر بیت کوین چیست

این ماینر، از الگوریتم ” SHA-256 ” پشتیبانی می کند. با این حساب شما می توانید با دستگاه ماینر Antminer S9 اقدام به استخراج ارز دیجیتال بیت کوین کنید. دستگاه ماینر Antminer S9 در سال ۲۰۱۷ توسط کمپانی بیت مین خلق شد. در آن سال کمپانی هایی که هم اکنون در حال فعالیت هستند کمتر بودند و بیتشرین حجم فروش برای کمپانی بیت مین بود. تقریبا طبق گفته کاربران دستگاه ماینر Antminer S9 یک دستگاه بهینه است و می توان با تعدادی از این ماینر ها به راحتی ارز دیجیتال بیت کوین استخراج کرد. در این ماینر ۳ برد قرار دارد که بر روی هر برد ۱۸۹ چیپ پردازنده جای گرفته است. چیپ های این ماینر از مدل ” BM1387 ” با سایز تقریبا ۱۶ نانومتری می باشد. دستگاه ماینر Antminer S9 توسط دو فن خنک کننده خنک می شود و تهویه هوا نیز با همان دو فن قابل انجام می باشد.

مصرف برق در این ماینر برابر با ۱۳۲۳ وات و همچنین ولتاژ ورودی آن نیز ۱۱.۶۰ ولت می باشد. اگر علاقه به استخراج ارز دیجیتال بیت کوین دارید، شاید این ماینر برای شما گزینه مناسبی باشد و بتوانید به راحتی آن را تهیه و به استخراج رمز ارز های بیت کوین بپردازید. این ماینر در ابعادی نظیر از ” ۱۳۵ * ۱۵۸ * ۳۵۰ ” میلیمتر و همچنین با کلاس وزنی ۴.۲ کیلوگرم در بازار جهانی ماینینگ عرضه شده است.

 1. دستگاه ماینر (Whatsminer M21 )

دستگاه ماینر بیت کوین چیست،دستگاه ماینر (Whatsminer M21 )
دستگاه ماینر بیت کوین چیست

این ماینر در سال ۲۰۱۹ توسط کمپانی میکرو بی تی تولید و روانه بازار تجهیزات ماینینگ شد. دستگاه مماینر Whatsminer M21 جز ماینر هایی است که از لحاظ مصرف برق تا حدودی بهینه است اما از باقی لحاظ ها همانند سطح نویز و… کمی غیر قابل رقابت می باشد. پردازنده ای که در این ماینر قرار گرفته است تقریبا مناسب است. نام آن ” tsmc ” و اندازه هر تراشه آن تقریبا ۱۲ نانومتر می باشد.

قدرت استخراج این ماینر ( هش ریت ) برابر است با ” ۳۱ تراهش “، اگر بخواهیم این ماینر را با سایر رقبا بررسی کنیم باید یگوئیم که دستگاه ماینر Whatsminer M21 یک پله از آن ها بالاتر می باشد. مصرف برق این ماینر برابر با ۱۸۶۰ دسی بل و همچنین میزان ولتاژ ورودی آن نیز ۱۲ ولت می باشد.

سطح نویز دستگاه ماینر Whatsminer M21 تقریبا ۷۵ دسی بل می باشد که می توان گفت کمی سر و صدای آن مناسب است و همچنین قابل تحمل. در این ماینر از دو فن در جهت خنک سازی و تهویه هوا استفاده شده است. اگر این ماینر را تهیه کردید و همچنان با مشکل تهویه هوا و یا کاهش دما رو به بودید به شما پیشنهاد می کنیم که به فکر یک سیستم تهویه هوا مناسب باشید. این ماینر در ابعادی نظیر از ۲۰۰ * ۳۰۰ * ۴۴۰ میلیمتر و همچنین با کلاس وزنی ۷.۱۵ کلیوگرم تولید شده است.

 1. دستگاه ماینر (Innosilicon T3+ )

دستگاه ماینر بیت کوین چیست،دستگاه ماینر (Innosilicon T3+ )
دستگاه ماینر بیت کوین چیست

این ماینر توسط کمپانی اینوسیلیکون تولید و روانه بازار شد. تقریبا در سال ۲۰۱۹ بود که با روانه دستگاه های ماینر در بازار توسط کمپانی های مختلف، این شرکت هم تصمیم به روانه نمودن این ماینر به بازار گرفت.

مصرف برق این ماینر نسبت به پردازش آن کمی بالا است. قدرت پردازش این ماینر ۵۷ تراهش می باشد و همچنین مصرف برق آن نیز ۳۳۰۰ وات. ولتاژ ورودی این ماینر ۱۲ ولت است و سطح نویز آن نیز ۷۵ دسی بل می باشد. اگرچه سطح نویز این ماینر نیز کمی بالا است اما نسبت به باقی رقبا در یک سطح و یا بهتر از بعضی ها می باشد. اگر می خواهید اقدام به تهیه این ماینر در جهت استخراج ارز دیجیتال بتی کوین کنید، درباره این موضوع در قبل کمی فکر و همچنین تحقیق کنید.

ابعاد این ماینربرابر است با ۲۰۳ * ۳۰۵ * ۲۷۸ میلیمتر و همچنین کلاس وزنی آن نیز برابر با ۱۰.۳۸ کیلوگرم می باشد.


سخن آخر درباره دستگاه ماینر بیت کوین

در این مقاله به صورت کلی با چند دستگاه ماینر از کمپانی های مختلف آشنا شدید. اگر سرمایه مورد نیاز تهیه تجهیزات ماینینگ را دارید، بهتر است در ابتدا کمی تحقیق کنید و محاسبات مورد نیاز را نیز انجام دهید و سپس اقدام به خرید و تهیه تجهیزات کنید. اما  بازهم تاکید می کنیم قبل از این کار در هنگام تهیه دستگاه به چند نکته توجه کنید.

مصرف برق در این قسمت بسیار مهم است. در زمان انتخاب ماینر در هنگام ایجاد فارم، باید ماینری را تهیه کنید که از لحاظ های مختلف بهینه باشد. زمانی که مصرف برق شما بهینه باشد، هزینه های برق کمتری برایتان اعمال می شود و در نهایت سود شما بیشتر از قبل خواهد شد. یکی از نمونه ماینر هایی که می توانیم در این قسمت برای شما مثال بزنیم دستگاه ماینر ” Antminer S19 Pro ” می باشد.ماینری را انتخاب کنید که سطح نویز پایین تری نسبت به بقیه داشته باشد. سطح نویز ماینر ها همانطور که می دانید همان سر و صدا هستند. اگر ماینر انتخابی شما سر و صدای زیادی داشته باشد قطعا با مشکلات متعددی بر خورد خواهید کرد. سطح نویز در انتخاب مکان شما دخیل است. قطعا اگر ماینری را انتخاب کنید که در عین ویژگی های دیگر سطح نویز مناسبی داشته باشد، قطعا می توانید یک مکان مناسب در یک جای عمومی انتخاب کنید بدون اینکه حتی برای شما مشکلی ایجاد شود.مدت زمان برگشت سرمایه باید برای شما در هنگام انتخاب ماینر مهم باشد زیرا مدت زمان شما هر چقدر کم تر باشد، سرمایه شما از یک زمان به آن ور شروع به رشد می کند و این یعنی موفقیت در استخراج ارز دیجیتال بیت کوین.

ممنون که تا پایان مطلب دستگاه ماینر بیت کوین چیست با ما همراه بودید.


بیشتر بخوانید:

تیم محتوا
تیم محتوا
من سید مهدی هستم تولید کننده محتوا سایت زوم ارز. دانشجوی مهندسی کامپیوتر در دانشگاه آزاد گرایش نرم افزار می باشم و همچنین سابقه ی سه سال فعالیت در حوزه ی ارز های دیجیتال و 5 سال نیز تولید کننده محتوا را در کارنامه خود دارم. بنده علاقه مند به دنیای کریپتو و همچنین تکنولوژی هستم و همچنین به آینده ی ارز های دیجیتال بسیار خوشبین نیز هستم و بر این باورام که صنعت بلاکچین در ایران آینده ای بسیار درخشانی خواهد داشت.

11 دیدگاه دربارهٔ «دستگاه ماینر بیت کوین چیست | آشنایی کامل با دستگاه های ماینر بیت کوین bitcoin;

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده