آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

استخراج بیت کوین بهتر است یا اتریوم

استخراج بیت کوین بهتر یا اتریوم

استخراج بیت کوین بهتر است یا اتریوم ، امروزه دو ارز دیجیتال “ بیت کوین ” Bitcoin ” و “ اتریوم ” Ethereum ” به عنوان یکی از پر طرفدار ترین ارز های موجود در بازار یاد می شوند. رمز ارز های بیت کوین و اتریوم هر کدام طرفداران مخصوص به خودشان را دارند و دقیقا نمی توان گفت که کدام یک بهتر است. ما در این مقاله تفاوت ارز های دیجیتال بیت کوین و اتریوم را بررسی می کنیم تا به شما کمک کنیم انتخاب بهتری داشته باشید . در ابتدا قصد داریم تا نیم نگاهی به هر دو ارز داشته باشیم و پس به سراغ استخراج ارز های دیجیتال می پردازیم .

نیم نگاهی به ارزدیجیتال بیت کوین

قطعا شما که در حال مطالعه این مقاله هستید، می دانید که بیت کوین چیست و آن را چه کسی خلق کرده است. اما باز ما در این قسمت از مقاله نیم نگاه کوتاهی به این ارز دیجیتال پرطرفدار می اندازیم و سپس به سراغ اصل مطلب می رویم. اگر بخواهیم بیت کوین را به یک شکل مخصتر برای شما عزیزان توضیح دهیم، می گوییم که ” بیت کوین ” نوعی پول دیجیتالی است که در بستر اینترنت مورد معامله قرار می گیرد. در معاملات این پول انسان ها، شرکت ها و… دخالت ندارند. اگر با خالق بیت کوین آشنا نیستید، بدانید که خالق آن فردی به نام ساتوشی ناکاموتو است. اون در سال ۲۰۰۹ بیت کوین را خلق نمود.


نیم نگاهی به ارز دیجیتال اتریوم

اتریوم، همانند ارز دیجیتال بیت کوین دارای یک ساختار غیرمتمرکز می باشد. نماد انحصاری این ارز دیجیتال ” ETH ” می باشد. خالق اتریوم آقای ویتالیک بوترین می باشد. شما اگر به عنوان استخراج می خواهید به سراغ این ارز بروید باید بگوییم که زمان ساخت یک بلاک در این ارز بسیار کم است. تقریبا می توان گفت که شما در ۱۴ ثانیه می توانید یک بلاک از اتریوم را استخراج کنید.

در این قسمت نگاهی کوتاه به دو ارز قابل مقایسه در این مقاله انداختیم، حال به سراغ اصل مقاله خواهیم رفت.


شباهت های بیت کوین و اتریوم

شباهت های اتریوم و بیت کوین
شباهت های اتریوم و بیت کوین

بیت کوین و اتریوم به ترتیب اولین و دومین رمز ارز شناخته شده و محبوب هستند .که بسیاری از افراد را مشتاق به خرید و فروش و استخراج کردند.این دو ارزدیجیتال شباهت هایی به یکدیگر دارند که در ادامه آن ها را بررسی می کنیم:

 • از هردو رمز ارز بیت کوین و اتریوم می توان برای پرداخت به صورت دیجیتالی استفاده کرد.
 • هردوی این ارزهای دیجیتال قابلیت استخراج دارند .و هرکدام با الگوریتم های خاص خود طراحی شده اند.
 • این دو ارزدیجیتال هردو از شبکه مبتنی بر بلاکچین استفاده می کنند.
 • هم بیت کوین و هم اتریوم از درجه امنیت بالایی برخوردارند.
 • می توان از این دو ارز با استفاده از مستر کارت ها و ویزا کارت ها از فروشگاه های آنلاین خرید کرد.
 • تراکنش های این دو ارز به صورت ناشناس در بلاکچین این شبکه ذخیره می شوند.و کاربران هردوی این ارزها می توانند تمامی تراکنش های انجام شده در شبکه این دو ارز را مشاهده کنند.
 • همه صرافی های ارزدیجیتال از این دو رمز ارز پشتیبانی می کنند.
 • با وجود تفاوت در اهداف این دو رمز ارز، اما هردوی این ارزها با هدفی خاص طراحی شده اند.یعنی کاربران بیت کوین را بیشتر برای سرمایه گذاری و تبادل انتخاب می کنند و اتریوم را بعنوان یک فناوری می شناسند.

تفاوت های بیت کوین و اتریوم

تفاوت های بیت کوین و اتریوم چیست؟
تفاوت های بیت کوین و اتریوم چیست؟

هر دو ارز را می توان از جنبه های مختلف مورد بررسی قرار داد، اما باید بدانیم که هر دوی آن ها بابت یک هدف به وجود آمده اند. در این قسمت می خواهیم تا به بررسی تفاوت های مهم این دو ارز بپردازیم.

 1. ارزش قیمتی بیت کوین بیشتر از اتریوم می باشد. در زمان نگار این مقاله قیمت بیت کوین ” ۸.۸۴۴.۳۰ هزار دلار ” و اتریوم نیز ” ۱۹۱.۶۴ دلار ” می باشد.
 2. اتریوم نا محدود است. شاید برای شما این سوال پیش بیاید که منظور چیست؟ اگر تا به حال در باره بیت کوین خوانده باشید متوجه هستید که تقریبا از بیت کوین چیزی حدود ۲۱ میلیون بیشتر وجود ندارد و پس از آن دیگر بیت کوین را نمی توان استخراج کرد. اما همانطور که در ابتدا گفتیم اتریوم نا محدود است و محدودیتی برای شما در زمان استخراج ندارد.
 3. بیت کوین فورک های مختلفی دارد. همچنین اتروم نیز دارای فورک های متعددی می باشد. فورک به معنی جدا شدن یک ارز بر اساس آپدیت های مختلف از بلاکچین اصلی خود می باشد. به عنوان مثال ” بیت کوین کش ” یک فورک از ” بیت کوین ” می باشد.
 4. حجم بازار و یا معاملات بیت کوین بیشتر از اتریوم می باشد. حجم بازار بیت کوین تقریبا ” ۱۶۱.۲۸۲.۰۰۰.۰۰۰ دلار ” و حجم کل بازار اتریوم ” ۲۱.۱۴۹.۳۰۰.۰۰۰ دلار ” می باشد.
 5. زمان استخراج یک بلاک در شبکه بیت کوین تقریبا ۶۰۰ ثانیه معادل ۱۰ دقیقه می باشد، در حالی که این زمان استخراج یک بلاک در شبکه اتریوم چیزی حدود ۱۴ ثانیه است.
 6. هزینه تجهیزات استخراج اتریوم با کارت گرافیک با هزینه تهیه تجهیزات استخراج بیت کوین متفاوت است. کارت های گرافیک را می توان با قیمت های مختلف تهیه کرد اما هزینه استخراج دستگاه های ماینر نسبت به کارت گرافیک بالا است.
 7. بیت کوین هر ۴ سال یک بار، پاداش استخراجش نصف می شود. به رخ دادن این عمل هاوینگ گفته می شود هاوینگ همانطور که گفتیم هر ۴ سال یک بار پیش می آید و پاداش استخراج کنندگان نصف می شود اما اتریوم در سال ۱۸ میلیون واحد عرضه می شود و پس از اتمام تا سال بعد دوباره ۱۸ میلیون واحد دیگر باید در بازار عرضه شود.

تا به این قسمت با عمده تفاوت های دو ارز پرطرفدار و سدر بیت کوین و اتریوم آشنا شدیم، حال به سراغ ادامه مطب و سپس اصل ماجرا می رویم.


استخراج ارز دیجیتال بیت کوین

برای استخراج ارز های دیجیتال نیازمند پردازنده های قدرتمند هستید شما می توانید با بکارگیری ” CPU ” ها و ” GPU ” ها این کار را به درستی انجام دهید.بیت کوین را می توان به صورت های متفاوتی استخراج کرد برای مثال :استخراج بیت کوین با کامپیوتر ،استخراج بیت کوین با کامپیوتر های کوانتومی ،استخراج بیت کوین با استفاده از موبایل

اما باید در نظر داشته باشید که رمز ارزی همانند بیت کوین، دیگر با ” CPU ” و ” GPU ” ها استخراج نمی شود و تقریبا منسوخ شده است. شاید برای شما سوال پیش بیاید که چرا نمی توان بیت کوین را با کمک CPU و GPU استخراج کرد؟

پاسخ این سوال این است که ارزی همانند بیت کوین، به دلیل ارز قیمتی بالا، طرفداران بسیاری پیدا کرده است. تمامی افراد نیز سعی کرده اند که اقدام به استخراج این رمز ارز کنند. به همین علت سختی استخراج شبکه افزایش می یابد و دیگر نمی توان با CPU و GPU ها بیت کوین را استخراج نمود.

در حال حاضر بیت کوین تنها با دستگاه های ماینر یا ” ASIC ” ها استخراج می شود. اگر قصد استخراج ارز دیجیتال بیت کوین را دارید، باید به شما بگوئیم که برای این کار نه احتیاج به CPU دارید و نه به GPU و تنها نیاز شما همان دستگاه های ASIC می باشد. برای اینکه بخواهید یک بیت کوین استخراج کنید شما باید با توجه به قدرت شبکه بیت کوین اقدام به تهیه دستگاه با قدرت مناسب کنید. در ادامه به طریقه استخراج اتریوم می پردازیم. همراه ما باشید.


استخراج ارز دیجیتال اتریوم

برخلاف رمزارز بیت کوین، اتریوم را می توان به راحتی با بکارگیری GPU ها استخراج نمود. تقریبا می توان گفت که استخراج با CPU ها چندی است منسوخ شده است. اتریوم را نیز می توان با بکارگیری دستگاه های ماینر و یا همان ASIC ها استخراج نمود و این موضوع نیز به ضرر افرادی است که می خواهند با کارت های گرافیک و یا همان GPU ها استخراج کنند.

توسعه دهندگان ارز دیجیتال اتریوم گفته اند که در تلاش هستند تا الگوریتمی پیاده سازی کنند که دیگر کسی نتواند با دستگاه های ماینر و یا همان ASIC ها اقدام به استخراج کنند. تاریخ حدودی پیاده سازی این طرح برای سال ۲۰۲۰ می باشد که اگر طبق همین تاریخ بخواهد این الگوریتم انتشار پیدا کند باید امسال منتظر آن باشیم.

اگر این الگوریتم پیاده سازی شود قطعا استخراج اتریوم راحت- تر می شود چراکه می توان آن را به راحتی با بکارگیری GPU ها به دست آورد و دیگر نیازی به پرداخت هزینه های گزاف برای خرید تجهیزات دستگاه های ماینینگ نمی باشد.


تفاوت های استخراج ارز دیجیتال بیت کوین و اتریوم در چیست؟

استخراج بیت کوین بهتر است یا اتریوم ،اصلی ترین تفاوت استخراج ارز دیجیتال بیت کوین و اتریوم در این است که بیت کوین را می توان با دستگاه های ماینر و یا ASIC ها استخراج نمود اما اتریوم را باید با کارت گرافیک و یا GPU ها استخراج نمود. البته در قسمت قبلی آوردیم که می توان اتریوم را با دستگاه های ماینر استخراج کرد اما بهتر است این کار را با کارت گرافیک انجام دهیم. این نظر به این دلیل گفته شده است که هزینه تهیه تجهیرات استخراج با بکارگیری کارت گرافیک ها کمتر از تهیه تجهیزات دستگاه های ماینینگ است.


استخراج بیت کوین بهتر است یا اتریوم

استخراج بیت کوین بهتر است یا اتریوم
استخراج بیت کوین بهتر است یا اتریوم

در پایان این مقاله قرار است کمی درباره اینکه استخراج کدام بهتر است به اتفاق هم گفتگو کنیم.

در قسمت قبلی با تفاوت های بیت کوین و اتریوم آشنا شدیم، اینکه استخراج بیت کوین بهتر است یا اتریوم بستگی به موارد زیر دارد، با وجود تفاوت هایی همچون: ۱. زمان ساخت بلاک، ۲. حجم کل بازار، ۳. قیمت تجهیزات، ۴. محدودیت بیت کوین و نامحدودی اتریوم،۵. ارزش قیمت بیت کوین واتریوم ، باید خودتان نوع ارز مورد علاقه تان را انتخاب کنید. در ادامه به توضیحاتی درباره تمامی نکاتی که در این قسمت به آن ها اشاره شد می پردازیم.

 1. همان طور که گفتیم زمان ساخت بلاک در شبکه بیت کوین ۱۰ دقیقه است و زمان ساخت بلاک در شبکه اتریوم ۱۴ ثانیه. قطعا با توجه به زمان های گفته شده اگر بخواهیم اتریوم را استخراج کنیم می توانیم به تعداد بیشتری برسیم اما خوب با این حساب باید به قیمت آن ها نیز توجه کنیم.
 2. به دلیل خرید و فروش بالای معاملات بیت کوین و هچنین قیمت بالا آن باعث شده است که سختی شبکه ماینینگ بیت کوین بیشتر شود.
 3. کمی قبل تر به نوع تجهیزات و قیمت آنها پرداخته ایم. با این حساب نتیجه می گیریم که هزینه تهیه تجهیرات استخراج ارز دیجیتال بیت کوین نسب به ارز دیجیتال اتریوم بسیار بیشتر می باشد.
 4. کل کوین های عرضه شده بیت کوین در حال حاظر ۲۱ میلیون واحد می باشد در صورتی که گفتیم اتریوم نامحدود است. اگر بیت کوین روزی به اتمام برسد دیگر تنها می توان آن را خرید و فروش و یا به اصطلاح ترید کرد. اما ارز دیجیتال اتریوم را می توان به صورت نامحدود استخراج کرد تنها محدودیت اتریوم این است که هر سال ۱۸ میلیون واحد بیشتر عرضه نمی شود.

یکی از تفاوت هایی که ذکر شد و شما باید به آن توجه کنید ارزش پولی ارز دیجیتال بیت کوین است. بیت کوین نسبت به اتریوم از ارزش بالایی برخوردار می باشد و این موضوع نیز سبب شده است تا طرفداران زیادی پیدا کند.

حال با توجه به توضیحاتی که گفته شد می توانید تصمیم بگیرید که استخراج بیت کوین بهتر است یا اتریوم؟.


بیشتر بخوانید:

تیم محتوا
تیم محتوا
من سید مهدی هستم تولید کننده محتوا سایت زوم ارز. دانشجوی مهندسی کامپیوتر در دانشگاه آزاد گرایش نرم افزار می باشم و همچنین سابقه ی سه سال فعالیت در حوزه ی ارز های دیجیتال و 5 سال نیز تولید کننده محتوا را در کارنامه خود دارم. بنده علاقه مند به دنیای کریپتو و همچنین تکنولوژی هستم و همچنین به آینده ی ارز های دیجیتال بسیار خوشبین نیز هستم و بر این باورام که صنعت بلاکچین در ایران آینده ای بسیار درخشانی خواهد داشت.

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
2 نظرات خود را ثبت نمایید
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
ابوالفضل
3 سال قبل

سلام پیش بینی شما ارز دیجیتال ترون چه هست ممنون

تیم محتوا
پاسخ به  ابوالفضل
3 سال قبل

فعلا بازار ریزشی است

آخرین مقالات منتشر شده