استخراج ارزدیجیتال

بیتکوین استخراج کنم یا بیتکوین کش | استخراج ارز دیجیتال بیت کوین بهتر است یا بیت کوین کش

بیتکوین استخراج کنم با بیتکوین کش ، در این مقاله می خواهیم بپردازیم که استخراج بیت کوین بهتر است یا استخراج بیت کوین کش؟ اگر درباره هر ارز اطلاعاتی دارید، خودتان پاسخ این سوال را چگونه می دهید؟

همانطور که می دانید ” بیت کوین کش ” هارد فورک ” بیت کوین می باشد. هر دوی این ارزهای دیجیتال از الگوریتم “ SHA-256 ” جهت استخراج استفاده می کنند، پس شما می توانید با تهیه یک ماینر هر دو ارز را استخراج کنید. در ابتدا به سراغ توضیحات کوتاهی درباره ارز های دیجیتال ” بیت کوین ” و بیت کوین کش ” می رویم و سپس اصل ماجرا را برایتان شرح می دهیم.


نیم نگاهی به ارز دیجیتال بیت کوین

بیت کوین اولین ارز دیجیتال، پول رمز نگاری شده، رمز ارزی است که توسط فردی با نام ” ساتوشی ناکاموتو ” خلق شده است. اگر شما علافه مند به دست آوردن بیت کوین هستید، باید بدانید که تنها از راه استخراج و ترید ( خرید و فروش ) می توان آن را به دست آوردن. سایت ها و بازی های زیادی هستند که شما در ازای بازی کردن و یا مشاهده تبلیغات اقدام به جمع آوری ” ساتوشی ” ( یک واحد کوچک تر از بیت کوین ) می کنید. این ارز در اواخر سال 2008 تولید و در سال 2009 رسما وارد بازار شد. پس از آن ارز های زیادی به وجود آمدند که یکی از آن ها ” بیت کوین کش ” می باشد که در ادامه با آن آشنا خواهیم شد.


نیم نگاهی به ارز دیجیتال بیت کوین کش ( BCH )

در سال 2017 بیت کوین وارد یک فورک شد که با انجام این طرح، بیت کوین کش به وجود آمد. دلیل اینکه می گویند بیت کوین کش فورکی از بیت کوین می باشد همین موضوع است در اصل بیت کوین کش از بیت کوین جدا شده است. به گفته کارشناسان، بیت کوین کش به کم شدن مشکلات بیت کوین کمک شایانی می کند. در سال 2018 بیت کوین کش نیز یکم هارد فورک دیگری تجربه کرد. این بار هارد فورک ” بیت کوین اس وی ” Bitcoin SV ” فوركي از بيت كوين كش مي باشد. نماد انحصاری بیت کوین ک نیز ” BCH ” می باشد. تقريبا تا به اينجا كمي با بيت كوين كش آشنا شديم، حال به سراغ ديگر موضوعات اين مقاله مي رويم.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

تفاوت هاي ارز ديجيتال بيت كوين و بيت كوين كش در چيست؟

  1. بیت کوین کش سرعت انتقال بالایی دارد، اندازه بلاک آن 8 مگابایت می باشد این موضوع در انجام تراکنش های بیشتری با کارمزد کم به ما کمک می کند.
  2. کارمزد معاملات و انتقال هزینه ها در بیت کوین کش کمتر از بیت کوین می باشد با این حساب می توان گفت که استخراج و یا معاملات بیت کوین کش به صرفه می باشد.
  3. ارزش مالی بیت کوین، بیشتر از بیت کوین کش می باشد. در زمان نگارش این مقاله قیمت زنده ارز دیجیتال بیت کوین ” 8.725.46 هزار دلار ” و قیمت زنده بیت کوین کش ” 232.64 ” دلار می باشد.
  4. حجم بازار مالی ارز دیجیتال بیت کوین، بیشتر از بیت کوین کش می باشد.در زمان نگارش این مقاله، حجم بازار بیت کوین ” 160 میلیارد دلار ” و حجم بازار بیت کوین کش ” 4.2 میلیارد دلار ” می باشد.

طریقه استخراج ارز دیجیتال بیت کوینطریقه استخراج ارز دیجیتال بیت کوین

شما می توانید ارز دیجیتال بیت کوین را با بکارگیری دستگاه های ماینر ” ASIC ” ها استخراج کنید. اسیک ها به شما کمک می کنند تا با الگوریتم پردازشی مخصوص معادلات را حل کنید و همچنین اقدام به ساخت بلوک ها کند. الگوریتم پردازشی ارز دیجیتال بیت کوین ” SHA-256 ” می باشد. می توان گفت که طریقه استخراج بیت کوین با بیت کوین کش کاملا هم شکل می باشند و شاید تنها تفاوت آن ها در میزان زمان استخراج است که بیت کوین نسبت به بیت کوین کش دیر تر استخراج می شود. جهت استخراج ارز دیجیتال بیت کوین نیازمند تهیه دستگاه های ماینر هستید پس از تهیه دستگاه های ماینر می توانید با ورود به یک استخر اقدام به استخراج کنید.


طریقه استخراح ارز دیجیتال بیت کوین کش

همان طور که در قسمت قبل آوردیم، بیت کوین کش نیز همانند بیت کوین استخراج می شود. شما می توانید بیت کوین کش را با بکارگیری دستگاه های ماینر استخراج کنید اما نکته ای که در این قسمت وجود دارد این است که بیت کوین کش دیگر سختی شبکه بیت کوین را ندارد و شما می توانید با دستگاه ها با قدرت پردازش کمتر این کار را انجام دهید و این امر سبب می شود تا شما در ابتدای کار نیاز به سرمایه زیادی نداشته باشید.


تفاوت استخراج ارز های بیت کوین کش و بیت کوین

بیتکوین استخراج کنم با بیتکوین کش ، در قسمت قبل آوردیم که هر دو ارز معرفی شده در این مقاله به یک صورت قابل استخراج هستند یعنی شما باید آن ها را با استفاده از دستگاه های ماینر استخراج کنید اما همان طور که گفتیم، سختی شبکه بیت کوین کش نسبت به بیت کوین کم تر است و این یعنی بیشتر از بیت کوین می توانیم بیت کوین کش به دست آوریم.


استخراج ارز دیجیتال بیت کوین بهتر است یا بیت کوین کشاستخراج ارز دیجیتال بیت کوین بهتر است یا بیت کوین کش

در این قسمت از مقاله، به سراغ اصلی ترین موضوع می رویم. شاید قبل از اینکه بخواهید عملیات استخراج را شروع کنید، این سوال برای شما پیش بیاید که ابتدا کدام ارز راباید استخراج کنید.

بیت کوین کش تقریبا یک ارز دیجیتال با ارزش کم به حساب می آید اما سرعت آن بالا است. این موضوع برای بعضی از ماینر ها ناخوشاید است چرا که بیت کوین کش ارز آنچنانی ندارد.

در این قسمت از مقاله قصد داریم تا به صورت کامل به توضیحات این موضوع بپردازیم.

  1. در ابتدا آوردیم که بیت کوین کش سرعت انتقال بالایی دارد و تقریبا می تواند معاملات و تراکنش ها را زود تر انجام دهد. این ویژگی به همت فناوری ” SegWit2x ” اتفاق افتاده است. زمانی بخواهید یک بلاک را پردازش کنید، این عمل در شبکه بیت کوین حدود 10 دقیقه طول می کشد اما بیت کوین کش این زمان را با استفاده از این فناوری کم کرده است.
  2. کارمزد معاملات و هزینه انتقال ها در ارز دیجیتال بیت کوین کش کم تر از بیت کوین می باشد. با این حساب باید بگوئیم که اگر بخواهیم تنها این کارمزد را در نظر داشته باشیم، پس احتمال دارد افرادی جهت معامله به سراغ رمز ارز بیت کوین کش بروند.
  3. بهترین ویزگی که باعث می شود کاربران به سراغ آن ارز بروند، ارز مالی می باشد. اگر ارزش مالی یک ارز بالا برود، کاربران بیشتری رقبت می کنند تا در آن سرمایه گذاری کند. اگر حجم فعلی بازار بیت کوین بیشتر از بازار بیت کوین کش می باشد به دلیل طرفداران زیاد بیت کوین می باشد. در حال حاظر بیت کوین ارز مالی و قیمتی بالایی دارد این نیز کمک می کند تا بیت کویندر بیت استخراج کنندگان بیشتر جا باز کند.
  4. حجم مالی بازار بیت کوین همان طور که گفتیم بیشتر از بیت کوین کش است، در بازار فعلی به دلیل ارزش بالای بیت کوین، بیت کوین بیشتر مورد معاملات قرار می گیرد به طوری که حجم مالی بازار بیت کوین در حال حاظر 160 میلیارد دلار می شود. این حجم بازار مالی در ارز دیجیتال بیت کوین کش چیزی حدود 4.2 میلیارد دلار است. این موضوع نشان می دهد که کردم استقبال بیشتری جهت معاملات برای رمز ارز بیت کوین دارند.

 

ممنون که تا پایان مطلب “بیتکوین استخراج کنم با بیتکوین کش” با ما همراه بودید.


بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا