استخراج ارزدیجیتال

بیتکوین استخراج کنم یا لایت کوین |استخراج بیت کوین بهتر است یا لایت کوین(LTC)

بیتکوین استخراج کنم یا لایت کوین ، در مقاله پیش رو قصد داریم تا به شما تفاوت های استخراج ارز دیجیتال بیت کوین و  استخراج ارز دیجیتال لایت کوین را بگوییم. قطعا شما که در حال مطالعه این مقاله هستید، می دانید بیت کوین چیست. چند سالی است که نام بیت کوین بر سر زبان ها افتاده است و بیشتر افراد در تلاش اند تا بیت کوین به دست آورند. در ادامه ابتدا نیم نگاهی به ارز دیجیتال بیت کوین و لایت کوین می کنیم و سپس می خواهیم به شما در انتخاب نوع ارزتان برای استخراج کمک کنیم و شما با خواندن این مقاله راحت تر می توانید رمز ارز بهتر را انتخاب نمایید. پس از اتمام این مقاله شما می توانید به راحتی تصمیم بگیرید که کدام ارز مناسب استخراج می باشد.


نیم نگاهی به ارز دیجیتال بیت کوین

بیت کوین همان طور که گفتیم نام ارز دیجیتال معروف این روز های بازار می باشد. در زمان نگارش این مقاله قیمت بیت کوین برابر با ” 8561.52 دلار ” می باشد. تقریبا یک روز قبل از نوشتن این مقاله سومین هاوینگ تاریخ بیت کوین اتفاق افتاده است. هاوینگ هر 4 سال یک بار اتفاق می افتند و هر 4 سال یک بار پاداش استخراج کنندگان نیز نصف می شود.

بیت کوین در اواخر سال 2008 توسط فردی که هنوز ناشناس است یعنی ساتوشی ناکاموتو خلق شده است. بیت کوین تا به کنون فورک های زیادی دارد، ایجاد فورک ها به بیت کوین کمک کرده است تا از مشکلات آن کاسته شود.


نیم نگاهی به ارز دیجیتال لایت کوین

لایت کوین در سال 2011 توسط فردی به نام چارلی لی خلق شد، لایت کوین نیز همانند بیت کوین محدود است. در ادامه به این موضوع به صورت جزئی تر اشاره خواهیم کرد. قیمت این ارز در زمان نگارش این مقاله چیزی حدود به ” 42 دلار ” می باشد.  این ارز دیجیتال ارز الگوریتم ” SCrypt ” پشتیبانی می کند شما می توانید با دستگاه های ماینر و یا کارت های گرافیک اقدام به استخراج این رمز ارز کنید. در ادامه همراه ما باشید تا به صورت کامل بررسی کنیم که استخراج کدام ارز بهتر است.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

طریقه استخراج ارز دیجیتال بیت کوین

bitcoin litecoin vsاگر علاقه مند به حوزه ارز های دیجیتال باشید می دانید که رمز ارز بیت کوین با بکارگیری دستگاه های ماینینگ استخراج می شود. شما هیچگاه نمی توانید ارز دیجیتال بیت کوین را با استفاده از کارت های گرافیک ” GPU ” ها و پردازشگر ها ” CPU ” ها استخراج کنید. عملیات استخراج بیت کوین تنها با بکارگیری دستگاه های ماینر انجام می شود. شاید برای شما این سوال پیش بیاید که دلیل این موضوع چه چیزی است؟

همانطور که می دانید بیت کوین به علت طرفداران زیادی که دارد، یک شبکه شلوغ را تشکیل داده است و همگان در حال استخراج می باشند. حال هر فردی که سیستم استخراج کننده قوی تری داشته باشد می تواند پاداش بیشتری را دریافت کند.

در زمان استخراج، هر یک بلاک بیت کوین تقریبا 10 دقیقه زمان می برد ساخته شود اما در شبکه لایت کوین به این شکل نمی باشد. سرعت ساخت بلاک در شبکه لایت کوین بالا تر از بیت کوین می باشد.


طریقه استخراج ارز دیجیتال لایت کوین

ارز دیجیتال لایت کوین، همان طور که گفتیم از الگوریتم ” ScCRYPT ” پشتیبانی می کنند. شما می توانید لایت کوین را با بکارگیری کارت های گرافیک یعنی ” GPU ” ها و دستگاه های ماینر یعنی ” ASIC ” استخراج کنید. همانطور که در قسمت قبل گفتیم، ارز دیجیتال لایت کوین سرعت بلاک سازی بیشتری نسبت به ارز دیجیتال بیت کوین دارد. لایت کوین می تواند در 2.5 دقیقه بلاک خود را بسازد اما بیت کوین این کار را در 10 دقیقه انجام می دهد.


تفاوت استخراج ارز دیجیتال بیت کوین و لایت کوین

تقریبا می توان گفت که استخراج هر دو ارز به یک شکل می باشد. تنها تفاوت استخراج این دو ارز این است که رمز ارز لایت کوین را می توان با کارت های گرافیک نیز استخراج کرد. البته همان طور که می دانید شما می توانید ارز دیجیتال بیت کوین را نیز با کارت های گرافیک و یا GPU  ها استخراج کنید اما این کار اصلا به صرفه نمی باشد.


استخراج بیت کوین بهتر است یا لایت کوین

btc or ltcباز هم این سوال که بیتکوین استخراج کنم یا لایت کوین ؟ تا به این قسمت با طریقه استخراج بیت کوین و لایت کوین آشنا شدیم. دانستیم که چگونه می توانیم آن ها را استخراج کنی و یا اینکه برای انجام عملیات استخراج آن ها به چه چیز هایی نیازمند هستم. در این بخش می خواهیم به تفاوت های این دو ارز ( بیت کوین و لایت کوین ) بپردازیم و سپس نتیجه گیری کنیم.

ارز دیجیتال بیت کوین و لایت کوین باهم تفاوت هایی همچون:

  1. سرعت استخراج بلاک :

در این مقاله بارها به سرعت استخراج بلاک ها اشاره کرده ایم، بیت کوین سرعت استخراج و یا ساخت بلاک بیشتری را نسبت به لایت کوین مصرف می کند. زمان ساخت بلاک ها در شبکه بیت کوین 600 ثانیه معادل 10 دقیقه می باشد اما این زمان در شبکه لایت کوین به 150 ثانیه به عبارتی 2.5 دقیقه است. با این وجود می توان گفت که در ازای استخراج ” یک بیت کوین ” ” چهار عدد لایت کوین ” استخراج می شود.

  1. محدودیت بیت کوین و لایت کوین

بعضی از ارز ها محدود و بعضی دیگر نامحدود هستند. در صورتی که تعداد واحد های عرضه شده یک ارز به پایان برسد، دیگر نمی توان آن ارز را استخراج کرد و تنها می توانید با خرید و فروش آن کسب در آمد کنید. در ابتدای مقاله آوردیم که تعداد کوین های بیت کوین برای استخراج ” 21 میلیون واحد ” و تعداد کوین های لایت کوین برای استخراج ” 84 ” میلیون واحد می باشد. پس با این حساب می توانید با اندکی محاسبه به دست آورید که در این قسمت استخراج کدام به صرفه است.

  1. نوع تجهیزات استخراج:

 که بیت کوین را تنها می توان با دستگاه های ماینر و یا ” ASIC ” ها استخراج نمود و دلایل مربوطه این موضوع را نیز ذکر کردیم اما مجدد در انتها برایتان بازگو می کنیم. ارز دیجیتال لایت کوین را هم می توان با استفاده از کارت های گرافیک ” GPU ” و دستگاه های ماینینگ ” ASIC ” استخراج کنید. این انتخاب بسته به بودجه شما دارد که می توانید کدام تجهیزات را برای انجام این کار تهیه کنید.


چرا بیت کوین را تنها می توانیم با دستگاه های اسیک استخراج کنیم؟

مهم ترین دلیل آن سختی شبکه می باشد. همانطور که گفتیم بیت کوین طرفداران زیادی دارد و این موضوع باعث شده است که سختی شبکه بیت کوین افزایش یابد. بیت کوین را می توانید با استفاده از کارت های گرافیک استخراج کنید اما به هیچ عنوان این کار را به شما پیشنهاد نمی کنیم زیرا این کار اصلا سودآور نمی باشد.

اگر می خواهید این کار را انجام دهید باید بدانید که استخراج بیت کوین با کارت های گرافیک ممکن است سالها طول بکشد و این موضوع همانطور که گفتیم سودآور نمی باشد و تماما می تواند برای شما ضرر باشد.


نتیجه گیری

با توجه به مطالبی که گفته شد، می توانید نسب به مقدار سرمایه تان و کمی محاسبه سود و زیان تصمیم گیری کنید و نسب به تهیه تجهیزات ماینینگ اقدام کنید.

 

ممنون که تاپایان مطلب “بیتکوین استخراج کنم یا لایت کوین” با ما همراه بودید.


بیشتر بخوانید :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا