آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ارز کیک چیست؟ | آینده ارز کیک

ارز کیک Cake چیست؟

ارز کیک Cake ، شاید با خواندن نام این ارز دیجیتال اولین چیزی که به ذهن شما می رسد ، خوراکی خوشمزه کیک باشد . این ارز دیجیتال ، رمز ارز ارائه شده توسط پلتفرم پنکیک سواپ PancakeSwap است .

در این مقاله می خواهیم پلتفرم این رمز ارز را بررسی نماییم . صرافی پنکیک یک صرافی DEX یا غیرمتمرکز می باشد که بر روی زنجیره هوشمند بایننس یا همان BSC ساخته شده است و از توکن کیک پشتیبانی می کند . در این مقاله شما با نحوه عملکرد این صرافی و توکن آن به طور کامل آشنا خواهید شد . همچنین به شما کیف پول هایی را معرفی خواهیم کرد که پس از خریداری این رمز ارز از صرافی ها می توانید ارز دیجیتال کیک را در آن ذخیره نمایید . پس تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

شما می توانید مقالات تحلیل ارز دیجیتال پنکیک سواپ CAKE، صرافی پنکیک سواپ CAKE و کیف پول های ارز پنکیک سواپCAKE را مطالعه نمایید، همچنین می توانید در صفحه قیمت لحظه ای پنکیک سواپ CAKE در پایگاه خبری زوم ارز، (قیمت پنکیک سواپ | قیمت CAKE) را مشاهده نمایید.

ارز دیجیتال کیک چیست؟

ارز دیجیتال کیک Cake چیست ؟
ارز دیجیتال کیک Cake چیست ؟

رمز ارز کیک Cake توکن بومی پلتفرم پنکیک سواپ می باشد یا به عبارت دیگر توسط پلتفرم غیرمتمرکز پنکیک سواپ ارائه شده است . ارز دیجیتال کیک در ساختار خود از استاندارد BEP-20 استفاده می نماید و این رمز ارز در زنجیره هوشمند بایننس راه اندازی شد .

ارز دیجیتال کیک در سال ۲۰۲۱ عملکرد بسیار خوبی داشته است و در ماه فوریه افزایش قیمت باورنکردنی را نشان می دهد . عملکرد اصلی ارز دیجیتال کیک Cake ایجاد انگیزه برای تامین نقدینگی به پلتفرم پنکیک سواپ PancakeSwap است .


بررسی پلتفرم پنکیک سواپ PancakeSwap

بررسی پلتفرم پنکیک سواپ PancakeSwap
بررسی پلتفرم پنکیک سواپ PancakeSwap

همانطور که در ابتدای این مقاله بیان نمودیم ، صرافی پنکیک سواپ در دسته ی صرافی های غیرمتمرکز می باشد و مبتنی بر زنجیره هوشمند بایننس ( BSC ) است . این صرافی برای مبادله ی توکن های با استاندارد BEP-20 مورد استفاده قرار می گیرد . عملکرد این صرافی بسیار شبیه به پلتفرم های سوشی سواپ SushiSwap و یونی سواپ Uniswap می باشد .

صرافی پنکیک سواپ بر خلاف سایر پلتفرم هایی که بر روی بلاکچین اتریوم کار می کنند ، همانطور که گفتیم از زنجیره هوشمند بایننس استفاده می نماید . پلتفرم پنکیک سواپ از مدل بازار ساز خودکار ( AMM ) برای تامین نقدینگی معامله گران استفاده می نماید . به عبارتی افراد می توانند توکن های با استاندارد BEP-20 را به استخر نقدینگی اضافه نمایند و در مقابل آن توکن های LP دریافت نمایند .رمز ارز ارائه شده این صرافی ، توکن Cake است که در ادامه بحث به شناخت این ارز دیجیتال می پردازیم .


نیم نگاهی به ارز دیجیتال Cake

نام اختصاری Cake
نوع ارز Token
عرضه کل ۲۶۳.۰۰۸.۴۴۰
مقدار در گردش ۲۶۳.۰۰۸.۴۴۰
وب سایت رسمی pancakeswap.finance
بلاکچین اکسپلور bscscan.com

solscan.io

etherscan.io

finder.terra.money

avascan.info

پیج های ارتباط رسمی Medium.com

Twitter.com

سورس کد https://github.com/pancakeswap
آدرس قرارداد ۰x0e09fabb73bd3ade0a17ecc321fd13a19e81ce82

تاریخچه و بنیان گذاران ارز دیجیتال کیک Cake

تاریخچه و بنیان گذاران ارز دیجیتال کیک Cake
تاریخچه و بنیان گذاران ارز دیجیتال کیک Cake

پلتفرم ارز دیجیتال کیک یعنی پنکیک سواپ در سپتامبر سال ۲۰۲۰ راه اندازی شد و همانطور که مشاهده می شود یک پلتفرم غیرمتمرکز برای مبادله توکن های با استاندارد BEP-20 است .

با توجه به مطالب موجود در ارتباط با رمز ارز کیک و پلتفرم ان در سایت CoinMarketCap  ، پلتفرم ارز دیجیتال کیک توسط توسعه دهندگان ناشناس راه اندازی شده است و علت راه اندازی این پلتفرم علاقه آشکار انها به پنکیک می باشد .


عملکرد پلتفرم پنکیک سواپ ( PancakeSwap ) چگونه است ؟

عملکرد پلتفرم پنکیک سواپ ( PancakeSwap ) چگونه است ؟
عملکرد پلتفرم پنکیک سواپ ( PancakeSwap ) چگونه است ؟

با توجه به این که بیان نمودیم ، ارز دیجیتال کیک توکن پلتفرم پنکیک سواپ است در این قسمت از مقاله می خواهیم بررسی نماییم که عملکرد پروتکل پنکیک سواپ در هر قسمت چگونه است و چگونه می توان از این صرافی استفاده نمود . پروتکل پنکیک سواپ چندین ویژگی پیشرفته را فراهم می کند که آن را از سایر پروتکل های DeFi متفاوت می کند . به دلیل اینکه پروتکل پنکیک سواپ عملکرد بهتری را ارائه می دهد ، کاربران از این صرافی استفاده می نمایند .

استفاده از کیف پول

برای اینکه بتوانید از پنکیک سواپ استفاده نمایید ، ابتدا باید کیف پول خود را تنظیم نمایید . می توانید کیف پول متامسک که از محبوب ترین کیف پول های اتریوم است ، استفاده نمایید . در حالی که کیف پول متامسک یک کیف پول اتریوم است ، هنوز هم می توانید از آن برای برنامه های مبتنی بر BSC استفاده کنید .

نقدینگی

کاربران می توانند با افزودن توکن های خود به مجموعه های نقدینگی LP ، نقدینگی را به پروتکل اضافه کنند . در واقع استخرهای نقدینگی این پروتکل به کاربران اجازه می دهند تا بدون نیاز به مبادله مستقیم دارایی های خود ، مستقیما درآمد کسب کنند .

استیکینگ

با افزودن نقدینگی به استخرها ، کاربران توکن های LP را به عنوان پاداش دریافت می کنند . سپس چندین گزینه در دسترس است :

.دریافت کیک از طریق استیکینگ LP

.استیکینگ کیک برای دریافت توکن کیک بیشتر

.استیکینگ کیک برای به دست اوردن توکن های پروژه های دیگر

فارمینگ

پنکیک سواپ همچنین به کاربران این امکان را می دهد تا توکن های کیک را تهیه کنند . فارمینگ به معنای استخراج حداکثر سود از توکن است .


چه ویژگی هایی پلتفرم پنکیک سواپ را منحصر به فرد ساخته است ؟

چه ویژگی هایی پلتفرم پنکیک سواپ را منحصر به فرد ساخته است ؟
چه ویژگی هایی پلتفرم پنکیک سواپ را منحصر به فرد ساخته است ؟

پلتفرم ارز دیجیتال کیک که پنکیک سواپ می باشد ، علاوه بر ویژگی های مشابهی که با سایر پلتفرم ها دارد ، ویژگی های دیگری را نیز ارائه می دهد . همانطور که گفتیم پنکیک سواپ از یک مدل بازار ساز خودکار خودکار استفاده می کند به این معنی که هیچگونه سفارشی در این پلتفرم وجود ندارد و  به جای ان از مجموعه نقدینگی استفاده می شود . کاربران می توانند از طریق تامین نقدینگی درآمد کسب کنند .

توکن پلتفرم پنکیک سواپ ، کیک ، یک توکن BEP-20 است که در ابتدا بر روی Binance Smart Chain راه اندازی شد . عملکرد اصلی کیک انگیزه بخشیدن به پروتکل پنکیک سواپ است .


روند قیمت ارز دیجیتال کیک Cake

ارز دیجیتال کیک در زمان نگارش این مقاله با قیمت ۲۳.۵۹ دلار به فروش می رسد و میزان حجم معاملات این رمز ارز در ۲۴ ساعت برابر با ۶۶۶،۱۳۷،۵۸۹ دلار است . در ۲۴ ساعت گذشته ، ارز دیجیتال کیک ۰.۹۹% کاهش یافته است . اکنون این رمز ارز در سایت CoinMarketCap دارای رتبه ۴۲ می باشد .

در نمودار زیر شما روند قیمت ارز دیجیتال کیک را از اکتبر ۲۰۲۰ تا اکنون مشاهده می نمایید . همانطور که مشاهده می شود ، ارز دیجیتال کیک در دوازدهم آپریل ۲۰۲۱ به بالاترین قیمت خود رسیده است .

روند قیمت ارز دیجیتال کیک Cake
روند قیمت ارز دیجیتال کیک Cake

در چه کیف پول هایی می توان ارز دیجیتال کیک Cake را ذخیره نمود ؟

در چه کیف پول هایی می توان ارز دیجیتال کیک Cake را ذخیره نمود ؟
در چه کیف پول هایی می توان ارز دیجیتال کیک Cake را ذخیره نمود ؟

ارز دیجیتال کیک Cake را می توان به راحتی در کیف پول های پشتیبان شده توسط پنکیک سواپ که به زنجیره هوشمند بایننس متصل هستند ، ذخیره کرد . این کیف پول ها شامل متامسک MetaMask ، تراست Trust ، توکن پاکت TokenPocket و WalletConnect می باشند .

WalletConnect یک پروتکل Open Source است که به کیف پول های موبایلی امکان اتصال ایمن به Dapp را می دهد . در اینجا هیچ کلید خصوصی به اشتراک گذاشته نمی شود .

توکن پاکت TokenPocket یک کیف پول چند زنجیره ای قابل اعتماد است که از چند کوین پشتیبانی می کند . شما می توانید با استفاده از این کیف پول رمز ارزهای خود را ذخیره ، ارسال و دریافت کنید .


خرید ارز دیجیتال کیک Cake

خرید ارز دیجیتال کیک Cake
خرید ارز دیجیتال کیک Cake

همانطور که می دانید برای خرید رمز ارزها باید از صرافی هایی که در بستر رمز ارزها خدماتی را ارئه می دهند ، استفاده نمایید . در حال حاضر برای خریداری رمز ارز کیک می توانید از صرافی های VCC ، Binance ، HitBTC و CoinBene استفاده نمایید .

اگر با این صرافی ها اشنایی ندارید ، لازم است تا قبل از ثبت نام در این صرافی ها با نحوه کار با ان ها اشنا شوید . همچنین شما می توانید ارز دیجیتال کیک را با جفت ارزهای معاملاتی همچون USDT ، BUSD ، BTC  و BNB معامله نمایید .


صرافی های انلاین خارجی پشتیبان کننده ارز دیجیتال کیک Cake

صرافی های انلاین خارجی پشتیبان کننده ارز دیجیتال کیک Cake
صرافی های انلاین خارجی پشتیبان کننده ارز دیجیتال کیک Cake

علاوه بر چهار صرافی که در بحث خرید ارز دیجیتال کیک معرفی نمودیم ، صرافی های دیگری همچون موارد زیر از رمز ارز کیک پشتیبانی می کنند و می توانید در این صرافی ها ارز دیجیتال کیک را خریداری نمایید .

۱.صرافی Kucoin

2.صرافی Gate.io

3.صرافی PancakeSwap

4.صرافی Bithumb Global

5.صرافی CoinEx

6.صرافی CoinDCX

7.صرافی Hoo

8.صرافی BitMart


فروش ارز دیجیتال کیک Cake

فروش ارز دیجیتال کیک Cake
فروش ارز دیجیتال کیک Cake

برای فروش ارز دیجیتال کیک همانند خرید آن می توانید از صرافی های پشتیبان کننده این رمز ارز استفاده نمایید . ارز دیجیتال کیک در بسیاری از صرافی های انلاین خارجی پشتیبانی می شود . در صورتی که از قبل در صرافی مورد نظر تراکنشی انجام نداده بودید ، می توانید با ثبت نام در صرافی ارز دیجیتال کیک را به فروش برسانید .

لازم به ذکر است که شما می توانید در سایت CoinMarketCap این ارز دیجیتال را جستجو نمایید و با صرافی های پشتیبان کننده این ارز دیجیتال در قسمت Market آشنا شوید و سپس رمز ارز خود را در یکی از صرافی ها به فروش برسانید .


آیا ارز دیجیتال کیک Cake استخراج می شود ؟

آیا ارز دیجیتال کیک Cake استخراج می شود ؟
آیا ارز دیجیتال کیک Cake استخراج می شود ؟

استخراج ارزهای دیجیتال نیازمند سخت افزارهایی می باشد که این سخت افزارها باید از قدرت بالایی برخوردار باشند . شما می توانید ارز دیجیتال مورد نظر را استخراج نمایید و به سرمایه گذاری بپردازید . اما می توان گفت استخراج رمز ارزها همواره با دشواری هایی نیز همراه است .

برای اینکه بتوانید ارز مورد نظر خود را استخراج نمایید باید در ابتدا بررسی نمایید که ارز دیجیتال مورد نظر قابلیت استخراج دارد ؟ در واقع این اولین قدم می باشد .

ارز دیجیتال کیک قابلیت استخراج ندارد و برای اینکه شما بتوانید به راحتی در بستر این رمز ارز به سرمایه گذاری بپردازید ، می توانید ارز دیجیتال کیک را از صرافی ها خریداری نمایید .


آینده ارز دیجیتال کیک Cake چگونه است ؟

آینده ارز دیجیتال کیک Cake چگونه است ؟
آینده ارز دیجیتال کیک Cake چگونه است ؟

قبل از اینکه قیمت رمز ارز کیک را برای آینده پیش بینی کنیم و بررسی نماییم چه آینده ای در انتظار این رمز ارز می باشد ، بیایید تا نگاهی مختصر به تاریخچه قیمت این ارز دیجیتال از زمان عرضه در اواخر سال ۲۰۲۰ بیاندازیم .

ارز دیجیتال کیک در انتهای سال ۲۰۲۰ بیشتر سقوط کرد . به طرز حیرت انگیزی با افزایش ناگهانی تقاضا در فوریه روبرو شد . افزایش ناگهانی تعداد کاربران و حجم معاملات پنکیک سواپ می تواند نشانگر افزایش تقاضا برای رمز ارز کیک باشد .

ارز دیجیتال کیک می تواند در سال های آینده ، ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳ صعودی به نظر برسد و بنابراین سرمایه گذاران می توانند به اینده ان خوش بین باشند .

سرانجام آینده پلتفرم پنکیک سواپ که پلتفرم ارز دیجیتال کیک است به شدت به بایننس و Bsc متکی است . تلاشی که در پنکیک سواپ چه در زمینه توسعه و چه در بازایابی انجام شده است ، بسیار خوش بینانه است و چشم انداز خوبی را برای ارز دیجیتال کیک در آینده ارائه می دهد .


اینفوگرافیک ارز دیجیتال کیک Cake

اینفوگرافیک ارز دیجیتال کیک Cake
اینفوگرافیک ارز دیجیتال کیک Cake

سخن پایانی

در این مقاله به بررسی ارز دیجیتال کیک Cake و پلتفرم آن یعنی صرافی پنکیک سواپ پرداختیم . صرافی پنکیک سواپ از جمله صرافی های غیرمتمرکز می باشد که بر روی زنجیره هوشمند بایننس ساخته شده است . این صرافی امکان مبادله توکن های با استاندارد BEP-20 را فراهم می نماید . شما می توانید ارز دیجیتال کیک را از یکی از صرافی های پشتیبان کننده این رمز ارز خریداری نمایید . اگر تصمیم به سرمایه گذاری این رمز ارز دارید ، می توان گفت آینده رمز ارز کیک ارتباط مستقیمی با آینده پلتفرم آن دارد و گسترش و توسعه پلتفرم پنکیک سواپ می تواند آینده خوبی را برای ارز دیجیتال کیک رغم بزند .

ممنون از اینکه تا پایان”ارز کیک چیست؟“همراه ما بودید.


بیشتر بخوانید

تیم محتوا
تیم محتوا
جمالی هستم و دارای 3 سال تجربه در بازار رمز ارزها می باشم. دانش آموخته رشته مهندسی کامپیوتر از دانشگاه تهران جنوب و در زمینه تدریس زبان و مترجمی بسیار فعالیت نموده ام. علاقه مند به حوزه موسیقی می باشم و در تلاشم تا در ارتباط با ارزهای دیجیتال دانش خود را گسترش دهم.

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین مقالات منتشر شده